Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! AGENDA Vergadering Oranjevereniging Zierikzee De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. STREEKNIEUWS DE RODE BURCHT VAN IPHANGA Voorbereiding feestprogramma verloopt vlot Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! ZIERIKZEE. 17-4. De Zierikzeese Oranje Vereniging hield deze week onder voorzitterschap van de heer E. P. J. Krips in „Concordia" de alge mene ledenvergadering, waarvoor 'n goede belangstelling bestond. De voorzitter heette in 't bijzonder welf. kom burgemeester D. YV. Kestelein en het ere-lid van de Z.O.V., de heer G. H. Breetvelt. In deze vergadering kon een aan tal huishoudelijke zaken vlot wor den afgehandeld. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris de heer J. van Urk, waarna een fi nancieel overzicht werd gegeven door de penningmeester, de heer C. Linders. Ondanks de steeds dank baar aangenomen gemeentelijke sub sidie bleek dat de geldmiddelen een probleem blijven vormen. Dc in breng van het te kleine aantal leden bedraagt ruim f 1700,-. Niettemin kan dankzij de steun van bedrijven en middenstandszaken toch steeds weer een behoorlijk Oranje-pro gramma worden verzorgd. Het boek jaar kon worden afgesloten met een batig saldo. De rekening was gecon troleerd en in orde bevonden door de kuscontrolecommissie, bestaande uit de heren W. C. Broer en C. W. Ver ton. Bij de bestuursverkiezing wer den m.a.s. gekozen de heren H. Schot die reeds 2 jaar als adviseur bij de Z.O.V. betrokken is, C. I. Jumelet en T. van Roon. Eveneens m.a.s. werd aangenomen het bestuursvoorstel om de minimum-contributie vast te stel len op f 2,50 per jaar. Collecte Ned. Astma Fonds (Ingezonden) Van lucht alléén kan een mens niet leven - dat is één van onze goed -Nederlandse uitdrukkingen. Zonder lucht is er echter geen leven en met weinig lucht is het leven bijzonder moeilijk. Voor dat laatste probleem staan de honderdduizenden Neder landers. die aan astmatische ziekten lijden. Zij leven onder een zware druk, die de medische wetenschap nog slechts ten dele kan verlichten. Het Nederlands Astma Fonds heeft de strijd aangebonden tegen deze volksziekte, waarvan de omvang on rustbarend is en waarvan de gevol gen voor de patiënt bijzonder ern stig kunnen zijn. Het voert deze strijd op vele terreinen, zowel door directe hulp als door onderzoek naar ooi-zaken en bestrijaing&methoden. Eens per jaar wordt via de lande lijke collecte een beroep gedaan op het gehele Nederlandse volk om het Nederlands Astma Fonds materieel te helpen bij de uitvoering van zijn vele taken. De volksgezondheid is een zaak van ons allen. Dat is de reden, dat wij gaarne van deze plaats de col lecte - te houden van 21-26 april - die nieuwe hoop betekent voor zo velen, voor wie ademnood een dage lijkse dreiging is, bij u allen aanbe velen. Uw hulp is van groot belang, willen ook de astmapatiënten ééns op adem kunnen komen. Namens het bestuur afd. Schouwen-Duiveland: M. K. ROMEIJN, Ouwerkerk, voorzitter. C. E. v. d. SALM-DOORNINK, Renesse, secretaresse. M. D. KASTELEIN-v. HOUDT, Zierikzee, penningm.esse. Nieuwe leden Zeeuwtch Genootschap Op vrijdag 25 april a.s. wordt in het Abdijgebouw te Middelburg de algemene vergadering gehouden van het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen. Als nieuwe leden wor den tijdens deze vergadering voorge steld: o.a. de heren J. P. C. Boot te Haamstede, J. Coumou te Zierikzee, drs. J. C. Erbrink, Zierikzee, A. H. ter Horst van Delden, Oosterland, ir. H. J. Jimmink, Westerschouwen, W. H. Keikes, Zierikzee, ir. A. van Lam- baart, Zierikzee, E. Leeflang, Zierik zee, K. E. Rasmussen, Zierikzee, T. van Roon, Zierikzee, E. E. Vleugels- Schutter, Zierikzee, mevrouw C. G. Vleugels Schutter-Spit, J. L. W. Wes- sels Boer, Zierikzee en P. T. Yoe, Zierikzee. ZIERIKZEE Feestavond „Stenen Brug" De buurtvereniging „De Stenen Brug" houdt op zaterdag 26 april a.s. haar jaarlijkse feestavond in hotel „Concordia". Medewerking zal wor den verleend door het cabaretkwar- tet „Fako Ster's" uit Vlissingen, welk kwartet ock de dansmuziek zal verzorgen. De voorzitter deed verder enige mededelingen over het ontwerp- feestprogramma ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van H.M. de Koningin. Daarbij bleek dat dankzij de medewerking van vele bewoners uit. diverse wijken de in de middag uren te houden feestelijke optocht vrijwel geheel volgens de oorspron kelijke opzet kan worden gereali seerd. Een en ander werd nader toe gelicht door de heer Breetvelt. Aan het slot van de geanimeerde bespre king deelde de voorzitter nog mee dat het Oranje-programma ook dit jaar weer huis-aan-huis zal worden bezorgd. De buitenleden krijgen het programma per post toegezonden. Film in „De Lichtboei" Heden (donderdag) wordt - 's mid dags voor jongeren en 's avonds voor oudere jeugd - weer een film ver toond in „De Lichtboei". Koor zong in ziekenhuis Het hervormd kerkkoor uit Brui nisse, onlangs versterkt met 11 leden uit Oosterland. gaf een uitvoering in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Een aantal nummers werd uitgevoerd; de zang werd door de patiënten zeer gewaardeerd. Zoals gebruikelijk werden de uit Bruinisse en Oosterland in het zie kenhuis vertoevende patiënten ver rast met eer. fruitbakje. Dirigent J. van den Berge uit Bruinisse kan weer op een geslaagde uitvoering met zijn koor terugzien. Vergadering vleeskeuringskring Op vrijdag 25 april wordt ten stad- huize van Zierikzee een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Vleeskeuringskring Zierik zee. Auto ondersteboven in greppel De familie van den Broek reed op de Grevelingendam te Bruinisse in de richting Zierikzee, toen uit tegen overgestelde richting enkele auto's naderden, waarvan er één uit de file kwam. De bestuurster mej. J. J. van den Broek, remde krachtig, waar door de wagen ging slingeren, in de berm schoot en op zijn kop in een greppel terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigd. De drie inzitten den kropen uit het wrak, waarna dokter van Leeuwen eerste hulp ver leende. Een onderzoek daarna in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis toonde aan, dat geen ernstig letsel was bekomen, zodat de dames naar huis konden terugkeren. Opening nieuw kegelhuis Naar wij vernemen zal op zater dagmiddag 19 april aanstaande het „Kegelhuis Geluk" alhier officieel worden geopend door burgemeester 0D. W. Kastelein. Na de officiële ope ning zal een receptie worden gehou den die zal worden opgeluisterd door kegeldemonstraties. Voor deze de monstraties zijn enige van de beste kegelaars van Nederland uitgeno digd. Zaterdagavond zullen in het nieu we kegelhuis wedstrijden worden georganiseerd tussen alle Zierikzee se clubs. Zoals reeds gemeld vond de bouw erv inrichting van het nieuwe kegel huis van de heer G. Geluk en mevr. J. Geluk-van Zutphen de afgelopen wintermaanden plaats in een gebouw op een terrein in de Zuidhoek ('s Heer Lauwendorp). Nadat deze week de banen en de volautomati sche kegel-opzet apparatuur werden geplaatst kunnen zaterdag a.s. de eerste ballen (in een uitstekend ge outilleerde omgeving) aan het rollen worden gebracht. Ouderavond R.S.G. „Professor Zeeman" Op vrijdag 25 april a.s. wordt in de Graanbeurs door de Rijksscho lengemeenschap een ouderavond ge houden, welke om 8 uur begint. Tij dens deze bijeenkomst zal de ver kiezing plaats vinden van de nieu we oudercommissie, die op grond van het besluit adviesorganen openbaar onderwijs voor de scholengemeen schap moet worden gekozen. In overleg met het bestuur van de oudervereniging „Professor Zeeman lyceum" en de oudercommissie van de openlbare ULO-school worden voor de nieuwe ouderccmmisie kan didaat gesteld de dames J. C. van der Graaf-van Westen te Nieuwer- kerk, E. J. A. de Koeijer-Doeleman te Brouwershaven, A. J. van Leeu- wen-Sieling te Bruinisse, J. van Oeveren-Gaanderse te Zierikzee en de heren F. J. van Hoofstadt te Zie rikzee, J. Lustig te Renesse, J. van der Maas te Oosterland, A. P. den Reijer te Zierikzee en M. F. de Vos te Zierikzee. Tegenkandidaten kunnen tot uiter lijk 24 april a.s. bij de rector wor den ingediend. Na de pauze zal de rector, drs. P. Vis wat van zijn er varingen vertellen in het eerste jaar van de mammoetwet en over de be vorderingsprocedure die dit jaar voor de le en 2e klassen zal worden ge volgd. KERKYVERVE Vergadering Oranjevereniging Donderdagavond 17 april a.s. zal in café Vermeer te Kerkwerve een ver gadering worden gehouden voor be spreking van de mogelijk te houden festiviteiten cp 30 april a.s. Het is wel van belang, dat deze vergade ring goed bezocht wordt, omdat het mede hiervan afhangt of er op ko ninginnedag nog iets feestelijks zal zijn te Kerkwerve. Omdat een aan tal leden bedankt heeft als bestuurs lid van de Oranjevereniging is het noodzakelijk, dat een paar personen het b&stuur komen versterken. Het is te hopen dat de bevolking van Kerkwerve deze vergadering bezoekt en met ideeën komt. Vergadering „De Krabbe" De hengelsportvereniging „De Krabbe" vergadert vrijdag 18 april a.s. in cafetaria „De Westhoek" ie Burgh. Op deze vergadering wordt het zomerprogramma besproken. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven komt op maandag 21 april a.s. in openbare vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda vermeldt o.m.: Verleng - ging termijn ontruiming onbewoon baar verklaarde woning; pachtvrij- maken aangekochte grond bestem mingsplan Brouwershaven-West; verpachting van bouwland te Drei schor; verkeersmaatregelen te Brou wershaven en Dreischor; restauratie stadhuis te Brouwershaven; vast stelling 5e wijziging bezoldigings- verordening 1968; salarismaatrege len vakleerkrachten per 1 januari 1969; vaststelling 2e en 3e wijziging der begroting 1969; diverse onder wijszaken betreffende vaststelling vergoedingen en voorschotten. Collecte 'tHoogeland De in Brouwershaven gehouden collecte voor 't Hoogeland heeft op gebracht f 43,43. Collecte Kinderzorg De busjescollecte -voor Kinderzorg - door 'kinderen voor kinderen - heeft opgebracht f 32,40. Dit bedrag werd ingezameld door Hanny Schil- peroert (f 6,05); Carota Kristalijn (f 5,85) en Dini van Leeuwen err Ans Söhilperoort (samen f 20,50). SCHARENDIJKE Reis bejaarden Voor 65-jarigen en ouderen be staat gelegenheid zich op te geven voor de te houden bejaardenreis op 4 juni a.s. De tocht gaat naar Sche- veningen en omstreken. De aanmel ding kan geschieden bijmevr. A. v. d. Panne-Ringelberg, Elkerzeeseweg 23, Scharendijke (tot 1 mei a.s.). DREISCHOR Simavi-collecte De Simavi-collecte, die vorige week in Dreischor is gehouden, heeft het respectabele bedrag van f 136,31 opgebracht. Deze collecte had ten doel gelden bijeen te brengen voor- hulp aan kinderen in onderontwik kelde gebieden. Astma-collecte In de week van 21 tot 26 april zal in Dreischor weer gecollecteerd wor den voor het Astmafonds. Programma voor Koninginnedag Op dinsdagavond jl. heeft de Oran jevereniging samen met de leer krachten en de oudercommissies dei- lagere- en kleuterschool een pro gramma opgesteld voor de viering van koninginnedag, wat waarschijn lijk als volgt zal luiden: 's Morgens van 8.30-9.30 uur zal het muziekkorps „Crescendo'" vanaf de Ring een rondtocht door het dorp maken, met als eindpunt de open bare lagere school. Een kwartier la ter kunnen de leerlingen van de la gere school en de kleuterschool deel nemen aan een speurtocht, terwijl om ongeveer tien uur een oriënte- ringsrit van start gaat voor fietsers en 'brommers. 's 'Middags zal om twee uur weer het muziekkorps tot aktie overgaan, nu echter cm een optocht voor de schooljeugd met ver-sierde fietsen en steppen, die bij de school start en om plm. drie uur op de Ring zal ein digen, luister bij te zetten, terwijl bij het eindpunt een jury klaar staat om de versieringen te beoordelen. Het middagprogramma wordt - bij voldoende deelname - besloten met een voetbalwedstrijd voor veteranen van vier tot vijf uur. De dag zal werden besloten met het avondprogramma, wat waar schijnlijk uit twee delen zal bestaan, en wel om zeven uur op de Ring een stoelendans met begeleiding van de muziek, terwijl er voor de jeugd een lampionnenoptocht zal zijn, als het mogelijk is de stoelendans om om streeks acht uur te beëindigen. Voor de verschillende onderdelen zal de Oranjevereniging aantrekkelijke prijsjes beschikbaar stellen. Aangezien er echter nog diverse dingen geregeld moeten worden is het mogelijk, dat de tijden onderling nog verschuiven. OOSTERLAND „De Macht van het kleine" Op donderdagavond1 17 april a.s. hoopt voor de chr. vrouwenvereni ging „Martha" alhier op te treden in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw, de heer Coppoolse, die aan de hand van een aantal kleurendia's veel merkwaardigs zal vertellen over 'het mooie werk van „De Macht van het klein'e". Niet alleen leden wor den verwacht, maar ook verdere be langstellenden zijn van harte wel kom op deze ongetwijfeld mooie en leerzame avond. De Simavi-collecte De SIMAVT-collecte, die hier ter- plaatse werd gehouden onder leiding van mevr. A. L. Bouwman-van der Reest, door de jongedames Heieen Capelle, Ida Dooge, Marlijn van der Maas. Rian Rotte en Els van der- Werf. bracht op de mooie som van f 180. Hier past een dankwoord aan de milde gevers en geefsters, aan leiding en collcctantjes. Keuring voor de militaire dienst Abusievelijk werd in het nummer van maandag jl. vermeld dat er van het aantal van 15 jongelui uit Oos terland, die te Delft werden gekeurd voor de militaire dienst voor lichting 1970, er slechts vier werden goedge keurd. Dit aantal is echter zes. BRUINISSE Aanbesteding Door het gemeentebestuur van Bruinisse werd dinsdag aanbesteed het verbouwen van twee voormalige noodwoningen tot één woning. De uitslag was: Jac. Deurloo, Bruinisse f 23.134, B.T.W. f 2776; C. Deurloo, Bruinisse f23.032, B.T.W. f2763; Jac. den Herder, Bruinisse f 21.484, B.T. W. f 2587; L. de Graaff. Bruinisse f 21.277, B.T.W. f 2553; Gebr. van Oeveren, Bruinisse f 20.477, B.T.W. f 2057; Fa. S. Capelle, Bruinisse f 19.742, B.T.W. f 2369. Het werk werd niet direct gegund. Kustvaarder in gemeentehaven In de .gemeentehaven te Bruinisse kwam de kustvaarder Dioky uit Ap- pingedam om aardappelen te laden. Een gei ten vierling BROUWERSHAVEN. 17-4. De geit. van de heer L. Bos te Brouwershaven die deze iveelc moeder is geworden, schonk het leven aan drie dochters en 1 zoon. Het betreft hier Arina- ria 5 van Schouwen Insluiper bekent EINDHOVEN, 16-4. De 34-jarige L. V. uit Eindhoven, die eind februari van dit jaar door de Eindhovense politie werd 'gearresteerd op verden king van een groot' aantal insluipin gen en inbraken in woonhuizen en kantoren heeft 31 gevallen bekend. De totale 'buit van L. V. in een jaar tijd 'beliep honderdduizend gulden. Een bedrag dat in zijn geheel werd uitgegeven aan vakanties in Spanje en Italië. Valse dollars in Polen WARSCHAU, 16-4. Tien Polen zijn woensdag voor de rechter versche nen omdat zij 600.000 valse Ameri kaanse 'dollarbiljetten hebben ver vaardigd en in omloop gebracht, al dus het blad Wieczorny. Onder hen zijn een advocaat, een kunsthistori cus, een fotograaf en twee drukkers. Bij hun arrestatie vorige zomer wer den valse 'bankbiljetten ten bedrage van 220.000 dollar in beslag geno men. De biljetten werden in de nacht gedrukt in het centrale hoofdkan toor van de Poolse economische ver eniging in Warschau, waar econo men een hogere opleiding krijgen. Dondetdag 17 april Zierikzee De Lichtboei, 4 en 8 uur filmvoor stellingen („Maximbu"). Bruinisse Ned. Herv. verenigingsgebouw, ver gadering N.C.V.B.-afdeling. Oosterland 7.30 uur, Herv. Vrouwenvereniging „Martha''. Kerkwerve Café Vermeer, vergadering Oranje vereniging. Vrijdag 18 april Zierikzee „Mondragon", 8 uur, Delta-Foto. (Bondskollektie) Huis van Nassau, 8 uur, vergade ring „Helodea" Huis van Nassau, 8 uur, Vereniging van Voetbalscheidsrechters. Bruinisse Hotel „Storm", 7.30 uur, algemene vergadering Coöp. Raiffeisenbank „Bruinisse". Haamstede Camping Duinrand, 7.30 uur, bijeen komst P.J.G. Burgh Cafetaria „De Westhoek", Hengel- sportvereniging „De Krabbe". Hotel „Het Wapen van Burgh", 8 uur, Nut- en Vogelwacht-avond. Zaterdag 19 april Zierikzee Hengel wedstrijd H.S.V. „Ooster- schelde". 4 uur, officiële opening Kegelhuis Zuidhoek Havenplein, 6 uur, start bezoek Nuts- departement Zierikzee aan Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Sultan van Djokja in Nederland SCHIPHOL, 16-4, Afgehaald door minister Udink en een grote groep van Indonesische ambassadeleden en andere in ons land woonachtige landgenoten, is woensdagavond de Indonesische staatsminister voor economische, financiële en industrië le zaken, sultan Hamengkoe Boewo- no de negende van Djokjakarta, uit Indonesië op Schiphol aangekomen. De Indonesische bewindsman, die is uitgenodigd door de Nederlandse regering, zal besprekingen voeren met minister De Block en met pre mier De Jong in diens hoedanigheid van minister van buitenlandse zaken ad interim. BUS SUM. In studio „Vitus" zijn Mies Bouwman en haar medewer kers druk bezig met de voorberei dingen voor de landelijke actie voor het geestelijk gehandicapte kind. Aan tweehonderd bekende Neder landers zal worden gevraagd voor de actie met een collecte-emmer rond te gaan. - Foto van links naar rechts: Rens van Dort, Rita van Hamersveld, Fred Oster en Mies Bouwman. Causerie over antiek voor Plattelandsvrouwenbond Noordgouwe e.o. ZONNEMAIRE, 15-4. De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordgouwe e.o., heeft dinsdagavond jl. een vergadering gehouden in het verenigingsgebouw te Zonnemaire. Hiervoor was als spreker uitgeno digd de heer F. H. Jilleba uit Mid delburg, die een lezing hield over het onderwerp „Antiek - vals, na maak of echt". De vergadering werd geopend door de vice-voorzitster mevrouw v. d. Waarden, die de aanwezigen - met name de heer Jilleba met echtgenote - verwelkomde. De heer J'illeba be gon met een inleidend gesprek om duidelijk te maken wat nu eigenlijk onder antiek in het algemeen wordt verstaan, welke ouderdom een stuk ongeveer moet hebben voor het eventueel tot de antiquiteiten zou kunnen behoren en waarom er te genwoordig vaak geprobeerd wordt vervalsingen als echt te verkopen. Hierna ging hij over tot de kenmer ken van diverse stromingen in de kunst, aangezien juist door het her kennen van deze kenmerken antiek te plaatsen 'is in een bepaalde eeuw. Als voorbeeld toonde hij de dames twee kandelaars, namelijk een na maak en één uit de zeventiende eeuw. Hieruit moesten de dames de juiste zoeken, wat wei wat moeilijk heden en diskussies opleverde. Ver volgens wees de heer Jilleba op de ver weringslaag, het zogeheten pa- tien. Tevens wees hij er op, dat de afwerking vroeger perfekt was in te genstelling tot tegenwoordig, terwijl de hoeken en randen door het vele schuren en poetsen rond worden. Ook toonde hij aan, dat in deze kan delaar de kenmerken van de zeven tiende eeuw (het licht-don'ker effekt, oftewel het clair-obscur) duidelijk zichtbaar waren. Hierna werden meuibëlen, diverse soorten porselein en aardewerk, en oude tegels be sproken. Nadat ook de diverse door de dames meegebrachte dingen wa ren bekeken, 'kwam het punt aan de orde, wie als afdelingsafgevaardigde de provinciale vergadering in Goes zou bezoeken. Hiertoe werd niemand hereid gevonden. 7. Daar ze echter nu moeiijk weer kon den weggaan, zetten ze voor het ogenblik hun zorgen opzij en bovendien verscheen op hetzelfde ogenblik hun zonderlinge gast heer in de deuropening. „Kunt ge alles vinden?" vroeg hij. „Oh, ik zie dat alles reeds in orde is. Volg mij!" De oude ging hen voor over het binnenplein naar de in gang van het hoofdgebouw. Bij het betre den hiervan trof het drietal weer de doodse stilte die hier heerste. Hol klonk de echo van hun voetstappen door de hoge, ge welfde gangen. Plotseling bleef hun gastheer staan en schoof een voorhang terzijde. „Ge kunt het beste in de burchtzaal verblijven! De gast- vertrekken zijn reeds lang niet meer in ge bruik en bovendien zijn zij afgesloten. In de werkplaats aan de overkant van de plaats zult ge hout vinden. Zo ge de moeite wilt nemen, kunt ge een vuur in de schouw maken. Goedennacht!" Zo plotseling was de grijsaard verdwe nen, dat de drie mannen elkaar verbaasd aanstaarden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2