zomermode Drieling geboren G.S. Zeeland vragen gesprek met minister over vaste oeververbinding Westerscheldc HET GEHEIM VAN ÜE STALKNECHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 maart 1969 Nr. 20160 jaarvergadering Landbouwvereniging te Ouwerkerk OUWERKERK. 4-3. De Coöpera tieve Landbouwvereniging „Aller Belang" G.A. te Ouwerkerk hield de jaarvergadering in het Dorpshuis, onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. d. Stolpc. De rekening vermeldde aan in komsten f 230.681,16 en uitgaven f 227.941,62, aldus een batig slot van f 2.739,54. Vergeleken met het saldo 1968, dat f 2.756.23 bedroeg, is het saldo dus iets achteruit gelopen. De commissie van toezicht adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd be sloten. Het jaarverslag 1968 maakte mel ding van 52 leden. De afname van de C.A.V, verminderde met f 1.662.99 en bedroeg f 222.427,46. Afgenomen werd aan kunstmest 449.430 kg (-5°/n), pöotgoed 97.142 kg (-f4w'o), kracht voer 87.235 kg 4°'o), brandstoffen 27.104 kg (+160'o), zaaizaden 19.710 kg (-11° o) en aan bestrijdingsmidde len Voor f 7.939,04. Verder nog vele andere produkten. Vervolgens werd do voorzitter, de heer v. cl. Stolpc in het bestuur her kozen, als lid van de Commissie van Toezicht kwam de heer L. de Latei- in de plaats van de heer J. B. Man- ni. die niet herkiesbaar was. De heer Dalcbout zal de plaats innemen van de heer C. W. Romeyn. welke even eens niet herkiesbaar was. Tenslotte bracht de heer C. W. Ro- meyn verslag uit over een zestal be handelde vraagpunten van de Z.L.M. waaruit kan worden genoemd: 1. het traditionele bedrijf is niet vol te houden, wel in de vorm van sa menwerking: 2. de eerste eis van een landbouw bedrijf moet zijn: goed verkaveld, de leider goed geschoold met orga nisatie- en incasseringsvermogen: 3. samenwerking moet langzamer hand groeien. Verder constateerde de rapporteur dat in deze streek de bedrijfsdrukte de eerstvolgende jaren waarschijn lijk zal stijgen. De financiering zal het grootste probleem zijn en blij ven. Het bleek intussen dat de menin gen nogal tamelijk verdeeld waren. ROTTERDAM. 5-3. In hc;t Ikazia ziekenhuis in Rotterdam is een drie ling geboren. Do heer W. Gardenier en mevrouw D. A. C. Gardenier-v. d. Merwe uit Spijkenisse zijn de vadem en de moeder. De drieling bestaat uit drie meisjes, die op twee achter eenvolgende dagen jarig zijn. Ariane werd namelijk op 3 maart °hi 23.30 uur geboren, Hienrette op 3 maart om 23.50 uur gn Willemien op 4 maart om 0.10 uur. De meisjes zijn de eerste kinderen van het echtpaar. Uit de lente-zomer-collectie van de Parijse couturier Curven, Deze avond- crcatie is uitgevoerd in transparante organza. Kleuren: rose, blau-iv en geel. Advertentie 52. Een ogenblik is de hoop in Aram's hart opgelaaid, doch even later beseft hij dat zelfs de hertog weinig voor hem zal kunnen doen. Lprca heeft zijn spel zo dui vels goed gespeeld, dat alle schijn tegen Aram is. Doch waarom? En hoe? Voort durend pijnigt Aram zijn hersens met deze vragen. Wat is de reden van Lorca's haat tegen hem? Is Lorca dezelfde als de stal knecht. die op zo'n vreemde manier uit Barranca verdwenen is? Maar dan zou hij toch eerder reden hebben om Aram dank baar te zijn! En Presto? Wat is er met zijn schildknaap gebeurd? Aram vreest het erg ste! Wanneer het werkelijk Lorca is die deze val voor hem heeft opgesteld met de bedoeling zich van hem te ontdoen, dan zal deze schurk er stellig niet tegen opge zien hebben om de jongen, Aram's enige bondgenoot, uit de weg te ruimen! Terwijl Aram tevergeefs naar de oplos sing van deze raadsels zoekt, onderhoudt Lorca zich fluisterend met zijn- raadsheren. Dan kondigt plotseling een dienaar aan: „De hertog van Alamarla!" Aram's hart springt op van vreugde als hij naast de hertog het kleine figuurtje van Presto ont waart. De Parijse mode-ontwerper, Jean Marie Armand, lanceert voor de komende lente en zomer, deze gabardine tunique-broek combinatie. De creatie is in licht groen uitgevoerd met ingewerkt bloemmotief op e ennylon gazen on dergrond. MIDDELBURG. 5-3. De Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben minister Bakker van verkeer en wa terstaat om een onderhoud verzocht inzake de vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde. Met name de plaats van deze voor Zeeland zo belangrijke noord-zuid verbinding is op het ogenblik aan de orde. De minister heeft bij de ope ning van het kanaal Terneuzen-Gent gezegd, dat hij deze verbinding om waterstaatkundige redenen graag tussen Kralingen en Perkpolder wil maken. De Gedeputeerde Staten van Zeeland vinden dit tracee echter veel te oostelijk liggen. Zij willen de enorme brug of tunnel graag tussen Terneuzen en Baarland aanleggen. Het is voor Zeeland belangrijk dat de zogenaamde middenroute, waar van een groot deel via de Heinen- oordtunnel, de Haringvlietbrug en de Zeelandbrug al gereed is, verder aansluiting krijgt op een verbinding INGEZONDEN STUKKEN „Lezer «lie schrijft" Meneer de redakteur. Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heer H. aan het adres van Schiereilandman wil ik hierbij opmerken dat ik het schrij ven van H. totaal misplaatst vind, zowel naar de manier, de vorm als de hoedanigheid. Ik geloof dat het een teken van deze tijd is om on lustgevoelens en opgekropte neigin gen tot agressiviteit op deze wijze bot te vieren. Ik ken niemand per soonlijk van degenen die schreven in het voordeel of nadeel van Schiereilandman maar ik vraag me wel af of dit mensen zijn, die op Schouwen-Duiveland geboren zijn. Zo ja, waar blijft dan de gemoede lijkheid die ens eiland vroeger zo eigen was. Het is door de vaste oeververbindingen natuurlijk van zelfsprekend dat hierin verandering is gekomen maar als men kritisch wil wezen, meet men naar voren ko men met ideeën en meningen en geen afwachtende houding aanne men, zodat de eigen bevolking steeds de vooraanstaande plaatsen kan be houden. Ik zeg tegen Schiereilandman, blijft u maar „kakelen" hooi'. Ik zou u alleen willen vragen, kom ook eens met oudere verhalen. In vroeger tijd was men ook wel eens kritisch maar niet in die mate als nu. Toen kon den we vreugdevol lachen. Nu vra gen velen zich af hoe het staat met de band tussen de mensen. Baarn. J. VAN DEN HOEK. Geachte Schiereilandman. Vanwege een zeer onverwachte Mao-aanval nog een verlate reaktie. Want wat bent u tegen uw schenen geschopt. Jammer dat u op zo'n ma-, nier teruggeschopt hebt. Beter eerst een nachtje over slapen! U kon we ten da,t u minstens naar uw hoofd zou krijgen dat de Nieuwsbode ter uwer beschikking is. U had beter kunnen bedenken dat een spin ver gif en een hij honing peurt uit één' en dezelfde bloem. Ik ken de heer H, niet, maar ik vermoed dat hij een slechte bui of een 'griepje onder zijn leden had. Dait maak ik op uit het feit dat hij „toevallig" uw stukje las. Dan doe je altijd dingen die je anders niet doet. En zeg nu zelf, dan zul je daar zo'n gelegenheid krijgen. Maar door zo te reageren speelde u hem precies in de kaart. Maar ja, bij u was het mis- over de Westerschelde. Volgens geo logische onderzoekingen van enige jaren geleden zou het tracee. dat de Zeeuwen zo graag willen, bijzonder geschikt zijn wat de bodemgeschikt heid ter plaatse betreft. Tijdens het aangevraagde onderhoud willen G.S. van Zeeland aan de minister vragen zijn beweegredenen voor de ooste lijke route uiteen te zetten waarte gen zij dan de Zeeuwse wensen voor de meer westelijke route zullen toe lichten. schien ook net de druppel die de emmer over deed lopen. Alls het waar is wat Johan B. over Zierikzee schrijft is het misschien niet eens zo gek als er eens een steentje in de eendevijver gegooid wordt. Maar dan niet naar aanlei ding van uw stukjes want daar waardeer ik ze te veel voor. Bij al het naars dat in de krant staat( mooie dingen lezen de men sen zeker niet graag, want ze ge beuren toch nog wel maar je leest het niet vaalc in de krant) vind ik uw stukjes een verademing. Soms een niemendalletje waar je heerlijk om kunt lachen (als je dat tenmin ste kunt). Soms een meebeleven bv. als u doar de onvolprezen dreven van „Schoddebozze" dwaalt of ons de sfeer van de avondvierdaagse laat proeven. Er zullen altijd wel mensen blijven die liever „Ik Jan Cremer" dan „Help, de dokier ver zuipt" van Kortooms lezen. Persoon lijk behoor ik bij de laatsten maar gun de anderen hun eigen smaak. Jammer is wel dat we niet wat meer zin voor humor hebben, (vooral de jeugd), dat er niet wat meer Bo- mansen in ons midden wonen. Dan wil ik u ook nog zeggen dat ik het fijn vind, dat u nog steeds niet voor de verleiding bezweken bent een auto voor de deur te zetten. Het is een heerlijk bezit maar ik heb al tijd het gevoel dat je meer recht hebt om over een heleboel dingen je zegje te zeggen als je er geen hebt. Graag wil ik van deze gelegen heid gebruik maken om te zeggen dat ik „Blik door het wereldvenster" altijd fantastisch goed vind. Overigens bent u niet de enige die wel eens iets naar zich toe krijgt. Dit vond ik in het motorblad van vorige weck; toegegeven het is niet zo persoonlijk. Daar stond dan: Ge achte heren. Nogmaals wil ik er op wijzen, dat ik er niet. meer op ge steld ben om uw piepklein, zeer dun. zonder inhoud, pretentieloos en zeer duur snert weekblad Motor te ont vangen. Daar u niet gereageerd hebt op mijn vorige 'brief, moet ik er nog aan toevoegen, dat het blad een zeer domme reda'ktie heeft. Hoogachtend (pasrt volgens mij niet bij Geachte heren, maar ik vind het wel geestig) J. Vermanen, Groningen. Reaktie van de redaktie: Dat lucht nog eens lekker op Vermanen. Jk.éihdig met de wens.uit te spre ken dat de kinderlijke zielen onder ons nog heel vaak en heel lang van uw stukjes mogen genieten. En niet •meer zo boos worden Schiereiland man. Veel te slecht voor het hart. Hoogachtend, N. J. Dalebout-Den Boer. Noordgouwe (Diskussie gesloten. - Red.). BERLIJN. Twee Russische straal jagers van het type Mig hebben het Amerikaanse militaire transport vliegtuig benaderd waarmee bonds kanselier Kurt Georg Kiesinger naar west-Benlijn is gevlogen. Tenslotte een model uit de collectie van Louis Ferraud. Korte rok en smalle taille en de ceintuur precies op de juiste plaats. LIMA. In de Peruviaanse stad Mala is de politie slaags geweest met 400 mijnwerkers die achterstallig loon opeisten. Volgens persberichten zouden er 20 doden zijn gevallen. KARATSJI. In Oost-Pakistan werd dinsdag het economische leven vrijwel geheel tot stilstand gelegd door stakingen en ook in west-Pa kistan neemt de sociale onrust toe. Narcissen brengen sfeer. Nu zijn de Narcissen op hun mooist! Neem een paar bossen mee. Want dat felle geel staat zo apart in huis. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7