SUCCESJES Verenigingen besluiten tot voortbestaan van de S.D.K.B. SPORT EN WEDSTRIJDEN j Haamstede krijgt waarschijnlijk een ronde voor professionals i&/CHI[SSlR J Triunifih Vergadering te Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 11-4. In de vrijdagavond in hotel Graaf Floris V te Brouwershaven gehouden jaar vergadering hebben de bij de S.D. K.B. aangesloten verenigingen het besluit genomen zich als zelfstandige bond te willen handhaven. Het voor stel hiertoe werd gelanceerd door de voorzitter van DFS de heer D. Mooij hetgeen met 29 stemmen voor en 4 onthoudingen werd aangenomen. Eer het evenwel zo ver was had er een levendige discussie plaats gehad over de te volgen gedrachtslijn als per 1 juli de regionale bonden zul len worden opgeheven en vervan gen zullen worden door districten. De ere-voorzitter de heer J. Th. Brouwer wilde in ieder geval de mo gelijkheid open laten om met de K.N. K.B. te onderhandelen over hetgeen er in de toekomst moet gaan gebeu ren. Een uittreden uit de K.N.K.B. zou hij om verschillende redenen zeer zeker betreuren. Zelf dacht hij aan een federatie, zoals er ook plan nen zijn met de C.K.B. en R.K. da mes Korfbal Bond. Als men uit zou treden zal elk contact met het korf bal buiten Schouwen-Duiveland zijn verbroken. Het plan werd ook ge opperd om één vereniging zich te la ten aansluiten bij de K.N.K.B. Grote bezwaren De heer Mooij zag grote bezwaren in het districtenstelsel wat betreft het verschil van zomercompetitie en wintercompetitie en de financiële konsekwenties. Hij betreurde het dat door de K.N.K.B. geen gedegen plan nen vooruit zijn gemaakt. Gezien de opgedane ervaringen in het verle den had hij nog weinig vertrouwen in z.g.n. toezeggingen. Ook de oud- competitieleider de heer N. J. Schults zei weinig vertrouwen in de K.N. K.B. te hebben. Algemeen werd het betreurd dat ondanks een officiële uitnodiging geen enkele vertegen woordiger van de K.N.K.B. de moei te had genomen om op deze vergade ring aanwezig te zijn. De vergade ring werd met een kort welkomst woord door de heer L. Verwest ge opend waarbij hij inzonderheid een woord van welkom toeriep aan de onlangs weer aktief geworden vere niging DES te Sirjansland. Bjj de ingekomen stukken was een verzoek van de Amsterdamse Korf bal Bond om op 31 mei a.s. een wed strijd op Schouwen-Duiveland te spelen tegen het vertegenwoordigend twaalftal van de S.D.K.B. Besloten werd deze wedstrijd te Nieuwerkerk te laten plaatsvinden. De rekening over 1968 werd onver anderd goedgekeurd. Op de rekening kwam een nadelig saldo voor van f 1176,61 welke ontstaan was door de kosten welke aan het 40-jarig ju bileum (f 1096,88) waren verbonden. Het bezit van de S.D.K.B. bedroeg per 31 december j.l. f 2065,79. De be groting voor 1969 werd onveranderd vastgesteld met een bedrag aan in- en uitgaven van f 3927,50. De scheidsrechtersvergoedingen voor '69 werden vastgesteld op f 0,10 per km en f 2,- per wedstrijd. Als bestuurs leden werden gekozen de heren J. v. Dongen te Haamstede en S. J. Hil- lebrand te Ouwerkerk. De kascom- missie werd samengesteld uit mej. J. Ouist en de heren J. A. Rotte en K. B. Hogerland; de technische com missie uit de heren A. P. Drijgers, W. A. Stoutjesdijk en J. de Wit en de strafcommissie uit de heren J. H. Onderduikperiode van 32 jaar MALAGA, 14-4. Na zich 32 jaar lang vrijwillig schuil te hebben gehouden, heeft de voormalige republikeinse bur- j| gemeester van Mijaseen toe- V ristenoord in de Spaanse pro- vincie Malaga, zich bij de po- 1 litie gemeld. De nu 64-jarige Manuel Cortes Quera dook bij zich thuis onder toen de natio- nalistische troepen van Franco op 2 februari 1937 Mijas be- zetten. De ex-burgemeester besloot uit zijn schuilplaats te voorschijn te komen toen hij kort geleden hoorde dat de 1 Spaanse regering amnestie had verleend aan allen die volgens de regering overtredingen be- gaan hadden tijdens de bur- geroorlog. Manuel Cortez Que- ro kon die 32 jaar blijven le- ven dankzij de kleine export- 1 handel in eieren en gevogelte 1 die zijn vrouw drijft. Na een 1 gesprek met de plaatselijke I politiecommissaris kon de ex- burgemeester als vrij man naar zijn huis terugkeren. v. d. Zande, N. J. Schults en J. A. Dalebout .Als voorzitter van de S.D. K.B. werd de heer L. Verwest te Scharendijke gekozen. Herinneringsvaantjes Door de administrateur de heer H. Braam werd vervolgens aan de deel nemende verenigingen aan de mi crocompetitie 1968-1969 een herin neringsvaantje uitgereikt. Uitvoerig werd er bij de rondvraag van ge dachten gewisseld over de onlangs verschenen urgentielijst van sport- Zaterdagavond is de zomercompe titie van de SDKB weer gestart en All Ready uit Zierikzee wist al met een in de eerste wedstrijd een dave rende overwinning op Brouwersha ven te behalen. De Zierikzeeënaren kwamen voor deze gelegenheid compleet binnen de lijnen en het debuut van mevrouw J. Sanderse-Ludikhuize van het Mid delburgse Swift was zonder meer uitstekend) te noemen en zij vergat ook niet om maar meteen een paar doelpunten voor haar rekening te nemen. De eerste helft hadden de rood-zwarten de wind in de rug en reeds na 5 minuten spelen had Piet de Ronde succes (1-0). Daarna duur de het tot de 25e minuut eer er weer Zierikzeese doelpunten le noteren vielen. Het was mevrouw Overbeek- Bouwman, die de Brouwse korf voor de tweede maal doorboorde (2-0). Drie minuten later was het al 3-0 geworden, dank zij een treffer van mevrouw Kloet. AU Ready werd nu veel sterker en de zwakke Brouwe- naren konden een groot aantal doel punten, dat nu volgde, niet voorko men. Henk Vermeule deponeerde nummer vier in de korf (4-0) en me vrouw Sanderse zorgde voor 5-0. Nog NOORDWELLE, 14-4. Onder voor zitterschap van de heer Joh. van Slufters vond vorige week in zaal Lokker-v. d. Zande de algemene le denvergadering plaats van de k.v. D.O.S.K.O. In 't bijzonder werd wel kom geheten de heer J. de Meg, be stuurslid van de s.v. Velocitas te Sc- rooskerke. De voorzitter memoreer de het afgelopen jaar voor D.O.S. K.O. als een bewogen jaar dat echter gekenmerkt werd door gunstige sportresultaten. Het jaarverslag van de secretaris de heer G. Plantsoen, werd goedge keurd en vastgesteld. Uit het ver slag van de wrnd.-penningmeeste- resse mevr. L. Everaers-Hart bleek een kleine financiële teruggang, het geen een gevolg is van voornamelijk de toegenomen reiskosten. Bij de bestuursverkiezing was af tredend en niet-herkiesbaar de voor- zitter de heer Van Sluijters, die ge durende vijftien jaar deze functie heeft uitgeoefend. Uit een door het bestuur opgemaakte voordracht van twee personen werd de heer W. Oos- se met grote meerderheid gekozen als bestuurslid. Volgens het regle ment zullen de functies in het be stuur onderling worden verdeeld. In de vacature ontstaan door het ver trek van mej. A. Wandel werd geko zen mevr. L. Everaers-Hart. In een tweede vakante bestuursfunctie werd uit een daarvoor opgemaakte voor dracht van twee personen met grote meerderheid van stemmen gekozen mevr. D. van Sluijters-Jonker. In de twaalftalcommissie werden gekozen mej. Janny Boot en de heren Frans de Vrieze en Martien Moermond. Voor de a.s. competitie heeft D.O. S.K.O. ingeschreven met één twaalf tal senioren, één twaalftal adspiran- ten en één achttal pupillen. Adspiranten en pupillen zullen uitkomen in samenwerking met Ve locitas. Wat betreft de training: ge tracht wordt voor de junioren deze te doen plaatsvinden 's middags; ad- spiranten en senioren (op vrijdag avonden). Een vijftal dames ver klaarde zich bereid om het kleed lokaal de jaarlijkse schoonmaak beurt te geven. Aan het slot van de vergadering sprak de vice-voorzitter de heer J. Hendrikse warme woorden van dank tot de als voorzitter scheiden de heer Van Sluijters, die zeer veel heeft gedaan voor D.O.S.K.O. en de hallen in Zeeland door de Zeeuwse sportraad. Door verschillende spre kers werd het betreurd dat van Zie rikzee, zoals uit dit schrijven blijkt, nog nimmer enige reactie is verno men. Het plan werd geopperd om al le op Schouwen-Duiveland aanwezi ge sportraden eens bij elkaar te roe pen waar men dan mogelijk tot een goed plan kan komen. De vereniging Dosko werd toestemming verleend om in het a.s. seizoen spelers van Velocitas in hun twaalftallen op te stellen. in de eerste speelhelft waren het achtereenvolgens Ona Simmers en Ada Hage, die de ruststand op 7-0 voor de thuisclub bepaalde. In de tweede helft werd Brouwershaven totaal overspeeld en was het eigen lijk maar een oefenpartijtje van All Ready. Reeds in de eerste minuut na de hervatting schoot Piet de Ronde in (8-0) en enkele minuten later schoot mevrouw Roks de Zierikzee ënaren naar 9-0. Pas daarna slaagde Brouwershaven er dn om de eer te redden, doch verder kwamen de wit te nazaten van Vadeir Cats niet meer. All Ready nam het heft volkomen in handen en mevrouw Sanderse bracht met een uitstekend doelpunt de stand op 10-1. Vijf minuten later benutte Ona Simmers een goede kans, hetgeen 11-1 betekende. De rood-zwarten, die de gehele wed strijd in hoog tempo speelden, ble ven sterk in de meerderheid. Brou wershaven bracht een strafworp om zeep en de thuisclub liet er twee on benut. Piet de Ronde maakte het do zijn doelpunten vol (12-1) en in de laatste minuten van de wedstrijd hadden eerst Joop de Regt en daar na mevrouw Kloet weinig moeite om de score op te voeren tot 14-1. sport. De heer Van Sluijters dankte daarop voor de ondervonden pretti ge samenwerking en hoopte op goede sportresultaten in het a.s. seizoen. Swift IV nadert All-Ready tot op de hielen Ofschoon All-Ready I zaterdag- middag in Z.K.B.-verband een .vrije dag had, werden in de 2e klasse toch weer enkele wedstrijden gespeeld, welke vcor de rood-zwarten uitein delijk toch van groot belang zijn. De beide titelkandidaten, Swift IV en Swift ill, wonnen beide wedstrijden, zodat vccral Swift IV nu stevig op de tweede plaats staat. Swift IV re kende met Volharding I af (5-2), ter wijl Swift III het arme KVL uit Vlissingen met 10-3 in de pan hakte. De stand is nu: All-Ready I 12 7 3 2 17 72-40 Swift IV 7 5 2 0 12 42-21 Zuidwesters II 7 5 0 2 10 32-34 Swift III 9 5 0 4 10 57-27 Volharding I 11 3 2 6 8 41-50 Animo III 8 2 2 4 6 28-39 KVL I 10 1 3 5 5 38-73 Blauw Wit II 8 2 0 6 2 22-44 DFS I-NOAD I 2-2 In de le klasse van de S.D.K.B. maakte NGAD I (Dreischor) zater dagavond een uitstekend debuut door de lastige uitwedstrijd tegen DFS met 2-2 gelijk te spelen. Hier was zeker niet op gerekend, zowel niet bij de thuisclub als bij NOAD. Het spel van de Burghse dames bleef on der de maat, terwijl de gasten bij zonder enthousiast voor de dag kwa men. Joep Hanse gaf de thuisclub al spoedig na het begin een 1-0 voor sprong en kort daarna wees scheids rechter L. van Popering uit Kapelle opnieuw naar het midden, want de zelfde speler had ook voor 2-0 ge zorgd. DFS bleef wel wat sterker, doch doelpunten leverde dat verder niet rheer op. Het tegendeel gebeurde zelfs kert voor het verstrijken van de eerste speelhelft: de aanvoerster van NCAD, mevr. Marie Nikerk- Goossens, scoorde een verdiend te- genpunt (2-1). Dit werd ook de rust stand. In de tweede helft kwamen de gasten af en toe gevaarlijk bij de Burghse korf en met was wederom mevr. Nikerk die de gelijkmaker liet aantekenen. Hierbij bleef het, zodat de punten broederlijk gedeeld wer den. t KORFBAL AH-Ready Itegon com petitie met 14-1 zege op Brouw Voorzitter J. van Sluijters nam afscheid in algemene ledenvergadering K.V. DOSKO HAAMSTEDE, 14-4. Naast de wielerronde voor amateurs krijgt Haamstede nu ook een wielerronde voor beroepsrenners. Zaterdagmor gen verschenen aan het adres van de voorzitter van het wielercomité Haamstede de heer N. Fokker, een tweetal wiclerprominenten, n.l. de heren Charles Ruys en Piet Rent meester, de eerste uit Klaaswaal de ander uit Yerseke. De heer Ruijs vooral is bekend geworden om zijn organisatorisch talent op het gebied van wielerrondes. In het toeristenseizoen 1969, wordt een soort zesdaagse voor beroeps renners georganiseerd die iedere dag in een andere plaats wordt gereden. De heer Ruijs noemde het een „bad plaatsen-zesdaagse". Begonnen wordt in Texel waarna elke dag zuidelijker wordt gereden. Het wordt dus een soort reizend cir cus van beroepsrenners waarvoor de beide organisatoren al 60 renners on der contract hebben, waaronder waarschijnlijk Leo Duijndam, Harry Stevens, Heinz Junckermann en vele andere bekenden, afkomstig uit bin nen- en buitenland. Op 2 juli (woensdag) staat de ron de van Haamstede op papier als on derdeel van deze zesdaagse. Gereden wordt in een avondcriterium over een afstand van 100 km. Parcours goed De beide heren keurden inmiddels het parcours te Haamstede (hetzelf de waarop vorig jaar de eerste wie lerronde voor amateurs werd verre den) reeds goed. Het wielercomité Haamstede bestaat uit de heren N. Fokker, voorzitter W. v. Sluijs, secr.-pennm. en de heren H. Fond- se en C. Rademaker (Zandweg), allen uit Haamstede. De heren zijn vol goede moed. De financiële zijde kost nog wel wat hoofdbrekens, doch ook daarmee zal men klaar komen. Er zal n.l. f 3000,- uit Westerschouwen moeten komen of desnoods van ge heel Schouwen-Duiveland. Het coJ mité zal trachten dit bedrag uit een reclamecaravaan te halen die een half uur voor de aanvang van de ronde, enkele malen over het par cours rijdt. En dan niet te verge ten de financiële steun die gevraagd zal worden uit het bedrijfsleven. En- tree's worden niet geheven. De ge meente Westerschouwen heeft zich inmiddels akkoord verklaard met deze ronde. De winnaar van deze zesdaagse komt in het klassement van de Caballero-ploeg. Het gaat er dus op gelijken dat Haamstede, naast de wielerronde voor amateurs op zaterdagmiddag 2 augustus, die hier geheel buiten staat, een ronde voor profs gaat krij gen. Het vooruitstrevend comité kwam reeds zaterdagavond in ver gadering bijeen om de plannen nader uit tc werken. Op 2 juli dus de ron de voor profs en op 2 augustus de ronde voor amateurs. KOHSCHUITE i KOHSCHULTE Lkohschulte L'OHSCHUITE Bohschulte &HSCHULTE ^■kchulte ^^ÜULTE Zeven maal dezelfde japon, zeven maal anders door verschillende acces soires. Dit modesnufje en nog veel meer is te zien tijdens de modeshow, die zes keer per dag wordt gehouden op de 24e Internationale Huishoudbeurs- Idee in de RAI te Amsterdam. - Deze groep mannequins en een dressman laten hier in een wervelend schouwspel de nieuwe zomermode 1969 aan het oog der bezoeksters voorbij trekken. VOETBAL DFS II-Kortgene I 0-1 Het bezoekende Cortgene is op vrij gelukkige wijze aan twee puntjes ge komen in een wedstrijd waarin het woord voetbal echt te hoog gegre pen was. Twee goede verdedigingen vormden een uitzondering want bei de defensies staken ver uit boven hun andere onderdelen. Jammer dat het Cortgene-doelpunt door Kees Hoogstrate gescoord in zeker 5 me ter buitenspelpositie ter wereld kwam. Ondanks heftige protesten keurde de scheidsrechter de treffer toch goed. De uitslag is voor de be zoekers zeer geflatteerd want de thuisclub is zeker drievierde van de wedstrijd in de aanval geweest, doch in de voorhoede ontbrak de vuist om van de talrijke kansen gebruik te maken. Want ondanks de hechte verdediging van Cortgene vielen er toch gaten. Kort voor tijd kreeg Cortgene nog een strafschop te ne men doch Kees Hoogstrate knalde tegen de paal. Zierikzee B II-Dreischor B I 3-1 Zierikzee dat een verrassende overwinning behaalde had de zege in hoofdzaak te danken aan het be ter benutten van de kansen. In het begin van de wedstrijd zag het er helemaal niet naar uit dat de rood zwarten op de puntjes beslag zouden gaan leggen. Al vrij spoedig slaagde Johan v. d. Linde erin om Dreischor een 1-0 voorsprong te geven. Het was de snelle Adrie Koster die hierna voor de gelijkmaker zorgde (1-1), waarna Rien v. d. Hulle nog voor het verstrijken van de le helft uit een strafschop Zierikzee een 2-1 voorsprong gaf. Het verwachte of fensief van de bezoekers in de 2e helft bleef uit. Door Adrie Koster werd het zelfs nog 3-1 waarmee de overwinning een voldongen feit was. MEVO B II-SKNWK B I 0-5 Hoewel de MEVO-junioren uitste kend partij gaven waren zij toch niet tegen de blauw-zwarten opgewassen. In de le helft wisten zij nog uitste kend stand te houden en moesten de Nieuwerkerkers zich tevreden stellen met één door Kees Dalebout gescoox-d doelpunt. Na de hervatting werd het door Joost Folmer 0-2 waax-na Peter Goedegebuure nummer 3 en 4 voor zijn rekening nam (0-4). Tenslotte bi'acht Arie Folmer de eindstand op 0-5. Rencsse A I-Goes A II 6-0 Een vex-diende overwinning voor de aanmex-kelijk beter spelende duin- bewonex*s. In de le helft kon Re- nesse met de wind in de rug x-eeds een veilige 4-0 voox'sprong nemen. Hans Goedbloed, die er weer lustig op los schoot, zox-gde met twee tx-ef- fex-s voor een 2-0 voorsprong waax-na Leo Jonker met een bijzonder fraai doelpunt de stand op 3-0 bracht. Door Hans Goedbloed wex*d het ook 4-0 waax-na dezelfde speler na de thee de voox-spx-ong opvoerde tot 5-0. Het was tenslotte Daan Duinhouwer die de eindstand op 6-0 bepaalde. WIK B I-ZSC B I 1-2 De bezoekers hebbexi zich tex-dege moeten ixxspannen om te Kerkwerve op de puntjes beslag te kunnen leg gen. WIK. slaagde er zelfs in om in de le helft een 1-0 voorspx-ong te nemen welke door Maarten v. d. Weele ongedaan kon worden ge maakt (1-1). Laxxg heeft het er hiex-- na in de 2e helft naar uitgezien dat dit ook de eindstand zou gaan wor den. Pas kox-t voor tijd wist ZSC door Maarten v. d. Weele de over winning nog uit het vuur te slepen (1-2). Renesse—IJzendijke 6—2 Renesse moest met invallers voor M. Everaers, A. Jonker en J. Ge- leijnse aantreden maar slaagde er niettemin dn om hekkesluiter IJzen- dijke met duidelijk verschil te klop pen. Een offensief in de eex-ste mi nuut levex-de de duinbewonex-s reeds twee hoekschoppen op. De eex-ste 20 min. speelde de strijd zich voorna melijk af op de helft van IJzendijke. Na een combinatie van Goossens en Dost wist de vi'ijstaande Theo Ragas in de 21ste min. hard in te schieten (1-0). IJzendijke px-ofiteerde direct van een zwak moment in de Renes se-verdediging en wel door Theo Vex-meulen (1-1). Twee min. iatex- verzuimde de rood-witte vex-dediging opnieuw in te grijpen en het was opnieuw Vermeulen die van de ge legenheid gebruik maakte (1-2). Koo- man wist met een kopbal uit een door Ragas genomen hoekschop ech ter al binnen een minuut de balans weer in evenwicht te brengen (2-2). Renesse kreeg hierna een groot veld- overwicht. In de 33e min. schoot Ra gas hax-d en laag in (3-2), waarna Rinus Kooman 6 min. later "t mooi ste doelpunt van de strij d te zien gaf (4-2). De eerste tien minuten na de rust poogde IJzendijke ernstig maar zonder succes de achterstand te ver- kleinen. De thuisclub wist het spel weer te vex-plaatsen. Ragas gaf een 'pass naar Dost die vrij voor doel de deelman het nakijken gaf (5-2). Het duurde tot de 43e min. voor Kooman uit een voorzet van Dost de eind stand op 6-2 wist <te bepalen. IJzen dijke verdedigde in dcze strijd haar kansen op zeer spox-tieve wijze. Hansweertse Boys II-Dreischor I 1-6 •Het beter geklasseerde Dreischor kwam tegen Hansweert goed voor de dag en de blauw-witten haalden. de volle winst binnen. De gasten be gonnen goed en drukten hun meer derheid reeds na 10 minuten uit doox- een treffer van Leo Lievense (0-1). Vijf minuten ilater was het Jan van den Bos, die er 0-2 voor Dreischor vair maakte. Kort voor de rust werd Simon de Vlieger binnen het straf schopgebied gehaakt en dat kwam Hansweertse Boys op een strafschop te staan. Kees Kommer bracht uit deze strafschop de stand op 0-3, het geen tevens de ruststand' betekende. Ook in de tweede helft gaven de blauw-witten weer de toon aan en bleken ook behoorlijk produktief te zijn. Kees Kommer maakte er al spoedig 0-4 van, waarna Leo Lieven- se voor 0-5 zoi-gde. Uit een vrije trap vara Cor van Nieuwenhuijze werd het 0-6, waarna kort voor het einde de thuisclub de eer nog wist te ï'ed- den, waarbij het bleef (1-6). Belgische loods omgekomen VLISSINGEN, 14-4. De Belgische loods R. Baekroodt (62 jaar) is gis ternacht om drie uur op de rede van Vlissingen om het leven gekomen. Hij viel in het water, toen hij bij zeer harde wind en een zware zee bezig was van een loodsboot aan boord te gaan van een Duits zee schip. Men slaagde erin de heer Baekroodt uit het water -te halen, maar hij overleed aan de gevolgen. Bij ons vertrek op 16 april a.s. naar Canada, groeten wij familie, vrienden en beken den. Familie A. J. J. STOEL- VAN OEVEREN en kinderen Brouwershaven, 15 april 1969 Diversen: Voor al uw Gero-artikelen: J. F. v. d. Ven v/h Wijsman, Schuithaven 6, Zierikzee. Prachtige nieuwe sta- en toei-caravans, zeer solide kwa liteit. Tevens door inruil: en kele gebi*uikte cai*avans. - Camping Oranjezon, Vrou wenpolder-. LISSABON. De ambtswoning van de Marokkaanse ambassadeur in Lissabon - een 18e eeuws paleis dat eigendom is van de markiezin van Tancos - is door bx-and verwoest. De schade bedraagt f 2,5 miljoen. WENEN. Op de Amerikaanse am bassade in Wenen is maandag een conferentie van Russen en Amerika nen begonnen over de levering van kemexplosieven aan derde Janden. playtex' v/aar zag U zóveel sublieme merken in één modehuisl Kohschulte la er niet discreet mee, ze neemt geen blad voor de mond om U dat te zeggen. Foundations-llngerie-corsetterie. Fijne mode mag toch gezien worden. Waar? Dé Speciaalzaak, Schuithaven 4, Zierikzee, Juist. Majorettes en drumband van de gymnastiekvereniging „Rust Roest", die op 30 april a.s. zullen deelnemen aan het koninginnedefilé op Soest- dijk. modehuis VODEHUIS MODEHUIS MODEHUIS, MODEHUI! MODEHUI MODE! MODJ f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5