de nieuwe generatie van Mercedes-Benz wacht op u bij GILIJAHISE Oosterland vierde gevarieerd Oranjefeest Oranjefeest te Haamstede begon met aubade voor gemeentehuis DE RODE BURCHT VA1S IPHANGA ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE oi>ui»dii 1 mri ise» Nr. 20m Advertentie OOSTERLAND. 30-4. Begunstigd door mooi voorjaarsweer is ook hier ter plaatse Koninginnedag opgewekt gevierd. Er was al vroeg activiteit te constateren, doordat een aantal gym nasten met hun leiders naar Soest- dtfk toog voor deelname aan het de- filé voor de jarige koningin. Verder was een aantal schoolkinderen naar- Nleuwerkerk gereden om deel te ne men aan de aubade voor het ge meentehuis. De kerkdienst in de Ned. Herv. kerk, met voorgangers ds. Bremmer te Bruinisse en ds. Ommering uit Oosterland was maar -/.eer matig be zocht. Na het middaguur trok een kleurige stoet versierde fietsen en steps, bereden door schoolkinderen, voorafgegaan door de muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" die ook op dit feest weer zijn zeer gewaar deerde medewerking wilde verle nen, naar het Hofplein, teneinde hier kinderspelen uit te voeren, die een goede belangstelling genoten. Hier werden blokjesrijden-ringsteken uit gevoerd. In de categorie kinderen van 10-11 jaar behaalde Huib Hoo- gendoorn de eerste prijs, Joop Stout- jesdijk de tweede, en Hans Verhoek de derde. In de categorie 12 jaar en ouder was het: 1. Hans van der Werf; 2. Rien Bolle en 3. Wim Stouten. Naar de „SSele" Hierna ging het in optocht naar het sportterrein „De Saele", waar de spelen werden voortgezet. Bij de be hendigheidswedstrijden met brom fietsen, waaraan een 30 deelneem sters en deelnemers deelnamen, be haalden van de jongens: Wim Goud zwaard Jz. de eerste prijs. Henk van der Maas werd tweede en Daan van der Have Wz. derde. Van de deelne mende meisjes was Ria Bakker de eerste, Marijke Meerman de tweede en Tannie Bolle Ad. de derde. In de verschillende behendigheidswedstrij - den waren de eerste drie prijswin naars: 1. Albert ten Klooster; 2, Hans Rotte en 3. Ria Bouwman. Hier na men een dertig kinderen aan deel. Verder kwam aan bod het zeilkrui- pen en hardlopen, met als resultaat in de categorie 8-10 jaar: 1. Wim ten Klooster; 2. Adrie Otte en 3. Hans Andeweg. In de categorie 10-12 jaar: 1. Joop Stoutjesdijk; 2.. Hans Ver hoek en 3. Kees Stouten. Van 12-14 jaar: 1. Jan Hoogendoorn; 2. Leo Stoutjesdijk en 3. Rien Bolle Az. Bij de versierde fietsen en steps, die werden gejureerd door de dames mevr. Ommering-Korpel, mevr. Beije-Barel en mevr. Dalebout-van Dijke, behaalden de volgende per sonen de eerste drie prijzen: 1. Rian- da Dalebout; 2. Janus Geelhoed en 3. Jaap Geelhoed. Hierbij waren on geveer 40 deelnemende jongens en meisjes. Prijsuitreiking De prijsuitreiking vond plaats in de „Conferentiekamer". De gecostu- meerde voetbal match op het sport terrein werd een groot succes, alleen al om de koddig uitgeruste spelers, Python verslond kind KARATSJI, 30-4. In het ge- bied van Coxbazar (Oost-Pa- kistan) is %en jongen van acht jaar door e enpython verzwol- gen. Het ventje was buiten een dorp kruiden gaan pluk ken. Toen hij niet terugkeerde waren de dorpelingen op zoek gegaan. Zij doodden een enor me slang en troffen in het li chaam het lijk van het kind aan die opkwamen, met een luier aan, in pyama, en wat niet al. Dat dit in rui me mate de lachspieren opwekte be hoeft geen betoog. Voorafgegaan door „Oosterlands Fanfare" kwam als een waardig sluitstuk van deze feestviering de lampionoptocht waar aan door vele kinderen en belang stellenden werd deelgenomen. Ten slotte een dankwoord niet het minst aan de muziekvereniging „Ooster lands Fanfare" voor zijn werkzaam aandeel in dit festijn, en verder aan alle medewerkenden waardoor alles zo goed kon worden geregeld. gür^OgRJUR Murhnk gMntoavaCdtt hat Smurfinnrtj* altijd da wag naar BP waattavindan! Smurf mee Smurf BP! 1IAAMSTEDE-BURGH, 30-4. Een zonovergoten Haamsteedse Ring was woensdagmorgen de plaats waar de feestelijkheden ter ere van de 60ste jaardag van koningin Juliana in Haamstede en Burgh begonnen. Alle schoolkinderen uit beide kernen brachten voor het gemeentehuis een aubade die werd afgenomen door het college van b. en w. en het bestuur van de Oranjevereniging Haamstede Burgh. Zoals gewoonlijk waren de kinderen van de kleuterschool „Het Kleuterbosje" weer een groep vol kleur, gevolg van papieren mutsen en vlaggetjes. Onder de opgewekte tonen van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" waren de schoolkin deren opgehaald. Met als dirigent de heer G. B. Heu- tink zongen de kinderen een aantal toepasselijke liederen die werden be sloten met het „Wilt heden nu tre den" en het Wilhelmus. Deze wer den begeleid door de Kon. Harmonie. Burgemeester Everwijn dankte vanaf het gemeentehuis de kinderen voor hun samenzang en beloofde de kinderen gezien hun gezongen geluk wens: „Wij komen u feliciteren" de ze in telegramstijl door te sturen aan H.M. de koningin. De burgemeester besloot met het gezang van een kleuterschool in Re- nesse dat hem deze ganse Koningin nedag bij zal blijven: „Allen voelen ons vorstenhuis tesamen met alle va derlanders. Dat is de band die bindt. Het is niet anders". De „muziek" speelde nog enige vrolijke marsen, zeer gewaardeerd door een talrijk publiek. Do jongste kinderen der scholen konden daarop in Tavenu van hotel Bom een poppenkastavontuur bele ven en de oudere leerlingen begaven zich naar de recreatiezaal van de Geref. kerk waar een aantal films werden vertoond. Ringsteken In de middag maakte het paard zijn opwachting in het feest om zijn berijders(sters) het ringsteken te la ten beoefenen. Niet minder dan 52 deelnemers namen deel op de paar den die beschikbaar waren gesteld door de maneges Hanse en Flohil. Het was nodig om te kampen doch na deze eindronde bleek de heer Joop Hanse opnieuw als nummer één te zijn geëindigd. Als tweede plaatste zich mej. Tonny Landegent; 3e werd Tonny Hanse; 4e Daan v. d. Wekken; 5e mej. Ella Boot; 6e mevr. H. de Vrieze-Muller; 7e Lucy Fokker; 8. M. G. Geleijnse en 9e Smeets. Inmiddels trok de zakloop-kruiwa- gen-hindernisrace enorme belang stelling en daar is om gelachen. De opzet was om een in een jutezak ge stoken persoon met een kruiwagen waarin een meisje of jongen had plaats genomen over een zwaar par cours te duwen. Een wip, een slalom en dan een plankje met verrassingen en aan weerszijden een waterbad en tQt slot een bal door een smalle goal schoppen, waren de onderdelen van een met veel succes opgebouwde op dracht. De heer L. Leeuwe was de geestelijke vader van dit lachertje. Diversen plonsden in het waterbad en dat ontketende uiteraard lachsal vo's. De uitslag voor de groteren was: 1. Peter Landman en Martin Rouw; 2. Jan Boot en Paulina de Ridder; 3. Leo Zomer en Nelleke Deurloo en 4. Jan Kloet en Marleen Boot. Voor de kleineren: 1. Cor Quaak en Wilma v. Eenigen; 2. Hans Tuin man en Tonny Zomer; 3. Wim Hes sels en Anita de Jonge; 4. Sam v. Eenigen en Leen Rademaker en 5. Jaap Malipaard en Theo Landman. In verband met het aftreden van president De Gaulle zijn alle offi ciële bezoeken van buitenlandse staatslieden aan Parijs uitgesteld. DEN HAAG, Het koniinginnecon- cent, een promenadeconcert in de HoutrusthalLen door tiet Residentie orkest op de verjaardag van de vorstin, tirolk meer dan 4.500" belang stellende muziekliefhebbers. In Willemstad is een militaire parade gehouden ter gelegenheid van d'e verjaardag van koningin Ju liana. Paus Paulus heeft d'e 63-jarige curiekardinaal Jean Villot tot staats secretaris benoemd. Hij volgt de 86- jarige Italiaan Amleto Cicognanil op, die is afgetreden. Irak heeft woensdag besloten tot erkenning van Oost-Duitstand over te gaan. EINDHOVEN. Woensdagmiddag is in Geldrop in Heeze langs de E3 weg een bos- en heidebrand ontstaan, waarbij 5 hectaren door het vuur werden verwoest. Moeilijke spelen op zonnig Oranjefeest te Kerkwerve KERKWERVE, 30-4. Mede dank zij het mooie weer kan Kerkwerve weer terugzien op een goed Oranje feest. 's Morgens werd begonnen met kinderspelen vooy de leerlingen van de basisscholen. Deze spelen, die op het sportveld werden gehouden hadden een vlot verloopDe kinde ren die geen hoofdprijs behaalden mochten allen een troostprijs in ont vangst nemen. De kinderen van de kleuterschool voerden onder leiding van mej. L.X. E. Berrevoets enige leuke spelletjes op, met zang en dans. Ook alle kleu ters krijgen een prijsje. Voorts wer den alle kinderen getrakteerd op li monade, ijs en patates-frites. 's Middags was er een optocht voor versierde wagens, auto's en fietsen. In vergelijking met vorige feesten was de deelname van grote wagens gering. Er waren drie grote wagens en idrie kleine. Misschien dat hieruit wel blijkt, dat de tijd van voorbereiding toch wiel te kort is geweest. Na een omgang door het dorp werd die tocht via Nieuwerker- Advertentie Er is veel te vertellen over veiligheid en economie. Er is nog veel meer te beleven tijdens een proefrit - een ontdek kingsreis in het rijk der autöperfektie. Wij nodigen u gaarne uit voor een kennismaking met de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. En als u eenmaal Mercedes rijdt, zult u kennismaken met onze perfekte service. AUTOMOBIELBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE Renesse, Lange Reke 2, tel. 01116-370 ke voortgezet naar Moriaamshoofd, waar op Flaauwers nog enige tijd werd gestopt. Terug in het dorp was er de gele genheid deel te nemen aan het ring steken op de fiets of brommer. Ook kon men proberen de top van een mast te bereiken, wat nu niet be paald voor alle deelnemers even een voudig was. Ook het rijden, met tractor en wa gen over hindernissen en tussen bussen idoor was niet eenvoudig. 's Avonds kon men op het sport veld nog een voetbalwedstrijd be kijken, waarbij deze keer nu niet eens alleen heren 'binnen de lijnen standen, maar ook 'een aant jonge dames. Tot slot van de dag was er in het verenigingsgebouw de prijsuitrei king. Voor burgemeester Francke hiertoe overgang, ihiëLdi deze eerst nog een korte toespraak, waarin hij stilstand 'bij d'e reden van deze feest viering. Ook werd (door hem dank gebracht aan de leden van de Oran jevereniging voor het vele werk, diat tzij voor deze dag hadden moeten verzetten. Na de uitreiking van de prijzen was er in, het verenigingsge bouw gelegenheid een dansje te ma ken. Uitslagen kinderspelen Meisjes 6 en 7 jaar: i; Lianne Boot; 2. Nelleke den Boer; 3. Joppa van den Hoek' meisjes 8 en 9 jaar: 1. Willy de Kok; 2. Maaike van de Panne; 3. Jacqueline Roskam; meis jes 10 en 11 jaar: 1. Nelly de Jonge; 2. Cathy de Bil; 3. Ina v. d. Wekken. Meisjes 12 jaar en ouder: i. Matty den Boer; 2. Betsy van den 'Houten; 3. Jainny de Kok. Jongens 6 en 7 jaar: 1. Kees Bijl; 2. Kees v. 'd. Wekken; 3. Bart bij de Vaate; jongens 8 en 9 jaar: 1. Wim Berrevoets; 2. Jos van den Houten; 3. Tonny van der Wekken; jongens 10 en 11 jaar: i. Hans Viergever; 2. Daan Viergever Oz.; 3. Daan Vierr gever Hz.; jongens 12 jaar en ouder: 1. Piet Fierens; 2. Kees Kloet: 3. Jan B'evelander. Prijzen optocht Grote wagens: 1. Brandende 'kaar sen (meisjesvereniging); 2. Pipo de GIowtl (Cor en Toniny de Waaij en Jan Francke); 3. Openbare lagere school. E eivolle vermelding van de jury voor de heer P. C. Kooman voor versierde auto. Kleine wagens: 1. Chinese, taxi (Leo v. d. Berg en Rien Jonker); 2. Kinderwagen met echtpaar daarach ter (P. v. d. Panne, B.-, Neele en Leo Bevelander); 3. Pony-wagen (C. Be velander). DODELIJKE ONGELUKKEN BRESKENS- Woensdagmiddag is op de provinciale weg IJzendijke- Schoondijke de 60-jarige mevrouw A. Sturm uit LJzendijke bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Mevrouw Sturm had de auto van haar man, die juist geparkeerd had in de berm langs de weg. verlaten en was zonder op Ite letten de weg overgestoken. Zij werd geschept door een personenauto en was op slag dood. DEN HAAG. De 74-jarige Arend Meinders uit 'Den Haag is verdron ken. Woensdagmorgen werd het stoffelijk overschot van de man in het water langs de Bierkade in de residentie aangetroffen. Uit het on derzoek is gebleken, dat de man per ongeluk te water moeb zijn geraakt. STOLWIJK. In een ziekenhuis in Gouda is overleden de 51-jarige mo lenaar D. van den Ouden uit Stol wijk. Hij had vorige week bij een meelstofexplosie in de maalderij van de coöperatieve landbouw vereniging „Ons Belang" ernstige brandwon den opgelopen. OSSENDRECHT. Afgelopen -nacht is de 27-jarige M. C. Heijligers uit Zevenbergen 'bij de Wouwsche Plan tage dn volle vaart met zijn auto te gen een boom gereden. Hij was op slag dood. OLST,. Op de rijksweg Zwoüie- Deventer in Olst is de 17-jarige De- ventenaar Jan Mulder zwaar ge wond naast zijn bromfiets gevonden. Het slachtoffer bezweek korte tijd later aan zijn verwondingen. SURHUISTERVEEN. De 16-jarige bromfietser Anne van Houwelingen is woensdagmorgen op de hoek van de Kolkstraat en de Dr. van Kam menstraat in zijn woonplaats dode lijk verongelukt, toen hij probeerde om een vrachtwagencombinatie aan de rechterkant voorbij te rijden. WEESP. Bij een autobotsing op de ■provinciale weg BuSsum-Weesp- Amsterdam is de 80-jarige mevrouw Sijpveldl uit Bussum om het leven gelkomen. Weer Russische generaal overleden MOSKOU, 30-4. Het Russische ministerie van defensie heeft woens dag bekend gemaakt dat -een gene raal van de (luchtafweertroepen on der tragische omstandigheden om het leven is gekomen. Het is d'e 49-jarige Anatoly Ka- domlsev, die aan hét hoofd stond van de vliegsecbie van de luchtaf weer. Iru vijf diagen tijds is nu het over lijden van 'drie Russische generaals bekend gemaakt. De adderen waren generaal Markijan Popov (67), die eveneens „op tragisohe wijze" stierf, en de 65-jarige generaal Valentin Penkovsky, een' onderminister van defensie, 'die als gevolg van een ern stige ziekte overleed. Waarnemers in Moskou achten het mogelijk dat de generaals Ka- domtsev en Popov bij een vliegtuig ongeluk zijn omgekomen. 1-mei-betogingen in Frankrijk verboden PARIJS, 30-4. De Franse regering heeft alle 1 mei-demonstraties ver boden, omdat volgens haar extre mistische gnoepen erop uit zijn er een „dag van revolutionaire tijd" van te maken. De communisten en het christelijke vakverbond C.F.D.T. hadden hun traditionele 1 mei-beto gingen al afgelast, maar militante studenten wilden een mars organi seren ter viering van het aftreden van president de Gaulle. Overval op hoofdkantoor BOAC te Londen LONDEN, 30-4. Een 'bende bewa pende gangsters heeft woensdag bij een overval op het hoofdkantoor van de 'Britse luchtvaartmaatschappij BOAC in Londen 13.000 pond ster ling buitgemaakt. Vier mannen met pistolen in aanslag bestormden het kantoor op het moment dat de lonen voor het personeel weiden gebracht. Vier personeelsleden van de BOAC werden licht gewond. 15. „Natuurlijk liet ik onmiddellijk een onderzoek instellen" ging Jaspo verder, terwijl Aram en zijn metgezellen ademloos toeluisterden. „Doch al spoedig bleek dat niemand van onze kleine gemeenschap zich aan deze laffe daad had schuldig gemaakt! Karo, zo heette de vermoorde, was zeer gezien bij zijn kameraden en had geen en kele vijand en bovendien was de dolk een heel andere dan het soort dat wij hier ge bruiken. De dader moest dus van buitenaf zijn gekomen. Maar hoe? De valbrug werd toen opgehaald gedurende de nacht. De wachters hadden niemand gezien en er was geen enkel spoor! Wat wij ook deden, de misdaad bleef een raadsel! Het was nauwelijks een week later, dat Lom mij 's morgens kwam wekken en mij opnieuw naar de burchtzaal bracht. Dit maal was er geen moord gepleegd, doch het leek wel alsof een troep krijgers er de nacht had doorgebracht. Tafels en stoe len lagen ondersteboven door elkaar. Kan delaars waren stuk gesmeten en de wan den besmeurd. Het was een verschrikke lijke chaos!" Versierde fietsen: 1. Bairtje bij de Vaate; 2. Jozé v. d. Wekken; 3. An ja v. id. Wekken; 4. Peter v. d. Hoek; 5. Henk Kesteloo. Uitslagen volksspelen Ringsteken met fietsen1. Rien den Boer; 2. Leen de Kok; 3'. Jan de Jonge; 4. Jan Bevelander; 5. Jos van IJsseldij'k. Ringsteken met bromfietsen: 1. J. Matthijsse; 2. Adri'e Berrevoets en Gert Jonker; 3. Rien Viergever; 4. Henik Soheele; 5. Jan Stouten; 6. Kees <v. d. Velde. Hindernisrijden met tractor: 1. S. Hart; 2. Jdh. Bolkenbaas; 3. St. v. d. Velde; 4. H. Boot; 5. Henk SOheele; 6. L. de Bil; 7. H. v. d. Have; 8. Bram Bevelander. Grote overstroming door Israëlische actie TEL AVIV, 30-4. In Opper-Egypte zijn grote gebieden overstroomd als gevolg van de actie, die Israëlische commandotroepen dinsdagavond te gen een dam in de Nijl hebben uit gevoerd. Dit bericht liet Israëlische avondblad „Maariv" in een exitra- ediitie. Het blad, dait hooggeplaatste krin gen aanhaalt, meldt voorts dat de elektrioteitsvoorzaening van Cairo ernstig is onitwrieht. Volgens ge noemde kringen kon de Israëlische actie tegen ide dam van Nagh Ha- rnadi en andere doelen in alle op zichten een succes worden genoemd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3