DEN BOER en test zëlf het pienterste pookje ter wereld Sterk! Oersterk! PLAYTEX van den doel Rijkspostspaarbank altijd safe! Surinaamse stakingsleider mag niet naar Nederland Maximum-broodprijs nog één cent hoger? Gebr. De Jonge De moord op een bejaarde te Haarlem ONZE PUZZELRUBRIEK Reductie Beha's :T o ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE VrftfoE 21 februari 1989 Nr 29153 PAF ESI Opgewassen tegen de zwaarste behandeling. Dat is vast tapijt van Hatéma. Een tapijt om op te wonen. Een tapijt ook zonder zorgen. Eenvoudig in onderhoud. Met een unieke Hatéma service en garantie. Een sterk verhaal? Bij ons kunt U zich daarvan overtuigen. FA. JOH. TELEFOON 2345 St. Domusstraat 25—58—76 Zierikzee Na 18.00 uur: telefoon 3170 en 3345 Automobielbedrijf Fa. W. GIL IJ AM SE Renesse Telefoon (01116) 370 Centrale verwarming in opmars UTRECHT, 20-2. Van de 3.600.000 woningen, die ons land het vorig aar telde, was 18 pet. voorzien van cen trale verwarming. In 1947 en 1967 bedroeg dit percentage resp. 3 en 14 pet. Werd in 1967 nog geschat, dat in het jaar 1975 ongeveer 30 pet. van het totale woningbestand van een c.v.-installatie zou zijn voorzien, op het ogenblik is de raming gestegen tot 45 pet. (van de 4.150.000 wonin gen in 1975). UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN DEN HAAG. Het Internationale Rode Kruis heeft een nieuw hulp- program voor «en half jaar opgesteld waarmee het twee miljoen Nigeria- nen en Biafranen van voedsel hoopt te voorzi^p. Het program, dat in maairt ingaat ,zal circa 12 miljoen gulden per maand kosten. Het Rode Kruiscomité in Genève heeft genoeg geld voor de eerste maand, maar hoopt op.meer bijdragen van rege ringen en uit de particuliere sector. PARAMARIBO, 20-2. De heer R. Adama, die als lid van een delegatie van de centrale stakingsleiding naar Nederland zou vertrekken om de zaak der onderwijzers toe te lichten en steun te zoeken bij de vakvere nigingen. is op de luchthaven Zan derij door de vreemdelingenpolitie verhinderd Suriname te verlaten. Hem werd meegedeeld, dat deze beslissing van hogerhand kwam. Als reden werd opgegeven dat hij als ambtenaar voor de reis geen toe stemming had gevraagd aan de mi nister. Pogingen van de centrale stakingsleiding om bij de bevoegde instantie alsnog het vertrek van de heer Adama voortgang te doen vin den mislukten. De centrale stakingsleiding protes teert met klem tegen deze gang van zaken en ziet het voorval als de zo veelste poging van officiële zijde om de rechtvaardigdige strijd der onder wijzers te ondermijnen. In verband met een en ander werden alle onder wijzers opgeroepen om vanochtend reeds om 8 uur aanwezig te zijn op de respectievelijke centra. De twee overige leden van de delegatie, De- rij en Sedoc, zijn volgens plan naar Nederland vertrokken. AMSTERDAM. De 34ste boeken week die van 1 tot 'm&t 8 maart wordt gehouden, wordt traditie ge trouw geopend met een schrijversbal op vrijdag 28 februari in de nieuwe vleugel van het stedelijk museum in Amsterdam. DEN HAAG. De Haagse politie heeft twee vijftienjarige scholieren ontmaskerd als de daders van ten minste elf inbraken in hun woon wijk Duindorp in Schevemngep. In een maand tijd werden de kraakjes gezet, waarbij goederen voor f 800 en ongeveer f 600 aan geld werden buitgemaakt. ZAANDAM. Voor een combinatie van twee vijfde 'klassen aan het Zaandams Lyceum te Zaandam (1000 leerlingen), heeft burgemeester M. J. «Hillevan Wormerveer les gegeven over het streekplan voor het Noord- zeekanaalgebied. Deze les maakte deel uit van een serie van 36, die be halve door de burgemeester, wordt verzorgd door secretaris G. de Jong, van de Kamer van Koophandel in de Zaanstreek. UTRECHT, 20-2. De Nederland se Bond van Christelijke Werkne mers in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen (N.C.V.G.B.) is het eens met de Nederlandse Bakkerij Stichting, dat de maximum brood prijs met nog een cent moet worden verhoogd. „Als de overheid niet bereid is, het bestaande gentlemen's agreement zonder betuttelarij na te leven, zal de Bakkerij Stichting haar eigen weg moeten gaan", aldus de N.C.V. G.B., die dat overigens jammer zou vinden omdat het in het verleden ondanks alle zakelijke verschillen toch altijd mogelijk is geweest een gezamenlijk prijsbeleid te voeren dat voor beide partijen acceptabel was. Maar, zo meent de bond, de N.B.S. kan zich niet laten inkapselen in een beleid dat alleen maar eenzijdig kijkt naar de belangen van de over heid en dat alleen wanneer het de overheid uitkomt, de bakkerij ook wel wat wil toestoppen. Ook over de minimumbroodprijs maakt de N.C.V.G.B. zich ongerust, vooral na de uitlatingen die staats secretaris Van Son daarover heeft gedaan. „Het vertrouwen in deze staatssecretaris is tot een minimum gedaald en het zal zaak zijn om bin nenkort de volksvertegenwoordiging weer te hulp te roepen om onze be langen te behartigen", aldus de bond, die in zijn orgaan „De Bazuin" ook opmerkt, dat het hier gaat om een keiharde zaak waarbij het bestaan van een bedrijfstak op het spel staat en waarbij men niet kan volstaan met het telkens maar herhalen van platonische liefdesverklaringen. Met en zonder chauffeur All Risk verzekerd Voor genoegen en zakenreizen Garage St. Jacobstraat 17, Zierikzee Telefoon 01110-2844 en 2115 I jTSS Anderen tot een fegaan. Vermoedt wordt dat de be- gewoonte maakte te siapen in een verwarmd schaftlokaal van een werk aan de Phoenixstraat in Haarlem ontdekte daar gisternacht om half een het lichaam van de 78-jarige H. P. Sandbergen uit Amsterdam die door wurging om het leven Is geko men. jaarde vrijwillig is meegegaan en ook via het raam in het lokaal is gekomen. Hier moet een niet hefti ge worsteling hebben plaats gevon den. Eerst is met een limonadefles een klap op het hoofd gegeven en daarna is de man met een wollen das gewurgd. In de omgeving van het lichaam lag een portefeuille toe behorende aan de Amsterdammer. Zij was leeg. SPOBT MICROKORFBAL All Ready I-DFS I 6-1 AU Ready zorgde «voor een grote verrassing door leider DFS totaal te overspelen. Vooral in snelheid wa ren de rood-zwarte Zienkzeeënaren hun tegenstanders uit de Westhoek verre de baas, terwijl ook het schie ten veel beter verzorgd was. Als ex cuus kan DFS wel aanvoeren, dat het achttal nogal wat invallers telde. AH Ready begon goed en na enkele mislukte aanvallen op de DFS4corf, dook Ada Hage onverwachts op en met een ver schot gaf zij haar team de leiding (1-0). Aan de andere kant probeerde DFS alles om de balans weer In evenwicht te brengen, doch All Ready verdedigde uitstekend. Na een kwartier spelen viel er op nieuw een doelpunt voor de rood zwarten. Piet de Ronde kreeg een uitstekende kan® en hoewel zijn schot nog bijna uit de korf draaide, werd het toch een doelpunt (2-0). Vijf minuten later kreeg Wim van Dienst een klein kansje voor DFS en het was raak (2-1). Vrijwel direct daarna kwam All Ready al weer te rug. Uit een doorloopbal doelpuntte André Wurth onberispelijk (3-1). Toen daarna M. Kloet op listige wij ze de Burghse korf opnieuw door boorde (4-1) was het voor DFS in feite maar een trieste zaak geworden om hier nog wat aan te doen. DFS kon er dan ook niet veel meer aan doen en het was Ada Hage, die van dichtbij de Zierikzeese voorsprong opvoerde tot 5-1. In de tweede helft daalde ihet spelpeil aanzienlijk. Na een kwartier spelen werd Wurth door Hanse tegen de grond gelopen en Henk Vermeule benutte de straf- worp op de juiste wijze (6-1). Of schoon zich nog «goede scoringskan sen voordeden, vielen er verder geen doelpunten meer te noteren. WIK I-DBGC I 2-3 WIK uit Kerkwerve is er ook nu weer niet in geslaagd om haar eerste overwinning te boeken en enkele minuten voor het einde, moest het moeizaam verworven gelijke spel (2-2) ook nog worden prijsgegeven. Nadat Dick Both aan DBGC de «lei ding had gegeven was het Kees Berrevoets, die al spoedig de gelijk maker kon laten aantekenen (1-1). Beide achttallen misten hierna een strafworp en hoewel de Kerkwerve- naren zeker wel een gelijk spel ver diend hadden wisten de groen-wit- ten daarna maar een doelpunt meer te scoren terwijl DBGC er één meer in haar mars bleèk te hebben (2-3). De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. hoofd v.e. kapittel van kanunniken (R.K.); 6. één der twee gelijke delen, waarin iets ver deeld is; 11. sierplant; 13. kleurling; 15. lang en smal gangtapijt; 16. kan tig visgebeente; 18. ovaaivonmig venfplanlkje; 20 .ringvormig koraal eiland; 21. boomachtige struik; 23. tijdelijk gébruik (bv. dn kleding); 24. knaagdier; 25. saai, niet opwekkend (figuurlijk); 26. ingezet situk; 28. zelf kant van linnen; 29. voorzetsel; 30. hoogste punt; 31. biljartstok; 33. stoot; 35. muzieknoot; 36. vrucht v. zekere boom; 38. grondlijn v. e. wiskundige figuur; 40. roofdier; 42. griezelig; 43. paardeslee; 44. soort onderwijs (afk.); 46. tijdruimte van 24 uur; 47. naakfkieuwige zeeslak; 48. fiets voor twee personen achter elkaar; 49. slangvormige vis; 50. ge heel de uwe (afk. Latijn); 52. Ned. Spoorwegen (afk.); 53. sierlijk dier; 55. zichzelf voortstuwend projectiel; 57. gespannen; 60. zijriviertje van de Maas; 62. ontkennend voorvoegsel; 63. kloosterlinge; 65. voorlijk v.e. stagzeil; 66. soheepsvloer; 67. van een (afk.); 68. plaats op dë Veluwe; 70. loterijbriefje; 72. manschappen die in de normaalstelling achter el kaar staan; 73 'kuip waarin men zich baadt; 74. signaal, teken; 76. genre van lichte vermaakskunst; 79. Ned. omroepvereniging (afk.); 80. platte vloersteen; 82. vuurmond met «lange loop; 83. symptoom; 84. vrouwelijk beroep; 86. innerlijk besef van goed en kwaad; 88. fakkeldistel in Mid- den-Amerika; 89. deel van Indonesië. Verticaal: 1. «plaats waar iets in voorraad gehouden wordt; 2. stekel- huidig dier; 3. trechtervormig sleep net; 4. voegwoord; 5. rivier in Afri ka; 6. groot, modern logement; 7. bij woord; 8. elk der vlezige randen van de mondopening; 9. roep, reputatie; 10. bewijs aan een eouponblad; 11. plantkunde; 12. vlaktemaat; 13. schaakterm; 14. bescheiden; 15. non sens, onzin; 17. onbrandbare stof; 19. voorzetsel; 21. klimplant; 22. straftoestel in vroegere jaren; 25. onbezonnen; 27. onder (Latijn); 30. «plaats in Limburg; 31. volksnaam van de kauiw; 32. 'bolgewas; 34. plant 37. rijksdaalder (volkstaal)38. plan ken rustbank; 39. rijzig; 41. netel achtige plant; 43. zangstem; 45. 100 «gram; 49. geldswaardig papier; 51. mannelijk (beroep; 54. bekwaam door ondervinding; 55. stok waarop de kippen slapen; 56. doortochtgeld; 58. Technische «Hogeschool (afk.); 59. overblijfsel ibij verbranding; 60. proper; 61. stad in Frankrijk; 64. •Ned. Olympisch Comité (afk.); 66. bundeltje; 69. vertrouwelijk; 71.- weiktuig tot verplaatsing van lasten 72. appelsoort; 73. vrouwelijk beroep 75. wreedaard (figuurlijk); 77. zang stem; 78. zeevis; 79. verwerping, «ver bod; 81. bewoner v.h. hoge noorden; 83. 'tot en met (afk.); 85. chemisch symbool; 87. werktuigkundig inge nieur (afk.). Corsetterie - Schuithaven 4 - Zierikzee IN VOORRAAD BkJl Visstraat 14, Zierikzee Telefoon (01110) 2300 mmmWÊsmm De man kwam na twaalf uur „thuis" en kroop, zoals hij dat steeds deed, door een ruit. Hij stootte op een man en dacht met een van zijn vrienden te maken te hebben die daar lag te slapen. Hij wilde een ge sprek voeren maar toen bleek hij geen antwoord ontving keek hij wat nauwkeuriger. Het bleek dat er een dode in het lokaal lag. Dit lokaal maakt deel uit van een gebouwtje dat gebruikt wordt voor de werk zaamheden voor de rioolzuiverings installatie. Een kamer is bestemd voor de uitvoerder, een voor het op bergen van materiaal en het derde is schaftlokaal. De politie is tot de voorlopige conclusie gekomen dat de bejaarde Amsterdammer zonder veel worsteling is gedood. De Amster dammer was gehuwd, zijn vrouw verblijft tijdelijk in een tehuis in Haamstede. Aangenomen wordt dat hij woensdag een bezoek aan zijn echtgenote heeft gebracht, en daarna naar het centrum van Haarlem is Misschien zijn de uitzonderlijke weersomstandigheden die extra werk en zorgjes met zich brengen, maar deze week was het met de puzzel niet veel gedaan. Weinig inzendin gen, hoewei de puzzel toch aardige trekjes had. Maar zo'n uitzondering kan nu eenmaal altijd wel eens. De eerste prijs gaat ditmaal naar: de heer S. J. v. d. Heide, Kamer 33 Rode Kruis ziekenhuis Zierikzee De tweede prijs gaat naar: mevr. Berman, Espelerweg 34, Emmeloord De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kanarie; 6. wolf ram; 12. plan; 14. loep; 15. as; 17. mandoline; 20. V.N.; 21. rob; 23. dia mant; 24. hei; 25. teen; 27. diep; 28. Essen; 29. gal; 31. panne; 32. s.g.; 33. water; 35. ad; 36. zeemijl; 37. verlet; 39. nr.; 40. noren; 42. Dr.; 44. ijkwet 46. non; 47. bende; 49. krijn; 52. riet; 53. zon; 54. palmiet; 58. set; 59. A.P.; 60. kakkerlak; 62. Ni; 63. vore; 64. vaal; 66. elegant; 67. aanslag. Verticaal: 1. kwartel; 2. N.P.; 3. alm; 4. raad; 5 .innig; 7. oline; 8. lont; 9. fee; 10 RP; 11. manipel; 13. tomaat; 16. soes; 18. da; 19. la; 20. veen; 22. bessenwijn; 24. «hindernis; 26. negeren; 27. daalder; 29. galon; 30. leven; 33. wijn; 34. ren; 38. dij'k- zate; 41. rommel; 43. zetting; 45. krop 48. Deen; 50. laken; 51. selva; 54. para; 55. L.K.; 56. Ir.; 57. taan; 60. kog; 61. 'kas; 63. v.e.; 65. ll. De nieuwe puzzel Lorineker overall. Zeer degelijke kwaliteit. Uitgekiend model, dat grote I bewegingsvrijheid geeft. Er 2ijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zeits ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7