PallMall Export 25 Pali Mail Export mét filter Pall Mali Export Menthol Pall Mall Export 100 mét filter Pall Mall Export 100 zónder filter Pall Mall Export Menthol 100 liithreitlingplanneii voor't Luitje Ouders ondergingen eigentijdse lessen Voorjaarsvergadering Watersport Vereniging te Zierikzee °p avond Chr. Nationale «hooi te Haamstede Aan U, die aan het publiek verkoopt! Vandaag is Pall Mall Exportgoedkoper U als winkelier kent het verhaal De beste Amerikaanse sigaret die er is, Pall Mall Export, wilde goedkoper worden: 25 King Size (dus 5 méér) voor dezelfde prijs Maar het mocht niet. Niet in januari, wél in april. Nü is het zover! U weet dat wij alles doen om alle Pali Mail Export die U besteld hebt op tijd af te leveren. En we redden het! Vanaf vandaag kunnen a! Uw klanten komen voor de nu zoveel voordeliger Pall Mali Export 20 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dingdag 1 april l&oJi Nr. 26175 Advertentie. HUGENOTEN- KRUISJES in GOUD ZILVER als hanger dasspeld reverspeld ZIERIKZEE Havenplein 1 - Tel. 01110-2443 naast 's-Gravensteen ZIERIKZEE, 31-3. In de vorige week gehouden voorjaarsvergade ring van de Zierikzeese Watersport Vereniging, onder voorzitterschap van de heer Kesteloo, gaven enkele leden naar aanleiding van het ver slag van de penningmeester van hun bevreemding blük over het feit dat de ontvangen liggelden voor jachten van elders slechts f 367,- hebben be dragen. In dit verband werd mede gedeeld dat te Brouwershaven 8Q procent van de liggeldontvangsten van bezoekers aan het verenigings steiger ten goede komt aan de Wa tersportvereniging. Ondanks het feit dat het aantal bezoekende jachten te Brouwersha ven veel kleiner was dan te Zierik zee betekende dit altijd nog een be drag van een goede f 500,- in 1968. De penningmeester, de heer Bin, zegde toe deze zaak verder met de gemeente te overleggen. Er zal ook een specificatie worden gemaakt van de financiële beslommeringen tus sen gemeente en vereniging. Bij de ingekomen stukken waren verzoeken tot deelname aan wedstrijden. Ver der een Verbondsverzoek voor het plaatsen van afvalemmers en tot in achtneming van orde en reinheid in 't algemeen bij jachthavens, meren en plassen. De heer Gebraad, die met de heer Bin de jaarvergadering bijwoonde van het Kon. Verbond van Water sportverenigingen te Amsterdam, bracht van deze vergadering verslag uit. De heren Den Boer, Gebraat en Quartel werden aangewezen als af gevaardigden naar de te Sint Anna- land te houden vergadering van de werkgroep „Delta Wateren". Uitloting vond plaats van rente loze ponton-aandelen, tot een bedrag van f 1.300,-. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Bin m.a.s. herkozen. De heer Kesteloo was aftredend en niet her kiesbaar. In zijn plaats werd geko zen de niet aanwezige heer Nelisse, diq gevraagd zal worden zijn benoe ming te accepteren. Uitbreidingsplannen Nadat was gepauzeerd gaf de heer v. d. Straaten een deskundige toe lichting op de uitbreidingsplannen voor 't Luitje. De verenigingsaccom modatie zal worden verplaatst naar de keersluis en de gemeentesteigers zullen worden doorgetrokken. De vereniging krijgt een eigen loopbrug naar de havendijk, ter hoogte van het Eerste Weeg je, met bijbehorend parkeerterrein. In verband met deze uitbreiding zal een ander afmeer- systeem - nl. in boxen - worden in gevoerd en overgegaan moeten wor den tot verhoging van de liggelden. In antwoord op een vraag van de heer v. d. Schee werd medegedeeld dat er nog niets bekend is over de financiële verhouding gemeente-ver eniging. Uit de vergadering werd aangedrongen op een zo spoedig mo gelijk contact opnemen met het ge meentebestuur. Intussen werd, vooruitlopend op de nieuwe situatie, besloten om de hui dige tarieven reeds met 20 procent te verhogen. Voor de verdeling van de ligplaatsen werd een nieuwe rege ling bekendgemaakt. SPORTBERICHTEN VOETBAL 's-Gravenpolder-Duiveland 3-2 De Oostelanders moesten het in deze wedstrijd zonder Steenpoorte en L. J. en M. de Bruine stellen, wat aan het spel van de voorhoede goed merkbaar was. Hadden de geel zwarten in hun volledige opstelling kunnen aantreden, dan hadden zij een goede kans gemaakt om de volle winst mee naar huis te brengen. In de le helft had' de thuisclub het bes te van het spel waardoor zij een 2-0 voorsprong konden nemen. De zaak leek bekeken toen het al vrij spoedig na de rust 3-0 werd. Duiveland, dat zich uitstekend bleef verzetten slaag de er geleidelijk aan het spel te ver plaatsen en het doel van de thuis club onder druk te zetten. De bezoe kers zagen hun dapper volhouden beloond met een doelpunt van Piet Roks (31). De zege voor de thuisclub kwam zelfs nog ernstig in gevaar toen H. J. Dorst de doelman van de thuisclub voor de 2e maal wist te verschalken (3-2). De druk op de veste van 's Gravenpolder bleef hierna aanhouden en het was een grote opluchting voor hen toen de scheidsrechter het verlossende eind signaal liet horen. SKNWK AI-Kapelle AI 2-3 Deze belangrijke wedstrijd voor de bezetting van de bovenste plaats in groep A V liet twee geheel verschil lende speelhelften zien. In de le helft domineerden de Nieuwerker- kers die door een doelpunt van Jan v. d. Zande in de 7e min. en een van Hans v. d. Sande in de 20e min. een voorsprong wisten te nemen. Na de rust waren de rollen evenwel om gekeerd. Met doelpunten in de 10e, 18e en 25e min. gescoord slaagden de bezoekers er in een zwaar be vochten 3-2 overwinning uit het vuur te slepen. WIK-Bercn 4-0 Een verdiende overwinning voor de groen-witten uit Kerkwerve die gedurende de gehele wedstrijd do mineerden. Toch wilde het, vooral in de le helft, bij WIK, dat met vier invallers moest aantreden, niet al te best vlotten. Voor de thee probeerde men tevergeefs de Beren verdediging te verschalken. Bram Bevelanders had eenmaal pech toen hij een fraai trekballetje door de lat zag gekeerd. Al vrij spoedie na de hervatting wist Piet Berrevoets na goed door zetten WIK een 1-0 voorsprong te geven. In de 20e min. werd het door Joost Manni 2-0, waarmee de zaak was bekeken daar Wim Berrevoets er achter wel in slaagde de Beren- voorhoede aan banden te leggen. Jaap Matthijsse bracht in de 35e mi nuut de stand op 3-0, waarna 2 min. Bij de rondvraag informeerde de heer Gebraat naar de mogelijkheid om een verenigingsscheepje aan te schaffen voor het geven van zeilin- structie aan de jeugd. Het bestuur voelt veel hiervoor, maar de vereni voor tijd Piet Berrevoets met een bijzonder fraai schot via de binnen kant van de paal de eindstand op 4-0 bepaalde. SKNWK DFS III 2-1 Na een spannende strijd is het SKNWK gelukt op DFS revanche te nemen voor de in de Westhoek ge leden 1-0 nederlaag. In de Ie helft wist SKNWK een 1-0 voorsprong te nemen door een doelpunt van Jan Thiery in de 40e min. Lang heeft het er na de thee naar uitgezien dat dit ook de eindstand zou gaan worden. In de 37e min. slaagde DFS er even wei in op gelijke hoogte met de thuisclub te komen toen men een strafschop kreeg toegewezen welke door Joop Hanse in een doelpunt werd omgezet (1-1). In de slotfase zetten beide teams alles op alles om ging is hieraan echter nog niet toe. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Den Boer het schei dende bestuurslid de heer Kesteloo voor het vele werk voor de vereni ging verricht. de zege nog uit het vuur te slopen. Drie min. voor tijd hadden de Nieu- \v erker kers succes door Jurry Snij der die een voorzet van Jan Thiery fraai wist in te koppen (2-1). Dreischor I-Zonnemaire I 1-1 Vooral het weer was er de oorzaak van dat deze traditionele wedstrijd niet bracht wat er van verwacht werd. Na 10 minuten spelen opende Zonnemaire door een doelpunt van Adrie Geelhoed de score (0-1) en na 20 minuten maakten de blauw-wit- ten door Leo Lievense gelijk (1-1). Na de rust regende het zo hard, dat er van goed voetbal in feite geen sprake meer kon zijn. Doelpunten bleven dan ook uit en met het 1-1 gelijke spel kunnen beide ploegen overigens wel tevreden zijn. HAAMSTEDE, 28-3. Vrijdagavond j.l. zaten de klassen van de Chr. Nat. School te Haamstede tjokvol met ou ders en kinderen. Op deze avond konden de ouders kennis maken met de wijze waarop in deze tijd aan hun kinderen les wordt gegeven. Tijdens deze lessen zagen ongeveer 90 vaders en moeders dat de moder ne wijze van lesgeven enorm ver schilt met de manier van hun lagere schooltijd. Dat deze openbare lessen in de smaak vielen blijkt uit het feit dat vele ouders vroegen of dergelijke openbare lessen nog eens meer gege ven konden worden en dan geen uur, doch liever langer. Na een koffiepauze waarin de kin deren werden thuisgebracht, her opende de voorzitter de heer C. A. van Oord de ledenvergadering. Na het voorlezen van het financieel ver slag door de penningmeester werden de bestuursverkiezingen gehouden. Herkozen werden respectievelijk als voorzitter en als bestuurslid de he ren C. A. van Oord en J. Krijger. Hierna volgde een verslag van het hoofd der school, de heer W. N. de Geus, die zijn vreugde uitsprak over het sterk groeiend leerlingenaantal. In het nieuwe schooljaar zal de school ruim 120 leerlingen tellen. Nu reeds zijn voor de eerste klas 24 leerlingen ingeschreven. Verder sprak het hoofd de hoop uit dat spoedig overgegaan kan worden tot de bouw van een nieuwe school, daar men in het huidige gebouw o.a. met een tekort aan plaatsruimte heeft te kampen. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geslaagde ouderavond. In een der lokalen was een door het onderwijzend personeel en leer lingen gebouwde, natuurgetrouwe nabootsing van het Slot Haamstede opgesteld, die dient als één der uit gangspunten van het aanschouwelijk geschiedenisonderwijs. BRYAN. Bij een ongeluk in Bryan, in de Amerikaanse staat Texas, zijn zeven inzittenden van een auto le vend verbrand. De wagen, die bij een benzinestation was gestopt om te tanken, werd van achteren aan gereden en tegen de pomp gesmakt waarop de hele zaak in brand vloog. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). JERUZALEM. De Israëlische auto riteiten zijn een inentingscampagne tegen mazelen begonnen onder de Arabische kinderen in de door Is raël bezette Arabische gebieden. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 31-3. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 15,00-16,00; Bintje 40 mm opwaarts f 15,00-17,00; Bintje 55 mm opwaarts f 15,50-17,00; Eigen heimers 40 mm opwaarts f 18,00- 20,00; Furore 40 mm opwaarts f 13,00 -15,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts geen notering; Liber tas 40 mm op waarts geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts f 16,00-18,00 Bintje 35-45 mm f 14,00; Bintje 35- 50 mm f 14,50-15,00; Bintje 35-55 mm f 15,00-16,00; Bintje 45 mm op waarts f 17,50-18,00; Bintje 40-60 mm geen notering; Bintje 55 mm op waarts f 15,50-17,00; Furore 40 mm opwaarts geen notering. Zand-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts geen note ring. Andere 'blanke rassen van de klei grond: 40 mm opwaarts geen note ring; 45 mm opwaarts geen notering. Voer-aardappelen f 2,00-6,00. Stemming: binnenland en export vast. Prijzen (excl. omzetbelasting) vast gesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. KORFBAL All-Ready behaalde monsterzege op KVL (2—14) In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbal Bond heeft All Ready zater dag op het kleine, doch intieme ter rein van KVL te Vlissingen een monsterzege behaald', waarop zeker niet gerekend was. De rood-zwarten begonnen meteen goed want reeds na 3 minuten spe len speelde Ada Hage dé bal vlot door naar Piet de Ronde en deze gaf de Zierïkzeeënaren de leiding (0-1). Twee minuten later schoot Piet de Ronde van grote afstand op de korf en het was weer prijs (0-2). Henk Vermeule kreeg daarna een straf- worp te nemen, doch wist hieruit niet te scoren. Na 10 minuten kreeg Vermeule de bal goedl aangegeven van Tonny Hage en nu was het wel raak (0-3). De Vlissingers kwamen nu even in het offensief en na een kwartier spelen loste Jan Harthoorn een schot vanaf de lijn en de bal verdween feilloos in de Schouwse korf (1-3). All Ready bleef echter onbetwist de sterkste en in de 25e minuut maakte aanvoerder Rinus Kloet er uit een doorloopbal 1-4 van. Na een half uur spelen kwam All Ready opnieuw terug en nu depo- neerd Ona Simmers nummer vijf in de korf (1-5). Enkele minuten later benutte Cor Dingemanse een straf- worp voor de blauw-witten (2-5), doch direct daarna maakte Piet de Ronde met een ver schot het halve dozijn vol (2-6). Vlak voor de rust werd Henk Vermeule het maken van een doelput belet en Tonny Hage de poneerde de toegekende strafworp in de Vlissingse korf (2-7). Na de rust kwam KVL er in feite niet meer aan te pas. Reeds na 3 minuten spe len benutte mevr. Kloet een straf worp (2-8) en na 6 minuten was het M. Kloet, die uit een doorloopbal ce stand1 op 2-9 bracht. De scheidsi*ech- ter was met het toekennen van strafworpen zeker niet zuinig en Ri nus Kloet bracht hieruit de stand op 2-10. Nadat een speler van KVL het verder spelen was ontzegd bracht Joop de Regt met een ver schot de stand op 2-11. KVL liet door Dinge manse nog een strafworp onbenul, doch toen Ada Hage een strafworp kreeg toegewezen schoot zij raak (2—1>2). In de 40e minuut bracht Henk Vermeule de stand op 2-13 en het laatste doelpunt ontstond weer uit een strafworp, welke door mevrouw Roks prompt werd benut (2-14). TOKIO. Japanse atoomgeleerden zijn er in geslaagd door middel van gasdiffusie verrijkt uranium te pro duceren dat gebruikt kan worden voor de produktie van kernenergie of van kernwapens. Rothmans King Size pajj Mali Export zónder filter voor r nieuw... voor f 1.75 enbelangrijk voor de 20 stuks roker: de 100 mtn lange Pall Mali Export (veel langer dan King Size) Luxury Length voor f 1.75 nieuw... of Pall Mall t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3