AGENDA Zierikzee herdacht stijlvol doden uit Tweede wereldoorlog Israël bombardeert basis in Jordanië STREEKNIEUWS DE RODE BURCHT VAN IPHANGA Utrechtse studenten hielden senaat bezet Gemeenteraad Bruinisse besluit tot toetreding tot de ZEGAM Devote |tleehti>;hei<l ZIERIKZEE, 4-5. Met de traditio nele stille tocht naar de begraaf plaatsen en een gemeenschappelijke samenkomst in de GasthuLskerk, heeft Zierikzee zendag weer de do den uit de tweede wereldoorlog her dacht. In de dienst ging voor de her vormde predikant ds. J. van der Schee, die - naar aanleiding van een gelezen schriftgedeelte, stil stond bü het probleem van de jaarlijkse con frontatie met het massale sterven, zoals het zich in de oorlog voordeed. Ds. Van der Schee gewaagde met nadruk van een „probleem", „want de bloemen die op de graven worden gelegd, zijn vermengd met distels" en de pijnigende vraag doet zich voor: „was hun sterven werkelijk een daad vcor vrede en vrijheid en wordt het offer van de gevallenen begrepen als vruchtbaar? Hebben wij in de loop der jaren van het „plaats vervangend" sterven een andere voorstelling gekregen? Een benadering naar een oplos sing is dat het probleem van de 4e mei, wordt opgenomen in het door Christus opgeloste probleem van de dood. Is het al mogelijk dat iemand voor een rechtvaardige sterft, ver nog uit boven dit idealisme, gaat de zelfof- ferande van Christus, die ook thans nog het leven van ieder in stand houdt en wiens rijk de toekomst heeft. Voor de vokale omlijsting van de ze korte, maar indringende samen komst zorgde de Zierikzeese Orato rium Vereniging, o.l.v. Eduard Nie- land. Het koor zong een drietal lie deren, w.o. het Adoramus Te van Clemens non Pappa en het bekende Ecce quomodo moritur van J. Gallus, zeer geciseleerd gezongen in mineur werkjes, die éi capella werden ge bracht. Stille Tocht De dienst volgde op de "stille rond gang, die opnieuw minder mensen trok dun vorig jaar, maar zich ken merkte door een voelbare devotie. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 5-5. Aangevoerd totaal 1527 stuks vee, t.w.: 1136 vette ■koeien en ossen en 391 varkens. Prijzen per 'kilogram: vette koeien en ossen: extra 'kwaliteit f 5,25-5,70, le f 4,e5-5jl5, 2e f 4,10-4,50, 3e f 3,85 4,00; varkens (levend gewichlt): le kwaliteit f 2,55-2,58, 2e f 2,52-2,55, 3e f 2,45-2,50, siachtzeugen f 2i,00~ 2,20, zware varkens f 2,10-2,30. Vette Ikoeien en ossèn: aanvoer groter, handel zeer 'kalm, prijzen iets gedrukt. Varkens: aanvoer korte, handel rustig, prijzen iets stijver, enkele prima's boven notering. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer d'e redakteur. Met stijgende verbazing hebben wij' in uw 'editie van 2 mei een ar tikel gelezen, waarin melding werd gemaakt van de gehouden festivitei ten te Zonnemaire. Wanneer de plaatselijke corres pondent de gehouden gebeurtenissen nog met het woord feest durft te be titelen, vragen wij ons toch sterk af waar zijn gevoel voor realiteit is gebleven. Walt op koninginnedag in Zonne maire heeft plaats gevonden, is, in vergelijk met de programma's van andere dorpen, in de verste verte het vermelden niet waard. Nee, wij moesten zonodig op 7 september 1968 „fees-t" vieren, toen Zonnemaire een bepaald feit ging herdenken, waa,r de rest van het land, heel begrijpelijk overigens, geen enkele 'ruchtbaarheid' aan gaf. En nu 'het gehele land koningin nedag viert, zijn in Zonnemaire de centjes op. Gelukkig werd door alle dolle feestvreugde heen toch nog tijd gevonden om de schooljeugd een film aan te bieden. Het zou oi. toch gezonder zijn, wanneer bepaalde figuren in het Oranjebestuur eens een beetje min der emotioneel reageerden, maar zich meer met de realiteit bezig hielden en zich niet lieten overdonderen door een bepaald figuur in dit be stuur. Vriendelijk dank voor de geboden plaatsruimte. L. de Munnïk, R. de Munnik, J. Jacobsen, P. de Vlieger, J. de Vlieger, J. Fonteine, R. Berrevoets, J. Kristelijn en W, van der Meer te Zonnemaire. Ook de weersomstandigheden werk ten ditmaal mee en heel scherp was wel het contrast tussen de doden van toen en de alom ontwakende natuur. Zowel onder de steen in het politie bureau, bij het Joodse monument en op de graven der gevallenen op de R.K.- en de Algemene Begraafplaats, UTRECHT, 3-5. - Vrijdagmiddag hebben engeveer 15 Ostudenten de senaatszaal van de universiteit in Utrecht bezet, na met engeveer 25 studenten van het Utrechts studen tenkorps vóór de ingang van het ge bouw te zyn slaags geraakt. Bij het handgemeen is niemand gewond ge raakt. Alle studenten zijn in de se naatszaal gaan discussiëren. Het betreft hier een symbolische bezetting van de universiteit uit so lidariteit met de studenten in Til burg. Het dagelijks bestuur van de universiteit heeft een deel van de door de Utrechtse studentenfacultei ten aangeboden verklaring onderte kend. Het universiteitsbestuur meent. Scholieren protesteren tegen examenregeling AMSTERDAM, 3-5. Op initiatief van de Seholierenbelangen Organi satie Amsterdam en de Kritisch Le iuren Organisatie is zaterdag in Am sterdam een protestactie tegen de huidige examenregeling gehouden, waarna werd deelgenomen door enkele honderden scholieren en een aantal leerkrachten. De organisaties streven naai* afschaffing van het eindexamen en zien als mogelijk al ternatief een tentamensysteem dat niet beslist over zakken of slagen van de leerlingen en het onnodig over doen van een heel leerjaar met alle vakken uitsluit. Eerbewijzen voor overleden Indiase president NEW DELHI. 4-5. Meer dan 100.000 mensen hebben zaterdag in New Delhi de laaitste eer bewezen aain 'dir. Zakir Hoesaim, eerste mos lim-president van een land dat voor namelijk door hindoes wordt be woond. Dr. Hoesain overleed zater dag aan een hartverlamming. Premier Indira Gandhi noemde hem een man „die meer can iemand anders heeft bijlgedragen tot de een heid van zijn land". Geen bijzonder uitstel ineer voor a.s. medici DEN HAAG, 3-5. Minister dr. G. H. Veringa van onderwas 'en weten schappen heeft minister W. den Toom van defensie gevraagd geen byzonder uitstel van eerste militaire oefening te verlenen voor eerste jaarsstudenten in de geneeskunde en de tandheelkunde. Na overleg in de ministerraad is hiertoe besloten. De uitstelregeling wordt hierdoor van alle toekomstige studenten ge lijk, ongeacht hun studierichting. Voor wie dit jaar zijn eindexamen gymnasium of HBS halen en, zich reeds aanmeldden voor medicijnen of tandheelkunde en onder de bij zondere uitstelregeling zouden val len, is er een overgangsmaatregel ge troffen. Deze houdt in, dat zij toch voor bijzonder uitstel in aanmerking kunnen komen voor universitaire studie - met uitzondering van de studie in de geneeskunde, tandheel kunde, diergeneeskunde, biologie en psychologie - en voor studie van een akte M.O. TEL AVIV, 4-5. De Israëlische luchtmacht heeft zondag een basis van het Palestijnse Bevrijdingsfront aangevallen. Een woordvoerder van de Israëli sche strijdkrachten verklaarde in Tel Aviiv, dat 'de aanval een bij Sjo- •resj, op Jordaans gebied gelegen kamp, go I'd vanwaar eenheden Pa lestijnse saboteurs aanvallen op in Israël gelegen doelen deden. De operatie duurde een klein half uur. Alle vliegtuigen keerden op hun basis terug, aldus ida woord voerder, diie het aantal toestellen dat aan de aktie deelnam klein noemde. werden bloemen neergelegd, w.o. boeketten van het gemeentebestuur, aangedragen door burgemeester D. W. Kastelein. Na afloop van de dienst - waarin Hans Vorstheuvel Labrand het orgel bespeelde - werd gecollecteerd ten bate van de Stich ting 1940-1945. „dit cm misverstanden in Utrecht uit te sluiten", dat het principe van me debeslissingsrecht van alle geledin gen steeds een basis van gesprek kan zijn. Stait zomeravond voetbal-competitie Evenals te Zierikzee - zoals ge meld - vond donderdagavond te Se- rooskerke de eerste voetbalwedstrijd plaats van de zomeravondvoetbal competitie seizoen 1969. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen Velocitas en de PZEM. Vóór de aanvang van de match sprak de voorzitter van de Commissie Zomer avondvoetbal, rayon Zierikzee, de heer C. Jumelet, zijn vreugde uit over het feit dat Velocitas ook dit seizoen weer in de zomeravondcom petitie uitkomt. Hij hoopte dat in de toekomst meer (oud)-voetballers uit de Westhoek aan de competitie zul len gaan deelnemen en bracht dank aan het gemeentebestuur van Wes- terschouwen voor de verleende mede werking. De heer Jumelet wenste alle spelers een goed en vooral spor tief voetbalseizoen toe. Namens het gemeentebestuur van Westerschouwen sprak de voorzitter van de Sportraad Westerschouwen, de heer J. van Waveren, een kort woord. Hij dankte de heer Jumelet voor het gesprokene en wenste alle spelers een goed seizoen toe. De heer Van Waveren verrichtte vervolgens de aftrap. De sportieve wedstrijd eindigde in een 1-0 overwinning voor Velocitas. Gewestelijke wedstrijden Rode Kruis Bij de gewestelijke wedstrijden op zaterdag 10 mei a.s., van het Ned. Roode Kruis kring Zeeland, zal o.a. uitkomen de helpstersploeg van Zie rikzee. De wedstrijden worden ge houden in de „Prins van Oranje" te Goes. ZIERIKZEE Autobotsing in Malta Zaterdagmiddag ontstond! op de kruising Moggestraat-De Huijbert- straait in Malta een botsing tussen twee personenwagens. De 'beide, wa gens, 'dJüe 'ernstig weirden bescha digd, reden op elkaar dn, hetgeen met een hevige klap gepaard' ging, toen de bestuurder van de uit de Moggestraait komende auto, L. IJ. uit Bruinisse, 'geen voorrang verleend'e aan L. M. B. uit Oosterlan'd. De naast d'e bestuurder van d'e Ooster- landlse wagen zittende mevr. B. li'ep bij het (totaal versplinteren van de voorruit van de auito snijwonden op in het gelaat. Zij werd per zieken wagen overgebracht naar bet Rode Krud'szieken'huis, waarna ze naar huist mocht terugkeren. Engelse delegatie aangekomen Heden (maandag)morgen arriveer de de Engelse delegatie uit Hatfield, bestaande uit de burgemeester en leden van de gemeenteraad met hun dames. Onder vrijwel ideale weersom standigheden weid de reis van En geland naar Nederland gemaakt. Per bus ging de tocht naar Harwich en daarna met de nachtboot (de zee was zo glad als een pennetje) naar Hoek van Holland, waar een Zierikzeese bus gereed stond, die het gezelschap naar hier vervoerde. De verwelkoming door het college van b. en w. vond plaats in de trouwzaal bij monde van burgemees ter D. W. Kastelein, mede in aan wezigheid van de verschillende gastheren en -vrouwen, bij wie de leden van het Engelse gezelschap zijn ondergebracht. Na een kop koffie werden de En gelsen naar de respektievelijke lo geeradressen meegenomen. Vanmid dag vindt een bezoek plaats aan de Centrale Werkplaats, waarna heden (maandag)avond een bijzondere ge meenteraadsvergadering wordt ge houden. Tentoonstelling In „De Lichtboei" In het clubgebouw „De Lichtboei" van het Leger des Heils wordt mor gen (dinsdag)avond de jaarlijkse ten toonstelling van werkstukken, ge maakt tdoor de diverse jeugdclubs, officieel geopend. Benoeming De heer P. B. vn 't Veer, onder wijzer aan de Christelijk Nationale School rte Zierikzee is mét ingang van 1 augustus a.s. benoemd als hoofd van de Christelijk Nationale School te Wissenkerke. Atletiekwedstrijden Delta Sport De Atletiekvereniging „Delta Spert" te Zierikzee organiseert op donderdag 15 mei a,s. (hemelvaarts dag) op 'het sportpark „Bannink" te Zierikzee haar -traditionele atletiek wedstrijden, waai*vocr reeds een flink aantal prominente atleten in geschreven hëbben. Eerste oriënteringsrit „Sparta" De Motc- en Autoclub „Sparta'' te Zccrikzee houdt op donderdag 15 mei a.s. -haar eerste oriënteringsrit in het nieuwe seizoen. De rit wordt ver reden onder het nieuwe KNMV-re glement 1969. HAAMSTEDE E.H.B.O.-examen Op het 29 april 'gehouden examen in het wijkgebouw te Haamstede, zijn geslaagd de dames: L. Fokker en J. M. Fokker te Haamstede, de heden J. C. Bolijn te Noordwelle, W. L. Kristelijn te Renesse en T. J. Sluij's en A. Struijk beiden uit Zie rikzee. Het examen werd afgenomen dooi de iheer W. Bontkes, 'arts 'te Zierik zee voor wat het .theoretisch gedeel te betreft, en door de heer D. J. Vol- mer te Zierikzee die het praktisch gedeelte van -het ex-amen afnam. De opleiding geschiedde door de colonne-commandamt-ar.ts de 'heer H. J. Simons ite Renesse en de 'heer B .C. v. d. Kloot te Zierikzee. BURGH „De Koebel" nu reeds in trek Het vakantie-oord ,/De Koebel" dat in het zomerseizoen een zeer ge waardeerde plaats is voor veel groe pen 'toeristen en speciaal voor klas sen van sdholen is weer in het toe risme .ingeschakeld. 'Reeds enkele scholen hesen hun vlag aan de ihoge mast en trokken er dagelijks op uit. Dirt er op uittrekken lis 'de laatste week wat uit d'e hand gelopen, want heihaaldelijk worden pas geplaatste afrasteringen naast het nieuwe schelpenpad vernield om toch maar in heb overigens verboden duinge bied ite komen. Vooral het spelen in de 'levensgevaarlijke 'bunkers 'is een zeer groot aamtreklkingspunt. De school uit Hoogvliet doet er goed aan 'te bedenken dat diit duingebied particulier (terrein is. De docenten zijn 'inimddels op 'de 'hoogte gebracht van het gedrag van hun leerlingen. Fruitcorso is van de baan Naar wij van 'bevoegde zijde ver nemen ds 'het vrijwel zeker dat het Fruitcorso in Goes dit jaar niet doorgaait. Tot 1 mei 'bestond er gelegenheid om eventuele deelnemers in te laten schrijven. Hun aantal heeft echter die gestelde limiet niet gehaald, waardoor ihet bestuur in een a.s. dinsdagavond! in 'Goes Ite houden Voorziening niet aardgas in 1970-1971 BRUINISSE, 3-5. Zonder veel commentaar besloot de gemeente raad van Bruinisse vrijdagavond toe te treden tot de N.V. Zegam en het deelnemen met 4 aandelen in het kapitaal van deze maatschappij, zo dat ook Bruinisse in de jaren 1970- 1971 van aardgas zal worden voor zien. De raadsleden hadden er een heel pakket met papieren over ge kregen, met nadere voorwaarden, uittreksels uit de Staatscourant over de oprichtingsstatuten en prognoses. De hoop werd uitgesproken dat de bereidheid tot aansluiting even groot zou zijn als die aan het elektrici teitsnet nu 40 jaar geleden. De wo ningen die eigendom van de ge meente zijn (plm. 225) zullen in elk geval direct van binnenleidingen etc. worden voorzien. Voor elke aansluiting minder dan een door de Zegam te voren bepaald aantal zal de gemeente f 75,- moe- vergadering een eindbeslissing zal nemen. Voor de fruittelers uit de Westhoek die reeds met een praalwagen in de eerste categorie inschiwen een te genvaller, Gezamenlijk hebben ze nu 9 jaar achter elkaar aan het Goese Fruitcorso deelgenomen en ze waren er op -gebrand om het 10e jaar vol te maken. Ook hierover zal het Ccrso-comité moeten gaan verg de ren wat er eventueel nog te berei ken is. WESTERSCHOUWEN Astma-collecte De opbrengst van de Astma-col lecte in de 'gemeente Westerschou wen bedroeg in totaal f 684,84. Dit bedrag werd als volgt dn de ver schillende kernen bijeen gebracht: Serooskerke f 59,50, Noordwelle f 79,50, Renesse f 227,67, Haamstede f 234,07 en Burgh f 84,10. Hel be treffende comité dankt ieder die hieraan meewerkte, hartelijk. Zomerprogramma „Witte van Haemstede" Het zomerprogramma van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" kon dezer dagen worden vastgesteld. Aan het programma is een „finan cieel kantje'" gegeven in verband met het feit dat het korps middelen nodig heeft voor de aanschaffing van instrumenten voor het jeugdkorps en uniformen -voor het grote korps. De ze uniformen zijn veertien jaar oud intussen en goeddeels versleten. Het be9tiuur verwacht veel nut voor de kas van een op 5 juli te hou den grote auto-cross op het terrein van de heer C. A. van Ooord nabij ihet vliegveld. De cross wordt geor ganiseerd door de Eerste Zuid Hol landse Autocross Organisatie en zal gedurende 'bijna 4 uren de prestaties te zien 'geven van dertig oude auto's, die eigenlijk voor de sloop bestemd zijn. Na afloop trekt de harmonie naar Nieuwe Tonge voor een aldaar te geven zomeravondconcert. Zater dagavond voor Pinksteren geeft de harmonie met het korps uit Nieuwe Ton'ge een gezamenlijk concert le Haamstede. Op 12 juli een gecombineerde mu ziekavond met 'het corps Nieuwe Tonge. Een openlucht-bazar zal ge houden worden' op zaterdag 19 ju-li. Verder nog een aantal openluchtcon certen. NIEUWERKERK Naam nieuw zwembad Het zwembad te Nieuwerkerk -heeft zijn -naam 'gekregen. De jon gelui Nelly Clarisse ;te Nieuwerkerk en H. A. v. d. Werf te Oosteiland kwamen - 'in het 'kader van een -door 'het gemeentebestuur uitgeschreven „naamwedstrijd" - op de fantasti sche vondst „•Dol-fijn'' (met een streepje er tussen). De dolfijn is een fijn en speels waterdier en boven dien is het „dolfijn" dat Duiveland zijn zwembad heeft gekregen. Troostprijzen waren er voor: Jac. Flikweert en Reinier van Klinken. Astma-collecte Te Nieuwerkerk bracht -d'e Astma- collecte f 231,69 op. De collektanten waren 'de dames de Vin, Krij'ger, Hofman, Wandel, SchLettekatte en Stoutjesdijk. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk zijn inlichtin gen ite verkrijgen over de volgende, in de maanden maart en april 1969 ten betalen. Vertrouwd wordt echter wel dat het benodigde aantal zal worden gehaald en zo ging een toch wel historisch besluit er vlot door. Door weinig bestratingswerken uit te voeren, in de komende jaren hoopt men de financiële aderlating die voortvloeit uit de toetreding, na melijk het voor rekening van de ge meente komende bestratingswerk als gevolg van het ingraven der buizen en het maken van de huisaanslui tingen te ondervangen. Nog een aantal andere besluiten werd vlot genomen, o.a. het beschik baar stellen van een krediet voor de openbare verlichting in Plan West II. De voorzitter burgemeester Van de Linde meende evenwel dat de 16 lantaarns die de PZEM nodig achtte zeker nog niet allemaal direct be hoefden te worden geplaatst. De heer Verspoor waarschuwde niet te zui nig te zijn, met de straatverlichting. Parkeerruimte B. en w. stelden voor om parkeer ruimten aan te leggen in de Prin ses Beatrixstraat en in de Prinses Wilhelminalaan, maar nog te wach ten met het aanleggen van een par keerterrein voor de Acacialaan en de Van Hertsbeekestraat. De jheer De Koning vond aanleg van 'n parkeer terrein in de Accacialaan dringend nodig, thans is het daar een slikboel vooral bij nat weer. De heer Kik sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de parkeerstroken in de Van Hertsbeekestraat nog achterwege blijven. B. en w. zullen een en an der nog eens nader bekijken en zo mogelijk twee parkeerstroken aan leggen in plaats van vijf. De derde wijziging Begroting Ge meentelijk Woningbedrijf 1968 geeft geen aanleiding tot opmerkingen, evenmin als het vaststellen van een verordening als bedoeld in artikel 23 van de Archiefwet en de herzie ning van de verordening Bezoldiging Gemeentepersoneel. Voor de vaka- ture C. H. van de Linde als commis saris van de N.V. Brugverbinding Haringvliet werd de volgende voor dracht opgemaakt: 1. C. H. van de Linde (aftr.); 2. S. A. Jumelet. Aan de Stichting Algemene en In dividuele Blindenbelangen te Am sterdam werd over 1968 een subsi die verleend van f 20,- wegens een in dat jaar behandeld geval uit Bruinisse. Het havengeld voor schepen die voor reparatie in de ha ven komen wordt afgeschaft; de daarvoor benodigde veranderingen jongens jack; gebreide muts, kleuren gevonden voorwerpen: een blauw blauw-trood; zwarte riem met gesp; blomfietsplaatsje, NBF 922; zwarte skaileren handschoen; blauwe cape voor mantel of japon; 2wart-groen gebreide das; ceintuur voor japon, blauw gebloemd; zwarte aansteker, merk Poppel; rood-bruine kinder portemonnee met inhoud; witte stola. S1RJANSLAND Vergadering Kolenbond „Eigen Hulp" Donderdagavond had dn het ver enigingsgebouw de jaarlijkse verga dering van de Coöp. Kolenbond „Eigen Hulp" plaats. Uit het jaar lijks overzicht bleek dati 44 ton brandstof is omgezet, eenzelfde hoe veelheid als vorig jaar. De beschei den, gecontroleerd dooi- de heren Fluijt, Zanddnk en van 'Dienst, le- d envan de commissie van toezicht, bielten in orde te zijn. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Mol bij acclamatie 'herkozen, (terwijl de heer van Zuidland in de b est uur s- kning werd opgenomen. Eveneens bij acclamatie werd de heer van Dienst in zijn functie herkozen. De vereniging die vorig jaar haar 85- janig jubileum mocht vieren, had verder geen punten voor bespreking. Met dank voor de opkomst sloot de heer Stuik tenslotte deze genoego- lijke vergadering. Dinsdag 6 mei Zierikzee Mondragon, 2.15 uur, afdeling Schou wen Plattelandsvrouwenbond. De Lichtboei, 7 uur, opening ten toonstelling werkstukken jeugdclubs. Nieuwerkerk Dorpshuis, 8 uur, vergadering Coöp. Diepvrieskluisvereniging. Woensdag 7 mei Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensociëteit van de N.C. V.B. Oosterland De Blauwe Keet, afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond. DODELIJKE ONGELUKKEN MAARSSEN. Zondagmorgen werd het 6-jarig meisje Anne Schwartz uit haar ouderlijke woning aan de Herengracht vermist. Er waren aan wijzingen dat zij langs dé oever !had gespeeld en vermoedelijk te water was geraakt. Te hulp geroepen Nau tilus duikers 'hebben 'het vermiste meisje enige uren later gevonden. ALMELO. De 23-jariige R. H. van der Sluis uit Almelo 'is omgekomen bij een verkeersongeval, toen de auto waarin hij meereed tegen een tankauto botste. De chauffeur van de auto zou geen voorrang aan de tankauto hebben verleend, diLe op een voorrangsweg reed. OSS. Zaterdagavond is op de 'krui sing Berghemseweg-Vij versingel een verkeersongeluk gebeurd, dat de 65- jarige mevrouw Smits-Lijten het le ven 'heeft gekost. in het Havenreglement werden aan genomen. Ook voor de jachthaven werd een havenreglement opgesteld en aangenomen. Aan mevrouw F. J. van Oorschot onderwijzeres aan de openbare lagere school, die wegens gezondheidsredenen vervroegd wordt gepensioneerd, werd met algemene stemmen eervol ontslag verleend. In haar plaats werd met algemene stemmen benoemd mej. P. J. Voor- bach, thans in tijdelijke dienst. Op de lijst van woningzoekenden komen te Bruinisse nog 84 namen voor, gerekend mag zeker worden op meer dan 70 serieuze gegadigden. Om deze redenen zal bezwaar worden gemaakt tegen het intrek ken van de Woonruimtewet 1947. Aan de heer C. Padmos werd 4 m2 grond verkocht om een uitbouw aan de keuken te bouwen aan zijn wo ning Prinses Margrietstraat 27. Ze ven gulden per leerling totaal f 238,- werd uitgetrokken voor de subsidie schooltoets 1969, waaraan de leer lingen van klas zes van de beide scholen zullen worden onderworpen. De heer M. van der Velde stemde tegen, hij was niet overtuigd van het nut van deze schooltoets. Ook de onderwijzers (dat is de praktijk) we ten wel welke richting een leerling in de zesde klas op moet, gezien zijn aanleg, aldus de heer v. d. Velde. Grond, indertijd verkocht voor bungalowbouw, op de hoek Molen weg-De Casembrootstraat, zal wor den terug gekocht omdat wegens fa milie-omstandigheden de bouw niet doorgaat. Er kwam een voorstel ter tafel om de straat vroeger bekend als Ver lengde Poststraat, thans als West straat, nu zij een verlenging heeft gekregen, Zuidstraat te noemen. Dit werd echter niet geaccepteerd dooi de raad. Na enkele andere voorstel len, die eveneens minder geschikt leken, werd het O. F. Weisestraat. De naam is ontleend aan de nu nog in leven zijnde ambachtsheer van Bruinisse die meer dan een halve eeuw ambachtsheer in de gemeente is geweest. De heer Bijl, werkzaam op de gemeentesecretarie werd be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand. De muziekvereniging „Nu Met Hope" gaat ter viering van het 70- jarig bestaan van de vereniging een receptie houden. Verzocht werd, dat de gemeente een gedeelte van de kosten voor haar rekening zal ne men. Dit werd toegestaan. Met 5-2 stemmen besloot de raad maximum f 300,- te vergoeden. Twee stemmen wilden slechts tot f 200,- gaan. 17. „Weer gingen enkele van mijn ge trouwen heen", vertelde de heer van Ip- hanga. „Ik peinsde mij suf, wat deze raad selachtige dingen te betekenen konden heb ben, doch ik vond er geen verklaring voor. Na die eerste keer had ik onmiddellijk de wachten laten versterken, doch het hielp allemaal niets, want in diezelfde week werd een van de stalknechts 's ochtends dood gevonden. Men had hem slechts aan een balk in de stal opgehangen! Nu begon een ware uittocht en slechts enkele krijgers en Lom bleven mij trouw. Ik wist niet wat ik doen moest. Ik heb een boodschapper gezonden naar de hertog van Alamarla, doch reeds dezelfde avond werd de man gevonden naast de heirweg naar het noorden, met een pijl in dc borst! Krijgers had ik nauwelijks meer en zelf was ik reeds dagen aan het ziekbed ge kluisterd. De toestand was verschrikkelijk! Doch het zou nog erger worden. Eén week geleden kwam Lom mij 's morgens wekken met de verschrikkelijke tijding dat Colean- dra verdwenen was! In haar vertrekken heerste een grote wanorde, doch van mijn kleindochter was geen spoor te bekennen!" i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2