AGENDA Boeiende causerie van ds. Q. Huy ser op C.P.O.-familie-avond Nieuw gesprek met Oost-Duitsland? Culturele dag P.J.G.Z. te Middelburg STREEKNIEUWS Minister Luns sprak in de Tweede Kamer HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT DOORKAKELEN „Jaartelling nog maar pas begonnen" ZIEK1KZEE. 27-2. „Het onderwerp: „Christen vandaag?" is verre van ori gineel. Je kunt die vraag steeds weer stellen, in iedere periode van de ge schiedenis. maar toch blijft de vraag aktueel". Aldus ds. Q. Huyser te Ba- rendrecht, voorheen te Zonnemaire, op de donderdag gehouden familie-avond van de Chr. Plattelandsorganisaties in een goed gevulde Concertzaal. „Een bijzondere tijd geldt als karakteristiek rond bijzondere jaartallen. Het gold toen het jaar 1000 naderde en het geldt thans nu 2000 in zicht komt", zo vervolgde de predikant, die in een boeiend betoog talrijke, de aan dacht vergende zaken aan de orde stelde. Ds. Huyser geloofde dat deze tijd toch anders is, dan alle andere in het verleden. „De wereldgeschiedenis is nu pas begonnen; deze tijd is geheel nieuw". Hij bepaalde de gedachten bij de wijzigingen in de loop der his torie, bepaald door allerlei ontdek kingen (buskruit, eerste wereldrei zen enz.). Telkens zijn er markatie- punten, zoals de A-bom in 1945, thans alweer in vermogen grotelijks verhevigd. Het is niet eenvoudig tegenover deze ontwikkeling in christelijke zin een houding te bepalen. De predi kant illustreerde dit aan het gebod: „Gij zult niet doden", maar wat te denken van een frisorium (plaats waar ingevroren mensen worden be waard in de hoop ze later te kunnen genezen van kwalen, die nu nog ho peloos zijn), van abortus, van rea geerbuiskinderen en allerlei experi menten rond het geboorteproces, van het toedienea van menselijk sperma aan apen, om speciale „ruimtevaar ders" te kweken, van luchtveront reiniging, fluoridering, raketten enz. „Allemaal onzekere zaken, waarop men geen glad antwoordje kan ge ven". Nu pas begonnen Dit nog: de mens plant zich - on danks de pil en zijn vriendjes - 25 maal sneller voort dan in 1700. „We zyn opgenomen in een totaal ander leven. Ik durf de stelling aan, dat de jaartelling nog maar pas be gonnen is." Hoe zijn de reacties? Velen trek ken zich terug in een isolement. Ze nemen een apart plaatsje in en le ven daar vol achterdocht ten opzich te van „de wereld". Hun houding is gewoon tragisch. Anderen staan te genover alles eenvoudigweg onver schillig. Ze laten de problemen maar over zich komen en doen er verder niets aan. Hun houding is gewoon levensgevaarlij k. Nodig echter is de wereld kritisch te bekijken. „We moeten blij zijn met het onprettig gevoel dat deze tijd ons geeft", zo meende ds. Huy ser. Het is een teken dat God ons uit het isolement drijft en aanzet tot een herontdekken van allerlei waar den, inzonderheid van de thesen in de bijbel". Broeders van Taizé Ook hier geldt de noodzaak niet BERLIJN, 27-2. De gevolmachtiig- de van de Westberlijnse stadsrege ring, Horst Grabert, 'heeft donder dag een boodschap gezonden aan zijn Oostberlijnse gesprekspartner Mi chael Kohl met het voorstel opnieuw bijeen te komen. Het gesprek tussen beide mannen, dat woensdag werd gevoerd, is op niets uitgelopen. Oost-Duitsland edste dat de op 5 maart vastgestelde verkiezing in west-Berlijn van een nieuwe West- Duitse bondspresident afgelast wor den. Pas daarna kon er gesproken worden over een pasjesregeling voor Pasen. alles maar klakkeloos te nemen. Het stof moet er echt vanaf gehaald en laten we dan maar allerlei dingen, als „het grote goed der vaderen" los laten, want we krijgen er iets voor terug. Te lang heeft de Christenheid de houding gehad van: „het is alle maal genade", maar het gaat om een totale inzet, waartoe een mens ech ter niet gemakkelijk komt. Bidden zal de enige oplossing zijn, want God is niet statisch, maar houdt van ge- engageerde mensen. Uitvoerig sprak ds. Huyzer hierna over het werk van de broeders van Taizé in Frankrijk, die de wereld een spiegel voorhou den en met de belofte: Ik maak alle dingen nieuw" ernstig trachten er iets goeds en overtuigends van te maken. De bijeenkomst voor de pauze werd geopend door de C.B.T.B.-voorzitter, de heer J. A. v. d. Bijl, terwijl na de pauze de leiding in handen was van de C.P.B.-presidente, mevrouw S. P. op 't Hof-de Rijke. De toneelgroep „Novum" bracht het blijspel in drie bedrijven: „Groeten uit Nice". Een slotwoord sprak het lid vap het afde lingsbestuur, de heer E. Baerends. Optreden van uniek „Bewegingstheater" ZIERIKZEE, 28-2. De Plattelands- Jongeren Gemeenschap Zeeland houdt op 1 maart a.s. haar culturele dag in de Schouwburg te Middel burg. Het bestuur is er in geslaagd voor het avondprogramma het gere- nomeerde Bewegingstheater „Bewth" uit Amsterdam aan te trekken. Deze groep kreeg grote bekend heid door de moderne en unieke wij- Ernstige onlusten in Rome bij bezoek van Nixon ROME, 28-2. Bij de onlusten van donderdagavond in Rome na de aan komst van president Nixon ztfn een dode en 53 gewonden gevallen. In het centrum van de stad lever den duizenden anti-Amerikaanse be togers slag met de politie. Op het felst van de strijd was een politie macht van circa 15.000 man op de been en were" er. 'helikopters inge schakeld. De Amerikaanse ambas sade leek wel een vesting, beschermd als zij werd door enkele duizenden politiemannen dii!e de straat met trucks hadden versperd. De omgekomene was eer. 24-jarige student die uit een raam op de vier de verdieping van een kweekschool viel. Het slachtoffer, Domeniico Con- gedo, «behoorde tot een groep pro- Chinese studenten die het .gebouw al enkele dager, bezet hield. ze van speluitvoering. Geen traditio nele uitvoering waarbij publiek en spelers gescheiden zijn, maar een to taaltheater, waarbij de spelers zich midden tussen het publick bevinden. Dit gebeuren gepaard gaande met een uniek gebruik van klank, licht effect en beweging,- maakt dat het publiek dermate bij het spel betrok ken wordt, dat het lijkt alsof spelers en toeschouwers beiden een aandeel in het spel hebben. Provinciale bijdragen monumenlen-reslauraties In 1968 werd voor restauratie werkzaamheden uitgevoerd aan de volgende panden te Zierikzee een provinciale bijdrage in de kosten verleend: Oude Haven 23 (f 178); Poststraat 1 (f 1.563); Boogerdstraat 33 (f 1.704); Melkmarkt 12-14 (f676); Lange Nobelstraat 46 (f 8.050); Oude Haven 21 (f 2.560); Varremarkt 5-7 (f 5.000); Dam 21 (f 535); Mol 3 (f 863); Visstraat 11 (f 942); Post straat 31 (f 460); Oude Haven 20 (f 1.554); Verrenieuwstraat 30 (f502); Lange Nobelstraat 38 (f 494); Haven park 42 (f 33). Verder werd een pro vinciale bijdrage verleend van f 6.065 in de restauratie Coneijershuises te Noordgouwe en van het pand Berm- weg 7 te Zonnemaire (f 75) en Zuid straat 5, Dreischor (f 2.000). DEN HAAG, 28-2. Minister mr. Luns heeft donderdag in de Tweede Kamer medegedeeld van mening te zijn dat een volkenrechtelijke erken ning van Oost-Duitsland, zoals wordt geVraagd in de motie Van der Spek (PSP), geen bijdrage tot ont spanning zou betekenen. De minister merkte overigens op te vertrouwen dat er geen ernstige internationale crisis om Berlijn zal ontstaan. Minister Luns verzekerde mr. dr. Geelkerken (ARP) dat de regering aan haar tegenwoordige standpunt zal vasthouden en verklaarde dat het nooit de bedoeling is geweest het verbeterde systeem van politieke consultatie te gebruiken als dekman tel voor het begin van onderhande lingen over Engeland en de E.E.G. Sprekend over de groep van tien, deelde minister Luns mee dat pre mier De Jong en hij zijn uitgenodigd voor een officieel bezoek aan Boe karest, dat de eerstvolgende maan den zal plaatsvinden. De Sowjet- Unie staat afwijzend tegenover be spreking van Europese veiligheids problemen in de groep van tien. Na de inval in Tsjechoslowakije blijft een zeker behoedzaamheid geboden in politieke ontmoetingen. Het is een kwestie van voorzichtig aftasten, al dus minister Luns. De verklaring van minister Luns over West-Irian was voor mr. dr. Geelkerke (ARP) aanleiding een mo tie in te dienen, waarin de regering wordt gevraagd spoedig met Indo nesië te overleggen over de wijze waarop Nederland - na de volks raadpleging, hoe deze ook uitvalt - zou kunnen bijdragen tot de verde re ontplooiing van West-Irian. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De afdeling van de N.C.V.B. kwam woensdagavond in algemene verga dering bijeen onder leiding van de presidente, mevr. Verheule-Harte- mink. Na het zingen van ps. 105 5 en 24 ging de presidente voor in ge bed en ze las vervolgens uit Hebr. 11:3-8. Er bestond een goede op komst voor deze vergadering, waarin de heren gebr. Boomsma dia's ver toonden en vertelden over „Leven en werken in Kenia". Uit de toelichting van de heren Boomsma bleek o.a. dat de nog voor komende primitieve gewoonten en gebruiken nu langzaam verdwijnen door dq ontwikkelingshulp in deze landen, waaraan ook Nederlandse vrijwilligers meewerken. Zo wordt te Fort Hall een groot ziekenhuis ge ëxploiteerd waar Hollandse genees kundigen en verpleegsters leiding geven bij de behandeling van lepra patiënten. Het Rode Kruis doet er veel goed werk. Het belangrijkste exportartikel van Kenia is koffie (van zeer goede kwaliteit). Er wordt veel hulp geboden ter verbetering van de bewerkingsmethoden. Er is een zeer groot en uitgebreid natuurgebied waar de oorspronkelij ke planten- en dierenwereld in tact gelaten wordt. De slotzang van deze geslaagde bijeenkomst was Gez. 202, vers - en 5, waarna de vice-presiden- te mej. Viergever de vergadering sloot met gebed. Vrouwenvereniging Leger des Heils Woensdag 5 maart as. wordt dooi de vrouwenvereniging van het Leger des Heils een bijzondere bijeenkomst georganiseerd, waaraan een bazar met verloting zal zijn verbonden. De leiding is in handen van brigadier mevr. N. Pauwels, secretaresse van de vrouwenverenigingen van het Le ger dés Heils in Zuid Nederland. De samenkomst wordt gehouden in „De Lichtboei" en is -toegankelijk voor dames boven de 16 jaar. Aklie Overdekt Zwembad Totaalstand van gelden voor de Aktie Overdekt Zwembad bedroeg per 27 februari: f 3140. Verantwoording: Afd1. Ver. voor Openbaar Onderwijs: f 50. B.K.V.-avond In ons verslag, opgenomen in het donderdagnummer, van de B.K.V.- avond, gehouden in de Chr. Ger. Kerk is tot onze spijt de medewer king onvermeld gebleven van het Chr. Gei', en Ned. Hervormd Kerk koor, samen onder leiding van de heer Groenleer. Deze koorzang heeft wezenlijk 'bijgedragen tot het wel slagen van de bijeenkomst. HAAMSTEDE Dia-avond in R.T.M.-hotel vliegveld N Op 4 maart organiseert de heer J. F. J. v. d. Berge e endia- en film- projektie-avond over Tunesië in het R.T.M.-hotel vliegveld. BURGH Voetbalscheidsrechters bijeen D e voetbalscheidsrechters vereni - ging „Schouwen-Duiveland" houdt op vrijdag 28 februari a.s. een kon- taktbijeenkomst 'in hotel Bakker te Burgh .Aamvang 20 uur. BROUWERSHAVEN Ledenvergadering tennisvereniging Dinsdag jl. werd de algemene le denvergadering van de tennisvereni ging „Brouwershaven" gehouden in ihotel Graaf Floris V te Brouwersha ven. De voorzitter, de heer E. L. de Koeijer, opende deze vergadering en heette allen hartelijk welkom. De voorzitter memoreerde hei jaar 1968, waarin de opening van de nieuwe tennisbaan het hoogtepunt was. De competitie der jeugdleden was een succes, alsook het tournooi te Oude Tonge. Na het financieel verslag over 1968 werd de aanvraag tot ko ninklijke goedkeuring der statuten besproken. Het bestuur stelt zich voor in 1969 speelmiddagen en. of -avonden te organiseren. Voor de training, die gegeven zal worden door de tennisleraar de heer Stee houwer, bestond veel belangstelling. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering. NIEUWERKERK AR.-kiesvereniging Maandag 3 maart a.s .wordt in het vergaderlokaal van de Ger. Kerk te Nieuwerkenk een vergadering ge houden, georganiseerd door de A.R. Kiesvereniging afd. Duiveland. Op deze avond komt de plaatselijke po litiek aan de beurt. Als sprekers zul len aanwezig zijn de leden van de A.R. fractie in de gemeenteraad. Feestavond Openbare Lagere School Dinsdagavond 4 maart a.s. wordt in „Ons Dorpshuis" «te Nieuwerkerk door de openbare lagere school de traditionele feestavond gehouden. Als attraktie op deze feestavond zor gen de leerlingen voor een eigen pro gramma. SPORTBERICHTEN VOETBAL Dreischor I-DFS II Als het weer verder goed blijft speelt Dreischor I zondagmiddag op eigen terrein tegen de reserves van DFS uit Burgh-Haamstede. Het -is al weer geruime tijd geleden dat de blauw-witten in het veld zijn ge weest, zodat het zeker niet mee zal vallen om deze wedstrijd meteen tot een goed einde te brengen. Boven dien is DFS voor de thuisclub altijd een lastige tegenstander, zodat de eventuele uitslag zeker niet ver van een gelijk spel af zal liggen. BADMINTON Zierikzee Ï-Avanti III 2—6 Voor een grote «teleurstelling zorg de het team van Zierikzee jl. woens dagavond in de laatste thuiswed strijd tegen Avanti III, door met 6-2 te verliezen. Werd destijds in de uit wedstrijd iv>g met 5-3 gewonnen, nu moest het dus zijn meerdere erken nen, maar da«t de uitslag 6-2 voor Avanti zou worden had niemand voor mogelijk gehouden. Als groot excuus kon Zierikzee aanvoeren 'dat het onvolledig was. De heer Wijsman - sterkste Zieri-k- zeese heer - was door een blessure verhinderd, terwijl Avanti zeer sterk uitkwam. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: J. v. Vossen-R. Vermeule 5-15, 0-15: 0-1. 2e H.E.: L. d<e Hooge-K. Outermans 10-15, 10-15: 0-1. Ie D.E.: A. Berrevoets- U. Duden 6-11, 6-11: 0-1. 2e D.E.: C. Wi'kstra-Koper-W. Hou tepen 11-6, 11-6: 1-0. l«e GJD.: C. Kikstra-Koper/J. v. Vos- sen-W. Houtepen/K. Outermans 10-15, 8-15: 0-1, 2e G.D.: O. Simmers/L. de Hooge-U. Duden/R. Vermeul-e 9-15, 10-15: 0-1. H.D.: J. v. Vossen/L. de Hooge-K. Outermans/R. Vermeule 13-15, 1-15: 0-1. D.D.: O. Simmers/A. Berrevoets-W. Hcutepen/U. Duden 15-9, 18-13: 1-0 Uitslag 2-6 voor Avanti III. Initiatief te Nieuwerkerk Meer service bij uitkeringen A.O.W. en A.W.W. „Overkoepelend orgaan" ter stimulering van aktiviteiten UTRECHT, 27-2. De Sociale Ver zekeringsbank en de Raden van Ar beid zullen binnen afzienbare tijd overgaan tot het invoeren van een nieuwe betalingsmethode voor de uitkeringen krachtens de Algemene Ouderdomswet (A.O.W.), de Alge mene Weduwe- en Wezenwet (A.W. W.), de Vrijwillige Ouderdomsverze- kering (V.O.V.) en de Ongevals- en Ouderdomsrenten. In het nieuwe systeem zal ernaar worden gestreefd zoveel mogelijk rechthebbenden ertoe te bewegen hun uitkering op een girorekening te laten overschrijven. Dat kan hun ei gen rekening zijn, maar ook een re kening van een gemachtigde, bij voorbeeld een zoon of dochter. Overigens zal het giraal betalen beslist niet worden opgedrongen, De genen, die hun uitkexring liever niet via een gii-oi'ekening ontvangen, krijgen zelfs een betere service dan tot nu toe het geval was. In het ka der van het huidige systeem moe ten degenen, die de uitkering niet per giro laten overmaken, het be drag op een vaste datum bij een daartoe aangewezen postkantoor in ontvangst nemen. In de toekomst krijgen deze rechthebbenden een cheque thuisgestuurd, die zij gedu rende de maand van uitgifte of de maand daarna op elke gewenste dag en bij elk postkantoor kunnen gaan verzilveren. NIEUWERKERK, 26-2. Dezer da gen kwamen afgevaardigden van Nieuwerkerkse verenigingen en stichtingen bijeen, om een algemeen bestuur te kiezen voor het zgn. „overkoepelend orgaan", los van al le verenigingen, ter stimulering van de aktiviteiten op speciale feestda gen. Het is de bedoeling dat de le den van verschillende verenigingen, enz. die zitting hebben in de „vere nigingsraad", tot overeenstemming zullen komen over het realiseren van bepaalde aktiviteiten in het dorp. •Reeds enkele jaren is de interesse voor het verenigingsleven sterk ach- teruitigelcpen. In het bijzonder ds het ter ziele gaan van 'het Oranjecomité zeer 'te betreuren. Eertijds was het dé vereniging .die voor aantrekkelij ke programma's zorgde op bepaalde feestdagen. Nu is dit voorbij. Begin dit jaar ontving de Nieuwer kerkse Middenstandsvereniging een schrijven, waarin werd gevraagd', de aktiviteiten op zakelijk 'gebied uit te breiden, en tot nut van heel de -ge meenschap te stellen. Ondergete kende doelde op het goede verloop van de winkelweek in de Sint-Nico- laas-periode. Besloten werd op deze suggestie ih te gaan, en een groep afgevaardigden van diverse vereni gingen uit te nodigen, om te spreken over de vele problemen, die in het 49. Een ogenblik komt de gedachte bij Aram cp zich door een wilde vlucht in veiligheid te stellen, maar alsof de aan voerder zijn gedachten raadt, zegt hij: „En probeer geen kunsten uit te halen, want we hebben opdracht van heer Lorca u bij het minste verzet neer te schieten!" Aram beseft dat zijn toestand hopeloos is. Uit de woorden van avn de aanvoerder blijkt maar al te duidelijk dat hij van Lorca niets heeft te verwachten. Diep in gedachten verzonken aanvaardt hij, om ringd door de krijgers, de terugweg naar Granduiia. Onophoudelijk vraagt hij zich af hoe hij in deze situatie verzeild is ge raakt. Alles wat hij zich herinnert is dat Presto hem verteld heeft van de aanwezig heid op de burcht van de geheimzinnige minstreel en dat zijn schildknaap kort daarop verdwenen is. Hij herinnert zich de jacht en dat hij Lorca om opheldering heeft gevraagd. Hij weet ook nog dat hij een beker wijn met zijn gastheer gedron ken heeftmaar daarna Zó diep was hij in gedachten dat hij nauwelijks gemerkt heeft dat zij de voet brug overgegaan zijn en pas wanneer twee krijgers hem bij een arm nemen, ziet Aram dat ze op de binnenplaats van Lorca's burcht staan. Vrijdag 28 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdeling Zie rikzee van de Kon. Ned. Midden standsbond. Huis van Nassau, jaai'vergadering H. S.V. „Oosterschelde". Concei-tzaal, 8 uur, „grote avond" R.S.G. Professor Zeeman. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 7 uur, fanfare „O. en U." Ouwerkerk Dorpshuis, 8 uur, Cultui'ele Vereni ging. Haamstede Gereformeerde kerk, (recreatiezaal), feestelijke jaarvergadering Kerkkoor Haamstede. Verenigingsgebouw bij de toren, 7.30 uur, uitvoering sportvereniging „Dui veland". Burgh Hotel Bakker, 8 uur, voetbalscheids rechtersvereniging. Zaterdag 1 maart Zierikzee 3 uur, demonstratie en i*ondgang drumband „Rust Roest", start Meel- straat. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7 uur, fanfarekorps „O. en U". EUemeet Stra-feest. Maandag 3 maart Oosterland Café „Even Buiten", 7.30 uur, Coöp. Raifeissenbank. Nieuwerkerk Ger. Kerk, vergaderlokaal, 8 uui\ A.R.-kiesvereniging. Dinsdag 4 maart Zierikzee Mondragon, 8 uur, Philatelica. Nieuwerkerk „Ons Doi'pshuis", 7 uux-, feestavond openbax'e lagere school. Woensdag 5 maart Brouwershaven Restaui-ant „Jac. Cats", 9.30 uur v.m. algemene vergadering Ver. van On derwijzers en Onderwijzeressen. Zierikzee „De Lichtboei", 7.30 uur, Vrouwen vereniging Leger des Heils. Vrijdag 7 maart Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uux\ fo rumavond afd. Zeeland Vei', tot Be vordering der Homoeopathie. Zaterdag 8 maart Renesse Ons Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering kei'k- en kinderkoor. Schuddebeurs Zaal Romeijn, 7 uur, uitvoex'ing mu- ziekvei*. „Apolla" en „Con Amore". verenigingsleven worden gevonden. Hoofddoel ds het realiseren van plannen om het publiek wat aan te -bieden op voorkomende feestdagen. De laatste jaren was er weinig of miefcs meer te doen op, bijvoorbeeld koninginnedagMuziekgezelscha p „Oefening en Uitspanning'' en wan delsport vereniging „Vier Bannen", pi'obeerden een feestelijk tintje te geven aan de anders zo saaie dag, waax'op weinig meer te beleven viel. De verenigingsraad probeert thans weer nieuw leven in te blazen, in wat nu geschiedenis is. Om de ge meenschap ten voile mee te laten spreken, heeft men belangrijke ver enigingen -gevraagd enkele afgevaar digden te sturen. Vele afgevaardigden Op de jongste vergadering waren er afgevaardigden aanwezig van fanfarekorps „Oefening en Uitspan ning", zangvereniging „Eén Naam is onze Hope", openbare lagere school. Sport Kombinatie Nieuwerkerk, wan del vereniging „Vier Bannen", alg. bestuur van de Stichting Alg. Kleuterschool, Geref, Jeugdvereni ging, en de plaatselijke Midden- süandsvereniging. Bij de verkiezing voor een algemeen bestuur kwamen de volgende namen uit de bus. Als voorzitter -is 'gekozen de heer Joh. Schiettékatte Pz„ J.. Maitthijsse, se cretaris en D. Verboom, penning meester. Verenigingen die nog geen zitting hebben dn dit 'belangrijke (onmisba re) orgaan, en gaarne mee zouden willen werken, ikunnen zich wenden tot 'het -alg. bestuur. Het team bestaat uit jonge krach ten, die met inzet van hun capa citeiten voor jeugd en ook ouderen ter plaat'se iets willen organiseren. Door saamhorigheid en goede mede werking die men zeker op een dorp al's dit hoopt te vinden, kan men, wat ouderen „de gezellige ouwe- jaarsefeesten'1 noemen, weer in de moderne maatschappij opnemen-. Het béstuur -doet al hot. mogelijke om tot dat doel te «komen, en hoopt op iedors mcdeweiikmg. Nou, gewoon doorkakelen hier, dacht ik zo, ook al is de inhoud nog zo onbeduidend. Ondanks ook de kri tiek van anderen, die zelf deze week voor zulke gezellige geestelijke op rispingen hebben gezorgd. Doorka kelen maar en hopen dat steeds min der mensen de eieren vinden. Onbenullig en naief gezwam, hier dus (zonder enige nieuwswaarde; weet wat u leesty over twee huizen in de rij. Het ene „gewoon" en het andere in restauratie, met stellingen er om heen en zo. Nti is het met hui zen vaak als met mensen, die te dicht op elkaar zitten. Dat kan soms hinderlijk zijn. „Buurvrouw had dan ook al ras gemerkt, dat de res tauratiewerkzaamheden aan het an dere huis, het hare toch niet hele maal ongemoeid lieten. Er werd ge kapt en er ivas ergens een gat en of dat allemaal wel goedwas en zonder hinder zou verlopen ,was de vraag. Buurvrouw was al een bejaarde dame. maar vaii het ondernemende soort en toen de werklieden huistoe waren om te schaften, beklom oma (dat is ze ook), de ladder naar de stellingen. Misschien dat de verhou ding buurman-buurvrouw toch al niet het summum van menselijke hartelijkheid inhield, maar feit is dat de buurman van het huis in restau ratie - na de ongewone verschijning op de steigers - zich naar buiten repte en fluks het trapje weghaalde, zodat oma hoog zat opgesloten, naar hij meende en zou toegroeien naar het moment, dat zij om hulp ging roepen. Maar er riep niemand om hulp en toen buurman eens heel voorzichtig buiten ging kijken hoe de situatie aan het steigerfront zich ontwikkel de, zag hij juist langs een lange paal oma in sierlijke glijvlucht en met de gratie en souplesse van. een balle rina, omlaag glijden. Veilig geland begaf ze zich snel naar haar eigen huis, buurman het nakijken gevend. Buurvrouw is reeds diep in de zes tig en zp zou voor deze gymnastische uitschieter dus feitelijk op het ere schavotje moeten. We zullen buur man vragen dc sportwiteit in het oog Ie houden en haar de lauwerkrans om te hangen. Er moeten, (onbeduidende overwe ging) veel meer lauwerkransen wor den omgehangen, vriend en vijand door elkaar, om er zo samen een „lov-e in" van te maken, maar (on- dunks dc steigers) de kleding dient gestreken te zifn en eventuele bril len moeien beide poten iiebben. Dat i, een verkalt, oubollig uiensje van SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2