dagelijks 'n goede portie vlees NASSER DURFT WEER BLIK DOOR HET WERELD Arabieren verontwaardigd over Amerikaans plan Feest te Burgh en Haamstede op 30 april Het défilé voor paleis Soestdijk Amsterdam met Pasen vol ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE uomierdag j »pni iswa Nr. 2oub Zo scherp als maar mogelijk was heeft de Israëlische regering by voorbaat iedere regeling afgewezen die een uiermogendhedenconferentie zou kunnen vaststellen voor de pro blemen van het nabije oosten. Daar schuilt voor een groot deei de angst in dat Israël nog eens zijn vertrou wen stelt in een van bovenaf gega randeerde oplossing - zoals indertijd met een macht door de Ver. Naties gezonden blauwhelmen - die toch waardeloos kan blijken als een der partijen besluit er tegenin te gaan. Golda Meir, de nieuwe premier, waarschuwt als het ware vooraf dat Israël dit keer zeker niet op pressie zal reageren om iets toe te geven als daar niet iets zeer degelijks tegen over staat. Zij blijft erbij dat de eni ge goede oplossing is dat de betrok ken partijen zelf een overeenkomst sluiten en dan zelf alle verantwoor delijkheid dragen voor het nakomen ervan. De Ver. Naties bleken indertijd on machtig om te verhoeden dat Egypte de internationale troepen wegzond en van de ene dag op de andere de situatie ontstond die tot de juni-oor- log voerde. En waarom zou het een volgende keer beter gaan? Geen kans Intussen zijn details uitgelekt voor een plan dat de V.S. aan een even tuele viermogendhedenconferentie willen voorleggen. Daarin is opgeno men een ontruiming van de door Is raël bezette gebieden, behalve van Jeruzalem, waarvoor dan wel een regeling getroffen moet worden op dat de heilige plaatsen voor ieder open komen te staan. Verdere de tails van dit stuk zijn al niet rele vant meer, want juist deze passage heeft al btf de Arabische regerings leiders een storm van verontwaardi ging laten opsteken. H-et ziet er trouwens naar uit dat met name president Nasser al niet zoveel waarde hecht aan een accoord of dat nu onder auspiciën van de V. N., van de grote vier, of van de be trokken landen alleen gesloten wordt In zijn toespraak tot de enige partij van Egypte, zijn socialistische Ara bische unie, refereerde hij er al aan dat het leger weer is opgewassen te gen de Israëli's. Schieten over het Suezkanaal werd tot dusver bestraft, niet omdat het een bestandsschen ding was, maar uit vrees voor repre sailles. Nu wordt niet vuren bestraft omdat Nasser zijn macht groot ge noeg acht. Een bestandsschending wordt op die manier uitgelokt - niet bepaald de sfeer waarin welk ge sprek over een vrede veel kans maakt. Eisenhower Respect ooor de menselijke kwa liteiten van Dwight D. Eisenhower voerde de boventoon bij de herden kingen na de dood van Amerika's 34ste president. Niemand twijfelt er aan dat hjj zeker niet gerekend zal worden tot de echte grote presiden ten van de V.S. Zoals hij ook niet een geniaal krijgskundige genoemd kan worden. Waar Eisenhower wel groot 'm was dat was zijn vermogen om te bunde len, rot samenwerking te brengen. Het duidelijkst bleek dit toen hij in de tweede wereldoorlog het gealli eerde opperbevel voerde en zelfs moeilijke buitenbeentjes als Paiton en Montgomery liet samenwerken. Wie wil nagaan hoe een prestat'e dit is die vergelijke dit maar met de mi sère in de eerste wereldoorlog. Politicus was Ike evenmin. Hij heeft bijvoorbeeld nimmer zelfs ge probeerd echt de leider te worden van de republikeinse partij. Maar hij straalde juist doordat hij serieus probeerde - en slaagde - om presi dent van ulle Amerikanen te zijn, een morele autoriteit uit die door weinigen in dat ambt ooit is geëven aard. Iets wat te welkomer en nood zakelijker was doordat de V.S. zich juist in die tijd bevonden in een pe riode van onzekerheid en tweedracht die hij juist door zijn talent wist te rug te dringen .Zo bereikte hij dat hij dan wel niet de grootste presi dent der V.S. in deze eeuw werd, maar zeker verdiend wel een der nuttigste en ook geliefdste. HET TEXTIELMUSEUM TE TILBURG TILBURG, 31-3. Het Nederlands Textielmuseum in Tilburg is door de gemeente overgenomen. De acti viteiten van dit unieke museum zijn de laatste jaren zo toegenomen dat een slagvaardiger en intensiever ex ploitatie- en aankoopbeleid noodza kelijk waren geworden. De Tilburgse gemeenteraad, die besloot er een ge meentemuseum van te maken, stond' een extra krediet van ruim 100 dui zend gulden toe om ongedekte te korten, in de loop der jaren ontstaan te dekken en museumvoorwerpen aan te kopen. Nieuwe directrice rusthuis „Duinoord" Haamstede HAAMSTEDE, 1-4. In de in het rusthuis gehouden vergadering van het alg. bestuur Stichting Rusthui zen in Westelijk Schouwen, werd mej. G. H. du Croo benoemd tot di rectrice met als begindatum 1 april. Mej. du Croo heeft al enige tijd in het rusthuis Duinoord als adjunct directrice gewerkt. Afscheid werd genomen van haar voorgangster mevr. Schaleven-Jon- ker, waarbij ook de bewoners van het rusthuis tegenwoordig waren. Mevr. Sehaleven begon hier haar be trekking op 1 april 1967. Zij ontving de gebruikelijke bloemen en van het personeel een plantenbak met pa pieren bloemen. De verrassing zat in de bloemen want daar zat geld in voor de aankoop van echte planten. Tevens ging de kok, de heer A. J. de Bruine, het rusthuis verlaten. In een door de voorzitter, de heer H. P. Everwijn (die ook mevr. Sehaleven toesprak) gehouden dankwoord voor zijn werk als kok bood hij hem een platenbon aan. Het personeel bleef niet achter en bood de heer de Brui- Alles voor niets ROME, 31-3. In Rome is uit een geparkeerde auto, toebe horend aan een Westduts echt paar, een petitie gestolen met 10.000 handtekeningen, ter on- dersteuing van paus Paulus' omstreden encycliek „Huma- nae Vitae". Rudolf en Elisa beth Gcrstner vertelden de politie dat ze de petitie, waar voor ze handtekeningen had den verzameld in west-Duits- land, Oostenrijk en Zwitser land, persoonlijk aan de paus hadden willen overhandigen. Advertentie Vergadering Oranjevereniging BURGH-HAAMSTEDE, 1-4. Be halve het bestuur der Oranjevereni ging konden maar 4 leden van de 350 de moed opbrengen om de ver gadering in hotel Bakker te bezoeken en op deze avond hun zo gewaar deerde mening mede te kunnen uiten voor het op handen zynde Koningin- nefeest op 30 april a.s. Het kleine gezelschap werd welkom geheten door de voorzitter, de heer J. A. Fri- derichs. Het jaarverslag van de se cretaris, de heer M. O. Hanse Jr. werd in dank aanvaard. De penning meester, de heer P. van Waveren bleek maar een heel klein bedrag in kas te hebben, doch de contributies moeten nog worden opgehaald. Getracht zal worden om het leden tal drastisch op te voeren zodat de vereniging dan over meer kasmidde len kan beschikken voor de betaling der jaarlijkse feestelijkheden. In de morgen van 30 april zal de gebruikelijke aubade voor het ge meentehuis worden uitgevoerd. De verschillende schoolklassen zullen dan kunnen genieten van een pop penkast of filmvoorstelling. Natuur lijk zullen de tractaties niet verge ten worden. Het onderwijzend per soneel neemt weer het leeuwenaan deel van de organisatie voor zijn re kening. Voor de middag en avond werden verschillende mogelijkheden besproken. Gedacht werd aan ring steken te paard. Tegen een geringe vergoeding zal men daar aan deel kunnen nemen omdat enkele mane gehouders hun paarden daarvoor be schikbaar stellen. Op een andere plaats in het dorp wil men dan voor de jeugd van 10-80 jaar nog enkele andere spelen organiseren. Voor de avond is men er nog niet uit. Ge dacht wordt aan enkele gecostu- meerde voetbalwedstrijden met prij zen voor het leukste costuum. De Kon. Harmonie „Witte van Haemste- de" heeft als steeds haar medewer king toegezegd. Met de Boerenkapel zal onderhandeld worden om na de prijsuitreiking nog voor wat gezelli ge muziek te zorgen. Donderdag avond zal het bestuur de suggestie verder gaan uitwerken. Dank zij het volhouden van het bestuur zal het dan toch mogelijk zijn de zestigste BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 26 mrt. Marius Adrianus, z. van Marius Adrianus Verton en Jacomina Maatje Kleppe (Zierikzee); 26 mrt. Marinus Cornelis, z. van Ma- rinus Cornelis Doeleman en Lourina Bastiana Lievense (Westerschouwen) 27 mrt. Franciscus Martinus Johan nes, z. van Theodorus Martinus Ra- gas en Maria Theresia Agnes ten Bulte (Westerschouwen): 27 mrt. Leonie, d. van Jacob Peute en Jan netje Jongejan (Zierikzee); 29 mrt. Paul Izaak, z. van Jacob Legemaate en Machalina Elizabeth Moerland (Zierikzee); 31 mrt. Elizabeth Johan na, d. van Bartholomeus Jozef Ver- kaart en Janna Wilhelmina Bezuijen (Zierikzee). Gehuwd. 28 mrt. Dirk Jan van de Velde, 22 jr. (Brouwershaven) en Elizabeth Maria Goudswaard, 22 jr. (Zierikzee). Overleden. 25 mrt. Pieter van den Hamer, 66 jr., echtg. van Elizabet van den Bos (Duiveland); 25 mrt. Johanna van der Bijl, 71 jr., echtg. van Franke de Rijke (Duiveland). verjaardag van H.M. koningin Juli ana weer op de gebruikelijke manier te vieren. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over maart Geboren: 5 mrt. Maria Jacoba, d. van J. Stoel en L. H. Evertse (Zon- nemaire); 30 mrt. Adriaan Marinus Johannis, z. van J. J. Quist en E. C. Duinhouwer (Brouwershaven), Overleden: 12 mrt. Johannes Kor- nelis Folmer (te Zierikzee), 76 jr., echt. van L. Brouwer (Noordgouwe); 13 mrt. Dina Johanna de Rijcke< te Zierikzee), 67 jn, echt. v. P. de Meij er (Noordgouwe); 22 mrt. Cornelis Flohil (te Zierikzee), 66 jr. (Brou wershaven); 23 mrt. Johannis Cor nelis de Bil (te Zierikzee), 75 jr., echtg. van St. Jonker (Dreischor); 27 mrt. Cornelia Kristalijn, 84 jr., echtg. van C. van Wouwe (Brou wershaven). GehuWdi: 5 mrt. Jan Willem Mol, 22 jr. (Bruinisse) en Lina Johanna Quist, 19 jr. (Noordgouwe). Ingekomen: 3 mrt. W. van Soelen (Zonnemaire)10 mrt. B. J. v. d. Meer (Zonnemaire); 18 mrt. J. Kris talijn, echtg, van M. W. Oerlemans en kinderen (Brouwershaven); 19 mrt. K. J. Schiettekatte, echtg. van A. K. Goudzwaard (Dreischor)5 mrt. J. W. Mol (Noordgouwe); 25 mrt. H. Boissevain (Noordgouwe). Vertrokken: 10 mrt. B. W. Knol en gez. (Noordgouwe); 31 mrt. C. D. Stoel (Brouwershaven); 31 mrt. J. A. v. d. Sande (Brouwershaven). Gemeente Bruinisse Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart Geboren: 4. Mattheus Johannes, z. van Stoffel de Koning en Elizabeth Hage; 6. Maaike, d. van Marinus Faasse en Wilhelmina v. d. Schuit; 9. Jacob, z. van Jan Stouten en Jo hanna C. Bevelander; 20. Anthonij, z. van Mattheus de Koning en Chris tina H. Capelle. Overleden: 17. Cornelia H. van Oerveren, 76 jr., wed. van Jacob de Ronde; 18. Josina C. van den Berge, 89 jr., wed. van Jan Goudzwaard. Ingekomen: Hendrina M. Jumelet uit Rotterdam. Vertrokken: Jan W. Mol naar Noordgouwe; Jan de Graaff naar Krimpen a.d. IJssel; Jacob J. van Sas naar Zierikzee. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Geboren: 5 mrt. Stoffel Leendert, z. van A. L. van der Wekken en J. den Boer (Kerkwerve); 6 mrt. Neel- tje, d. van J, H. van de Panne en L. J. Bezuijen (Kerkwerve); 11 mrt. Eveline Monica, d. van S. Simonse en L. Matthijsse (Kerkwerve); 13 mrt. Leendert, z. van J. C. Bij de Vaate en P. van der Sluis (Kerkwer ve); 15 mrt. Zacharias Marinus, z. van A. Verhage en P. Theunisse (Kerkwerve). Gehuwd: 21 mrt. Adriaan Lam- brecht Kouwenberg, 23 jr. (Zierikzee) en Jobina Pieternella Bevelander, 20 jr. (Middenschouwen); 28 mrt. Bir- tel van der Linde, 22 jr. (Wester schouwen) en Cornelia Post, 20 jr. (Middenschouwen). Overleden: 14 mrt. Job van de Panne, 83 jr. (Scharendijke); 15 mrt. Otto Scholten, 75 jr. (Scharendijke). Ingekomen: A. W. Noordijke en gezin van Scherpenisse naar Kerk werve; P. B. Verschuur van 's-Gra- venhage naar Scharendijke; J. van den Berg en gezin van Utrecht naar Scharendijke; J. A. C. van Lit en gezin van Middelburg naar Scharen dijke. Vertrokken: W. Heijboer en gezin vani Kerkwerve naar Scherpenisse; M. Lutmers van Scharendijke naar Capelle a.d. IJssel; C. Post van Kerk werve naar Westerschouwen. Boerderij uitgebrand NISTELRODE, 1-4. De boerderij annex woonhuis van de familie Ke telaars in iNistelrode is totaal uitge brand. De gehele inboedel alsmede een voorraad hooi en stro en enig landbouwgereedschap werden een prooi der vlammen. 57 mestkalveren kwamen in de vlammen om. De vrij willige ibrandweer van Nistelrode verrichtte de blussingswerkzaamhe- den. De rijkspolitie ter plaatste stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. DE KEURING VAN MOTORVOERTUIGEN AMSTERDAM, 2-4. De wettelij ke verplichting tot het periodiek doen keuren van motorvoertuigen op veiligheidsaspecten, die door het mi nisterie van verkeer en waterstaat wordt voorbereid, zal niet gelden - tenminste dat is de bedoeling - voor voertuigen, die minstens met dezelf de frequentie als voor de keuring zal worden omschreven, een onder houdsbeurt hebben ondergaan, uit gevoerd door een hiertoe erkend be drijf volgens goedgekeurde normen. Rumoer om gemaal in Haarlemmermeer HOOFDDORP, 2-4. Landbouwers in het zuidelijke deel van de Haar lemmermeerpolders keren zich tegen de plannen van het dagelijks bestuur van de Haarlemmermeerpolder een derde gemaal te stichten. Dit plan zou 14 miljoen gulden kosten, maar volgens het actiecomité is het geld verspillen. Wanneer het derde gemaal door gaat, zullen de landbouwers per jaar 24 gulden per hectare meer aan pol- derlasten moeten opbrengen, in ruil waarvoor zij volgens het actiecomité minder opbrengsten krijgen. Binnen kort zijn in de Haarlemmermeer pol derverkiezingen. Het derde gemaal zal daarbij inzet zijn van een felle verkiezingsstrijd. Het kindervakantiewerk UTRECHT, 2-4. De verlenging van de vakanties van de lagere scholen van circa vijf tot zes weken bete kent volgens de Stichting Recreatie dat het kindervakantiewerk urgen ter is geworden. Dit is nog eens ge bleken uit een door het C.B.S. inge stelde enquête, waarbij kwam vast te staan dat van 60 procent Neder landers, dat met vakantie gaat, een belangrijk deel niet langer dan tien dagen buiten de eigen woonplaats verblijft. UTRECHT. De 62-jarige rijksamb tenaar W. van Houten uit Stouten- burg is om het leven gekomen, toen hij op de Eemelaarseweg aldaar van zijn bromfiets viel. Inzameling voor slachtoffer van ongeval BERGEN OP ZOOM, 2-4. Een in- zamelingsactie onder de circa 1.200 gezinnen van de gemeente Fijnaart en Heijningen ten behoeve van een dorpsgenoot, die op 6 maart jl. bij eer. arbeidsongeval ernstig werd ver minkt, heeft in totaal 12.500 gulden opgebracht. Daarnaast hebben di verse bedrijven en winkels toezeg gingen gedaan. Het slachtoffer, de 24-jarige J. van Hoof, kwam bij 'werkzaamheden aan een heistelling voor een nieuwe fa briek in Berg enop Zoom onder een betonblok van 2.500 kg. dat was los geraakt. Hij verloor hierbij de benen en een arm. De jongemani was eind februari getrouwd. Een onderzee- laboratorium MOSKOU, 2-4. Bij Soechoemi, aan de Zwarte Zee, is op een diepte van 25 meter een on derzeelaboratorium beproefd, de Sako-2. Het bestaat uit twee met elkaar verbonden kogels. In de bovenste kogel bevinden zich woonruimten en een stuurinstallatie. In de on derste kogel een soort vertrek waarin duikuitrusting opge borgen kan worden. Het labo ratorium is door een lucht- slang met een schip of met het vasteland verbonden. - Aan boord van de Sako-2 kan de temperatuur op verschillende diepten gemeten en kunnen zeestromingen en -fauna en -flora bestudeerd worden. ne een aansteker aan. Namens de bejaarden bracht de heer Francois natuurlijk in dichtvorm beiden dank voor het vele goede dat de bejaar den van hen mochten genieten. DEN HAAG, 1-4. De gezamenlijke Oranjeverenigingen Baarn-Soest, die jaarlijks de regelingen treffen voor het défilé voor paleis Soestdijk ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, delen mede, dat het bloemendefilé ook dit jaar om 10.30 uur begint. Het défilé zal drie kwartier duren. Aansluitend aan het défilé zal de koningin in de omtrek van het paleis een rijtoer maken. Op het middengedeelte van de pa leistuin zal tijdens het défilé een manifestatie aanvangen van de jeugd en van vertegenwoordigers van' de provincies. De manifestaties zullen tot ongeveer 11.35 uur duren. AMSTERDAM, 2-4. De boekingen van toeristen in de Amsterdamse hotels voor het paasweekeinde wet tigen momenteel de veronderstelling, dat Amsterdam „volgeboekt" zal zijn bij de opening van het toeristensei zoen, aldus de nieuwe directeur van de Amsterdamse V.V.V., de heer C. B. Luijcken. Er worden rond 50.000 buitenlandse gasten verwacht en de Amsterdamse hotels beschikken over 13.000 bedden. Dit betekent - 50.000 overnachtin gen verdeeld over 3 nachten - dat toch nog zo'n 10.000 gasten in deom- geving van de stad oi in pensions en tbij partikulieren zullen moeten wor den ondergebracht. INGEZONDEN STUKKEN Weggegooid geld Geachte redactie. Zoals elk jaar wordt ook dit jaar weer de verjaardag van koningin Juliana gevierd. Elke stad, elk dorp wil hierover zijn vreugde tonen door voor de schoolkinderen een aantal feestelijkheden te organiseren. Daar ben ik het mee eens; 'kinderen heb ben dat wel eens nodig. Maar wat lees ik echter op 1 april in uw iblad? De gemeenteraad van Duiveland „besloot voor tractatie en kinderspelen een bedrag van f 2,50 per kind beschikbaar te stellen in de gemeente, hetgeen neerkomt op f 1.625 voor de hele gemeente". Bo vendien komt daar nog f 600 bij v®or de Oranjeverenigingen. Totaal is dat f .2225. Jammer, want dit bedrag kan heel wat beter en nuttiger besteed worden. Weet deze gemeenteraad (en wellke dan ook) wat men met dit geld in de ontwikkelingslanden kan doen? Weet deze gemeenteraad dat in de ontwikkelingslanden dagelijks men sen sterven van de honger? Met deze f 2-225 zouden we bv. een hospitaai- tie kunnen .bouwen in deze landen, zouden wij: de hygiënische omstan- idigheden kunnen verbeteren, zouden wij grond kunnen laten exploiteren, zouden wijenz. enz. Maar nee, dat doet men niet, men komt zelfs niet op de gedachte. Ik noem dat blindheid; het kan natuur lijk ook zijn dat men zegt: „och het is zo ver weg, laat ze maar stikken hoor". Dat zou nog st zijn. Jam mer dat zo'n christelijke gemeente raad als die uit Duiveland niet op het i'dee komt om eens verder te denken dan Schouwen-Duiveland of Nederland. Maar ja, onze kinderen moeten toch een tractatie hebben? Ik weet een goede oplossing. Draai in „Ons Dorpshuis" een hele middag lachfilms, dat kost de gemeente mis schien f 100 en laten de ouders hun kinderen maar naar de fabeltjes krant laten kijken, f 2125 studen we dan op. Met danlk voor de plaatsing. W. J. RADEWALT Jr. Nieuwerkerk. SCHIPHOL. Op het in het Am sterdamse Hilton-hotel gehouden luchtvaart-lentebal heeft eregast minister Luns van het bestuur In terline Club Holland, dat het festijn organiseerde, het ere-iidmaatschap en de daarbij behorende onderschei dingen plechtig aangeboden gekre gen. DEIN HAAG. De eerste voor Ne derland bestemde en bij Canadair in Montreal gebouwde NF-5 straaljager (met registratie K 3001) heeft vorige week de* eerste vlucht gemaakt. DEN HAAG. De 27-jarige Fr. H. L. van Hal uit Den Haag is op het kruispunt Nieuwe Haven-Schedel- doekshaven in zijn woonplaats op de fiets aangereden door een autobus. Hij werd ernstig gewond en overleed in het ziekenhuis St. Ursula in Was senaar aan zijn verwondingen. DEN HAAG. De meubelfabriek N. V. Fristho (Bergschenhoek en Fra- neker) gaat op het industrieterrein „De Beitel'' te Kerkrade (L.) een fa briek vestigen, waar nieuwe pro- dukten zullen worden vervaardigd, nl. scheidingswanden, welke voor een groot deel voor de export zijn bestemd. DEN HAAG. Ek?n Augusta Bell helikopter van de marine vliegdienst heeft een noodlanding gemaakt in een weiland niet ver van het vlieg kamp Valkenburg- Het toestel kwam neer op nog geen honderd meter van de rijksweg Den Haag-Amsterdam. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. Alhier ts opgericht de Zegel spaarkasvereniging „De Voorzorg". DREISCHOR. Het muziekgezel schap „Crescendo'' gaf ter herden king van het 12Vi jarig bestaan een buitengewone uitvoering met o.a. het blijspel „Carnavalsgrappen" BRUINISSE. Tot burgemeester van Aalsmeer is benoemd de heer J. Kastelein, burgemeester van Rans- dorp voordien gemeentesecretaris te Bruinisse. KERKWERVE. De zangvereniging Zang en Vriendschap" gaf in de kerk haar eerste openbare uitvoe ring. ZIERIKZEE. De gezamenlijke melkverkopers hebben een Melkver- kopersverernging opgericht. De 31 leden besloten de melkprijs te ver hogen van 8 tot 10 cent per liter. ZIERIKZEE. Het door de Gezond heidscommissie alhier ingestelde on derzoek leidde tot het resultaat dat niet minder dan 54 woningen ter verbetering moesten worden opge geven. BROUWERSHAVEN (Adv.). Bran dewijn 95 ct. per liter, 50 cent per Vz liter, 75 cent per fles. SIRJANSLAND. Aan de heer B. de R. is eervol ontslag verleend als lichtwachter van het licht „Hals" alhier. ELLEMEET. Blijkens een verzoek schrift, dat hier bijna huis aan huis wordt getekend, is de meest gewens te toekomstige burgemeester dc ge meentesecretaris, de heer De Bruyn. ONDERWIJS Examens stenografie en machinesclirijven Op de te Bergen op Zoom gehou den examens slaagden voor het di ploma stenografie: de dames M. E. Okkerse, Bruinisse, E. M. Zwier, Nieuwerkerk, J. Quist, Sirjansland, M. Legemaate, Zierikzee en C. G. Roelse, Zierikzee. Voor het praktijkdiploma machi- neschrijven: uit Anna Jacobapolder: mej. S. E. Abrahamse; uit Brouwers haven: mej. J. P. Prent; uit Brui nisse: mej. M. A. Noorthoek; uit Haamstede: de heer J. C. Kloet; uit Kerkwerve: mej. L. M. de Jonge en de heren J. Boot en K. L. Francke; uit Nieuwerkerk: de heren C. W. Flik weert (met lof), J. Folmer, A. Geuze, A. J. Karens, M. K. van Klin ken en I. C. v. d. Male; uit Noord gouwe: mej. A. J. Adriaanse; Uit Oosterland: de heren J. J. Hendrik- se, J. C. J. Hogendoorn, G. J. J. Kra keel en L. M. Stoutjesdijk; uit Sir jansland: de heren J. W. de Jonge, A. v. d. Maas; uit Renesse: de heer K. Moelker; uit Zierikzee: de dames N. P. Krijger, G. v. Leeuwen, M. J. Quist, N. Schot en A. C. Tanis en de heren T. J. Schoonen, A. v. Wes- tenbrugge en J. v. Dienst (met lof); uit Zonnemaire: de heer J. C. v. 'tVeer. Allen ontvingen hun op leiding van de heer K. Koetsdijk, leraar stenografie en machineschrij- ven (staatsdiploma). DEN BRIEL. De „Geuzenstad'' vier de weer het innemen van de stad op 1 april 1572. Costumeringen spelen bij de geuzenfeesten in Den Briel altijd een grote rol. Zo veel later al intussen, kwam Alva er ook ditmaal slecht af in de commentaren. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 15