Werkzaamheden instructiezwembad Nieiiwerkerk vorderen goed INGEZONDEN STUKKEN Vijftigjarig bestaan Coöperatieve Raiffeisenbank te Bruinisse Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt u gerust! mm De situatie van het toekomstige Duivelandse zwembad is thans in een zover gevorderd stadium dat er te recht gesproken kan worden over het „instruktle-bad" te Nieuwerkerk. Het buitenaanzicht verraadt nau welijks meer dat het gebouw een landbouwschuur is geweest. Op de plaats, waar vroeger de zwartgeteer- de houten „mendeuren" zaten, zijn nu glazen wanden geplaatst, die voor voldoende licht in het interieur zor gen. Rondom is men bezig met het bepleisteren der muren. Een lange schoorsteen is uit het rode pannen dak gerezen, als uitlaatmogelijkheid voor het ketelhuis. Binnen in het gebouw is bijna alles in kannen en kruiken. Behalve het bad, is alles reeds betegeld, de wanden tot een hoogte van 1.60 m incluis. De schil ders leggen op het ogenblik de laat ste hand aan het binnenwerk. Boven hun hoofden is een artistiek geluid dempend plafond gelegd, geverfd in warme rode kleuren. Achter in het gebouw is een speciale tribune ge bouwd, geschikt voor een vijf en twintigtal toeschouwers. Ook de kleedruimten en de doorloopdouche zijn op enkele zaken na gereed. De fa. Korporaal uit Oud-Beijerland sleutelt nog aan de installatie in het ketelhuis, waar een waterzuiverings installatie, chloordoserings-apparaat en een installatie voor de verwar ming van het zwemwater en van de ruimten staan opgesteld. Op het bouwterrein, waar straks de oprij laan wordt aangelegd, is het nog een chaos. De fa. A. W. Wandel brengt hierin echter verandering, door de toevoerleidingen snel en correct op hun plaats te leggen. Hiervoor moe ten sleuven van enkele meters diepte worden gegraven, wat zonder moei te geschiedt met de grijper. Grote betonnen buizen liggen verder op lange rijen op het bouwterrein. Zoals reeds is gemeld probeert de gemeen te Duiveland het bad half mei in ge bruik te nemen. Voor 55 jaar.... SEROOSKERKE. Van kerkelijke zijde wordt een poging in het werk gesteld om de kennis op zondag af te schaffen. Dit zou gehele afschaf fing voor deze gemeente kunnen be tekenen. ZIERIKZEE. (Adv.). In on$ foto grafisch atelier zijn de prijzen: 6 mignon -portretten f 0,75; 8 album portretten f 1; 1 cabinetportret ƒ0,50; 6" briefkaarten met portret f 0,60. BRUINISSE. Het ledental van de afdeling van de Bond voor Staats- pensionering is sedert de propagan- da-avond met een dertigtal vermeer derd. ZIERIKZEE. De bierbottelarij en mineraalwaterfabriek van de heren Van der Kloot en Vlinkervleugel zijn overgeplaatst naar Leviticuswaar zij zijn ingericht volgens de hoogste eisen van de hygiëne. HAAMSTEDE. De secretaris van de V.V.V. Burgh-Haamstede ontving enkele verzoeken uit het buitenland 077i inlichtingen aangaande deze streek. BRUINISSE. De afdelingen Brui- nisse van het Groene Kruis stelt po gingen in het iverk tot het verkrijgen van een vaste standplaats van de ligtent. ZIERIKZEE. De rederijkersver eniging Concordiavoerde voor een volle zaal met veel succes op „De Lijdensweg", een drama dat de spe lers volop de gelegenheid gaf hun kunnen te tonen. ZIERIKZEE. Adv.). De deurwaar der zal aanstaande woensdag in ho tel „De Faam" een vendutie houden. Zindelijke goederen kunnen worden bijeengebracht alleen na opgave zo spoedig mogelijk aan voornoemde deurwaarder. Kwestie van informatie Geachte redaktie. Graag zou ik het een en ander recht willen zetten naar aanleiding van uw reactie op mijn ingezonden stuk (3 april), waarin sprake was van wegggooid geld. 1. Mijn schrijven is niet bedoeld om „het bindend cement tussen de stenen van het koningshuis weg te peuteren". Waarop baseert u eigen lijk deze veronderstelling? Het doen van veronderstellingen past meer in de stijl van de Telegraaf dan in die van de Zierikzeesche Nieuwsbode, temeer omdat ze nergens op slaan. Een kijkje in de zwemzaal ,in wording' van het instructie-zwembad te Nieu werkerk. Het streven is om het bad omstreeks half mei in gebruik te nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 2. Meent de schrijver overigens werkelijk dat door het „wegpeute- ren" het Nederlandse volk - met na me de jeugd - stuurloos zal worden? 3. Maar ter zake; mijn ingezonden stuk is hiervoor bedoeld: de wester se mens, die helemaal niet te klagen heeft, vergooit op allerlei feestdagen (bv. op Koninginnedag) een heleboel geld (in dit geval aan snoepgoed e.d.) Als de schrijver dan spreekt van „wegknippen van alle randversierin gen van (notabene!) het rijke wes ten", dan ziet hij het te veel in ter men van „alles of niets". Dat is ver keerd gezien, het gaat juist om die momenten, die wij eigenlijk zonder dat het werkelijk nodig is, geld' mis bruiken .We geven wel aan de ont wikkelingshulp (Nederland in ver houding het meest) maar dat is nog net te weinig; men suddert ginds maar wat voort. 4. Bovendien is het geven van fi nanciële steun niet voldoende, „want noch politiek, noch economisch is er een blijvende toestand mogelijk, waarin die volken leven van aalmoe zen, die zij niet kunnen terugbeta len. De enige mogelijke blijvende oplossing is een algemene moderni sering van het hele leven van die volken" (citaat uit 1, blz. 11). Anal fabeten kunnen immers geen machi nes bedienen. 5. Hoe komt het o.a. dat in de zg. ontwikkelingslanden waar het groot ste gedeelte van de bevolking in de landbouw werkzaam is, de mensen slecht zijn gevoed en niet meer in slaat zijn zichzelf te voeden? „Dat komt omdat in de ontwikke lingslanden slechts één factor van de moderne wereld een doorslaggevend succes gaf, nl. de geneeskunde. De levenskans van een pasgeborene is daardoor in minder dan dertig jaar tot vijftig gestegen. Het aantal ge boorten is echter niet minder gewor den en de landbouw is over het al gemeen even ouderwets gebleven als vroeger" (1, 10). Ik vind dat wij daardoor een morele schuld hebben; wij hebben er toch voor gezorgd, dat daar minder mensen stierven? Dan moeten we hen ook helpen om deze „overlevenden" een kans te geven goed in leven te blijven. 6. Wij hebben met hen te maken, we leven op een wereld, die héél klein is geworden door de moderne communicatiemiddelen. Wij zijn er immers mee gebaat als er in die zg. „derde landen" in meer welvaart ge leefd wordt, want geen zinnig mens kan verwachten, dat lieden, die in diepe armoede leven, zich solidair zullen voelen met de rijken. Als we niet oppassen kweken wij een for midabele potentiële vijand en dat moeten we (alsnog) voorkomen. Daar naast zijn we er, om met Martin Lu ther King te spreken, ook moreel en economisch mee gebaat, want „het lijden van de arme verarmt de rijke, de vooruitgang van de arme ven-ijkt de rijke" (2, 194). Hulp en steun zal immers op den duur de welvaart van alle landen vergroten. 7. Als er volgens schrijver in bo venstaande weer sprake is „van ver simpeling van problemen, waardoor gemakkelijk een verkeerde indruk kan worden gewekt" dan raad ik hem aan eens een aantal boeken over het door mij aangetipte pro bleem te lezen (zie p.s.) en (om op een ander terrein te komen) die boe ken eens aan zijn lezers voor te leg gen; de functie van een dagblad ligt nl. niet alleen in het verstrekken van plaatselijk en internationaal nieuws, maar ook in het zoveel mogelijk ob jectief belichten van dergelijke door mij genoemdJe diepgaande proble men. 8. Om met uw eigen woorden te eindigen; het gaat hier niet om een huiselijke gebeurtenis; het gaat om een internationale (wereldomvatten de) zaak en daar zo onverschillig over doen verraadt een angstig ge brek aan besef van medemenselijk heid en gebrek aan gebruik van nuchter verstand (oa.. voor iedereen bereikbare goede informatie). P.S. Enkele aanbevolen boeken: 1. Prof. dr. C. F. von Weisacker - Vrede en waarheid - Katernen 2000. 2. Martin Luther King - Waar gaan wij heen? 3. J. Tinbergen e.a. - Naar een nieu we wereld economie - een weten schappelijk werk over ontwikke lingshulp. 4. H. M. de Lange - Rijke en arme landen. 5. P. Reckman - Naar een nieuwe wereldhandel en -wandel. 6. Dr. F. Boerwinkel - Inclusief denken. Met dank voor de plaatsing. W. J. RADEWALT Jr., Nieuwerkerk. Flitsen uit het buitenland ISTANBUL. In de technische hogeschool voor het Midden-Oosten te Ankara zijn in het weekeinde gro te vernielingen aangericht, toen de Turkse veiligheidstroepen de stu denten verwijdex-den die de gebou wen maandag j.l. hadden bezet uit protest tegen de traagheid waarmee de ovei-heid naar hun mening her- vormingsplannen ten uitvoer legt. KAAP KENNEDY, Florida. De Amei-ikaanse luchtmacht heeft een verkenningssatelliet gelanceei-d waarvan de gegevens zullen dienen voor de eventuele im-ichting van een militair ruimtelaboi-atorium. BRUINISSE, 14-4. Bü akte d.d. 29 maart 1919 werd door notaris J. S. L. Korteweg te Zierikzee de Co- operatieve Boerenleenbank Bruinis se opgericht en deze akte werd door 26 personen, allen landbouwers, ge tekend. De eerste ondertekenaar was Si mon Hage, achter zijn naam staat vermeld, burgemeester en ridder in de Oi-de van Oranje Nassau. Echt iets voor die tijd om achter zijn be roep landbouwer-burgemeester, ook nog te vermelden, dat men ridder is in de Orde van Oranje Nassau. Maar hoe dat ook zij, burgemeester Hage die in zijn ambtsperiode veel goede dingen hielp opi-ichten, werd de eer ste voorzitter van de bank, de heer J. C. Bolier secretaris en de heer Joh. Padmos Fz. bestuurslid. Leden van de raad van toezicht waren de heren F. D. van Vessem, C. J. Hanse en K. Geluk. De eerste kassier werd de heer L. Zoetei\ In 1922 legde de heer Bolier het se cretariaat neer, hij werd opgevolgd door de heer Johannes Padmos Frankeszoon, hierboven als bestuurs lid genoemd, de heer Jan Goud zwaard werd toen bestuurslid. In 1927 werd de heer Goudzwaai'd se cretaris en de heer A. Flohil be stuurslid, in 1935 werd de heer P. L. Krepel voorzitter en het trio Krepel, Goudzwaard, Flohil zou lange tijd deel uitmaken van dat bestuur, de heer Goudzwaard tot aan zijn over lijden in 1953, de heren Krepel en Flohil nog geruime tijd langer. In veel gevallen bleek het lidmaat schap van de raad van toezicht de doorgang naar het bestuui'slidmaat- schap. In 1922 kwam de heer P. L. Krepel in deze x^aad van toezicht evenals de heer A. Flohil in 1925, de heer W. van den Bex-g Dz., als eei'ste mosselkweker, in 1927 de heer I. Hage Lz„ in 1935 de heer L. A. Jonker-Steendijk, in 1936 vernieuw de de heer K. Geluk dit lidmaat schap, de heer A. C. Vex-spoor volg de de heer W. van den Berg Dz. Toen deze meende de leeftijd om af te treden bereikt te hebben. De he ren L. A. Jonker en K. Geluk wer den op hun beurt vervangen door de hex-en L. bij de Vaale en Jac. de Jonge. De heer J. Flohil volgde zijn vader op cn de heer M. K. Krepel nam de plaats in die eertijds zijn vader had, in de x*aad van toezicht, evenals de heer D. van den Berg Wz. In 1934 wei'd de heer S. A. Jumelet Az. benoemd tot kassier in de plaats van de heer L. Zoetex\ Hij bekleedde deze functie tot 1965 dus 31 jaar lang Zijn opvolger wex*d de heer L. Ot- tens. Dc oprichters De oprichters in 1919 wax*en allen békende landbouwers uit deze pol ders en bijna alle landbouwers wer den ook lid. Van deze-oprichters zijn er nog zeven in leven, waarvan er vijf D.V. 18 april de jubileumviering nog zullen meemaken, te weten de hei-en Marinus Bartel van Zuidland, Adriaan Flohil, Cornelis Adriaan Hanse, Leendert Adriaan Jonker en Johannes Machiel Otte. De zesde is Marinus Padmos Ma- xinuszoon, die echter in 1927 naar Canada vertrok*on de zevende is Leendex-t Wouter Maxie Elenbaas," verhuisde in 1931 naar Hilversum waar hij thans nog woonachtig is. De eerste vijf zijn echter tevens een halve eeuw lid. Het eerste jaar gaf een verlies. De eerste balans (over het gedeeltelijke jaar 1919) sloot met een tekort van f 34,19Vz. Zou dit de reden zijn dat ook de kassier geen salaris kreeg, want achter de regel „Salaris kas sier" staat niets vermeld. Maar de kassier begon zijn loopbaan, met een salaris van f 200,-, Jumelet in 1934 begon met f 250,-. Het kassierschap was toen nog echt een bijbaantje. Vele plaatsen in de omtrek had den al enige jai-cn een Boex-cnleen- bank toen Bruinisse tot oprichting besloot, een tiental jax-en later brak de gx-ote crisis in de landbouw aan en werden de Bocx-enleenbanken in geschakeld bij de uitbetaling van „tarwegelden" cn andei'e crisisbeta lingen. DJAKARTA. De Japanse minis ter van financiën, Takeo Fpekoeda, heeft in Djakaxta meegedeeld dat president Soeharto en de andere In donesische leiders tevreden zijn over de steun die Japan dit jaar zal ge ven voor de economische ontwikke ling van Indonesië. TEL AVIV. De voxige nacht is een waterreservoir van de kibboets „Manai'a", bij de Isx-aëlisch-Libanese grens, door een ontploffing ei-nstig beschadigd. De lading zou gelegd zijn door saboteurs uit Libanon. BUENOS AIRES. De Argentijnse rooms-katholieke hiex-archie heeft een eerste initiatief genomen om een einde te maken aan het conflict met „opstandige" px-iesters die spoedige bespreking van de sociaal-economi sche problemen van het volk wen sen. NAIROBI. De eerste secretaris van de Sowjet-ambassade in Nairobi, Victor Elisejef, en de coxTespondent van de „Prawda", Domogatskin, zijn uit Kenia gezet. Volgens Domogats kin was er geen reden voor de uit zetting gegeven. JERUZALEM. Bij een bux*eau van 't Israëlische ministerie van binnen landse zaken in de Arabische wijk van Jeruzalem is een bom ontploft. Niemand werd gedood of gewond. OSLO. In de haven van Oslo heeft zich aan boord van de s.s. „Ky- lix", een 18.000 ton metende tankboot van Shell Tankers N.V., een kleine explosie voorgedaan, waardoor een pompman dodelijk werd gewond. BANGUI. Luitenant-kolonel Ban- za, minister van openbax-e gezond heid van de Centx-aal Afrikaanse Re publiek, is terechtgesteld. Een mili taire x-echtbank had hem tot de doodstraf veroordeeld wegens een poging tot een staatsgreep. MOSKOU. Op 23 april zal in Mos kou een topconferentie van de Co mecon, de economische organisatie van het oostelijk blok, beginnen, zo is van welingelichte zijde in Moskou vei'nomen. HANNOVER. Ongeveer 100 Ne derlanders hebben zondag tezamen met afgevaax-digden van Joodse ge meenschappen, het verbond van ver volgden onder het nazi-bewind en van de regering van de Westduitse deelstaat Neder-Saksen het feit her dacht, dat Britse tx-oepen op 15 april 1945 het Duitse concentratiekamp Bei'gen-Belsen bevrijdden. Advertentie Kijkgeld betalen moeten we allemaal. Dat staat in de wet. Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zo: Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 16 APRIL. NED. I. In „Kijkkast" vanmiddag voor de jeugd een gek f ilmpje en een avontuur van „Gompie", in „Scala" is het gewestelijk journaal opgeno men, hetgeen een lange aflevering impliceert. Voor de zendtijd uoor de politieke partijen tekent ditmaal de PPR. Daarna verzorgt de TROS de avond. De grote vraag is op dit mo ment nog of- de vriendschappelijke voetbalwedstrijd in Rotterdam tus sen Nederland en Tsjecho-Slowakye op het scherm komt, waarvoor een uitverkocht stadion de voorwaarde is. Daarom is de kans niet bijster groot. In het andere geval brengt de TROS een film over de bedevaarten tiaar Mekka. Er zijn heet wat pro blemen geweest om de documentaire te maken, omdat nog nooit iémand die niet mohammedaan is binnen mocht kijken in Mekka. Daarna het t.v.-spel „De eerste mevrouw Fra- ser", een stxxk dot op het répertoire stond van het Nieuw Rotterdams Toneel. Een ietwat oudere zakenman trouwt met een jong meisje. Zijn vo rige vrouw ziet al gatiw dat ze met deze mooie juffrouw niet kan con- currerenen legt zich bij het onver mijdelijke neer. Ze blijven goede vrienden en dat is maar gelukkig, want na een jaar of wat zijn de voordeeltjes voor het jonge vrouwtje op en wil ze haar geliefde ruilen voor iemand met meer financiële armslag. Socutera en het laatste nieuws gaan vooraf aan de uitzending van Open baar Kunstbezit, het tweede pro gramma uit de reeks Kunst en Tech niek. NED. II. In de NCRV-serie Uit zelfbehoud" worden voor de vierde maal de problemen van de wel vaartsstaat voor het leefmilieu van de mens bekeken. Na het journaal de populaire serie „Bureau Bristol". In specteur Barlow probeert een in braak op te lossen die blijkt te zijn gepleegd door een pas ontslagen ge vangene, die grote ruzie heeft met de bende waarvan hij vroeger deel uitmaakte. De Mexicaanse kunst schilder Rufino Tamayo stond mo del voor de serie Wie is...", ken schetsen van grote kunstenaars van onze tijd. De actualiteitenrubriek Achter het nieuws" vraagt vervol gens de aandacht, voordat een kort medidatief programmaatje over Rembrandt en de bijbel het NCRV- programma afsluit. DONDERDAG 17 APRIL. NED. I. Het eerste onderdeel van 'l IKOR-programma komt helemaal uit Argentinië. Daar maakte de tele visie opnamen van een optreden van Dorita y Pepe, een Engels echtpaar, dal in het zo kleurige latijns Ameri kaanse repertoire uitblinkt. Na het joxirnaal „Brandpunt", waarna het op de donderdag thuishorende tele visiespel. Het is „Ik laat me niet kis ten'' (Rebel in the grave), een mor bide komedie van Mare Brandei in een vertaling van Nel Bakker. Mede spelers zijn. Hans Tiemeyer, Henk van Ulsen, Elisabeth Versluys en Frans Vorstman. De rebel in het graf is een schilder, die vroeger de mees te van zijn werken aan een collega cadeau heeft gedaan. Na zijn dood is hij plotseling beroemd geworden. Hetwordt een spannend verhaal, vol van ietwat lugubere humor. In „Gamma" wordt aandacht besteed aan foto's van de aarde en aan de operatie van strottenhoofdkanker, waardoor patiënten leren spreken zonder stembanden. Na het laatste nieuws nog enkele Teleac-cursussen. NED. II. De VARA verzorgt het programma en dat betekent begin nen met „Coronation street". Na het nieuws de Franse televisieserie „Max de Goede". Waar bemoei ik me ook mee, vraagt ganster-in-ruste Max de Goede zich af. Hij wordt nl. door oud-collega's uit de onderwe reld. te hulp geroepen als er een ben- de-oorlog op uitbreken staat. In de rubriek „Haar-hem" wordt voor de zesde maal aandacht besteed aan op voedingsmoeilijkheden. De VARA besluit met „Achter het nieuws", waarna de gezamenlijke kerken nog „Kenmerk-laat'' brengen. WOENSDAG 16 APRIL. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Ne derland in West-Europa; 11.25 De jonge kerken in Indonesië; 11.50 Einde; 17.00 Kijkkast; 17.35 Einde 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 PPR; 20.30 Pelgrims vaart naar Mekka (kleur); 20.55 De eerste mevrouw Fraser; 22.40 Socu tera; 22.50 Journaal; 23.00 Openbaar kunstbezit; 23.15 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Uit zelfbehoud; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Bureau Bristol; 21.10 Wie is Ruffino Tamayo (kleur); 21.40 Hier en nu; 22.05 Rem brandt; 22.10 Journaal. DONDERDAG 17 APRIL. NED. I: Schooltelevisie: 10.35 Hier Den Haag; 11.00 Bronnen van onze geschiedenis; 11.25 De jonge kerken in Indonesië; 11.50 Einde; 14.00 Ne derland in West-Europa; 14.25 Wal ter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fa beltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster19.07 Dorita y Pepe in Argentinië (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Brandpunt; 20.45 Ik laat me niet kis ten; 22.15 Gamma22.50 Journaal; Teleac: 22.55 Cursusin formal ie film kunde; 23.00 Groenteteelt onder ylas 23.30 Einde. NED. 11: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster: 20.20 Max de Goede21.10 Haar-hem; 21.45 Achter het nieuws; 22.10 Ken merk-laat; 22.40 Journaal. KERKNIEUWS Ned. Hex*v. Kerk Aangenomen naar Vooi'burg: W. Goedhart, Emmen, die bedankte voor Maassluis (toez.); naar Joure (toez.): C. M. van Endt, kand. te Utrecht, die bedankte voor Eüten en Leur, Gas- seltemijeveen (toez.) en voor De Kaag; naar Lemmer: A. A. Drost, Marken. Ger. Kerken Beroepen te Meeden: lcand. L. Eringa, Zwolle; te KolJum en te Zwijndrecht: W. Stuux-sma, Dok kum; te Nieuw-Vennep: H. J. van Duinen, Voor-burg. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Den Ham: A. R. Bos man, Ge as. Chr. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. B. Witziei', Pr. Mauritslaan 30, Apeldoorn. Bedankt voor Alphen aan den Rijn: M. Baan, Zeist. Ger. Gemeenten Bex-oepen te Rhenen: C. Wisse, El- speet. Aangenomen naar Lethbridge (Al- box-ta) (Canada): A. W. Voi'hoef, Bar- neveld, die bedankte voor Hardinx- vcld en voor Melissant. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASTRICHT. eWgens een gewa pende roofovex-val op een benzine station heeft de rechtbank te Maas- tricht de 29-jarige magazijnbedien de L. Smit uit Den Helder veroor deeld tot 1 jaar en drie maanden ge vangenisstraf. DEN HULST. De Amerikaanse maatschappij „Seedmaxi Internatio nal Corpox-ation" en de N.V. „Union Rijwielfabriek" in Den Hulst (O.) staan op het punt een langlopend contract te sluiten, waarbij het Ne- dexiandse bedrijf tenminste 75.000 rijwielen per jaar gaat leveren aan de Verenigde Staten. ENSCHEDE. Het operagezelschap Forum te Enschedé heeft besloten de tournee van „De maxi van La Man- cha" onder zijn hoede te nemen, wanneer daartoe voldoende moge lijkheden. zijn. DEN HAAG. De 79-jarige C. H. Hijdra is in een ziekeixhuis in zijn woonplaats Den Haag overleden aan de verwondingen die hij tien dagen geleden bij een verkeersongeval had opgelopen. Hij werd toen op het Kaapseplein in Den Haag, bij het te voet oversteken, aangereden door een bromfiets. EINDHOVEN. Een inbraak is ge pleegd in de Emmagax-age aan de Boutenslaan te Eindhoven. In de kluis werd een gat van 25 bij 15 cen timeter gebrand. Door het gat wer den vier geldkistjes uit de kluis ge stolen. De buit bedx-oeg f 28.000. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van de K.V.P.J.G., op 12 april 1969 in vergadering te Utrecht bijeen, zegt in een verklaring ernstig be zorgd te zijn over de trage wijze, waax-op zich de politieke vernieu wing binnen de partij voltrekt. ARCEN. In het noord Limburgse plaatsje Arcen heeft de rijkspolitie te water in de Maas het lijk gevon den van een 27-jarige man uit Bel- feld. De man werd sinds 22 maart jl. vermist. De naam van het slacht offer is Hubertus van Duren. PARIJS. Een Russische delegatie onder leiding van de minister van buitenlandse zaken, Patolitsjew, is in Parijs aangekomen. In verband met het boekje over Dreischor, waarvan try donderdag melding maakten, publiceren wij hier een foto van het fraaie .lot Windenburg, dat eens het trotse be zit was van Dreischirre

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4