de verdwenen atoomformule Een nieuwe fase in West-Duitsland De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Ledenvergadering muziekver. „Luctor et Emergo" - Renesse Honderden doden door vloedgolf in liet zuiden van Celebes BLIK DOOR HET WERELD Revalidatie van hartpatiënten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 maart 19ó9 Nr. 29163 Door oiHlerhf'/etting in het korps geen kans op deelname aan concours RENESSE, 10-3. De muziekver eniging „Luctor et Emergo" hield vrijdagavond j.l. de algemene leden vergadering in hotel „Het Wapen van Renesse". De voorzitter, de heer H. J. Kouman opende de vergadering en verheugde zich over het feit dat voor de eerste maal ook de lampen - dragers en jeugdleden op de jaar vergadering aanwezig waren. Na een mislukte Strd was er een goede uitvoering geweest, maar voor een concours vreesde de voorzitter - naar later bleek - terecht. Uit het zeer uitgebreide financiële verslag van de penningmeester bleek dat 1968 kon worden afgesloten met een goed slot van f 1.435,32. De heer L. de Feiter drukte de le den, n.a.v. het verslag, op het hart hun instrument beter te onderhou den omdat daar veel onnodige kos ten uit voortvloeien. Het uniform fonds had een goed slot van f 1631,11 Uniformen zijn echter duur. Daarom ligt het in de bedoeling in juni een bazar te houden ten bate van het umlormtonds. De voorzitter maande de leden zich snel te melden als hun uniform niet meer past. Voor de op merking „Ik heb een broek voor de zomer en één voor de winter nodig", wist hij echter geen oplossing. De reiskas was maar matig gevuld f 440,-) waardoor de reislustige leden erop moeten rekenen bij te moeten betalen. De heer Kouman meldde daarna dat 2 nieuwe leden het korps hadden versterkt waarna de bestuursverkie zing plaats vond. De heren J. J. Pad mos en J. A. Kouman werden in hun funkties herkozen. Vervolgens werd de huidige plaats van de muziektent aan de orde ge steld. Unaniem was men van mening dat de tent weer beter naar de Lan ge Reke kan verhuizen. Op de vraag of er aan het con- GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over februari 1969 Geboren: 8. Cornelis Jacob, z. van L. van der Wekken en T. van dei- Bijl (Brouwershaven); 10. Petra Yvonne, d. van J. C. Quartel en W. P. Th. M. Mutsaers (Noordgouwe); 16. Klazina Martina, d. van H. van der Wekken en D. van der Bijl (Noordgouwe); 24. Alida Krina, d. van P. van Bloois en J. M. M. de Vlieger (Zonnemaire); 24. Kaatje Dina, d. van M. Smalheer en L. van der Linde (Brouwershaven) Gehuwd: 7. Roeland Johannes van der Wekken, 25 j. (Zonnemaire) en Cornelia Elizabeth van der Bijl, 21 j. (Oud-Beijerland); 26. Adriaan Krijn Goudzwaard, 18 j. (Dreischorj en Krina Jacomina Schiettekatte, 17 j. (Zierikzee). Overleden: 6. Cornelia Kwaak, 83 j., echtgenote van D. W. van der Werf (Brouwershaven); 10. Lena Wester weel (te Middelharnis), 79 j., wed. van J. van der Sluijs (Brouwersha ven); 11. Janna Jonker (te Goes), 79 j, wed. van St. Malepaard (Brou wershaven). Ingekomen: 7. C. E. van dei- Bijl, echtgenote van R. J. van der Wekken (Zonnemaire); 12. R. J. van der Wekken (Zonnemaire). Vertrokken: 5. G. de Munnik, wed. van L. Braber (Zonnemaire); 6. C. D. van Ham (Dreischor). cours zal kunnen worden deelgeno men antwoordde de direkteur de heer J. H. Blom dat het korps op het concours geen schijn van kans heeft behoorlijk voor de dag te ko men. Dit vooral door onderbezetting van het korps (één trombone). De di rekteur bleek verder ernstige kritiek te hebben op de leden, die hij onno dig wegblijven op repetitie-avonden verweet. Als voorbeeld stelde hij de laatste uitvoering. Slechts een keer had hij met het volledige korps kun nen repeteren. Zijn enthousiasme was dan ook danig gezakt. Bij zijn kritiek noemde hij man en paard, waarbij ook de verschillende vere nigingen in het dorp waren, die, naar zijn zeggen, te weinig rekening met de repetitie-avonden houden. Meer samenwerking achtte hij wel ge wenst. „In de zomer is het voor ons een bittere ellende. We zakken dan door onderbezetting naar een te laag peil" zo stelde de direkteur tenslotte vast. Ook de heer A. Padmos (tamboers) had met onderbezetting te kampen. Hierna kwam het reisje ter sprake. Er werd een commissie gevormd die de organisatie op zich zou moeten nemen. Rondvraag Bij de rondvraag bleek er kritiek te bestaan op de huidige toestand van de bankjes en lessenaars. Al vlug had men genoeg leden "bij el kaar die zich met het opknapwerk zullen belasten. De tamboers wilden op de uitvoe ring wel eens wat meer op de voor grond treden. „Het lijkt zo net of wij er niet bijhoren", werd er opgemerkt. De direkteur zei, dat het natuurlijk wel erg leuk is om de drumband op zo'n avond onverwachts de zaal in te laten marcheren, maar dat men dit niet ieder jaar kan doen. Opgevallen was, dat de 2e uitvoe ring veel minder is geweest dan de eerste. Dit werd over het algemeen geweten aan het veel jongere pu bliek dat op de tweede avond aan wezig was. Voorgesteld werd een avond voor donateurs en een voor de jeugd te geven, met een voor beiden aangepast programma. Dit stuit ech ter op organisatorische moeilijkhe den. De heer Kouman sloot hierop deze zeer geanimeerde vergadering. Ongerustheid over stijgende ziekenhuiskosten VALKENBURG, 10-3. Drs. L. J. M. van Son, staatssecretaris van economische zaken, acht de kosten stijging in ziekenhuizen en bejaar dentehuizen „bijzonder verontrus tend". Hij zei dit bij de opening van de 15e B.B.B. de internationale vak beurs voor horeca, grootverbruik en de voedingssector te Valkenburg. De staatssecretaris was van oor deel dat zowel de beheerders van ziekenhuizen en bejaardentehuizen als de horeca-ondernemers het pro bleem van de kostenstijging in de eerste plaats dienen aan te pakken door efficiëntere organisatie van het bedrijf, door een goede planning van het werk en door invoering van mo derne arbeidsbesparende technieken. Huisartsen praatten met minister DEN HAAG, 10-3. Het bestuur van de Landelijke Huisartsenvereniging (de L.H.V.) is voor besprekingen op het ministerie van economische za ken in Den Haag ontvangen door minister mr. L. de Block en zijn ambtgenoot van sociale zaken en volksgezondheid de heer B. Rool- vink. Het overleg duurde ca. 4 uur. Na afloop is van de zijde van het ministerie meegedeeld dat het L.H. V.-bestuur de voorstellen eerst met zijn achterban wil bespreken alvo rens te beslissen. MANILLA. Tn een dichtbevolkte wijk van Manilla heeft brand ge woed in een flatgebouw van drie verdiepingen. Daarbij zijn 14 mensen omgekomen. NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant heeft de hoge functionaris van het V.N.-secretariaat Marcial Tamayo, een Boliviaan, benoemd tot zijn vertegenwoordiger in equatori aal Guinee. TEWKESBURY. Bij een treinon geluk in de buuitf van Tewkesbury in het zuidwesten van Engeland is een passagier om het leven gekomen en 27 anderen gewond geraakt. Een goederentrein liep uit de rails en kwam in botsing met c-en passagiers- trein. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee behaalde overwinning op Vogelwaarde Renesse liet Sluiskil met 4-1 nederlaag vertrekken DFS heeft het tegen Domburg niet gehaald Renesse II kwam er tegen Steen II niet aan te pas. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klos D heeft Zierikzee, dot in oktober haar 50-jarig bestaan gaat tneren, door de 2-0 overurinning op Vogel waarde de kans om aan het degra datiegevaar te ontsnappen in eigen hand gehouden. Met alle vreugde over de overwinning zal men over hetgeen in de ontmoeting tegen Vo gelwaarde werd vertoond allerminst in het kamp van de rood-zwarten direkt optimistisch zijn voor de toe komst. Uit de nog vijf te spelen wed strijden zullen tenminste nog zes punten moeten worden binnen ge haald, wat ons hetgeen op deze mid dag werd vertoond als een nog bv- zcmder zuxire opgaaf voorkomt. De belangrijke wedstrijd tussen Goes en S.C. Gastel, die beide nog kans op de titel hebben, werd een 2-1 overwin ning voor de Brabanders, die DOS- KO nu ernstig gaan bedreigen. •sluiter Patrijzen niet verder dan een 0-0 gelijk spel, terwijl ook de ont moeting tussen Hulsterloo en Schoondijke zonder doelpunten ein digde. Noorryannen, dat nog lang niet kansloos is, won de xLitwedstrijd tegen Luctor zonder veel moeite (1-0) terwijl Aardenburg baas in eigen huis bleef tegen Hoofdplaat (4-2). Robur, nog steeds »n de geuaren- zóne, keerde met een 3-1 nederlaag van het bezoek aan Lewedorpse Boys naar Goes terug. DOSKO S.C. Gastel Goes Steenbergen Hontenisse METO Breshens Steen MOC '17 Vogelwaarde Zierikzee Grenswachters 18 10 3 17 9 3 17 7 5 8 3 7 4 6 5 7 2 7 2 5 5 5 4 6 2 4 4 5 40-30 23 5 38-22 21 5 37-31 19 6 30-30 19 6 33-32 18 7 23-32 17 8 38-34 16 8 21-20 16 7 24-26 15 7 19-23 14 9 33-43 14 8 22-35 12 Zeelandia Noormannen Schoondijke Domburg Aarden burg Hulsterloo DFS Luctor LewedBoys Hoofdplaat Robur Patrijzen 15 11 2 15 10 2 14 14 13 15 11 14 13 15 15 16 2 42-16 24 3 55-25 22 1 41-10 21 3 37-21 20 4 43-26 17 7 21-42 13 4 28-24 12 6 36-40 12 6 19-25 12 10 29-49 8 10 27-57 6 13 11-54 3 DJAKARTA, 10-3. In het gebied van Paletoang, in het zuiden van Ce lebes, zijn zeshonderd mensen door een vier meter hoge vloedgolf ver dronken, zo meldt het persbureau Antara. De overlevenden hebben zich op hoog terrein teruggetrokken. De vloedgolf werd veroorzaakt door een De bondsrepubliek heeft voor het eerst een sociaal-democratisch staatshoofd nu Gustav Heinemann in een nek-aan-nekrace Gerhard Schroder van de C.D.U. klopte bij de presidentsverkiezingen in Berlijn. Men kan zeggen dat het president schap niet veel te betekenen heeft in Bonn, waar kabinet en parlement de eigenlijke machtsfactoren zijn. En dat is ook zo, al moet men niet on derschatten welke invloed de Bun- prestige kan uitoefenen. De huidige ambtsdrager Liibke is daarvan bepaald geen voorbeeld - zijn stommiteiten zijn herhaaldelijk onderwerp geweest van beledigende spot - maar dat het ook heel anders kan, bewees diens voorganger Thco- dor Heuss meermalen. De persoon van Heinemann, thans minister van justitie, is zeker een zeer respectabele. Idealen In de politiek na de oorlog begon nen onder Adenauer als C.D.U.'er, trad hij af uit protest tegen het be gin van de aansluiting van Bonn bij Advertentie T'Ï4V' V V ,7- i i m 1 Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hete dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. de N.A.V.O., waardoor naar zijn me ning de kansen op hereniging over boord waren gegooid. Een destijds niet unieke gedachte, maar uniek was wel hoe hij er de konsekwenties van trok, ook al kostte het hem op de duur zijn baan als directeur van een groot staalconcern en zijn func ties in de Evangelische Kirche. Via de Gesamtdeutschen Pertei, die een flop werd, belandde Heine mann bü de S.P.D., de partij waar in hij hét meest van zijn persoonlij ke idealen hervond in de praktijk der politiek. Dat die idealen voor hem zwaar wegen heeft hij steeds duidelijk gemaakt, zodat ook de minste nazi-smetten bij hem ontbre ken zoals bijvoorbeeld bij zijn tegen stander Schroder minder het geval ivas: die was tenslotte nog eens N.S. D.A.P.-lid, al zou het onrechtvaardig zijn hem daarover te hard te vallen omdat hij niet schroomde met een volgens Hitiers rassenwetten niet- Arische vrouw te trouioen, wat hij bezuxxrde door de ongunst van de overheid. Invloed Een ander belangrijk aspect aan Heinemanns verkiezing is, dat die slechts mogelijk werd doordat de meeste liberalen in de Bundesver- sammlung voor hem en niet voor Schroder stemden. Dat betekent dat tussen de liberale F.D.P. en de S.D.P een toenadering tot stand is geko men die mogelijk ook nog eens leidt tot een coalitiekabinet van liberalen en socialisten. Dat maakt nu al de positie van de S.P.D. in de rege ringscoalitie sterker, maar het heeft in het algemeen wel een zegenrijke invloed op de Duitse politiek. De mogelijkheid van deze coalitie betekent dat eigenlijk voor het eerst een alternatief bestaat voor een re gering waarin de C.D.U. de toon aangeeft. De oppositie die door de overwegende positie van de C.D.U. eigexüijk gereduceerd was tot alleen maar wat pruttelen, kan nu serieus een alternatief ook voor een kabinet bieden. En als iets tot dusver de Duitse politiek verziekte was het toel dat er juist geen andere regering mogelijk was dan een met de C.D.U. Dat daar mee gelijk met Heinemann's verkie zing 'n eind is gekomen, is misschien nog wei het beste resultaat van de Berlijnse vergadering en een dat op weegt tegen alle pesterijtjes uit het oosten waarmee dit gebeuren is be geleid. Moeilijkheden rond „De man van La Manclia" AMSTERDAM, 9-3. Naar in thea- ter Carré in Amsterdam bekend is gemaakt, zyn er grote moeilijkheden ontstaan rond de musical „De man van La Mancha", waarin onder an dere Lex Goudsmit en Guus Hermus optreden. De moeilijkheden zijn ontstaan doordat de producent Paul Keizer plotseling Nederland heeft verlaten. Blijkens mededeling van zijn raads man, mr. J. van Schaik, heeft de echtgenote van de heer Keizer hem donderdag meegedeeld, dat haar man woensdag naar Brussel was vertrok ken wegens grote financiële moei lijkheden. Blijkens een brief die zij in de nacht van woensdag op don derdag heeft gekregen, was hem niet gelukt hiervoor een oplossing te vin den. De brief maakte de indruk dat de heer Keizer radeloos was en dat hij niet van plan was om naar Ne derland terug te keren. Zijn verblijf plaats is op het ogenblik noch aan zijn vrouw, noch aan zijn advocaat bekend. aardbeving, die zich op 25 februari voordeed. Het ministerie van sociale zaken meldt verder dat in de stad Madjene, op Celebes, bij de aardbeving 64 mensen zijn omgekomen en 97 ge wond. De materiële schade is aan zienlijk. De gouverneur van Zuid-Celebes deelde mee dat 60.000 mensen dak loos zijn en uit het getroffen gebied zijn geëvacueerd. In Madjene, met een bevolking van ongeveer 20.000 mensen, zijn de meeste huizen verwoest. De ergst ge troffen stad is echter Paletoang, dat ongeveer honderd kilometer van Madjene ligt. DEN HAAG, 10-3. Sinds twee jaar wordt door een medisch team onder leiding van prof. dr. H. A. Snellen in het academisch zieken huis te Leiden patiënten die een hartinfarct hebben doorgemaakt, ge revalideerd. Met behulp van een speciaal ge construeerde „hartfiets" (een soort hometrainer) wordt het prestatiever mogen van de patiënt getest. Appa ratuur die aan de hartfiets is ver bonden, registreert de hartslag, de opgenomen hoeveelheid zuurstof per minuut en eventuele klachten van de patiënt, zoals kortademigheid. Op basis hiervan wordt een trainings programma opgesteld, waarbij de patiënt al „fietsend" bloedsomloop en hartspier versterkt en zijn conditie op peil houdt. Dit werd zaterdagmorgen in Den Haag meegedeeld op een studiedag over de revalidatie van hartpatiën ten, georganiseerd door de Zuid-Hol landse Kruisverenigingen. In de 4e klas H bezorgde Renesse haar aanhang een vreugdevolle mid dag door in de duinstreek een fraaie 4-1 overwinning op Sluiskil te beha len. Doordat HVV '24 niet in het veld kwam kon RCS door met 1-0 van Corn. Boys te winnen de leiding van de clxib xiit Hulst overnemen. Walcheren bleef te VIissvngen met 3-1 de baas over Clinge, terwijl Hansweertse Boys een zware 7-0 ne derlaag van Biervliet kreeg te in- kasseren. In de reserve le klas kwam Re nesse er in de uitwedstrijd tegen Steen II niet aan te pas (12-1). HVV '24 II verspeelde één kostbaar punt je (2-2) bij Hontenisse II, waardoor Terneuzen III, door een 5-0 zege bij Zeelandia II, nog nog maar één ver- liespuntje meer heeft dan HVV '24 II. Oostburg 11 bleef voor eigen pu bliek baas in eigen huis tegen Zee land Sport III (3-1), terwijl in de Scheldestad Vlissingen IV en Vogel waarde 11 tot een 2-2 puntenverde ling kwamen. RCS HVV '24 Sluiskil Biervliet Oostbxirg Walcheren Koewacht Renesse Clinge HanswBoys Corn. Boys IJzendijke 17 12 4 16 11 5 16 9 5 15 11 0 17 7 4 16 16 17 17 13 15 17 1 46-17 28 0 49- 8 27 2 30-15 23 4 51-20 22 6 20-35 18 6 45-29 17 8 32-38 12 10 29-45 12 9 24-44 12 9 22-37 7 10 14-35 7 13 19-58 7 Ternexizen III HVV '24 II Vogelwaarde Walcheren II Oostburg II Vlissingen IV Steen U Zeeland Sport 111 Middelburg IV Hontenisse II Zeelandia II Renesse 11 14 11 12 9 1 2 53- 2 1 39- 5 3 25- 3 5 22- 2 4 26- 6 3 34- 2 7 31- 1 7 24- 2 4 17- 2 7 20- 2 8 19- 4 7 22- 15 23 14 20 19 17 23 15 25 12 26 12 32 12 34 11 28 10 30 8 37 6 49 6 In de reserve 3e klas C zag Mid delburg III kans om het bezoekende Steenbergen II met een 3-1 neder laag naar huis terug te sturen. De reserves van Com. Boys zorgden min of meer voor een verrassing door Axel III met een duidelijke neder laag (4-1) terug te wijzen. METO II Alliance II Zierikzee II RCS II Middelburg III Steenbergen 11 Goes II Vlissingen III Axel III Corn. Boys II 14 11 14 10 14 4 3 0 39- 1 3 43- 6 4 25- 3 5 40- 4 3 23- 3 6 28- 2 7 32- 3 5 37- 4 7 21- 1 8 13 13 25 ■16 21 27 14 35 13 26 12 ■30 11 44 10 32 9 31 6 ■47 5 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas heeft DFS het bij het bezoek aan Domburg niet kunnen klaren daar de thuisclub kans zag een 2-1 overwinning uit het vuur te slepen. De beide koplopers, Zeélandida en Schoondijke, lieten beiden een steekje vallen. Zeelandia bracht het bij het bezoek aan hekke- FINANCIËN EN ECONOMIE De Franse franc BASEL, 9-3. Directeuren van cir culatiebanken in Westeuropa, Ame rika, Canada en Japan zijn zondag in Basel -tot de slotsom gekomen, dat de positie van' de Franse frank nog geen noodmaatregelen eist. Een van de bankiers verklaarde dat Frank rijk voldoende middelen heeft om weerstand te bieden aan de druk op de valuta. Doelend op de op dins dag vastgestelde algemene staking in Frankrijk zei hij, dat de komende week beslissend zal zijn. AMSTERDAM. De Hiswa-tentoon stelling in de Amsterdamse RAI heeft sinds de opening 3 dagen gele den bijna 71.000 bezoekers getrok ken, tegen ruim 67.000 in dezelfde expositïeperiode vorig jaar. Israël heeft vrijdag de V.N.-com- missie voor de rechten van de mens in Genève een lyst overgelegd met de namen van een dozijn oud-nazi's die momenteel belangrijke functies bekleden in Arabische landen. 47 Gijs zat nog van de toekomst te dromen,toen hem opeens 'te binnen schoot, dat de posit nog iets gebracht had. Vlug zocht hij de andere cou verthmdrukwerk. Zou wel de een of andere reclame zijn. Hij haalde de kaart er uit en las: Verloofd: Helena van Dalen PLeter Holm Gijs keek zijn ogen uit. Verroest, dat was immers die detective, die een krantenbaantje in Rotterdam gekregen had? En wie was die He llena van Dalen? Wacht eens heette dat schoonzusje, dat bij die Laman inwoonde, niet Lenie? Na tuurlijk, die was het! Hij las de kaart nog eens en be merkte, dat hij uitgenodigd wei d op de gezéllige avondDit was ook woensdagop dezelfde dag, dat hij naar het ministerie van oorlog moesrt. Nee, hij had natuurlijk geen tijd. Hij zou wel een felicitatie stu ren. Ongeveer 'gelijktijdig kreeg een eenzaam meisje in de Bosboom Toussaintstraat dezelfde uitnodiging. Zij begreep onmiddellijk wie de He lena van Dalen was. Lenie, de schoonzuster van Laman, het meisje dat hen toen op die avond nog naar de trein gebracht had en„ terwijl zij al het perron opgegaan waren, had Holm nog een onderonsje met Lenie. Nou, die had het al gauw bekeken. En zij Nee, ze ging er niet heen. Wacht eens. Laman had telefoon. Ze zou het paai" telefonisch feliciteren. Dan was ze er meteen af De woning in de Veeluststraat was in een bloemenpaleis hersohapen. En toen de telefoon ging, nam Lenie de hoorn van de haak. Het was Eefje. „Zeg, ik kreeg vanmorgen jullie verlovingskaart.Leuk zeg, en na tuurlijk van harte gefeliciteerd, hoor". „Dank je wel, Eefje. Jullie komen natuurlijk woensdag, hé?" Eefje verkilde. Julliewie be doel je?" „Nou, dat is toch vanzelfsprekend: jij en Gijs natuurlijk. We rekenen op jullie, hoor!" Eefje slikte alvorens te antwoor den. „Ik vrees", zei ze zacht, „dat het niet gaan zal. Ikik heb Gijs al enige dagen niet meer gezien „Ooh", riep Lenie teleurgesteld uit „wat jammerhebben jullie'ge kibbeld?" „Needat nietzei het meisje aan de andere kant, „maar och, we zijn weer zo onze eigen we gen gegaan, hé? Dat komt toch wel eens meer voor?" „Nouik.... enfin, dat komt wél in orde. Zeg, maar dan kom jij toch .in ieder geval, hé? Nee, geen protesten nu. Eefje. Toe, doe mij dan dat plezier, wil je?" Eefje liét zioh overhalen. „Goed", zei ze tenslotte. „Je ziet me wel ver schijnen". „Fijn zeg", riep Lenie opgetogen uit. Maar kom dan niet te laat? Om zes uur eten we, en je komt toch voor het eten. hé?" „Goed", stemde Eefje volmondig toe. Ze had eigenlijk ook wel zin in een leuke avond. „Ik zal zorgen, dat ik er om een uur of vijf ben. Apro pos, Lenieik wilde je nog wat vragen „Nou? Vraag maar op, hoor!" „Benben je gelukkig?" „Wat dacht je dan, meid? Ik ben dol op Pietmisschien al die eer ste avond, toen hij bij ons kwam. En Piet is even gék op mij. Maak je geen zorgen, Eef, hij is de ware Ben jamin, hoor. „Fijn zeg. Ikik hoop, dat jul lie erg gelukkig zullen worden En toen kon Eefje zich niet langer bedwingen. Met een snik legde ze de hoorn op de haak en in de telefoon cel boog ze 'haar hoofd op de armen. door b. j. ten wesepe Tot grote verbazing van de meneer, die geduldig buiten stond te wach ten tot ze gereed zou zijn met tele foneren. Hoofdstuk 23. Maar ondanks alles: toch geluk. Piet Holm was in een paar weken al aardig thuis geworden in het re portersvak. Hij versloeg vergaderin gen, amateur toneelavonden, brand jes en ongelukken. Hij had al eens een verslag gemaakt van de zitting van de politierechter en was uitge nodigd bij de opening van een nieuw bedrijf in het in 1940 verwoeste deel van dé stad. Dagelijks kwam hij met dichtgetypte vellen copy de redactie binnen en al moest er nog wel eens het een en ander geschaafd worden aan zijn verslagen, de chef van zijn afdeling knikte goedkeurend, als hij de verslagen gelezen had. Daar zat wel wat in Holm had waarschijnlijk nooit ge dacht, dat nog eens iemand een be roep zou doen op zijn speurdersta- lerrten, want nadat Eefje getelefo neerd had, trok Lenie haar mantel aan en. zocht Holm op. Met hem had ze een lang gesprek en Holm, die zijn lieftallige aanstaande vrouw niets kon weigeren, stemde er in toe 'haar verzoek uit 'te voeren. Hij had de dag van zijn verloving verlof gevraagd en verkregen en woensdagmorgen zat hij al vrotg in een gehuurde auto en reed daarmede naar Weesp. Maar Gijs was niet thuis. Die was al vroeg weggereisd naar Den Haag en Holm was niet zo goed ,of hij moest geduldig een half uurtje luisteren naar de lof, die de moeder zonig op de uitvinding van haar zoon, waarvan ze weliswaar eigenlijk niets wist. Maar het slot was toch: „Hij wordt een beroemd man, mijnheer HolmDat hebben we altijd al voorzien (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7