Wachten op het wonder r dinsdag I U 1 11 12 14 In Bruinisse worden kasaardbeien bij honderden kilo's gepinkt Uwsleutel tot opgewekter autorijden is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie waardoor u nèt iets sneller reageert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. ZIUR1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1« april 1969 Nr. 20179 VHIJDAG NbJ SATERDAG "Nai MAANDAG ^B_. april ^B. APRIL ^^^__april 1 wuensdag"^ 16 april ^b donderdag _A PRIL VHIJDAG "ta^ APRII ^B I SATERDAG 19 aprii zondag MTpcpUT met show LEEFBAARHEID BINNEN DE SCHAALVERGROTING GESLOTEN U 1 fltUM 1 geopend van 9-17 uur voordelige trein/toegangbiljetten op de stations verkrijgbaar Deskundigen aangelokt door mooie resultaten BRUINISSE. 8-4. Terwijl elders in het land de eerste aardbeien uit de stookkassen worden aangevoerd (deze week 4 stuks op de veiling van het tuinderscentrum KapeJJe) plukt men in Bruinisse dezelfde kasaard beien al b|j honderden kilo's tege lijk. De topdag was hier maandag 31 maart toen men 's morgens om vier uur begon te plukken en men 's avonds om zes uur maar ophield, men stuurde die dag 1600 doosjes naar de "eiling en trok er toen nog 200 doosjes bij: totaal 1800 doosjes van 2 ons. De normale hoeveelheid die twee keer in de week wordt afgeleverd is echter 1000 doosjes per keer. Natuurlijk trekt deze ovex-vloedige oogst op een veel vroeger tijdstip dan elders in Nederland wel de aan dacht van vakmensen en voorlich tingsdienst en zo had men vorige week ook bezoek van een aantal des kundigen, om te onderzoeken welke oorzaken hier een rol spelen. De zon Dat schijnt in de eerste plaats de zon te zijn, die in de kuststrook van Vlissingen naar Den Helder een be paald aantal uren meer schijnt (c.q. zich van achter de wolken vertoont) dan b.v. in de Bommelerwaard, of eldex-s in het centrum of oosten van ons land. Daarnaast schijnt de grond zich juist op de plaats waar de firma C. Kik en Zonen haar tuinderij heeft bijzonder te lenen juist voor de aax-dbeienteelt en misschien zijn er nog meer factoren in het geding. Niet in de laatste plaats natuurlijk de faeling, die de familie Kik voor deze teelt heeft, want aldus één der fir- manten, „met de tomaten wil het ons niet zo goed lukken". Niet dat men niet vroeg met tomaten aan de vei ling is (ook deze worden bij vele kilo's tegelijk afgeleverd), men was hier ook wel bij de eerste aanvoer ders, maar niet de allereex-ste). En dan, wordt ook alles toegepast in de aardbeien wat mogelijk is, om een pxima produkt zo vroeg mogelijk te leveren, prima moederplanten en de uiterste zorg die aan de planten woedt* besteed. Begon men bij de tuinbouwvoorlichting te pi-aten over wit plastic dat in de aax-dbeienbed- den werd gelegd, de firma Kik ging er direct toe over om op grote schaal dit nieuwe experiment (en blijkbaar met succes) toe te passen. En wat overdag door de zon wordt gedaan, wordt 's nachts voortgezet door het kunstlicht. Opmerkelijk is verder dat de prijs die voor de primeur op 14 maai't werd betaald, lager lag dan de aardbeien die in de week voor Pa sen werden geveild. Loods te Oosterland na jaar onder de slopershamer OOSTERLAND, 9-4. Het zal niet zo dikwijls voorkomen dat een ge bouw dat er nog maar een goed jaar staat, x-eeds onder slopershanden valt zoals dit nu hier ter plaatse het ge- Advertentie. Wastafel verstopt. Is er nog Fifax?Nee! Haal het even bij de drogist. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis De opleving in de prijzen geeft in diverse koelhuizen een verhoogde activiteit te zien. Dit wordt boven dien neg bevorderd door het mooie weer van de laatste dagen, waardoor de uien sneller gaan uitlopen. Op de veiling was het aantal uit sluitend 'klasse I, daar een aange voerde partij, die door de teler als klasse II werd aangeboden, hiervoor helaas zelfs niet meer geschikt bleek. De belangstelling was niet groot, doch de uiteindelijke notering voor de middel lag nog ruim f 1,20 per 100 kg. boven die van jl. vrijdag. Deze'sortering werd namelijk afge mijnd voor f 23,70. Gx-ove of picklers waren er niet, alleen nog 2 ton dxde- lingen klasse I, die een koper von den voor f 9,80, de vorige veiling was dit f 10,08. Buiten middel en grof blijkt er weinig belangstelling meer voor het produkt te zijn. De uitvoer nam in de laatste ver- slagwek iets toe en kwam op 4646 ton. In hoofdzaak werd deze meer dere export veroox-zaakt door de vraag van Frankrijk en Oost-Duits- land, waax-heen resp, 1.176 en 640 ton werden verzonden. De export naar West-Duitsland bleef met 1374 ton px-aktisch gelijk, Engeland en België voex'den elk 300 tox\ Ln en naar Afrika werd 226 ton verzonden. De rest ging naar divex-se bestemmin gen. val is met de aardappelsorteeidoods annex hooi- en strobergplaats van de heer Johs. de Bruine Mz. aan de Van den Abeeiestx-aat. Deze loods .die geheel in ijzercon structie was opgetx-okken en tussen de stalen spanten opge\'uld met bouwelementen en afgedekt met as best golfplaten zal een andex*e be stemming krijgen en moet plaats maken voor een veel grotere loods. De ooi'zaak van deze vroegtijdige sloop is dat er grond op deze plaats werd aangekocht door de Coöp. Te lers Vex-eniging te Ziex-ikzee en dat deze genoodzaakt was voor een goe de outillage de grond van bovenge noemde loods aan te kopen, waartoe de heer de Bruine bex-eid bleek. Er zal nu op deze plaats weer een aax-d- aopelsorteerloods worden gebouwd maar aanmerkelijk groter en voor zien van aardappelbewaarcellen. De afgebx-oken loods van de Bruine zal herbouwd worden op een perceel grond aan de Lage Rampex'tseweg. zoveel mogelijk met de afkomende materialen, spanten, steen en dakbe dekking. Zoals bekend heeft de heex- de Bi-uine zijn eigenlijk bedrijf bij de voormalige tramhalte in Ooster land. BUITENPOST. De 31-jarige wiel rijder R. van der Veen uit Buiten post is bij het oversteken van een kruising in de rijksweg Leeuwai-den -Gi'oningen dodelijk verongelukt. FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon M'n geduld begon op te raken. Ik leunde met m'n ai-men op de stoel voor me. „Zullen we enkele nuch tere feiten recapitulei-en? Ja? Dries van Ottum komt zaterdagavond, on geveer 'half elf, stapte met Riek uit, de armen om elkaar heen. Jullie gingen dan lachend naar boven. Ik zag juLlie gaan ...Je kletst! Waar was je dan?" „Boven liep Riek naar het raam en schoof de gordijnen dicht. Daarna kusten jullie elkaar en stoeiden. Daarna nam je haar op enne. Enfin.... jullie deden het licht uit en wat daai-na gebeurde.moet ik soms nog in details treden?" Blijkbaar schoot hem een ver schrikkelijke gedachte te binnen, want hij keek me met opengesperde ogen aan en stottex-de: „Was jij.... was jij soms beneden? In de zaak? Nee, dat kan niet. Ze sluiten al om zeven uur. En Rieks moeder was niet thuis". „Weet je dat wel zo zeker, Dries?" Treiterig klonk mijn stem. dat wist ik. Zijn handen vielen neer. Een die pe zucht slakend, zei hij, op een toon, waarin zijn verslagenheid te merken was: „Dus jij en haar moeder zaten beneden in de zaak. En jullie heb ben alles gehoord". Ik knikte, triomf voelend. Alles was fantastie, maar dat kon me op dit moment niet schelen. „Alles", hei-haalde ik, „van het begin tot het eind. Het huis is nogal tamelijk ge horig. Enfin, dat weet je misschien ook wel. Het was werkelijk een in teressante gewaarwording. Vooral voor mij. Je was zeker alvast een beetje aan het oefenen". Hij keek voor zich, begrijpend, dat dit voor hem het einde was. Ten minste bij mij. Zonder me aan te kij ken, vroeg hij; „Wat zei haar moe der?" „Informeer dat vandaag of mor- gen zelf bij haar, hè? Enfin, we zul len er maar geen woorden meer aan wijden. Bedankt voor alles, vooral voor het feit, dat je me nog tijdig de ogen opende. Ik zou zeggen: Zoek Riek maar op. Voorzover ik nu weet, is ze wel in staat je te troosten". Zijn 'hoofd ging omhoog. Hij keek me weer aan, toen vroeg hij: „Geef je me geen gelegenheid het uit te leggen?" Nu was ik wex'kelijk verbaasd. „Wat is er uit te leggen? Kun je ex- een aannemelijke x-eden voor geven, dat je met mij wilt trouwen, zoals je me tot in de treure toe hebt ver klaard, en met haar naar bed gaat?" „Ik had enkele borreltjes op", ver ontschuldigde hij zich. Mijn verbazing steeg. „Dus dat be schouw je als een geldig excuus voor je sexuele manipulaties? Wel, wel. in deze moderne tijd zijn er geen ta boes meer, hè? Alles mag en niets is er meer gek. Het spijt me. maar dat tempo kan ik niet bijhouden". „Maar ik houd toch van je?" riep hij wanhopig uit. Ik geloof hexrx niet meer. Hoofd schuddend antwoordde ik: „Jij houdt alleen maar van genot. Weet je, wat jouw bedoeling was? Met mij naar bed. Hopende, dat het gevolgen zou hebben, zodat er fatsoenshalve voor mij geen andere mogelijkheid zou bliivcn dan halsoverkop met jou te trouwen. Dan zou je een warm nestje hebben, zonder zorgen, want het is in het dorp bekend, dat Puis- ten-Woutje een paar centen bezit, getuige haar moderne, goed lopende zaak. Meneer zou als m'n wettige ge maal rustig zijn vriendinnetjes uit zoeken en er zich mee amuseren, terwijl zijn vrouw af en toe ook een brokje liefde toegeworpen zou krij gen. Ik ben niet dom, waarde heer. Je kunt je in nog zoveel bochten draaien als je wilt, maar voor mij beteken je niets meer. We zullen dit onverkwikkelijke onderhoud als be ëindigd beschouwen". Ik liep naar de deur en opende die. Met vadex-s wandelstok in de hand stond ik en keek hem aan met een iblik, die aan duidelijkheid niets te wensen ovei'liet. Hij kwam naar me toe en een ogenblik dacht ik, dat hij me in zijn armen wilde nemen. Ik deed een pas tex-ug en hief de stok een eindje op „Als je het toch zou wagen me aan te raken, sla ik je de 'hersens in!" siste ik, woedend om de vernedering, die hij me had willen doen ondex-gaan. Hij begreep blijkbaar, dat het bittere ernst was. want zonder nog wat te zeggen of me aan te kijken, liep hij naar bui ten. Ik sloot de deur achter hem en leunde er tegenaan, hijgend van emotie. De stok viel uit m'n kx-ach- teloos geworden handen. M'n hoofd bonsde en ik voelde me misselijk van ellende. Ook die avond heb ik gehuild, toen ik in bed lag. De volgende morgen vermande ik me. In elk geval was ik zover gekomen, dat het me dwaasheid leek het me zo aaxt te trekken. Dat was hij toch zeker niet waard? Dus deed ik mijn werk, bij gestaan door Geertje, en tussen ons werd nooit meer de naam Dries van Ottum genoemd. Enkele maanden later, in 't voor jaar, trouwde (hij met Riek Teubling, en tx-ok bij haar moeder in. Van Ot tum was tenminste één van zijn zoons kwijt. En ik was een illusie ai-mer. Van die 'tijd af heb ik mezelf ingepx-ent: dit was de eerste man, het zal ook wel de laatste in je leven zijn, Woutje. Tenzij er een wonder gebeurt. En ik vraag me nog elke dag af: gebeuren er nog wonderen? (Wordt vervolgd). RENESSE, 6-4. Zaterdagmiddag rukte de brandweer van Renesse uit nadat er een melding was binnengekomen van een duinbrandje ter hoogte van de Duinweg. Ter plaatse aangekomen bleek echter, dat door snel ingrijpen van de in de omgeving verblijvende badgasten, het vuur reeds tot staan was gebracht, zodat voor de brandweer slechts de taak was weggelegd te con troleren of er geen brandgevaar meer bestond. Ongeveer 1000 mr. duinbe planting was verbrand. .Buurtbewoners verklaarden het vuur plotseling te hebben zien oplaaien. Over de oorzaak tast met in het duister. Een onder zoek wordt ingesteld. SPORT KORFBAL All-Ready bond ook Animo III aan haar zegekar (6—2) In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbal Bond heeft All Ready zater dagmiddag ook de voorlaatste thuis- wedsti-ijd in een overwinning kun nen omzetten en Animo III resoluut teruggewezen. Het was overigens jammer dat de hai-de wind zoveel afbreuk aan het spel deed. Het begin was voor All Ready goed, want ï-eeds in de twee de minuut van de wedstrijd schoot Piet de Ronde het eei-ste doelpunt in de kox-f (1-0). De bal was nauwe lijks weer middenuit genomen of Ada Hage kx-eeg een kans en zij schoo.t opnieuw in de Soubux-gse korf (2-0). All Ready, dat met de wind in de rug speelde, bleef sterk in de meex-derheid en in de achtste minuut schoot Tonny Hage van grote afstand fx-aai in (3-0). Kox-t hierna kx-eger. de x-ood-zwax-ten een straf- worp toegewezen doch Vermeule faalde nu in het benutten hiervan. Animo kwam er maar spox-adisca aan te pas en na een half uur spe len, hadden de Ziex-ikzeeënax-en op- nieuw succes. Tonny Hage was uit stekend op dreef en bracht de stand op 4-0. Twee minuten later kreeg Animo een vrije schietkans, waar van Wout van der Wekken dank baar gebruik maakte. Vlak voor de rust kende scheidsx-echter Marteijn DES—Patrijzen 5—2 De overwinning van de thuisclub op Patrijzen is geen ogenblik in ge vaar geweest. Het lot van Patrijzen is bezegeld en volgend jaar zal deze ploeg in de tweede klasse moeten uitkomen. Rini Dijkman opende de score (1-0) maar toen hadden de oranje-witten zeker al een vijftal doelrijpe kansen om zeep gebracht. Kort voor rust wist Nico v. d. Graaf de voorsprong tot 2-0 te verhogen. Direct na rust wist Wim Ars door te breken en doelman Jan Hart te omspelen (2-1). De thuisclub legde er toen een schepje op en uit een voorzet van Nico v. d. Gx-aaf had Piet van Aart- sen maar voor het inschieten (3-1). Dezelfde speler had weinig moeite om, nadat de Patrijzenverdediging was blijven staan voor buitenspel, het net opnieuw te vinden (4-1). In deze periode werd zeer veel gescho ten op het Patrijzen-doel en slechts af en toe kwamen de bezoekers over de middenlijn. Een door Piet van Aartsen genomen corner bx-acht de bal op het hoofd van Nico Tuinman die de stand op 5-1 bracht. Ten slotte bepaalde Wim Ars de eindstand op 5-2. SKNWK I-Duivcland I 2-1 De blauw-zwarteu wonnen deze gemeentelijke derby tussen Nieu- werkex-k en Duiveland, waarbij de thuisclub veel taktischer spel te zien gaf dan de bezoekers die met de sterke wind de ballen hoog naar vo ren schopten. De Nieuwerkerkse achterhoede wist daar echter wel raad xnee. In de 16e min. gaf J. Thie- yy een 'keurige voorzet waarna M. Heijboer met 'n zweefduik een kop bal op doelman v. d. Hulle afvuurde, die echter kansloos was (1-0). Van krachtsverschil was ovex-igens wei nig sprake, al waren de Oosterlan- dex*s iets meer in de aanval. In de 27ste min. zorgde P. Roks voor de gelijkmaker (1-1) maar nog in de zelfde minuut wisten de Nieuwer- kerkers weer een voorsprong te ne men: M. Heijboer knalde tegen de paal maar W. van Putten stond klaar om de terugspringende bal in het net. te werken (2-1). Na -de rust' kwamen de Oosterlanders gevaarlijk terug maar doelman v. d. Linde wist zijn doel verder schoon te houden. Advertentie. "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" de Souburgers een strafworp toe. doch deze werd grandioos gemist. In de tweede helft was er een kwartier gespeeld toen Wout van der Wekken opnieuw een tegenpunt kon laten aantekenen (4-2). Het volgende aan- valsvak van de Zierikzeeënaren werd nu weer productiever en het was Piet de Ronde, d:ie al snel zijn kans schoon zag (5-2). Dix'ect daarna wist de Ronde een strafworp niet te be nutten doch Ada Hage hielp haar clubgenoot snel over dit vei'driet heen door het halve dozijn vol te maken (6-2). 10 minuten voor het einde doelpuntte Henk Vermeule nogmaals voor de rood-zwarten, doch dit werd geannuleèrd. VOETBAL MEVO II-SKNWK II 8-1 In de le helft, met de wind in de rug, bad MEVO een groot veldover- wicht. Met het afwex'ken van de aan vallen wilde het bij de oranjehem den evenwel niet best vlotten. Het duurde dan ook nog geruime tijd voor Peter de Oude er in slaagde om de thuisclub de leiding te geven (1-0) Nadat Adrie v. d. Welle met een be heerst schot de voox'sprong tot 2-0 had opgevoerd, bracht Bram v. d. Singel de ruststand op 3-0. Ondanks het feit dat SKNWK na de thee het voordeel van de wind bad kreeg de thuisclub een nog groter vel dover - wicht dan in de le helft. Aanval op aanval golfde op het Nieuwerkerkse doel af, en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Kees bij de Vaa- te bracht uit een voox'zet van v. d. Wekken de stand op 4-0, waarna Pe ter de Oude tweemaal het SKNWK - duel wist te doorboren (6-0). Na een solo-aktie werd het door Kees bij de Vaate 7-0, waarna Steens met een kopbal de eer voor de bezoekers wist te redden. Johan Boei', die voor de geblesseerde Peter de Oude was m~ gevallen, bracht ten slotte de eind stand op 8-1. Renesse li-Zeeland Sport III 4-1 De rood-witten, die beter van de geboden kansen wisten te profiteren, behaalden een verdiende overwin ning op de nog al tegenvallende Vlissingei-s. In de defensie van de thuisclub speelden Roel Boerma en Rinus Kooman een dominerende ï'ol, terwijl doelman Simons, die weinig gevaarlijk werk kreeg op te knap pen, een betrouwbare indruk maak te. In de voorhoede maakte Piet Berrevoets zich met het scoren van dx*ie van de vier doelpunten bijzon der verdienstelijk. A) direct na de aftrap wist Renesse een veldover- wicht te nemen zonder er hierbij evenwel in te slagen de verdediging van de bezoekei's voor moeilijke pi'o- blemen te stellen. Het duui'de dan ook tot de 28e min. voor Piet Ber revoets met een goed gericht schot zijn club de leiding kon geven (1-0). Nadat Berrevoets nog eens op de lat had geschoten slaagde hij er in een scherpe voorzet van Hans Simons het beslissende likje te geven (2-0). Al spoedig na de rust wist de links binnen van de bezoekers doelman Simons met een kopbal te verschal ken (2-1). Geruime tijd bleef deze stand gehandhaafd. Na een aantal vex-geefse pogingen bx'acht Hans Si mons in de 33e min. de stand op 3-1. waarna drie min. later Piet Berre voets de zege voor Renesse definitief veilig stelde (4-1). Dreischor I-Goes III 2-2 De blauw-witten hebben op tweede Paasdag voor een aangename ver rassing gezorgd door koploper Goes III een gelijk spel af le dwingen. Simon de Vlieger gaf na 25 min.'spé len de thuisclub de leiding (1-0). Twee min. voor rust slaagdén de gasten er door A. Leys in om de ba lans weer in evenwicht le brengen, ondanks het feit dat Dreischor veel beier spel te zien gaf dan de gasten. In de tweede helft duurde het gerui me tijd eer Dreischor weer tot sco ren kwam. De Goese doelman liep op een gegeven moment te ver uit zijn doel en daarvan maakte Leo Lieven- se dankbaar gebruik. Hij schoot vrij gemakkelijk in (2-1). Het spel van de leiders viel toch wel wat tegen. Hoewel iedereen dacht dat Dreischor de overwinning nu wel binnen had viel dat toch nog andei's uit. Vlak voor het einde braken de gasten dooi en Hans Lindenberg deponeerde de gelijkmaker achter keeper Dooge (2-2). Zo ontging Dreischor uileinde lijk toch nog de volle winst. Advertentie. Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. Casco van pleziervaartuig naar Brouwershaven NIEUWERKERK, 8-4. Met zes man sterk heeft het jachtbouwbedrijf W. Kesteloo te Nieuwerkerk een enorm casco van de werf te Nieuwerkerk naar de wei'f in Brouwei'shaven ge- bracht. Vrijdagavond laat bracht men het gevaarte uit de zandstraal- loods aan de Meidoornstraat naar de Ooststraat. Bij het parkeren van het gevaarte moest men alles op alles zetten en zich in allerlei bochten wringen om de goede plaats in te nemen, in afwachting" van zaterdag- moi'gen, toen het casco, met een vo lume van 6 Ion, naar Brouwershaven werd vei-scheept, op een daartoe ge- gebouwde stellage op wielen. Dit schip, naar ontwerp van De Groot le Sliedrecht, krijgt een Hollandse eige naar. Het zal worden gebruikt als pleziervaartuig. De Brouwershaven- se werf van de heer Kesteloo dient als afwerkingsplaats van het inwen dige, speciaal timmerwerk. Dit vvordl door de eigenaar zelf gedaan. Op de Nieuwerkerkse casco-werf zal bin nenkort een tweede exemplaar van dit type van stapel gaan. Dit jacht krijgt als doel. pleziervaax'tuig in de Middellandse zee. Het casco, dat vi'ijdagavond werd gekeex-d.x-eikte met de 'boeg tot aan de dakgoten van de omliggende huizen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 9