Voortbestaan „0. en U." Nieuwerkerk is onzeker geworden „Grote avond" R.S.G. „Prof. Zeeman" STREEKNIEUWS SP0RTT0T0 „Cerijtj e" en drie „old timers" reden mee in trouwstoet Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 maart 1969 Nr. 20158 Naar één muziekkorps voor Diiivclaiul? NIEUWKRKERK. 28-3. Nauwelijks is er een „verenigingsraad" uit de grond gestampt, ter stimulering van het verenigingsleven en hun aktivi- teiten, oï het ziet er naar uit dat het Nieuwerkerkse fanfarekorps „Oefe ning en Uitspanning" het bijltje er- bjj zal moeten gaan neerleggen. Re den is dat het komende jaar een negental leden zal afzwaaien. In zijn openingswoord op de uit voering van vrijdagavond in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, sprak de voorzitter, de heer J. J. Bouwman over een „waarschijnlijk de laatste keer dat Oefening en Uitspanning zich kan presenteren". Het vertrek van de negen muzikanten is geheel om persoonlijke redenen. Door mili taire dienst, studie en huwelijk, is deze massale uittocht de nekslag voor de vereniging, temeer daar de scheidende leden allen een solo-in strument bespelen. Hierdoor is men niet meer in staat buiten het oefen lokaal op te treden. Het grote gat is (nog) niet te stoppen met nieuwe le den. De voorzitter Bouwman deed een ernstig beroep op de jongelui en ouderen, om toe te treden tot het korps. Begrijpelijk is dat direkteur A. Radewalt in twee maanden tijds van een nieuw lid geen volwaardige muzikant kan maken. Een vooroplei ding van een jaar zorgt ervoor dat betrokkene zijn partijtje kan mee- blazen. Zonder jong bloed in de ver eniging is er geen toekomst meer. De jongeren moeten helpen aan het be staan van Oefening en Uitspanning. Het resterende gedeelte van de fan fare, de nog zittende leden, hebben te kennen gegeven te willen blijven repeteren, al staat het geheel op los se schroeven, in die tijd kunnen as pirant-leden zich bekwamen irf de muziek, om het voortbestaan van de vereniging te garanderen. Komen er geen nieuwe muzikanten, dan is de toekomst zeer donker en wordt de vraag gesteld hoelang de „muziek" zal blijven bestaan. De nieuwe mu zikanten (mannelijk of vrouwelijk) moeten beschikken over een flinke dosis doorzettingsvermogen en een muzikale aanleg. Van bestuurszijde is al achter de schermen getracht het korps overeind te houden. Men heeft kontakt opgenomen met de andere korpsen der gemeente, nl. van Oos- terland en Ouwerkerk, om tot fusie te komen. Uit deze samenvoeging zou een groot gemeentelijk korps ontstaan, die zeker op zijn plaats zou zijn. Drie weken zijn reeds verstreken, doch de reakties blijven uit. Men is nog in afwachting. De heer Bouw man sprak de wens uit dat de toe naderingspogingen zullen mogen ge lukken. Hij noemde het in deze tijd heel normaal dat korpsen gaan sa menwerken, en waarom hier dan ook niet? „Drie korpsen op dit zielenaan tal", vond de voorzitter ook wel top zwaar. Het concert Voorts dankte de voorzitter de ne gen leden die de laatste jaren vol overgave gezorgd hebben voor mu ziek en wenste hen een goede tijd toe. Onder behoorlijke belangstelling speelde het nu nog volledige fanfare korps een zevental nummers: „The Belle of Cliicago-mars" van J. P. Sausa; Caravelle (Ouverture) van L. Delbecq; Weekend (ouverture) van G. Boudijn; van J. P. Laro de Sport club-mars; Een kleine suite over volksliederen van H. van Lijnscho ten; Renouveau (ouverture) van R. Martin; en En Avant-mars van M. J. Cerfontaine, waarna een hartelijk applaus volgde. Na de pauze volgde een komische thriller in vier bedrij ven^ „Gesprek met Londen", een stuk van de hand van Wim Bisschot. Voor het eerst in de fanfaregeschie denis werd een toneelstuk verzorgd door een toneelvereniging, wat an ders geschiedde door eigen leden. Het stuk werd op zeer grappige wijze gespeeld door de Oosterlandse to neelvereniging. "fot slot dankte de voorzitter al len voor het welslagen van deze avond, en sprak voorzichtig de hoop uit: „tot weerziens op de volgende uitvoering, maar wanneer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Heel vlat en charmant ditmaal heeft de jeugd van de R.S.G. „Pro fessor Zeeman" zich vrijdag - dn een overvolle Concertzaal - door de „'grote avond" heengeslagen en in het 'kader van deze, door traditie ge heiligde, jaarlijkse feestelijke „tour de force" gebeurden heel leuke din gen tussen „voorwoord" en het ap plaus bij het late slot. .Tisjammer" bleek een goed lopend mimisch nummer met play-back- elementen en in 'het algemeen een akkoustisch gaaf ondersteund geheel dat het als opener goed deed. Mooi van deze tijd en erg goed gebracht was „Met tassen en pukkels", een mini-cabaretprogramma, op de plan ken gezet door een klas. De aan het schoolleven ontleende motieven, dit maal verwerkt in pittige liedes en een goede tekst, bleken ook ditmaal moeiteloos aan te slaan bij het pu bliek. Uitschieters waren de cursus spieken en het schoolconcert. Wat het eerste betreft blijkt de tijd niet te hebben stil gestaan; papiertje in pennezakje, boek onder zitvlak, pa piertje in rokzoom en zelfs krabbels op het 'bovenbeen gaan het in de toekomst wellicht afleggen tegen de spiekcentrale, die kant-en-klare^in- formatie geeft, via mini-ontvanger- tjes, bv. in een oorbel. Bij elkaar - men begrijpt het - een verrassend spotternij!je, dat de ernstige stof van, het echte schoolleven op deze avond gemakkelijk wegblies. Onder regie van de leraar de heer J. Chr. Erbrink, bracht een speel- groep van leerlingen verder op deze gezellige uitvoering, het blijspel: „Het witte schaap van de familie" van L. du Garde Peach en Ian Hay. In dit wonderlijke stuk worden de zaken eerlijk-oneerlijk ditmaal op zijn kop gezet. Het milieu, de eigen sfeer, die „van ons" hebben alle be trekking op een familie gentleman- inbrekers en vervalsers, die zich crimineel weten gesteund door de dames, die al even erg door de wol geverfd zijn. De zaak wordt gecom pliceerd, als de ramp dreigt dat één der gezinsleden - zoon Peter - eer lijk dreigt te worden. Kennelijk on der invloed van een lief meisje, dat echter - na enig praten - zelf ook verre van brandschoon blijkt te zijn, maar zich als ver gevorderde op het pad van de misdaad blijkt te kunnen noemen. Als dit is gebleken is men weer geheel „onder ons" en kan - zo ziet het er naar uit - het lieve le- Advertentie. Heeft u rugklachten? Wacht niet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooit door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vrienden of kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenverkoop bij: DEliRLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE ventje verder (ongestoord?) worden voortgezet. Tony Kristallijn ,Marja Lodewijk, Paula Ornee, Hans Zwart, Bermo Wiebols, Ingrid Coventon, Rob de Raat, Bram v. d. Berge en Marjolijn van Roon brachten dit spel van gein en misverstanden vaardig op de planken. Er waren uiteraard duide lijke individuele speelkwaliteitsver- schillen, maar le tableau de la trou pe kweet zioh als geheel uitstekend van zijn taak. Het fraaie décor was van de amanuensis de heer W. de Vos; de heer C. A. Uijl had als gri meur voor geslaagde types gezorgd. Na het tumultueus breken vain de spanning na het stuk, spoedde de jeugd zich snel naar Concordia, waar de dansmuziek werd verzorgd door de groep „Peter and his rising four". De „grote avond" werd bijgewoond door de inspekteur van het V.H.M.O. dr. J. L. P. Brants, de oud-rector dr. J. J. Westendorp Boerma, burge meester D. W. Kastelein, mr, K. A. Keuning, wethouder van onderwijs, en uiteraard de rector 'drs. P. Vis en een deei van het lerarenkorps met hun dames. In de pauze werd een verloting gehouden, ter ondersteu ning van de „Contact"-kas. De uitvoering werd geopend en gesloten door de voorzitter van „Contact" 4e leerling A. de Jonge. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-3. Aangevoerd: 1600 dieren, t.w.: 1209 runderen en 391 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,20-5,65, le f 4,60-5,10, 2e f 4,05-4,40, 3e f 3,80-3,95; stieren f 4,50-5,10; worstkoeien f 3,70-3,85; slachtvarkens le f 2,72-2,75, 2e f2,69- 2,72, 3e f 2,65-2,69; slachtzeugen f 2,10-2,24; zware varkens f 2,25-2,40. Runderen: aanvoer iets groter; handel kalm; prijzen lager. Varkens: aanvoer kleiner; handel vlot; prijs houdend, enkele prima's boven no tering. f Scheepvaartberichten Abida, 1-3 vertr. New York naar Port Everglades. Kenia, 1-3 750 m WZW Walvisbaai naar Durban. Skadi, 2-3 aankomst Savannah. DODELIJKE ONGELUKKEN EIBERGEN. De 24-jarige J. W. Tennink uit Eibergen (Gl'd.) is zater dagavond op d'e Burg. Wilhelmweg in zijn woonplaats verongelukt. Hij reed met zijn bromfiets op het rij wielpad toen een autobus rechts af sloeg naar het busstation en de bromfietser geen voorrang verleen de. Aan de bij het ongeval opgelo pen verwondingen is het slachtoffer in de loop van de avond overleden in een ziekenhuis "te Enschedé. TEGELEN. In de Muntstraat in Tegelen is een personenauto, be stuurd door L. P. uit Belfeld in de flank aangereden door een person- auto, bestuurd door J. J- uit Venlo. De 24-jarige mevr. A. Peeters-Diskx, die naast haar man dn eerstgenoem de auto zat, werd bij deze botsing zo zwaar gewond dat zij enkele uren na het ongeval in het ziekenhuis in Tegelen is overleden. AMSTERD AM. De 52-jarige A. van der Zon uit Leiden, d'ie donderdag jl. door de gladheid op d'e Haagse- weg slipte en met zijn auto in een sloot terechtkwam, is zondag in een ziekenhuis in d'e hoofdstad aan de opgelopen verwondingen overleden. 'ARCEN. Omstreeks middernacht heeft op de weg Venlo-Nijmegen on der de gemeente Arcen en Velden (L.) een frontale botsing plaats ge had tussen een personenauto en een autobus. De bestuurder van de per sonenauto, de 27-jarige P. J. Thyssen uit Wellerlooi, kwam hierbij om het leven. WINSCHOTEN. Door onverklaar bare oorzaak is een personenauto op d'e weg van Wedde naar Vïïagtwedde geslipt en tegen een boom gereden. De 33-jarige A. Bakker uit Zwarte- meer overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Twee andere inzittenden werden licht gewond. AMSTERDAM. De 28-jarige Am sterdamse kantoorbediende C. A. d'e Bont, die zaterdagmiddag onvoor zichtig d'e Middenweg in de Water graafsmeer overstak, werd aangere den door een personenauto en is aan het opgelopen ernstige hoofdletsel overleden. BAARLO. Het vijfjarig meisje Pe- tronella Hermans uit Baarlo is voor de ogen van haar moeder door een personenauto gegrepen. Het meisje keerde terug van de kleuterschool en stak daarbij tegenover de ouderlijke woning de weg over in Baarlo. Het kind was op slag dood. Comité voor hulp aan Iraakse jongeren AMSTERDAM, 1-3. Teneinde de tragische omstandigheden van de Jo den in Irak te helpen verlichten en teneinde de aandacht van allen zo wel in als buiten Nederland op de ze tragische omstandigheden te ves tigen en in het bijzonder er voor te ijveren dat de rechten van de Iraak se Joden te mogen emigreren naar andere landen worden erkend is op gericht het Nederlandse comité voor steun aan Iraakse Joden, zo wordt in een communique meegedeeld. Dode en gewonden bij verkeersongeval HAARLEMMERMEER, 1-3. Op een kruising van de Schipholweig in Haarlemmermeer is vrijdagavond een personenauto met drie inzitten den aangereden door een militaire vrachtwagen. De drie inzittenden van de personenauto» liepen bij d'e aanrijding ernstige verwondingen op. Eén van hen, de 51-jarige mevr. K. Gliansdorp-Kad'icks uit Rotter dam, is in een ziekenhuis in Amster dam aan haar verwondingen over leden. Race-auto reed in op publiek: elf doden COVINGTON, 3-3. In Covington dn do Amerikaanse staat Georgia zijn zondag elf mensen - meest jongelui - gedood en meer 'dan 50 geiwond toen een racewagen op het circuit van Yellow River door een vangrail schoot en op een groepje kijkers in reed. De bestuurder liep dichte verwon dingen op. Toen het ongeluk gebeur de had de wagen een snelheid van 240 to|; 290 kilometer per uur. Met ambulances en vrachtauto's zijn de slachtoffers naar ziekenhuizen in de omgeving gebracht; ZIERIKZEE Ver. van Oud-Leerlingen Tuinbouwwintercursus Op dinsdag 4 maart a.s. wordt in het Huis van Nassau de algemene vergadering gehouden van de Ver eniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwwintercursus. Als spreker treedt op de heer J. M. v. d. Fin, over het onderwerp: „Grond- en ge- wasonderzoek' Feestavond afdeling V.O.O. De afdeling Zierikzee van de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs zal op zaterdag 8 maart a.s. in Con cordia de jaarlijkse feestavond hou den. Door eigen krachten zal een ge varieerd programma worden uitge voerd. Verkeersslachtoffer overleden De 42-jarige mej. N. v. Dongen, die vorige week vrijdag op de kruising Noordstraat-Hogezoom te Haamstede door een auto van Bom N.V. werd aangereden, os vrijdag in 'het Zweed se Rode Ki'uis-ziekenhuis te Zierik zee aan de toen bekomen verwon dingen overleden. HAAMSTEDE Dia- en filmprojektie-avonden Een viertal inwoners van Haam stede heeft 'gezamenlijk een druk werkje onder de burgerij verspreid, waarin een serie dia- en filmprojek tie-avonden wordt aangekondigd. Op dinsdagavond 4 maart begint de heer J. F. J. v. d. Berge met dia- en fi'lmprojektie over Tunesië, het land van palmen en gesluierde vrou wen. Een week later, op 11 maart ver gast de heer M. C. Visser uit Burgh zijn bezoekers met dia's en een film over Joegoslavië, welk land hij be zocht. Speciaal het voormalige vor stendom Montenegro, één der repu blieken van Joegoslavië, krijgt de aandacht. Opnieuw op dinsdagavond, 18 maart, vertoont de heer W. J. Ge- leijnse een diareeks over de Canari- sche eilanden, in de oudheid de „Ge lukzalige eilanden" geheten. De klemtoon wordt gelegd op de eilan den Gran Ca nar ia, Lanzarote en Te- neriffe. De laatste dinsdagavond, die op 25 maart, is weggelegd voor de heer W. P. de Vrieze die in een dia-reeks de U.S.A. laat zien. Veel indrukken uit het wilde westen met cowboy's en rodeo's met daarnaast ook i'ets van de wolkenkrabbers van New York en de regeringsgebouwen in Washing ton. De avonden worden gehouden in hotel R.T.M.-vliegveld waar een projektiezaal aanwezig is en volop ruimte voor te parkeren auto's. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Midden- schouwen komt in openbare verga dering bijeen op (heden) maandag 3 maart in het gemeentehuis te Scha- rendijke. Op de agenda staat o.a. een voorstel van b. en w. om akkoord te gaan met het ontwerp-bestemmings plan „Scharendijke 1968". SCHARENDIJKE Vergadering A.R.-kiesvereniging Op maandag 10 maart a.s. wordt in het Ger. Jeugdgebouw te Scha rendijke, een algemene ledenverga dering gehouden van de A.R.-kies vereniging te Scharendijke. Als spreker treedt op de heer J. A. van Bennekom, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp„Halverwege de rit". BROUWERSHAVEN Bejaardenhuizen Wanneer het gemeentebestuur van Brouwershaven er in slaagt om nog beslag te leggen op 16 bejaardenwo ningen d'an zullen er hiervan behal ve in Brouwershaven ook een acht tal in 'Dreischor worden gebouwd. Deze huizen zullen dan wat Drei schor betreft achter de Molstraat worden gebouwd. Voor 'de bejaar denwoningen, die 'in d'e andere Brouwse kernen al zijn gebouwd be staat veel belangstelling en het is dan. ook voor, Dreischor te hopen, dat 'die aoht woninkjes er zullen ko men. De raad van Brouwershaven is onlangs in principe akkoord' gegaan met de bouw. DUIVELAND Het weer in februari HeU weer in de maand februari 1969 was kouder en natter dan nor maal. De temperaturen waren ge- mid'deüd 1 Vz graad beneden normaal, er viel 48 mm neerslag tegen 41 mm neerslag en er viel veel sneeuw, op 8 lebruari 'bv. 5 cm, op 9 febr. 3 cm en op 11 februari ook 3 cm. Op to taal 20 dagen vroor 'het, terwijl op 3 dagen de thermometer de gehele dag en nacht onder nul bleef (zg. ijsda gen). 'Het hardst vroor het op 15 fe bruari toen de thermometer 's nachts 10 graden onder nul bleef. SPORT KORFBAL All-Ready versloeg in Yerseke Volharding met 8—2 In de tweede klasse van de Zeeuw se Korfbal Bond is de wintercom petitie zaterdag weer van start ge gaan. All Ready I speelde zaterdag op een uiterst zwaar veld te Yerse ke tegen Volharding I. Na enig ver kennen blee^ al spoedig dat de Zie- rikzeeënaren de betere ploeg waren en het was Ada Hage, die uit een strafworp de rood-zwarten de lei ding kon geven (0-1). Kort hierna bracht Riet de Ronde via een af standsschot de stand op 0-2 en de rood-witte thuisclub bracht er niet veel van terecht. Ook het volgende aanvalsvak van All Ready draalde weer uitstekend en het was Henk Vermeule, die tweemaal achtereen de oesterkorf doorboorde (0-4). Nog in de eerste speelhelft was het Han Viergever, die de Zierikzeeënaren een veilige 0-5 voorsprong bezorgde. Na de rust kwam Volharding enige tijd gevaarlijk opzetten, hetgeen re sulteerde in twee doelpunten (2-5). All Ready kon de bakens echter al weer spoedig verzetten en het was Piet de Ronde, die uit een doorloop- ba i de stand op 2-6 bracht. In de resterende speeltijd werd de thuis club bij tijden geheel overspeeld en Henk Vermeulen wist een van de vele kansen opnieuw te benutten (2-7). Voordat scheidsrechter Brasser het einde had aangekondigd had Ona Simmers nog een achtste treffer aan het totaal toegevoegd, zodat AU Ready uiteindelijk met een 2-8over winning de thuisreis weer kon aan vaarden. VOETBAL Dreischor I-DFS II 2-0 De lange rustperiode zat Dreischor niet zichtbaar in de voetbalbenen, want de blauw-witten behaalden de overigens verwachte zege op de re serves van DFS. Na enig heen en weer getrap bleek al spoedig, dat de thuisclub in het veld veel beter was dan de Burghenaren, Het duurde echten' toch een half uur voordat Jan van den Bos Dreischor de leiding kon geven (1-0). DFS was en bleef weinig gevaarlijk en vooral voor het doel brachten zij er weinig van te recht. Hoewel 'Dreischor enkele goe- •dle scoringskansen wist te scheppen, leverde ook dat geen doelpunten op, zodat met een magere 1-0 voor sprong Ikon worden gerust. In de tweede helft was er reeds een'kwar tier gespeeld eer L. Lievense er in slaagde om de blauw-witten op 2-0 te brengen. Simon de Vlieger wist 'daarna 'een toegekende strafworp niet in een doelpunt om te zetten doch dit was niet zo erg, want de gasten wisten Dooge helemaal niet te passeren. Met wat meer geluk en produktiviteit had Dreischor wel een hogere score kunnen bereiken, doch het bleef bij een magere 2-0 over winning. DELFT. Niet 60, maar 90 werk nemers van de N.V. Machinefabriek Reineveld in Delft zullen in ver band met de voorgenomen reorga nisatie het bedrijf moeten verlaten. NIEUWERKERK Uitvoering zangkoren De Nieuwerkerkse zangkoren, het Chr. Gemengd Zangkoor „Eén Naam is onze Hope", en het kinderkoor „Van knop tot bloem", beiden o.l.v. de heer E. Nielaiidi, zullen op 11 maaint 1969 hun jaarlijkse uitvoering geven. D'e uitvoering vindt plaats in „Ons Dorpshuis". Straatwerk gegund De Technische Dienst Voorne en Putten 'd'e Heenvliet heeft namens het gemeentebestuur van Ouden hoorn het aanleggen van wegen met bijkomende werkzaamheden gegund aan het straabmakersbedrijf L. C. van der Cingel te Nieuwerkerk vooi* f 49.600. Vrouwen-wereldgebedsdag •De jaarlijkse Vrouwen-wereldge bedsdag wordt vrijdag 7 maart ge houden in de zaal van de 'Nederland se Hervormde Kerk „Rehoboth" aan de Ooststraat, van 2.30-3.30 uur. Het thema van deze interkerkelijke sa menkomst luidt: „Samen naar Chris tus toegroeien". Alle Nieuwerkerkse dames zijn van 'harte welkom. „Macht van het Kleine" Leidster mevr. v. d. Vaate-den Bleijker laat bekend maken dat in het eerste kwartaal 1969 voor de „Macht van 'het Kleine" is geïnd door Janny Folmer f 183,50; Coby Mol f 92,70. Samen ds dit een bedrag van f 276,50. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden gele regenjas met capuchon. Bij de examens aan de Rijks kweekschool voor kleuterleidsters te Middelburg, slaagde onze dorpsgeno- te mejuffrouw M. Zeijler M.Jd. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Steen-Zierikzce 2-0; Vogel waarde-Goes 3-3; MOC '17- Breskens 3-1; S.C. Gastel-DOSKO 5-0; Grenswacht ers-Hontenisse 2-1; METO-Steentoergen 1-3. 4e klas H: Renesse-HW '24 0-2; Clinge-Walcheren 1-7; Oostbu rg - Koowacht 1-0; Sluiskil-IJzendijke 1-0; Corn. Boys-RCS 0-2. Res. 3e klas C: Zierikzee II-Allian ce II 0-5; METO II-Corn. Boys II 1-0 Goes II-Axel III 2-2. Afdeling Zeeland Zondagcompet itie le klas: Aardenburg-DPS 1-3; Domburg-Hoofdplaat 7-3; Robur- Schoon'dijke 1-1; Zeelandia-Hulsfcer- loo 8-1; Lewed. Boys-Luctor 3-3; Noormannen-Patrijzen 13-2. Res. le klas: Hontenisse II-Renes- se II 6-1; HW '24 II-Walcheren II 3-1; Zeelandia II-Vlissingen IV 2-2; Zeeland Sport III-Steen II 4-2. 2e klas B: Dreischor-DFS II 2-0; Zierikzee III-Domburg II 0-3; 's H. Arendskerke III-Zonnemaire 5-0; Luctor II-Hans w. Boys II 1-4; Goes II'I-Kwadendamme 2-2. 3 e klas D: Patrijzen HI-Hansw. Boys III 3-1; RCS III-Dreischor II 1-0; Vol'harding-SVOWK 1-0. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-'s Heer Arendsker ke 2-2; Arnemuiden II-Wemeldinge 1-2; Bevelanders-Zeeland Sport V 2-1; Hoek-Middelburg V 2-2; Kats- VCK 0-4; Veere-Meeuwen II 0-1. 2e klas A: Duiveland-Kapelle II 6-2; DFS III-Beren 2-0; Bruse Boys- Borssele 3-5; 's Gravenpolder-WIK 0-2; Nieuwdorp-SKNWK 1-0; SVD- Brouwershaven 1-0. 3e klas A: Brouwershaven II- Bruse Boys H 2-1; MEVO II-WIK II 6-1; SKNWK II-DFS IV 5-0; WIK HI-Duiveland II 1-8. Junioren Groep A I: Zierikzee A I-Vlissin- gen A I 1-7; Middelburg A I-Steen A I 3-1; Axel A I-Goes A I 4-1; Zee land Sport A I-HW '24 A I 1-6. Groep A V: Bruse Boys A I-Wis- senkerke A I 4-0. Groep B XIV; Zierikzee B II- Bruse Boys B I 1-1; Duiveland B I- Zieri'kzee B III 15-0. D.O.S.-Volendam X Fort./Sitt.-Telstar X Sparta-FC Twente X N.A.C.-Fejjenoord X G.V.A.V.-D.W.S. X A.D.O.-P.S.V. X A.Z.'67-N.E.C. X Blauw Wit-Cambuur X R.C.H.-Veendam X S.V.V.-Elinkwjjk X Eindhoven-Helm. Sp. X Exelsior-Zw. Boys X Z.F.C.-E.D.O. X DEN HAAG, 2-3. Zondagavond waren 'bij het bureau van dë sport- toto nog geen aanmeldingen van deelnemers die dertien juiste uitsla gen op hun formulier hadden. Er waren vier meldingen van twaalf. Het aantal deelnemers bedroeg 814.976. Inleg was 1.767.780 gulden. Voor de prijzen is een bedrag van 795.501 gulden beschikbaar. De eer ste en derde prijs zijn f 238.650, de tweede en de ex tra-prijs ieder 159.100 gulden. Advertentie HOLSVLEESl 3x1,79=5,37 échtULEES3j;«:«'" groenmerk) in de dierenspec in de dierenspeciaalzaak Een bijzondere huwelijksdag HAAMSTEDE, 28-2. De heer en mevr. Noordhoek-Flohil, die in Burgh een garagebedrijf annex benzinesta tion drijven, hebben hun zoon Jaap een onvergetelijke huwelijksdag be zorgd. Niet op de gebruikelijke wijze togen Jaap en zijn lieftallige bruid Jcpic de Both naar het gemeente huis te Haamstede. Een ouderwets „gerijtje", beter be kend als een Utrechts wagentje, zo als er voor d'e oorlog nog talloze op Sohouwen - Duiveland rondreden, kreeg de heer Noordhoek tot zijn be schikking, compleet met een flinke klepper als trekkracht. De combina tie is eigendom van de heer W. P. de Vrieze, landbouwer op „Luchten- burg" en zijn we goed ingelicht dan werd het Utrechts wagentje ai heel vroeg gereden door de families van Damme, wonende op „Groenewoud". Doch de heer Noordhoek was hier mede nog niet tevreden en toevallig liep hij een „old-timer", een auto vain voor de oorlog tegen het lijf. Di verse telefoontjes leidden toen naar nog twee van 'die vierwiolige anlie- kelinigen. Zo reed vrijdagmiddag de stoet, aangevuld met een aantal heden daagse vervoermiddelen van Burgh naar 'het gemeentehuis. Voorop bruid en bruidegom in hun kwistig met bloemen versierd 'koetsje. Onderweg werden af en toe de (vroeger) tra ditionele „bruidsuikers" uit het open raam geworpen voor de belangstel lenden. Achter het rijtuig reed een reus van een (Engelse) Daimler, ge schikt om 7 personen te vervoeren. De auto weegt 2700 'kg en bezit een 8-cilinder 4 liter motor. Het achter gedeelte is door een groot raam ge separeerd van de -besbuurdersafde ling. De wagen is gebouwd in 1936. De Daimler werd gevolgd door oen Citroen 1932, een mooi blauw bakje en daar achter een Austin uit 1927 compleet met, spaakwielen. Drie prachtige wagens uit de prille oud heid en ze liepen voortreffelijk. De belangstelling voor deze trouw partij was zeer groot, veel groter dan bijv. enige weken geleden voor het Strafeest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3