AGENDA Treffer van Cruijff in verlenging was basis voor overwinning Zündapp 1969 A. VAN HESE STREEKNIEUWS Min.-president brak door kranten-„muur" De mini-spelen in Zuid-Afrika A J AX-BEN FICA 3-0 PARIJS, 5-3. Van een speciale ANP-verslaggever - Een fout zou de beslissing moeten brengen. Daarvoor was geen diepgaande analyse van de eerste fase van de ontmoeting Ajax- Benfica noodzakelijk. Met een plaats in de halve finales van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen in het voor uitzicht - en uiteraard een thuiswed strijd, die Ajax een bruto-recette van zo'n acht ton zal opleveren neem je nu eenmaal geen onnodige risico's, zeker niet als de tegenstander Ben- fica heet, tweevoudig bekerhouder en vijf maal finalist. Vandaar dat de derde en beslissende ontmoeting tus sen beide ploegen, in een tot de laat ste plaats bezet Stade de Colombes van Parijs gespeeld, een wedstrijd is geworden waarin de verdedigingen overheersten. Heroïsche wedstrijd Ajax-Benfica is dan ook, voetbal- technisch gezien, geen hoogtepunt geworden in de strijd in de Europa cup I. Wel een wedstrijd die beide door de heroïsche wijze waarop voor elke meter winst werd gestreden. Het was een ontmoeting, die deed terugdenken aan het door emoties beheerste watersnood-duel van 1953, toen in het op luttele kilometers, van Colombes gelegen Pare des Princes elf onvoorbereide Nederlandse, doch geladen professionals van het eerste uur het nationale team van Frank rijk versloegen. Het beslissende tref fen tegen het grote Benfica stond nog meer in het teken van de emo tie. Daaraan waren veertien Euro pacuptoernooien en vijftien seizoen betaald voetbal in K.N.V.B.-verband niet vreemd. mm x Advertentie. nieuw fraai model bij uw dealer: Wesstraat 5 - Zierikzee Man in kokend lood geduwd 'DEN HIA'AG, 5-3. De 21-jarige me- taalsmdlter F. W. P. ui,t Den Haag is door de politie ingesloten. Hij 'heeft de 56-jarige bedrijfsleider van een witm'etaalfabriek in Loosduinen in een pan met kokend soldeeriood' geduwd. De bedrijfsleider kreeg tweede- en derdegraads verbrandin gen aan hartden, voeten en aan zijn rechter been. Hij werd in zorgwek kende toestand in een ziekenhuis op genomen. Achttien procent van zijn huid is verbrand. Hij verkeert niet in levensgevaar. Bankovervaller gegrepen BREDA, 5-3. Dankzij het optreden van de Bredase beheerder van een bijkantoor van de Boerenleenbank in de Wijk Prinsenhage, de 30-jarige Jac. van dten Bogaert is de bank overvaller gegrepen, die voor de vierde keer in enkele maanden tijd in Breda zijn slag probeerde te slaan. Na een •achtervolging van een km te voet, slaagde de beheerder erin de 22-jarige ongehuwde timmerman J. V. uit Breda, die op de fiets was ge vlucht, neer te slaan. De bankrover brak hierbij zijn pots. Hij heeft alle vi'er de overvallen inmiddels bekend. Zijn buit van woensdag bedroeg on geveer f 3000. In totaal maakte hij bij de vier 'bankovervallen ongeveer f 7000 buit. Ere-inedailles Oranje-Nassau worden afgeschaft DEN HAAG, 5-3. De bronzen, zil veren en gouden eremedailles van de Orde van Oranje-Nassau zullen, in het kader van een democratisering van het decoratiebeleid, worden af geschaft, aldus heeft premier De Jong in de Eerste Kamer megedeeld. In antwoord op opmerkingen van de C.H.-afgevaardigde dr J. W. Bee- rekamp, gaf hij toe dat de lintjesre gen in het regeringscentrum milder druppelt dan elders. In de praktijk geldt ook hier dat degenen die dicht bij het vuur zit zich het best warmt. De premier toonde zich niet be reid het rapport van de commissie- Houben, die het gehele decoratiebe leid onder de loupe heeft genomen, te publiceren, zoals dr. Beerekamp had gevraagd. Drama voor Benfica De fout bracht de beslissing en zorgde voor de inleiding van een drama, dat eerst alleen de kleine, donkere Adolfo scheen aan te gaan. Scherpschutter Inge Danielson maakte er echter een tragedie van voor heel Benfica, de lachende coach Otto Gloria niet uitgezonderd. Op zich was het echter volkomen verklaarbaar dat tussen de uiterst late openingstreffer van Johan Cruijff en het laatste doelpunt van Danielsson nog geen twintig minuten lagen. In het oog van voetbalmin- nend Europa is deze 0-3 nederlaag in Parijs voor Benfica echter ont luisterend. Schrijven van G.S. over bestemming buitengebied Ged. Staten van Zeeland hebben aan de gemeenten enkele mededelin gen gedaan over de bestemming van het zg. buitengebied. Het eerste lid van artikel 10 van de wet op de ruimtelijke ordening zegt over het begrip „buitengebied'' het volgende: „Voor het gebied van de gemeente, dat niet tot een bebouwde kom be hoort, stelt de gemeenteraad een be stemmingsplan vast, waarbij, voor zever dit ten behoeve van een goede ruimtelijke ordening nodig is, de be stemming van de in het plan begre pen. grond word't aangewezen en zo nodig, in verband: met de bestem ming, voorschriften worden gegeven omtrent -het gebruik van de in het plan begrepen grond wordt aange wezen en de zich daarop bevindende opstallen. Deze voorschriften mogen slechts om dringende redenen een beperking vain 'het meest doelmatig gebruik inhouden en mogen geen eisen bevatten met betrekking tot de strudtuur van agrarische bedrijven. Onder grond wordt water mede be grepen". Reeds in de loop van het vorige jaar deden ged. staten de gemeente besturen een aantal richtlijnen voor de bestemmingsvoorschriften voor het buitengebied toekomen. zierikzee Twee op één dag. De 13-jari'ge Lau>rens Bakker, won cp dezelfde dag niet alleen de prijs in onze wekelijkse puzzelrubriek, maar bleek ook de winnaar van de enige prijs van de kerstpuzzel van de Mavoschool. Het was de eerste •maal dat de jongeman mee deed met puzzelen. Dat belooft dus - alshij doorzet - wel wat! Volksdansen in „De Lichtboei" Heden (donderdag) 6 maart zal in het jeugdclubhuis „De Lichtboei" weer gelegenheid worden gegeven tot volksdansen. Oprichting bridgevereniging Na «en positief uitgevallen peiling onder personen, die geacht werden hiervoor belangstelling te hebben, wordt op dinsdag 11 maart a.s. een bijeenkomst igehou'den in het Huis van Nassau, om te komen tot oprich ting van een bridgevereniging. Afd. Rode Kruis Op 25 maart vertoont 'de afdeling Zierikzee van het Rode Kruis een film over eerste hulpverlening in de technische school. Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 12 maart wordt in Mondragon de voorjaarsvergadiering gehouden van de afdeling Schouwen van de <Ned. Bond) van Plattelands vrouwen. Op deze vergadering ko men de jaarstukken aan de orde. Af tredend zijn 'de bestuursleden mevr. L. Berman-Steendijlk en mevr. W. S. Burck-Granpré Moltere. Nieuwe Chr. Nat. School Als de werkzaamheden volgens plan verlopen; kan de nieuwe Chr. Nat. School aan 't Vrije begin 1970 in gebruik worden genomen. Bene den komen aoh,t lokalen en boven een handenarbeidlökaal. De leerlin gen van 'die nieuwe eerste klas van de school aan 't Vrije zullen enkele maanden ondergebracht worden in de school aan de St. Jansstraat. Club-avond „Delta-Foto" De eerstvolgende clubavond van de amateurfotografen - vereniging „Delta-Foto" wordt gehouden mor gen, vrijdag 7 maai t. Op deze avond in „Mondragon" zullen de foto's worden gejureerd van de zwart-wit werkers, bestemd om te werden in gestuurd voor de bondskollektie. Drs J. J. Mottier hoofdinspecteur Drs. J. J. Mottier, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Goes, is bij Koninklijk Besluit be noemd tot hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen en met ingang van 1 april 1969 aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen 2e afdeling te Haarlem. kerkwerve Jaarfeest verenigingen Zaterdag 8 maart a.s. zal in het verenigingsgebouw te Kerkwerve een jaarfeest worden gehouden dooi de volgende verenigingen: Zangver eniging Soli Deo Gloria, de Herv. Vrouwenvereniging en Meisjesver eniging. De avond zal worden ge vuld met zang, declamatie en toneel. Ook een verloting zal worden ge houden. burgh Vroeg duinbrandje Nog maar net ontdaan van de win terse vochtigheid van sneeuw en ijs en nu reeds kurkdroog geworden, is woensdagmiddag omstreeks kwart over twee brand ontstaan in het duingebied ten oosten van de uit loop der Zanfdsfraat te Burgh. Op die plaats traint -momenteel de sportvereniging D.F.S. in de avond uren en overdag wordt dit terreintje nog al eens gebruikt door wat jeug dige voetballertjes om wat te trap pen. Woensdagmiddt-g echter moest er eens een vuurtje bij gestookt wor den, doch de straffe oostenwind deed dit snel uit de hand lopen en< de jon gens waarschuwden gelukkig omwo nenden die de brandweer te hulp riepen. Inmiddels had de rookzuil ook in de omgeving wonenden en werkenden aangetrokken die het vuur met takken te lijf gingen. Te zamen met de inmiddels gearriveer de brandweer werd het vuur over meesterd. Ongeveer 300 meter helm beplanting 'ging verloren evenals wat kabelma'teriaal der s.v. D.F.S. De rijkspolitie was ter plaatse om de si tuatie op te nemen. westerschouwen Naam voor winkelcentrum) In de raadsvergadering van 10 maart a.s. komen b. en w. met het voorstel om bet winkelcentrum te Renesse de naam „De Zoom'' te ge ven. Tevens zal een 'definitieve rege ling voor het heffen en 'invorderen van pankeergeld worden vastgesteld. scharendijke Aan d!e Nederlandse Economi sche Hogeschool slaagde voor het kandidaatsexamen in de economi sche wetenschappen o.a. R. Koster te Scharendijke. brouwershaven Bouw 21 woningen Op 'het 'bouwterrein aan de Schen- dersweg te Brouwershaven, sloeg burgemeester mr. J. P. Boersma, de eerste paal van 21 nieuw -te bouwen woningen, welke woningen worden gebouwd onder auspiciën van de woningbouwvereniging „Beter Wo nen" te Zierikzee. Met de bouw van deze huizen nam de dierde bouw- stroom op Schouwen-Duivelaud' een aanvang, in het kader waarvan wo ningen gebouwd worden te Zierik zee, Westersohouwen, Duiveland, Mi'ddenschouwen en Brouwershaven. Modeshow Op maandag 10 maart a.s. organi seert Modehuis „Holty" te Zierikzee, met medewerking van Maison Dreh- sen-Poehl (hoeden), firma Verton (choenen) en mej. T. de Oude te Brouwershaven (schoonheidsspecia liste) een modeshow in het Jeugdge- bouw te Brouwershaven. noordgouwe Wereld-Vrouwengebedsdag Ook alhier wordt vrijdag 7 maart een bijeenkomst gehouden in het ka der van de Wereld-Vrouwengebeds dag. De bijeenkomst vindt plaats in het verenigingsgebouw. duiveland Opbrengst collecte De in de gemeente Duiveland ge houden collecte voor het N.V.V.- t.b.c.- en gezondheidsfonds „Volks ziekten" heeft het mooie bedrag op gebracht van f 299,70. Gezellige avond afd. Haamstede-Burgh Bond van Oud-strijders en Dragers van Mohilisatiekruis BURGH, 4-3. De jaarlyksc gezel lige avond van de Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobili satie-Kruis afdeling Haamstede- Nieuwspoort" vernieuwd DEN HAAG, 5-3. Een gevoel van trots omdat hij het met kranten dichtgeplakt perscentrum uit zijn be slotenheid mocht verlossen, koester de minister-president P. J. S. de Jong. Hij was juist by de ingang van het internationale perscentrum Nieuwspoort aan de Hofcingel in Den Haag door een muur gebroken, die uit Nederlandse dagbladen was opgetrokken. Ministers, politici en journalisten maakten het gat in dc muur groter cn volgden hem. Dc opening van het vernieuwde Nieuwspoort, dat zijn capaciteit verdubbelde door uitbrei ding met een naastliggend pand en vernieuwing en verbetering van dc accomodatie, was een feit. De heer De Jong ging in zijn toe spraak nog in op de grote betekenis van Nieuwspoort, waardoor vele con tacten tussen de vertegenwoordigers van de publiciteitsmedia enerzijds en de overheid, de volksvertegenwoor diging en de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven anderzijds van groot belang om het groeiproces naar verdieping en verbetering van dc communicatie harmonisch tc doen verlopen. „Zo ontstaat er een sfeer van wederzijds begrip voor eikaars moeilijkheden en mogelijkheden, wensen en behoeften", aldus de mi nister-president. Burgh, dinsdagavond in hotel „Het wapen van Burgh" gehouden was zeer matig bezocht. Slechts een 25- tal belangstellenden was opgekomen. Zij werden een welkom toegeroe-, pen door de voorzitter, de heer L. C. v. d. Velde. Deze betrok iii zijn ope ningswoord burgemeester en me vrouw Everwijn. De avond werd verzorgd door dc toneelgroep van het Ned. Herv. Kerkkoor uit Haamstede met het to-^ neelstuk „Goud Aaltje" dat vorige week in Haamstede in première ging. Opnieuw hebben deze tonelis ten bewezen dat ze goede stukken ook goed weten te spelen. Heel jam mer dat maar zo weinigen van dit spel hebben genoten. In de pauze waren er dc bekende worstebroodjes en de verkoop der loten. Direct na het einde werden de vele prijzen uitgeloot. Een slotwoord sprak dc heer V. cl. Velde die zich zeer waarderend uit liet over hel toneelstuk. Hij dankte allen die tot het welslagen van deze avond hebben meegewerkt cn wen ste hen ccn tot weerziens toe. nieu werkerk P.Z.E.M.-voorlichtingsavond In „Ons Dorpshuis"' te Nieuwer- kex'k vond maandagavond een voor lichtingsavond over elektrische huis houdelijke artikelen en toestellen door de N.V. Provinciale Elektrici- •teits-Maatsehappij in Middelburg, plaats. Hoofdattractie was het auto matische fornuis, waarmee gekookt en gebaikken kan worden. Verder waren er koelkasten en wasmachines aanwezig. De heetwatervoorziening in de huishouding kwam ook aan de orde. Na de pauze werd de avond besloten met een film. Het tijdens de demonstratie klaargemaakte gebak werd onder 'de bezoeksters verloot. ou werkerk Oudste inwoner werd negentig jaar Zaterdag jl. vierde de oudste inwo ner van Ouwerkerk zijn negentig ste verjaardag, 's Middags hield de heer L. J. Lukus met zijn uitgebrei de familie een receptie in het Dorps huis. Er waren vele schriftelijke en mondelinge felicitaties en geschen ken, waarbij een enorme stapel si garen. Uitvoering „Nieuw Leven" Het harmoniegezelschap „Nieuw Leven" houdt de jaarlijkse uitvoe ring op vrijdag 7 maart a.s. in het Dorpshuis. De grote repetitie vindt plaats op heden (donderdag). Op het programma staan zeven muzieknum mers en een toneelstuk getiteld „Her rie op de Hoeve". Cultuiele avond Op de tweede avond in dit sei zoen van de Culturele Vereniging „Ouwerkerk" trad de heer H. A. van Vlimmeren uit 's-Gravenhage op met een lezing en dia's over de onderwa tersport. Ook toonde hij enkele dia's over parachutespringen. Het was een prachtige avond met een behoorlijk bezette zaal. sirjansland Vrouwen-Wereldgebedsdag De interkerkelijke samenkomst in het kader van de Vrouwen-wereld gebedsdag zal te SirjanSland even eens gehouden worden op vrijdag 7 maart a.s. De bijeenkomst vindt plaats in 'het Verenigingsgebouw. oosterland Telefoonaansluitingen Docu- de Technische Dienst van de P.T.T. wordt momenteel hier ter plaatse een „versterking" van het ondergrondse telefoonnet aange bracht, waardoor op ongeveer 70 a 80 plaatsen d'e kabel moet worden blootgegraven. Er zullen dan onge veer 'een zestig nieuwe aansluitingen op het dorp kunnen bijkomen, zodat degenen die telefoon hebben aange vraagd, en dat zijn ér enkelen, nu spoedig aan hun 'trekken kunnen ko men. Zoals 'bekend was het bestaan de net ongeveer „volgeboekt". Ledenvergadering Chr. Schoolvereniging Op vrijdag 7 maart a.s. zal een le denvergadering wox-den gehouden van de Chr. Schoolvereniging in de consistorie van de kerk der Ger. Ge meente. Op deze vex-gadering vindt o.m. een bestuursverkiezing plaats. Uienvellen op het bed Naar wij vernemen ondervinden vele 'inwoners hier ter plaatse last van' wegwaaiend uienafval, dat door een 'tweetal uierxsorteerinrichtingen met op enwa|ens wordt afgevoerd er. vooral de inwoners van de Mo lenweg veel last 'bezorgen. Er was zelfs iemand, die het raam vani de slaapkamer had laten openstaan en 'bij -zijn komst 'Uienvellen op het bed aantrof. Vooral hij winderig weer moest men de lichte vellen in geslo ten wagens of zakken of iets derge lijks vervoeren. Gehoopt wordft dat de 1 'betrokken sorte erin richtingen Ihier wat meer aandacht aan zullen wijden. Biddag voor het gewas De jaarlijkse biddag voor het ge was zal alhier voor alle kerken ge houden worden op woensdag 12 maart a.s. bruinisse Hengelwedstrijd De hengelsportvereniging „De Gre- veiingen" 'te 'Bruinisse houdt zater dag 8 maaift de eerste competitie- viswedstrijd met bijna 100 deelne- xnex-s. Na afloop volgt een. gezellig samenzijn in het barakkenkamp Stoofpolder. Schip „in andere handen" Sedert enkele jaren lag het m.s. „Ansa" van schipper A. A. de Graaf in de industriehaven te Bruinisse, omdat de heer de Gi-aaf had' beslo ten het varen er aan te geven. Het schip was te koop, maar de tijd was niet gunstig om schepen te verkopen en het gezin 'de Gx-aaf woonde op het schip. .Het schip 'is nu verkocht en de Gx-aaf gaat een woning op dc wal betrekken. Burgemeester met vakantie Burgemeester C. H. van de Linde zal van 7 maax-t-1 april wegens va kantie afwezig zijn. Loco-burge meester is wethouder W. van Gils.t, die zitting houdt vooi- het publiek op zaterdag 15, 22 en 29 maart, van 10 telt Tl 'uur in 'het gemeentehuis. Vrouwen-Wereldgebedsdag Ook op Bruinisse wordt vrijdag avond 7 maax-t a.s. een samenkomst (gehouden in verband met dc Vrou- wen- wereldgebedsdag. De dienst woi'dt gehouden in de Gei'eformeer- de Kerk. De woningbouw Van dc huizen, momenteel alhier in aanbouw, was niet het blokje van vier - gebouwd door de firma Deur- loo - maar gebouwd door dc firma S. Gapelle het eerst onder de kap. Anti-reclame op tramkaartjes AMSTERDAM. 5-3. Hel AVI- sterdamse gemeenteraadslid J. Steijger heeft b. en te. schrif telijk gevraagd of ze nog steeds op het standpunt staan dat het openbaar vervoer in Amster dam ten zeerste dient te wor den bevorderd en of het col lege kan verklaren hoe het dan komt dat op de nieuwe ritten- kaarten reclame voorkomt en met name op de 7-rittenkaar- ten een bepaald automerk wordt aangeprezen. Het raads lid wil weten of b. en w. be reid zijn deze antireclame voor het openbaar vervoer zo spoe dig mogelijk van de ritten- kaarten te doen verwijderen. AMSTERDAM, 6-3. Het comité Zuid-Afrika heeft in een brief aan de Nederlandse sportmensen, die van plan zijn deel te nemen aan de mini- spelen in Zuid-Afrika, de hoop uit gesproken dat zij hun beslissing over deelneming nog eens willen overwe gen en hun eventueel vei'blijf in Zuid-Afrika met andere ogen bezien. „Daar de beslissing, al of niet de uit nodiging daax-toe te aanvaax-den, uw persoonlijke beslissing is, willen wij ons gi-aag wenden lot u persoonlijk en niet tot uw spox-tbond, aldus de brief, waarin de sportlieden wox'dt voorgehouden dat het de Zuidafxi- kaanse regering is die met haar apartheidspolitiek de sport als in strument in haar politiek beleid be trekt. „Door hieraan mee te werken, wox-dt ook u bij dit beleid betrokken. Juist voor sportmensen die weten dat de sport vex-broedex-ing beoogt en dus geen apartheid toestaat, zou het onaanvaax-dbaar moeten zijn te we ten dat mensen op gi-ond van hun huidskleur wox-dt belet, samen met u een van de belangrijkste doelstellin gen van de sport te helpen bereiken: Het nader tot elkaar brengen van alle mensen". De bx-ief wex-d ge stuurd aan de dames Ada Kok, J. M. Gommers, T. v. d. Made-v. d. Zwaai-d, E. V. Noorduyn en De Bruyn-van Dijk en de heren F. v. d. Heuvel en Bob Schouten. Bacteriologische en chemische bewapening WASHINGTON, 5-3. De Sowjet- Unie heeft op het gebied van de ont wikkeling van bacteriologische en chemische wapens een zevenvoudi ge voox-sprong op de westelijke we reld. Dit 'heeft generaal James Hebbeler chef van de afdeling voor ontwikke ling van kexinwapens van he* Ame rikaanse leger, vandaag verklaard in een .besloten hearing van een com missie van het Huis van Afgevaar digden. Uit 'een onderzoek van het Congres blijkt 'dat de Ver. Staten jaarlijks 300 tot 350 miljoen dollar uitgeven aan de ontwikkeling van bacteriolo gische en dhemische wapenen. Vierling geboren BODEGRAVEN, 6-3. Woensdag avond heeft de Bodengraafse mevr. C. Verheul-van Os het leven ge schonken aan een yielding: drie jon gens en een meisje. De baby's die gemiddeld vier pond wegen kwatmen ter wereld in .het algemeen zieken huis in Woerden. De moeder en haar vier kinderen maken bet naar om standigheden wel. Twee baby's krij gen nag zuurstof toegediend'. Volgens de artsen hebben de baby's allen voldoende .Levensvatbaarheid, om tot gezonde 'kinderen op te groeien. Het gezin Verheul is woonachtig aan de Goudse straatweg waar de vader veehouder is. De heer en mevrouw Verheul (hadden reeds twee jongens en een meisje. Amerikaanse astronauten op televisiescherm HOUSTON (Texas), 5-3. De Apol lo-9 astronauten Russell, Schweic- kart en James McDivitt zijn opge treden in een rechtstreekse televisie- uitzending uit het maanlandings vaartuig „Lunar Module", waarmee zij proeven in de ruimte nemen. De beelden uit de „LM" waren duidelijk, maar door moeilijkheden met de geluidsverbinding waren d'e stemmen niet /te horen. KERKNIEUWS Ger. Kerk - Zierikzee Kennismakingsbezoek ds. J. Vos Woensdag 5 maart bracht do dooi de Ger. Kerk te Zierikzee beroepen predikant ds. J. Vos ten Lichten voorde. met zijn echtgenote een ken nismakingsbezoek aan Zierikzee. De dag werd gebruikt voor bezichtiging van kerk en pastorie, stad en overig Sohouwen-Duiveland. In de avond uren vond in het kerkelijk vereni gingsgebouw in de St. Domusstraat een con tactbijeenkomstplaats, waar op ds. Vos 'kennis maakte met de kei-keraad, de vei-schillende vei'eni- gingen en talrijke gemeenteleden. Ds. Vos - tevoren nooit op Schou- wen-Duiveland - zei getroffen te zijn door de schoonheid van Zierikzee en de duinstreek. Donderdag 6 maart Zierikzee Concertzaal, 7.30 uui\ modeshow Goese showcombinatie. De Lichtboei, 8 uur, volksdansen. Vrijdag 7 maart Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uur, fo rumavond afd. Zeeland Vex*, tot Be vordering der Homoeopalhie. Huis van Nassau, 8 uur, belasting voorlichtingsbijeenkomst N.V.V. „Concordia", 8 uur, U.V.V.-ontspan- ningsavond voor de bejaarden. Lutherse kerk, 8 uur, Vrouwen-we reldgebedsdag. Manhuisstraat 17, 8 uur, bestuurs- vei-gadering koi-fbalvei-eniging „All- Ready". Burgh „Het Wapen van Burgh", 8 uur, kin derkoor „Westelijk Schouwen". Haamstede Rusthuis „Duinoord", 8 uur, Nutsde- partement. Noordgouwc Verenigingsgebouw, 7 uur, Vrouwen- wex-eldgebedsdag. Nieuwerkerk „Rehoboth", 2.30 uur. Vrouwen-we reldgebedsdag. Sirjansland Verenigingsgebouw, uur, Vrou wen-wereldgebedsdag. Ouwerkerk Dorpshuis, uitvoering hai-monie „Nieuw Leven". Oosterland Consistoi-ie Ger. Gem., 7.30 uur, le denvergadering Chr. schoolvereni ging. Gei*. Kerk, 8 uur, Vrouwen-wex-eld- gebedsdag. Zaterdag 8 maart Zierikzee „Concordia", 8 uur, feestavond Ver. voor Openb. Ondex-w. Renesse Ons Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering kerk- en kindei-koor. Schuddebeurs Zaal Romeijn, 7 uui-, uitvoei-ing mu- ziekvei-. „Apolla" en „Con Amore". Kerkwerve Verenigingsgebouw, Jaarfeest Vere nigingen. Om 9.00 uur vanmorgen is de au toweg Helmstedt-Berlijn opnieuw gesloten. Het was de zesde maal sinds het weekeinde dat dit gebeur de. Meisje hoort na tien jaar doofheid DONEZK, 6-3. Na tien jaar doof heid tkan een meisje uit de Oekrain- se stad Do'nezlk thans weer horen. Het twaalfjarige dochtertje van de arbeider Nadja Jcerdanowa leed aan etterige oorontsteking. Professor Wladimir Rodin van de medische hogeschool in üonezk heeft de door deze ziekte volkomen vernielde oor beentjes: stijgbeugel en aambeeld, alsmede 'het aambeeldstijgbeugelge- wricht 'geheel vervangen door die van een overledene. Drie weken na de overplant ing- operatie reageerde het meisje reeds goed op gefluisterde woorden er ook zinnen. Er traden geen complicaties op. Piloot viaagt vergiffenis FRANKFORT6-3. Een Ame rikaan, die in de tweede we reldoorlog als piloot van een bommenwerper een Frankfort- se kerk. verwoest, heeft, heeft de bevolking van Frankfort nu in een brief aan burgemeester Willi Grundert om vergiffenis gevraagd. „Het is mij een be hoefte u mede te delen dat dit bij alle vreselijke dingen die gebeurd zijn een misdrijf was, waarvan ik veel spijt heb", al dus de brief, die gisteren door de persdienst van het Frank- fortse stadsbestuur i-s gepu bliceerd. Frankforts burge meester heeft de piloot in een antwoord de verzekering ge geven, dat men in Frankfort geen wrok meer koestert. Hij heeft de voormalige piloot te vens een boekwerk gezonden ovey de wederopbouw van Frankfort. Evangelische Omroep waagt zendmachtiging ROTTERDAM, 5-3. Dc Stichting Evangelische Omroep heeft by het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zendmachti ging aangevraagd. Het voor die aan vraag noodzakelijke ledental van 15.000 is bereikt. Zoals bekend besloot het bestuur van dc Evangelische Omroep zelf standig radio- cn t.v.-uitzendingen tc gaan verzorgen, nadat integratie van de doelstellingen van dc stichting in de NCRV niet mogelijk bleek. De E.O. had bij de NCRV op een koerswijziging aangedrongen ten op zichte van het programmabeleid. De stichting is van mening dat ra dio en televisie meer dan nu het ge val is, behoren te worden ingescha keld voor evangelisatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2