pede pL j Uw melkman heeft ze weer! Een aantrekkelijk Oranjefeest te Scharend ij ke/Ellemeet vaders maar er zijn alleen maar lieve moeders en lieve moeders zijn op moederdag een elektrische Koninginnedag te Nieuwerkerk Wat hiedt de BEELDBUIS? De feestelijkheden te Bruinisse |j leëuwezegel Elke dag vers van uw melkman Jong en oud had fijne dag SCHAREN' Dl JKE/ELLEMEET. 30 april. - Evenals vorig jaar heelt ook dit jaar het Oranjecomité Scharen- dijke-Ellemeet weer een zeer aan trekkelijk Oranjefeest weten te or ganiseren. Een optocht van kinderen van de lagere scholen uit Scharendijke en Ellemeet en de kleuterschool uit Scharendijke trok 's morgens met versierde fietsen, steps, karretjes of verkleed naar het gemeentehuis. Burgemeester S. Francke bracht na een korte toespraak een driewerf hoera uit op H.M. de Koningin, het welk spontaan werd beantwoord door alle aanwezigen. Op het sportterrein te Scharendij ke werden hierna wedstrijden ge houden voor de kinderen. De prijzen werden als volgt toegekend: De kinderspelen Kleuters (meisjes): 1. Mieke de Vrieze; 2. Marjan van der Linde; 3. Ellen van der Linde; 4. Pieternel van der Linde; 5. Anneke Heijboer. Jon gens: 1. Aart Verwest; 2. Cor Hanse; 3. Mels van der Ploeg; 4. Johan Kris tel ij n. Leerlingen lagere scholen: Meisjes kl. 1 en 2: 1. Mary van der Linde; 2. Celly Kotoun; 3. Addie Minnik; 4. Dikkle Verboom; 5. Lia Heijboer. Jongens kl. 1 en 2: 1. Maarten van der Weele; 2. Cees Padmos; 3. Harry Linders; 4. Ronny Korsman; 5. Jaap Venneman. Meisjes kl. 3 en 4: 1. Annet Ver west; 2. Riet van den Hoek; 3. Riet Damen; 4. Adrie Smalheer; 5. Jacque line van der Linde. Jongens kl. 3 en 4: 1. Paul de Graaf; 2. Mari Kristelijn; 3. Jan Lin ders; 4. Leendert Oosse; 5. Leo Da lebout. Meisjes kl. 5 en 6: 1. Mary Kors man; 2. Paula Minnik; 3. Henny Bou- terse; 4. Lia v. d. Wekken; 5. Joke Geluk. Jongens: Rini van den Hoek; 2. Jaap Schults; 3. Gerard Boogert; 4. Jos Geluk; 5. Kees Geluk. Versierde wagens, fietsen In de middag vertrok van het dorp Ellemeet een stoet van versierde wa gens, fietsen, enz., over Eikerzee naar Scharendijke. De toekenning van de prijzen geschiedde als volgt: 1. Sneeuwwitje (fam. v. d. Linde- Padmos); 2. Fabeltjeskrant (meisjes club Scharendijke); 3. Versierde be stelauto (groente- en fruithandel Landman)4. Ezelwagen (meisjes Gil- jam). Op het parkeerterrein bij de geref. kerk te Scharendijke werd een be hendigheidswedstrijd gehouden met tractoren, waarbij een bandenwagen door de tractor achteruit geduwd moest word enin een denkbeeldige wagenberging, leverde vele bestuur ders moeilijkheden op. De prijzen werden toegekend aan: 1. Leen den Boer; 2. Wim Jonker; 3. Gerrit Kris telijn. Oriënteringsrit In de vooravond werd vanaf Scha rendijke een oriënteringsrit gehou den met auto's, welke rit de meeste inzittenden veel hoofdbrekens kostte. Velen kwamen uit op punten in de gemeente welke ver van de route af lagen. Het einde van de rit lag in het dorp Ellemeet. Prijzen: 1. A. J. van Oeveren, Bruinisse; 2. P. Hanse, Noordwelle; 3. W. J. Verjaal. De muziekvereniging „Muziek Ver edelt" uit Scharendijke gaf in Elle meet blijk van haar kunnen, waar voor veel waardering bestond. In het dorp Ellemeet werden hierna ook voor de ouderen verschillende volks spelen beoefend. In het verenigings gebouw aldaar werd, met opluiste ring van de „Melodie Stars", een oranjebal gegeven. Priyzen optocht schoolkinderen Door de burgemeester werden de volgende prijzen bekendgemaakt voor de optocht van de schoolkin deren: Advertentie I I I I I I I I I I I I I I I pede snijmachine waard 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Kleuters, meisjes: 1. Anneke Heij boer; 2. Jacqueline Pleune; 3. Chris tel van der Ploeg; jongens: 1. Aard Verwest; 2. Leo Bevelander; 3. Wim Borsje. Lagere scholen: Ie en 2e kl., meis jes: 1. Addie Minnik; 2. Ineke van Dongen; 3. Jacq. de Graaf; jongens: 1. Henk van der Linde; 2. Jacco van den Berge; 3. Arie van der Linde. Kl. 3 en 4, meisjes: 1. Cobi van der Linde; 2. Nelleke Geluk; jongens: 1. Jaap den Haan; 2. Paul de Graaf; 3. Karei van Iwaarden Kl. 5 en 6, meisjes: 1. Anneriet Louwerse; 2. Henny Bouterse; jon gens: 1. Ad je Stoel c.s.; 2. Johan Fre- deriks; 3. Jaap Verjaal. Uitslagen vail tie gehouden wedstrijden Opgetuigde wagens: eerste prijs voor de raketwagen van Tony v. d. Wielen, Johan van Westenbrugge en Jan van Mourik; bweede prijs voor wagen „De jonge onderzoeker" van Wimpje Wandel; Bruidswagen van J. van Eenennaam en M. Hooger- land kreeg de derde prijs. De vierde prijs was voor de wagen van W. v. d. Zande en W. v. d. Wielen. De tweede vierde prijs was voor Sjaak F Lik weert en de kinderen G. Flik- weert voor hun Flimtstone-wagen. Individuele prijzen: eerste prijs voer Gerrit de Duif; tweede prijs voor Donald Duck; twee derde prij zen voor Zeeuws boerinnetje en Pipo de Olown; drie vierde prijzen voor Jacob de Uil, Zwiebertje en Batman. Tot slot van deze zeer geslaagde koninginnedagviering maakten 'het fanfarekorps „Oefening en Uitspan ning" en de wandelsportvereniging „Vierbannen" een rondgang door het derp, met daarachter een grate groep jongelui met lampionnen. NIEUWERKERK, 30-4. Op het sportveld te Nieuwerkerk werden, door de leerlingen der lagere scho len wedstrijden gehouden. De uitsla gen hiervan treft men hieronder aan. Blokjesrapen: eerste prijs: Chris v. d. Wielen; tweede prijs: Leo Wan del; derde prijs: Toon Wandel. Blokjes-rapen (meisjes): eerste prijs: Rdanda Bolijn; tweede prijs: Anneke Wandel; derde prijs: Arri- anna Verwijs. Wedstrijd aardappel op lepel: eer ste prijs: Jan Kik; tweede prijs: Johnny iter Riet; derde prijs: Tonny v. d. Berge. Door de meisjes van klas twee: eerste prijs: Leida Smits; tweede prijs: Jannie Geuze; derde prijs: Lena ten Brinke. Zakken lopen: (derde klas) (jon gens): eerste prijs: Rien Goudswaard tweede prijs: Jan Piet Flikweert; derde prijs: Ad van Klinken. (Meisjes): eerste prijs: Jannie van d'er Male; tweede prijs: Bram Kik. Opdracht: (zoeken van niet thuis horende voorwerpen bij aantal mid denstandszaken): eerste pr.: Greetje Flikweert; tweede prijs: Nelleke Kik. Hindemisbaan: (voor jongens van klas vijf en zes): eerste prijs: Koos van der Maale; tweede prijs: Rinus van der Wielen; derde prijs: Kees van dei* Male. Klas zes: eerste prijs: Joop Wandel (was de allersnelste met een recordtijd van 31 seconden); tweede prijs: Dik van Driel; derde prijs: Henk Goudswaard. Individuele spelen Ook voor de individuelen werden wedstrijden! georganiseerd; hieron der de uitslagen: Kussengevechten (meisjes van 12- 15 jaar): eerste prijs: Heieen Hof man. (Jongens 12-15 jaar): eerste prijs: Joost Folmer. (Meisjes van 15- 18 jaar): eerste prijs: Adrie Folmer. (Jongens 15-18 jaar): eerste prijs: Dingeman Stoutjesddjk. Handicapraces (on paren): eerste prijs: Adrie Fo-lmer niet Rinus Mait- thijsse; tweede prijs: Marjan van Dijke met Piet Stoutjesdijk. Stoelendans (paren): eerste prijs: Inge Folmer en Wim van der Maale. De gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen SKNWK I en SKNWK H, is gewonnen door de jongere groep, SKNWK I, met 3-1. Deze wedstrijd werd gecostumeerd gespeeld. In de grote zaal van Ons Dorps huis te 'Nieuwerkerk werden woens dagavond de prijzen uitgereikt aan de deelnemers van de optocht door het dorp die mét versierde fietsen, wagens en verkleedpartijen aanwe zig waren. Versierde fietsen: eerste prijs: An neke van Dijke; tweede prijs: Petra von Eugen en Ansje van Dijke; twee derde prijzen voor: Marie van Wes tenbrugge en Kees Kik. Vijf vierde prijzen gingen naar: Ineke Kort, Leo van Sas, El'ly K-leemans, Maike van Poperiing en Leo Wandel. Versierde autopeds: eerste prijs: Saskia van Dijke; tweede prijs: Ar nold Schiettekatte; derde prijs: A. Jitle, en de vierde prijs was voor Peter van Sluis. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over april Geboren: 9 april Johairma Janna (te ZLerïkzee)' d. v. A. Snijders en J. P. Foniteiine (Dreischor)24. Maria Janna d. v. L. P. van der Wekken en M. Maijs (Noördgouwe). Overleden: 3 april Luikaart Johan na (te Zierilkzee) 63 jaar, e. v. A. Kik (Zonnematte); 24. Van Nieuwenhui- ze, Johanna Adrian a, 61 j. (Zonne- imaire). Ingekomen: 8 april E. Gouds waard e .v. D. J. van de Velde (Drei schor); 23. M. Smits en echtg. (Drei schor). Vertrokken: 3 april M. M. van Steijn (Brouwershaven); 14. P. M. de Groen (Dreischor); 16. A. J. J. Stoel (Brouwershaven); 21. C. van Wou we (Brouwershaven) ZONDAG 4 MEI. NEDI. In de middaguren slechts een klein gedeelte van het vaste t.v. -recept voor de zondagmiddag: het nieuws, weekjournaal voor gehoor gestoorden en de wegeninformatie. In verband met de dodenherdenking begrijpelijkerwijs niet het familie programma „Matinee". De NTS ver zorgt een reportage vanaf de Dam in Amsterdam van de herdenkings plechtigheid bij het nationaal monu ment aldaar, 's Avonds aanvanke lijk een nationaal programma. Dat programma is opgebouwd uit „De Klas", een film van Jan Wiegel waarin wordt teruggeblikt naar de oorlogsjaren, een uitvoering van Hans Henkemans compositie „Be richt aan de levenden'' en een re portage van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. Het wordt zo wel op het eerste als op het tweede net uitgezonden. Na het journaal brengt de NCRV een in het kader van deze herdenkingsdag passende film van Karl Fruchtman, getiteld „Kaddisj" (gebed) voor een overle vende". Het verhaal is gedeeltelijk gesitueerd in het Tel Aviv van van daag de dag, gedeeltelijk in een con centratiekamp. Hoofdfiguren in de film zijn drie Joden, die de oordog overleefden maar hem wel in al zijn verschrikkingen aan den lijve mee maakten, in een concentratiekamp zaten en onuitwisbare herinneringen aan die tijd van toen hebben. Na de film speelt het Radio Füharnwivsch Orkest de Vijfde Symfonie van Lud- wig von Beethoven. Aan het laatste journaal gaat tot slot een overden king van ds. J. Overduin vooraf, met als thema „Heeft dodenherdenken nog zin?" NED. II. Na hel nationaal pro gramma en het journaal brengt de AVRO de avondvullende film „Het dagboek van Anne Frank'* naar het gelijknamige boek. Hoofdrolvertolk- 'ster is Millie Perkins. De film, gere gisseerd door George Stevens, werd destijds met gemengde gevoelens in ons land ontvangen. Een verwijt dat o.m. werd gemaakt was dat er teveel een sentimenteel verhaal van was gemaakt en te weinig de eigenlijke tragiek er in uit kwam. MAANDAG 5 MEI. NED. I. De NTS verzorgt tol aan het journaal een nationaal program ma onder de titel: „Zang als wapen in de strijd voor de vrijheid". Loet Steenbergen koos voor het program ma een aantal liederen voortgeko men uit de vrijheidsstrijd, verzet, guerilla of concentratiekamp. Nahet journaal het elfde deel van „Nicho las Nickieby", een deel waarin weer veel te gebeuren staat. Zo loopt Sir Mulberry rond met plannen om iemand te doden, en gaat Madeleine trouwen maar wordt de trouwdag verstoord. Voor problemen zorgt ook quizmaster Berend Boudewijn, die de kandidaten aan de quiz „Per se conde wijzer" aan de tand gaat voe- Ook Bruinisse heeft op koningin nedag opgewekt feest gevierd. Er woeien vele vlaggen, de Prinses Margrietstraat was versierd met vlaggetjes en 's avonds was in de Korte Ring de feestverlichting ont stoken. „Nu met Hope" maakte na zijn terugkeer uit Soestdijk een maa's door 'het dorp en na 7 uur showden, de -leden van de drumband hun mooie nieuwe uniformen en witte kolbakken met rode pluim en ver gulde kettinkjes. Met animo werd aan de wedstrij den meegedaan door de schooljeugd. De uitslag was als volgt. Tekenwedstrijd. Meisjes klas 1: 17. Carolicn de Waal; 2. Joke de Waal; 3. MaJtty Schot. Jongens Belas 1: 1. Hans Bal; 2. Johnny van Gilst; 3. Martin van Driel. Eervolle vermel ding kreeg Jaap Littooy. Meisjes klas 2: 1. Annemarie Ha eek; 2. Elma Klink; 3. Jdhannckc Jumelct. Jongens klas 2: 1. Bram Verwijs; 2. André dc Ronde; 3. Ad Houkamp. Meisjes 'klas 3: b Carry Koster; 2. Yvonne Wtebreius; 3. Elie- lcc Vrcugdenfh.il. Jongens klas 3: 1. Kees Kik; 2. Han de Groot; 3. Henk Vaane. Puzzeltocht. Meisjes uit de klassen 4, 5, 6: 1. Wiilma Deurloo; 2. Lies Deurloo; 3. Coby de Jonge, Lia van Dijke, Hennie Kik en Dida de Waal, Inge Kesteloo, Janny van 'den Berge, In a van Oeveren. Jongens uit klas 4, 5 en 6: 1. Dikkiie de Koning, Leo van Galen, Peter Hoogerwerf; 2. Piet Bodibijl, Jan Rotlh en Adrie Verwijs; 3. Piot 'Maaskant, Ad, Kre- pel, Jan Bout. Behendigheids wedstrijd op fietsen. Meisjes: 1. Corri'e van Oeveren; 2. Marjan Bruggemans; 3. Adrie Kik. Jongens: 1. Jaap Jonker; 2. Leen Olree; 3. Koos van Poperlng. Behendïgheidswcdslrijd met auto's (ouderen): 1. de heer Hanze; 2. de heer van Poperlng; 3. W. Jumelet; 4. de heer Hameete; 5. de 'heer Hans Padmos. Nu afloop van de wedstrijden word -iin het ontspanningscentrum Sloofpokler des avonds een Bingo- •avoncl, gehouden, afgewisseld onet muziek cn dans. Er was veel belang stelling van 'het publiek. len. Het „Achter het Nieuws"-team werpt zich op het vraagstuk ran de steeds breder en dieper wordende kloof tussen rijke en arme landen. Uitvoerig zal worden ingegaan op de ontwikkelingsproblematiek. Met de derde les uit de Teieaccursus Film kunde in het voortgezet onderwijs woïdt het programma na het jour naal besloten. NED. II. Na „Scala" gaat de KRO verder met een aflevering uit de En gelse natuurfilmserie „Survival", waarbij ditmaal aandacht wordt be steed aan de leefgewoonten van mens en dier op het in de Atlanti sche oceaan gelegen eiland Tristan da Cunha. Na het nieuws wordt de rest van de avond gevuld met de documentaire „Alledaags Fascisme" van de Russische cineast Mikhail Romm. Het is hem daarbij niet zo zeer te doen om de historische ge beurtenissen eens volledig uit dc doeken te doen, maar meer om op de gevolgen voor het leven van alledag te wijzen. In de documentaire zegt de maker dat niet alleen de autori teiten verantwoordelijk zijn voor de door het fascisme begane misdaden, maar vooral ook de massa die met hen meeliep ZONDAG 4 MEI. NED. I: 15.00 Nieuws; 15.02 Week journaal; 15.25 Wegeninformatie; 15.28 Huck Finn (kleur); 15.50 Re portage van de herdenkingsplechtig heid (kleur); 16.30 Einde; 18.55 Fa beltjeskrant (kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 De klas; 19.30 Bericht van de levenden; 19.58 Rentage van de dodenherdenking; 20.15 Journaal: 20.20 Kaddisj voor een overlevende 21.50 De vijfde symfonie22.25 Heeft dodenherdenking nog zin; 22.30 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 Dc Klas 19.30 Bericht aan de levenden; 19.5S Reportage van de dodenherdenking: 20.15 Journaal20.20 Het achterhuis 23.00 Journaal. MAANDAG 5 MEI. NED. I: 18.50 Fabeltjeskrant (In kleur); 1S.5G Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Zang als wapen...; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Nicholas Nickleby; 20.45 Per secon de wijzer; 21.10 Het vraagstuk van de rijke landen; 22.25 Journaal; 22.30 Pauze; 23.00 Filmkunde inliet voort gezet onderwijs (Teleac); 23.30 Einde NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Tristan da Cunha; 19.o6 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Alledaags fascisme; 22.30 Journaal 22.35 Einde. 'Advertentie SPORT Afdeling Zeeland District Zuid I Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 4 mei luidt: le klasse: DFS I-Domburg I (half 3, scheidsr. E. C. Tax); Luctor I- Schoondijke I; Noormannen I-Zee- landia I; Aardenburg I-Robur I. Res. le klasse: Renesse li-Steen II (half 3, scheidsr. J. de Wintér); Zee- landia li-Zeeland Sport III; Terneu- zen III-HVV '24 II; Oostburg Il-Wal- cheren II; Hontenisse II-Vlissingen V; Vogelwaarde II-Middelburg IV. 2e klasse B: Dreischor I-Zierikzee III (half 3, scheidsr. L. G. Markies); DFS II-Domburg II (half 3, scheidsr. L. J. C. Kesselaar); Cortgene I-Zon- nemaire I (half 3, scheidsr. E. v. d. Waetèr); Goes III-Luctor II; Krui- ningen I-Kwadendamme I; 's Heer Arendskerke III-Hansw. Boys II. 3e klasse D: Kwadendamme II- Partijzen III; Volharding I-Dreischor II (half 3, scheidsr. J. Maas); RCS III-Zonnemaire I (half 3, scheidsr. A. v. d. Linden); Robur Ill-Goes IV; SVOWK I-Hansw. Boys III (half 3, scheidsr. K. Baumann). Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 3 mei luidt: le klasse: MEVO I-Hoek I (kwart over 4, scheidsr. J. F. Lauer); We- meldinge I-Bevelanders I; Veere I- Arnemuiden II; Middleburg V-Kats I; 's Heer Arendskerke I-Zeeland Sport V; Mêeuwen II-VCK I. 2e klasse A: Bruse Boys I-Beren I (kwart over 4, scheidsr. J. Beuns; ZIERIKZEE, 1-5. Zoals gemeld trok er op Koninginnedag na vele jaren weer een optocht door de Zierikzee- se straten. Een aantal wagens was duidelijk geïnspireerd op „oud en nieuw", zoals de. met fraaie antieke stukken uitgeruste praalwagen die de ontwikkeling- va^i „haardvuur tot c.v." te zien gaf. Een mooi stukje werk was ook de wagen „Touwslagerij"in de serie „oude beroepen (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Die verfijnde, porseleinen, rijk gedecoreerde kopjes, die u krijgt bij Leeuwezcgel. Voor niet meer dan vijf entwintig rode leeuwtjes cn twee gulden tachtig brengt hij deze drie feestelijk verpakte kopjes bij u thuis. Zo ma:»*, omdat u alleen met de fijnste marga rine tevreden bent. Met Lceuwezegel. 's Gravenpolder I-SKNWK I (kwart over 4, scheidsr. A. in den Bosch); Borssele I-Brouwershaven I (3 uur, scheidsr. N. Schot); Nieuwdorp I- WIK I (3 uur, scheidsr. A. v. d. Broeke); Kapelle II-SVD I. 3e klasse A: WIK III-MEVO II (half 3, scheidsr. K. Baumann); SK NWK II-ZSCI (kwart over 4, scheids rechter Th. Sies); Duiveland II-Bruse Boys II (kwart over 4, scheidsr. M. N. Krijger); DFS IV-Brouwershaven III (3 uur, scheidsr. M. Schouten). Brouwershaven II-WIK II (kwart over vier, scheidsr. J. Eikenhout). Juniorencompetitie Groep A I: Terneuzen Al-Steen AI; Vlissingen A I-GoGes AI. Groep A V: Renesse A I-Robur A I (3 uur, scheidsr. D. v. d. Wekken); Wemeldinge A I-DFS A I (3 uur 10, scheidsr, D. Schipper); Kapelle A I- Wissenkerke A I; Wolfaartsdijk A I- Goes All. Groep B XIV: MEVO B I-Zierik- zee B III (half 3, scheidsr. L. Juffer mans). Groep B XV: WIK B II-Zierikzee B I (1 uur 25, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Zonnemaire B I-WIK BI (half 3, scheidsr. R. v. d. Wateren); Renesse B I-Brouwershaven BI (1 uur 55, scheidsr. J. P. van Wel). ONZE PUZZELRUBRIEK De puzzeJrubriek van deze week moet - wegens omstandigheden - overstaan tct maandag 5 mei a.s. BERGEN OP ZOOM. Op de onbe veiligde overweg te Langeweg (gem. Bergen op Zoom) is de 32-jarige me vrouw van dér Kar-Vriens uit Steenbergen om het leven gekomen. Zij reed in haar auto de overweg op, en werd 'door een trein gegrepen. Een mede-ónzittende werd gewond overgebracht naar een ziekenhuis. HEERLEN. In de komende drie jaren zullen de Philipsfabrieken in Zuid-Limburg, gevestigd te Heerlen en Sittard, nog ca. 500 arbeidskrach ten aantrekken. Een en ander houdt verband met het plan om in Heerlen een nieuwe fabriekshal te bouwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4