Ouderavond B-afdeling van de BeatrLxscliool te Zierikzee seTel Zo'n Peugeot is anders ook de ideale brommer voor u, en zo zal iedereen wel z'n eigen goeie reden hebben om uitgerekend bij ons z'n Peugeot te kopen. PEUGEOT Afschaffing van de controles aan binnengrenzen van Benelux Z1F.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde 1 mel Nr. 2019! Samenwerking met «Ie ouder» Advertentie W i 1 J J Kot». Laten we eens opfleuren. T|r Zó moeilijk is dat niet. ■J"*" Want planten en bloemen geren een vrolijk, fris en fleurig balkon. Leo paar bakken do hela romer feeetl ZIERIKZEE. 29-1 De« week vond alhier de ouderavond plaaafs van de B-afdeling van de Bea- trixschool. De Beatrixschool heeft een A en een B afdeling die admini stratief en wat betreft de leiding één geheel vormen. Daar echter de on derwijskundige en pedagogische be geleiding voor elke afdeling anders liggen werd besloten in plaats van de gebruikelijke ene ouderavond er ditmaal twee te houden. De oude i s van de leerlingen van de B-afdeling hadden deze avond de gelegenheid om via een gesprek met de leerkrachten en 't bezichtigen van het werk en de vervaardigde werk stukken enig inzicht te verkrijgen in de vorderingen en prestaties van de kinderen. Een aantal schoolzaken kwam aan de orde in het nadien gehouden huishoudelijke gedeelte van de avond. Het bleek o.a. dat de kas kon worden afgesloten met een flink ba tig saldo dat aangewend zal worden voor financiering van het school reisje en nog diverse bijdragen. In het jaarverslag, verzorgd door het hoofd der school de heer W. B. van Leeuwen, kwamen veel positie ve punten naar voren. Op het peda gogische en didaktische vLak wordt steeds naar nieuwe wegen gezocht om gelijke tred te houden met de dynamische maatschappij. Als opvolgster van de assistente mej. Kooman trad in dienst mej. Vaane, die echter wegens een be noeming elders eveneens gaat ver trekken. Getracht zal worden om zo snel mogelijk in de ontstane vaca ture te voorzien. De verhouding met het schoolbe stuur is goed. Van prettige aard is ook de ï'elatie met de schoolarts en de schooltandarts. De dienst gemeen tewerken van Zierikzee en de dames die de school schoonhouden, mevr. Verbcek-Stoutjesdijk en mevrouw Advertentie. die 'm zag op de TV en die weet dat service en klaarstaan en snel en betrouwbaar ook meetellen Er is al een Peugeot voor welgeteld 399.— Uw vakhandelaar A. van Hese Weststraat 5-7 Zierikzee Tel. 2022 Broninw uit 'n goed nest Een stijlvol plaatje uit het oude Renesse, met de fraai belommerde brink, in het midden waarvan de inmiddels verdwenen muziektent. Heel jammer was het- verdwijnen van de oude dorpswei, tegenover het huis rechts op de foto. Stoutjesdijk-Berrevoets mochten een complimentje in ontvangst nomen voor de manier waarop zij het scho lencomplex in zo'n goede staat hou den. Als uitvloeisel van het zoeken naar nieuwe wegen in opvoeding en pe dagogische begeleiding van het im beciele kind wordt een zo groot mo gelijke samenwerking met de ouders gezocht ter optimale ontwikkeling van het aan de school toevertrouwde kind. Hierover werd iets meer ver- teLd door de heer Noordermeer. In samenwerking met de sociaal-peda goog is een boekje ontworpen waar in veel dingen staan die thuis ge leerd kunnen worden. De bedoeling is dat de ouders deze dingen aan tekenen. Ook op de school komt een lijst waarop doorgewerkt kan wor den, zodat er geen hiaten intstaa-n en er geen dingen dubbel gedaan wor den. De meningen van de ouders waren zeer positief en ze zegden spontaan hun medewerking toe. Het contact met de ouders zal door mid- Flitsen uil liet buitenland ATHENE. Een groep Griekse schrijvers en dichters heeft het mili taire bewind in Athene beschuldigd van vervolging van intellectuelen. WARSCHAU. Bij Rabka, op de weg van Zakopane naar Poznan in Polen is een autobus met schoolkin deren van een 15 meter hoge berm afgereden, Vijf kinderen Verloren het leven en 33 liepen miin of meer ernstig letsel op. HEIDELBERG. Een Beaver-vlieg- tuig van het Amerikaanse leger is verongelukt op de Kaiserstuhl-berg bij Heidelberg. Drie inzittenden kwamen om het leven, de overige twee werden gewond. DJAKARTA. De V.N.-ambassa- deur Ortiz Sanz zal aan de Indone sische regering nieuwe voorstellen inzake de „daad van vrije keuze'' in Wes't-Irian voorleggen. WASHINGTON. In financiële kringen heeft men nieuwe hoop ge kregen op een compromis waardoor Zuid-Afrika goud zou kunnen ver kopen aan de Verenigde Staten en andere 'belangrijke „bankierslandfen" en aan het Internationale Monetai re Fon;ds. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken William Rogers vertrekt op 12 mei voor een bezoek van 17 dagen naar Zuidoost-Azië. JERUZALEM. Hoewel de Israëli sche regering zich nog niet heeft willen u.Vclaten over het aftreden van 'president de Gaulle, heeft het me rendeel der bevolking zich openlijk voldaan getoond over de Gaulle's rcdeilaag in het referendum. SAN FRANCISCO. De politie van San Francisco heeft een inval ge daan in het hoofdkwartier van de militante „Zwarte Panter" partij in de negerwijk Fillmore. BRASILIA. President Arthur Cos- naar uit welingelichte bron inMos- craet de Braziliaanse territoriale wateren van 6 tot 12 mijl uit de kust uitgebreid. DEN HAAG, 30-4. Dc regeringen van Nederland. België en Luxem burg hebben in Den Haag besloten dat de grenscontroles aan de binnen grenzen van de Benelux zullen wor den afgeschaft, deels op 1 november 1970 en voor de rest op 1 juli 1971. De regeringen, elk vertegenwoor digd door de ministers-presidenten en een aantal ministers, hebben voorts besloten dat met ingang van 1 november 1970 de accijnzen binnen de Benelux gelijk of nagenoeg gelijk zullen zijn. Daardoor wordt het mo gelijk de controle op accijnzen met del van een schoolkrant verstevigd worden. In de rondvraag werd betreurd dat de buslijn Zierikzee-Brouwershaven -Ellemeet niet parallel loopt met de schooltijd. Een grote groep kinderen die ge bruik moet maken van deze lijn meet nog vijftig minuten op school wachten voordat zij '5 middags naar huis kunnen. Ze zijn dan zo'n kleine tien uur van huis en dat vonden sommige ouders echt te veel omdat vooral de jonge kinderen dan erg vermoeid en 'hongerig thuiskomen. De oudercommissie zal trachten wegen te zoeken dit te verhelpen. Of de vertrektijd veranderd kan wor den is echter niet met zekerheid te zeggen. De voorzitter van de oudercom missie de heer Bakker, dankte de ouders aan het slot van de avond voor hun opkoni9t en het personeel voor hetgeen in het afgelopen jaar weer voor de school werd gedaan. LAGOS. I-n Lagos is officieel be kend gemaakt dat de federale Ni-ge- riaanse troepen in de Biafraanse stad Owerri bevel hebben gekregen zich terug te trekken naar de bui tenwijken. TEL AVIV. Naar in Tel Aviv ver luidt, zijn zes Israëlische militairen gewond, die langs de bestandslijn met Jordanië patrouilleerden. PRAAG. Naar het Tsjechoslo- waakse persbureau CTK heeft be kend gemaakt, zal de regering voort aan de leiding van dit persbureau, van de radio er. van de televisie ten volle verantwoordelijk stellen voor het werk van deze media. NEW DELHI. In de staat Madhya- pradesj, in midden-India zijn zeven personen om het leven gekomen, doordat er vuurwerk tot ontploffing kwam in een autobus vol bruilofts gasten. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft, naar uit waingelichte bron in Mos kou is vernomen, een nieuwe lucht- verbinding Moskou-Hanoi tot stand gebracht via het zuiden, waarbij het gehele gebied van China wordt ver meden. Arts huurde Albert Hall en orkest LONDEN, 30-4. Een 52-jarige Brit se arts heeft zijn ideaal in vervul ling zien gaan. Hij dirigeerde in Al- bert Hall in Londen het „New Phil harmonic Orchestraen de pianist Foe Ts'ong voor een gehoor van drie duizend muziekminnaars en nieuws gierigen. De dokter moest er tvel wat voor neertellen. Deze avond van zijn leven kostte hem ruim een-en-twin tigduizend gulden aan zaalhuur en salarissen voor de orkestleden en de solist. De in Polen geboren dokter Michael Bialoguski had werken van Beethoven, Chopin en Turina opzijn programma staan. Het publiek vond het allemaal wel mooi getuige het langdurig applaus, maar de „diri gent" stelt meer belang in de kritie ken. Hij beschouwt zijn kostbaar de buut als een „laatste gok". Hij werd onlangs als leerling voor een diri gentencursus afgewezen vanwege zijn leeftijd maar wil toch graag di rigent worden. ingang van die datum af te schaffen. Ook vervallen dan de controle'op andere documenten, zoals die ver gunningen en formaliteiten voor in dustriële en landbouwprodukten en de statistische controle aan de binr nengrenzen. De experts die dc besluiten hebben voorbereid, menen dat reeds op 1 no vember 1970 een einde zal zyn geko men aan dc lange ryen wachtende vrachtauto's voor dc douanekantoren aan de binnengrenzen. Met het oog op de B.T.W. die in België op 1 januari 1970 wordt inge- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEVENTER. Voor ruim 70 Turkse arbeiders, sinds Pasen werkzaam bij Crane in Deventer, dreigt uitwijzing wegens illegaal verblijf in ons land. De Turken werden door Crane in België aangetrokken. DEN HAAG. De minister van so ciale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft de C.A.O. voor de autobusdienstondernemin- gen voor het jaar 1969 onverbindend verklaard. Tegelijkertijd is een nieu we CAO. ter goedkeuring ingediend waarbij met de bezwaren van de re gering is rekening gehouden. DEN HAAG. De indiening van een wetsontwerp betreffende de huur van woningen zal zo enigszins moge lijk nog in dit zittingsjaar plaats vinden. Aldus het antwoord van mi nister Polak van justitie op vragen van het Tweede Kamerlid van Schaik (KVP). EMMELOORD. De minister voor volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, ir. W. F. Schut, zal half mei aan de Tweede Kamer een nota aan bieden die betrekking heeft op de militaire oefenterreinen in Neder land. SCHIPHOL. Bij het beklimmen van de trap naar de tweede etage van Schiphcls stationsgebouw is me vrouw P. B. Delfgauw-Vlek uit Den Haag als gevolg van een hartaanval in elkaar gezakt en ter plaatse over leden. Zij was van middelbare leef tijd. DEN HAAG. Het Nederlandse schip „Barend Jan" heeft gisternacht noodseinen uitgezonden dat het ten westen van het Westduitse eiland Sylt aan de grond is gelopen. Het schip vroeg sleepboothulp ep een reddingboot. LEEUWARDEN. In een Leeuwar der ziekenhuis is de zesjarige Wietze Postma uit Twijzelerheide, aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden. De jongen stak zaterdag plotseling de weg over en word jaar -bij door een personenauto uit Twij- ze-l aangereden. VENLO. De gemeentepolitie te Venlo heeft de 27-jarige winkelier Th. van H. opgespoord, nadat deze in de naoht van zondag op maandag twee ruiten van de woning van bur gemeester, mr. dr. L. de G-ou, had vernield. Bij deze vernieling 'i's de 19-jarige winkelier G. M„ die ver klaarde uit. solidariteit te hebben gehandeld, van H. behulpzaam ge weest. AMSTERDAM. De 33-jarige Con golese koopman Assumaiti H. uit Brussel is doc.r de Amsterdamse rechtbank wegens oplidhting van de directeur van de Diamantiassociatie N.V. in Amsterdam, S, Gassan, voor 36 mille veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. ROTTERDAM. Twee Rotterdam mers, die ruim twee weken geleden door de Rotterdamse politie werden gearresteerd in verband met een in braak. hebben tijdens 'het onderzoek bekenjd zich aan nog meer van der gelijke misdrijven" te. hebben schul dig gemaakt. DEN HAAG. Het voorgenomen be zoek van minister-president de Jong en minister Luns aan Parijs is in verbahd met de huidige omstandig heden 'tot een latere datum uitge steld, aldus deelt het. ministerie van buitenlandse, zaken mee. voerd, blijft de daarop betrekking hebbende controle aan de grens nog gehandhaafd tot 1 juli 1971. De Bel gische regering heeft op dit uitstel aangedrongen omdat men eerst min stens e,en jaar ervaring met de B.T.W. wilde hebben voordat men ook die controle aan de grens wilde afschaffen. De moeilijkheid is daar bij dat, althans voorlopig, de B.T.W. in de drie landen, anders dan de ac cijnzen niet op gelijk niveau zullen worden, gebracht. Voorlopig zal de Belgische B.T.W. in het algemeen hoger komen te liggen dan die in Nederland. LAND- EN TUINBOUW Nog grote uien-export DEN HAAG, 30-4. Nog steeds gaat het bij de wekelijkse cxpccrt van Ne derlandse uien van de oogst 1968 om grote hoeveelheden, maar 'het einde van bet seizoen komt nu toch in zicht. Het aanbod van het ogen blik is in hoofdzaak afkomstig van de handel. De meeste telers hebben thans geruimd. Over het algemeen hebben zij geen al te best bewaar - seizoen voor uien gehad. De prijzen die op het ogenblik be taald worden voor een geschikt ex- portprodukt zijn - sterk afhankelijk van de, kwaliteit en lopen voor de grove en middel-uien van 20 tot 26 cent per kilogram. Wanneer de be- waamlcasten en- de kosten van bet expartklaar maken daar af zijn, blijft er w-enig" over voor de teler. Volgens de exportcijfers van het uitvoer controlebureau voor tuin - bcuwprodukten bedroeg de. totale Nederlandse 'menexport in de wëek van 14-19 april nog 4.506 ton. Hier van was Frankrijk met 1.169 ton de belangrijkste afnemer. Op de tweede plaats 'kwam Engeland met 997 ton en derde was Duitsland met 989 ton. Naar België en Luxemburg werden i-h die week 332 ton Nederlandse uien verladen en naar Oostenrijk 134 ton. Afrika nam 304 ton van dit prbdukt af en verschillende andere landen kleinere hoeveelheden. Amerika protesteert bij de Sowjet-Unie WASHINGTON, 30-4. De Verenig- de Staten beschuldigen de Sowjet- Uinie -ervan Amerikaanse correspon denten im Moskou moeilijkheden in de w'eg te leggen bij .de uitoefening van hun beroeps Officieel zal Was hington 'een protest indienen tegen het opleggen van reisbeperkingen aan correspondenten van de „New York Times" en de „Washington Post". De 'acties zijn in schril con trast met. de behandeling van Rus sische persmensen in de Verenigde Stated, aldu-3 woordvoerder 'Carl Bartoh. Proefbeloodsiug niet helikopters AMSTERDAM, 30-4. Ip. ÏJmuiden is een prdèf genomen met het -per helikopter aan boord afzetten en op halen' van loodsen. De helikopter van de K.LM, maakte daartoe wvëe vludhten vanaf de helilhaven in IJmuiden naar het m.'s. „Ursüla Schultzo", dat zich voor de haven mond bevond op weg met 80.000 ton erts naar 'het overslagbedrijf Am sterdam. Met iedere vlucht gingen vijf loodsen mee zodat in totaal tien ■loodsen op. -dezè wijze ervaring op deden. Negen, van de loodsen werden weer teruggebracht, naar de wal, de tiende bracht daarna het schip bin nen Typograaf weigerde „lintje" ZAANDAM, 30-4. Typograaf A. C. den Beer uit Warmer hoordé een de zer dagen van zijn werkgever dat hém de eremedaille in brons, beho rende "bij de Orde van Oranje-Nas- sau zou warden uitgereikt. De heer dén Beer is ruim 40 jaar in dienst van deze werkgever, de drukkerij Ramshorst N.V. te Wormerveer. De heer den Beer heeft te 'kennen ge geven dat hij de medaille niet heb ben wil omdat hij naar hij zegt „he lemaal niets in zo'n onderscheiding ziet. Als -ik hem Zou aanvaarden zou 'jk gewoon tegen de burgemeester moeten staan liegen, want dan moet ik 'hem bedanken voor iets waaraan ik 'helemaal geen waarde hecht". Voor de volledigheid voegde de heel den Beer er aan toe dat hij helemaal niets tegen het. koninklijk huis 'heeft. Dode keek in eigen graf MINDELHE1M, 30-4. De 67-jarige Eusebius Rinninger uit het West- Duitse Mindelheim heeft dezer da gen in zijn eigen graf kunnen kij ken. Hij kreeg dèz 'e gelegenheid door dat men op het gemeentehuis een mededeling van het ziekenhuis dat een zuster van-Rinninger was ge storven verkeerd had verstaan. Er ging een officieel bericht van het overlijden van Rinninger uif.met het. gevolg dat zijn weduwe" condolc- ancebezoekèn kreeg. Toén Rinniu.g'er vernam dat lip ibch echt „dooft" was aangezien óp hot dorpskfrkhóf zijn graf dl gedolven was, ging hij daaX eens pbolshoofftë nemen. Hij' trof cr de doodgraver aan die juist de laat ste hand da-h <le fitst plaats van de overledene legde,. De man verbleek te toen hp het „lpk'\ zag aankomen en nam hals over' kop dc benen. Rinninger was van zpn „doodver klaring" niet ondersteboven. Het is de dorde keer dl, zei hp. Als 19-ja- rige na een ongeluk en later ols mi litair in de tweede wereldoorlog was ham dit ook al overkomen. „Dood verklaarden leven tweemaal zolang al$ normaal", was zijn lakonieke re actie. oor 45 jaar... ZIERIKZEE. Door de gymnastiek vereniging „Rust Roest'' is een da mesafdeling opgericht, welke even als de gehele vereniging, onder lei ding staat van de nieuwe directeur, de heer J. BongCrtman. ZIERIKZEE. De Vereniging voor Stree kb e lange n op Schouwen-Duive- landheeft kontakt gehad met de PTT over vervroeging der ochtend post voor Schouwen en met de RTM betreffende de bezwaren die bestaan tegen de veerdienst Zppe. ZIERIKZEE. De levering van 479 duizend kilo chüisalpeter voor de landbouwvereniging „V.Z.O.S." is gegund voor 15,46 per 100 kg. BURGH. „Onderling Genot" gaf in de zaal Van. der Moer een opvoe ring van hettoneelspel „Vrienden trouw" en het blpspel „Hoe ouder hoe gekker". DRE1SCHOR. Dc heer m. Epke herdacht zijn 30-jarig jubileum als klokkenist. ZIERIKZEE. Onder leiding van de heer H. van Praag gaf de Ver- eniging voor Kamermuziek alhier éeii concèrt in de Concertzaal. BURGH. Opgericht werd hier een afdeling dan d.e Chr. Nat. Werk mansbond. RENESSE. Door de Leerlingen van de openbare school is een bedrag van f 10 ingezameld voor schoolkinderen in het Rijn- en Roergebied voor het aanschaffen van klompen. Bejaarde vrouw van de trap gevallen BREEZAND, 30-4. Dc 75-jarige mevrouw J. Kuit-Hagen uit Ensche- dë, is 'tijdens het bezichtigen van een van de in aanbouw zijnde bejaar denflats aan de Burg. Lovinkstraat in Den Helder .Van 'de trap gevallen. Met ernstig hoofdletsel werd zij iri bewusteloze toestand naar het zie kenhuis Parkzicht té Den Helder vervoerd", waar zij •even later over leed. Biafraanse oorlogsslachtoffers Daar Nederland DEN HAAG, 29-4. Op 2 mei a.s. té ca 21.00 uur zal op de vliegbasis Soestèrberg een chartérvliegtuie aankomen, vin hét internationale comité - vin hèt Rodé Kruis (C.I.C.R.) mét eén aantal Biafraanse oorlogs slachtoffers die voor een verdere me- dischè behandeling én revalidatie in Nèdérland zullen worden béhandeld. Deze Biafraanse oorlogsslachtof fers maken deel uit van een grote groep die door de zorgen van het in ternationale comité van het Rode Kruis naar Europa, worden overge bracht. Naast Nederland zullen zij in Oostenrijk, West-Duitsland en Finland worden opgevangen en be handeld. De Nederlandse groep be staat uit elf Biafraanse oorlogs slachtoffers vergezeld van drie En gels sprekende Biafraanse verpleeg sters die. speciaal zijn meegekomen om tijdens de behandeling ook als tolk tussen de medische staf en de Biafraanse patiënten te kunnen fun geren. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van de Nederlandse vereniging vna 'homofielen C.O.C., heeft de Kroon verzocht alsnog de koninklijke goed keuring te verlenen die on dei* ver antwoordelijkheid van de minister van justitie is gewijzigd. AMSTERDAM. De 57-jarige me vrouw W. C. Hilhorst-Walmar uit Amsterdam is nabij de kruising Hoofdweg-Postjesweg in Amsterdam west met haar fiets onder het achter wiel van een autobus terecht geko men. Zij liep daarbij zware verwon dingen op, waaraan zij in het zieken huis is overleden. i' Succes j van een kunstmaan DEN HAAG. 30-4. Dc Esro-2- kunstmaan„Iris", die vorig jaar van- California uit in een baan om de aarde is gebracht, heeft in de 341 dagen die sinds (l de lancering zpn verstreken v"fduizend, rpoel om de aarde gecirkeld. Dc in de kunstmaan meegevoerde apparatuur van 1 Wcsteuropese wetenschappc- 11 Ipke instituten heeft in die 11 I t-pd meer dan 6500 aamopzin- gen opgevolgd, die van de aar- 1 1 de uit werden gegeven. Dc kunstmaan ontdekte o.m. zes tien zonnevlammen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7