BEEKSE BERGEN AGENDA Raad Zierikzee besluit tot instelling van industrie-commissie STREEKNIEUWS Vakbeweging eist redelijke compensatie voor de werknemers Zierikzeese CJ.V.-groep bracht paasdagen door te Lïibbecke Bouwplan West 111 kreeg geen goedkeuring ZIERIKZEE, 10-4. De gemeenteraad besluot op de donderdagavond ge houden vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein tot het instellen van een commissie voor industrie- en middenstandszaken. Het desbetreffend voorstel van het college werd aangenomen, na amendering door de heer Doeleman, in dier voege dat aan de commissie twee personen uit de industrie en middenstand zullen kunnen worden toegevoegd aan de commissie, die verder zal bestaan uit de heren Verheden (PvdA), Doeleman (VVD), Simmers (KVP), wethouder By de Vaate (voorzitter) en Van Omme ren (secretaris), die stemgerechtigd lid van de commissie zal zgn. De twee personen uit industrie en middenstand, zal de commissie zelf als leden aantrekken, waarbij be trokkenen aan zwijgplicht worden onderworpen. In eerste instantie bleek de heer Doeleman geporteerd voor benoe ming van de heer Van Ommeren als voorzitter van de commissie. De heer Verheijen vond het aantrekken van twee leden - niet-raadsleden - een goede gedachte. Hij wees op de nood zaak dat de commissie uit een on even aantal personen zal bestaan. De voorzitter merkte op dat de commissie zelf de behoefte moet pei len aan twee extra leden, niet-raads leden. Wethouder Bij de Vaate vond zulks ook taak van de commissie. De voorzitter verwierp echter de ge dachte, dat de gemeentesecretaris voorzitter van een raadscommissie zou kunnen zijn, waarop de heer Doeleman vroeg, waarom betrokke ne dan als stemgerechtigde als com missielid is voorgedragen. De voor zitter repliceerde dat zulks door het college is gedaan, om de adviezen van betrokkene meer kracht te ver lenen. De heer Doeleman meende dat het college de secretaris zou kunnen be ïnvloeden, maar de heer Verheijen vreesde - bij niet stemgerechtigd zijn van betrokkene - dat hij dan eventueel teveel „boodschapper" van het college zou worden. Na dit de bat droegen de verschillende frakties hun kandidaten voor voor de com missie, waarop de stemming volg de, met het reeds genoemde resul taat. De V.O.O.-kwestic Tevoren had de raad zich al door verschillende stukken heengewerkt. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van b. en w., zijnde een reactie op de ingekomen brief van de Vereniging voor Open baar Onderwijs, waarin verontrus ting werd uitgesproken over ver meende discriminatie van het open baar onderwijs ter plaatse. In de brief wordt iedere aantijging in dit verband van de hand gewezen en kortweg gesteld, dat de raad zich nimmer aan discriminatie op onder wijsgebied heeft schulig gemaakt. Op verzoek gaf de wethouder van onderwijs, 'mr. Keuning, nog een toe lichting op het gepasseerde op de vergadering van V.O.O. op 13 fe bruari. Tevoren was de wethouder, maar dan in zijn hoedanigheid van bestuurslid van V.O.O. benaderd over de plannen tot het opstellen van een motie. De wethouder heeft zulks toen duidelijk ontraden. Bij het be gin der vergadering werd hem een stuk ter lezing ter hand gesteld, hou dende de feitelijke inhoud van de motie. De wethouder waarschuwde dat het niet verstandig was op deze wijze hiermede in de openbaarheid te treden. Toen hem bleek dat het toch doorgezet werd, heeft hij dc vergadering verlaten. College en raad beschouwen - na de brief van het college - deze zaak als afgedaan. Kampvuurfeest P.J.G. Op 18 april a.s. organiseert de P. J.G. „Sdhouwen-Duiveland'' een le denvergadering met na afloop kamp vuur. Dit kampvuur zal worden op geluisterd door een optreden van de troubadour Rob van der Bas cn ge houden worden op camping „Duin rand". Op het programma van de P.J.G. staat verder een dropping in samenwerking met afdeling Noord- Beveland, te houden op 25 april a.s., eveneens op camping „Duinrand". ZIERIKZEE Vergadering Z.O(ranje).V. Op dinsdag 15 april wordt in „Con cordia" weer een algemene verga dering gëhouden van de Z.O(ranje) V. Na eer. korte huishoudelijke ver gadering komt de definitieve vast stelling van het programma voor 30 april aan de orde. C.P.J. Schouwen-Duiveland Op maandag 14 april wordt in het Huis van Nassau een vergadering van de C.P.J. Schouwen-Duiveland gehouden, waarop de provinciaal voorzitter de heer W. de Jager het bondsonderwerp zal behandelen, door middel van een klankbeeld. BURGH Bazar Herv. Vrouwenvereniging De dames van de hervormde vrou wenvereniging te Burgh, zijn mo menteel hard aan het werk om za terdag gereed te zijn met de grote bazar, die op die dag in de „Koebel" wordt gehouden. De baten zullen ten goede komen aan het kerkinterieur. Geen jachthaven Ingekomen zijn de goedkeuringen van G.S. van Zeeland op de bestem mingsplannen West I en II evenwel niet op plan III, dat het gebied van de gedachte jachthaven betreft. De heer Simmers vond het een spijti ge zaak, dat de jachthaven in 't ge drang komt en vreesde dat t.z.t. de gemeente opnieuw bestek en teke ningen zal moeten laten maken. De voorzitter antwoordde dat nu een maal geen subsidie voor een jacht haven is te krijgen, zodat G.S. plan III niet hebben goedgekeurd. In verband met een schrijven van b. en w. aan de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, houdende een verzoek tot uitstel voor Zierikzee van een intrekking van de Woonruimtewet 1947, vroeg mevr. Van der Werve-Schouls of reeds een bespreking met „Beter Wonen" heeft plaats gehad. Dit ge sprek is - blijkens mededeling van de voorzitter - op komst. Inzake de onbewoonbaarverklaring van woningen informeere de heer Simmers naar de mogelijkheid tot gebruik als tweede woning van der gelijke huizen. De voorzitter: „alleen wanneer zij in redelijke staat zijn gebracht". De wethouder van P. W. deelde mede, dat de figuur van tweede woning in dergelijke geval len, reeds bestaat. Het ministerie van C.R.M. bericht te dat de subsidieregeling voor klei ne restauratiewerkzaamheden voor de gemeente voortaan 30 (tot nu toe 10 u) gaat bedragen. Het rijk fourneert 30 °/o en het toekomstig percentage van de provincie is nog niet bekend. Geattendeerd werd verder op on voldoende verwarming van de zij vleugels van de MAVO-school. Tarieven Haringvlietbrug Mevr. Van der Werve-Schouls wil de de tot f 2,- omlaag gebrachte ta rieven voor de Haringviietbrug, nog verder omlaag zien gaan. De voor zitter zette uiteen dat afschaffing dei- tarieven eerst in 1975 zal kunnen plaats hebben. Er is een financiële reserve, die t.z.t. terug betaald zou kunnen worden aan de gemeenten, zijnde aandeelhouders. Hij geloofde dat thans met een tarief van f 1,50 de begroting van de Haringvlietbrug sluitend te maken zou zijn. De raad ging akkoord met een schrijven van de gemeente Rheden inzake de wethouderssalarissen aan de minister. Geïnformeerd zal wor den wat Rheden aan deze zaak ver der zal gaan doen. Het architectenbureau Chr. de Heer N.V. Ie Rotterdam maakte een schetsontwerp voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school in plan West II. De school wordt 6-klassig en er zal een mogelijkheid tot uitbreiding blijven bestaan. Op de Stedebouwdag 1969 zal de ge meente de nadruk leggen op de toe komstige bestemmingsplannen voor dc binnenstad van Zierikzee. Er is weer voor elk wat wils. Op een grote tafel liggen de handwerk- stukken waaraan de dames' lang ge werkt hebben, te wachten op even tuele kopei's en 'koopsters, 's Avonds - de 'bazar is dan open van half acht tot half -tien - draait het rad van avontuur. Doch in de namiddag zijn er ook tal van vermakelijkheden zo als een ballengooitent, een grabbel- boom voor de kinderen en nog an dere aantrekkelijkheden. Dan is er zoals gewoonlijk een grote sprei die op zaterdag een eigenaresse krijgt, evenals een fraai kussen en een zelf gemaakte olifant waarvan de naam geraden moet worden. Reden te meer om die dag de schreden naar de Koebel te richten want er is veel te koop en er 'kan veel gewonnen worden. WESTERSCHOUWEN Gemeenteraad Westerschouwen Nagekomen zijn enkeUe stukken voor de op a.s. maandagavond te houden raadsvergadering. De ge meente gaat enkele wegen van de provincie Zeeland overnemen. Aller eerst 'het wegvak Hogeweg van de kom Burgh tot het begin van de te maken aansluiting van de recreatie- weg Haamstede - Westenschouwen, dus tot aan Kommertjesweegje. De lengte is ca. 1767 meter. Ten tweede het wegvak Burghse- weg tussen Haamstede en Burgh, lengte 468 meter. De overdracht ge schiedt voor elk object a fl de massa. De ovedrachtskosten zijn voor reke ning der gemeente. Voor het over nemen van de onderhoudsplicht be taalt de provincie aan de gemeente voor het deei Hogeweg f 109.057 en voor de Burghse weg f 37.803. Voor het eenmaal herstraten van 'de Ho geweg f 49.200. Het verhardingsma teriaal en al hetgeen verder tot de weggedeelten behorende 'kan worden aangemerkt zal kosteloos aan d'e ge meente worden afgestaan. Een uitgebreid stuk omvat de aardgaslevering, waarover in het raadsverslag meer. Belangrijk is ook de 12e wijziging van de begroting 1969 waarin de trap over de duinen 'bij de rotonde te Westenschouwen ter sprake komt. Deze 'trap is veel te smal en de ge meente heeft de Kon. Ned. Heide Mij opgedragen een plan op te stellen. Het 'betreft hier de 'betonnen trap aan de binnenzijde. De Heide Mij had in (haar plan: 1. de bestaande trap verbreden en 2. de bestaande trap vervangen door 'een nieuwe, brede houten trap. Het waterschap Schouwen-Duiveland gaat met het eerste deel niet akkoord. De ge meente heeft voor dit werk Incoret subsidie aangevraagd, die hoogst waarschijnlijk dit najaar toegezegd zal worden. De minderheid van b. en w. meent dat 'het werk nog vóór het seizoen uitgevoerd dient te worden ongeacht subsidie. RENESSE Eerste paal geslagen premie- en woningwetwoningen Ondanks het feit, dat ons nog de- ze week werd medegedeeld, dat men met de bouw van de premie- en wo ningwetwoningen administratief nog niet geheel rond zat, is woensdag toch de eerste paal de grond inge gaan. Als men met 'het heien, noodzake lijk geworden door een zich aldaar bevindende slappe veenlaag, gereed is, zal zeer zeker spoedig met de bouw worden begonnen. Algemene ledenvergadering S.V. Renesse Op maandag 14 april houdt de S.V. Renesse zijn algemene leden vergadering in Het wapen van Re nesse. Behalve de normale punten op de agenda, zoals o.a. 'het jaar- en financieel verslag, is er bestuurs verkiezing (3 aftredenden) en' de ver kiezing van een elftalkommissie. Ten slotte zullen de zomeraktivi teilen van de vereniging nader onder de loupe worden genomen. ZONNEMAIRE Jaarfeest G.J.V. Morgen, zaterdagavond 12 april, houdt de C.J.V. „Een Vaste Burcht" •in het Verenigingsgebouw (I. M. v. d. Bijlstraat 10) het jaarfeest. Op het programma staat weer, evenals vo rige jaren, cabaret en toneel, waar bij de lachspieren volop in beweging zullen worden gebracht. Verder zal weer een grote verloting plaats vin den, zodat het een aantrekkelijke avond belooft te worden. OUYVERKERK Voor 'het te Roosendaal gehou den examen voor het patroonsdiplo ma 'brood- en banketbakkerij, slaag de o.a. onze dorpsgenoot de heer J. P. Boot. OOSTERLAND Festiviteiten op Koninginnedag Het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging besloot op een vergadering, onder voorzitterschap van de heer Matth. Steenpoorte Lz. om ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van H.M. de Koningin op woensdag 30 april e.k. evenals op vele plaatsen een bescheiden Oran jefeest te organiseren, waarbij het volgende programma werd vastge steld: 9.30 uur: Met de schoolkinderen naar Nieuwerkerk, ter- deelneming aan 'de zanghulde van alle schoolkin deren van 'Duiveland. 10 uur: Aanvang van een kerkdienst voor alle richtingen in de Ned. Herv. kerk, voorganger dë plaat selijke predikant, ds. H. Ommering 1.30 uur: Met versierde fietsen in optocht vanaf het Torenplein naar het Hofplein, met medewerking vani de muziekvereniging „Ooster- lands Fanfare". 2.00 uur: 'Op het Hofplein kinder spelen: blokjes rapen en ringrijden voor kinderen van 10 'tot 12 en van 12 'tot 14 jaar. 3.00 uur: Koekhappen voor kinderen van 4 tot 6, en van 6 tot 8 jaar. Ballenwerpen voor kinderen van 8 tot 10 jaar. Zeilkruipen voor kinderen van 8 tot 10, en van 14 tot 16 jaar. 4.30 uur: Behendigheidsrijden op bromfietsen voor personen van 16 jaar en ouder. 6.45 uur: Gemaskerde voetbalwed strijd 'door de sportvereniging „Duiveland". 8.00 uur: Prijsuitreiking in de Con- feren'tiekamer. 8.30 uur: Besluit van de festivitei ten met een lampdonoptoc'ht, waar van 'de opstelling plaat9 vindt bij het Torenplein. Lampions gratis voor de kinderen verkrijgbaar. De burgerij wordt vriendelijk ver zocht de vlaggen uit te steken! Collecte „Zonnegloren" en „Sonnevanck" De huis aan huis-collecte, ten ba te van de samenwerkende sanatoria „Zonnegloren" te Soest en „Sonne vanck" te Harderwijk, die hier ter plaatse onder leiding van mej. A. E. Boot werd gehouden door de dames mevr. M. van den Berge-vun dei- Maas, mevr. L. van 't Hoff-van dei- Maas, mevr. M. van der Maas- van 't Hoff, en de jongedames Heieen Capelle, Tonnie Capelle, Rian Rotte en Rina Stoutjesdijk. bracht op de mooie som van f 302,64, waarvoor een dankwoord aan de milde gevers en geefsters, en niet minder aan lei ding en collectanten, zeker op zijn plaats is. BRUINISSE Val met bromfiets De 16-jarige scholier Ab. Jumelet kwam met de bromfiets te vallen toen hij moest uitwijken voor een overstekend 4-jarig jongetje uit Dordrecht. De bromfiets werd ern stig beschadigd en de berijder werd in cafetaria „Tast Toe" binnenge dragen. Dokter van Leeuwen consta teerde echter geen ernstig letsel. Brand in oude schuur Donderdagmorgen moest de brand weer te Bruinisse uitrukken omdat de brandweersirene loeide. Er bleek (door onbekende ooi-zaak) brand te zijn ontstaan in een schuur .staande op de hoek Molenweg-Groene weg te Bruinisse, behorend bij een al enige jaren leegstaand pand, eigendom van de heer G, Wurst te Oud Beij- erland. Het vuur vond gretig voed sel in de houten wanden van de schuur, maar de brandweer van Bruinisse, als steeds spoedig ter plaatse, had er weinig moeite mee het vuur te blussen. De in de schuur aanwezige betonnen bunker uit de oorlogstijd bleek niet brandbaar te zijn, zodat het gehele geval nog steeds overeind staat, zij het iets bouwvalliger dan tevoren. Prijs staatsloterij Naar wij vernemen is opnieuw een prijs gevallen op een door de collec- trice, mevrouw van 'l Haaf-Suter ie Zierikzee, verkocht lot uit de Staats loterij, op Bruinisse terecht geko men. Een inwoner van onze gemeen te werd de gelukkige winnaar van f 25.000. Zeester met zeven punten Berichtten wij vorige week de vangst van een „zeshoek", deze week toonde de heer Hans Steketee, op varende 'van de mosselkotter Bru 24, ons een zeester met zeven goed vol groeide en gave punten. De zeshoek van Bru 27 werd dus door dit ex emplaar dat zeven punten telde, in de schaduw gesteld. Ook in het rijk der zeesterren blijkt baas boven baas te bestaan. Vijftig jaar Coöp. Raiffeisenbank •De Coöp. Boerenleenbank te Brui nisse, thans Coöp. Raiffeisenbank geheten, waaruit valt af te leiden, dat de bank is aangesloten bij de Centrale Bank in Utrecht, bestaat in 1969 50 jaar. Het bestuur besloot enige aandacht aan dit jubileum te besteden en zo zal de vergadering van 18 april a.s. een „feestelijke" zijn. waarop onder meer dia's van het 500-jarig bestaan van Bruinisse zul len worden vertoond. De leden met- hun dames zijn uitgenodigd voor deze feestelijke avond, te 'houden in 'het barakkenkamp Stoofpolder. Dreigement met gezamenlijk verzet KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Het aantal werkne- mer$ van Hoogovens in IJmuiden is in 1968 gestegen met 1.020 tot 18.070. Hierin zijn begrepen ruim 1.100 bui tenlanders, van wie 650 Spanjaarden en 300 Italianen. DEN HELDER. De 71-jarige IJ- Pronk uit Den Helder is op de Spoor- gracht aangereden door een brand weer jeep, en aan zijn verwondingen in het ziekenhuis Parkzicht overle den. HILVERSUM. Een verkeersonge val op de Veendijk in Loosdrecht heeft het 'leven gekost aan de 60- jarige W. Collignon uit Loosdrecht. Voor zijn woning werd hij bij het oversteken van de weg aangereden door een auto. De heer Colignon overleed ter plaatse aan zijn ver wondingen. EINDHOVEN. Door de rijkspolitie te Best' zijn op heterdaad betrapt bij het uitgeven van valse dollarbiljet ten de 31-jarige F. O. uit Eindhoven en de 41-jarige H. T.. zonder vaste woonplaats. De biljetten vertegen woordigden een waarde van 20 en 50 dollar. ASSEN. De rijkspolitie te Borger heeft de 16-jarige schollier O. V. uit Buinen aangehouden. De jongen be kende in het Paardebos te Borger een 3-jarig meisje te hebben aange rand. UTRECHT. „De regering zal niet alleen de liberalisatie van het bou wen en wonen met kracht voortzet ten, maar wil tegelijkertijd haar di rigerende werkzaamheid vervangen door een grotere activiteit ten aan zien van stimulering en service. Ser vice, door het ter beschikking stel len van studie, ervaring en hulp bij research, ontwikkeling en organisa tie". Dit verklaarde donderdag mi nister ir. W. F. Schut bij de opening van de vakbeurs „Bouw cn Verwar ming". DEN HAAG. Vooruitlopende op de te verwadhten ontwikkelingen van de containervaart heeft de V.N.S., naar zij mededeelt, besloten over te gaan tót verlenging van 6 van haar S-kerkschepen, t.w. m.s. Schiekerk, m.s. Servaaskerk. m.s. Sinoutskerk, m.s. Spaarnekerk, m.s. Steenkerk, m.s. Streefkerk. AMSTERDAM. Wim Sonne veld zal op 19 en 20 april voorstellingen geven in Seedorf, Duitsland. Op 1 mei vertrekt hij van Schiphol naar de Verenigde Staten waar hij 2 mei in New York een voorstelling voor Nederlanders zal geven. ROTTERDAM. Ongeveer vijftig auto's, geparkeerd op het terrein van Cyonamid in Europoort zijn be schadigd door zwavelzuurdruppels, afkomstig van de fabriek van Ket- jen-Carbon. De lak van de auto's was aangetast. De schade zal worden vergoed. DEN HAAG. Dc Haagse politie ar resteerde 24 Marokkanen, die ille gaal ons land 'bleken te zijn binnen gekomen. Zij zullen vandaag de Bel gische grens worden overgezet. De Marokkanen werkten bij tuinders in het Westland. Overheid gaat zuinig doen met kantoorbehoeften DEN HAAG, 10-4 - De regering heeft besloten maatregelen te nemen die tot besparingen moeten leiden cp de rijksuitgaven voor aanschaf fingen van kantoormeubilair en an- dre kantoorbehoeften. Voor de uitvoering van deze maat regelen heeft de minister van finan ciën een Beschikking uitgevaardigd, waarin naast algemeen geldende nor men voor de aanschaffing van kan toormeubilair, voorschriften zijn op genomen voor de aanwijzing van functionai-issen die o.m. belast wor den met de opstelling van aanschaf fingsprogramma's. Een en ander heeft ten deel een efficiënt aan- schaffingsbeleid t.b.v. de staat te be vorderen. Israël en Egypte hebben, donder dag aan het Suezkanaal weer een artillerie- en tah'kduel uitgevochten dat 'bijna twee uur duurde. Door tussenkomst van de V.N.-waarne- mers 'kwam er een eind aan het ge vecht. Volgens Israël werd daarna Tien jaar ge-eisl voor moordaanslag AMSTERDAM, 10-4. Wegens dood slag op zyn landgenoot Harold J. Bilderdijk en opzettelijke poging tot levensberoving op zjjn concubine Lea Gobets (33) heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse recht bank tegen dc 27-jarige uit Surina me afkomstige elektricien Michel L. uit de hoofdstad, 10 jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest geëist. De zeer zacht sprekende verdach te gaf tce beiden met een dolkmes te hebben gestoken maar niet met de bedoeling hen te doden. De offi cier herinnerde er aan dat dit in de week was na de gewelddadigheden op de Zeedijk in de hoofdstad, waar de Surinamer Waldy H. met een ba jonet een 19-jarige vrouw dodelijk verwondde, een matroos neerschoot, een 30-jarige barjuffrouw in de rug schoot en een 32-landgenoot met de bajonet in de rechterschouder stak. Daarna sloeg de man de hand aan zichzelf, maar hij bleef in leven. Bij de motivering van zijn eis zei de officier dat daarbij ook een rol moet spelen dat het in het kleine milieu waaxin de Surinamers en An- tillianen leven duidelijk moet wor den dat deze feiten niet getolereerd Vrijdag 11 april Brouwershaven Hotel Graaf Floris V, 8 uur, jaar vergadering S.D.K.B. Haamstede Hotel Bom, alg. ledenvergadering kolenver. E.M.M. Zaterdag 12 april ZoHiiemairc Verenigingsgebouw, 7.30 uur, jaar feest G.J.V. Brouwershaven Hotel Floris V, 2 uur, slart Rode Kruis-wandeltocht. Maandag 14 april Zierikzee „Mondragon", 8 uur, Philalelica. Huis van Nassau, 8 uur, C.P.J. Sch.- Duiveland. Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Renesse Hotel „Het Wapen van Renesse", 8 uur, ledenvergadering s.v. Renesse Dinsdag 1ï april Zierikzee Concordia, 8 uur, vergadering oran jevereniging. Nieuwerkerk Dorpshuis, verg. afdeling Duiveland Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Haamstede Gereformeerde Kerk, 7.45 uur, ver gadering afdeling N.C.V.B. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afdeling Platte landsvrouwen. Woensdag 16 april Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 2.30 uur, N.C.V.B. en C.P.B. Vrijdag 18 april Zierikzee „Mondragon", 8 uur, Delta-Foto. Bruinisse Hotel „Storm", 7.30 uur, algemene vergadering Coöp. Raiffeisenbank „Bruinisse". Camping Duinrand, 7.30 uur, bijeen komst P.J.G. Zaterdag 19 april Zierikzee Viswedstrijd H.S.V. „Ooslerscheldo" DEN HAAG. H.M. de koningin is voornemens om op vrijdagmorgen 23 mei aanwezig te zyn bij de plaat sing van de laatste caissons in het sluitgat van de Lauwerszee. Amerika en de Sowjet-Unie be ginnen maandag in Wenen met dc opstelling van een plan om de landen zonder kernwapens die het nietvcr- spreidingsverdrag hebben getekend, te helpen bij de toepassing van kern energie voor vredesdoeleinden. Advertentie Eengoedidee voor morgen ONTSPANNINGSPARADIJS tussen Hilvarenbeek en Tilburg van Egyptische kant nog sporadisch worden en er scherpe reacties op met 'lichte wapens gevuurd. komen. Vergeet niet het safari-leeuwenpark van de Beekse Bergen te bezoeken. Vierdaagse reis naar Weslduits Irergstadjc BREDA, 10-4. „Dc vakbeweging zal gezamenlijk in verzet komen als in de Stichting van dc Arbeid geen overeenstemming wordt bereikt over een redelijke compensatie voor dc werknemers tegenover dc snelle prijsontwikkeling van de laatste maanden". Dit 7.ei de tweede voorzitter van het N.V.V., dc heer A. E. dc Boon, tijdens ccn protcstvergadcring van N.K.V. en N.V.V. in Breda. Een re delijke compensatie vond hij de over heveling van 2 °/o in de sociale ver zekeringspremies ten gunste van de werknemer. De heer Dc Boon zei ondermeer niet veel vertrouwen te hebben in de prijsmaatregelen van de regering. 11ij noemde het een vergissing le denken dat de prijsstijgingen nu af gelopen zullen zijn door de prijsstop. Volgens hem zal het prijsniveau eind april vergeleken met 1 januari zeker 6 hoger liggen. Mogelijk wordt dat nog wel meer, omdat, in de cij fers over maart dc huurverhoging van 1 april cn dc seizoeninvloeden van land- cn tuinbouw nog niet ver werkt waren. ZIERIKZEE, 11-4. Een groep van dc Zierikzeese C.J.V. heeft een ge slaagd vierdaags Paasbczock ge bracht aan de Duitse stad Lübbcckc. Voor de 29 deelnemers en deelneem sters werden het onvergetelijke da gen waarbij geprofiteerd werd van mooi en warm u-eer. Vrijdagmorgen voor Pasen ging de reis -in aLle vroegte van start op het Havenplein te Zierikzee, waarna op Nederlandse bodem tweemaal werd gestopt. Omstreeks 12 uur werd bij Bentheim de Duitse grens bereikt en op een flinke afstand vóór Lübbeckc 'kwamen enkele auto's met gastheren en gastvrouwen de Nederlandse bus al tegemoet. Na een pauze van an derhalf uur in Osnabrück werd het aan de voet van het Wichcngebergle gelegen Lübbecke bereikt, waar de groep in het jeugdgebouw werd ver welkomd door de heer H. Wagner, 'bestuurslid van het C.J.V. Lübbeckc. Het Duitse welkom werd beantwoord door de heer A. v. d. Schelde, die gewaagde van- de animo bij de leden von(- deze uitwissclingsbezorken De Zierikzeese jeugd vertrok hierna naar de logeeradressen, waarna des avonds in het jeugdgebouw een film werd vertoond over het Schützcn- feest '67 van Lübbecke en een film pje over het Duitse bezoek aan Zie rikzee ïn 1968. Officiële ontvangst De Zierikzeese jeugd werd zater dagmorgen een officiële ontvangst bereid door burgemeester Poolheide, die in grclc lijnen de geschiedenis van 'hel bergstadje schetste, dat al in 775 bekend was, maar eerst in 1270 stadsrechten kreeg. Dc burge meester zei o.a.: ..Ik beschouw de Zierikzeese C.J.V.-groep als een zendbode van Holland van de goede wil om het verleden te overbrug gen". Dc heer Pollheidc achtte hel een goede zaak om banden met el kaar te onderhouden. De heer B. D. Schol dankte na mens het Zierikzeese C.J.V. voor dc gastvrije ontvangst. Hij bracht de hartelijke groeten over van burge meester Kastelein en bood namens hem een brief aan. Als aandenken aan dit 'bezoek kreeg de Zierikzeese groep een ets van Lübbeckc aange boden cn er was voor iedereen een bierglas. Voetbalwedstrijd Na de ontvangst werd dc voetbal wedstrijd Lübbccke-Zierikzee ge speeld, waarbij de Duitse jeugd zich superieur toonde en de gasten met 4-2 verloren. In de middaguren werd een 'bezoek gebracht aan Porta West- falika te Minden waar genoten werd van de fraaie omgeving, 's Avonds werd een kampvuur gehouden, voor afgegaan door een 2 km ,langG berg- beklimming. Na dc Paasdiensl werd zondagmiddag een bezoek gebracht aan Bückcburg, een uit 1398 date rende 'burcht welke in de 16e eeuw werd omgebouwd lot kasteel. Het was een bijzonder interessant uit stapje. In c?e boste stemming vond zondagavond een afscheidsbijeen komst plaats. De heer Schot dankte voor de gastvrije dagen aan de Zie rikzeese jeugd aangeboden en bood de Duitse C.V.J.M. in persoon van de heer R. Sleinkamp een voorzit tershamer cn een asbak aan. Om éèn uur maandagmiddag kwam het uur van vertrek. Enkele tientallen auto's deden de Zierikzeese gasten uitgeleide, waarna een voorspoedige terugreis naar Zierikzee word ge maakt. De Lübbeckers houden van 26 juli - 9 augustus hun zomerkamp in het C.J.V.-kamp te Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2