Handzetter C. J. Manui neemt afscheid van drukkerij L 0 STREEKNIEUWS Veel belangsteUing voor mosselveiling Voor 35 jaar... x Jaarvergadering Fok- en Contrólevereniging Sch.-Duiveland Nieuwe speciaalzaak voor lederwaren op de Dam te Zierikzee ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Duuderdag 13 maart 1969 Nr. 20161 Halve eeuw „in het lood'' ZltUlKZEE, 12-3. In aanwezigheid van directie en personeel van de drukkerij v/h Lakenman Ochtman en uiteraard een aantal familieleden, wordt op een in Mondragon te houden bijeenkomst op vrijdag 14 maart a.s. afscheid genomen van de heer C. J. Manni, handzetter le klas ter druk kerij. die dit stedelijk bedrijf niet minder dan 18 jaar heeft gediend. De heer Manni - al pratend is dat er ook uitgekomen - zit al 51 jaar „in het lood", want voordat hij in 1921 zijn intrede deed bij de stedelijke drukkerij was hij reeds drie jaar werkzaam by de - destijds aan de Oude Haven gevestigde - drukkerij van de firma Mommaas. „Als 13-jarige ging ik in het vak, ben het altijd trouw gebleven en heb daar in geen enkel opzicht spijt van", zegt de heer Manni er zelf van, een in de typografie vergrijsde met een aantal dienstjaren, dat steeds zeldzamer gaat worden. Manni is de man, die de ontwikke ling van de typografie van jaar tot jaar in de praktijk heeft meegemaakt en hij was belast met het fijne werk, de „smoutjes", zoals dat heet in ty- pografenjargon. Veel vroeger kon men het handzetten een zekere een tonigheid niet ontzeggen, maar voor de man „die het in de vingers had" waren er andere mogelijkheden, die een beroep deden op hoogontwikkeld vakmanschap. Tussen het langdradig handzetten van de gemeenteraads verslagen (die verschenen toen nog in druk) en het uitkienen van een in gewikkeld kleurensmoutje ligt - zeg maar - een tijdperk. Geen machines In 1921 startte hij onder de direc teuren Lakenman en Waale en zijn leermeester werd wijlen de heer J. Casthoek. Toen enkele jaren geleden de heer J. Blankert met pensioen ging, verdween de laatste „eerste" collega van de heer Manni, die hij in 1921 ontmoette. „Machines waren er in die tijd ook al en het zou logisch geweest zijn, als ik er achter was ko men te zitten, maar ik wilde dat lie ver niet; het handwerk trok mij meer". Het handzetwerk vergt - zo heb ben wü zelf wel in de sfeer van een drukkerij geproefd - een speciale in stelling van de man, die doorgaans niet gehaast, maar zeer geconcen treerd moet werken. In die eerste tijd deed de heer Manni de theorielessen thuis en de praktijk kwam op het wex-k. Dat het allemaal goed ging, bleek bij zijn examen. Met zeven Zeeuwse jongens ging het naar Middelburg; de heer Manni was de enige geslaagde. Op diezelfde dag lootte hij vrij van dienst. „Het waren twee vliegen in één klap. De crisisjaren De heer Manni kijkt in deze dagen voortdurend eens terug en vond het vroeger - zij het dat moeilijkheden en bezwaren niet uitbleven - toch ro mantischer en vooral gezelliger. „Het is nu allemaal gerationaliseerd en ef ficiënter geworden". De crisisjaren DUIVENDIJKE. Met ingang van 1 mei a.s. wordt de openbare lagere school te Duivendijke opgeheven. BROUWERSHAVEN. Ten stadhui- ze vond de oprichtingsvergadering plaats van een afd. van de federatie van de Zuidhollandse en Zeeuwse garnalenvissers. Aanwezig waren 18 vissers. Z1ERIKZEE. De motor- en rijwiel club „Sparta" schonk een premie van 100 francs voor een sprint in de Zes daagse wielerwedstrijd in het Sport paleis te Antwerpen. N1EUWERKERK. In „De Meebaal" h ield de landbouw vereniging Een dracht Bindtde jaarvergadering. De vereniging telt 107 leden. SEROOSKERKE. Met aanvanke lijk 13 leden werd een meisjesver eniging opgericht. De leiding berust bij mevrouw Post. HAAMSTEDE. Door een 30-tal veehouders-melkslijters is een crisis- melkcommissie in het leven geroe pen voor Westelijk Schouwen. OUWERKERK. De trotse iepen, die 61 jaar lang het dorp tot sieraad strekten, zijn thans tengevolge van de iepenziekte alle geveld. Het plan is kastanjebomen te planten. HAAMSTEDE (Adv.). Tarieven van de Zeeuwse luchtlijn van de K. L.M.: Haamstede-Amsterdam 9,75; Haamstede-Rotterdam 6,75; Haam- stede-Vlissingen f 4. Retour 30 pet. korting op de terugreis. is de heer Manni goed doorgekomen, want het kwam ter drukkerij juist niet tot massaal ontslag van men sen. Hij kon - met anderen - blijven en het loon was, vergeleken met de erbarmelijke toestanden in die tijd, niet slecht. Alleen moest er korter worden gewerkt, maar het ontbre kende loon werd gecompleteerd door een bedrag uit het Aanvullingsfonds, want de typografie was (en is) een sterk vakbondsmatig georganiseerd wereldje, waartoe trouwens de heer Manni zijn steentje heeft bijgedra gen. Reeds in het begin trad hij toe tot de A.N.T(ypografen) Bond. Na de oorlog werd de bond heropgericht en kreeg de naam A. N. G(rafische Bond De afdeling Zierikzee koos de heer Manni tot voorzitter, dat hij tot op heden is gebleven. Na de oorlog Heel vlug na de oorlog was de heer Manni alweer terug in Zierikzee. Hij kon onmiddellijk aan het werk en verrichtte het handzetwerk voor de toenmalige „Vrije Stemmen van Schouwen-Duiveland". Maar al spoedig schakelde hij weer over op het degelijke speciale werk, waarbij de kleur een steeds groter rol ging spelen. In de ramptijd verdween de heer Manni zelfs helemaal niet uit Zierikzee. Hij behoorde bij de wei nige blijvei-s en was onmiddellijk bij de hand toen er met de normalise ring van het leven ook op de druk kerij weer werk voor hem kwam. Definitief gaat deze week dan de zethaak aan de wilgen. Miljoenen letters liggen achter de heer Manni en een beetje zijn trots is dat hü in het bedrijf twee zeer bekwame jon ge mensen in het vak heeft mogen opleiden. Vrijdagavond zal er rond Manni - als centrale figuur - nog wel een handvol herinneringen worden geput uit die halve eeuw typografisch le ven, dat de scheidende zetter brood en veel arbeidsvreugde verschafte. Dia- en filmverslag te Haamstede van Montenegro-reis HAAMSTEDE, 11-3. Het resul taat van een tweede op dia en film gezette reis door een inwoner van Westerschouwen, de heer M. C. Vis ser te Burgh, is - evenals de eerste avond, waarop de heer J. v. d. Ber ge beelden toonde van Tunesië - een succes geworden. De zaal van hotel R.T.M. Vliegveld te Haamstede was weer vol, om ditmaal het beeldver- slag te zien van een reis naar Mon tenegro. Montenegro bleek een fotoland bij uitstek, maar om naar hartelust te kunnen fotograferen, moet men fei telijk niet in groepsverband reizen. De reis werd gemaakt per vlieg tuig van de Adria Airways en start te in de plaats Kotor. In Montenegro wordt de Islam als godsdienst bele den en uiteraard ziet men daarvan de uitwendige tekenen. Van Kotor ging het naar het uit de 5e eeuw stammende Ulcini, dat zowel een oud als een nieuw stadsgedeelte kent. Evenals in andere plaatsen, waren ook hier staatshotels, typisch voor 'n diktatoriaal geregeerd land. Ingelast waren fraaie beelden van de Adria- tische zee. Te Ulcini werd gelogeerd in hotel Mediveran, waar men ken nelijk moeite had om aardappels tot iets eetbaars te maken. Maar het brood was bijzonder lekker. De meest voorkomende planten in deze Criminaliteit in 1968 gestegen DEN HAAG, 12-3. Volgens voor lopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het aantal ter kennis van de politie gekomen misdrijven in het algelopen jaar ruim 213.000 tegen 194.000 in 1967, d.i. een toeneming van 10 °/o. Het aantal opgehelderde misdrij ven bedroeg rond 98.000 of 46 °/o (v. j. 47 »/o). Advertentie FLANDR1A SPORT X Leuke bromfiets X vanaf 859,- A. VAN HESE J Weststraat 5 - Zierikzee X streek zijn: Spaanse brem, kamper foelie en de oleander, die vrijwel voor elk huis staat. De stad Bar, ge legen bij het Bardal, is bekend om zijn olijventeelt. In Cetinje woonde de laatste regerend vorst van Monte negro, koning Nicolaï. Aan een der gi-ootste binnenzeeën van Eui'opa, het Skadarsko Jezero, ligt de mooie stad Virpazax*. Het binnenland van Montenegx-o is zeer x-otsachtig en vox'mt een ideaal décor voor wild west-films, die hier worden opgeno men. Na de pauze toonde de heer Visser nog een film van het door hem bezochte land, die het geheel nog eens vex*duidelxjkten. De maker van de dia's en de film kan op een geslaagde avond terug zien. KERKNIEUWS Ned. Hexiv. Kerk 'Beroepen te Hoogeveen J. Kx-uijt te RottePdam-Hilligersberg - te Vlis- singen als pred. voor ib.w. (zieken huis Bebhesda) (toez.) J. Kwast te Vlissiwgen - te Gasselternijiveen (toez.) C. M. van Erxdt, kand. te Utrecht - te Gapelle aan de IJssel R. E. Kuus te Voorfchuizen. Aangenomen naar Emmen als pre dikant voor b.w. (geest, verzorger Diaconessenhuis) J. G. H. Eggink te Bolsward - naar Assen als predikant voor Ib.w. (geest, verzorger Hendrik van Boeijenoord) mejuffrouw S. van der Wal, vicaris aldaar. Bedankt voor Hollandscheveld G. C. Post te Giesseridam - voor Nieuw Vennep-Abbenes W. Sirag te Rot terdam-Zuid. Geref. KePken Beroepen te Loppersum H. Hazen berg te Grij pskerk - te Amsterdam- Noord Builsloot H. Sweepe te Sche- veningen. Benoemd to 'hulppredikant te Ren- kum-Heelsum J. G. Adema te Rot- terdam-Delfshaven. Geref. Kerken, Vrijgemaakt Bei'oepen te Delfzijl P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. Geref. Gemeenten Beroepen te Slikker veen en le Rot- terdam-Zuidiwijk J. C. Weststrate te Meliskerke. Christ. Geref. Keiken 'Bedankt voor 's-Gravendeel J. Plantinga te Rozenbux-g. Centrale Fokveeflag dit jaar op 3 juli ZIERIKZEE, 12-3. In de in het Huis van Nassau gehouden jaarver gadering van de Fok- en Controle- vereniging Schouwen-Duiveland, on der voorzitterschap van de heer A. F. Schooff te Oosterland, werden door de Rüksveeteelt- en Zuivelcon- sulent in Zeeland, ir. Harmsen, en kele belangrijke zaken aan de orde gesteld. In de naaste toekomst staat op het gebied van samenwerking met an dere organisaties heel wat te ver wachten. Bundeling van krachten in verband met arbeidsvoorziening, in schakeling van computers in de melkcontrole en aankoop van fok- materaal zullen in de komende jaren nödlig blijken te zijn. Aan een ont werp om te komen tot vormgeving van een provinciale organisatie wordt reeds hard gewerkt. De nieuwste ontwikkelingen in E.E.G.- verband zijn waardebepalend bij de bepaling van het melkvet- en eiwit gehalte in de melk. Door de geweldige boter-over- schotten in de E.E.G.-landen zal de melkvetprijs omlaag moeten, ter-wijl het eiwitgehalte steeds meer prijs- hepalnnd zal gaan worden. Ook de Zeeuwse veehouders zullen op deze situatie moeten, gaan letten door zich via het eiwit-conti'ole - dat ook door de vereniging wordt uitgevoerd - bijtijds op de nieuwe gang van za ken in te stellen, aldus de heer Harmsen. De heer L. M. Moermond, lid van de fok-technische commissie van de K.I.-vereniging „Zuid-West-Neder- Iiand" gaf in deze vergadering een uiteenzetting wan de huidige stand van zaken na de fusering van de K.I.-verenigingen van Zuid-HoLland en Zeeland. De samenwerking ver loopt uitstekend en bovendien is ge bleken dat de insem'inatie-prijs gun stig afsteekt t.o.v. andex-e gebi den. In verband met de aantrekkelijke vleesprijzen is odk een stier van het Charolais-ras ter besohikkixrg voor alle veehouders dus ook voor de n iet-leden. Wegens de zwaro kalveren die dit ras voortbrengt moet het gebruik bij pinken sterk worden afgeraden. Bij oudex'e njirn gebouwde koeien vallen de geboorte-moeilijkheden erg mee. De beste koeien Dc heer J. Stroo, Ixoofdcoiitroleur van de P.M.D. noemde, zoals gebrui kelijk in deze vergadering, de beste koeien uit het afgelopen controle- jaar met name. In leeftijdsgroepen onderverdeeld stonden de volgende diex-en als eer ste 'gerangschikt: 2 jaar 7 mnd.-2 jaar 11 mnd.: Leda 50, A. M. Geluk, Noordgouwe; 3 jaar - 3 jaar 11 mnd.: Lena 37, C. v. d. Houten en P. Hart, Duivendijke; 4 jaar-4 jaar 11 mnd.: Leide 15, C. v. d. Houten en P. Hart, Duivendijke; 5 jaar-5 jaar 11 mnd.: Dina 11, mevr. v. d. Vate-Hendx-ikse, Nieuwerkerk. Oudere koeien: Bctje 4, W. C. v. d. Bosse, Duiivendijke. Nadat de slamboekhoudex-, de heer II. A. v. d. Werf, nog enkele mede delingen had gedaan betx-effende de foktechnische aspecten van de ver eniging, deelde de voorziter, de heer Sdhoof nog imede dat de Centrale Fokveedag 1969 zal worden gehou den op 3 juli a.s. te Zierikzee. Door de heer v. d. Wcelc, assistent van de Landbouwvoorldcht.ingsd'ienst werd ter afsluiting van deze avond vertoond ide film „De Hoop vaart", waax'uit bleek dat een „goede hoop" ook voor nict-vechoudcrs onmisbaar is. ZIERIKZEE Vergadering A.R.-kiesvereniging Vrijdag 14 maart wordt in de ver gaderzaal van de Chr. Ger. Kerk een bijeenkomst gehouden van de A.R - ki es vereniging. Ter vergadering zal door de voor de pai"tij zittende raads leden, het fi-actiebeleid worden be sproken en toegelicht. HAAMSTEDE Jaarfeest C.J.V. De Geref ox-meerde Jongeren Vere niging houdt zaterdag a.s. in de re creatiezaal van de Ger. Kerk het jaarfeest. Op het px-ogramma staat een grappig toneelstuk dat 2Vz uur duurt: „Drie meisjes gevx-aagd". Er is tevens een grote vex-loting. DREISCHOR Mooi succes voor NOAD-junioren en -adspiranten De adspiranten en pupillen van de korfbalvereniging NOAD uit Drei- schor hebben een uitstekend figuur geslagen in de deze winter te Haam- stede gehouden mici-okorfbal-compe- titie van de S.D.K.B. Beide groepen van NOAD lukte het om beslag te leggen op de eex-ste plaats in hun af deling, zodat zowel de adspiranten als de pupillen de kampioenstitel hebben behaald. NIEUWERKERK Vergadering Landbouwwerktuigenvereniging Aanstaande dinsdag 18 maart zal er in hotel de „Meebaal" te Nieu werkerk een algemene ledenverga dering gehouden woi-den van de Co- operatieve Vereniging tot Exploita tie van Landbouwwerktuigen en ma chines „Nieuwerkexik" G.A. te Nieu werkerk. Behalve de 'belangstelling van de huishoudelijke zaken zal de heer J. Markusse, voox-lichter R.L. V.D. aanwezig zijn voor een causerie, waarna discussie volgt. OOSTERLAND Publieke verkoping Onder zeer grote belangstelling vond in café „Even Buiten" alhier de openbare verkoping plaats, ten over staan van notaris Klaassen te Zie rikzee, ten verzoeke van de erven Matth. Kwaak, van het woonhuis Molenweg 62, met garage en verdere opstallen, groot 5.70 'are. Koper hier van werd de heer D. Rentier, te Nieuwerkerk voor de prijs van f 21.200. Voorts bouwland' voor de zelfde erven, gelegen aan de Lage Rampertseweg hier ter plaatse, groot 1.75.50 :h.a. Koper hiervan werd de heer W. de Bruine-van den Bos al- hier, voor de som van f 13.700. ZIERIKZEEBRU1NISSE, 12-3. Voor de veiling van de eex*ste acht kavels van de z.g. fonds-mosselen in het Veilinglokaal te Yex-seke bestond grote belangstelling. Alle handelaax-sfirma's (expor- teui-s) waren vertegenwoordigd (al mochten handelaax-s niet inschxijven) maar ook vele kwekex*s toonden daadwerkelijke interesse. De partij bestaat uit 36 kavels van 2500-3000 tonnen mosselen, die in het afgelo pen seizoen in het Mosselfonds wer den gelost, omdat er geen belang stelling bestond op een bepaalde dag, dat de mosselen wei-den aangeboden, in de vrije handel. De eerste kavel 144a wex-d gekocht door de expox*teursfix-ma (kweker handelaar) J. Vette, Yex-seke voor f 7650,-. De inschrijvers wisten toen de i-ichtprijs voor deze dag, want de Israël versterkt bunkers langs het Suez-kanaal NEW YORK, 11-3. Hanson Bald win, militair correspondent van de New York Times, die een tocht door Sinai heeft gemaakt, meldt in een bericht uit Tel Aviv dat Israël een gx-oot stuk van de spoorlijn door de Sinai-woestijn heeft opgebroken en de rails en dwax'sliggers gebruikt om de bunkei's langs het Suez-kanaal te vex'sterken. Door deze massieve bun kers, welke nog niet geheel zijn vol tooid, was 'het aantal slachtoffex-s tijdens de jongste artillerieduels toe- perkt gebleven. BRUINISSE Reebok sprong op auto De heer L. Ottens, kassier van de Coöp. Boex-enleentoank te Bruinisse overkwam met zijn auto een voor onze streken niet alledaags auto-om- igeiuk. Bij familiebezoek in Drente, x-ijdiend in 'de bossen van :de Honds- rug, over een weg waar g'ewaai*- schuwd werd voor overstekend wild, sprong nadat even te voren een ree was overgestoken, een reebok par idoes iboven op zijn auto. De auto werd daax-door ernstig beschadigd. De 'bok moest zijn sprong met de dood bekopen. Uranium in Westhoek In het kader van boringen, uitge voerd door T.N.O. in Den Haag, zijn in de Westhoek aanwijzingen vexkregen voor de aanwezigheid van ui'anium. De T.N.O. heeft in de Westhoek een stelsel van putten, die gebruikt wox*den om de watei'situa- tie in de grond te kunnen nagaan. Er zijn allerlei watex-niveauverschil- len, kennis waax-van nodig is bv. bij aanleg van wegen, terreinen enz. T.N.O. wilde vanmorgen oxitken- nen noch bevestigen dat inderdaad uraniumsporen zijn aangetroffen. Wel echter vond in Den Haag een bespre king op hoog niveau plaats en zou den in het begin van de middag eventueel mededelingen wox-den ver strekt. Met deze summiere gegevens moesten wij het vanmorgen doen. Nader vernemen wij dat het ura nium op 120 meter diepte is aange troffen. Via de Rijksgeologische dienst is de minister van de vondst op de hoogte gesteld. Het uranium - zo leerde een voox-lopig onderzoek - is van goede kwaliteit, maar het ge halte moet nog nader worden onder zocht. Ook over het kwantum blijkt nog niets definitiefs te zeggen. Een onderzoek zal wox-den ingesteld in samenwerking met de Isotopische Stichting te Amsterdam. Bij de bo- ï-ingen - die ook ten doel hebben drink- en huishoudwater op te spo- x-ën - wordt gebruik gemaakt van gammastralenmetei-s, die tot de vondst hebben geleid. Bekend is dat er thans boringen wox-den verricht op een stukje vliegveld, achter het pluimveebedrijf van de heer De Haan aan de Tox-enweg. Dit zou dan eventueel „de plaats" moeten zijn. tweede partij ging direct iets hoger f 8.234,-. De hoogste px-ijs voor één kavel f 10.160,- wex-d betaald door de fa. B. D. Schot-Half weeg te Zierikzee. In totaal 'bi-achten de acht kavels f 71.386.- op. De aangeboden partij en waren betrekkelijk „jonge mosse len". De prijzen die deze dag wei-den besteed waren hoger dan de meeste insiders hadden verwacht. Met spanning ziet men de drie volgende dagen de uitslag van de inschrijvin gen tegemoet. RIDDERKERK. Bij een verkeei-s- ongeval in Franki-ijk is dinsdag de 42-jarige Ridderkeikse schipper R. K. H. Dekens om het leven gekomen. PARIJS, MOSKOU, PEKING. De Russische ambassadeur in Parijs heeft dinsdag de Franse regei-ing in gelicht over de Chinees-Russische schietpartij aan de rivier de Oessoe- ri, zo wordt van gezaghebbende zijde in Parijs vernomen. DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft in de afgelopen drie maanden ruim twee miljoen gulden geschonken voor de bouw in Sui-i- name van een crèche, een gemeen schapscentrum en vijf intei-naten, al dus een mededeling van het kabinet van de vice-minister-president. HENGELO. Op de Vox-denseweg in Hengelo (Geld.) slipte woensdag mevrouw J. J. Diokman-Hartman uit die plaats met haar pei-sonenauto Ze botste tegen een boom en werd dodelijk gewond. Parlementaire delegatie naar Joego-Slavië en Tsjeclio-Slotvakije DEN iHAlAG, 12-3. De vooi'zilters van de heide Kamers der Stalen-Ge- neraal hebben van de vooi-zilters van het Joegoslavische en het Tsjechoslowaaikse pai-lement uitno digingen ontvangen om dit jaar een delegatie uit de Staten-Genei^aal naar hun land te zenden. Deze uit nodigingen zijn aanvaai-d en beide bezoeken zullen waarschijnlijk in ju ni a.s. plaatsvinden. De voorzitter van de Tweede Ka mer, mr. F. J. F. M. van Thiel, deel de vanmiddag bij de aanvang van de vergadering mee dat als voorzitter van de delegatie naar Joegoslavië het Eerste-Kamex-lid Delprat zal op treden. Het Tweede-Kamei-lid mr Aantjes zal de delegatie naar Tsje- cho-Slowakije leider.. Illlllllllllllllllllllllllllillllllllllllllillllllll STEUNT de aktie I .Overdekt zwembad' 5 Stort uw bijdrage op giro E 5 137677 t.n.v. Zierikzeesche 5 5 Nieuwsbode met vermelding E 5 van het motto! Ook kasstor- 5 tingen zijn welkom! ïliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini ZIERIKZEE, 13-3. - Het centrum van Zierikzee heeft er een nieuwe zaak bij gekregen: een filiaal^ van Lengkeek Lederwaren „Etoile ge vestigd in het daartoe door een in grijpende verbouwing geschikt ge maakte pand Dam 9. Etoile" ledex-wai*en heeft ook fi lialen in Rotterdam en Vlaai-dingen. De nieuwe Zierikzeese zaaW wordt beheerd door de heer, mevrouw en mejuffrouw Lengkeek. Met de opening van „Etoile", die woensdagmorgen plaats vond in de vorm van een druk bezochte ï-ecep- tie, heeft Zierikzee een speciaalzaak gekregen waarin het volledige assoi-- timent lederwaren van deze tijd voor het publiek bei-eikbaar is geworden. In de nieuwe zaak zijn namelijk niet alleen de vele „bekende" lederen ar tikelen als tassen en koffex-s ver krijgbaar, want men tx-eft er ook vele praktische kadoo-artikelen en rela tiegeschenken - in leer uitgevoerd uiteraard - aan, zoals bv. fotolijstjes en 'bureau-artikelen. De zeer uitge bloeide kollektie damestasjes, waai;- onder fraaie produkten afkomstig uit Frankrijk en Italië, spant echter wel de kroon. Daarnaast bi-engt „Etoile" ook zeer veel lederen artikelen voor heren, zoals portefeuilles, portemon nees en tassen en ook het jonge ko pende publiek kan veel fraais uit de „moderne school" verkrijgen. Tot de specialiteiten behoiren in het bijzon der handschoenen, in stof en leder uitgevoerd. Vex-der is gedacht aan pa- ï-apluies, die met handschoenen en tasjes voor de dames een goed pas- sei-id geheel kunnen vox-men. De nieuwe zaak is uitei-mate sfeer vol ingericht en uitgerust met een tot diep in de winkel doorlopende Dc kinderbijslag AMSTERDAM. 12-3. De Soc. Ver- zekei-ingsbank heeft verslag uitge bracht over de kindoi-bijslagverzeike- ringen in 1967. Het 'totale bedx-ag aan kindei-bijslaig ingevolge de algemene kinderbijslagwet, dc kindei-bijslag- wet voor loonti-ekikenden en de loin- 'dex^bij slag wet voor kleine zelfstan digen bedroeg over 1967 f 1.746 mil joen tegen f 1.572 miljoen over 1966. Dit betekent een stijging met ruim 11 procent tegen 17 pi-occnt in 1966. etalage, welke als het ware één ge heel vormt de zaak. Het uitgebi-eide assortiment werd ovex-zichtelijk ge- ï-angschikt op vei-stelbare wandx-ek- ken. .De tot in de puntjes verzoi'gde verbouwing van de nieuwe zaak wex-d uitgevoei-d door aannemers bedrijf firma Quant, het schilder- wex-k door de fix-ma Schults, elektri- citeit-loodgietex'swex'k door fiirna Evex-aarts. De firma Deux-loo zox-gde voor een fraai getint tapijt en pas sende vitrage. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3