Wachten op het wonder Een Sowjet-nota met bijbedoelingen SUCCESJES Accijns op bier, alcohol en benzine omboog Oefening in de lucht: „knallen" verwacht BLIK DOOR HET WERELD Wilde haver in zomergerst DEN HAAG, 11-4. De accijns op alcohol gaat per 1 juli met 1.60 Kul den per liter omhoog, de bieraccijns met 2,2 cent per liter en de benzine accijns met 3,5 cent per liter. Btf de Tweede Kamer zijn wetsontwerpen ingediend die beogen de bestaande accijnzen met elï procent te verho gen, het inflatiepercentage over de periode 1967-1871 waarop de rege ring cok de bijstelling van de tarie ven van de inkomstenbelasting per 1 januari 1970 wil baseren. Als gevolg van de accijnsverho ging zal een liter jenever ongeveer 55 cent duurder wordem De stijging van de kosten van levensonderhoud als gevolg van de accijnsverhoging zal ongeveer eentiende procent be dragen. De motorrijtuigenbelasting zal niet zoals in de nota over de NAVO en defensiebeleid was vermeld, op 1 ju li u.s., maar op 1 januari 1970 wor den verhoogd. Dank zij de meerdere opbrengst van do vennootschapsbe lasting kan worden vermeden dat het vervoer, dat reeds door de ver hoging van de benzineaccijns wordt getroffen, nog zwaarder zou worden belast. De benzincaccijns, die sinds 1 ja nuari 1967 34 cent per liter bedroeg, stijgt tot 37,5 cent. de bieraccijns, die sinds 1 januari 1966 22 cent bedroeg wordt 24.2 cent en de alcoholaccijns gaat omhoog van 15,40 per liter (sinds 1 januari 1966) tot 17 gulden. De accijnsverhoging, die in 1969 97 miljoen gulden en in 1970 202 mil joen gulden zal opbrengen, was vol gens de regering noodzakelijk in verband met de extra defensie-in spanning, a raison van 90 miljoen in 1969. De gebruikelijke aanpassing van het percentage van de zg. diesel toe slag aan de verhoging van de ben- zinc-accijns blijft ditmaal achter wege. De bestaande fiscale verhou ding tussen diesel- en benzine-auto's 2al ten voordele van de dieselauto's verschuiven, zodat het zware weg vervoer niet wordt getroffen. Ook na de accijnsverhoging is de benzineprijs in Nederland nog steeds relatief laag in vergelijking met an dere E.E.G.-landen, met uitzondeiing van West-Duitsland. In Frankrijk varieert de prijs van een liter super- benzine van 81,90 tot 85,55 cent, in België en Luxemburg van 64,90 tot 65,75 cent. In West-Duitsland van 54,15 tot 63,80 cent en in Italië be draagt zij 75,40 cent. In Nederland zal superbenzine 62,92 tot 64,92 cent per liter gaan kosten. Alkchol wordt in Nederland duur der dan in enig ander E.K.G.-land. Het nieuwe tarief per hectoliter van 1UU procent wordt 17U0 gulden (vroe ger 1540) tegen België 1593 gulden, Luxemburg 1231, Frankryk 1174, Duitsland 1086 en Italië 697. De bieraccijns wordt even hoog als in Italië, n.1. 25 gulden per hectoli ter. In de andere E.E.G.-landen be draagt het ongeveer 13 gulden. Zoals in de miljoenennota 1969 is uiteengezet, dient naar het oordeel van het kabinet de stijging van de druk van het totaal van de belas tingen die dcor inflatie en progres sie optreedt over de periode 1967- 1971 te worden weggenomen. Deze stijging is het resultaat van de extra-stijging van de loon- en de inkomstenbelasting en het achter blijven van de specifieke (dat is naar een vast bedrag geheven) accijnzen en de motorrijtuigenbelasting. Het wegnemen van het inflatie-effect houdt dus ook in het aanpassen van specifieke accijnzen en motorrijtui genbelasting. Bij inflatie daalt im mers de druk van deze - niet naar waarde doch naar hoeveelheid of ge wicht geheven - belastingen even zeer als die van de loon- en de in komstenbelasting stijgt. Het aanpassingspercentage is be rekend op 11; bij de bepaling van dit percentage is een correctie toe gepast voor de invloed op de prijzen van wijzigingen op het gebied van de indirecte belastingen en van sub sidies. Een badbank UTRECHT, 10-4. Op de bouw en verwarmingsbeurs is een „badbank"' te zien, een zit meubel met ingebouwd bad. Als men de met schuimrubber en afwasbare kunststof bekle de leuning weg- en de zitting opklapt, komt er een „volwas sen" bad, compleet met meng- kraan, douchegamituur en zeepbakje te voorschijn. De boiler is verborgen in het Op zetkastje naast de bank. Een ideale vondst voor kleinbe- huisden. De vraag is natuur lijk alleen, of men nu in de woonkamer moet baden of in de badkamer moet zitten Wie niet graag „op"bad zit, kan bij dezelfde firma terecht voor een bad in een staande kast. Het bad staat er rechtop in en kan naar voren worden geklapt. De boiler hangt erbo ven, aan de achterwand van de kast. Het opvallendste aan de Russische nota aan Peking was de gematigde en kalme toon waarin voorgesteld word tverder te onderhandelen over de grenskwesties in Siberië. Het antwoord van Chinese zijde dat prompt kwam, repte van een laster lijk en leugenachtig stuk - een aan zienlijk minder kalme en bezadigde reactie dus. Maar dat zal de Russen niet hebben verrast. Niemand in het Kremlin zal er ook maar op gere kend hebben dat de Chinezen zouden inbinden door een keurig gesteld di plomatiek stuk. Wat Moskou deed is een kleine theaterschets opvoeren waarin het zichzelf aftekent als de redelijkheid zelve en het te verwachten antwoord moest daarop Peking wel te kijk zetten als een schoolvoorbeeld van onredelijkheid. Men achtte dit ken nelijk ergens voor nodig, maar dat zal niet zijn om de Sowjet-burgers te beïnvloeden: die hebben deze con clusie zeker cl eerder voor zichzelf getrokken, te makkelijker omdat de Russen gewend zijn zichzelf voor zien te achten van het grootste ge lijk ter wereld. Tussen haakjes: voor intern Sowjet-gebruik zijn er wel opzwepender teksten in de Russi sche kranten verschenen). Dus moest de buitenwereld beïn vloed worden en men mag wel aan nemen dat het er voornamelijk om ging juist die communistische partij en in het buitenland te bereiken die weifelen of het nog wel nuttg is zich achter Moskou te stellen als groot voorbeeld van hun leer. Moreel gezag nodig Het grote probleem der Russische leiders is immers dat sinds een jaar of vijftien niet aleen een scheiding der geesten heeft plaatsgevonden tussen wat men de Russische en Chinese lijn mag noemen, maar dat daarnaast in menig land de commu nistische ideologen voor de waarheid naar geen van deze hoofdsteden meer kijken, maar zelf hun uitgangs punt zoeken in de geschriften van Marx, Lenin, Engels en ook meer moderne, waaronder Mao, ché Gue vara, Frantz Fanon en zelfs figuren als Wilhelm Reich, niet schromend ook om kennis te nemen van de me ningen van door Moskou in de ban gedane lieden als Trotsky. Het is niet langer een spel om twee polen van wereldcommunisme - er is sprake van een grote veelheid van strevingen en Moskou moet de hoop al hebben opgegeven deze zelfstan digen achter zich te krijgen, behalve FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon „Ja. 't Is een paar weken geleden opgeschilderd". De keuken was wer kelijk mijn trots. Na moeders dood had ik vrijwel alles met de vodde- baas meegegeven: het oude kolen- fornuis, de tot de draad versleten gascomforen, stoelen en tafel, tot zelfs de aanrecht had ik weg laten breken en een complete, moderne keukeninstallatie besteld. Tevens had ik nu een ijskast, warm en koud water, een hyper modem aanrecht en leuke 'keukenstoelen. Om het geld hoefde ik het immers niet te laten? Dus waarom zou ik mezelf niet zo veel mogelijk comfort bezorgen? Tenslotte bracht 'ik toch het grootste deel van mijn dagen door in huis. Was het niet de winkel, dan toch in de keuken of de huiskamer. Bertus keek nog eens, een enkele maal knikkend. „Vakwerk", consta teerde hij. „Dat heeft een schilder gedaan". „Kun je dat zien?" vroeg ik ver rast. „Natuurlijk. Een leek maakt stre- perig werk. En de kleur harmoni eert met de rest". De koffie zette ik voor hem neer, pakte een trommel en liet hem een koek uitzoeken. Hij snoof met zijn neus boven de dampende koffie. „Dat ruikt goed, Woutje. Je zou een uitstekende huisvrouw zijn". Ik grinnikte. „Maak me niet ver legen, Bertus". Hij keek me hoofdschuudend aan. „Jij? Jij bent niet verlegen. Je bent een flinke zakenvrouw. Ik herinner me je moeder nog. Die zal je wel een goede opleiding gegeven hebben in het huishoudelijk werk". Hij wees naar de vloer. „Kijk maar eens je kunt er wel van eten. En overdag zul je je handen toch wel vol heb ben in de winkel. Geertje kan het ook niet altijd alleen af. Of wel?" Ik viel van de ene verbaring in de ander. „Je bent goed op de hoogte", stelde ik vast en ik bemerkte, dat ik een beetje gepikeerd was. Waar be moeide hij zich eigenlijk mee? Wat zou hij ervan zeggen, als ik op een avond onverwacht het kleine huisje bij de gasfabriek binnenviel en mijn commentaar gaf over het interieur? Maar iik had niet veel tijd om na te denken, want Bertus dronk even van zijn koffie en keek me toen rus tig aan. „Je snapt zeker wel, waar om ik gekomen ben?'' Naar waarheid antwoordde ik: „Geen idee. Ik vroeg me juist af, waar ik de eer aan te danken heb". „Wonderlijk". Hij roerde in zijn koffie en. keek er naar. „Heb je genoeg suiker?" „Ja zeker.ik ben niet zo'n zoetbek. Alles met mate, is mijn stel regel. Dus je weet werkelijk niet, waarom ik hier zit?" „Ik neem aan, dat je iets op je hart hebt!" „Precies. Kijk, de kwestie isik loop naar de dertig en vader is oud. Die is om zo te zeggen een man van de dag. Als hij wil, kan hij morgen naar het bejaardentehuis, maar dat wil hij niet. Misschien zou ik er op die leeftijd ook niet veel zin in heb ben. Maar een mens weet niet zelf altijd, wat goed voor hem is en wat niet. Nu ja, om kort te gaanik heb er over nagedacht om te gaan trouwen. Een Adonis ben ik niet be paald en een auto heb ik evenmin. Maar dat neemt niet weg, dat er le lijker kerels rondlopen dan ik en ook met minder centen. Jij bent ook nog jong cn hebt ook bepaalde dingen tegen. Om het maar precies te zeg gen: je gezicht heb je niet mee, hè? Ik had zo gedacht: misschien kunnen wij wel een paar worden, hè?" Ik voelde me rood worden. De eerste ogenblikken zat ik compleet verstomd hem aan te kijken. Als dit geen origineel aanzoek was, dan weet ik het niet. Maar er kwam woede in me op, over wat hij van mijn uiterlijk zei. Ik wist al jaren, dat ik geen schoonheid ben en wei nig kansen zou hebben een serieuze levenspartner te vinden-, maar daar om vond 'ik het niet nodig, dat mijn handicap nog eens even naar voren werd gebracht. Er zijn tal van din gen in het leven, die iedereen weet, maar waarover niemand of vrijwel niemand ooit spreekt. Je zegt ook niet tegen de vrouw van de paarde- slager: Zie ik het goed, mevrouw van Leere, loopt u vandaag minder mank als anders? Je spreekt er ge woon niet over, uit overwegingen van fatsoen. Maar voor Bertus scheen diit heel gewoon te zijn. Ik probeerde me zoveel mogelijk te beheersen en besloot zijni aanzoek maar van de vrolijke kant te bekij ken. Natuurlijk nam ik hem geen moment serieus. Desondanks kon ik natuurlijk nauwelijks over mijn ver bazing heenkomen. Het eerste, wat ik uitbracht was: „Bedoel je werke lijk, dat je met me wilt trouwen?" Hij knikte heftig. „Ja, dat wil ik graag. Ik heb je de laatste weken ongemerkt een beetje bekeken. Je bent een eenzame vrouw en ik ben eveneens eenzaam. We zouden elkaar aanvullen, nietwaar? Ik houd van zelfsprekend mijn werk overdag en jij het jouwe. Maar na het werk zou den we elkaar hebben en het gezel lig kunnen maken, niet! Ik ben ner gens te -beroerd voor, dus als ik wat kan doen in je magazijn of zo, dan ehmet alle plezier. En tuinen eveneens. Alle mogelijke huiskarwei- t.ies kun je me toevertrouwen, m'n handen staan nergens verkeerd voor. Humeurig ben ik maar zelden, want ik neem het leven van de vrolijke kant". (Wordt vervolgd). DEN' HAAG, 12-4. la de komen de twee weken wordt boven West- fc'urtpa de jaarlijkse luchtverdedi-* giagsiefening van luchtmachten van landen van de NAVO gehouden. Bij deze oefening wordt het zo snel mo gelijk onderscheppen van vliegtui gen in de praktijk gebracht. Ze heeft het karakter van een wedstrijd waarbij de vlieger die het hoogste aantal punten bereikt win naar wordt. Het aantal supersone vluchten zal tot een minimum worden beperkt, maar niettemin blijft er een kans dat „knallen" wegens supersoon vliegen ontstaan. Gedurende drie dagen in de week van 14 tot 18 april wordt geoefend boven Noord-Ierland en ten noorden daarvan. Op drie dagen in de week van 21 tot 25 april wordt gevlogen ten zuiden van de grote rivieren in ons land en boven België en de Bondsrepubliek Duitsland. dan zoals in bet Tsjechoslowaakse geval waar dat militair wel moge lijk was, zij hel niet zo eenvoudig als men had gehoopt. Wanneer dan de trouwe aanhang van vroeger - die achter Moskou stond uit raditie en omdat het zo hoorde en omdat dil toch het eerste socialistische land was - niet meer terug te toveren is, dan moet Moskou het hebben van een moreel gezag waardoor men overtuigt. En de tijd dringt daarvoor. De befaamde confe rentie van Moskou staat tenslotte voor de deur, waarop men graag zo veel mogelijk communistische party- en ziet kiezen tussen Moskou en Pe king. De nota van nu is een inzet van een campagne om China zoveel mo gelijk kans te geven zichzelf te laten zien als een onredelijk element waar geen reële samenwerking mee mo gelijk is. KERKNIEUWS Get". Kerken Aan het zendingscentrum te Baarn slaagde voor het zendingsexamen de heer M. Th. K. de Vries 1e Baarn. Hij zaj t.z.t. als landbouwkundige uitgezonden worden naar Midden- Java. Dit in dienst van Deputaten Algemene Diakonale Arbeid te Utrecht. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD, 10-4. Coop. Veluw- se eier vei ling Barneveld. Aanvoer 486.865 stuks, stemming vlot. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-55 gram f 10,22-10,52; van 56-57 gram f 12,51 -13,12; van 60-61 gram f 13,83-14,59; van 64-65 gram f 14,40 -14,54. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 546.460 stuks, stemming vlot. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 'gram f 10,93-11,40; van 57-58 gram f 13,31-14,16; van 62-63 gram 1' 14,50-15,26; van 66-67 gram f 14,77 -15,21. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer pi rn. 1.850.000 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 10,25-14,40, kg. prijs f 2,05-2,48; van 59-66 gram f 14,75- 18,85, kg. prijs f 2,50-2,40. Aanvoer kievitseieren 1200 stuks tegen 35-45 cent per stuk. „Flit sen" uit het buitenland ATHENE. Voor 'het gebouw van het uiterst rechtse blad Estia in Athene is een zelfgemaakte bom ontploft. Er sneuvelden ruiten. SAIGON. De Vietcong heeft vrij dag 180 raketten en mortiergranaten afgeschoten op de Zuidvietnamese steden Tay Ninh en Vinh Long. 21 mensen werden daardoor gedood en 200 gewond. KAIRO. Ambtenaren van het Egyptische ministerie van buiten landse zaken hebben donderdag Is raël verantwoordelijk gesteld voor het besluit van V.N.-bemiddelaar Jarring zijn vredesmissie in het mid den-oosten voor onbepaalde tijd op te schorten. BONN. West-Duitsland heeft vo rig jaar aan Aziatische, Afrikaanse en Zuidamerikaanse landen ontwik kelingshulp tot een totaal bedrag van 6.513 miljard mark verstrekt, zo heeft de Westduitse minister van economische samenwerking bekend gemaakt. WASHINGTON. Koning Hoessein van Jordanië heeft onthuld, dat Jor daanse troepen Arabische verzets strijders hebben gearresteerd, on middellijk nadat zij een raketaanval op de Israëlische haven Eilath had den gedaan. BAGDAD. In Bagdad is een pro ces begonnen tegen de Iraakse oud premier Taher Jehia, die beschuldigd wordt van schending van de Arabi sche boycotbepalingen. Vier van zijn vroegere ministers staan met hem te recht. STANFORD. Ongeveer 300 stu denten hebben een laboratorium van de Stanford-universiteit in Califor nia bezet om te protesteren tegen de onderzoekingen op het gebied van chemische en biologische oorlogvoe ring die daar ten behoeve van het ministerie van defense worden ver richt. PRAAG. Een groep Amerikaase afgevaardigden naar een congres in Praag is voor een bezoek van een dag met een Amerikaans militair vliegtuig in de Tsjechoslowaakse hoofdstad aangekomen. Aan de oefening neemt deel het 322 luchtverdedigingssquadron uit gerust met Starfighters. van de vlieg basis Leeuwarden. Het wordt gesta tioneerd op de Duitse basis Wiit- mundhaven. WASHINGTON. Koning Hoessein van Jordanië heeft in Washington een vredesplan voor het midden oosten bekend gemaakt .dat uit zes punten bestaat. Dit plan zou de steun hebben van president Nasser van Egypte. Hoessein brengt op het ogenblik een officieel bezoek aan Washington. Israël sUat niet sympa thiek tegenover het plan. WASHINGTON. De Canadese mi nister van buitenlandse zaken Mit chell Sharp heeft ia Washington verklaard dat communistisch China een Canadees voorstel heeft aan vaard om te gaan onderhandelen over het aanknopen van wederzijdse diplomatieke betrekkingen. MUNCHEN. Een 40-jarige Russi sche geschiedkundige, Alexei Jakoe- sjev, heeft in west-Duitsland poli tiek asiel gevraagd. Dit deelde het opvangcentrum voor vluchtelingen in Zirndorf mee. Jakoesjev bevindt zich momenteel in München. Nadere bijzonderheden zijn niet verstrekt. WASHINGTON. Koning Hoessein van Jordanië en president Nixon hebben in een gezamenlijke verkla ring, ter afsluiting van het bezoek van de koning aan Washington, op nieuw steun toegezegd aan het stre ven van de speciale V.N.-gezant Gunnar Jarring, een oplossing te vinden voor het conflict in het mid den-oosten. BERLIJN. In oost-Berlijn is een vluchteling, die muur tot op 50 meter genaderd was, door Oostduit- se grenswachten neergeschoten. Westduitse politiemannen zagen het slachtoffer op de grond liggen. Zij konden door het duister niet zien of het een man of een vrouw was. Woensdag is in Berlijn ook een vluchteling neergeschoten. CALCUTTA. Bij een gevecht tus sen de politie en arbeiders in Cal cutta zijn zes arbeiders om het le ven gekomen. Arbeiders van een fa briek hadden een bijeenkomst belegd om ter ondersteuning van hun eis aan d!e directie om 55 ontslagen ar beiders weer in dienst te nemen. RECHTSZAKEN Acht jaar geëist voor moord op zoontje AMSTERDAM, 12-4. Acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse recht bank tegen de 25-jarige Hilversum- se plaatwerker J. H. J. M. geëist wegens moord op zijn 21-maanden oude zoontje Hans. Verdachte die volledig bekende had zijn zoontje op wie hij erg gesteld was met zijn bei de handen gewurgd. M. had dit ge daan omdat door het gedrag van zijn vrouw, die een paar keer met een barkeeper was uitgeweest, zijn jon gen een ellendig leven tegemoet zou gaan en hij hem dit wou besparen, aldus luidde verdachte's verklaring voor zijn verschrikkelijke daad. LAND- EN TUINBOUW De bestrijding van wilde haver dient feitelijk landelijk te worden aangepakt; het is een landsbelang. Het gevaar wordt/ dikwijls te laat onderkend. Besteedt daarom alle aandacht aan de bestrijding, ook al is er maar een lichte besmetting. Met het bestrijdingsmiddel „Cary- ne" heeft men het voordeel pas te behoeven spuiten als men in het voorjaar de aanwezigheid van jonge wilde ha ver-plantjes in de zomer gerst daadwerkelijk heeft vastge steld. Dit middel wordt gebruikt in de dosering van 3 liter per ha en toegepast in het jonge gewas, wan neer de wilde haver is opgekomen. Voor een goed resultaat zijn de vol gende punten belangrijk: I. de wilde haver moet 1-2 blaadjes hebben; 2. het graangewas en ook de wilde ha ver moeten droog en afgehard zijn. De hoeveelheid spuitvloeistof moet niet meer dan 150-200 liter per ha bedragen, een zwaar gewas bevor dert het resutaat. De groei van de wilde haver komt tot stilstand. Het gewas groeit door en lichtgebrek en de verdere nawerking van het mid del doen de rest. Van de toch nog zaadvormende wilde haver heeft door Caryne 80 geen kiemkracht meer. Wanneer men zich aan de voor- FINANCIËN EN ECONOMIE Philips verwacht goed 1969 EINDHOVEN, 12-4. Voor 1969 verwacht de raad van bestuur van N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken een voortzetting van de gunstige gang van zaken in de onderneming. Men voorziet een verdere groei in alle activiteitsgebieden waarop Phi lips werkzaam is, aldus het jaarver slag 1968. Een omzetstijging van on geveer 9 procent wordt door de di rectie verwacht. Een stijging van de winst ligt in de verwachting. Niet temin blijft het moeilijk te voorspel len hoe de markt gaat verlopen. Of er voor 1969 wederom een bonus- uitkering plaatsvindt is moeilijk te zeggen. De directie streeft wel naar een stabiel dividendbeleid. De omzet ten in het eerste kwartaal 1969 lig gen voor „op de planning". Momen teel is er een achterstand in de pro- duktie. schriften houdt en een aantal jaren met Caryne spuit, behoort het wilde haver-probleem net als dat van de Coloradokever tot het verleden. De aardappelprijs DEN HAAG, 11-4. De ontwik keling op de aardappeltermijnmarkt waar het aantal openstaande posi ties voor levering midden maart voor levering in april meer dan het dubbele bedroeg van het gemiddelde over de afgelopen vier jaar - geeft geen aanleiding tot het afkondigen van een maatregel ten aanzien van de consumentenprijs, anders dan die welke in de prijzenbeschikking ligt besloten. Dit heeft premier De Jong als mi nister van landbouw en visserij a.i., mede namens de minister van eco nomische zaken, verklaard in ant woord op vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw G. Brautigam (PvdA). De premier beschikt trouwens niet over aanwijzingen dat de ontwikke ling op de termijnmarkt een zelf standige invloed zou uitoefenen op de feitelijke prijsontwikkeling van de consumptie-aardappelen op de effectieve markt. Perevuur geblust DEN HAAG, 12-4. Het Produkt- schap voor Groenten en Fruit heeft zijn perevuurfonds geliquideerd. Het werd in 1967 ingesteld toen boom gaarden in Zeeland door het pere vuur werden aangetast en diende ter financiering van de bestrijdings maatregelen. Die maatregelen warén heb opruimen van zowel zieke als gezonde bomen in aangetaste boom gaarden en het opruimen van mei doorns, omdat deze voor de versprei ding van deze bacterieziekte gevaar lijke steunpunten vormen. Van het bedrag van 'bijna f 153.000 dat via een heffing bij alle pere telers in 't fonds kwam ,is nog ruim f 70.000 over. Daarvan, zo heeft het bestuur van 'het ProöuMsehap op aanraden van het Landbouwschap besloten, wordt f 17.000 opzij gelegd om eventueel door telers als gevolg van het perevuur geleden belasting- schade te vergoeden, f 15.000 gaal naar de veilingen, die meegewerkt hebben aan de uitvoering van de heffingsregeling. Wat er dan nog overblijft (ook wat er van de belas tingreserve onaangeroerd blijft) gaat naar de plantenziektenkundiige dienst. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beste zwager, ocm en oud-oom CORNKLIS APRIAAN HOOGLED op de leeftijd van 79 jaar Arnhem: K. C. CONSTANDSE M. CONSTANDSE TEN CATE Zierikzee: T. E. L. CONSTANDSE- BEUN C. DE RIJKE- CONSTANDSE A. M. DE RIJKE Broek in Waterland: M. SAATRÜBE- CGNSTANDSE A. F. W. SAATRÜBE Neven en nichten 11 april 1969 Heden overleed, na lang durige ziekte, onze schoon zoon, zwager en oom ANTHONIE BEIJK weduwnaar van K. P. Catshoek op de leeftijd van 64 jaar Uil aller naam: Familie J. CATSHOEK Haamstede, 11 april 1969 Zandweg 16 Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, mijn ge liefde man JOIIAN G. L. DE BIE op de leeftijd van 67 jaar P. DE BIE-MEIJBOER Zierikzee, 12 april 1969 Julianastraat 12 De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 16 april u.s., om 14.30 uur, op de algemene begraaf plaats le Zierikzee, voor afgegaan door een rouw dienst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Het Vrije 1; aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tct condole ren van 15.30 tot 16.00 uur in bovengenoemd gebouw, na afloop van de begrafe nis. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde broeder, oom en oud-oom JOHAN G. L. DE BIE op de leeftijd van 67 jaar B. A. BROUWER-DE BIE J. H. P. BROUWER A. J. BROUWER VAN TOOMBERGEN en kinderen Zierikzee, 12 april 1969 Heden ging van ons heen, on2e beste neef JOHAN G. L. DE BIE op de leeftijd van 67 jaar Bergen (N.H.): C. H. B. REDDINGIUS- DE BIE L. A. F. REDDINGIUS 12 april 1969 Te koop Restant poot-aardappelen bintjes A. Gebr. van Schel ven, Brouwershaven, tele foon (01119)395. Zetpoters, bintjes. J. F. van Westen, Oosterland, telefoon (01114) 274. Diversen De laatste SUS-loten a f 5, (trekking a.s. woensdag 16 april) bij sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee. Vanaf dinsdag: volop plan ten voor de tuin. Vioolplan- ten, Afrikanen, Pi'imula's en nog vele andere soorten. Ro zenstruiken, Stamrozen, Lus trum hoog en laag. In de kas volop kamerplanten. Komt U eens kijken, het verplicht U tot niets. Wij hebben ook een keus in sierpotten, bloem bakken en standaards. Pokon Crysal, Slakken-korrels, Pakken aarde en nog veel meer. Bloemenhandel J. Ra- via en Zn., Schuttershof straat 17, Zierikzee. telefoon (01110)3131. Prima kwaliteit huish.-ver- plegingsart. en gummi waren! Prijscourant en gratis proef monster worden op aanvraag franko toegezonden. Postbus nr. 93, Middelburg. Dinsdagmiddag 15 april a.s. is onze zaak gesloten. Gebr. Wiebols, Havenpark 9, Zie rikzee. De nieuwe goedkope en leuke Poppell-aansteker van f 5,25, in vele kleuren, bij sigaren magazijn D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede en hoek Kraanplein, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5