Wachten op het wonder Geologische reserve kan worden geschat op 280 kg/hectare DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG i Schoutveii-Duivelandse Sportspiegel DE RODE BURCHT VAN IPHANGA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vr«4* im «MM Het uranium in <le Westhoek WESTHOEK. 8-5. Zoals bekend heeft een werkxroep bestaande uit leden van de afdelingen geologie en geochemie van de Rijks Universiteit Utrecht en van de afdeling mijn bouwkunde van de Technische Ho geschool te Delft een onderzoek in gesteld naar de geologie en de mo gelijke winning van uranium uit de Nederlandse ondergrond en dan speciaal uit de gronden in Westen- schouwen. Deze werkgroep zal twee verslagen laten verschijnen. In het nu volgende wordt de geologie en het principe van een mogelijke win ning besproken. Het binnenkort ver schijnende relaas zal de winning omvatten. De uranium bevattende knollen (fosforietknollen) die in glauconiet- houdende zanden worden gevonden, komen in Europa op verschillende plaatsen voor. In West-Europa is het uraniumgehalte doorgaans 20-70 ppm (parts per million). Ook in Ne derland zijn glauconiethoudende zanden met deze knollen meermalen aangetroffen. Daartoe behoort bijna geheel Zeeland doorlopend tot in het noorden tot bij Rotterdam (400 meter diep) en in het zuiden tot vlak bij Antwerpen waar vondsten werden gedaan aan de oppervlakte en op 12 meter. Verder liggen velden bij Eindhoven en bij Winterswijk. De zanden 'Ln zuid-west Nederland werden aan een stratigrafisch en se- dimentologisch onderzoek onderwor pen onder meer door middel van een excursie naar Antwerpen waar deze zanden aan het oppervlak komen. Het glauconiethoudend zankpakket helt zeer zwak naar het noordoosten en komt onder een groot deel van de ondergrond in Zeeland voor. De zanden behalve deze knollen, schel pen en zeer weinig slib. Het zand- pakket en de daarin voorkomende knollen zijn waarschijnlijk afgezet in een ondiep marien milieu, tijdens 'n periode van lage sedimentatiesnelhe den. De bouw van het pakket is zeer onregelmatig door neogene en kwar- taire erosie, en (fluviomariene) re- sedimentatie. Continuïteit van de zanden en de fosforietknollenni- veaus mag dan ook niet verwacht worden. De fosforietknollen bestaan uit on geveer 35 kwarts, 25 glauconiet en 40 bindmiddel. Verder zijn er geringe hoeveelheden granaat, zir koon, titaniet, pyroxeen en groene hoornblende aangetoond. Het bind middel is dahliet, een carbonaat-apa- tiet waarin plaatselijk ertskorreltjes voorkomen. Het uraniumgehalte van een knol uit Haamstede bedroeg 100 ppm. Een bescheiden onderzoek gan 14 knollen uit andere delen van ons land lever de op dat het uraniumgehalte daarin varieerde van 25-110 ppm. Fossiele beenderen uit de glauconitische zan den yan Antwerpen bezaten een ge halte van 750 ppm! Chemische mogelijkheid In de literatuur wordt veronder steld dat het uranium gelijktijdig met de fosforiet uit zeewater kan worden neergeslagen. Een proef be wees dat dit proces inderdaad che misch mogelijk is. De aanwezigheid van fosforietconcreties binnen twee kleppige schelpen en paleomagneti- sche metingen maakten waarschijn lijk dat de fosforietknollen in de zanden van Antwerpen zijn ontstaan. De geologische reserve aan urani um kan worden geschat op 280 kg per hectare bij de boring in Haam stede. Als de hieronder beschreven winningsmethode uitvoerbaar blijkt, zou hiervan ongeveer 140 kg per hectare kunnen worden gewonnen. De hoeveelheid fosfaat is ongeveer 4000 x de hoeveelheid uranium. Ui teraard zijn deze schattingen zeer speculatief. De mogelijkheid om de fosforiet knollen te winnen met behulp van de klassieke mijnbouwmethode moet om economische redenen uitgesloten worden geacht. De enige mogelijkheid om het ura nium en het fosfaat te winnen b.v. in tijden waarin Nederland op eigen uraniumvondst zou zijn aangewezen, lijkt door middel van ondergrondse oplossing met behulp van zuren. Een oplossing van 10-20 o H-SOi lijkt hiervoor het meest geschikt. Deze oplossing zou onder druk in de fos forietknollen houdende lagen moe ten worden geperst in een injectie- put. Uit produktieputten zouden dan de oplossingen van uraniumzouten en fosfaten kunnen worden gewon nen. De fosforietknollen blijken in het laboratorium goed in een 20 H_-SOi-oplossing op te lossen. Andere aspekten van de winning zullen worden uiteengezet in een volgend verslag. De hierboven beschreven geeolo- gische aspekten van het uranium in de Nederlandse ondergrond worden op het ogenblik aan de Rijks Univer siteit van Utrecht verder bestudeerd. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. J. van Woerden, Middelburg; 7 uur ds. W. E. den Hertog, Oud-Beijer- land. Lutherse kerk: 10 uur dr. J. Barnouw, Den Haag. Kerkwerve: 10 uur ds. Huizing. Serooskerke: 9.30 uur ds. Faber, 11 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Abelsma, Wateringen, 10.15 uur jeugdkerk, 7 uur ds. Hui zing. Renesse: 11 uur ds. L. de Wit, H. Doop. Noordwelle: 9.30 uur ds. L. de Wit. Scharendijke: 10 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 11 uur ds. Faber. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof (bed. H. Doop). Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Ommering. Sirjansland: 11 uur ds. Ommering, 6.30 uur ds. Trouw borst, Oud-Beijerland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van der Most, schip- perspredikant Rotterdam. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 11 uur ds. Put (H. A.); 6.30 uur ds. Jansma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooy. Scharendijke: 9.30 uur ds. Put, 2.30 uur ds. v. d. Kooy. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Wentsel, 3 uur ds. Keizer. Zonne maire: 10 en 2.30 uur ds. Jansma. Nleuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 uur ds. Keizer, 3 uur ds. Bremmer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Bremmer. Chr. Gerff. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. P. Roos, Middelharnis. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Roos (H. A.). Nieuwerkerk: 10 uu£ leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2,30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. G. Bloe- mendaal, Delft. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistie viering om 10 uur. DEN HAAG. Hare koninklijke hoogheid prinses Margriet heeft het voornemen op dinsdag 20 mei de opening te verrichten van de nieuwe inrichting voor zwakzinnigen „De Hartenberg" te Ede, uitgaande van de Vereniging tot Opvoeding en Ver pleging van Geesteszwakke Kinde ren. DEN HAAG. Het marine-duik- vaartuig Hr. Ms. „Roermond" heeft het wrak van de iJmuiden 210 gelo- caliseerd. De duiker die het wrak, liggend op de bakboordzijde op 35 meter diepte vond, heeft geen schade aan het vaartuig kunnen vaststellen. FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon diensten per zondag, maar ook dit bood natuurlijk geen blijvende op lossing. Een bouwcommissie werd benoemd, een tekening ontworpen en grond aangekocht., Aan de andere kant van het dorp, bij de nieuw bouw. Maar een ke*k bouwen kost geld. Ei'genaardiilg, dat men mij toen terstond wist te vondeneen dele gatie van dkie man sterk zélfs 'kwam zijn opwachting maken. Via een beetje stroopsmeren - rustige, niet- opvaUend, maar<crouw 'gemeentelid, en zo voort - werd verzocht voor een bedrag te {tekenen. Natuurlijk deed ik het. Daarna zag ik ze nog één keer. Toerde kerk bijna klaar was en er no°j een tekort bleef van enige tienduizenden guldens. En weer was 'ik zp gek mijn steen bij te dragen. Waar-na ik weer im het niet zakte om er m te blijven: Der Mohr bat seine Schultigkext getan: der Mohr kan gehen. M'n geld 'kon den ze goed1 gebruiken. Voor de rest hadden zc geen belangstelling voor zuster Burgenaar. Op de duur bégon dit alles me op de zenuwen te werken. Zonder een poeder 'kon ik ad niet meer slapen. M'n humeur werd er niet beter op. Gelukkig kwam ik zelf tot de con clusie, dat het zo niet langer ging. Op een middag snauwde a'k om een •kleinigheid Hettie af. We schrokken er beiden van. Met een berouwvol gezicht legde ik mijn hand op haar arm. .;Sorry, Hettie, ik meende bet niet zo. Ik ben een beertje over m'n boeren been, denk. ik". „Waarom gaat u niet eens naar een dokter?" vroeg ze. Ik dacht na. Daar zat wat in. In jaren was ik ^iet meer geweest. Behalve m'n puistjes was ik door gaans constant gezond. Een enkele verkoudheid daargelaten. Sinds de jarenlange experimenten, op touw gezet door mijn ouders om mij van de ontsierende pukkels af te helpen, was ik niet meer fbdj een dokter ge weest. Een vaste arts had ik nooit gehad. Er waren er vijf iin ons dorp. Ik besloot de jongste te consulteren. Hij was nog maar oen goed jaartje bij ons praktiserend. Zo bij geruchte had iik vernomen, dat bij goed was. Hij verwelkomde me met een glimlach en uitgestoken 'hand. Daar na wees hij me een stoel. „Juffrouw Burgenaar van de zelfbedienings winkel. Mijn vrouw zweert bij uw prettige winkel. Ze kan hier nog niet erg wennen, maar uw winkel vindt ze idéaal". Ik voelde me kleuren. „Dat vind ik heel prettig, dokter". Hij lachte jongensachtig. „Dit even ter inleiding. En wat is er aan de hand?" Zo kort mogelijk 'legde i'k hem mijn moeilijkheden voor: bet slechte slapen, de zenuwen, prikkelbaarheid en nergens zin in hebben. En ik be- Een poosje deed men het met drie sloot: „Vroeger bad ik van al die dingen geen last". „Ik ben een paar keer met mijn vrouw in uw winkel geweest, maar Lk zag u nooit". „Sinds ongeveer een jaar heb ik me teruggetrokken1". Ik wees naar m'n gezicht: „Om dit. Mij bleek, dat er menserj waren, die zich liever niet door mij lieten helpen". „Mag ik het eens bekijken?" Hij kwam overeind, stak een grote lamp aan en onderzocht mijn hoofd. Daar deed bij enige tijd' over. „Dat hebt u •al van heel jong af, nietwaar? En waarschijnlijk bent u al bij menige arts en specialist geweest, zonder resultaat?" Ik knikte verbaasd. „Ik heb de hoop al lang opgegeven ,dat ik ze te eniger tijd kwijt zou raken". „Wanneer bent u geboren?" „Augustus 1940". Hij keek me aan, een paar keer met zijn hoofd knikkend. „Tja er lopen er zo meer rond in dje we reld. Gevolg van de oorlogsjaren, gebrek aan voldoende vitamine, zo belangrijk voor de periode tot vijf, zes jaar. Ik ken het". Er begon weer oen sprankje hoop bij me te gloren. „Wat 'Ls het, dok ter? Weet u er wat op om er van af te komen?" „Wat het isHij zuchtte hoor baar. „Daarover zijn de geleerden het niet eens. Ik zou u een weten schappelijke verhandeling kunnen geven over knobbelvormige hui'd- knopen, bet ontstaan ervan en de be strijding. Er zijn mogelijkheden om het radilkaal weg te werken, -met die verstande, dat er uiteindelijk een aantal heel kleine lidtekentjes blij ven. Maar het blijft een gokje. Ver andering van lucht dioet soms veel. Een heel ander klimaat en andere voeding. Laat ik eens een uiterst voorbeeld geven: U gaat naar de tropen en eet daar voornamelijk planten, vruchten en vlees. Vijftig procent kans, dat uw 'lichaam dan precies de combinatie vitamine krijgt, die bet nodig iheeft om de huid weer -soepeler te maken, waar door dieze knobbels verdwijnen-, weg trekken. Want .in feite zijn het geen puistjes, maar huidverdikkingen, een stapeltje opeengehoopte huid- spiertjes. Net alsof u een veter in de knoop bebt, begrijpt u? Ik zal om te beginnen u eens een .dieet voor schrijven. Probeert u zich daar nu eens 'een maand stipt aan te 'houden, zonder één keer er -tegen te zondi gen. Gelijk geef iik u dan tabletten, die u telkens vóór elke maaltijd in neemt. Komt 'U dan nog eens terug en dan gaan we het opnieuw bekij ken". „En m'n zenuwen, dokter?" „Dat is waar ook. Laat i'k u eerst eens onderzoeken". (Wordt vervolgd). DFS gaat het in eigen omgeving opnemen tegen Hulsterloo Zonnemaire bindt de strijd aan met Luctor II Dreischor II is zeker niet kansloos tegen Robur III SVOWK krijgt het tegen Hansweertse Boys niet gemakkelijk. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas H, waar nog enkele restanten moe ten worden afgewerkt, speelt Hans weertse Boya thuis tegen Corn. Boys Hoewel de Boys jl. zondag aller minst een grootse indruk achterlie ten geven wij hen toch wel een kansje om minstens de helft von de inzet te bemachtigen. In de reserve 3e klas C is Middelburg III in eigen omgeving favoriet tegen Axel III. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS het in eigen omgeving met goede winst kansen opnemen tegen Hulsterloo. Luctor heeft thuis de beste papieren in handen tegen Patrijzen. Lewe- dorpse Boys gaat het voor eigen pu bliek niet gemakkelijk krijgen tegen Aardenbtirg, terwijl Schoondijke het met goede papieren gaat opnemen tegen Hoofdplaat. In de reserve le klas zit er voor Renesse II» in de uitwedstrijd tegen koploper Ter-neu zen III niet veel kans in om haar positie ook maar iets te verbeteren. Walcheren II is te Vlissingen zeker niet geheel kansloos in het treffen met Zeelandia II, terwijl ook Oost burg II in de thuiswedstrijd tegen Hontenisse II haar positie wel eens zou kunnen verbeteren. Steen II heeft thuis de beste troeven in han den tegen Middelburg IV. HVV '24 II kan haar kansen op de titel be houden door Vlissingen IV met lege handen naar huis terug te sturen. Zeeland Sport III kan wellicht één puntje overhouden uit de thuiswed strijd tegen Vogelwaarde II. In de 2e klas B moet Zonnemaire in staat worden geacht om Luctor II in eigen omgeving van het lijf te houden. Domburg II gaat proberen op DFS II revanche te nemen voor de 3-2 nederlaag van jl. zondag. Kwaden- damme zal wel niet veel moeite met Kruiningen hebben, terwijl leider Goes HI winst bij Hansweertse Boys II moet kunnen boeken .Cortgene, dat jl. zondag van Zonnemaire een zware nederlaag kreeg ie inkasscren gaat bij 's Heer Arendskerke probe ren zich hiervan te herstellen. In de 3e klas D is Dreischor II zeker niet bij voorbaat kansloos tegen Robur III. SVOWK zal in de uitwedstrijd tegen Hansweertse Boys III op haar tellen moeten passen. Zonnemaire II zal zich er bij Goes IV in hoofdzaak toe moeten bepalen om de nederlaag zo Vilein mogelijk te houden. Bij de ontmoeting tussen RCS III en Vol harding staat de kampioenstitel op het spel. Als Volharding, dat mo menteel twee punten voorsprong heeft, deze wedstrijd in winst weet om te zetten kan de titel hen niet meer ontgaan. Patrijzen III heeft de beste papieren in de ontmoeting te gen Cortgene II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO morgenmiddag de competitie afsluiten met de uit wedstrijd tegen Wemeldinge. MEVO heeft altijd nog een theoretische kans op promotie maar dan zouden zij zelf in de eerste plaats moeten win nen, terwijl verder Veere bij 's Heer Arendskerke moet verliezen waarna dan nog een beslissingswedstrijd ge speeld moet worden. Eerlijk gezegd geloven wij niet dat het nog zo ver zal komen. Zeeland Sport V maakt een goede kans op de winst bij Kats. Kampioen Hoek is bij voorbaat fa voriet te Koudekerke bij VCK. In de 2e klas A mag de derby tussen Bruse Boys en Duiveland een spannende strijd om de puntjes worden ver wacht. Te Oosterland wist Duiveland bij het eerste treffen met 5-1 te win nen, maar de Boys zullen er zeker op gebrand zijn hiervoor deze maal revanche te nemen. Bij de ontmoe ting tussen Brouwershaven en WIK slaan wij de kansen van de club uit Kerkwerve iets hoger aan. SKNWK gaat het bij Kapelle II zeker niet ge makkelijk krijgen, terwijl DFS III bij kampioen Nieuwdorp er zich op zal moeten toeleggen om de neder laag z0 klein mogelijk te houden. Borssele is zeker van de winst tegen Beren, terwijl 's Gravenpolder en SVD elkaar waarschijnlijk niet veel zullen ontlopen Jn de 3e klas A kan ZSC beslag op de kampioenstitel leggen als het in de uitwedstrijd te gen WIK II minstens op één puntje beslag weet te leggen. Of dit zonder meer gaal lukken valt evenwel nog te bezien daar de reserves van WIK de laatste weken bijzonder goed op dreef zijn. WIK III en DFS IV zullen elkaar icel niet veel ontlopen, ter wijl SKNWK II het in de thuiswed strijd tegen Brouwershaven II zeker niet gemakkelijk gaat krijgen. JUNIOREN. In groep A I gaat Zierikzee A I morgenmiddag de competïtie beëindigen met de thuis wedstrijd tegen Terneuzen A I waar bij het niet zal meevallen om de puntjes thuis te houden. In groep A V gaat DFS A I proberen op We meldinge A I revanche te nemen voor de in de uitwedstrijd geleden nederlaag. SKNWK A I gaat het bij zonder zwaar krijgen bij Kapelle A I. Op het terrein van Duiveland te Oosterland spelen Bruse Boys B I en MEVO B I de beslissingswedstrijd voor de kampioenstitel in groep B XIV. In groep B XV heeft ZSC B I goede winstkansen tegen Brouwers haven B I, terwijl Zonnemaire B I de puntjes bij WIK B II moet kun- nen bemachtigen. KORFBAL. In de le klas van de SDKB komt All Ready te Zierikzee binnen de lijnen tegen DFSDaar DFS in de laatste jaren aanmerke lijk aan kracht heeft ingeboet ligt een overwinning voor de thuisclub wel het meest in de lijn der ver wachting. SKNWK heeft te Nieu werkerk de beste troeven in handen in de ontmoeting tegen Brouivers- hcuven. Te Scharendijke gaat ZSC het opnemen tegen NOAD waarbij de voorlopige bezetting van de laat ste plaats op het spel staat. Het ter reinvoordeel zou hier wel eens de doorslag kunnen geven. In de 2e klas geven wij WIK een goede ka?is om de thuiswedstrijd tegen Good Luck BIOT (Zuid-Frankrijk). Ex-kon'ng Leopold III van België heeft een villa in het zuiden van Frankrijk ge kocht. Het huis was eigendom van de mode-ontwerper MolyneuxDe ex-koning en zijn familie, zullen eind juli in hun nieuwe huis trekken tot een goed einde te brengen. All Ready II en SVOWK zullen elkaar op het sportpark Bannink waar schijnlijk niet veel ontlopen, terwijl DFS II het terreinvoordeel kan uit buiten tegen Brouwershaven II. In de 3e klas krijgt NOAD II bezoek van SDO, terwijl DES het te Sirjans land gaat opnemen tegen ZSC II. Weekeinde ARTSENDIENST Zaterdag 10 en zondag 11 mei Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080. neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, lel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster N. A. van Beveren, Renesse, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man'. Zuster v. d. Berg - Bruinisse, tel. (01113)418, neemt waar voor zuster Risseeuw en zuster Compagne. DIERENARTS Dienst heeft: Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, telefoon (01110) 2180. De weekeindediensten vangen aan zaterdagmorgen half tien. LAND- EN TUINBOUW Zeer veel natuurspinazie DEN HAAG, 8-5. Op verschillen de Nederlandse veilingen zijn op het ogenblik zeer grote aanvoeren van natuurspinazie. Vooral is dat het ge val in Beverwijk, waar het aanbod dinsdag 145 ton bedroeg en in Breda waar op die dag 80 ton spinazie werd aangevoerd. De afzet vindt hoofdzakelijk plaats naar de~ verwerkende industrie en in mindere mate voor verse consumptie in het binnenland en West-Duitsland. Export van spinazie vindt enkel plaats naar West-Duitsland. De prij zen zijn de laatste tijd belangrijk te ruggelopen. De minimumprijs van dit produkt die is vastgesteld door het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen bedraagt 9 cent per kg. Een deel van de klasse II spina zie werd de laatste dagen voor de minimumprijs verkocht. De klasse I kwaliteit loont nog al grote prijs verschillen, afhankelijk van de kwa liteit. Voor de beste spinazie loopt de veilingprijs tot 25 cent per kg maar het grootste deel van de klasse I wordt verkocht voor 10-15 cent per kg en dat is een lage prijs. 20. Zo goed en zo kwaad als het ging in stalleerden de drie mannen zich in de burchtzaal, waar zij zich moesten behel pen met zetels en een enkele bank. Nog geruime tijd bespraken zij de raadsel achtige voorvallen op Iphanga, doch geen van drieën konden zij een redelijke ver klaring vinden voor de moorden en de ont voering van Coleandra. Iklas en Presto lagen al spoedig vredig te snurken, doch Aram kon de slaap niet vat ten en bij het eerste krieken van de nieu we dag sprong hij op en verliet de zaal. Toen hij op het binnenplein kwam, merkte hij dat de regen had opgehouden en dat de wind was gaan liggen. Een lichte gloed in het Oosten wees erop dat het wel eens een mooie dag zou kun nen worden. Aram ging het kleine zij poortje door en spoedig had hij de burcht achter zich gelaten. De frisse lucht deed hem goed. Hij liep er over te denken, wat zij zouden kunnen doen om het raadsel van Iphanga op te lossen, toen plotseling een pijl rakelings langs het hoofd van Aram zoefde en met een droge tik tegen de rotswand naast hem terecht kwam!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 9