f Zündapp Sport i A. VAN HESE f AGENDA Zeeland's commissaris opende de H1SWA Beschikkingen en akkoorden aan het prijzenfront De huurprijsverhoging per 1 april a.s. STREEKNIEUWS AMSTERDAM. 7-3. Iledeu (vrij dagmorgen opende de commissaris der koningin in Zeeland, rar. J. van Aartsen, de veertiende Iliswa, de in ternationale watersport- en kam- peertentoonstelling in de nieuwe Ral in Amsterdam. Op de expositie, waar ongeveer duizend vaartuigen - van kleine vouw? en opblaasboten tot groot zeegaand jacht - te zien zijn, wordt dit keer veel aandacht besteed aan de kleine boten voor een kleine beurs. De houten boot is nog maar in klein percentage op de tentoon stelling aanwezig. Zij wordt steeds meer verdrongen door de uit kunst vezel of andere materialen vervaar digde vaartuigen, die in alle varia ties aanwezig zijn. Er is een toene mende populariteit voor het motor zeiljacht merkbaar. Het grootste mo torzeiljacht op de tentoonstelling - van de mast moest een stuk worden afgezaagd - is de „Happy Captain IV", die de president van de Sparor- ganisatie in Engeland voor een be drag van 300.000 gulden in Nederland heeft laten bouwen. Het schip is ruim 17 meter lang en 4.60 meter breed. Van kiel tot en met de mast meet het schip 22 V2 meter. Voorts kunen de bezoekers in de kampeersector kleine en bungalow tenten en allerlei kampeerapparatuur aantreffen. DEN HAAG, 7-3. Het voortgezette overleg op het departement van eco nomische zaken met vertegenwoor digers van sectoren van het bedrijfs leven, waarin de prijzen over het algemeen meer waren verhoogd dan op grond van de prjjsgedragsmaat- regeis is toegestaan, heeft tot resul taat gehad dat in een aantal gevallen de prijsverhogingen door het betrok ken bedrijfsleven vrijwillig tot een aanvaardbaar niveau zullen worden teruggebracht. In twee andere gevallen was op basis van vrijwilligheid geen vol doende resultaat te verwachten, waardoor de minister zich genood zaakt zag een Prijzenbeschikking af te kondigen Prijzenbeschikkiiigen a. Afwerken van fotomateriaal. De prijzen van het ontwikkelen en af werken van fotomateriaal mogen niet uitgaan boven het niveau van 1 oktober 1968, vermeerderd met acht procent voor het afdrukken. De be schikking heeft geen betrekking op diapositieven. Bij de vaststelling van de toegestane prijsverhoging is re kening gehouden met de invloed van de B.T.W. en de gestegen kosten. Zo-' wel bij zogenaamde afwerkcentrales als bij detailhandelaren waren prijs verhogingen geconstateerd tot der tig procent. b. Schcencnderhcudsmiddelen. De prijzen van schoenonderhoudsmid- delen, w.o. schoencrême, kleurher- stellers en middelen tot het water dicht maken, doch met uitzondering van leerverf, borstels, poetsdoeken en dergelijke, mogen niet uitgaan bo ven het peil van 1 augustus 1968, vermeerderd met vijf procent we gens de invloed van de BTW. In een belangrijk aantal gevallen kwamen prijsverhogingen voor die het toege stane percentage aanmerkelijk te- boven gingen. Akkoorden aScheermesjes. De prijzen van scheermesjes zullen direct worden teruggebracht tot een .voor het de partement aanvaardbaar niveau. Dit betekent, dat de prijzen als gevolg van de B.T.W. hoogstens zes procent boven het niveau van 1 oktober 1968 zullen kunnen liggen. Voor scheer mesjes waren prijsverhogingen tot 25 procent geconstateerd. b. Hoveniers. De organisaties van de hoveniers zullen hun leden er op zeer korte termijn toe bewegen, dat de tarieven van het onderhoud van tuinen worden teruggebracht tot een niveau, dat in overeenstemming is met de regels van het prijsbeleid. Dit houdt in, dat de uurtarieven niet zullen uitgaan boven het peil van 1 oktober 1968, vermeerderd met elf procent wegens de invloed van de B.T.W. en kostenstijgingen. Hier kwamen prijsverhogingen voor van zestien procent. Over de prijzen van honden- en kattenvoedsel is nog overleg met de betrokken organisaties gaande. DEN HAAG, 7-2. De niet-verplich- te huurverhoging kan op 1 april a.s. worden toegepast in de provin cies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-holland en Zuid-Holland, alsJ mede in de gemeenten Groningen, Haren, Leeuwarden, Emmen en Maastricht. Zoals bekend is, kan die huurver hoging alleen door overleg tussen de verhuurder en de huurder tot stand komen. Zij mag ten hoogste 6 pro cent bedragen van de huurprijs die op 30 april 1968 gold of ten hoogste 10 procent van de huurprijs op 30 Maanlandings vaartuig wordt vuilnisvat HOUSTON (Texas), 7-3. Het rnaan- landingsvaartuig, dat op het ogen blik zijn eerste vuurproef in de ruimte in een baan om de aarde te verduren heeft, vastgekoppeld aant de „Apollo 9", en waarvan elk ex emplaar de Amerikaanse belasting plichtigen enkele miljoenen dollars kost, zal met ingang van vrijdag avond niet meer dan een ordinaire vuilnisbak zijn. De drie inzittenden van de Apollo 9 hebben hel ruimtevaartcentrum in Houston moeten bekennen, dat zij het huishoudelijke werkin de Apollo niet aan kunnen. De „lucht jes" in hun ruimtewoning worden intenser en ze iveten zich geen raad meer. Zij hebben hun lastgevers der halve verzocht, de afval in het maanlandingsvaartuig te mogen de poneren. Immers, wanneer eenmaal de proeven zijn afgewerkt, moet het vaartuig afgestoten worden. 1De verantwoordelijken in Houston hebben hun toestemming gegeven. Het maanlandingsvaartuig wordt dus de eerste reuze-vuilnisbak die om de aarde draait. De dag na de verkiezing van een nieuwe Westduitse president in West-Berlijn hebben de Oostduitse autoriteiten donderdag opnieuw tweemaal de autoweg tussen Berlijn en Helmstedt gesloten. Nadat deze voornaamste wegverbinding tussen West-Berlijn en West-Duitsland in de oehtend al drie uur gesloten was geweest, werd het verkeer in de mid dag opnieuw voor drie uur onder broken. LONDEN. De filmster Diana Dors heeft donderdagavond voor de Brit se televisie gezegd dat zij in septem ber een baby verwacht. BRUSSEL. Voor de woning van de Belgische eerste-minister, Gaston Eyskens, te Leuven is het donder dagavond laat tot vechtpartijen ge komen tussen betogende Franstali ge studenten en rijkswacht. SEOEL. Ongeveer 130 mensen zijn vanmorgen vroeg door hefschroef- vliegtuigen van het dak gehaald van een in brand staand gebouw van dertien verdiepingen in de Zuid-Ko- reaanse hoofdstad. Desondanks heeft de brand volgens de politie slacht offers ge-eist. ROTTERDAM. De 13-jarige Tine ke van der Mast uit Rotterdam is donderdagmiddag bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Griep is er oorzaak van dat ten minste twintig Engelse League voet ballers de komende dagen niet de kleuren van 'hun clubs zullen kun nen verdedigen. Een commissie uit de Amerikaan se senaat heeft gemeld dat van 1 juli 1967 tot 30 juni 1968 53.357 Ameri kaanse militairen zijn gedeserteerd. DEN HAAG. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft het voornemen de Groothandelsdag 1969, te houden op 28 maart a.s. in het Nederlands Con- gresgeboupw te Den Haag, te openen Scheepvaartberichten Tttis, 6-3 312 m. o. Dover naar Malta. Abida, 5-3 Port Everglades naar Punta Cardon. Acmaea, 6-3 180 m. w. Sabang. Calamares, 5-3 75 m. o. Flores naar Almirante. Camitia, 5-3 450 m. o.n.o. Martinique naar Curasao. Ganymedes, 5-3 ArLca naar Callao. Kenia, 7-3 te Durban. KERKNIEUWS april 1968, indien de huurverhoging met 4 procent op 1 mei 1968 nog niet werd toegepast. De niet-verplichte huurverhoging geldt in de genoemde gebieden slechts voor bepaalde categorieën van panden. Dit zijn: Alle woningen en andere panden die vóór 5 mei 1945 zijn gebouwd; De na die datum gebouwde wo ningen waarvoor het Rijk geen jaarlijkse bijdragen (meer) be taalt. Indien voor een dergelijke woning een meerjarig contract werd geslo ten, en hierbij een huurverhoging van b.v. 4 procent werd overeenge komen, blijft dit percentage gelden. Alleen dcor het sluiten van een nieuwe overeenkomst kan de ver huurder het thans toegestane maxi mum van 6 procent vragen. Ingeval een huurder zich bij over eenkomst heeft verbonden om gedu rende de maximaal toelaatbare ter mijn van vijf jaar alle wettelijk toe gestane huurverhogingen te betalen, zonder dat daarbij een verhogings percentage is genoemd, dan zal de jaarlijkse verhoging op 1 april a.s. 6 procent bedragen. Voor welke woningen de niet-ver plichte huurverhoging op 1 april a.s. mag werden toegepast, hoe de ver hoging moet worden berekend, wat huurder en verhuurder te doen staat als zij het niet eens kunnen worden en andere bijzonderheden, kan men lezen in een vouwblad, dat het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft uitgege ven. PARIJS. Een oppervlakte van on geveer 300 vierkante meter van de nieuwe Parljse levensmiddelenmarkt Rungis is vannacht door brand ver woest, De politie houdt rekening met de mogelijkheid van sabotage. Kerkscheuring in Overijssel ZWOLLE, 6-3. In de ongeveer 3000 leden tellende Zwolse gemeente van d'e Gereformeerde Kerk (vrijge maakt) is het zondag tot een breuk gekomen. De scheuring in enkele kleinere Overijsselse gemeenten, zo als Kampen, IJsselmuiden, Zwart sluis, Urk en Dronten heeft zich daarmee tot de Overijsselse hoofd stad uitgebreid. Een interpretatie van de kerkordening was de onmid dellijke aanleiding tot de breuk in Zwolle. Ds. Z. G. van Oene behoort nu tot de ene 'groep, ds. C. G. Bos en d's. D. Vreugdenhil tot de andere. Kamerkring C.H.U. - Middelburg Op zaterdag 22 maart a.s. wordt in de Prins van Oranje te Goes de algemene ledenvergadering gehou den van de Kamerkring Middelburg van da C.H.U. Op deze vergadering komt het nieuwe C.H.U.-propaganda programma aan de orde, dat door een commissie is voorbereid. De jaarvergadering van de C.H.U. wordt gehouden, op 10 mei a.s. eveneens te Goes. Vrouwenbond P.v.d.A. Op de te Middelburg gehouden vergadering van het gewest Zeeland van de P.v.d.A. is een schrijven goedgekeurd, dat werd verzonden aan de socialistisch democratische vrouwen, in Zwitserland, ter onder steuning hunner actie ter verkrijging van het vrouwenkiesrecht in Zwit serland. In het schrijven worden on derstreept, dat deze actie de steun heeft van de socialistische vrouwen in Nederland. De wens wordt uitge sproken, dat de actie der Zwitserse vrouwen succes zal hebben. ZIERIKZEE Uitkering gemeentefonds De gemeente Zierikzee ontving be richt van d'e ministers van binnen landse zaken en financiën, dat de aanvullende uitkering uit het Ge meentefonds voor 1967 f 450.000 be draagt, waarin toegrepen f 200.000 voor de -tekorten van vroegere dienstjaren. Voor 1968 werd' het be drag dat 'de bijdrage zal belopen f 350.000, De op zichzelf hoge bedra gen impliceren niet, dat Zierikzee thans uit de financiële brand is, daar aan de verstrekking bepaalde condi ties zijn verbonden. Wij komen op deze materie t.z>t. nader terug. Actie overdekt zwembad •De stand van de Aotie Overdekt Zwembad bedroeg per 'heden (7 mrt.) f 3285. Men ziet dus maar met welke kolossale sprongen de thermometer omhoog vliegt. Verantwoording: J. C. te Zierikzee f 10; kran ten aotie f 160. Ledenvergadering „Rust Roest" Op 'donderdag 13 maart a.s. wordt in het Huis van 'Nassau de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de gymnastiekvereniging „Rust Roest". Op de vergadering Icomen de jaar stukken aan de orde. Bestuursver kiezing is noodzakelijk in verband met het aftreden van de heer T. C. Hekman (voorzitter) en de leden mevr. J. Knulst-Stoutjesdijk en me vrouw A. E. van Urk-Schot. Bespro ken zal worden de viering van het 50-jarig bestaan. Bingo-avond in „DeUchtboei" Morgen, zaterdagavond, wordt in het jeugdclubhuis „De Lichtboei" weer een Bingo-avond georgani seerd. Alle jongelui van 13 tot en met 25 jaar zijn weer van harte welkom. Viering Koninginnedag Voor de a.s. koninginnedag - de koningin hoopt haar zestigste jaar dag te vieren - is de Z.O.V. alweer druk in de weer met de voorberei dingen tot een feestelijke viering. Voor bepaalde programma-onderde len - 20 vernemen wij - is de bijna traditioneel geworden hulp van wijk commissies en buurtverenigingen on ontbeerlijk. De Z.O.V. hoopt dan ook dat vele nieuwe inwonei*s van. Zie rikzee blijken van belangstelling zullen geven. Teneinde een en ander onderling te kunnen doorpraten vindt op dinsdag l'l maart a.s. in de bovenzaal van het Huis van Nassau een bespreking plaats. Parochieberaad Schouwen-Duiveland Het Parochieberaad Schouwen- Duiveland, organiseert op dinsdag 11 maart a.s. in de Mondragon-foyer een bijeenkomst, waarop het woord gevoerd zal worden door de heer Nooren, die in het bijzonder is be last met het benoemingsbeleid van de priesters in het Bisdom Breda. Hij behandelt het onderwerp: „De priesters van morgen". KERKWERVE Ouderavond Maandagavond 10 maart a.s. zal een ouderavond worden gehouden van de openbare kleuterschool te Kerkwerve in het gemeentelijk vere nigingsgebouw. Naast de gebruike lijk voorkomende zaken vermeldt de agenda ook een causerie door me vrouw dr. M. Germing-Steidl over het onderzoek door de schoolarts op de kleuterscholen. Tevens zullen een aantal dia's worden vertoond van het schoolreisje en het Sint-Nicolaasfeest op de kleuterschool, DREISCHOR Verbond voor Veilig Verkeer Op donderdag 6 maart jl. heeft het Verbond voor Veilig Verkeer, afde ling Dreischor, een bestuursvergade ring gehouden ten huize van één der bestuursleden. De agenda telde een drietal punten, waaronder een ver hoging der contributie. Na de ope-' ning werd besloten de contributie te verhogen met f 1,- per jaar, zodat deze nu f 2,50 wordt. Bovendien zal men trachten om bij voldoende deelname voor de leden een cursus „Pech onder weg" te realiseren. Aangezien deze vereniging onge veer 170 leden telt, waaronder vele auto-bezitters, verwacht men hier voor wel belangstelling. SCHARENDIJKE Aan de Ned. Economische Hoge school slaagde voor het kandidaats examen in de economische weten schappen dezer dagen de heer H. Kloet te Scharendijke. (Herplaatsing wegens foutieve naamstelling.). BROUWERSHAVEN Vrijdag 7 maart Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uur, fo rumavond afd. Zeeland Ver. tot Be vordering der Homoeopathie. Huis van Nassau, 8 uur, belasting voorlichtingsbijeenkomst N.V.V. „Concordia", 8 uur, U.V.V.-ontspan- ningsavond voor de bejaarden. Lutherse kerk, 8 uur, Vrouwen-we reldgebedsdag. Manhuisstraat 17, 8 uur, bestuurs vergadering korfbalvereniging All- Ready". Burgh „Het Wapen van Burgh", 8 uur, kin derkoor „Westelijk Schouwen". Haamstede Rusthuis „Duinoord", 8 uur, Nutsde- partement. Noordgouwe Verenigingsgebouw, 7 uur, Vrouwen wereldgebedsdag. Nieuwerkerk „Rehoboth", 2.30 uur, Vrouwen-we reldgebedsdag. Sirjansland Verenigingsgebouw, uur, Vrou wen-wereldgebedsdag. Ouwerkerk Dorpshuis, uitvoering harmonie „Nieuw Leven". Oosterland Consistorie Ger. Gem., 7.30 uur, le denvergadering Chr. schoolvereni ging. Bruinisse Ger. Kerk, 8 uur, Vrouwen-wereld gebedsdag. Zaterdag 8 maart Zierikzee „Concordia", 8 uur, feestavond Ver. voor Openb. Onderw. De Lichtboei, 7 uur, Bingo-avond voor jongeren van 13 tot en met 25 jaar. Renesse Ons Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering kerk- en kinderkoor. Schuddebeurs Zaal Romeijn, 7 uur, uitvoering mu- ziekver. „Apollo" en „Con Amore". Kerkwerve Verenigingsgebouw, Jaarfeest Vere nigingen. Maandag 10 maart Zierikzee Huis van Nassau, contactbijeenkomst K.N.V.B. Viering Koninginnedag Op de bestuursvergadering van de Oranjevereniging te Brouwershaven werd besloten geen ledenvergadering te houden. Er vond echter wel een interne bespreking plaats waarin naar voren kwam dat met de a.s. 60e verjaardag van H.M. de Koningin zeer zeker een feestprogramma zal worden uitgevoerd. Het feest van vorig jaar kostte de vereniging ech ter f 600,- zodat de kas een flinke aderlating heeft gelaten. Besloten werd voor het a.s. feest op (morgen) zaterdag 8 maart een huis aan huis collecte te houden teneinde aan de nodige financiën te komen. Zodra de plannen voor het feest nader zijn uitgewerkt zal de bevolking hiervan in kennis word engesteld. OUWERKERK Uniformen „Nieuw Leven" Op de heden te (houden uitvoering van het harmoniegezelschap „Nieuw Leven", 2ulilen de leden zich voor het eerst in uniform aan het publiek presenteren. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijkspolitie te Nieuwerkerk, zijn in lichtingen te verkrijgen ewer de vol gende 'gevonden voorwerpen: een zakmes; een paar rode en zwarte stoffen 'hand'schoen'en; een paar 'bruine bromfiefcs'handschoeneneen boverogebit; een bruine sjaal; bosje met vier sleutels; een kinderfiets; rode kinderwant; een gehaakte rode meisjesmuts en een paar blauwe Noorse wanten. BRUINISSE Opbrengst kerkcollecte De in de Ned. Herv. kerk te Brui nisse gehouden voo rjaarpzendings- collecte -bracht f 846,50 op. Op de zondagsschool werd f 47 ingezameld. Nagiften zullen het bedrag zeker nog vergroten. Kraan wordt bedrijfsklaar gemaakt In de vissershaven te Bruinisse 'ligt thans een grote drijvende kraan. D,e kraanarm torent hoog boven d'e dijk uit. Deze grote „Mohr"-kraan werd door de heer P. Pulleman uit Oude Tonge in Duitsland gekocht. In de stille tijd in zijn bedrijf (win ter l'968-'69) liet d'e heer Pulleman zijn personeel deze kraan in de Ga- latheese 'haven monteren. Een oude sleepkast werd Ln 'twee stukken ge brand, voor 'het ene stuk werd een ijzeren plaat gemaakt en zo kreeg de kraan een drijvende ponton. In de haven van Bruinisse wordt nu met behulp van een van die hier ge vestigde machinefabrieken, de laat ste hand gelegd aan het geheel, om de kraan geheel bedrijfsklaar te ma ken. De kraan zal worden ingezet bij de voorbereidende werkzaamheden voor de afsluiting van de Ooster- Schelde. Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad. Scharendijke Ger. jeugdgebouw, 7.30 uur A.R.- Kiesvereniging. Brouwershaven Jeugdgebouw, modeshow. Kerkwerve Verenigingsgebouw, ouderavond openbare kleuterschool. Dinsdag 11 maart Zierikzee Mondragon-foyer, 8 uur Parochiebe raad. Huis van Nassau, 7.30 uur, bijeen komst voor oprichting van bridge- bij eenkomst. Huis van Nassau, 7.30 uur, vergade ring Z.O.V., bespreking programma Koninginnedag. Bruinisse Jaarvergadering Coöp. Raiffeissen- bank. Haamstede R.T.M.-hotel Vliegveld, 8 uur, film en dia-avond. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering zangkoren. Woensdag 12 maart Zierikzee Mondragon, 2.15 uur, afdeling Schou wen Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Donderdag 13 maart Zierikzee De Lichtboei, 4 en 8 uur, filmvoor stellingen. Huis van Nassau, 8 uur, jaarvergade ring Rust Roest. Vrijdag 14 maart Zierikzee Concertzaal, filmavond Z.V.U., („Une affaire de coeur"). Juwelentlieven onschadelijk gemaakt STUTTGART, 6-3. De Westduitse politie heeft een Duits-Hongaarse bende juwelendieven onschadelijk gemaakt, die in de Bondsrepubliek, Zwitserland en Nederland zou heb ben geopereerd. Naar de politie in Stuttgart woens dag meedeelde, heeft de bende bij juweliers opschik ter waarde van 600.000 mark buitgemaakt. Voor een waarde van ongeveer 10.000 mark kon worden achterhaald. Er is niet meegedeeld om hoeveel personen het gaat. Zij werkten in vier groepen. De bende zou ock betrokken zijn bij een omvangrijke wapensmokkel. Zó ontsnapte autodief REDWOOD CITY Califonië 6-3. De twintigjarige Craiy Meredith, een veroordeelde autodief, is door een list uit de gevangenis in Redwood City ontsnapt. Zijn celgenoot Mi chael Sickinger zou gisteren zijn tijd uitgezeten hebben. Meredith, die Sickinger Qe~ heel uitgehoord had over diens particuliere omstandigheden, sloop gisteren tijdens een rust periode uit zij ucel. Hij wist de sipicrs door het vermelden van zo veel bijzonderheden uit het leven en van de omstan digheden van Sickinger zozeer te overtuigen dat hg iverd i>rtf gelaten. Hij vertrok in de kle ren van. Sickinger. Enkele uren na het vertrek van Mere dith vroeg de 18-jarige Sic kinger of hij nog niet vrijgela ten zou worden Amerikaanse meisjes mooier NEW YGRK, 6-3. En dit bericht uit de V.S.: Amerikaanse meisjes worden niet alleen groter - zoals overal in de westerse welvaartssfeer - maar óók mooier, dat wil zeggen: ze zijn fraaier geproportioneerd dan dertig jaar geleden. Dit blijkt uit een onderzoek dat het departement van landbouw in de Verenigde Staten heeft ingesteld, dat deze ontwikkeling vooral toeschrijft aan verbeterde voeding en medische zorg. Twee geleerden namen 355 Ame rikaanse vrouwen van in de twintig „de maat" en vergeleken de resulta ten met die van een dergelijk onder zoek in 1939. Toen was de gemid delde lengte van de vrouwen en meisjes 5 voet en 3 inches (ongeveer 157,5 cm), nu zijn ze een inch groter (ongeveer 2,5 cm). Maar plezieriger - zeker ook voor het oog - is dat de omvang van het middel van 26,6 inch is gedaald tot 25,8 inch en die gemeten over de heupen van 37,5 inch tot 36,9 inch. De gemiddelde borstomvang is hetzelfde gebleven (34 inch), maar het totale aspect is door de vermindering der omvang aan middel en heupen meer oogstre lend geworden Advertentie. nieuwste model 1969 Voetschakeling enz. y bij uw dealer: f Wesstraat 5 - Zierikzee PARIJS. In Frankrijk is donder dag de vrees voor een landelijke sta king toegenomen, nadat de loonon derhandelingen tussen werkgevers en de vakbonden werden afgebro ken. WEDSTRIJD In alle sportnuchterheid en met de bewering voorop op voetbalgebied een immense leek te zijn, zijn deze week .toch wel een paar dingen op gevallen. Bij een blanco-stand (heet dat niet den „bril"?) na een korte verlenging er drie doelpunten inpeu- teren is natuurlijk een theoretisch vrijwel onmogelijke zaak /maar de praktijk leert dat het kan. Tegen over die prestatie waren te stellen de vragen, die - na afloop en in alle rust - op de helden van de groene mat worden afgevuurd, zulks ten aanschouwe van zeg maar het hele volk. „En hoe voelde je je na dat schot?" Een grappig vraagje. Nu, de speler voelde helemaal niets .Hij zag tevo ren een klein gaatje in de verdedi ging en zette er toen het voetje voor. „Wat dachten jullie in de pauze?" Nu, alweer de spelers dachten niets en het antwoord was dan ook nave nant: „Nou, we hadden gewoon zin in een kop sterke thee". Zo probeerde de zwoegende ver slaggever, hecht vertimmerde ant woorden op onbenullige vragen te krijgen, vergetend dat goede voet ballers slechte praters zijn. Ze heb ben dat gemeen met sommige tech nici. Dat zijn in gezelschap ook so lide zwijgers, die alleen even opve ren als er wat techniek om de hoek komt gluren, maar voor de rest het leven kalm en zonder opwinding be kijken en heel zelden becommenta riëren. Niet „straffeloos'' intussen werd de ze u>edstrijd te Parijs gespeeld en alles er rond uitgezonden naar het wachtende vaderland. Aanmerk hoe onze vaderlandslievende gevoelens vrijwel uitsluitend maar meer aan het bruine monster zijn gekoppeld, maar - Ier zake - ook het naakt van Place Pigalle werd uitgestraald, met de lawine van huichelachtigheden, die ons zo beroemd hebben gemaakt. De voorzitter van de winnende ver eniging zat helemaal safe, want een lamp scheen hem in het oog. Nu, eer lijk. dan zie je eenvoudig niets. Ook de voorzitter van de Eerste Kamer had geluk gehad. Hij deed trouw zijn plicht in. het Kamergebouw, maar bracht wel - in het t.v.-gesprek - het lieve blote kind ter sprake. Jan Brusse had tevoren alles al goed. gemaakt met de opmerking: ,,'t Is aj laat, de kindertjes liggen toch al op bed". In de huiskamers vielen ook merkwaardige reacties te bespeuren. De dames hielden zich lichtelijk geshockeerd neutraal en verschillende heren zeiden: dat het voor hen niet hoefde", maar nie mand draaide de knop om. Het hoefdenatuurlijk wel en - zonder een pleidooi voor naakt in het open baar - misschien was de striptea- sense u>el de kuiste van ons alle maal. Op dit gebied, weet men nooit iets heel zeker en aan- of uitgekleed zegt (soms) nog niets! SCHIEREIL ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2