toch maar^ff liever caballero altijd even goed voordelig uit met NS 25 stuks1.75 Zierikzeese fotografen tonen hun werk in kantoor van V.V.V. SPORT EN WEDSTRIJDEN Zware Russische beschuldiging aan het adres van Mao zaterdag heen, zondag terug voorslechtsfl-méér dan een dagretoun Advertentie. Toneelspeelster en TV-actrice Shireen Stroker Boeiende „pauze-vulling" voor ile wachtende toerist ZIERIKZEE, 7-5. - Al weer ruim een maand - sedert 1 april jl. - kun nen de bezoekers van de stad en om geving voor al hun inlichtingen te recht bü het door de V.V.V. Zierik- zee ingerichte informatiekantoor aan de Oude Haven, naast restaurant „Mondragon". In het op een uitste kend punt gevestigd kantoor is een „balie" aangebracht, waarachter se dert 1 mei jl., na het vertrek van dc informatrice mevr. Hagen, als infor mateur zetelt de heer J. Klunder, die behalve over een onmisbare te lefoon beschikt over een uitgebreid pakket' documentatie en voorlich tingsmateriaal. Er is meer te zien in het V.V.V.- kantoor, niet alleen voor de toeristen maar ook voor eigen publiek. De ac tieve vereniging van amateurfoto grafen „Delta-Foto" richtte er nl. een boeiende fototentoonstelling in van de meest geslaagde foto's van de werkende leden. Er hangt misschien zelfs wel wat te veel van het goede, enige beperking zou 't geheel onge twijfeld nog ten goede zijn gekomen. Niettemin wordt een goed overzicht gegeven van het fotografisch kunnen van de „Delta-fotografen". Geëxpo seerd worden portretstudies, enkele stadsgezichten (o.a. het poortencom plex in schijnwerperlicht) terwijl objecten als takken, riet, water, strand en zee het onderwerp vor men van een aantal fraaie natuur studies. Al met al een boeiend geheel zodat de „wachtende toerist" zich niet behoeft te vervelen en al kij kend ook een aardige indruk krijgt van stad en omgeving. Wij vernemen dat dit seizoen in het V.V.V.-kantoor meer exposities zullen worden gehouden, waarbij o.a. gedacht is aan een schilderijenten toonstelling. Foto's aan de wand in het V.V.V.- kantoor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Successen voor D.S.-atletes uit Serooskerke (S) ZIERIKZEE, 7-5. In verband met het feit dat de Zeeuwse kampioen schappen niet meer gehouden wor den op speciale dagen maar dit jaar worden verdeeld over een groot aan tal wedstrijden werden te Vlissingen regionale atletiekwedstrijden gehou den die enkele kampioenen hebben opgeleverd. Delta-Sport-atlete Ellie de Rijke uit Serooskerke kwam uit stekend voor de dag: zij werd Zeeuws kampioene by het kogelsto ten meisjes A. Het Serooskerkse meisje leverde deze prestatie met de 4 kg kogel, dus niet met de vroeger voor A-meisjes gebruikelijke 3 kg-kogel. Ellie be haalde het kampioenschap met een afstand van 7,64 meter. Bijna be haalde ze ook de titel bij het dis cuswerpen meisjes A: met slechts enkele decimeters verschil, n.l. 22,45 meter tegen 23,22 meter van nummer één werd ze op dit nummer een goe de tweede. Ria Kloet, eveneens uit Seroosker ke, liep een uitstekende 600 meter bij de meisjes B en ze won dit num mer in 1 min. 48,7 sec. Bovendien be haalde ze de tweede prijs bij het speerwerpen meisjes B met 19,18 meter. Esther Goedhart-Schot en Jannie de Jonge-Schot handhaafden zich bij de dames bij het discuswerpen en kogelstoten. Mevr. Goedhart werd eerste discuswerpen met 41,48 meter en mevr. De Jonge eerste bij het ko gelstoten met 11,91 m. Een mooie derde plaats was er verder nog voor Marja Kouijzer bij het hoogspringen meisjes D, waarbij ze gelijk met nr. 2 op 1,10 eindigde. De resultaten van het mannelijk gedeelte van de Delta-Sportploeg te Vlissingen waren belangrijk minder. Alleen Harry Dost behaalde een der de plaats op de 100 meter in gelijke tijd als de Zeeuws kampioen (11,6 sec.) en werd tweede bij het ver springen met een sprong van 6,03 meter. VOETBAL DF.S. II-Domburg II 3-2 Het DFS reserve-ei f tal zorgde voor een grote verrassing door het met kampioens-aspiraties rondlo pende Domburg II met 3-2 te ver slaan. De wedstrijd was meer span nend dan fraai en als het op een krachtsverhouding aankomt dan was een gelijk spel beten- geweest. Opmerkelijk in deze wedstrijd was het ontreden van Iman Rijnberg, normaal in de achterhoede opere rend, doch die nu rechtsbuiten speelde en daar behalve twee doel punten makend, ook nog andere goede dingen deed. Leo Dijkman speelde nu ausputzer en deed het best. Jammer dat hij keihard in eigen doel 'knalde. De thuisclub nam spoedig de lei ding door een doelpunt van Iman Rijnberg, due 'al eerder scoorde, doch dat punt zag afgekeurd wegens bui tenspel (1-0). De blauw-witten, he vig geschrokken door dit doelpunt legden DFS hun wil op en dat leidde •tot een verdienstelijke gelijkmaker van J. Moranus. Verder kwamen ze niet dank zij uitstekend keepwerk vain Adri v. d. Weel. Na de rust kreeg Iman Rijnberg de 'bal uit een ■verre pass toegespeeld. Hij sprintte door en scoorde onhoudbaar (2-1). Dat 'gaf de thuisclub weer moed' en ■het publiek dat de op het hoofdveld gespeelde wedstrijd tussen de eerste elftallen van beide ploegen aan schouwde, stroomde nu weer naar de reserve-plbegen om de strijd te aan schouwen. Helaas schoot toen Leo Dijkman bij een terugspeelmanoeu- vre in eigen doel en dat bracht de stand weer gelijk (2-2). Met nog 5 minuten te spelen kreeg Dick de Meij, die geen moment aarzelde, de bal en schoot via de binnenkant van de paal in 'het met ,3-2). In de laatste seconden kreeg Tonny Schoonaard nog de kans van zijn leven, doch hij faalde. WIK III-MEVO II 1-10 Het heeft de reserves van MBVO niet veel moeite gekost om hun laat ste competitiewedstrijd in een spre kende overwinning om te zotten. Door Jan van Bernden werd het al spoedig 0-2, waarna Adrie Kloet en Peter de Oude voor een 0-4 stand zorgden. Met twee treffers maakte Jan van Bernden mog in de le helft het ihalve dozijn vol (0-6). Nadat Joh. de Boer de stand op 0-7 gebracht had wist Jan van Bernden nog drie maal het met te vinden (0-10). Kort voor tijd slaagde Leo Hendrikse er voor WIK nog in de eer te redden (1-10). VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zo ndagcom petitie Het programma voor a.s. zondag 11 mei luidt: 1-o 'klasse: DFS I-Hulsterloo I (2.30 uur, scheidsr. A die Bruyme); Luctor KORFBAL W1K-DOSKO 7-4 Tot goed 10 min. voor tijd slaag den de bezoekers er in om gelijke tred met de 'thuisclub te houden. De betere conditie van de groen-witten 'besliste uiteindelijk in de slotfase de strijd in hun voordeel. Uit een straf- worp gaf Ko Plandsoen DOSKO de leiding (0-1), waarna Kees Berre- voets de stand in evenwicht bracht (1-1). Na de vakverwisseling (kon DOSKO weer de leiding nemen door Frans de Vrieze (1-2), maar Bram Bevelander bleef het antwoord hier op aan de andere zijde niet schul dig (2-2). Weer nam DOSKO, nu door Leo Fonteine, de 'leiding in hamden (2-3) «naar het waren Rinus Kloet en Wim Berrevoets die er voor zorgden dat WIK meit een 4-3 voor sprong de rust inging. Ko Plandsoen zorgde in de 2e helft voor de gelijk maker (4-4), welke stand tot 10 min. voor tijd gehandhaafd bleef. Rihus Kloet, Kees Berrevoets en Bram Be velander bepaalden uiteindelijk de eindstand nog op 7-4. DFS II-SVOWK 3-1 De iets grotere pmdukti eviteit van de thuisclub gaf in deze wedstrijd, waarin 'beide teams in het veld na aam elkaar waren gewaagd, uitein delijk de 'doorslag. Alle doelpunten werden reeds in de le helft gescoord In de 'beginopstelling gaven Kees Boogert en Joop Roos een 2-0 voor sprong.' Jaap 'Dekker 'Wist hierna voor SVOWK tegen te scoren (2-1), waarna Jan v. d. Klooster met een uitstekend schot de stand' op 3-1 bracht. Na de rust domineerden de beide verdedigingen waardoor ver dere 'dcélpunten, uitbleven. Brouwershaven II-AU Ready II 4-0 In de !e helft wogen 'beade partij en vrij aardig tegen elkaar op maar ma d'e hervatting wist de thuisclub het heft definitief in, handen te ne men. Docr een 'treffer van Cavia Lfevense werd de le helft afgesloten met een 1-0 voorsprong voer de Brouwenaren. Na de rust had Carla Lievemse weer succes (2-0) waarna RÏen Kri'stelijm en Leen Botbiji de eindstand op 4-0 brachten. All-Ready ontvangt D.F.S. I I-Patrijzen I; Lewedorpse Boys I- Aardenburg I; Schoondijke I-Hoofd plaat I. Res. le klasse: Terneuzen IJI-Re- nesse II (half 3, scheidsr. G. M. de Schepper)Walcheren Il-Zeelandia II; Zeeland Sport III-Vogelwaarde II Oost burg II-Höntemsse II; HW '24 II-Vlissingen IV; Steen II-Middel- bung IV. 2e klasse B: Zomnemaire I-Luctor II (half 3, sdhed'dsr. J. Maas); Dom burg II-DFtS II (half 3, scheider. C. Rceyvoets); Hansweertse Boys II- Goes III; Kwa'dendamme I-Kruinin- gen I; 's Heer Arendskerke III-Cort- gene I. 3e klasse D: Dreischor IT-Robur III (half 3, scheidsr. K. Baumann); Goes IV-Zonnemaire II (11 uur, R. G. Meester scheidsr.); Hansweertse Boys III-SVOWK I (kwart over 12, scheidsr. J. iHundersmarck); Patrij zen III-Cortgene II; RCS III-Vol- hard'ing I. Ziaferda'gmiiddagcompetiiifcie Het programma voor a.'s. zaterdag 10 mei «luidt: le klasse: Wemeldinge I-MEVO I (kwart over 4, schoi'dsr. A. Mo'llet); Kats I-Zeeland Sport V; Meeuwen Il-Bevelanders I; 's Heer Amends- kerke I-Veere I; VOK I-Hoek 'I. i2e klasse A: 'Brouwershaven I- WIK I (kwart over 4, scheidsr. D. Schipper); Bruse Boys I-Duiveland I (kwart over 4, soheidsr. J. C. de Bilde); Kapelle II-S'KNWK I (half 3, scheidsr. J. Lubbers); Nieuwdorp I-DES III (half 3, scheidsr. A. de Nooijer); 's Gravenpolder I-SVD I; Borssele I-Beren I. 3e klasse A: WttK II-ZSC I .(kwart över 4, scheidsr. L. Juffermans); WIK III-DFS IV (half 2, scheidsr. K. Baumann): SKNWK II-Brou- wershaven II (half 3, scheidsr. J. C. de Bilde). Woensdag 14 mei: WIK III-ZSC I (19 uur). J'uniorencompet'ïtie Greep A I: Zi'orükzee A I-Terneu- zen A I (3 uur, scheidsr. J. P. van Wel); Arnemuiden A I-Axel A I. Groep A V: DFS A I-Wemeldinge A I (kwart voor 3, sdhöiidsr. R. v. d. Wateren); Kapelle A I-SKNWK A I (half 4, 'sciheidkr. J. M. Roelof); Goes A II-Robur A I. Groop B XIV: beslissingswedstrijd Bruse Boys B I-MEVO B I (half 3, terrein „Duiveland" te Oosterlanid). Groep B XV: WIK B II-Zonne- maire B I (1 uur 25); ZSC B I-Brou- wershaven B I (2 uur). Zomcravondcompetitie Rayon Zierikzee Velociitas-Zeelandia 0-4; Stella Boys-Smit en Bolnes 8-0. Heden (donderdag)avond worden gespeeld: Rijkswaterstaait-PTT (7 u. lo Serooskerke); Hartogs P.V.-P.Z. E M (7 uur te Zi'erikzoo). In de l'e klasse van de SDKB staat voor All Ready I zaterdagavond (half 7) weer een thuiswedstrijd op d'e korfbalagenda. Dam komt een oude 'bekende haar opwachting op het sportpark „Barmink'' maken na melijk DFS I uit iBurgh-Haamstede. In tegenstelling tot vorige jaren heeft de club uit Sohouiwen's West hoek er dit seizoen nog niet veel van terecht gebracht en nog maar één winstpuntje weten te behalen uit 'drie wedstrijden. Toch «al All Ready er zeker goed aan .doen om de zaken serieus aam te pakken want DFS zal in Zierikzee toch zeker wel een goe de 'beurt willen maken. Of het 12- tal van de oranje-zwarten echter bij machte zal zijn om 'het Kloet en de zijnen moeilijk te maken valt zeer te 'betwijfelen, omdat DFS sterk aan kracht heeft ingeboet. Scheidsrech ter is Gerrit Poortvliet uit Ooltgens- plaat. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht vain de P.V. „De Reisduif" te Sint Phillipslahd. In concours waren 201 duiven. De snelheid van d'e 'eerste duif was 1545.27 m.m. Aankomst 9.54.45. De snelheid van de laatste duif was 1169.90 m.m. Aankomst 10.31.37. De wedvlucht was vanaf Arras. L. Vermeij 1, 15, 24, 26, 37; J. C. Verwijs 2, 3, 28, 45, 46; Abr. Verwijs 4, 17, 38, 40; W. van Dommelen 5, 30, 53, 66; Jac. Geense 6, 7, 23, 62; A. Faasse 8, II, 39, 44, 50, 58, 59, 63, 65; L R'eijmgoudt 9, 18, 19, 29, 57, 64; M. v. d. Est 10, 25, 31, 47; C. Verwijs 12, 14, 16, 20, 43, 52, 54 en 55; A. Verwijs 13, 36, 41, 49, 51; Kr. Reijngoudt 21, 22, 33, 42, 48, 61,.67; K. Reijngoudt 27, 60; H. Kaashoek 32, 34, 56; Joh. Qfuist 35. De lagere school en dan DEIN 'HAAG, 7-5. Van do 212.000 'leerlingen van de zesde en hogere klassen van de lagere school ging in 1)967 zeven procent naar een school voor voortgezet 'lager onderwijs, 32 pot. naar een Ulo-school, 19 pet. naar .een school voor voorbereidend' hoger en middelbaar onderwijs, 37 pet. naar het nijverheidsonderwijs en twee procent naar een Iaind- of tuinbouwschool. Biafraanse kinderen terug DEN HAAG, 7-5. Met een Boeing - 707 van „Transavi'a" vertrekken op woehsdag 7 mei om 21 uur van Schiphol de eerste vijf iin Nederland aangekomen Biafraanse kinderen. Deze kinderen kwamen op 9 oktober ter verpleging in Nederland aan. Dat ze 'hier konden herstellen en verder verpleegd worden, werd mogelijk gemaakt door 'grote medewerking van d'e „Stichting Luchtbrug Biafra" wolike stichting garant voor allo kosten. HONGKONG, 7-5. In een uitzen ding in het Chinees heeft Radio- Moskou de Chinese leider Mao Tse- toeng beschuldigd van het afslach ten van duizenden mensen, onder wie veel communisten. In december 1927 zou Mao in de bergen van Tsjinkiang 4.300 soldaten hebben laten doden omdat hij ze on- trouwbaar achtte. In het voorjaar van 1931, aldus Radio-Moskou, dood de hij de commandant van een be vrijd gebied en honderd of meer par tijleden en militairen. In december van dat zelfde jaar zou hij in de pro vincie Kiangsi 170 vooraanstaande partijleden hebben laten afmaken. Tegenover de Indonesische partij leider Aidit zou Mao hebben ver klaard in de provincie Sjensi 20.000 kaderleden te hebben laten doden. In Mao's campagne tegen de xechts- gezinden waren verscheidene hon derdduizenden „afgeslacht". Tussen 1955 en 1957 waren 180 miljoen Chi nezen „gezuiverd". Tijdens de jong- GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over april 1969 Geboren: 2. Huiig Adriaan, z. van A. Verseput en E. L. H. Bofde (Re- nesse, geb. te Zierikzee); 6. Sara Jo- hainna Jannetje, d. van H. Wandel en J. Eer land (Renesse, geb. te Zie rikzee); 10. Adriana Wilhelmina, d. van J. W. Geieijnse en C. G. de Voogd (Haamstede); 21. Katinka Pie ternella, d. van' P. v. d. Linde en J. J, Viergever (Haamstede, geb. te Zierikzee); 22. Marinus Jacob, z. van J. S. van Sluijs en P. C. Evertse (Haamstede); 29. Diana Wibemina, d. van M. v. Nieuwenhuitze en J. J. van Dongen (Haamstede); 30. Wil lem A'driaan, z. van W. A. v. Dilenst en A. v. Felius (Haamstede). Overiedën: 3. Abraham Cornells Landman, 7 jr., z. van A. C. Land man en A. N. Boot (Haamstede, te Zierikzee overleden); 11. Cornelis Adriaan Boogerd, 79 jr., geh. met N. A. Consttandsef Haamstede, overle den te Zierikzee); 15. Saartje Jainma Hairtog, 82 jr., wed. van A. F. T. van Nieuwenhuijze (Haamstede); 15. An- ■thonetta Pieternella' van Dalsen, 80 jr., wed. van J. Verton (Haamstede, overleden te Middelburg); 18. Ma- riienus Leonardus Jan Fokker, 68 jr., geh. met E. J. d'e Oude (Burgh, te Zierikzee overleden); 27. Adriaan van 'der Schelde, 57 jr., niet gehuwd (Serooskerke). •Gehuwd': 9. Pielter 'Cornelis Dale bout, 25 jr. en Louise Maria Ger trudes Pekelharing, 22 jr. (Renesse, gehuwd t.e Dordrecht); 11. Egbert van Toledo, 22 jr. en Maria Frank huizen, 25 jr. (Renesse); 11. Johan Adriaan Blom, 26 jr. en Aiijda Ca- tharina Weijers, 18 jr. (Renesse, ge huwd te Utrecht); 25. Piet er Jacobus Louwerens, 13 jr. en Johanna Cor nelia Dalebout, 21 jr. (Noordwelle). Vertrokken: 1. J. Bijl (Haamstede) naar Warffum; 1. J. C. de Feyfer en echtg. (Rtenesse) naar Sirjansland; 1. S. A. Bil (Haamstede naar Arnhem; 9. G. J. W. van der SaiLm (Renesse) naar Amsterdam; 16. L. Daane en gezin (Haamstede) naar Vlissingen; 16. mej. W. de Jonge (El'iemeet) naar Zierikzee; 29. C. J. Öole en echtg. (Haamstede) naar 'Oude Tonge. Aantal 'inwoners per 1 mei 1'969: 4195. ste culturele revolutie verloren vol gens Radio-Moskou ook duizenden mensen het leven. Moskou verwacht dat Mao bij het consolideren van zijn politieke macht nog miljoenen men senlevens zal eisen. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 30 april Tona Johanna Maria, d. van Cornelis Jacobus To nus Simmers en Maria Cornelia Ge ieijnse (Zierikzee); 29 april Maatje Cornelia Pieternella Lena, d. van Marinus Jan Stouten en Geerbruida Adriana Stouten (Duiveland). Overleden. 28 april Adriana Wil helmina Platschorre, 80 jr., geh. ge weest met Adriaan Dirk Duinhou wer (Bruinisse); 1 mei Bernaixlus Cornelius Wisse, 83 jr., ongehuwd (Zierikzee). Gemeente Duiveland Burgerlijke stand en loop der bevolking over april Geboren: 3. Helena Anna, d. van R. Hage en A. M. Hage (Ouwerkerk); 6. Izaak Abraham, z. van J. de Vis ser en J. H. M. Koornan (Nieuwer- keik); 3. Jacoba, d. van M. Braam en E. H. Stouten (Nieuwerkerk)15. Ranald Frank, z. van M. Maliepaard en A. T. de Vries (Nieuwerkerk); 21. Jacobus Marinus, z. van F. Vader en C. Francke (Oosterland)26. Eliza beth Anna, d. van M. Kleinepier en E. W. C. Zeeman (Sirjansland); 27. Adriaan Marinus, z. van J. B. Manni en P. C. Bakker (Ouwerkerk); 28. Johanna Jacoba, d .van J. de Jonge en C. Verhoek (Oosterland); 28. Maatje Adriana, d. van J. de Jonge en C. Verhoek (Oosterland); 29. Mar leen Gerbranda Bertiine, d. van L. J. v. d. Zande en. A.. F. Vleugels Schut ter (Ndeuwerkeik)30. Dirk Jan, z. van J. H'anse en P. J. v. d. Velde (Oosterland); 30. Hubrecht Antheu- niis, z. Van H. B. v. d. Zand'e en M. G. C. Dekker (Oosterlarid). Overleden: 18. (te Zierikzee Jan netje Schoenmaker, 84 jr., wed. van W. van. Strien (Nieuwerkerk); 16. Jo- hannis de Ronde, 79 jr., wedn. van A. de Rijke (Sirjansland); 18. David Istha, 76 jr., echtg. van W. Kwaak (Oosterland). Gehuwd: 10. Anton1 Cornelis Kroos, 21 jr. (Mid'delhamis) en Johanna Marina Bolle, 19 jr. (Oosterland); 17. Jan Kooiman', 20 jr. (Goedereede) en Pieternella Voorbeijtel, 21 jr. (Oos terland); 18. Jan van den Bos, 20 jr. (Klundert) en Jannetje Cornelia Heijboer, 20 jr. (Nieuwerkerk); 25. Pieter Adriaan van Bloois, 25 jr. en Janna Jacoba Overbeeke, 22 jr. (bei den Nieuwerkerk). Vertrokken: 8. L. A. Vis en gezin van Nieuwerkerk naar Zierikzee; 10. J. M. Bolle van Oosterland naar Middelharnis; 11. C. N. Kort en ge zin van Nieuwerkerk naar Zierik zee; 23. M. Smits en gezin, van Oos terland naar Brouwershaven. DEN HAAG. De Tweede Kamer is zonder hoofdelijke stemming ak koord gegaan met het voorstel tot het 'voteren van f 25.000 aan het Ne derlandse Daöhau -comité tot oprich ting van een monument in het voor malige concentratiekamp te Dachau. Advertentie Profiteer ervan. Elk weekend kunt u extra voordelig reizen met NS. Op een weekendretour. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5