AGENDA N.F.O. - voorzitter ir. C. Staf over de fruitteelt in nood Vee en vlees omvat een kwart van totale Nederlandse agrarische uitvoer Ruzie om hond: Minstens drie gewonden Jury verklaart Shaw onschuldig Franse jongeren betogen tegen Nixon Drumband „Rust Roest" trok „in 't nieuw" door Zierikzee Nixon teruggekeerd in Washington HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Toch vertrouwen in vak blijven hebben UTRECHT, 28-2. „Het gaat niet goed met de fruitteelt. Vele bedrij ven komen tot negatieve resultaten en meerdere van onze vakgenoten zijn in grote zorg geraakt en verke ren in financiële moeilijkheden". Dit de voorzitter van de Ne derlandse Fruittelers Organisatie ir. C. Staf op de algemene vergadering in Utrecht. Hij gaf de verzekering dat het hoofdbestuur van de N.F.O. ernstig verontrust is over de gang van zaken maar ock al het mogelij ke doet cm tot verbetering te komen. Daarbij is de N.F.O. niet alleen. De samenwerking die is gegroeid met cie drie centrale landbouworganisaties blijkt nu van groot nut te zijn. Bij de standsorgariisaües en het land bouwschap is een vanzelfsprekende bereidheid om aan de noden van de fruittelers veel aandacht te geven en te pogen in algemene en in individu ele gevallen tot verbeteringen en te gemoetkomingen te geraken. Geen verantwoordelijkheid Wij kunnen met een gerust hart zeggen, aldus ir. Staf, dat wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen voor de hachelijke toestand waarin we zijn geraakt. Wij hebben de teelt niet uitgebreid, integendeel wij heb ben om een rooi-premie gevraagd. Er komt nu bij sommigen een gevoel van opstandigheid, er is al over de monstreren gesproken. Wij moeten ons zeker laten horen en duidelijk Slukj e maan DEN HAAG, 1-3. In het Ala bama Space Science Center te Huntsville in de Amerikaanse staat Alabama zal dit jaar een stukje maan te betreden zijn. Ook kunnen ruimtevaarten thousiasten door een Apollo - Saturnus V maanraket wan delen en de afvuurinrichting van een ruimtevaartprojectiel bedienen. De tentoonstelling is nog in aanbouw, maar zal dit voorjaar gereedkomen. Met de bouw en inrichting is ruim 7 miljoen gulden gemoeid. Op het terrein uan 14 ha bevin den zich. behalve de meer dan 100 m lange Apollo Saturnus V (in horizontale positie) nog vele andereverticaal opge stelde projectielen, waaronder verouderde raketten zoals de Jupiter C, de Mercury Red stone, de Atlas en de Gemini- Titan II, maar ook moderne geleide projectielen als de Ni- ke-Ajax, Sprint en Nike-Zeus. Het meeste materiaal is af komstig van het Amerikaanse leger. onze verlangens naar voren brengen, aldus ir. Staf. Met demonstraties ko men wij echter niet verder ,al zou het alleen al zijn omdat demonstre ren een mode is geworden. Met grote nadruk stelde ir. Staf dat het juist nu zaak is zijn organi satie trouw te blijven. Daarnaast zal men vetrouwen in het vak moeten behouden. Dat kan ook, in Nederland blijft fruitteelt mogelijk. Het is nu moeilijk, aldus ir. Staf. de E.E.G. maakt het ons extra moeilijk, er zijn meer tegenvallers maar wij kunnen zeli toch wat. Wij zullen open moe ten staan voor alle mogelijkheden cm aan de technische en bedrijfseco nomische eisen van morgen te kun nen voldoen. Wij zullen nu mis schien tijdelijk hier en daar een noodverband moeten aanleggen, maar wij zullen de toekomst positief moeten willen ingaan. De afzet Een punt van kritiek is volgens ir. Staf de afzet. Naar zijn mening is de enige mogelijkheid om tot verbete ring hiervan te komer. de bereid heid van de producenten om samen te werken. Wij moeten beginnen mei te aanvaarden, zo zei hij, dat de mo derne klant het grootwinkelbedrijf van de producent geen aantallen ki lo's, maar duizenden tonnen vraagt van goede uniforme kwaliteit op be paalde tijd en in bepaalde verpak king. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis Uit het aanbod van uien blijkt duidelijk, dat wij reeds aan de laat ste periode bezig zijn. De aanvoer loopt sterk terug, wie nog goede ui en heeft wil het nog even aanzien. Zeker is dit het geval met de uien, die een behandeling hebben onder gaan tegen schieten. Hierbij zijn on getwijfeld partijen, die bij een be hoorlijke bewaring nog enkele maanden houdbaar zijn. Gezien het huidige prijspeil willen deze telers nog even afwachten, in ieder geval hopen zij straks een betere prijs voor hun product te zullen krijgen. Aan de andere kant zijn daar de uien van klasse II. Voor zover de ze nog bij de telers in voorraad zijn, kan hij uit twee dingen kiezen, di rect ruimen of laten zitten. Helaas zijn er thans reeds partijen, waarvan de kwaliteit zodanig is teruggelopen dat directe verkoop geen zin meer heeft. De kosten van opdoen en klaarmaken zijn hiervan zo groot en de huidige prijs zo laag, dat men er beter aan doet deze kosten niet meer te maken. In het prijsverloop kwam een lich te verbetering. De middel I noteerde met 21,20 een gulden per 100 kg ho ger dan j.l. dinsdag. De middel II werd afgemijnd voor 15.tegen 14,50 op de vorige vei ling Ook de grove I noteerden 21,20 en voor de grove II werd 17,60 be steed. Drielingen I bleven met 15, ongewijzigd, drielingen II liepen 1,- per 100 kg terug en vonden een ko per voor 12,-. De picklers trokken weer iets aan en kwamen op 13,20. De totale aanvoer was I6V2 ton. UTRECHT, 2-3. Een burenruzie om een loopse hond heeft in de nacht van zaterdag op zondag in IJs- selstein geleid tot een ware veldslag, waarby werd geschoten, gestoken en geslagen. Er zijn minstens drie ge wonden, waarvan een waarschijnlijk vrü ernstig. De rijkspolitie had zon dagavond zelf nog geen beeld van het aantal. Er zijn enkele arrestaties verricht. De zaak kwam aan het rollen toen de Utrechtse politie zondagnacht omstreeks half vier op de Benelux- baan een auto aanhield waarin twee door bukskogels en steekwapens ver wonde mannen werden vervoerd. De auto was onderweg naar een zieken huis in Utrecht. Uit het ingestelde onderzoek is tot nu toe gebleken, dat tussen de bewoners van een aantal woonschepen in het Zandgat in IJs- selstein al enige tijd ruzie bestaat over een loopse hond. Een van de woonbootbewoners besloot vannacht wraak te nemen op de eigenaar van de loopse hond. Hij gooide de ruiten bij hem in, maar de honde-eigenaar zorgde voor een weerwoord. Hij stormde met een luchtbuks naar bui ten. Of hij daarmee heeft geschoten en/of gedreigd is nog niet bekend. In ieder geval vond de aanvallende par tij het nodig hulp te gaan halen in Utrecht. Ook deze partij wapende zich met een luchtbuks en voorts kwamen er messen aan te pas. De belaagde partij, inmiddels vijf man KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brakel: J. van Root- seiaar, Barneveld. Ger. Kerken Beroepen te Over veen: T. Th. Heemskerk, Axel. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Amstelveen: P. Schel ling, Wetsinge-Sauwerd. Dr. Mansholt in april naar Australië BRUSSEL, 28-2. Dr. S. L. Mans- holt, vice-voorzitter van de Europese commissie, zal begin ajpril een be zoek brengen aan Nieuw Zeeland en Australië. Dr. Mansholt maakt de reis, idle ruim 14 dagen zal duren, op uitnodiging van de regeringen van deze landen, om van gedachten te wisselen over landbouw en voedsel problemen in de wereld. sterk, deed een uitval, waarbij scho ten vielen. Een jongen van 17 jaar werd daarbij vermoedelijk vrij ern stig gewond. Er volgde een vechtpar tij, waarbij weer werd geschoten en voorts flink weid gestompt en ge slagen en gestoken met messen. De vechtersbazen waren vermoedelijk niet alcoholvrij. NEW ORLEANS, 1-3. De Ameri kaanse zakenman Clay Shaw, die er van beschuldigd werd dat hij be trekken was geweest bij een samen zwering om president John Kennedy te vermoorden, is door de jury in het pi'oces onschuldig verklaard. De jury deed uitspraak na 53 minuten beraad. De zaak tegen Shaw was aangespannen door officcier van jus titie Jim Garrison uit New Orleans. UTRECHT, 1-3. De afdeling sta tistiek en documentatie van het mi nisterie van landbouw en visserij heeft een cijfermatig overzicht opge steld met 'betrekking tot de agrari sche uitvoer van Nederland in de ja ren 1960, 1966. 1967 en 1968. Deze uitvoer vertoond© in die ja ren een belangrijke toeneming, na melijk van f 3.79 miljard in 1960 tot f 5.30 miljard in 1966 en f 6.65 mil jard in 1968. Het blijkt dat de totale omvang van de agrarische uitvoer naar der de landen een dalende lijn vertoont. De uitvoer van vee en vlees naar derde landen handhaaft zich onge veer. Het aandeel vee en vlees in de to tale agrarische uitvoer vertoont ech ter een stijging en omvatte in 1968 ruim een kwart van de totale agra rische uitvoer, met f 1.64 miljard in 1968. Restauratie N.H. kerk Poortvliet MIDDELBURG, 27-2. Het college van G-S. stelit provinciale staten voor om een subsidie te verlenen in. de restauratiekosten van de Ned. Her vormde kerk te Poortvliet. Een toe stand van de kerk, die van meer dan plaatselijk belang kan worden geacht is in de loop der jaren stei*k achteruitgegaan en een algehele res tauratie is noodzakelijk geworden. De minister van c.r.m. heeft de sub sidiabele restauratiekosten geraamd op f 700.000, waai-in een rijksbij dra- ge wordt toegekend vain 50 pet. Ged. Staten stellen de staten voor een bij- dlrage te verlenen van ten hoogste f 36.500 (10 pet. van f 30.000 en 5 pet. van f 670.000) in de op f 700.000 geraamde subsidiabele restauratie kosten. Op de tweede plaats komt de groep van melk- en zuivelpreduk ten waar van de exportwaarde in 1967 f 1.21 miljard bedroeg. De derde plaats wordt ingenomen door de groep groenten en fruit met f 1.13 miljard. Zweed stal voor ruim een tou van schepen in Nederlandse havens AMSTERDAM. 1-3. Na maanden- lang speuren is de recherche van de rijkspolitie te water in Amsterdam er in geslaagd de 23-jarige in Nörr- keping geboren Zweedse fotograaf E. F. aan te houden, die ervan ver dacht wordt in twee jaar tijd voor ongeveer honderdduizend gulden ge stolen -te hebben van in de Amster damse haven liggende buitenlandse schepen. Via Interpol is aan diverse andere Europese havens, waai* de jonge Zweed eveneens opereeixie, ge vraagd hoe groot de omvang van de diefstallen daar is geweest. De Zweed, die voornamelijk uit de hut ten van Noorse schepen geld weg nam, heeft bekend ook in. Rotterdam en het Botlekgebied gestolen te heb ben. Twee ontsnapte gevangenen ingerekend DEN HAAG, 2-3. Twee van de drie gevangenen die zaterdagavond uit (het huis van bewaring II in Scheve- jiinigen waren ontsnapt zijn van nacht in Den Haag aangehouden. •De 19-jarige M, S .uit Rijswijk en de 18-jarige H. G. S. uit Delft wer den omstreeks 0.45 uur in een café in de SILcherstraat opgepakt. De derde ontsnapte, de 39-jarige P. V., is nog voortvluchtig. Maandag 3 maart Oosterland Café „Even Buiten", 7.30 uur, Coöp. Raifeissenbank. Nieuwerkerk Ger. Kerk, vergaderlokaal, 8 uur, A.R.-kiesvereniging, Scharendyke Gemeentehuis, 2 uur, vergadering gemeenteraad. Dinsdag 4 maart Zierikzee Mondragon, 8 uur, Philatelica. Huis van Nassau, 8 uur, Ver. van Oudleerlingen van de Tuinbouw Wintercursussen. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 7 uur, feestavond openbare lagere school. Haamstede R.T.M.-hotel Vliegveld, 8 uur, film en dia-avond. Sociale bezwaren tegen plan-Mansholl UTRECHT, 1-3. Dc bij hel C.N.V. aangesloten Nederlandse Christelij ke Agrarische Bedrijfsbond vraagt zich af, waarom de samenstellers van het plan-Mansholt de ogen heb ben gesloten voor dc achterstanden van de beloning in de landbouw. Lo nen en arbeidstijden van de agrari sche arbeiders steken zacht uitge drukt in alle E.E.G.-landen nog on gunstig af bij die van de werkne mers In andere sectoi-en. Het Walter Reed Legerhospitaal in Washington heeft bekendgemaakt dat de toestand van oud-pi*esident Eisenhower achteruit gaat. De pa tiënt heeft longontsteking. Oosterland krijgt een aardappelopslagplaats OOSTERLAND, 1-3. Op initiatief van de Coöp. Landbouwvcreniging: „Door Eendracht Sterk" alhier, in samenwerking met de Coöp. Telers- vereniging te Zierikzee, zal te Oos terland een aardappelopslagplaats worden gebouwd in C.T.V.-verband. Op de gehouden ledenvergadering van de C.T.V. te Zierikzee, is goed keuring aan dit plan verleend. Voor de bouw van de genoemde opslagplaats met sorteerinrichting en .kantooi-, is aangekocht het pex-ceel van de heer Joh. de Bruine Mz. aan de van den Abeelestraat alhiei*. Van de gemeente Duiveland zal de gren zende, nog vrije grond worden aan gekocht op het industrieterrein, ter wijl de bestaande loods van de heer De Bruine zal worden afgebroken. Vanwege de gemeente Duiveland zal een nieuwe straat woi-den gelegd langs het terrein van de fa. Freriks. Het sorteei-gebouw zal een afmeting krijgen van 32 x 60 m waai'in een sorteerhal wordt gemaakt van 12 x 32 m waarboven aan de voorzijde een kantoor. Het ligt in de bedoeling dat de C. T.V. in de sorteerhal een sorteerin richting zal plaatsen, zodat zowel te Zierikzee, als te Oosterland kan worden gesorteerd. De opgave voor opslag in de te bouwen bewaarplaats is een succes geworden. Ruim 3000 ton is door de aardappeltelers opgegeven, uitgaan de van een opbrengst van 40 ton per hectare. Verder is een opgave ge daan van ongeveer 2000 ton aan aardappelen, die in eigen opslag zul len worden bewaard. Ook deze aard appelen zullen in C.T.V.-verband worden gesorteerd en afgezet. Ove rigens zal wat de financiering van dit object aangaat, 1/5 van de kosten van het gebouw (sorteerruimte en apparaten) door de C.T.V. voor haar rekening worden genomen, terwijl de resterende 4/5 komen voor geza menlijke aansprakelijkheid voor de deelnemers te Oosterland. Wanneer de plannen zijn verwezenlijkt zal daf voor Oosterland een nieuwe activi teit betekenen, waardoor de werkge legenheid, in de wintermaanden voor al, zal worden uitgebreid. Amerikaanse president bezocht Parijs PARIJS, 1-3. President Nixon is vrydagmiddag uit Rome in Parijs aangekomen. Op het door 2000 man politie afgezette vliegveld Orly werd hy welkom geheten door president De Gaulle, premier Couvc de Mur- vilie en de franse minister van bui tenlandse zaken, Debré. Enige uren voor aankomst van de Amerikaanse president betoogden reeds grote groepen tegen het bezoek Twee mensen werden door glassplin ters van gebroken ruiten licht ge wond. Kort voor zijn vertrek naar Parijs had de Amerikaanse regeringswoord voerder Ronald Ziegler in Rome meegedeeld, dat Nixon de vier re geringsleiders van België, Engeland, Italië en West-Duilsland voor een bezoek aan Washington heeft uilge nodigd. Maar de data voor de bezoe ken zijn nog niet vastgesteld. Tijdens zijn verblijf van 48 uur in Parijs, het langste bezoek van de reeks in de huidige tournee van de Amerikaanse president, had Nixon ook met de leider van de Amerikaan se delegatie bij de Vietnam-bespre kingen, Henry Cabot Lodge, een sa menkomst. Ook een ontmoeting met de Zuidvietnamese vice-president, Ky, die als adviseur van de Zuidviet namese delegatie optreedt, stond op het program. Opgewekte jeugdmanifestatie met tromgeroffel Fraai geschenk voor dit jaar jubilerende vereniging Nieuw vertrouwen" na achtdaagse reis WASHINGTON, 3-3. President Ni xon heeft heden (maandag) by zyn terugkeer in Washington gezegd dat het resultaat van zijn achtdaagse reis naar vijf Europese hoofdsteden kan worden samengevat in de woorden „nieuw vertrouwen". „Er is een nieuw vertrouwen van de Europeanen in hen zelf, voortko mend uit hun economisch en politiek herstel". Er is een nieuw vertrouwen in Amerika door hun gevoel „dat er open communicatie-kanalen en een nieuwe geest van overleg met de Verenigde Stalen zijn". De Amerikaanse president zei ook vertrouwen te hebben aangetroffen welke „gebaseerd is op het feit dat we tezamen in staat zullen komen een nieuw begrip te ontwikkelen met diegenen die in het verleden tegen over ons hebben gestaan aan de an dere kant van de wereld". Toen hij door de straten van de Europese hoofdsteden reed, zei Nixon te hebben gevoeld dat „het gehele Amerikaanse volk werd gegroet door het Europese volk". Vice-president Spiro Agnew be groette de president met een bloed neus. Toen hij met Nixon de ere wacht inspecteerde, gleed de vice- president uit en viel waardoor hij de bloedneus opliep. Zowel de Amerikaanse pers als de politici noemen Nixons reis een na genoeg onberispelijk debuut. Zelfs zijn critici, die de juistheid van Nixons reis vijf weken nadat hij aan de macht kwam in twijfel trokken, zeggen dat hij met succes zijn ge loofsbrieven als wereldleider heeft overhandigd. ZIERIKZEE, 2-3. In Zierikzee klonk zaterdagmiddag tromgeroffel en hoorngeschal. Omlijst door deze feestelijke klanken maakte een opgewekt ge zelschap jonge mensen een rondmars door de stad: de drumband van de dit jaar jubilerende vereniging voor lichamelijke opvoeding „Rust Roest". Zoals gemeld kreeg de drumband van de in het a.s. najaar feestvierende vereniging een vorstelijk jubileumgeschenk aangeboden: fraaie uniformen voor alle da mes en heren die behalve werkend lid van „de gym" ook nog blazend of trommelend lid van de drumband zyn. En dat zyn er in totaal niet minder dan 32. Een flinke band dus, die zaterdag met de 13 majorettes „in 't front" zich officieel presenteerde aan bevolking en stadsbestuur. Dit laatste ge beurde het eerst: de rondmars van de drumband „in het nieuw" ging van start in de Meelstraat, nadat het college van b. en w„ de raad en een aantal genodigden met veel instemming en enthousiasme het jeugdig optreden hadden gadegeslagen. Na de afmars van de drumband ontving burgemeester D. W. Kaste lein het gezelschap „Rust Roest"-be- stuurders, eregasten ,en bestuursle den van plaatselijke verenigingen in de raadzaal. „Ik mag bij deze unieke gelegenheid wel m'n bijzondere waardering en bewondering uitspre ken voor de buitengewone coupe van de nieuwe uniformen", aldus burge meester Kastelein, vaststellend dat het verenigingsleven in Zierikzee be paald bloeit en groeit. Dankzij de fraaie nieuwe uniformenuitrusting zal het voor de drumband thans nog beter mogelijk zijn om kleur en fleur bij te zetten aan vele gebeurtenissen, aldus de burgemeester. Dat dit mo gelijk is berust vooral op het meele- 50. Een ogenblik later staat hij, nog steeds bewaakt door de twee krijgers, in de grote burchtzaal tegenover zijn gastheer, die om ringd is door enkele van zijn raadsleden, waarender Aram ook Rolmar herkent. Somber neemt heer Lorca hem op. „Mag ik welen", begint Aram, doch Lorca valt hem ruw in de rede: „Weinig had ik in u een laaghartige sluipmoordenaar vermoed, heer A rami Welke reden had ge om dc ongelukkige Brocco te doden?" Verontwaardigd heft Aram het hoofd op. ,.Het is voor het eerst dat ik verneem dat de man, die een van mijn stalknechts trachtte te vermoorden, Brocco heet en ge weel, evengoed als ik dat ik met zijn dood niets te maken heb!" Lorca wisselt een veelbetekenende blik met zijn raadsheren. „Aha!" roept hij uit. „Ge geeft dus toe dat ge reden had uw slachtoffer te halen!" roept hij triomfante lijk uit. Doch dan verliest Aram zijn geduld. „Zeg mij liever wat ge met mijn schild knaap gedaan hebt!" roept hij uit en wei nig kan hij vermoeden dat Presto op het zelfde ogenblik in gezelschap van dc her tog van Alamarla en een groep zwaar be wapende krijgers op weg naar Grandulia is. ven van de bevolking en op de in spanning van velen. „Ik breng deze middag hulde aan alle verenigings besturen en in 't bijzonder aan „Rust Roest" en ik hoop dat de drumband zich nog dikwijls in volle actie zal presenteren", aldus burgemeester Kastelein. Als voorzitter van de Zierikzeese Oranje Vereniging sprak de heer E. P. J. Krips een gelukwens en een compliment uit voor het feit dat „Rust Roest", aldus de heer Krips, in deze tijd van t.v. de fantastische prestatie heeft geleverd dit voor el kaar te krijgen. „Dit is ook een mooie gelegenheid om een woord van dank te spreken voor de voortreffelijke medewerking van „Rust Roest" by allerlei feeste lijke gelegenheden" aldus de Z.O.V.- voorzitter. Als blijk van waardering van de Oranje Vereniging overhan digde de heer Krips aan de voorzit ter van „Rust Roest", de heer T. C, Hekman, een envelop met inhoud. De heer J. G. L. Simmers vertolk te de dank van de Zierikzeese Mid denstand Centrale met de toezegging van het bepaald voor de „Rust Roesl"-kas zeker wel indrukwekken de bedrag van duizend gulden, af komstig uit de opbrengst van de door de Middenstand gehouden Sin terklaas-actie. Een actie waaraan de drumband intussen altijd bereidwil lig alle medewerking verleent, zoals de heer Simmers met vreugde vast stelde. Als voorzitter van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" herinner de de heer M. Doeleman HJzn aan de samenwerking tussen „muziek" en „Rust Roest", een samenwerking die dikwijls voortreffelijk kan worden genoemd. De heer Doeleman wenste de drumband „alle goeds": het gaat er bij jullie altijd fris van hart aan toe en „Kunst en Eer" is bepaald wat „jaloers" op de grote aantrekkings kracht van „Rust Roest" op de jeugd. De heer Hekman dankte als voor zitter van „Rust Roest" de sprekers, genodigden en het gemeentebestuur, dat voor deze gelegenheid de raad zaal had willen afstaan. „Wy doen nooit een aanval op de gemeentekas en zijn dat ook niet van plan maar niettemin voelen we ons zwaar door de gemeente gesubsidieerd. Immers, we hebben de beschikking over uit stekend geoutilleerde sportvelden en gymnastiekzalen. Daarvoor wordt wel huur betaald maar natuurlijk komt de gemeente daar dik aan te kort. In feite worden we dus indirect gesubsidieerd, aldus de heer Hek man, die daarvoor namens de vere niging zijn waardering uitsprak. Turnen staat voorop De heer Hekman wees verder op het hoofddoel van „Rust Roest": het geven van lichamelijke ontspanning door inspanning, waarbij het turnen voorop staat. „Er wordt hier bij ons hard aan gewerkt" aldus de heer Hekman en er wordt naar gestreefd om de jeugd 's avonds op een ver antwoorde manier bezig te houden. Daarbij is een staf van 25 man bijna iedere avond opnieuw in actie. De drumband, en de majorettes zijn be paald niet „het beeld" van de vereni ging, het turnen komt op de eerste plaats. Bovendien is het een eer voor „Rust Roesf'-leden om bij de majo rettes of drumband te worden inge deeld. Niettemin vormen deze groe pen uiteraard een fraai visitekaartje van de vereniging. „Geestelijke va der" van de majorettes was Zierik- zees' ereburger de heer Breetvelt. „U bracht destijds de sneeuwbal aan 't rollen en het was bepaald een goed advies", aldus de heer Hekman. Jubileumfonds Vorig jaar ging het verenigings- jubileumfonds van start. Leden van de drumband zorgen „van zakcent jes gespaard" daarbij voor een bij drage van welgeteld f 1.200,-. Leden en donateurs uit eigen kring brach ten bovendien nog eens f 5.000,- bij een. Intussen groeide het fonds dankzij particuliere bijdragen verdel en verder tot de benodigde f 12.000,- voor een nieuw uniformenpakket op tafel kon worden gelegd. Dank bracht de heer Hekman verder aan de Deltadienst in de persoon van de heer ir. Biezeveld voor het beschik baarstellen van het oefenterrein bij het kantoorgebouw aan de van Veen- laan. aan de Z.O.V., „Kunst en Eer" en Middenstand Centrale. Intussen, tcrwyl dc gasten ccn dronk uitbrachten op het fraai ge üniformeerde korps, maakten drum band en majorettes een trotse rond gang door Zierikzee, dat deze mid dag voor dc eerste maal kennis maakte met ccn bepaald levenslus tige jongerengroep die zich waardig presenteerde in sprekende kleuren: talpa's met rode pluim, zwarte jas jes van tegen weer en wind opge wassen baratea stof met rode re vers, crèmekleurige broeken afgezet niet rode biezen. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2