AGENDA Optocht was hoofdmoot in feestprogramma te Brouwershaven STREEKNIEUWS r Huidverzorging-i Nieuwerkerk ditmaal van de partij met goed Oranjefeestprogram BROUWERSHAVEN, 30-4. Op uit bundige wijze heeft de Smalstad het koninginneteelt gevierd. Het och tendprogramma werd geopend met klokgelui, waarna om half negen de driekleur werd gehesen op de Markt door burgemeester mr. J. P. Boers- ma, die in zjjn toespraak wees op het werk van H.M. de koningin, wat aller respect afdwingt, lijj sprak een hartelijke gelukwens uit en wenste de hele bevolking een vreugdevolle dag toe. Bijzonder aardig was de aankomst van het bestuur der oranjevereniging geheel in kledij uit 1900 in een open landauer. De muziekverenigingen Apollo en Con Amor® verzorgden hierna gewij de muziek waarna de kinderen der plaatselijke scholen verschillende liederen zongen met begeleiding van de heer A. Heijboer. Hierna was er een interkerkelijke dienst. Het och tendprogramma werd verder gevuld met straattekenen op het Boston plein, televisie-kijken in het jeugd- gebouw voor de ouden van dagen. Optocht Des middags vertrok onder aan voering van „de muziek" een prach tige optocht vanaf het Havenplein, waarbij men zeer fraai uitgevoerde wagens kon bewonderen. Zo was er een wagen waarop men nog het gar nalen pellen zag, een boot „Brouwse toekomst", défilé Soestdijk, een pro testwagen tegen de oorlog enz. Ook de groepen der kinderen waren keurig verzorgd, zo zagen we o.a. alle figuren uit de fabeltjeskrant, Ja-zus ter, nee-zuster, de Flintstones, Swie- ber en Bromsnor. Zeer fraai waren ook de wagens Jacoba van Beieren op de valken jacht en astronauten compleet met raket. Nadat de stoet zich had ontbonden brachten de muziekkorpsen een se renade bij het ere-lid van Apollo, de heer W. C. Braam i.v.m. zijn ontvan gen koninklijke onderscheiding. Vergadering Prov. Staten •De eerstvolgende vergadering van provinoiale staten van Zeeland zal gehouden worden op maandag 12 mei <a.s., in de Statenzaal van de Ab dij te Middelburg. Zwervende ree in Duivelandse polder In het land van de heren A. Vis ser en J. Lievense, aan de Stoofweg te Nieuwerkerk is een ree gesigna leerd, een niet alledaagse verschij ning in de Duivelandse polder, zelfs een uniek geval. De ree scharrelt al tien dagen rond, en zorgt voor een afwisselend hapje voor zichzelf, gras, jonge tarwe en twijgjes. Jachtopzich ter de heer A. de Vlieger, heeft kans gezien het dier tot op 50 meter te naderen, waarna het de wijk nam. Bij deze ontmoeting kwam de heer De Vlieger tot de conclusie dat het hier een nog jonge ree betreft. Het is ieder een raadsel hoe de ree hier komt. Groepen van Sch.-Duiveland bij défilé Men mag gerust zeggen dat Schou- wert-Duiveland goed vertegenwoor digd was tijdens het défilé voor de jarige vorstin op haar woensdag, zo spontaan gevierde jaardag. Zieri'kzee was vertegenwoordigd doqr de G.V. „Rust Roest", dat met majorettenpeleton, drumband, voor- turners en -turnsters en de be stuursleden. Mevr. T. M. Timmer man-Kosters en mevr. I. Soherpe- nisse-Jurgen, respektievelijk echtge notes van de leider der vereniging de heer C. Timmerman en van de voorturner - tevens leider van de drumband - de heer A. I. Scherpe- nisse - boden in gezelschap van de heren T. C. Hekman en de heer C. Timmerman, een speciaal voor dit doel door de Kon. Zeelandia N.V. gebakken man aan, waarin zich pa- liingbrood bevond. De reis had een voorspoedig ver loop. Een stop op de terugweg vond plaats in Haastrecht, 's Avonds was „Rust Roest" weer present te Zie rikzee voor een rondgang door fees telijk Zierikzee. Ook het muziekgezelschap „Nu met Hope" te Bruinisse was present op Soestdijk. De leden van de drum band waren fris in het nieuw gesto ken .Aanwezig waren verder de da mes J. de Ronde-Duson, M. Otte- Olree en A. de Koning-de Bil, die zich in oud-Bruse klederdracht had den gestoken. Een prestatie leverde de familie Capelle-van der Have, die precies op tijd de nieuwe uniformen gereed kreeg. De mensen uit Brui nisse zagen op de terugweg aan 'het Zuidplein te Rotterdam een ballon gereed voor de start. De ballon pas seerde juist Bruinisse, toen de bus daar arriveerde. Het voornemen een pop in klederdracht aan te bieden Behendigheidswedstrjjden Verder werden er nog behendig heidswedstrijden gehouden voor au to's, was er een voetbalwedstrijd op het sportveld en een grote tweekamp op de Markt met diverse opdrachten. Het zeer geslaagde feest werd om ne gen uur besloten met pittige mars muziek door de muziekverenigingen, waarna de heer J. C. A. Koster de drie dames uit het oranjebestuur een ruiker overhandigde voor de vele verrichte activiteiten. De voorzitter, aan de koningin, kon geen doorgang vimden. Ook een wandelgroep van ..De Vierbannen" toog naar Soestdijk. Hierover meer in het oranjeverslag van Nieuwerkerk. ZIERIKZEE Uitgestelde excursie Jeugdvogelwacht In verband met de vele regen, die zaterdag viel, is de excursie aan Bcrrendamme precies een week uit gesteld. Dat gaat dus nu a.s. zater dag 3 mei door. Vertrek van de dijk bij Borrendamme. De excursie in de Westhoek is af gelopen zaterdag wel doorgegaan, •omdat het terrein daar aanmerke lijk droger was. De allereerste voor jaarsplantjes zijn uitgebreid beke ken. Het verschil tussen een vroe- geliln'g en een soete kers werd 'be studeerd. Een balsempopulier is on der de „loupe" genomen, (herkenbaar aan de 'kleverige jonge 'blaadjes en knoppen en aan de kruidige geur. In het vijvertje in 'het Zeepe zwommen de jonge voorntjes in grote getale rond en werd een rugstreeppadje gesignaleerd. Verder is er gespan- men geluisterd' naar de zang van de fitis, het igeel-groene, slanke vogel tje, dat nauwelijks te onderscheiden is van een tjif tjaf. Als het weer a.s. zaterdag mee werkt, zal er ook aan Borrendamme zeker van 'alles ;te zien zijn. WESTERSCHOUWEN Vakantie burgemeester Burgemeester Everwijn gaat van 1 tot en met 18 mei met vakantie. Wethouder v. d. Klooster zal zijn plaats innemen, behalve van 4-10 mei. Dan zal wethouder van Wave- ren het burgemeestersambt waarne men. Inwoner kreeg onderscheiding Geen bekende voor het grootste deel dei' bevolking doch toch iemand die door bijzondere diensten voor het) vaderland-, een onderscheiding van H.M. de Koningin kreeg. Het was 'de heer F. W. Hummel, wonen de in de villawijk bij het Hoge Hil- lebos te Westenschouwen. De heer Hummel is hoofd der commerciële dienst bij de N.V. Oranje Nassau mijnen. De heer Hummel werd of ficier in de Orde van Oranje Nassau en de onderscheiding werd hem in Klimmen (een plaatsje vl'ak bij 'Val kenburg (L.), door de burgemeester, de heer J. L. A. Wolfs, in het bijzijn van de directie der Staatsmijnen op gespeld. Mede aanwezig was burge meester H. P. Ever wijn, vergezeld van mevr. Everwijn-v. d. Bout die de gelukwensen van de gemeente Westerschouwen overbracht. BROUWERSHAVEN Koninklijke onderscheiding Ter gelegenheid van de 60ste ver jaardag van H.M. de Koningin, werd benoemd tot ridder in de Orde van de heer P. de Moor dankte tenslotte een ieder die tot het welslagen van deze dag had meegewerkt. Uitslagen optocht: le prijs met lof Kleuterschool, o.l.-school gehele groep; le prijs, bijz. school; 2e prijs en 3e prijs wagens J. G. le prijs, Javaanse koopman; 2e prijs Platte landsvrouwen; 3e prijs Meisjeswa gen „Dit gebeurde allemaal" 4e pr. Hindernisrijden auto's: 0 strafp. Jan Neele, Leo v. d. Wekken, Hilgen; 1 strafp. J. Viergever, Han Stoel; 2 strafp. J. v. d. Bijl, B. Lisseveld. Oranje Nassau, onze oud-stadgenoot de 'heer S. de Moor, technisch hoofd ambtenaar le klas van het Kadaster, werkzaam op het bureau van de Landmeetkundige Dienst té Eindho ven. NOORDGOUWE Opbrengst collecte De SAK OR-collecte voor de kin derbescherming heeft in Noordgou- we-Schuddebeurs opgebracht dèsom van f 101.51. DREISCHOR Collecte De collecte, 'die in de week vani 21 tot 26 april in Dreisdhor werd ge houden ten behoeve van het Neder lands Astmafonds, heeft - dankzij dio medewerking van collectantes, leiding en bevolking - een bedrag van f 102,26 opgebracht. NIEUWERKERK Oranjemarkt voor kleuters Voor de kleuters van Nieuwerkerk was er op koninginnedag eveneens 'n aantrekkelijk programma opgesteld door de „verenigingsraad", nl. de „Oranjemarkt". Dit was een afgeba kend terrein op bet sportveld, met twee rijen kraampjes, waarin kleu ters van alles konden winnen. Op ■hun territorium werden ook de voor hen gereserveerde spelen gehouden. Het oranjeprogriamma, was een pro gramma voor elk wat wils. Voor de ouderen, de niet schoolgaande jeugd', werden spelen: o.a. kussengevechten, handicapraces en stoelendans gehou- dwen. Tot slot volgde een gecostu- meerde voetbalwedstrijd. Bejaarden kregen broodmaaltijd In de grote zaal van Ons Dorps huis kregen de bejaarden van Nieu werkerk een broodmaaltijd aangebo den. Tijd'ens deze bijeenkomst zorg de het christelijk gemengd zangkoor „Een Naam is onze Hope" o.l.v. Eduard Nïeland voor toepasselijke liederen, die bij allen zeer in de smaak vielen. Zodoende is voor de beiaarden het oranjefeest niet on opgemerkt voorbij gegaan. OOSTERLAND Brandalarm Maandagavond omstreeks elf uur in de avond werd de brandweer ge alarmeerd vóór een strobrarid in de Bosweg (een gedeelte van rijksweg 18). Een hoop stro, bij de boerderij momenteel bewoond door de heer De Vrieze, had feitelijk al de gehele dag liggen smeulen maar werd in de avonduren gevaarlijk voor het ver keer omdat de rook over de weg sloeg. Daarom achtte men het gera den de brandweer te waarschuwen die de zaak spoedig onder de knie had. Tevoren had men van het loon bedrijf Dorst de zaak wat uit elkaar getrokken, zodat de blussing toen gemakkelijker ging. BRUINISSE De 'te Bruinisse gehouden col lecte ten 'bate van het Astmafonds bracht f 417,02 op. Oudste inwoonster Do oudste inwoonster van Brui nisse, mevr .wed. C. van Vessem- Voorbeii'tei viert vandaag (1 mei) haar 99e verjaardag. Hr.Ms. „Bruinisse" in de vaart De mijnenveger „Bruinisse", ie eniige tijd heeft ppgelegen als deel van de zg. mottenballcnvloot 'komt weer in de vaart. Eertijds was het schip in Den Helder gestationeerd, het krijgt nu Vlissingen als thuis haven. Tussen de „Bruinisse" van de marine en het gelijknamige dorp hebben altijd goede relaties bestaan. Zo was ér een adoptiv-aktie met do leeillmgèn van de lagere scholen, die ongetwijfeld weer zal worden ver nieuwd', als het schip weer gaat va ren. Overigens Zal Bruinisse heft bij de mosselfeesten 1969 zonder mari neschepen moeten stellen. Er zijn geen schepen beschikbaar om het jaarlijkse feest op te luisteren. OUWERKERK Vriendschapsbezoek Fanfare „Mozart" uit Yerseke Het fanfarekorps „Mozart"' bracht dezer dagen een vriendschapsbezoek aan de harmonie „Nieuw Leven" te Ouwerkerk. Na aankomst van de gasten uit Yerseke verzameldden de twee gezelschappen zich in het Dorpshuis, waarna zij zich formeer den voor een mars door het dorp. Voorcp ging de drumband van „Mo zart", waarbij het ere-lid van „Nieuw Leven", de 'heer C. B. Boo- gerd, naast de tamboer-maiitre iKep teneinde de te volgen route aan te geven. In het Dorpshuis werden alle aanwezigen verwelkomd door de voorzitter van „Nieuw Leven", de heer Boot, die herinnerde aan de rampdagen van 1953 toen tussen Yerseke en Ouwerkerk vriend schapsbanden werden gelegd. In verband met het 50-jarig bestaan van de harmonie werden deze ban den opnieuw aangehaald. Toen het gezelschap „Mozart" pas in 't bezit was van fraaie nieuwe uniformen opperde 'de heer P. Huys- se, directeur van „Mozart" heit plan om de oude uniformen af te staan aan „Nieuw Leven" en het gevolg was dat «r 40 uniformen naar Ouwerkerk gingen, aldus memoreer de de heer Boert, die namens „Nieuw Leven" dank bracht voor deze geste. Het gezelschaip uit Yerseke gaf hierna -een kort concert, nadat ook de vice-voorzitler van de muzikale gasten de wens had uitgesproken dat de banden van vriendschap zullen worden verstevigd. Voordat „Nieuw Leven" aan de beurt van optreden was, werd namens de penningmees ter van „Mozairt" aan de directeur van de Ouwerkerkse harmonie een geschenk overhandigd, nl. de mars „•Zeeland presenteert" van Piet de Rooy. Verder ontving de voorzitter een paar uniformknopen. Na afloop was er 'nog een tijdlang gezellig sa menzijn en het was al laat toen de zeer gewaardeerde gasten weer huiswaarts 'Logen. NIEUWERKERK, 30-4. De onlangs opgerichte verenigingsraad heeft op 30 april zyn beste beentje voorgezet met het programma voor koninginne dag 1969. 's Morgens omstreeks 9 uur verzamelden zich alle leerlingen der lagere scholen en kleuterscholen van Duiveland vcor het gemeentehuis te Nieuwerkerk, voor een zanghulde. De zang werd begeleid door twee van de drie fanfarekorpsen uit de gemeente, nl. „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk en „Oefening en Uitspanning" te Nieu werkerk. Voo/ het gemeentehuis stond ver der een groot deel van de Nieuwer- kerkse bevolking en belangstellen den. De aubade werd afgenomen door burgemeester A. A. van Eeten, diens echtgenote, gemeentesecretaris dc heer L. M. Steketee, en de wet houder, de heer A. Stoutjesdijk. Na dat het repertoire was gezongen zei de burgemeester zich nog als de dag van gisteren, die 30ste april 1909, zes tig jaaiJ geleden, te herinneren. Er werd uitbundig feest gevierd, de orarijefamilie kon door deze geboor te blijven voortbestaan. De heer Van Eeten dankte de kinderen voor hiin zang en de personen- die meege werkt hebben om dit feest tot stand te doen komen. Na een symbolische uitreiking van twee sinaasappels aan twee kleuters ontvingen alle leer lingen een dergelijke suprise In de Nederlands Hervormde kerk werd een gemeenschappelijke samenkomst gehouden, waarin ds. M. G. Wester hof cn dr. J. H. Becker voorgingen. Ds. Westerhóf mediteerde over een bijbelgedeelte, Psalm 61 vers 7a, 8b: „Voeg dagen toe aan dc dagen van den Koning, beschik goedertieren heid en trouw, dat zij hem behoeden" Herinneringen Spreker haalde herinneringen op van blijken vart medeleven door ko ningin Juliana aan Nieuwerkerk in de watersnood-tijd. Zij liet zich toen zeer uitvoerig inlichten over dc gang van zaken alhier. „Zij bad en treur de mei ons mee", aldus ds. Wester hof. Bij de uitgang van de kerk werd gekollekteerd voor het Koningin Wil- hclminafbnds, wat f 78,20 Opbracht. Dc opzet was dc dienst drie kwartier te doen duren, mede in verband met hot défilé langs paleis Soestdijk op dc televisie. Dit keer was het voor Amerikaanse berg beklimmers verongelukt NEW YORK, 1-5. Dc Amerikaanse vereniging voor alpinisme heeft be kendgemaakt dat in Nepal zeven le den van een Amerikaanse expeditie, die bezig was met de beklimming van de 8171 meter hoge berg Dhau- lagiri, zijn verongelukt. Het zyn vfóf Amerikanen en twee Sjcrpa-gidsen. De expeditie bestond uit 10 Ame rikanen, 4 Sjerpa's en 94 dragers. De overige vijf Amerikanen van de ex peditie blijken gewond te zijn. De expeditie was op 15 april begonnen met het beklimmen van de Dhau- lagiri. Pony's omgekomen na brand in veewagen DENEKAMP, 30-4. Acht fokpony's afkemstig uit Nederland en bestemd voor Denemarken, zijn afgelopen nacht om ihet leven gekomen op de autobahn tussen Bremen en Ham burg. Ze maakten deed uit van een transport van 36, die in Denekamp i:n een vee-oplegger van de fa. A. J. Fischer uit Ó1 denzaal waxen ingela den. Waarschijnlijk als gevolg van een 'klapband die de chauffeur niet heeft gemerkt, is een stél achter banden van de oplegger in brand ge gaan, waarna het hele voertuig vlam vatte. Toer. de chauffeur merkte, dat de oplegger in brand stond, heeft hij de wagen in de vluchtstrook gezet en de laadklep open gedaan. De in pa niek geraakte pony's renden de weg op, waarbij er acht onder twee pas serende vrachtauto's 'kwamen. Een gewonde merrie bracht nog een jong ter wereld, maar zowel de merrie als het veulentje stierven. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam, 30-4 te Aruba. Alchiba, .30-4 150 m. NO Madeira. Gulf Swede, 30-4 90 m. ZO Louren- co Marques. Korenia, 30-4 aank. te Singapore. Seine Lloyd, 30-4 vertr. Singapore naar Bangkok. de Nicuwerkerkers nog aantrekke lijker dan voordien, want ditmaal was de Nieuwerkerkse Wandelsport vereniging „Vierbannen", o.l.v. mevr. Lodewijk-de Witte, aanwezig in Soestdijk, evenals de Oosterlandse Sportvereniging, de Bruse Muziek vereniging en sportvereniging „Rust Roest" te Zierikzee. Helaas is dit de- filé voor de meesten erg tegenge vallen, daar er slechts weinig uit ei gen streek te zien viel op de beeld buis. Alleen Nieuwerkerk, hetzij on aangekondigd, kwam aardig door, beter dan „Rust Roest", waarvan de beelden zeer verward waren. Om één uur verzamelden de leden van het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning", o.l.v. de heer A. Rade- walt, zich op het dorpshuisplein, sa- Een onderdeel waaraan de Zierik- zeese jeugd bij dc kinderspelen op het sportterrein veel plezier beleef de: een behendigheidswedslrijd. Er moest daarbij niet alleen door ton nen worden gekropen maar ook een zeil behoorde tot de hindernissen. <Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). Advertentie zacht-zuiver-gezorid PUROL en PUROL-poeder Vrijdag 2 mei Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaarden (U.V.V.). Zaterdag 3 mei Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 2 uur, start 25 km wandeltocht op Schou- wen-Duiveland. Excursie Jeugdvogelwacht, vertrek 2 uur dijk Borrendamme. Dreischor Ring 22, 2.30 uur, opening „Duikcen trum Dreischor". TEHERAN. Perzië heeft mijnen gelegd langs het Sjatt-el-Arabka- naai, waarover onenigheid met Irak bestaat. De regering zegt dat dit ge daan is in verbahd met mogelijke Iraakse militaire acties. OA'IRO (Illinois). De gouverneur van de Amerikaanse staat Illinois heeft 175 leden van de nationale igarde naar Cairo, een plaats met 10 duizend inwonei's, gestuurd waar zich gedurende 'de afgelopen dagen rassenincidenten en brandstichtingen hebben voorgedaan en brandweer lieden en politieagenten door sluip schutters zijn beschoten. men met ccn schare kinderen met versierde fietsen, wagens en karret jes. Vooral de meisjes hadden zich ge waagd aan groots opgezette verkleed partijen, waarbij dames in de oq$c Nieuwerkerkse dracht cn Zeeuwse boerinnetjes, opvielen. Ook broer konijn (in dit geval zus konijn) was van de partij, Jacob de Uil en juffrouw Ooievaar liepen eveneens mee in de optocht. Onge twijfeld mag worden opgemerkt dat er voor dit oranjefeest overstelpend veel animo was. Na een rondgang door het dorp toog men naar het sportveld, om de feestvreugde aldaar voort le zetten. Voor de schooljeugd waren gemeenschappelijke spelen, voor dc individuelen eveneens. Meisjes aan de start bp een nnmmer hardlopen op het Zierikzeese sport terrein. (Foto: Zierikzeesehe -Nieuwsbode). Een origineel bedachte versierde wagen. Raket met. opschrift „Juliana - 60". (Foto: Zfierilvzccsche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2