free lift Veel boiivvaktiviteiten in plan West-II Accent op vriendschap tijdens bijzondere raadsvergadering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE diiuUi e mei isss m. z*m Gemeenteraad Bruinisse Advertentie. BRUINISSE, 2-5. In Plan West II te Bruinisse, het gebied zuidelijk van de Accacialaan heerst nogal wat bouwaktiviteit. De firma Den Har- tog bouwt er 10 bejaardenwoningen en de aannemerscombinatie Bruinis se 12 keuze woningwetwoningen. De ze bouwaktiviteit zal binnenkort nog belangrijk worden vergroot. In de jongste gemeenteraadsver gadering werd besloten tot de bouw van nog 9 bejaardenwoningen, die inmiddels al zijn aanbesteed. Inge schreven was voor deze woningen volgens ontwerp van de architect Nelissen uit Hoeven door de aanne merscombinatie Bruinisse f 150.300; door de heer Jac. den Herder 134.936. Besloten werd de bouw op te dragen aan de firma Den Her der. Het werd nog niet duidelijk of deze woningen gebouwd zullen wor den door de Stichting Woningen en Woongebouwen op Schouwen-Duive- land of door de Chr. Woningbouw- stichting op Schouwen-Duiveland. Verder werd de verbouwing van twee stenen noodwoningen tot één dienstwoning voor de heer Van der Hoeven, die in het zomerwoningen park toezicht houdt, opgedragen aan de firma S. Capelle. Grond voor woningbouw werd verkocht aan de heer P. C. Giljam, een kavel (no. 7) voor f 7000, aan de heer L. van den Ouden een kavel (no. 8) voor eveneens f 7000. Hierop zullen twee woningen onder één kap worden gebouwd. Aan de heer A. L. van Kooten werd een kavel verkocht van f 12.000 voor een alleenstaande woning. Ver der aan de heren L. van den Berge en M. Geense een kavel voor even eens twee huizen onder één kap voor ieder f 8500,-. „Goed, beter, best" De heer M. Verspoor (VVD) had kritiek op het beleid van b. en w. Er is namelijk sprake van een variëren de grond prijs. De grondprijs voor de combinatie Van den Berg-Geen- se is plm. f 38,- per m2, die van de combinatie Giljam-Van den Ouden maar f 30,- per m2, een verschil van f 8,- per m2. Burgemeester Van der Linde ver klaarde het verschil door te wijzen op de ligging van de percelen en sprak in dit verband van goed, beter en best. Met de stem van de heer Verspoor tegen werd het voorstel van b. en w. aangenomen. Onderhandelingen zijn gaande over de verkoop van nog een andere kavel aan de heer L. van den Berge. Vraagprijs f 16.000. Op voorstel van de voorzitter werd besloten, om, indien de transactie zou doorgaan, daaraan nu al goed keuring te verlenen. De zaak behoeft dan niet meer te wachten op een volgende raadsvergadering. Er zijn in plan-West nu nog enkele wonin gen door de Bruinisser bouwcombi natie te bouwen, te koop. ilk smurf graaj bij BP Er zit muziek in dit bedrijf 1 J Renesse bedwong Hansweertse Boys (3—1) Renesse besloot het seizoen met een verdiende overwinning op de Boys, die het uiteindelijk aan de onproduk- tiviteit van de rood-witte voorhoede te danken had dat zij niet met een veel grotere nederlaag naar huis ge stuurd werd. De thuisclub verscheen in deze wedstrijd met een drietal A-junioren binnen de lijnen. Bij het weinige moeilijke werk dat hij te doen kreeg, greep doelman Hendrikse enige ma len uitstekend in. Westdorp mar cheerde goed mee en verrichtte veel goede dingen. Quist is een speler met aanleg, die over uitstekende capaci teiten beschikt. Al direct na de aftrap slaagde Re- nesse erin het initiatief in handen te nemen. Reeds in de 3e minuut wist Ragas een voorzet van Bezuijen in te koppen, maar daar het leder achter zou zijn geweest, werd het doelpunt op advies van de grensrechter afge keurd. Ragas schoot hierna rakelings Advertentie Het nieuwe, revolutionaire model van Warner naast, waarna C. Kooman, alleen voor doel gekomen, over schoot. Nadat Be zuijen het doel ook nog eens net iets te hoog had gezocht, wist Renesse in de 15e minuut de leiding te nemen. Een vrije trap wegens hands, juist buiten het strafschopgebied, werd door Ragas laag langs het muurtje in een hoek geschoten (1-0). Talrijk waren de kansen welke Renesse hier na kreeg om de voorsprong op te voeren, maar geen enkele hiervan werd benut. Westdorp en Ragas had den Vrouwe Fortuna zeker niet aan hun zijde toen zij rakelings naast .schoten. Ook in de tweede helft bleef Re nesse domineren. Toch viel in de 9e minuut de gelijkmaker, toen Kees van Burg het leder op zijn boven arm kreeg, wat de thuisclub op een strafschop kwam te staan, welke door Adrie Westdijk onhoudbaar benut werd (1-1). Quist kreeg hierna een unieke kans om de thuisclub weer de leiding te geven, maar op enkele meters vrij voor doel gekomen schoot hij nog naast. Nadat er nog enige fraaie kansen om zeep waren ge bracht, slaagde Theo Ragas erin de rood-witten weer aan de leiding te helpen (2-1). Pas na een half uur spelen in de tweede helft gelukte het Cor Kooman met een overigens fraai schot de overwinning veilig te stel len (3-1). Dreischor I-Zierikzee III 9-1 Dreischor I heeft zondagmiddag het lot van Zierikzee III definitief bezegeld, want door een flinke 9-1 overwinning op de drielingen, moe ten de rood-zwarten nu degraderen naar de 3e klasse. De thuisclub begon goed, want na 5 min. reeds wist Simon de Vlieger de blauw-witten de leiding te bezor gen (1-0). Dreischor bleef in het of fensief, doch het duurde tot de 20o min. eer Leo Lievense een voorzet van Jan v. d. Bos in wist te schieten (2-0). Vijf minuten later was het ech ter opnieuw raak, want Simon de Vlieger schoot hard in (3-0). Tien min. later zorgde Jan Kiesenberg voor een 4e treffer (4-0) en dezelfde speler bepaalde de ruststand op 5-0. Ook in de tweede helft een sterk Dreischor en een zwak Zierikzee. Na 10 min. dook Hans Geelhoed op en zijn schot was onhoudbaar (6-0). De thuisclub bleef hard werken voor een nog hogere score en na 20 min. was het weer Jan v. d. Bos, die vóór zijn vertrek nog even van zich wilde la ten spreken (7-0). Pas daarna slaag den de gasten er in om via een doel punt van J. Maijs de eer te redden (7-1)., doch verder kwamen zij niet. Kort vóór het einde benutte Simon de Vlieger nog een strafschop, waar mede de eindstand op 9-1 werd ge bracht, want tevoren had v. d. Bos nogmaals het Zierikzeese net laten trillen. Zierikzee III speelde de ge hele wedstrijd met 10 spelers. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif', St. Philipsland Uitslag van de 'gehouden wedvlucht van de P-V. „De Reisduif" te Sint- RhiiMpsland vanaf Moeskroen. In concours waren 218 duiven. De snelheid van de eerste duif was 705.18 m.m. Aankomst 10.46.57. De aankomst van de laatste duif was 13.41.31. C. Verwijs 1, 3, 6, 10, 14, 20, 46, 49, 53; Joh. Quist 2, 24, 29, 37, 38, 70; J. C. Verwijs 4 7, 23, 32, 44, 51; Abr. Verwijs 5, 13, 17, 21, 26, 40, 52, 55, 66; A. Verwijs 8, 43, 62, 73; K. Reijn- goudt 9, 15, 59, 60; A, Faasse 11, 19, 33; L. Reijngoudt 12, 45, 54, 58, 65, 69; Jac. Geense 16, 57, 61, 63, 72; J. Bakker 18, 27, 35, 36, 47, 48, 50; Gébr. Fonteijne 22, 25; L. Viermeij 28, 30, 31, 39, 41, 42, 68; Kr. Reijngoudt 34; Th. Bakker 56, 64, 67, 71. NIEUW DELHI. Het stoffelijk overschot van de vorige week over leden Indiase president Zaki/r Hoe- sein is maandag op de begraafplaats van de Islamitische universiteit van Nieuw 'Delhi ter aarde besteld. Hatfield en Zierikzee Alle voordelen van de beha met beugel gecombineerd met alle voordelen van dc beha zonder beugel. Beugel en cup gescheiden - kan niet knellen ideale ondersteuning - het voordeel van de beugel volledige bewegingsvrij heid - het voordeel zondor beugel, fn 6 kleuren (wit, marine, zwart, roze, turkoois, huid kleur) en cupmaten A, B, C en D. Het model .free Lift" is gepatenteerd. Speciaalzaak SCHUITHAVEN 4 Een verdiende overwinning voor Hoek, dat vooral aanvallend aan zienlijk beter was dan de oranje hemden. Van de aanvalslinie van MEVO, die praktisch gedurende de gehele wedstrijd met drie man ope reerde, ging begrijpelijkerwijs maar bijzonder weinig stootkracht uit. In de eerste helft wist de verdediging van de thuisclub de druk van de be zoekers uitstekend te weerstaan. De 1-0 voorsprong, welke zij in de 26e miniuut wisten te nemen, hadden zij zelfs nog te danken aan een mis greep van de zich overigens uitste kend werende doelman v. d. Linde, die een schuiver van Peter 't Gilde onder zich door zag gaan. In de 35e minuut kreeg Hoek, toen het een nogal zwaar gestrafte strafschop te nemen kreeg, de kans om de voor sprong op te voeren. In de allerlaat ste minuut van de eerste helft kreeg MEVO zelfs nog kans de stand in evenwicht te brengen. De doorgebro ken Wim Lemsom schoot rakelings over de lat, waarna even later bij een hoekschop het been van Jaap Bij de Vaate net iets te kort was om het leder het beslissende tikje te kunnen geven. Na de rust kwam de MEVO-ach- terhoede al direct onder zware druk te staan. Door goed in te grijpen wist DFS won in matige wedstrijd van Domburg (5—3) Twee verdedigingen stapelden deze middag fout op fout en daar tegen over stonden twee voorhoedes die de kunst van goals maken niet verston den. Het moet gezegd worden dat - DFS voor de rust stukken sterker was en deze positie behield tot onge veer een half uur na de rust. De stand was toen 4-0 geworden, doch toen keerde het tij en maakte de verdediging der thuiscliib een paar grove fouten. Het gevolg was dat Domburg snel inliep en toen ont dekte DFS het gevaar en verhoogde het tempo, waardoor opnieuw een grotere voorsprong werd verkregen. De strijd was af en toe vrij hard, doch bleef gelukkig sportief. DFS begon met een groot over wicht, waaruit geen enkel doelpunt gescoord werd. Pas na een half uur spelen profiteerdp Nico v. d. Graaf van een defensief out en verschafte DFS een 1-0 voorsprong. Een tweede doelpunt werd door Toon Rijnberg gescoord, doch afgekeurd. Kort voor de thee gaf Theo den Engelsman een lage voorzet en hieruit nam Nico v. d. Graaf de bal ineens op zijn schoen (2-0). En alweer na 5 minuten in de tweede helft miste de Dom burg-keeper een hoge bal en was het voor Nico v. d. Graaf 'n klein kunstje om de hattrick te verrichtten (3-0). Teen Riet van Aartsen de bal tussen de benen van de keeper doorschoot, MEVO moest tegen Hoek het onderspit delven (0—4) ZIERIKZEE, 5-5. Maandagavond werd een buitengewone raadsvergade ring gehouden, by gelegenheid van het bezoek van de delegatie uit de Engelse stad Hatfield. Op voorstel van de nestor van de raad, de heer J. G. L. Simmers, werd een motie van vriendschap aangenomen, accentuerend de goede verhou dingen die er bestaan tussen de steden Zierikzee en Hatfield en die op deze vergadering in een sfeer van hartelijkheid opnieuw manifest werd. In de motie wordt met vreugde geconstateerd dat een zo grote delegatie, bestaande uit leden van de raad van Hatfield, oud-leden van die raad, leden van de speciale uitwisselingscommissie en andere vrienden uit de Engelse zusterstad, aan dit bezoek kan deelnemen. doelman v. d. Linde nog enige malen op uitstekende wijze redding te bren gen. Linksachter De Boer bracht een maal redding op de doellijn, waarna bij een uitval van MEVO Van Dijke een fraaie kans kreeg om de balans in evenwicht te brengen, maar zijn schot miste de goede richting om suc ces te kunnen boeken. In de 14e mi nuut viel de definitieve beslissing, toen na een één-twee-combinatie Gerard van Driel onhoudbaar in schoot (0-2). In de volgende minuut was het weer raak, toen De Boer het leder verkeerd op zijn hoofd kreeg, waarna uit de hierna ontstane doel- scrimmage Jan Kiel het leder over de doellijn kon werken (0-3). MEVO was hierdoor definitief een geslagen team. Ondanks de pogingen welke nog werden ondernomen om de stand een gunstiger aanzien te geven, liet de goed sluitende defensie van Hoek zich niet verschalken. In de 38e mi nuut wist Hoek door een kopbal van Leen de Feiter de eindstand op 0-4 te bepalen. Direct na afloop waren de spelers van MEVO de eersten om hun tegen standers met het behaalde kam pioenschap te feliciteren, hetgeen aanvoerder J. van Dijke gepaard liet gaan met het aanbieden van een rui ker bloemen. was het 4-0 en was er geen vuiltje meer aan de lucht. Hoe anders liep het laatste kwar tier. De DFS-verdediging, sterk op buitenspel spelend, werd gepasseerd en zelfs keeper Hart, die te ver voor zijn doel stond, kon de zaak niet meer redden (4-1); een doelpunt van Huib Houmes. Nog geen twee minuten la ter klopte het weer niet in de DFS- achterhoede en daar maakte Riemens gebruik van (4-2). Een ping-pong- spelletje, met de paal als redder tot tweemaal toe, bracht uiteindelijk Piet van Aartsen weer tot scoren (5-2). In de laatste minuut liet keeper Hart een hoge bal slippen en daar maakte Riemens gebruik van, zodat de eind stand 5-3 werd. Scheepvaartberichten Calamares, 4-5 Golf ito naar W'itmimgtan Geesitstar, 5-5 te Barbados. Kcrratia, 6-5 aank. Singapore. Kenia, 5-5 aank. Camranhbaai. Phiilippia, 5-5 35 in. z. Las Palmas naar Rotterdam. Tara, 4-5 280 m. z.w. Madeira naar Antwerpen. Zalra, 5-5 240 m. z.z.w. Comoros naar Mcrva. In de motie wordt verder de over tuiging uitgesproken dat de raad spreekt namens de gehele burgerij van Zierikzee en wordt het vitale belang onderlijnd, in deze tijd van internationale spanningen, bestaande vriendschapsbanden op internatio naal niveau te handhaven en te ver sterken. Een hartelijk welkom wordt toe geroepen aan de vrienden uit Hat field en de overtuiging wordt uitge sproken dat de verhouding van we derzijds begrip een voorbeeld mag worden genoemd voor de westerse landen en een belangrijke stimulans van meer dan locale betekenis vormt voor de handhaving van duur ver worven rechten van vrijheid en vrede. Toespraak „chairman" Hatfield De motie werd met luid applaus onderstreept tijdens de - voor deze gelegenheid in de trouwzaal - ge houden vergadering, waarin - in antwoord op een hartelijke toe spraak van burgemeester D. W. Kas telein - het woord werd gevoerd door de vrouwelijke „chairman" (burgemeester) van Hatfield mrs. Peacock, die zich excuseerde voor de taal, maar anderzijds van mening was dat de Zierikzeese vrienden het Engels goed kunnen verstaan. Zij bracht dank aan gastvrouwen en he ren en gaf uiting aan haar spijt, dat het reeds vorig jaar voorgenomen bezoek geen doorgang kon vinden, op grond van de moeilijke economi sche toestand in Engeland. „Het moet een nogal botte indruk hebben gemaakt, maar ik hoop zeer dat er geen misverstand over is ont staan", aldus de „chairman". Zij herinnerde nog eens aan het voor de relatie tussen Zierikzee en Hatfield baanbrekende werk van de (aanwezige) hoogbejaarde „counce- ler" Albert Wenn, die in het ramp jaar Zierikzee voor het eerst bezocht en de contacten legde. Zij vertrouwende dat de burge meester de verhouding zal continu eren en zag graag in de toekomst weer een Zierikzeese delegatie in Hatfield voor een bezoek. Fraaie hamer Als herinnering aan het bezoek dat de Hatfield-delegatie thans brengt, bood mrs. Peacock haar Zie rikzeese collega een fraaie ebben houten hamer aan, met inscriptie. Zij verzocht de burgemeester deze ha mer in de raads- en commissiever gaderingen te willen gebruiken, hoe wel zij niet hoopte dat het nodig zou) zijn „de raadsleden onder controle te houden". Burgemeester Kastelein zei niet zo hamer-minded te zijn, maar het nieuwe exemplaar toch te zullen ge bruiken als daartoe aanleiding is. Hierna werd wederzyds een toast uitgebracht en ontwikkelde zich snel een sfeer van ongedwongen gezellig heid, in het kader waarvan taalpro- bleempjes moeiteloos bleken te kun nen worden opgelost. Hartelijk welkom Tevoren had burgemeester Kaste lein de leden van de Hatfield Rural District Council, met name de ere burgers van Zierikzee, onder hen, hartelijk verwelkomd, evenals de leden van het uitwisselingscomité en' de andere uit Hatfield naar hier ge reisde gasten. Ook de heer Kastelein herinnerde aan het begin van het contact in de rampdagen, dat in be langrijkheid en hartelijkheid is ge groeid tot nu toe, In dit verband noemde hij de verschillende uitwis selingen, met name ook van jeugd groepen. De voorzitter bewaart goe de herinneringen aan zijn eerste be zoek aan Hatfield, bij gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad. In het algemeen mag gezegd dat de banden tussen beiden steden sterk zyn en de Zierikzeese mensen, die dc „twinning"-stad ooit bezoch ten, zyn onder de indruk gekomen van dc door de Engelsen betoonde hartelijkheid. Uit de contacten met dc verschillende families, zyn war me vriendschappen gegroeid. De voorzitter gewaagde hierna van de teleurstelling dat het vorig jaar door Hatfield voorgenomen be zoek niet kon doorgaan en hoopte dat - onder de thans gewijzigde om standigheden - Engeland zijn weg zal kunnen vinden naar de E.E.G. Hierna stond hij stil bij de belang rijke wijzigingen, die zich in, de ver bindingen hebben voltrokken, ver bindingen die voor Schouwen-Dui veland zeer belangrijk zijn. Verwij- zond naar do schoonheid van Zierik zee en Schouwen-Duiveland, vertel de de burgemeester enkele bijzon derheden over zijn stad, een en an der tegen de achtergrond van het Deltaplan. Plicht bevolking Hij besloot met de opmerking dat het ook - onder invloed van de sterk toenemende technische wetenschap pelijke ontwikkeling - toch altijd de plicht van de bevolking blijft te stre ven naar het scheppen van een we reld, waarin het goed leven is in vrijheid en vrede. Aansluitend vertelde stadsarchi varis de heer Keikes een en ander uit de geschiedenis van de stad en de vele pronkstukken, die in hel museum zijn te vinden. Het gezelschap begaf zich hierna naar de Schutterszaal en ruim een uur was er gelegenheid de schatten van het museum in ogenschouw te nemen. Heden (dinsdag)morgen startte dc Engelse delegatie - in gezelschap van de Zierikzeese autoriteiten en verschillende gastvrouwen en -heren naar Eindhoven, waar een bezoek za! worden gebracht aan het Evoluon. Uit handen van zijn vrouwelijke Engelse collega, ontving burgemeester D. W. Kastelein een fraaie ebbenhouten voorzittershamer. Twee die veel deden voor de bijzondere relatie Hatfiéld-Zierikzee: oud- burgemeester Fitzpatrick (r.) en gemeentesecretaris mr. Asquith. (Foto's: Zierikzeesohe Nieuwsbode). Predikant stelde atheïst aan als koster NORWICH, 6-5. Een predikant in de Engelse stad Norwich heeft een atheïst aangesteld als koster van zijn kerk. „De ideale man voor die baan", noemde dominee Roy Flindall van de vijftende eeuwse St. George-kerk maandag zijn keus, de 30-jarige luchtmachtkorporaal Michaël Har vard. De nieuwe koster zei: „Ik heb van tevoren duidelijk gesteld dat ik een ongelovige ben. Maar dat wil niet zeggen dat ik de mensen niet wil helpen. In een wereld van atoom bommen kan ik niet in God gelo ven". MIAMI. Voor de zestiende maal dit jaar is een Amerikaans lijnvlieg- fcuiig gedwongen naar Cuba te vlie gen. Maandagavond was het een - Boeing-727 van National Airiines. die koers moest, zetten naar Ha vanna. DEN HAAG. Paul Junsma, voor zitter van de Algemene Tilbuigse Stude rite n - O rga n isat ie (ATSO), en student 'Dik de Graaf hebben ruim twee uur minister dr. G. H. Vöringa van onderwijs cn wel en.schappon ge- iwfommeerd. AMSTERDAM. Het koninklijk pa leis te Amsterdam zal ook dit jaar gedurende de maanden mei tel en met september voor bezichtiging zijn opengesteld. LANDBOUW EN VEETEELT Melkprocluktie in 1968 bedroeg 7.785.000 ton DEN HAAG, 5-5. In het melk- prysjaar april 1968-april 1969 heb ben dc Nederlandse melkkoeien 7.785.000 ton melk geproduceerd, dal is 140.000 of 1,8 procent meer dan in het voorafgaande jaar. Het vetgehalte was 3,86 procent, een stijging met 0,2 procent. Van die melk werd 7.235.000 ton aan fabrie ken afgeleverd, hetgeen een< toene ming betekent met 165.000 ton of 2,3 procent. Het secretariaat van het Produkt- schap voor zuivel, dal dit alles heeft uitgerekend, vermeldt erbij dat de produktiestijging de resultante is van een vrij sterke toeneming van het aantal melkkoeien (bijna 3 pro cent) en een geringe daling (onge veer 1 procent) in de melkgift per koe. Van 1967-'68 op 1968-'69 steeg het aantal melkkoeien van 1.800.000 tot 1850.000 dus met 50.000, terwijl de produktie per koe daalde van 4.250 lot 4.710 kilo, dus met 40 kilo. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3