KIESPIJN? AGENDA Geen zekerheid hoe het moet met smalle trap Westenschouwen »Kwestie van «"formatie WITTE KRUIS STREEKNIEIWS STRUIKROVER Gemeenteraad Westerse houwen CVGEZONDEN STUKKEN i Het is vaak ontzettend hoe moe WESTERSCHOUWEN. 14-4. De voltallige gemeenteraad van Wester- schouwen. onder voorzitterschap van burgemeester 11. P. Everwjjn, heeft een merkwaardige houding aange nomen ten aanzien van een door b. en w. ingediend voorstel m.b.t. de trap bij de duinovergang (rotonde) te Westenschouwen. Voorgesteld werd deze trap (slechts 1.15 m breed) te verbreden door er een houten trap overheen te leggen van 2.50 m breed. Daarvoor had een Incoret-subsidie verkregen kunnen worden van plm. f 6500, doch dan kan eerst in het na jaar of de winter met het werk wor den begonnen. De minderheid van het college, wethouder v. d. Klooster n.l. meen de dat het werk zeer urgent is en zag het liever nog voor het seizoen afgeleverd. Dan komen de kosten echter zonder Incoret-subsidie op f 13.000,-. Een derde voorstel kwam van de heer Kloosterman die meer heil zag in een volgens hem even noodzake lijke verbreding van de trap aan de zeezijde. Dit voorstel werd echter niet ondersteund. Het voorstel van b. en w. (met In coret-subsidie) werd met 4-7 stem men afgewezen. Tegen de heren Kloosterman, Steur, Hendxikse, Goossens, Hogerhuis, v. d. Klooster en Dalebout. En nu komt het vreem de in deze trap-zaak: Het minder- heidsvoorstcl van wethouder v. d. Klooster ging eveneens de mist in, n.l. met 5-6 stemmen. Tegen stemden de heren Priester, Kloosterman, Da lebout, Padmos, v. Wavexen en Goudzwaard. Wethouder v. d. Klooster noemde do situatie onverantwoord. Het werk is veel urgenter dan andere overgan gen waar „sluimerende paden" met maar enkele tientallen gasten de voorkeur kregen. „Momenteel wordt alles op recreatiegebied aan de rio lering opgehangen. Laten we dat as jeblieft hier ook niet aan de Inco ret-subsidie gaan doen. Ik weet dat bij een snelle bestelling (pre-fab) de trap er voor Pinksteren ligt". De heer Hogerhuis en Dalebout schaarden zich achter de wethouder. De heer Dalebout zag vooral moei lijkheden bij opkomend onweer en dat woog bij hem zeer zwaar. Ook de heer Goossens stond achter de wet houder evenals de heer Steur die meende de trap dan maar direct te bouwen en de buitentrap voor Inco ret-subsidie te houden. „Niet urgent genoeg" zeide de heer Padmos, „ze kunnen best even omlopen rond de Advertentie Weg pijn...^ ■fijnryQ Want helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. Punt. Hoeveel meter is dat?" Burge meester Everwijn: „1% km". De een zijdige verbetering had volgens de heer Kloosterman weinig zin. „De praktijk vraagt een veel grotere ver betering". In tweede instantie zeide wethouder v. d. Klooster nog dat dit werk al eerder op een begroting had gestaan doch toen werd geschrapt omdat er te weinig werklozen waren. De buitentrap vond spreker niet zo intensief gebruikt omdat velen alleen boven maar een kijkje komen nemen hetgeen de heer Kloosterman tegen sprak omdat deze factor volledig te verwaarlozen was. „Een slecht naamkaartje voor de derde badplaats in Nederland" zeide de wethouder. De heer Hendrikse zag er een zeke re spreiding achter zodat ook andere strandgedeelten worden bezocht. Doch hij noemde het ook zeer ur gent. Nadat de wethouder nog in derde instantie zeide de verantwoor ding op zich te durven nemen waar schuwde de voorzitter dat bij direc te bestelling de gemeente met een niet goedgekeurde begroting komt te zitten. Hierna de stemmingen. De kastanjebomen De kastanjebomen in de Noord straat hebben misschien meewarig het hoofd geschud over zoveel woor den die gisteravond over hun voort bestaan werden gebezigd. De bewo ners van de Noordstraat hadden een schriftelijk protest laten horen tegen eventuele rooiplannen van hun bo men. Bijna een half uur is over dit punt gesproken. „Gekletst", zeide de heer Padmos, doch deze uitdrukking werd hem door de heer Steur zeer kwalijk genomen. De heer Steur noemde het geen juiste gang van za ken met deze kwestie. Het is net als of b. en w. deze bomen er uit gaan trappen zonder medeweten van de raad. De voorzitter zeide dat niet de raad voor schut is gezet, doch het college zelf, want vorige zomer kwa men er klachten uit de Noordstraat over beschimmelde kasten door ge brek aan zonlicht en zeer natte hui zen. „Er is helemaal geen voorstel tot rooien. We vragen slechts advies bij een landschapsdeskundige", merkte de voorzitter op. De heer Hendrikse was het met de heer Steur eens en vroeg meer open baarheid in deze raad en eiste de na men van de klachtenbrengers uit de Noordstraat. De heer Kloosterman echter stond hier lijnrecht tegenover en meende dat men wel eens niet mee kon gaan met de publieke opi nie en daarom deze mensen niet in een kwaad daglicht moest stellen. De voorzitter was het daarmee eens en noemde het ondemocratisch namen te noemen. „Men moet bij b. en w. kunnen komen met een of andere klacht zonder dat er namen in de openbare raadsvergadering komen", verduidelijkte de voorzitter. Uitein delijk werd besloten om de deskun dige te laten komen waarna het col lege met een voorstel zal komen. Op de volle tribune zat de halve middenstand van Renesse. Weldra bleek waarom. De heer Hoogerhuis kwam bij de rondvraag met een uit gebreid document over slagerij Osse- waarde in Renesse. De heer Hoogerhuis gaf een uitge breid overzicht over de bouw, het toezicht en later de bezwaren van gemeentezijde over dit twee ton kos tende pas voltooide slagersbedrijf, volgens de heer Hoogerhuis een der modernste van Nederland. Spreker stak zijn mening niet onder stoelen of banken. Vooral de Dienst Ge meentewerken kreeg er van langs („Geen begrip voor de situaties"). Tien dagen na de opening kreeg de heer Ossewaarde bezoek van de po litie met de mededeling dat er iets niet in orde was volgens de Hinder wet. Deze politieman liet het bij een waarschuwing, doch later kreeg de heer Ossewaarde een brief van de gemeente waarin gezegd werd dat bij het niet veranderen van de situa tie zijn zaak zou worden gesloten. De Rijks Middenstands Consulent de heer Kovstanje weid ingeschakeld, evenals de Arbeidsinspectie maar deze mensen hebben weinig kunnen bereiken. „Bij de bouw waren gere geld toezichthouders van de Dienst Gemeentewerken aanwezig. Waarom toen niet direct gezegd werd dat er iets met de motorkamer (die overi gens minder leven maakt dan een brommer op straat) niet in orde was of met de worstketel? De gemeente geeft Ossewaarde geen medewerking aldus de heer Hoogerhuis. Hij besloot zijn relaas als volgt: „Donderdagmiddag komen alle be trokken bouwers in slagerij Osse waarde bijeen. Ik eis dat ook b. en w. hierbij zullen zijn, evenals de mensen van de Dienst Gemeentewer ken die hier regelmatig toezicht uit oefenden. Zo ze niet verschijnen dan kom ik er in de volgende vergade ring op terug. Hier is groot onrecht geschied". De raadsleden hadden een afschrift van het zeer uitgebreid re laas ontvangen. De voorzitter antwoordde als volgt „Mijnheer Hoogerhuis, ik hoop dat u de aantijgingen aan mij, zowel als aan de Dienst Gemeentewerken nooit hoeft te herroepen. U had beter uw licht eerst eens op kunnen steken bij de gemeente inplaats van direct partij te trekken voor de heer Osse waarde. Alles wat u hier gezegd hebt is voor uw rekening. Ik ben niet van plan om op deze vergadering er ver der op in te gaan". De heer Hendrik se kreeg ten antwoord op een vraag over een uitstel van sluiting van de slagerij dat geen officiële sluitings- brief is uitgegaan, doch wel een „aanloopje". Het „Huis van Arrest" - zo heette toen nog het Gravensteen aan de Mol - hier op een foto van omstreeks 1905. Op het bordes staat o.m. de oud-direc teur van het Steen, wijlen de heer Wold, die feeds in 1905 naar Groningen vertrok. De foto is dus zeker 64 jaar oud, maar werd (als prentbriefkaart) verzonden in 1911. Het is vaak ontzettend hoe moei lijk mensen elkaar verstaan, die in een krant over een bepaald onder werp diskussieren. Kern van de hele kwestie was, dat geld voor een Oranjefeest in nationale - en daar om misschien zelfs wel in interna tionale - zin, geen „weggegooid geld" is. We hebben duidelijk uiteengezet, waarom dit niet het geval is, maar onze opponent komt met loodzware - voor een groot deel geciteerde - wijseheden over de ontwikkelings hulp en gaat op dit thema door. Er is maar één ding van te zeggen. Hij is ook in 2ijn aanloop hevig onvol ledig, want naast zijn rijtje boeken, kunnen we er zeker vijf en twintig moeiteloos neerleggen, die er op neerkomen, dat een herstructure ring van de nationale economieën nodig zou zijn, om werkelijk mondi aal de beslissende doorstoot te ge ven naar een oplossing voor de arme landen. Hoe het daar mee staat is wel gebleken op de verleden jaar gehouden wereldhandelsconferentie te New Delhi. Maar zelfs ook in die totaal gewij zigde omstandigheden, zouden wij rog durven pleiten voor een (be scheiden) subsidie voor een Oranje feest, Op dit punt divergeren ken nelijk onze standpunten. We moeten wel af van de geëxalteerde Oranje- uitbarstingen van vroeger, maar we moeten niet tornen aan de door de historie geheiligde en toch in een moderne maatschappelijke conceptie ingedragen nieuwe betekenis van het koningschap. Om dat duidelijk te maken, zal de jeugd er van moe ten horen. Maar als de schrijver van het „ingezonden" dit alles niets waard is, dan is hij bezig een mooi kind met het badwater weg te gooien en als hij daarin persisteert, dan moet hij zelf - we herhalen het - ock alle randversieringen uit zijn leven wegknippen. En zwijgt u s.v.p. over de Telegraaf. Het is vaktech nisch ook een knappekrant, maar we lusten hem niet om zijn verleden en zijn onmiskenbare zucht naar sensatie. Overigens vinden we uw belangstelling voor het ontwikke lingswerk een verheugende zaak. Laten we het daarop dan maar hou den! Re^- Prinselijk bezoek De voorzitter' deelde mede dat a.s. vrijdag prinses Beatrix en prins Claus een werkbezoek aan Zeeland en spéciaal Schouwen-Duiveland brengen. Na een bezoek aan „Vijver vreugd" in Middelburg arriveren de hoge gasten tussen 12.30 en 12.45 uur in hotel-restaurant „De Torenhoeve" te Haamstede voor het gebruik van de lunch. Op de heenweg zal het ge zelschap over de oprijlaan van het Rusthuis „Duinoord" rijden. Om 2.15 uur volgt een bezoek aan de Out ward Bound School te Renesse. Ge reden wordt over de Torenweg, Kloosterweg, Prov. weg, Hogezoom, Lange Reke en Slotlaan. Om 15.30 uur vertrekken de gasten van de school via Lange Reke, Mauritsweg en Stoofweg naar Scharendijke voor een bezoek aan de Deltawerken. Tot slot brengt het prinselijk paar een bezoek aan het Buitencentrum Volksonderwijs te Noordgouwe. De schoolkinderen van Haamstede en Burgh stellen zich bij de T-krui- sirïg Kloosterweg-Prov. weg op het voetpad op. De schoolkinderen van Renesse, Noordwelle en Seroosker- ke wachten de komst van prinses Beatrix en prins Claus af op de Lange Reke tegenover de Slotlaan van het Slot Moermond. De voorzit ter verzocht om zoveel mogelijk de vlag uit te steken, echter zonder oranjewimpel omdat het hier een werkbezoek betreft. ZIERIKZEE Beëdiging marine-officier Onze stadgenoot de heer L. M. Dey, stuurman G.H.V., wordt op vrijdag 18 april a.s. op de marine basis te Den Helder beëdigd als lui tenant ter zee 3e klasse K.M.R. De heer -Dey is thans geplaatst als zee-officier aan boord vanj de torpe dojager Hr. Ms. „Rotterdam", welk schip deel uitmaakt van het smal deel der NAVO-strijdmacht. Jaarvergadering „Helodea" Op vrijdag 18 april wordt in het Huis van Nassau de jaarvergadering gehouden van de aquariumvereni ging „Helodea". Als spreker treedt op de heer S. D. Koning. Vrouwenbond PvdA De Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid afd. Zierikzee, houdt woensdag 16 april a.s. om 8 uur de maandelijkse bijeenkomst in de kof fiekamer van het Huis van Nassau. Naast de gebruikelijke agendapun ten zullen het bezoek aan de con tactdag te West Zeeuws Vlaanderen en het aanstaande dagreisje worden besproken. Bij de viering van het 20-jarig be staan op 28 maart jl. is het bestuur er nog in geslaagd een kandidaat voorzitster en een bestuurslid te vinden. Afdeling Chr. Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 16 april wordt - sa men met de N.C.V.B.-afdeling - in het Ned. Hervormd verenigingsge bouw een bijeenkomst gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. Dr. v. d. Lee te Numans- dorp spreekt over zijn werk als arts op Nieuw-Guinea. Nutsdepartement naar Kon. Vlaamse Opera Het Nutsdepartement Zierikzee 'heeft weer een mogelijkheid openge steld voor een bezoek aan de Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. De reis wordt - bij voldoende deelna me - gemaakt op zaterdag 19 april a.s. Het vervoer vindt plaats per bus. ZIERIKZEE/BRUINISSE Mosselzaadcampagne van start Dinsdag 15 april begint de grote mosselzaadcampagne weer. Dinsdag morgen worden in Harlingen de ver gunningen uitgereikt en zal men uit zwermen over het Wad, om van 15 tot en met 25 april te vissen boven de grenslijn van Den Hoorn op Ter schelling naar de kerktoren van Tzummarum in Friesland (hel Gro ninger Wad). Dit 2aad mag alleen in Zeeland worden uitgezaaid. Van 6 tot en met 14 mei en van 19 tot en met 23 mei mag worden gevist zuidelijk van genoemde lijn. (Friese Wad). Dit zaad is bestemd voor de percelen in de Waddenzee. BURGH Belangrijke Nut-Vogelwachtavond Het conflict mens-natuur spits zich toe. Dit is de titel van het onderwerp waarover op a.s. vrijdagavond in ho tel Het Wapen van Burgh dr. M. J. Adriani uit Oostvoorne voor de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland In samenwerking met het Nut een le zing houdt. Mr. Adriani, die reeds vorig jaar een even urgent onderwérp behan delde zeide over dit onderwerp dat de mens steeds meer met de natuur krijgt te maken. Immers, Moeder Aarde en de door haar gedragen schier onuitputtelijke rijkdom aan levende wezens is uiteindelijk de bron waaruit alle materiaal dat in het maatschappelijk leven van de mens zijn dienst bewijst, voortdu rend geput wordt. Deze omgang met de natuur heeft diepe en onuitwis bare sporen nagelaten. Door het op treden van de mens is een noodsi tuatie aan het ontstaan, die dermate beklemmend wordt, dat de bestaans mogelijkheden in de niet verre toe komst ernstig bedreigd worden. Het belichten van deze situatie, in het bijzonder met betrekking tot zuid west Nederland is het doel van de hier aangekondigde lezing. Opnieuw dode ree Jachtopziener S. Landman vond in de duinen van Westenschouwen een dode ree. Over de doodsoorzaak is niets bekend, doch het staat wel vast dat het dier niet is gestorven aan de mogelijke gevolgen van de duinbrand. De GEKRO nam het ka daver mee. RENESSE Aanbesteding bouw openbare lagere school In het gemeentehuis van Haamste- de vond maandag de aanbesteding plaats van de bouw van een open bare lagere school te Renesse. De belangstelling voor dit werk was enorm groot: er waren niet minder dan 26 inschrijvers. De hoogste inschrijving was van de fa. Roos, Stad aan het Haring vliet, voor f 359.000. Het laagst werd ingeschreven door fa. Prince te Haamstede, voo^ f 257.000. (De cij fers zijn exclusief B.T.W.). ZONNEMAIRE Jaarfeest G.J.V. Zaterdagavond' jl. hield; de C.J.V. een „Vaste Burcht" haar jaarfeest. De voorzitter opende deze avond met gebed, waarna alien hartelijk wel kom werden geheten. Daarna volg den de jaarverslagen. Het toneel stukje „Tante Arabelle" werd op dé planken gebracht, wat zeer in de smaak viel. Ook ihet toneelstukje „Paul speelt het klaar" werd met veel belangstelling gevolgd, waarbij zo nu en dan smakelijk gelachen werd. De traditionele verloting deed ook de spanning stijgen. Hoogtepunt van deze avond was wel de „Z.o.n.- n.e.m.a.ï.r.s.e Brandweer". De voor- zitte dankte iedlereen voor de ver leende medewerking, waarna ds. Jansma de avond sloot met dankge bed. De vereniging kan terugzien op een geslaagd jaarfeest. OUWERKERK Forellen in kreken Vrijdagmiddag arriveerde bij de kreken een wagen van de Organisa tie Verbetering Binnenvisserij, met aan boord duizend regenboogforel len, die in het water werden uitge zet. Aanwezig bij de uitzetting wa ren o.m. de voorzitter van de V.V.V- Duiveland en de bestuursleden van de H.S.V. „Oosterschelde". Het be trof hier 100 'kg. forel, die vlot in de kréken werden uitgezet. Het water van de kreken is brak. Ervaringen elders - het Veerse meer - hebben grond gegeven aan goede verwach tingen voor deze forellen. De H.S.V. „Oosterschelde" poogt met deze in breng van forellen de kreken aan trekkelijker te maken voor zijn 350 leden en eventueel ook de toeristen. Daar de uitzetting een nog experi menteel karakter draagt, wordt den hengelaaz's verzocht hun forellen vangsten te meidén met behulp van een uitgereikte kaart. Algem. vergadering Coöp. Raiffeisenbank Dreischor De Coöp. Raiffeisenbank te Drei schor hield haar algemene vergade ring, die geopend werd door de voor zitter, de heer L. M. Moermond. De ze kon slechts een gering aantal le den verwelkomen, aangezien de op komst te wensen overliet. Hierna ging hij over tot de agenda, terwijl hij er aan herinnerde, dat 1968 voor de bank een gunstig jaar was ge weest, in tegenstelling tot de land bouw. Ui.t het verslag van de direkteur bleek onder andei-e, dat de omzet flink was gestegen, wat tot gevolg had, dat ook het aantal verwerkte dagboekposten een grote stijging te zien gaf. De spaai-gelden stegen slechts in geringe mate, wat naar woi-dt aangenomen, waarschijnlijk voor een deel het gevolg is van het minder goede jaar wat de landbouw had. Ook de balans gaf als eindcijfer een hoger getal dan in 1967. De rekening en balans over 1968 werden hierna goedgekeux-d en de winst werd toegevoegd aan de re serve, zodat ook deze in de algeheel stijgende lijn werd opgenomen. De diverse her- en verkiezingen werden vlot afgewerkt. Hierna gaf de voor zitter een uiteenzetting beti-effende de vooi'gestelde wijziging van de sta tuten en het Huishoudelijk Regle ment. Tot stemming kon niet worden overgegaan, aangezien het veieiste minimum aantal leden, benodigd om hierover te beslissen, niet aanwezig was, zodat een tweede vergadering zal worden gehouden en wel op don- dex-dag 24 april a.s. Causerie Na de rondvi-aag, die geen vragen oplevex-de, konden de leden een boei ende causerie van de heer Van dei- Veen volgen over de afsluiting van het Brouwershavense Gat. Dit ge beurde aan de hand van grafiekkaar- ten, terwijl de diverse fasen van af sluiting nader werden toegelicht door middel van kleurendia's. Tot slot dankte de voorzitter de heer Van der Veen namens alle aan wezigen voor de leerzame, en te vens boeiende causerie, en zei er ze ker van te zijn, dat het de aanwe zigen door deze uiteenzetting moge lijk was geworden, iets meer inzicht te krijgen in de manier van werken bij de afsluiting van de Grevelingea BRUINISSE Ling brood voor bruidspaar Het bruidspaar Verspoor werd door vrienden verrast mei een brood dat bijna 1.50 meier lang was. Het werd gebakken door bakker Schricr en werd - met het oog op de witte broodsweken - op de huwelijksdag bij het jonge paar bezorgd. Er moest een apart bx-ocdblik worden gefabri ceerd om het reuzebrood te kunnen bakken. Kustvaarder in haven De Gi-oninger kustvaarder „Deo Duce" uit Delfzijl (750 ton) kwam in de haven te Bruinisse 500 ton aard appelen laden bestemd voor Spanje. Vrijdagmiddag 3 uur arriveerde het schip, 's nachts 2 uur was het kar wei geklaard. Door het -ruwe weer bleef het schip echter tot zondag in de haven. AMELAND. Prinses Margriet heeft maandagmiddag op Ameland een Rode Kruis-vakantieweek geopend voor 10 chronische zieken uit het ge hele land. De patiënten krijgen de vakantieweek aangeboden van de Amelander bevolking, a De politie in Milaan heeft bekend gemaakt, dat vanmorgen tegen acht uur de opstand in de gevangenis „San Vittore" „volledig" is bedwon gen. PRAAG. De Russische minister van defensie, maarschalk Gretsjko, is van Pi-aag naar Moskou terugge vlogen. Na de Russische troepen in oost-Duotsland geïnspecteerd te heb ben, kwam Gi-etsjko vi*ijdag naar Praag. Dinsdag IS april Zierikzee Concordia, 8 uur, vei-gadering oran jevereniging. Huis van Nassau, 7.30 uur, Bi'idge- club, Zierikzee. Nieuwerkerk Dorpshuis, verg. afdeling Duiveland Ned. Bond van Plattelandsvx-ouwen. Gereformeerde Kerk, 7.45 uur, ver- gadex-ing afdeling N.C.V.B. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afdeling Platte landsvrouwen. Zonnemaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, afd. Noordgouwe e.o. Bond van Platte landsvrouwen. Woensdag 16 april Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur, N.C.V.B. en C.P.B. Idem, 2.30 uur, bejaardensociëtejt N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, Vrouwen bond PvdA Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, afde ling N.C.V.B. Donderdag 17 april Bruinisse Ned. Herv. verenigingsgebouw, ver gadering N.C.V.B.-afdeling. Wie er in slaagt een flesje pittig reukwater voor dames samen te stel len, is er in geslaagd „een volkomen nieuwe parfumcombinatie te cre ëren". We zouden dat niet zo goed weten als onze goede ochtendpost (laat er ook altijd een middagpost mogen zijn), niet de verrassing had gebracht van het nieuwe exclusieve parfum „Brigand", dat door een vooraanstaande Franse couturier nu ook „in Nederland is gelanceerd". Ziet u wel: een Saturnus-maanraket en een parfum worden allebei ge lanceerd. Snel de dietionnaire er bij, want er zijn noga\ wat Franse woordjes mistig in ons geworden en ontdekt, dat brigand, struikrover betekent. De dames die zich met „Brigand" be gieten, willen - en dat is de mystie ke bedoeling achter het geurtje - „ver-„rover"-end" zijn. De couturier (ssst, reklame mag niet, maar het is Esterel), heeft al zoveel pluspunten op zijn naam. Weet ik ook uit dat epistel van de ochtendpost: „hij plaatst zich op het standpunt van de man, die graag een goed geklede vrouw ziet, waarbij buste, taille en heupen niet vermomd mogen zijn". Een kruisvaarder dus tegen de kleer- tjesmakers, die van vrouwen pure spotvogels willen maken, met afzak kende tailles, waaraan de historische kreet is ontsproten: „Sara jc rok zakt af' en een bovenconstructie, waarbij het schoonste sieraad van de vrouw, tot een nauwelijks te onder scheiden streepje is weggemoffeld. Een dwaze ontsporing, die ons vrou welijk 16e eeuwse voorgeslacht niet maakte, maar nu zijn we ook drie eeuwen in ontwikkeling verder. En bij dit alles dan de flesjes „struikrover". Geweldig, want als je „jong, vitaal, fijn en blij wil zijn", dan een straaltje „struikrover" ach ter de oren of in de hals. Maar hoe dat nu moet, met vrouwen midden in de schoonmaak, de stoep schrobben de vrouwen, de gordijnen wassenden en de bouillon-trekkende vrouwen. Dan ook vleugjes struikroverIk weet het niet, maar er staat in het stuk van de ochtendpost wel „altijd". Men mag dus zelf conclusies trekken en een stil verlangen naar eerlijk zweet en juchtleer voor mannen, pijptabak en nog zo wat, onderdruk ken met „Brigand", de zegeningen waarvan Frankrijk (ja wacht even, Marianne geurt, ook fijn), Zwitser land en natuurlijk ook Italië al pro fiteren met oil«> sociale en maat schappelijke voordelen van dien. Nu dan Nederland ook. Struikrover voor de aparte, fijne, blije vrouw, die geen weet meer heeft van migraine, een dikke keel van moeheid, en de jen gelende kindertjes eens even zat is. Allemaal opgelost door Brigand (struikrover). SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2