Toestemming verleend voor het vestigen van een zeilschool Zwart kijken en luisteren SP0RTT0T0 Dodenherdenkingen in het land Veel „blaren" bij 25 km wandeltocht op Schouwen-Duiveland Gemeenteraad Bruinisse BRU1NISSE, 2-5. Bruinisse krijgt weer een zeilschool. By de ingeko men stukken die door de gemeente raad vrijdagavond 2 mei werden be handeld was o.m. een verzoek van de heer Joh. Hoogerwerf, sportvls- sersbedrijf om een zeilschool te mo gen beginnen. Hij verzocht daarom medewerking van de gemeente bestaande in lig plaats voor 10 boten in de omgeving van de jachthaven en de werkha- ven en voorlopig een monopolie om deze zeilschool te Bruinisse te mo gen exploiteren. De raad besteedde er nogal wat tijd aan. Een zeilschool moet een vi sitekaartje voor de gemeente zijn", aldus de voorzitter. „Er zijn echter voor de raad waarborgen genoeg dat de heer Hoogerwerf, dit „visite kaartje" waardig zal presenteren. Hij zal een drietal zeil instructeurs aanstellen en heeft een contract ge sloten met de heer W. J. Hoek voor logies en voeding in het kamp Stoofpolder, waarin ook de vorige zeilschool gevestigd was". De toe stemming om een zeilschool te be ginnen werd dus gegeven, evenals de mogelijkheid om 10 ligplaatsen te huren in de jachthaven, tenslotte ook de verzekering voor 1969 en 1970 dat geen andere personen ver gunning zullen krijgen een zeilschool te beginnen. De toekomst Gereserveerd was men echter wat betreft het vierde punt, toezegging om in het toekomstig rekreatiegebied de eerste te zijn, die daar een zeil school mag vestigen. De plannen voor het westelijk re kreatiegebied zyn nog vaag, het zal van de ontwikkeling van de zeil school afhangen, of een dergelijke vergunning kan worden verleend. Is die ontwikkeling gunstig, dan staat niets in de weg om ook de vier de vraag van de heer Hoogerwerf bevestigend te beantwoorden. Een nadere bestudering van de plannen van een andere midden stander, de heer D. van Duivendijk Zeven doden bij vlieg ongelukken in Frankrijk PARIJS, 3-5. Bij het neerstorten van twee toeristenvliegtuigjes zijn in Frankrijk zeven personen om het leven gekomen. In de Elzas werd het wrak gevon den van een sinds woensdag vermis te Zwitserse Cessna, die op weg was van Abbeville naar Bazel. De vier inzittenden waren dood. Bij Cluny in oost-Frankrijk vloog een Frans vliegtuigje tijdens mist te gen een berg. De 57-jarige piloot, een groothandelaar in wijn, zijn vrouw en haar zuster kwamen om. Een meisje van zes bracht er als door een wonder het leven af. Wilson prijst De Gaulle PARIJS, 3-5. Premier Wilson van Engeland heeft vrijdag de volgende boodschap aan president De Gaulle gezonden: „Uw aftreden is een gebeurtenis die zijn weerslag heeft op het hele wereldgebeuren. Niemand zal de diensten vergeten die u in de loop der jaren bewezen heeft, niet alleen aan Frankrijk, maar aan de zaak van de vrijheid overal ter wereld. Als buurlanden en bondgenoten, in tijden van vrede en in tijden van oorlog, zijn onze geschiedenis en onze toekomst, waarbij u zo nauw betrok ken bent geweest, niet los van elkaar te denken. Namens al mijn landge noten geef ik graag uiting aan de diepe eerbied die wij toedragen aan u, die zo lang het toonbeeld was van de moed en de waardigheid van Frankrijk". Negerorganisatie eist f 1,75 miljard van kerken NEW YORK, 3-5. Een in het af gelopen weekeinde opgerichte neger organisatie, de „nationale unie voor de economische ontwikkeling der ne gers", eist een losgeld van 500 mil joen dollar (1,75 miljard gulden) van de „racistische blanke kerken en joodse synagogen" in de Verenigde Staten. Het losgeld - „vijftien dollar voor elke Amerikaanse neger" - zal be stemd worden voor de oprichting van een bank voor negers in het zui den der Verenigde Staten, een uni versiteit voor negers, drukkerijen en televisiezenders in zeven grote ste den. Worden de „herstelbetalingen" ge weigerd, dan zal de organisatie zon dag beginnen met de bezetting van de onroerende goederen van de ge loofsgemeenschappen. DEN HAAG, 1-5. In het eerste kwartaal van dit jaar zyn 22.000 niet aangegeven televisietoestellen en 5500 niet aangegeven radio's opge spoord. Dit heeft de minister van verkeer en waterstaat, drs. J. A. Bakker, me de namens de minister van c. r. m. in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid H. J. L. Vonhoff (WD) meegedeeld. Op de postkantoren werden 107.000 aangiften ontvangen, zodat in totaal ruim 134.000 radio- en televisietoe stellen werden aangemeld, tegen bij na 74.000 in het eerste kwartaal van 1968 (toen een houder van een radio en een t.v. nog twee aangifteformu lieren moest indienen). Lz. achtte de raad gewenst alvorens toestemming daarvoor te geven. De heer D. van Duivendijk wil, naast zijn nu reeds bestaande loods, waar in hij jachten bouwt, een tweede zetten, eigenlijk in het verlengde daarvan terwijl hij tevens een hel ling wil bouwen voor het te water laten van schepen. De nieuwe loods zou moeten dienen als werkplaats en botenberging. De mogelijkheid of de ze nieuwe loods op een andere plaats als door Van Duivendijk gevraagd kon worden neergezet, alsmede de konsekwenties voor het verlengen van de loswai met betrekking tot de scheepshelling zullen nader wor den onderzocht Toneelver. „Op Drift" Renesse bracht boeiend stuk Zaterdagavond gaf de toneelver- emgmg „Op Drift" een geslaagde uitvoering in het Dorpshuis. Opge voerd werd het toneelstuk „Mensen langs de vloedlijn" van Klaas Sme- lik. Voor de aanvang van het stuk be groette de voorzitter, de heer M. de Hamer, de aanwezigen. Hij ver heugde zich over de grote opkomst (140 man) en wenste een ieder een prettige avond toe. Het toneelstuk, een Heijermans-achtig stuk, werd goed vertolkt door de spelers, van wie K. v. d. Boogert als vader (strandjutter) excelleerde. Bunk, zoon van een strandjutter kan zich niet verenigen met het feit, dat zijn vader en zijn oom een aan gespoelde drenkeling beroven en daarna in 'het water terugzetten, ter wijl hij volgens de zoon zelfs nog leefde. De zoon verlaat tenslotte het huis, zijn verloofde en vooral zijn moeder in tranen achterlatend. Moe der komt er 'niet meer bovenop. Als tenslotte na jaren weer een drenke ling aanspoelt blijkt diat een zoon van de verdwenen Burk te zijn. Moeder ziet in deze jongen echter haar zoon. Men laat haar in deze waan en zo eindigt het stuk met een toneel voj gelukkige mensen, behal ve de verloofde, die weet, dat de gene waarop zij steeds heeft gewacht is verdronken. De rolverdeling van dit stuk was als volgt: vader, dhr. K. v. d. Boo gert; moeder mevr. L. Everaers- Hart; Burk dhr. W. Lokker; Oom dhr. G. v. Splunder; IJsbrand, jonge visser, dhr. Fr. de Vrieze; veldwach ter dhr. M. de Hamer; buurvrouw mevr. J. Krijnse Locker-Krijger; Geertje, verloofde van Burk, mej. S. Veerhoek; Doortje, vissersmeisje, mevr. P. v. d. Hoek-Sturm; Antje, dochter van Doortje, mevr. C. Hoo- gerhuis. Het stuk 9tond onder regie van de heer D. Dokman. Het „fluisterwerk" vras voor de heer W. Lemson, ter wijl de grime werd verzorgd door mevr. J. Krijnse Locker-Krijger. De voorzitter idankte n|a afloop van het stuk alle medewerkers en riep de jeugd op Lid te worden van „Op Drift". De avond werd besloten met een gezellig bal waarop „The River Stars" voor dansmuziek zorgden. Bovenste rij: v.l.n.r. K. v. d. Boogert, Fr. de Vrieze, M. de Hamer, G. van Splunder. Middelste rij: v.l.n.r. mevr. L. Everaers, mevr. P. v. d. Hoek, de heer W. Lokker, mevr. J. Krijnse Locker. Voorgrond: mej. S. Veerhoek. (Foto: Zièrifczeesche Nieuwsbode). Geslaagd Oranjefeest op Koninginnedag te Sii jansland SIRJANSLAND, 3-5. Ter gele genheid van de 60e verjaardag van H.M. koningin Juliana werd alhier gezellig feest gevierd, 's Morgens na men de kleuters en schoolkinderen deel aan de aubade, de burgemees ter toegezongen voor het gemeente huis te Nieuwerkerk. In de school teruggekomen, wer den de kinderen getrakteerd op een grote zak fruit en versnaperingen. De bejaarden en zieke dorpsgenoten werden eveneens rijkelijk bedacht. Om half twee hadden zich vele be langstellenden in de Dorpsstraat verzameld om te kijken en ook deel te nemen aan de diverse volksspelen Nadat gezamenlijk het Wilhelmus was gezongen met een driewerf hoe ra op de jarige vorstin, begonnen de kleuters het feest met autopedrace. De uitslagen zyn: 1. Rudie Jongman; 2. Carla Hoo- gerhuis; 3. Arnold Fluijt; 4. Connie Poot. Bal op een bord: 1. Rudie Jong man; 2. Anita Heijboer; 3. Arnold Fluijt; 4. Annie Padmos. Ie en 2e klasse: bal op een bord: 1. Anton Heijboer; 2. Sennie Capelle; 3. Attie Donselaar; 4. Rianne Heij boer. Blokjesrapen: 1. Anton Heijboer; 2. Frans Donselaar; 3. Koos Hanse; 4. Elly Padmos. 3e en 4e klasse: blokjesrapen: 1. Nannie Dorst; 2. Jan Heijboer; 3. Hermie Donselaar; 4. Joke Dorst. Rolschaatsen: 1. Nannie Dorst; 2. Joke Dorst; 3. Dineke Bolle; 4. Nan nie Neele. 5e en 6e klas: bussenwerpen: 1. Frans Capelle; 2. Jeanet Jongman; 3. Adriaan Hanse; 4. Heieen op 'tHof. Ringsteken: 1. Evelyn Jongman; 2. Jeanet Jongman; 3. Heieen op 'tHof; 4. Frans Capelle. Volksspelen, kussengevecht: 1. Kees Laurense; 2. Ko Bolle; 3. Jo- han de Ronde; 4. Bert Bolle. Ringsteken: 1. Jan Poot; 2. Lennie Stuik; 3. Izaak op 't Hof; 4. Ina op 't Hof. Bussenwerpen: 1. H. Fluijt; 2. A. v. d. Maas; 3. A. Heule; 4. M. Dorst- Padmos. Stoelendans (dames): 1. D. du Cloo 2. J. de Vlieger-de Jonge; 3. W. Poot; 4. L. Stuik. Stoelendans (heren): 1. B. Bolle; 2. L. Dorst; 3. I. op 'tHof; 4. J. Poot. er inderdaad in, doch het schieten was bij de blauw-witten het grote struikelblok. Kort achter elkaar kreeg NOAD driemaal een strafworp toe gewezen, doch zowel Wim Hooger huis, Kees Lode wijk als Kees Kom mer faalden in het nemen. Tien mi nuten voor het einde kwam All- Ready nog even naar voren en mevr. Kloet-v. Nieuwenhuize bepaalde de eindstand op 0-9. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" te Zierikree Wedvlucht vanuit Moescroen (B.). Afstand 112 km. Gelost 8 uur; aankomst eerste duif 10.36 uur, laat ste prijswinnende duif 14.28 uur. In concours 135 duiven. In verband met voortdurende re genval had deze vlucht een zeer traag verloop. F. Maijs 1, 8, 33, 34; M. M. v. d. Wielen 2, 16; W. Dalebout 3; H Slag boom 4, 5, 10, 18, 27; A M Berrevoets 6, 17, 20, 23; Jac Verwijs 7, 19, 26, 32; I J v d Maas 9. 11, 15, 28, 31; P. Flikweert 12, 29; B. Visser 13, 14, 24; I. J. v. d. Sande 21, 22, 25; L. L. de Hooge 30. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Arras (Fr.). Af stand 177 km. Gelost om 8 uur; aankomst eerste duif 9.55 uur, laat ste prijswinnende duif 10.20 uur. Re gelmatige vlucht. De prijzen zijn als volgt: C. Bal 1, 9, 13, 33; J. de Jonge 2; B. Schot 3; P. Steketee 4, 5, 14, 28, 36; T. M. Dalebout 6, 8, 29, 31; J. Quist 7, 15, 16, 20, 35, 37; J. Jumelet 10, 11, 12, 19, 23, 34; C. Zandijk 17, 18, 21, 22; A. IJzelenberg 24 27; J. Bal 25, 32; B. de Ruiter 26, 30. Juniorenuitslag: Chr. Bal 1; A. Dorst 2; J. Kik 3; J. van Boven 4, 5. P.V. „Gevleugelde Vrienden", Wedvlucht uit Clermont; 274 ikm. Deelname 243 duiven. Gelost 6.30 uur; Te duif 9.33 uur. W. Blom 1, 28, 31, 39, 43, 45, 47, 56, 61; Feleus-Westentorugge 2, 19, 26, 36, 54; C. Stoutjesdijk en Zn. 3, 20; J. Kaaisiteker 4, 48; J. Snijders en Zn. 5; J. Krijger 6, 11, 22, 32; Abr. Stoutjesdijk 7, 29, 40; M. Gieskens 8; H. Merle 9, 16; Bouman en Noordijk 10, 27, 52; A. C. Stoutjesdijk 12; Ge broeders Wesdorp 13, 41, 46, 50; J. C. Wesdorp 14, 37, 42, 58; L. Fonteine 15; W. den Boer 17, 38, 53; C. Berre voets en. Zonen 18, 21; W. N. Pan- kom 23, 25, 60; P. HiHebrand 24; L. Heijboer 33, 59; C. Verwest 34; H. v. d. Linde 35, 44; P. Roskam 49; M. Wesdorp 51, 55, 57. De hoofdprijs werd gewonnen door W. Blom; kippen door W. Blom, Feleus-Westenibrugge, C. Stoutjes dijk en J. Snijders. Vrijdag itot 19 uur linmanden Cler mont. HENGELEN Competitiewedstrijd H.S.V. Oosterschelde Op 15 mei (Hemelvaartsdag) vindt de derde competitiewedstrijd plaats bij de westzijde van de Schelphoek. Om 8 uur 's morgens vertrekt men gezamenlijk van het Havenplein te Zierikzee naar de plaats van de wed strijd. A.s. zaterdag trekken vele leden van de H.S.V. Oosterschelde naar de internationale hengel wedstrijd van de H.S.V. De Krabbe te Westen- schouwen. Opgave bij de wedstrijd leider is nog mogelijk. Dat de zee de hengelaar ook ver rassingen biedt, ondervond de heer P. van der Welle. Bij het vissen aan het strand sloeg hij een kabeljauw aan de haak met het respektabele gewicht van 4185 gram. De heer Van der Welle is hiermede leider gewor den van de wedstrijd cm de zwaarste vis buiten competitieverband van de H.S.V. Oosterschelde. VOETBAL VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Raycxn Zierikzee Zeelan.'dia-Ji'artog'is P.V. 4-0; VAB -Smit en Bolnes 4-0. Morgen, dinsdag 6 med wordt ge speeld: Velocitas-Zeelandia (7 uur, tte Seroaskerke); Stella Boys-Smit en Bolnes 7 uur, te Zierikzee), KERKNIEUWS A.F.C.-D.C.G. X B.V.C.-Stormvogels X E.B.O.H.-Ol.vmpia X Roodenburg-C.V.V. X Neptunus-Overmaas X Alcides-Sp. Assen X Muntend.-Leeuw. X Vosta-Rheden X Vict. B-Rietvogels X T.O.P.-T.S.C. X R.K.C.-Concord. SVD X Ceasar-R.I.O.S. '31 X Roermond-Sp. Irene X DEN HAAG, 4-5. De cijfers van de sporütoto van het afgelopen week einde zijn: Deelnemers: 673.611. Inleg: f 1.398.721. Prijzengeld: f 629.424. Te en 3e prijs: f T88.827. 2e en extra prijs: f 125.885. Zondagavond waren er geen mel dingen van dertien of twaalf goed voorspelde uitslagen. MARKTBERICHTEN De eicrvcilingen BARNEVELD, 1-5. Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld. Aanvoer I.003.080 stuks, stemming rustig. Prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 53-54 gram f 10,05-10,52; 56-57 gram f 10,54-11,41; 60-61 gram f 11,49 -12,12; 64-65 gram f 12,48-12,59. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 547.051 stuks, stemming rustig. Eie ren van 52-53 gram f 9,72-10,82; 57-58 gram f 11,27-11,76; 62-63 gram f 11,90 -12,51; 66-67 gram f 12,70-13,25. Belgische eieren. Aanvoer 236.600 stuks, stemming redelijk. Eieren van 55-56 gram f 10,23-10,50; 58-59 gram f 10,70-10,88; 62-63 gram f 11,57- II,79. Eiermarkt Barneveld. Aanvoor 1.900.000 stuks, handel ti'aag. Eieren van 50-58 gram f 10,25-12,00, kg-prijs f 2,05-2,07; 59-66 gram f 12,25-13,25, kg-prijs f 2,08-2,02. Ned. Hen'. Kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld (toez.): J. Smit, Putten; te Driel (in pastoraal verband met Eist): mr. J. W. Koelman, Lichtenvoorde; te Hol- landscheveld: S. W. Verploeg, Leer dam; te Avereest-Balkbrug (toez.): M. Jansen, Hengelo (Gld.); te Wad- dinxveen: J. Koele, Nijkerk; te Din- teloord: C. van Schoonhoven, Vrees wijk, die bedankte voor Sommeis- dijk; te Gouda (toez.): J. Smit, Put ten. Benoemd tot leraar godsdienston derwijs aan de Chr. Scholengemeen schap „Prinses Juliana" te Dordrecht J. de Mars, Dubbeldam, die deze be noeming heeft aangenomen; benoemd tot hulpprediker te Babiloniënbroek: D. Stolk, hulppred. Oude Pekela, die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Nieuwolda (Gr.): P. A. Geluk, pred. voor buitengewone werkzaamheden, Scheemda. Bedankt voor Kesteren: S. de Jong, Houten. Geref. Kerken Beroepbaarstelling: Kand. J. P. E. Verheul te Amsterdam-zuid is be roepbaar. Benoemd tot docent godsdienston derwijs aan het Chr. lyceum voor Delft en Rijswijk: H. G. A. Meinders, Nieuwveen. Beroepen te Rotterdam-Hillegers- berg: G. van Loenen, Alkmaar; te Amerongen: J. P. E. Verheul, kand., Rijswijk (Z.H.); te Rotterdam-Hille- gersberg-Terbregge: P. A. E. Sillevis Smitt; Utrecht-oost; te Rotterdam zuid (Katendrecht): A. Corporaal, Zeist; te Bleiswijk: D. C. Firet, Eefde (Gld.). Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rijnsburg (voor de missionaii-e dienst op Curacao): D. Grutter, kand., Enschedé; te Delfzijl: J. van der Haar, Leiden. Bedankt voor Leek: T. Dekker, Goes. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Sliedrecht-centrum: M. C. Tanis, Barendrecht; te Veenen- daal: J. J. Rebel, Hilversum-centrum. Bedankt voor Sliedrecht (Middel diepstraat G. de Vries, Rijnsburg; voor IJmuiden: P. van Zonneveld, Papendrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Wageningen: A. Hoo- gerland, Werkendam. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Alblasserdam: J. Pannekoek, Terneuzen. DEN HELDER. Zondagmorgen om 'half elf werd bij het monument „Voor hen, idiie vielen" op het Ha- venpdieatn in Den Helder een herden- kingspledhtighed'd gehouden, d'ie door deputaties van de Kon. Marine en een groorb aantal autoriteiten werd bijgewoond. O VER VEEN. Op de ere-b egraaf- plaaits iin 'Bloemendaal zijn kransen gelegd door een deputatie van het marinehospitaal dn Oveiween en door de iheer G. ten Hopen namens, de Stichting 1940-1945. die het be heer vajn de eie-begraafplaats heeft. SOESTERBERG. Zondagmorgen heeft op ide vliegbasis Soesterberg de chef van de luchtmachtstaf, te vens bevelhebber der luchtstrijd krachten, luitenant-generaal A. B. Wolff, oen ikrans gelegd bij het mo nument van de gevallenen van de Kon. Luchtmacht. DEN HAAG. In het internationaal perscentrum Nieuwspoort is een bij eenkomst gehouden ter nagedachte nis vain hen' die in tde bezettingstijd voor de persvrijheid hun leven lie ten. DEN HAAG. In Den Haag hebben zondagavond enkele duizenden men sen deelgenomen aan een stille tocht naar de fusilladeplaats in de Waals- dorpervia'kte. Op d'eze herdenkings plaats hadden oud-verzetslieden van het ere-peloton Waalsdorp de ere wacht betrokken. Na een hoornsig naal werd -twee minuten stilte in acht genomen. Op de met gasfakkels vellichte fusilladeplaats werd daar na het Wilhelmus (ten gehore ge bracht. RHENEN. Op het militair erevesld Grebbeberg in Rhenen, waar 436 Nederlandse gesneuvelden uit de tweede wereldoorlog hun laatste rustplaats hebben gevonden, met name zij die zijn gevallen iin de strijd op de Grebbeberg tijdens de mei dagen van 1940, vond zondag rond het nationaal 'legermonumenf voor het eerst sinds 1945 een milit ire herdenkingsplechtigheid plaats in de ■avonduren, waardoor deze gecombi neerd (kon worden met de burger- lij'ke herdenking. KORFBAL NOAD I niet opgewassen tegen sterker All-Ready I Benjamin NOAD I is er zaterdag avond in de thuiswedstrijd tegen het sterke All-Ready uit Zierikzee niet in geslaagd om de rood-zwarten van de zege af te houden. Vooral het eer ste kwartier kwamen de gasten sterk opzetten, hetgeen tot uitdrukking ge bracht werd in vier doelpunten. All-Ready nam meteen het heft in handen en reeds in de derde minuut zorgde de snelle Piet de Ronde voor 0-1. Enkele minuten later schoten de gasten weer raak, nu door Ada Hage, die onverwachts opdook (0-2). Weer drie minuten later kwamen de gas ten opnieuw terug en Henk Ver- meule rondde een snelle aanval af met een voltreffer (0-3). Eer er een kwartier gespeeld was had mevr. E. Kort-Boot de stand op 0-4 voor de gasten gebracht. NOAD kwam af en toe aardig in de aanval, doch een maal bij de korf gekomen was het hopeloos mis. Vooral Toon Schouwe- naar, die af en toe toch aardige kan sen kreeg, faalde keer op keer. Kort voor de rust was het aanvoerder M. Kloet die met een verrassend schot de stand op 0-5 bracht. Ook in de tweede helft waren de Zierikzeeënaren weer flink in het of fensief en NOAD moest het in elk vak afleggen tegen het betere spel van de gasten. Nadat Wurth voor All Ready een strafworp had gemist, zorgde mevr. Sanderse-Ludikhuize voor 0-6. Piet de Ronde bracht we derom een strafworp om zeep, doch Joop de Regt deed het drie minuten later beter door een volgende straf worp goed te benutten (0-7). Met een ver schot had Joop de .Regt enkele minuten later wederom succes, want het verdween feilloos in de NOAD- korf (0-8). De thuisclub bleef ook met deze grote achterstand hard door werken en probeerde alles om toch de eer maar te redden. Die kans zat ZIERIKZEE, 5-5. Lieten de weers omstandigheden zich zaterdagmor gen niet zo gunstig aanzien, in de loop van de middag klaarde de lucht steeds meer op en toen om 2 uur de deelnemers aan de 25 km wandel tocht op Schouwen-Duiveland van het Havenplein vertrokken was het echt lekker wandelweer, zodat de voorwaarden voor een mooie wande ling volledig aanwezig waren. Voorafgegaan door de majorettes en drumband van de G.V. „Rust Roest" ging het via Havenpark, Ou de Haven, Nieuwe Haven over de Havendijk door het Eerste Weegje •en1 de Laain vain St. Hilaire richting Kerkwerve. Het bleek dat zich voor de start nog velen hadden opgegeven en hoewel er enkelen niet opkwa men, bleek het aantal tippelaars 133 -te toedragen. Het aantal 'groepen was ditmaal niet groot want behalve „Rust Roest" namen de Chr. LAVO sdhood uit Mi'ddelharni'S en de W.S. V. „De Vier Bannen" uit Nieuwer kerk als groep deel. De 'deelnemers kwamen uit verschillende gemeen ten van SChouwen-Duiveland, maar ook uit Colijnsplaat, Kortgene, Wil- helminadorp, Middelharnte, Stellen dam, Amsterdam en' Den Helder. Van Kerkwerve werd naar Brou wershaven gewandeld, waar gerust werd in hotel Ringelberg. Daar bleek dat verschillenden blaren hadden opgelopen, zodat de Rode Kruisploeg flink in actie moest komen. Zelfs bleek dat een jeugdige deelnemer uit Zierikzee het onderweg had moeten opgeven. Ook de oudste deelnemer, een 70-jarige heer uit Den Helder, verklaarde daar geen kans meer te zich lopende naar Zierikzee terug te keren. Nadat de dorstige kelen ge laafd waren werd vol moed de te rugweg naar Zierikzee aanvaard via de weg naar Zonnemaire, de Schen- keldijk, Schouwse dijk, Mosseleeweg, Gooikensweg, Kadeweg door Malta naar het Herv. verenigingsgebouw, waar de eersten al om ongeveer kwart over 5 en de laatste kwart voor 7 arriveerden. Hier ontvingen allen een fraai diploma en het ver diende onderscheidingsteken. De voorzitter, dr. J. C. Röhner, bracht hier ook dank aan allen, die aan het welslagen van de tocht hadden me degewerkt, in het bijzonder de leden van de Rode Kruiscolonne. Tot slot geven we hier een over zicht van de deelnemers, die de tocht binnen de gestelde tijd hebben vol bracht. Trouwe wandelaars(stcrs) De tocht werd afgelegd door 62 da mes en 69 heren. Voor de veertiende maal liep mevrouw Lodewijk-de Witte uit Nieuwerkerk mee. Voor de dertiende maal de heer W. C. M. Ju melet uit Zierikzee. Voor de elfde maal de heer A. I. Scherpenisse en voor de tiende maal de dames J. C. G. van Dongen en Joke v. d. Schel de, allen uit Zierikzee. „Rust Roest" kwam met 28 deel nemers aan de start, de Chr. LAVO school uit Middelharnis met 10, die beide een groepsmedaille verdien den. 25 deelnemers kwamen van Goe- ree-Overflakkee, 15 van Noord- en Zuid-Beveland. Voor de eerste maal liepen 25 da mes en 18 heren; tweede maal 16 da mes en 22 heren; derde maal 9 da- fes en 14 heren; vierde maal 2 dames en 5 heren; vijfde maal 2 dames en 6 heren; zesde maal 3 dames en 1 heer; zevende maal 2 dames en 'ne gende maal 1 heer. Mei is nog maar net begonnen of de eerste bussen met dagjesmensen, meestal verenigingen uit de grote steden. <en daarbij ook al wat schooljeugd, verlaten hun woonplaatsen om wat te gaan genieten van de ontluikende natuur. Hel strand eh het duingebied ivorden. natuurlijk in een dergelijke trip betrokken. Juist met de kentering van het weer beginnen de bussen, te komen en zaterdag waren er al een stuk of tien in de Westhoek. Daarbij was een zg. dubbeldekker, een bus met een verdieping er op waardoor het aantal passagiers bijna verdubbeld wordt. Dc hoogziliershebben uiter aard een formidabel uitzicht. (Foto: Zicsrikzoosche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4