Wachten op het wonder DE FELLERE LIN PIAO Setter Set LOUWERSZEE WORDT OP 23 MEI A.S. AFCESLOTEN Amsterdam heeft in 1976 nieuw stadhuis Den Haa- b«*zors?(| BLIK DOOR HET WERELD DR. GUSTAV HUSAK, DE MAN DIE DUBCEK VERVING „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? NIXON ZIET VERBETERING IN DE TOESTAND IN VIETNAM DE RODE BURCHT VAN IPHANGA Karwei van uegen jaar OOSTM.AHORN, 19-4. Wanneer koningin Juliana in de vroege och tend van 2li mei de plaatsing van de laatste van 25 caissons in het sluit gat van de Louwerszee zal aan schouwen, tenminste wanneer de weergoden geen spaak in het wiel steken, betekent dit de laatste, grootste operatie van een werk, waarvoor de toenmalige minister van verkeer en waterstaat op 10 juni 1960 opdracht gaf. Die opdracht luidde: de Louwers zee moet worden afgesloten. Deze plaatsing betekent wel de afdam ming, maar nog niet de volledige af sluiting. Deze zal pas een feit zijn wanneer de kleppen van de 25 cais sons zullen zijn gesloten, er zand in en tussen alle spleten en gaten zal zijn gespoten en er aan de wadzijde onder water stortsteen zal zijn aan gebracht. Tevens betekent de afdamming het einde van een periode die op 22 april zal beginnen met het plaatsen van het eerste landhoofdcaisson. Tijdens een vrijdag op het werkei- land Louwersoog in de Louwerszee gehouden persconferentie heeft het hoofd van de dienst Louwerszeewer- ken van Rijkswaterstaat, ir. C. van der Burgt, opgemerkt dat hij en zijn medewerkers de afdamming van het Volkerak hebben bekeken en daar van veel hebben kunnen opsteken. Bovendien verwachtte hij bij de ko mende operatie steeds meer ervaring op te doen zodat de laatste plaatsing op 23 mei, waarvoor gezien het tij 20 minuten beschikbaar is, vlot zal verlopen. over vestisriiiir dr. I. Samkalden in een toelichting op de voordracht zeide - niet op de stoel van de internationale jury gaan zitten. Het is overigens niet uitgeslo ten dat Amsterdam de andere ont werpen zal kunnen behouden en on der zal kunnen brengen in een te stichten museum voor architectuur. AMSTERDAM. 19-4. B. en w van Amsterdam hebben de gemeenteraad een nota doen toekomen voor „bet geven van de opdracht tot bet maken van een definitief ontwerp van de bouw van het nieuwe stadhuis". TV-uitzendingen van Apollo-lü WASHINGTON, 17-4. Tijdens dc reis naar dc maan die de Apollo-10 op 18 mei gaat ondernemen zal het grootste aantal televisieuitzendingen uit het ruimtevaartuig worden ver zorgd van het Apollo-programma, heeft dc NASA meegedeeld. Er komen elf uitzendingen van elk een kwartier in de tien dagen die de reis duurt. Misschien zullen de ruim tevaarders voor het eerst ook kleu renbeelden naar de aarde kunnen zenden van de maan, het heelal en uit de Apollo zelf. Er wordt druk ge werkt aan de installatie van een spe ciale kleurencamera. Alle t.v.-uit- zendingen zullen worden verzorgd uit het „moederschip", de mannen in de „maankever" zullen het te druk hebben om ook nog eens een televi sie-uitzending te verzorgen. Advertentie. NYLONS Het domein voor de vrouio SMILLEGANGE Lin Piao is officieel aangewezen als de opvolger van de grijze Mao Tse Toeng - dat is het voornaamste besluit van het partijcongres der Chinese communisten waarvan de wereld ietwat vertraagd in kennis wordt gesteld. Een verrassing kan men het niet noemen: vooral sinds de culturele revolutie over China losbarstte bleek maarschalk Lin Piao de rechterhand van de grote machthebber. Maar er zijn in de loop der tijden vele rech terhanden geweest: de positie van tweede man onder Mao bleek altijd nogal riskant. Wel u>ist Lin geduren de vele tientallen jaren aan de top te blijven van het militaire apparaat. Dat was op zichzelf eigenlijk een red enom aan te nemen dat hij als reden om aan te nemen dat hij als zou doordringen naar de opperste leiding van partij en staat: de Chi nezen hebben de grootste ellende in hun historie juist altijd te wijten ge had aan het optreden van allerhande generaals, en de communisten had den als leidend beginsel nooit de mi litairen de politieke macht te geven. Een beginsel dat pas sneuvelde toen Mao voor zijn culturele revolu tie een beroep deed op de strijd krachten, die hem ijverig hielpen on der Lin Piao om Mao's politieke te genstanders aan de kant te zetten. Revolutie Dat deze innerlijke politieke machtsstrijd nodig was tekent ook wel dat Mao mocht verwachten dat over zijn opvolging onder de politici wellicht een grote strijd zou uitbre ken. Voor een dergelijke revolte on der de militairen bestond veel min der kans - daar was Lin Piao onbe twist de eerste man. En terwille van de overgang der macht in rust heeft Mao dus kennelijk voor zijn maar schalk' gekozen. Dat is voor de wereld niet zo'n heel geruststellende idee. Lin komt aan het hoofd te staan van een ko lossaal machtsapparaat: zowei partij als leger van het volkrijke China en hij heeft geen geheim gemaakt van zijn ideaal: een wereldomspannende revolutie die op grote schaal doet wat hij in de Chinese burgeroorlog op kleinere schaal deed. Dat is: het platteland veroveren, waarna de ste den vanzelf vallen. En voor steden mag men op wereldschaal lezen: de geïndustrialiseerde gebieden in de wereld: Noord-Amerika, west-Euro pa en de Sowjet-XJnie met vazallen. Mao was in deze nog een beetje raadselachtig, Lin is dit in veel min dere mate. Het lijkt er op of men zeker ift Moskou dit feit degelijk tot zich laat doordringen en dat kan men in andere hoofdsteden ook wel doen. Palestijnse commando's staken te Rotterdam seliip in brand BEIROET, 19-4. De Palestijnse commando-organisatie Kataeb Al- Nasr heeft .in Beiroet bekend ge maakt dat zij maandag dn Rotterdam de brand op het Israëlische schip Tsefat heeft veroorzaakt. De com mando's kregen de opdracht nadat bij observatie van het schip in Lon den de lading verdacht was bevon den. Over de aard van de lading spreekt de organisatie niet. Zij be treurt dat er slachtoffers onder de Nederlandse brandweerlieden zijn gevallen. Hersens van 16 miljoen jaar TBILISSI, 19-4. De versteende hersenen van een voorganger van de walsvis en de dolfijn hebben Georgische paleontologen gevonden. De geleerden schatten de ouderdom van de vondst op 16 miljoen jaar. Een onderzoek van de fossiele her sens leverde nieuwe gegevens op met betrekking tot de evolutie van het centrale zenuwstelsel bij de zoog dieren. In deze nota vraagt het college een crediet van een miljoen gulden - zulks in overleg met de uit raadsle den samengestelde bouwcommissie - voor de voorbereidende werken. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad voor het zomerreces zich uitspreekt over het door de internationale jury gekozen ontwerp van de Weense ar chitect W. Holzbauer, naar aanlei ding van deze credietaanvrage. Klaarmaken bestek Gaat de raad akkoord dan kan be gonnen worden met het bestekklaar maken van het ontwerp, wat onger- veer twee jaar in beslag zal nemen, waarna dan aan de bouw kan wor den begonnen wat rond vijf jaar zal duren. Dit betekent dat in 1976 Am sterdam zijn nieuwe stadhuis offi cieel in gebruik zal kunnen nemen. De behoefte voor een nieuw stadhuis heeft zich al ;n de twintiger jaren, dus ver voor de oorlog, gemanifes teerd. De kosten zullen tussen de 66 en 70 miljoen gulden z(jn, waarvan een deel namelijk 25,7 miljoen al gere serveerd is in het stadhuisfonds. De rest zal uit het investeringsfonds moeten komen, uitgesmeerd over ze ven jaar. Om de Amsterdammers een goede indruk te kunen geven van het ont werp van architect Holzbauer is in de hal van het stadhuis een exposi tie ingericht van uitgewerkte schet sen van het exterieur en het inte rieur. Bovendien staat een maquette opgesteld, die al eerder in de RAI te zien was. Voordracht aan de raad Volgens het reglement van de in ternationale prijsvraag zijn b. en w. verplicht het door de internationale jury gekozen ontwerp aan de raad voor te dragen. De raad kan het ech ter aanvaarden of afwijzen. Het gaat dus om de vraag ja of neen. Met de andere inzenders heeft Amsterdam geen contact meer, zodat nadere ge gevens over andere ontwerpen niet meer kunnen worden gegeven. B. en w. kan in deze - zoals burgemeester DEN HAAG, 19-4. Dr. Gustav Husak, die door liet Plenum van het centrale comité van de Tsjechoslo waakse communistische partij tot eerste secretaris Is gekozen in de plaats van Dubcek, werd op 10 ja nuari 1913 in Bratislawa-Dubravka geboren als zoon van een arme boer. Hij- studeerde in 1937 rechten af aan de universiteit van Bratislawa. In 1933 trad hij tot de communisti sche partij toe. To endeze in 1938 werd verboden werkte Husak on dergronds in communistische erga- FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon •Het ijs brak een beetje. De mees- sen kende ik: de drie broers en het zusje van Els en ook Tini Bokkers, het meisje van de zeventienjarige Frits van Ameren. Alleen Gerard Scheer was me onbekend. Els stelde me voor en we drukten elkaar de hand. Zo ver m'n geheugen reikt, herin ner ik me niet zo'n prettige avond gehad te hebben. Er werd gemusi ceerd en gezongen. De uren vlogen om en het was laat, voor ik er erg in had. Teen ik een keer op de klok keek. wees die al elf uur aan. Ik schrok en zei, dat het tijd voor me werd. Els kwam meteen overeind. „Ik breng je een eindje weg, Woutje. En kom gauw eens terug, hè? Kom maar, wanneer je wilt. Elke avond ben je welkom. We rekenen op je, nietwaar, jongens?" Opnieuw ging er een soort india- nengehuil op. Ik was diep getroffen door al deze hartelijkheid. Nadat ik afscheid had 'genomen en vooral het echtpaar Van Ameren had bedankt voor de prettige avond .liepen Els en ik gearmd en gezellig keuvelend het dorp in. Bij het verkeersplein drukte ze me nog eens op het hart spoedig terug te komen, waarna ze na een lach en een handzwaai om draaide en terug ging naar huis. Die nacht sliep ik voor het eerst weer aan één stuk door en de vol gende morgen had ik een zonnig hu meur, terend op de herinneringen aan de prettige avond. Dinsdagmiddags belde Els vanuit haar schooltje: „Zeg. je laat ons toch niet in de steek, hè? Kom vanavond, dan is iedereen er weer. Maken we er een leuke avond van". Natuurlijk ging ik. En het werd weer een denderende avond. Ik was toch zeker jong? Daarom deed ik mee met de anderen en1 geen der jongelui zei ook maar één keer iets over m'n uiterlijk. Men was amicaal met elkaar. We deden spelletjes en hadden het grootste plezier. Ook dit maal bracht Els me een eindje naar huis. Omdol ik ccn grote kamer achten de winkel had, kwam bij mij het plan op om de hele „bende", zoals ik hen in gedachte noemde, eens een avond uit te nodigen. Tot m'n op luchting en blijdschap kreeg mijn voorstel terstond veel bijval. Ik stel de een vrijdagavond voor, zodat we niet op een uurtje behoefden te kij ken, omdat de meesten' zaterdags niet behoefden te werken. Dat vond men uitstekend en ik zorgde voor allerlei heerlijkheden: gebak, hartige hapjes, snoep en alle mogelijke dranken, •uiteraard alcoholvrij, want tot mijn geruststelling bemerkte ik de eerste avond bij Van Ameren al, dat bier of een borrel niet geschonken werd. Zelf dronk i'k het zelden of nooit, want ik was er niet in opgevoed. Vader was in dit opzicht nog vrij ouderwets, want te 'hooi en te gras verkondigde hij als één van zijn stel lingen: „Drank brengt enkel ellende en armoede in het gezin". Misschien was het een tikkeltje overdreven, maar je zag inderdaad ook in ons dorp wel narigheid ont staan, als gevolg van drankmisbruik. Vandaar ook, dat enkel op hoogtij dagen bij ons wel eens een borreltje werd geschonken. En dan nog mond jesmaat. Die vrijdagavond had ik acht men sen 'bij me thuis: de vijf Van Ame- rens, Gerard Scheer, Tini Blokkers en tenslotte Anton Graafsbergen, de vlam van Els, een zeeman, die maan den op de wereldzeeën zwalkte en dan onverwacht bij Els in haar schooltje binnenviel. Gedurende een paar weken bleef hij dan in het dorp, waarna Els hem naar Rotterdam bracht en weer vele weken moest teren op zijn brieven. Omdat we allemaal al heel goed met elkaar overweg 'konden, werd het een bijzonder geslaagde avond. Zelf had ik een jolige bui, zet/te met behulp van dc jongens de meubels aan dc kant en bij de muziek van dc radio gingen we dansen. Want in deze tijd vond niemand er meer kwaad in om op rustige wijze een dansje te maken. Van twisten of hoe die moderne dansen heten, hadden we geen van- allen verstand, dus we dansten gewoon een step of een wals, een tango of een rumba, een langza me wals of iets, wat wc zelf samen improviseerden. Hot hikte altijd en als het al eens niet ging, zoals het moest, hadden we enkel pret. Zelf danste ak enkele malen met Roel van Ameren, die een jaar jon ger was dan ik: een boom van ccn verat, vol grappen en altijd het hoog ste woord. Dikwijls proestte ik het uit, als hij op de een of andere ma nier droog uit de 'hoek kwam. Met Els was hij de leukste en gezelligste van het vijftal. Zonder anderen te kort te deen. Feitelijk vormden' we samen een leuke kring vrienden en vriendinnen. Dat ging zo die zomer en het na jaar door. Twee of drie avonden in de week waren we bij elkaar in dé spoorwoning, waar ik elke keer weer opnieuw schrok, als er een trein langs denderde, waarover iedereen dan de grootste schik had. En- één of twee keer ira de maand nodigde ik de bende bij me thuis uit, doorgaans op vrijdagavond, en 'dan fuifden we op onze manier tot soms midden in de nacht. (Wordt vervolgd). nisaties. Hij werd door deze activi teiten herhaaldelijk tot gevangenis straffen veroordeeld. Sinds 1943 maakte hij deel uit van de leiding van 'de ondergrondse communistische beweging en van de eveneens ille gale Slowaakse nationale raad. In deze functies bereidde hij samen met anderen de Slowaakse nationale op stand tegen de Duitser^ voor. Na de bevrijding werd hij gekozen als lid van ihet centrale comité van de com munistische partij en als vice-voor- zitter. In verband met kritiek, waar in hij werd beschuldigd van „bur gerlijk nationalisme'' moest hij zijn partij functies neerleggen. Een jaar later volgde zijn arrestatie en in 1954 een veroordeling tot levenslange ge vangenisstraf. In mei 1960 kwam hij echter op grond' van een algemene amnestie vrij en in 1963 werd hij gerehabiliteerd, waarbij hij het lid maatschap van de partij terugkreeg. Politiek raadsel Voor vele Tsjechoslowaken is Hu sak een „politiek raadsel". Zijn waarschuwingen aan het adres van de liberalen en zijn aandringen op aanvaarding van de beperkingen, ingevoerd na de bezetting van Tsje- cho-Slowakije door de troepen van de Wairschaupactlanden, hebben (hem buitengewoon impopulair gemaakt, speciaal in de Tsjechische provincies Horavië en Bohemen. Dit neemt niet weg dat Husak, die een uitstekend spreker is en strijdt voor volkomen gelijkschakeling van Slowaken en Tsjechen, niet zonder meer als een conservatief kan worden beschouwd'. Hij past niet in de uitgesproken pro- RussisChe groep onder leiding van dé Tsjech Strougal, maar volgt zijn eigen persoonlijke visie. Men meent in Praag, dat de Tsjechoslowaakse partijleiders zich nu grote zorgen maken over de reactie van de vak bonden op de verwijdering uit het partijbestuur van Josef Smrkovsky, de voormalige parlementsvoorzitter. Enkele grote vakbonden hebben het vorig jaar nog gedreigd met stakin gen als men iets tegen Smrkovsky zou ondernemen. RIO DE JANEIRO. 90 pet. van de leden van de Braziliaanse R.K. geestelijkheid is tegen het verplichte celibaat en is van oordeel, dat elke R.K. priester moet kunnen trouwen als hij dat wenst. BRUSSEL. Het Belgische plaats je Banneux, ten zuidoosten van Luik, is dit jaar het doel van de interna tionale bedevaart van zigeuners, woonwagenbewoners en kermisreizi gers, die sedert 1965 jaarlijks wordt georganiseerd door de katholieke or ganisatie „Opus Nomadum". BASIS „DIAMOND 3". Zuid-Viet- nam. Amerikaanse infanteristen en gevechtshelikopters hebben bij een spookgevecht tijdens zware mist aan de Cambodjaanse grens 198 Nooi'd- vietnamezen gedood tegen dertien doden en drie gewonden aan eigen zijde. TEL AVIV. Het Israëlische le- gerblad „Bamahaneh" heeft bijzon derheden verstrekt over een mobiele mortier, die de grootste ter wereld zou zijn en die tot nog toe op de lijst geheime wapens stond. STOCKHOLM. Een woordvoer der voor de Zweedse vreemdelingen commissie heeft gezegd dat in zijn land 204 Amerikaanse deserteurs een verblijfsvergunning hebben gekre gen, ofwel bijna tweemaal zoveel als wordt opgegeven door het Ameri kaanse ministerie van defensie. PRAAG. „Rude Pravo", het blad van de Tsjechoslowaakse communis tische partij, schrijft dat in alle re soluties - 1.432 in totaal - die sinds 2 april bij het centrale comité van de Tsjechoslowaakse communistische partij zijn binnengekomen, de anti- Russische betogingen van 28 maart worden veroordeeld. DJAKARTA. De gouverneur van Djakai'ta, generaal-majoor Ali Sadi- kin, heeft een Russische filmweek» die op 1 mei zou beginnen, vex-boden. Dit verbod kwam, nadat het Indone sische ministex'ie van voorlichting zijn fiat aan het festival had gege ven toen de betrokken zeven films de censtuur war-en gepasseex*d. GUATEMALA. De voorzitter van de algemene vex*gadex*ing der V.N., de Guatemalteekse minister van bui tenlandse zaken dr. Emilio Arenales, is in de stad Guatemala overleden. De 46-jarige dr. Arenales was vorig jaar oktober in New York geope- reerd aan een hex-sentumor. MOSKOU. Pi-esident Podgox*ny heeft aan twee Russische grenswach ten de vei'siex'selen uitgei'eikt beho rende bij hun benoeming tot „held van de Sowjet-Unie". De mannen werden ondex-scheiden wegens hun optreden in de gevechten met de Chinezen om het grenseiland Da- manski van vorige maand. WASHINGTON. President Nixon heeft fondsen voor de ontwikkeling van een supex-soon verkeersvliegtuig opgeschort in afwachting van een besluit of men doorgaat met het toe stel dat moest concurreren met de Brits-Franse Concox'de en de Sow- jetrussische TU-144. lioogovcnbedrijf DEN HAAG, 19-4. B. en w. van Den Haag hebben zich „bezorgd af gevraagd" of de vestiging van een hoogovenbedrijf op de Maasvlakte bij Hoek van Holland mogelijk ver- ontreiniging van lucht, water en strand van Den Haag ten gevolge zou kunnen hebben. Het gemeente bestuur laat door deskundigen een ondex-zoek naar deze zaken instellen. B. en w. van Den Haag hebben b. en w. van Rotterdam vooxrts drin gend verzocht om, zo de vestiging van een hoogoven bedrij f op de Maasvlakte zou doorgaan, alle maat- regelen te treffen om eventuele na delige gevolgen voor Den Haag te voorkomen of althans tot het uitei'ste te beperken. DINSDAG 22 APRIL. NED. I. Na de informatierubriek van de gezamenlijke kerken „Ken merk'' gaat de NCRV verder met „Piek Up", waarin Ted de Braak ar tiesten ontvangt die een nieuwe grammofoonplaat gemaakt hebben. Na het journaal en de actualiteiten rubriek „Hier en Nu" een televisie film, die het hele avondprgramma opslokt. Het is een Duitse produkDe getiteld „ieder sterft zijn eigen dood" De bekende R. A. Slemmie bewerkte het gelijknamige verhaal van Hans Fallada. Het gaat over hel werk van een Duits echtpaar t?i de oorlogsja ren. De zoon van Otto en Anna Quangel komt aan het front om het leven. Het echtpaar, dat al fel tegen het nazisme gekant was, besluit dan iets te doen om mee te werken aan de ondergang van dit verderfelijke systeem. Natuurlijk loopt het slecht voor het tweetal af. De uitzending van de NVSH is vervolgens gewijd aan de geslachtsziekten. Na het laat ste journaal volgen tenslotte nog de vierde les in de Teleaccursus Leven de wiskunde. NED. II. Nieuwe verwikkelingen rond Kapitein Zeppos in het achtste deel van de gelijknamige Belgische jeugdserie. „Scala'< vult de rest van de tijd tot acht uur. Na het journaal een aflevering van „Kleine potjes hebben grote oren" waarin de ge bruikelijke misverstanden voorko men. „Denk-Beeld" is een vast pro gramma-onderdeel in de dinsdagse NTS-avond. Jack van Belle vraagt zich af of ons leven uitgestippeld is. of dal het afhangt van allerlei toe valligheden. Bovendien bespreekt hij nieuwe boeken en laai hij des Heren Nieuwe Kerk aan het woord. In „Studentenhaver" komt een selectie uit cabaret en toneelprestaties van studentengroepen van de hoger on derwijs instellingen. Tot sjot van de avond „Verbinding met Leeds", waar we weer een aflevering le zien krij gen van Leonard Sachs en z'n Good Old Days. DINSDAG 22 APRIL. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Naar het voortgezet onderwijs; 11.25 Bron nen van onze geschiedenis; 11.50 Ein de; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster: 19.07 Kenmerk; 19.32 Pick-up (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Hier en nu; 20.50 ieder sterft zijn eigen,1 dood; 22.35 Sextant; 22.55 Journaal; 23.00 Levende wiskunde (kleur); 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Kapitein Zeppos; 19.28 Scala19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Kleine potjes hebben grote oren; 20.50 Denk-beeld; 21.40 Studenten haver; 22.05 Verbinding met... En geland; 22.35 Journaal. WASHINGTON, 19-4. Dc Ameri kaanse president noemde op zijn persconferentie vrijdag de vooruit zichten voor een vreedzame regeling van de kwestie Vietnam „de afge lopen twee maanden aanzienlijk ver beterd". Hij voegde daai'aan toe niet te voorspellen dat de vrede „voor de deur staat". Nixon wilde niet zeggen dat de verbetering in de vooruitzich ten louter aan het aan de macht ko men van zijn regering te danken was. „Ik probeer geen valse hoop te wekken dat de vrede voor de deur staat, deze zomer of herfst, maar een aantal ontwikkelingen buiten de Parijse vredesbesprekingen geven mij de overtuiging dat de kansen om de ooxiog tot een vreedzame op lossing te brengen aanzienlijk zijn verbetei'd". Aanleiding voor deze overtuiging zijn twee factoren: een verandering van houding van de zij de van president Ngoejen van Thieu van Zuid-Vietnam en verbetering van de politieke stabiliteit in Zuid- Vietnam. (Men veronderstelt dat Ni xon in het eerste geval Thieus be- reidheid om nu met het bevrijding's- front te praten bedoelde). Het Amerikaanse staatshoofd vex*- zekerde Amerika's bondgenoten dat hij geen eenzijdige terugtrekking van Amerikaanse troepen overweegt. 9. „De rommelpot is een avondwandelingtje gaan maken!" kondigde Presto aan, terwijl hij een berg houtblokken naast dc schouw deponeerde. Hij vertelde Aram lachend wat hij gezien had en was eigenlijk heel ver baasd dat de beide mannen zo bezorgd ke ken. „Nu wox-dt het helemaal oppassen!" gromde Iklas. „Wie weel of die oude ons niet in een val gelokt heeft en nu zijn tra wanten gaat halen!" „Zou liet niet beter zijn om toch maai* tc vertrekken?" oppex'dë Presto, doch Aram schudde het hoofd. „Waar zouden we naar toe moeten?" vx*oeg hij. „En bovendien moeten dc paarden nodig x-ust hebben!" Hij ging verder met het aansteken van dc fak kels, die overal zaten. in gaten in de muren „Ik zou deze burcht wel eens nader. begon Iklas, doch hij kon zijn zin niet af maken, want ineens schalde er een lang gerekte kreet door het gebouw. „Lom!" En nog eens „Lom! Lóóóm!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4