de verdwenen atoomformule BRITS-FRANSE RUZIE Fen teleurgestelde Abe Nathan stopt met de hulp aan Biafra Contributieverhoging Groene-Kruisafdeling Voor 25 jaar. r JJ&S Flitsen uit het buitenland BLIK DOOR HET WERELD Landbouwprijzen HET GEHEIM VAN ÜE STALKNECHT ZIERIKZEESCHL lNTfc.UWSBODE Donderdag 27 februari lSfc» Nr. 20156 Rt-nessc Noordwelle Serooskerke Laatste hulpwt-g werd afgesneden SCHIPHOL. 26-2. Teleurgesteld O- ver het voortduren van de oorlog en de honger in Biafra, heeft Abe Na than, de 41-jarige Israëlische vredes- piloot, die zich 7 maanden lang met hart en ziel voor hulpverlening aan Biafra heeft ingespannen, er tenslot te de brui aan gegeven. „De volkeren uit de gehele wereld hebben geld en voedsel gezonden naar Biafra, terwijl hun regeringen apathisch blijven toezien," aldus Na than vanochtend op Schiphol bij zijn aankomst uit New York. Hij deelde mede, dat een Nigeriaans piloot, die zich zelf „Genocide" noemt, de laat ste weken ook bij nacht bommen werpt op de landingsbanen van de vliegveldjes in Biafra. De vlieger wacht tot de landingslichten worden ontstoken, hetgeen nu eenmaal nood zakelijk is voor het aanvliegen van de vliegtuigen met voedsel van Sao Thome en van Fernando Po. „Het gevolg is dat nu de laatste weg voor hulpverlening is afgesneden. Particulieren kunnen thans weinig meer doen. Alleen wanneer de bui tenlandse regeringen ingrijpen valt er nog redding te verwachten. Zij moeten voor een staakt-het- vuren zorgen, zij moeten pogen de oorlog tot een eind te brengen. On ze laatste daad is het kerstschip met voedsel en medicamenten geweest. Het is daar aangekomen. Ik kan verder niets meer doen." BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 17 febr. Lenrnert George, z. van Jan Gijsbert Bos en Helena Geertrui'da Cornelia de Jonge (Den Helder); 20 febr. Monique, d. van Marinus Izak Bakker en Dina Geel hoed (Westerschouwen); 20 febr. Jo hanna Maria, d. van Jacob Willem van den Berg en Maria Jacoba Vis ser (Bruinisse). Gehuwd. 22 febr. Johannes Blok, 30 jr. (Zierikzee) en Ella Elizabeth Leeuw, 22 jr. (Arnhem). Overleden. 17 febr. Marinus de Regt, 58 jr. (Zierikzee), echtg. van Hendrika Geertruida Janna de Rijke; 18 febr. Leendert Jacobus Boogerd, 77 jr. (Duiveland), echtg. van Janna Pannekoek. Advertentie Abe Nathan is er overigens de man niet naar om nu verder stil te gaan leven. „Ik heb mijn activiteiten nu verlegd naar mijn eigen land - Is rael. zo vertelt hij. Dinsdag heeft hij een vredesvoorstel voor liet Mid den-Oosten uitgegeven in 1000 ko pieën, die aan invloedrijke regerings- fuctionarissen en aan de wereldpers worden verstrekt. Mars-drumband „Roest Roest" in nieuwe uniformen PWfOLB S poTsmi iMiïöJ 'oow ar'oi&TititBr'ouöuN WHISV£H y die speciaal met 7 sodawater behouden blijft! IMPORT! SCHAEFERS WORDEMANN N.V., A'DAM ZIEKIKZEE, 26-2. Zoals gemeld zal de drumband van „Rust Roest" -zich -zaterdag 1 maart aanstaande in gloednieuwe uniformen presenteren met een rondmars door Zierikzee. Het tijdstip van vertrek is vastge steld op 15.15 uur. Start bij het stad huis. De te volgen route is vastgesteld als volgt: Meelstraat, Dam, Appelmarkt, Ha venplein, Havenpark, Kraanplein, Havenpark, Havenplein, Mol, Schuit haven, Lange Nobelstraat, St. An- thoniesdam, Waterpoortstraat, Rode dorp, Hofferstraat, d'Aillystraat, P.D. de Vosstraat, Zuidwellestraat, Lam mermarkt, Varremarkt, Balie, Kerk hof ZZ, Kerkplein, Poststraat, Korte St. Janstraat, Fonteine, Bagijne- straat, Hoofdpoortstraat, Nieuwe Ha- LONDEN. Lloyd's register of ship ping heeft bekend gemaakt dat ver leden jaar in de hele wereld schepen te water zijn gelaten van in totaal 16.907.743 bruto ton. Dat was meer clan ooit tevoren en 1.127.632 bruto ton meer dan in 1967. SEOEL. Een Zuidkoreaanse pa trouilleboot heeft een Noord-Kore- aans spionageschip ernstig bescha digd tijdens een schotenwisseling van een kwartier, zo is in Seoel be kend gemaakt door de contra-spio- na'ge. WELLINGTON. Premier Holyoake van Nieuw-Zeeland heeft in een re geringsverklaring gezegd dat zijn land troepen zal handhaven in Ma leisië en Singapore, wanneer de Britse troepen zich in 1971 uit deze landen zullen hebben teruggetrok ken. CANBERRA. De Australische mi litaire aanwezigheid in Maleisië en Singapore zal ook na 1971 voortdu ren om bij te dragen aan de verster king van de defensieve kracht van deze staten en Australië. WEST-BERLIJN. Burgemeester Klaus Sohütz van west-Berlijn heeft meegedeeld oost-Duitslands premier Willi Stoph te hebben geschreven dat west-Berlijn bereid is onmiddel lijk te onderhandelen over meer be wegingsvrijheid in Berlijn. LONDEN. In Londen zijn vier de monstranten, leden van het Vietna mese bevrijdingsfront, veroordeeld wegens een poging de politieafzet- ting bij hotel Claridge in Londen te doorbreken, waar president Nixon zou logeren. Er ontstond een flinke kloppartij, waarbij verscheidene ge worden vielen. TEL AVIV. Twee Israëlische straal jagers hebben een stelling van Pa lestijnse commando's ten ooöten van de Jordaan aangevallen. ven, Nieuwe Boogerdstraat, Vis- straat. Havenplein, 't Vrije, Schuur- beque Boeijestraat, Mulockstraat, Kaersemakerstraat, Calandweg, Cau- straat, De Huijbertstraat, Scheeps- timmerdijk. Oude Haven, Kraan plein, Havenpark, Havenplein, Mol, Melkmarkt, Klokstraat, Meelstraat. GENEVE. Een straaljager van de Nigeriaanse luchtmacht heeft in de Biafraanse provincie Okigwe een markt gebombardeerd en met raket ten beschoten, waarbij zestien vrou wen om het leven kwamen en hon derd personen werden gewond. Dit heeft de Biafraanse overzeese pers dienst in Genève meegedeeld. •BERLIJN. De Amerikaanse, de Britse en de Franse commandant in Berlijn zeggen het in een gezamen lijke verklaring te betreuren dat er zondag in oost-Berlijn Oostduitse militairen hebben deelgenomen aan de viering van de 51e verjaardag van het Sowjet-leger. Zij veroor delen deze „nieuwe schending van het Berlijnse statuut". AMANGBO. In Amangbo, in Bia fra, zijn ten minste 20 personen on der wie acht kinderen gedood, door dat een Nigeriaanse Iljoesjin straal- bommenwerper een markt' aanviel, zo deelde een woordvoerder van een plaatselijk ziekenhuis mee. Dertig personen werden gewond bij de aan val. NOORDWELLK. 21-2. Op de vori ge week gehouden vergadering van de afdeling Renesse/Noordwelle/Se- rooskerke van het Groene Kruis in zaal Lokker-v. d. Zande, sprak de voorzitter de heer J. W. de Jonge zijn spijt uit over het geringe aantal leden, dat aanwezig was, gelet op de grootte der vereniging. Zijn welkom was bijzonder gericht tot het advise rend lid de heer Simons, arts en de heer J. Viergever, die op deze bij eenkomst een serie dia's vertoonde. De voox-zitter maakte gewag van de ziekte van de wijkverpleegstei', zuster Van Bevei-en.- Op zijn insti gatie besloot de vergadering een fruitmand te sturen naar het zie kenhuis waar zij wordt verpleegd. Bij monde van de heer J. C. Hen- drikse bi-acht de kascommissie rap port uit over de financiële stukken, opgesteld door de penningmeeste- resse, mevrouw Krijger-Vrij. De re kening sloot met een batig saldo van f 395,10. De penningmeesteresse werd onder dankzegging déchai-ge ver leend. Hulp Outward Bound School De voorzit ter lichtte toe dat het batig saldo duidelijk te danken is aan medewerking van de Outwai-d Bound School te Renesse, bij de Em- mabloemcollecte op de campings in de afgelopen zomer. De voorzitter bracht dank aan de school en aan de camping-eigenaars. Gehoopt wordt dat in 1969 een zelfde resul taat kan worden bereikt. In zijn dankwoord betrok de voorzitter ook het gemeentebestuur van Wester schouwen voor de verleende subsi die. Hierna werd de begroting 1969 be handeld, met daaraan gekoppeld een bestuursvoorstel de contributie voor dit jaar te verhogen met f 2,-, gelet op de stjjglng der algemene kosten. Engeland en Frankrijk hebben weer eens een niet geringe diploma tieke ruzie. Formeel gaat het er vol gens de Fransen om dat de Britse regering de vuile streek heeft uitge haald om aan de grote klok te han gen dat president de Gaidle in een gesprek met de Britse ambassadeitr Soames een plan had ontwikkeld om de E.E.G. zowel als de N.A.V.O. om zeep te brengen en een grote Euro pese vrijhandelszone in te stellen met daarboven een politiek directo raat van Frankrijk, Duitsland, Italië en Engeland. Maar, zegt Parijs, dat was geen plan maar uitsluitend een presidentieel gemijmer hoe hij een verre toekomst zag. De Britten van hun kant hebben vooral gekeken naar één detail in het gesprek van de Gaulle met Christopher Soames, de Bntse am bassadeur in Parijs (een conserva tief, schoonzoon van Winston Chur chill en ijverig Europeaan). Dat was dat de Franse president voorstelde dat hij over een en ander met Wil son zou willen praten mits deze daar maar het initiatief voor zou nemen 41 De motor werd aangetrapt, de tweede politieman stapte op de duo en even later reed men weg in de richting Leiden. Een half uur later werd via 'de 'telefoon bekend ge maakt, dat waarschijnlijk een der bendeleden gegrepen was. Nog vóór de dag geheel was aan gebroken, werd het perceel 224 aan de Oude Zijds Achterburgwal onop vallend bewaakt door een viertal agenten in burger. Maar er gebeur de niets bijzonders. Er kwam nie— mand uit en er ging niemand naar binnen. De politie kon dan ook wiet weten, dat de bende ter elfder ux*e haar zetel uit veiligheidsoverwegin gen had verplaatst naar een ander deei van de stad. En naar alle waar schijnlijkheid zouden de heren een goede kans gehad hebben om uit de handen van de politie te blijven en uit te wijken naar België, wat het plan ook was van de leider, als een kleinigheidje niet de oorzaak was geworden, dat de heren toch nog te gen de lamp liepen. Het feit, dat men met de grote zwarte wagen niet verder kon komen en halverwege Amsterdam was blijven steken, was natuurlijk een grote handicap. Waar neg bij kwam, dat die detective op het laatste ogenblik toch de wind in de zeilen kreeg. En die zou het er ongetwijfeld niet bij laten om zich tevreden -.te stellen met het tot nu toe bereikte resultaat. De bendeleider begreep zeer wel, dat hij nu zo spoe dig mogelijk moest verdwijnen, want dat 'de politie in het hele land jacht op hem en zijn mannen zou gaan maken. Ongeveer een half uur, nadat Holm weer vertrokken was, hadden ze het geluk een lift te krijgen naar Amsterdam .Bij een garage stapten ze over in een taxi en deze garage houder gaven ze opdracht de ge strande wagen op te halen en te re pareren. Een der bendeleden moest dan maar meerijden. Hij zou later wel instructies krijgen. De overige mannen reden nu in snelle vaart naar de Spaarndammerstraat, waar ze een pakhuis hadden gehuurd en waar voorlopig het hoofdkwartier was gevestigd. Daar werd in de vroege morgen krijgsraad gehouden. Besloten werd om alle diamanten, die nog in de hoofdstad waren, in één zending te gelijk over de grens -te transporte ren. Individueel zou men vertrek ken naar de grens; zoveel mogelijk gebruik maken van de autobuslijnen en in geen geval de 'trein nemen. Ieder zou een paar zakjes diamanten meenemen en in Baarle-Nassau zou men elkaar weer ontmoeten. Zodra men eenmaal op Belgisch grondge bied was gearriveerd, zouden de moeilijkheden vooxlbij zijn. En in Antwerpen zou men wel weer zien. Ieder had opdracht er voor te zorgen dat men vóór de nacht in Baarle- Nassau zou aankomen. Daar zou men dan in de nacht over de grens trek ken en de volgende morgen met de eerste gelegenheid verder gaan naar Antwerpen. De anderen vonden het een uitste- dend plan. Eén voor één zou men het pakhuis verlaten en met de tram gaan naar de Wibautstraat. Daar zou men met de bus naar Utrecht rijden en zo vervolgens verder naar Bra bant. Alles was dus behoorlijk in kan nen en kruiken. Maar kleine dingen spelen dikwijls een heel belangrijke rol in het leven. Dat ondervond ook de bendeleider. Hij zou als eerste verti'ekken. Omstreeks half zeven ging de eerste tram, en vlak bij het pakhuis was de halte. Nadat alle pap pieren die voor de politie van belang konden zijn, verbrand waren, -trad de bendeleider naar buiten, nadat hij de anderen nogmaals op het hart had gedrukt er voor te zorgen vóór middernacht in Baarle-Nassau te zijn. Op dit ogenblik fietste de agent van politie De Boer naar zijn werk. Om zeven uur begon zijn dienst, maar het was altijd nog een twintig minuten trappen naar de Stadhou derskade en dus was hij bijtijds van huis gegaan. De Boer had altijd voor de gewoonte gehad om de mensen scherp op te nemen. Dat 'bracht zijn beroep mee en het was als het ware een tweede natuur geworden. Daar om zag hij natuurlijk de lange zwar te man uit het pakhuis aan de Spaarndammerstraat komen. En dat vond hij een beetje gek. Pakhuizen plegen in de regel niet eerdei' open te gaan dan een uur of half acht en keurig geklede mensen komen daar door b. j. ten wesepe zelden of nooit in of uit. Hij zag dat de man naar de tramhalte liep en daar bleef staan. Hij passeerde hem en knikte. In de vroege morgen groet men zelfs dn Amsterdam wel eens. De ander gaf een korte knik en De Boer reed door. Maar dat ge zicht had hij meer gezien. Wacht eenseen paar dagen geleden had hij straatdienst gehad en toen' had hij geconstateerd, dat op d'e hoek van de Hemonystraat bijna een aanrij ding had plaats gevonden tussen een zware oplegger en een grote zwarte auto. De auto was uit de Hemony straat gekomen en had aanvankelijk geen voorrang willen verlenen aan de oplegger. De verstandige chauf feur van de vrachtwagen had ge remd en zodoende was er niets ge beurd. (Wordt vervolgd). dat hij dan vervolgens zou verwel komen. Met Wilson spreken duidt al n*et op een verre toekomst, maar wat Londen schichtig maakte was de idee dat zij de Gaulles ideeën als eigen plan moesten openbaren en dat Parijs dan verontwaardigd zou zeg gen: Nooit. Waarbij dan de andere vijf erop gewezen zou kunnen wor den hoe trouweloos de Britten wel waren. Schenenschopperij Want de Gaulles uitlatingen lijken wei speciaal beraamd om nu precies ieder van de E.E.G.-parlners tegen de' schenen Te'schoppen? Mét harnë' de Beneluxlanden, die toch al lastig zijn volgens de Gaulles inzicht, die niet eens meer mee zouden mogen doen in het politieke directoraat. De Britten kondigden Parijs aan dat. ze over het gesprek zouden spre ken met Kiesinger en andere Britse vrienden in de E.E.G. Tenslotte was in de Westeuropese Unie (W.E.U.) besloten dat de leden elkaar over belangrijke zaken zouden informe ren en als opheffing van E.E.G. en N.A.V.O. niet belangrijk waren, wat dan wel? De Britten mochten ook vrezen dat het „gemijmer" van de Gaulle ook wel eens de bedoeling kan li bben iets te doen tegen de steeds nauwere contacten die Londen via deze West- Europese Unie heeft met de E.E.G.- partners, contacten die Parijs niet zinnen zodat het die W.E.U. zo'n beetje is gaan boycotten. Bedorven In Parijs is men verkapt nóg bo zer omdat de onthulling van het ge sprek ook een streep haalt door het verlangen de banden tussen de V.S. en Frankrijk wat te verstevigen nu president Nixon door Europa reist. Nixon zou dan meer op Frankrijk en minder op Engeland en Duitsland moeten gaan steunen. De sfeer is nu wel helemaal be dorven voor zo'n manoeuvre. Trou wens het bij de vijf partners van Frankrijk nu gezaaide wantrouwen zal wel iets meer dan een boze ver klaring van Parijs nodig hebben om te verdwijnen. Triest in de hele rei is dat natuur lijk de E.E.G. naar iets groters toe moet groeien. Dat heeft alleen zin als Londen en Parijs wat nader tot elkaar komen en juist tussen die twee is de verwijdering nu groter dan ooit. De heer de Jonge wees er op dat de contributie in vijf jaar tijds niet is gewijzigd. Gelet op de stijgende kosten is thans een verhoging rede lijk gewenst. De vergadering had hiervoor begrip en stemde in met een contributie van f 15,- per lid per jaar. De begroting werd daarop goedgekeurd. Centrale verwarming De voorzitter wees op de wense lijkheid voortaan in het najaar te vergaderen, daar dan kan worden gewerkt met een vooraf goedgekeur de begroting. Deze zomer zal met de aanleg van centrale verwarming in het wijkgebouw te Renesse een aan vang worden gemaakt. De kosten komen te liggen tussen de f 10.000 en f 12.000. Dit jaar zal gebruik worden ge maakt van de gemechaniseerde le- den-coninbutie-administvatie. Elk lid krijgt een kaart, op vertoon waarvan ook elders hulp kan voor den ingeroepen. De aftredende bestuux-sleden, de heren M. Geluk, C. Goense en B. Th. Boot wei-den herkozen. Blijkens me dedeling van de voorzitter gaat het te Renesse met de cui-sus bejaarden bewegingsleer goed, maar in Noord- welle en Sexooskerke komt het werk niet gemakkelijk van de grond. De voorzitter bracht dank aan de heren M. Geluk en P. van Popei-en te Se rooskerke voor het opknappen, schoonmaken en schilderen van di verse gebruiksvoorwerpen der ver eniging. Waarderende woorden werden ook gespi-oken aan het adres van de wijkverpleegster en haar vervang- ster, de schoonmaakstei-s en de con tributieophalers. Tot slot een dank woord aan het adviserend lid de heer Simons. De rondvraag Bij de rondvraag infoi-meerde de heer M. C. Moei-mond naar de stand van de vei-schillende gebruiksartike len. De voorzitter zegde toe een en ander - na de ziekte van de wijk verpleegster - te zullen controleren. Na de pauze vertoonde de heer J. Viergever zijn fraaie kleurendia's uit eigen omgeving. De natuur in het al gemeen en de vogels in het bijzon der zijn thema's van deze serie, die op smaakvolle wijze werd toegelicht. Na een dankwoord sloot de voorzit ter de vergadering. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis De export van uien bereikte in de laatste verslagweek met 5604 ton een hoogtepunt. West-Duitsland bleef met 1.834 ton de grootste afnemer, gevolgd door Fi'ankrijk met 1.366 ton. Naar Afrika werd 714 ton ver zonden en 'naar West-Indië 354 ton. Niet gespecificeerd in het overzicht was 791 toli, Vermoedelijk zit'hierin nog een gedeelte voor Griekenland begrepen. Het totale contingent was 2.000 ton, dat inmiddels geheel is af geleverd. Engeland blijft een afne mer van geringe betekenis, voor deze verslagweek was het slechts 274 ton. Verder ging nog 209 ton naar de Be- neluxpartners en kleine hoeveelhe den naar diverse landen. Het aanbod was dinsdagmorgen op de veiling slechts klein. In totaal was er 11 ton, waarvan 8 ton klasse I. In het prijsverloop kwam niet veel verandering. De middel I werd afge mijnd voor f 20,22 tegen f 20,49 jl. vrijdag. De middel II was met f 14,50 ongewijzigd. De grove I vond een koper voor f 20,03, vorige week was dit f 20,52. Van grove II was er geen aanbod, zodat hierin geen notering- tot stand kwam. De prijzen voor drielingen I en II waren resp. f 15,00 en f 13,00, zij bleven 'beide ongewij zigd. De picklers trokken weer iets aan en kwamen van f 10,00 op f 12,00. Grammofoonplaten dubbeltje goedkoper DEN HAAG, 26-2. Daar de richt- prijzen voor grammofoonplaten voor het publiek uit een oogpunt van prijsbeleid' im sommige gevallen te veel waren verhoogd, hebben op aandringen van het ministerie van economische zaken producenten en importeurs besloten de nodige ver lagingen aan te brengen. Met name zullen de prijzen van de zogenaamde singles van f 4,60 naar f 4,50 worden teruggebracht, terwijl ook enkele andere prijzen .benedenwaarts zullen worden aangepast. De wijzigingen zullen per 1 maart a.s. ingaan, zo deelt het ministerie van economische zaken mede. (Oorlogsjuiir 1944) BRUIN 1SSE. In de vl lichthoven iiau hei Zgpe liepen ui het jaar 1943 binnen ut totaal 107U6 schepen met een inhoud van 5.016.772 ton. N1EUWERKERK. De kerkeraad der Gereformeerde Gemeente besloot in principe tot het verbreken der combinatie tussen Nieuwerkerk en Oosterland. Eerstgenoemde kan de lasten ntt zelf dragen. ZIERIKZEE. De bloeiende gym nastiekvereniging Olympiaher dacht mei twee uitvoeringen het 20- jarig bestaan. ZIERIKZEE (Adv.). Volop tabak als u dit zelf kweekt. Keuze uif vijf soortenIr. Slits, Virginia, Havanna, Manilla en Amersfoortse. Prijs 1 per pakje, voldoende voor 2 are. ZIERIKZEE. De volgende maand geeft elk van de bonnen IS van de bonkaart U 215 voor kookdoeleinden recht op het kopen van 1 liter pe troleum. ZIERIKZEE. Hel gemeentemuse um werd in 1943 bezocht door 30S betalende en 120 niet betalende be langstellenden. OOSTERLAND. Voor de tweede maal spant de Christelijke Jonge lingsvereniging zich in ome ongens die in Duitsland werkzaam zijn met een pakket te verrassen. Zij houdt daartoe inzamelingen e.d. ZIERIKZEE (Adv.). De burgemees ter wijst er op dat het noodzakelijk is om bij het verlaten der gemeente gas, elektriciteit en waterleiding af te sluiten en voor betrokkenen om de vloedplanken te plaatsen. ZIERIKZEE (Adv.). Voor het pijn loos doden van honden en katten be staat gelegenheid tussen half 6 en 7 uur 's avonds bij de dierenarts. ZIERIKZEE (Adv.). Mededeling! Na heden zal de Nieuwsbode voor lopig niet meer worden uitgegeven. LEEUWARDEN, 26-2. Ir. G. J. A. Bouma, voorzitter van de Friese Maatschappij van Landbouw heeft op de algemene vergadering van de ze organisatie in Leeuwarden ge sproken over het Plan Mansholt, dat een richting aangeeft waarin de landbouw zich zou kunnen ontwik kelen. „Het wil mij voorkomen", al dus ir. Bouma, „dat het niet in het belang van de boerenstand is de door Mansholt geuite gedachte zon der meer afte wijzen. Heel an'ers is dat met d'e voorstellen over de prijs. De voorstellen van de E.E.G. - commissie zijn zeer teleui-stellend, terwijl de lonen en prijzen zich als om strijd overal in opwaartse rich ting bewegen en de kosten van voortbrenging in de landbouw daar door ook steeds verder worden op getrokken wil c'e commissie de prij zen van de produkten van de boer deels op hetzelfde pijl laten en hiel en daar zelfs verlagen". Sneltrein greep auto - Bestuurder gedood WIERDEN, 25-2. Op een door knipperlichten beveiligde overweg aan de Burgemeestersweg in Wier den is een auto gegrepen door een sneltrein van Wierden naar Deven ter. De wagen werd in tweeën gei-eten en door dfe ti-ein vermorzeld. Hoe wel al spoedig vaststond dat zeker één persoon het leven had gelaten, bestond lange tijd de vrees, dat er meerdere mensen in de auto hadden gezeten. Eerst enkele ui*en later kon worden vastgesteld dat er slechts één inzittende was, de 44-jarige ver- tegenwoordiger R. Nijmeyer uit Nij- verdal, die omkwam. Het treinstel werd zodanig bescha digd, dat niet verder gereden kon worden, zodat het zal moeten wor den weggesleept. President Nixon nodigt premier De Jong en minister Luns uit DEN HAAG, 26-2. In een telefoon- gesprek vanuit Brussel met minis ter-president de Jong, heeft presi dent Nixon de Nederlandse premier en minister Luns van buitenlandse zaken uitgenodigd voor een bezoek aan Washington. Naar van de R.V.D. wordt verno men moet over de data en agenda van dit bezoek nog overleg worden gepleegd. 48. Verwezen staart Aram de krijgers aan. „Aha!" zegt de aanvoerder. „Ik zie dat wij te laat zijn! Brocco is dood! Maar", voegt hij er triomfantelijk aan toe, „in elk geval hebben wij zijn mooi-denaar!" Het is alsof deze woorden Aram tot de werkelijkheid terug doen keren. „Ge ver gist u! Ge weet niet tot wie ge spreekt!" snauwt hij de aanvoerder toe. Doch deze is niet het minst onder de indruk van zijn woorden. Met een laatdunkend gebaar wijst hij op de lege dolkschede aan Aram's gor del en dan naar het wapen. „De bewijzen zijn ahders duidelijk tegen u!" zegt hij di-oogjes. Plotseling beseft Aram dat hij in een uiterst gevaarlijke situatie verkeert. Het duizelt hem een ogenblik, doch dan vindt hij zijn zelfbeheei-sing terug. Dit moet een valstrik zijn! „Luister", zegt hij tot de aan voerder. „Breng mij onmiddellijk bij heer Loi-ca! Hij kent mij en weet dat ik geen moordenaar ben!" De aanvoerder lacht honend. „Dat zullen wij zeker doen!" is zijn antwoord. „Alleen zou ik me er niet teveel van voorstellen, als ik u was!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7