Nu elke cent telt! ±250 dfi gram WO 100 Grams Repen 9 ur 1- 95 75 95 95 58 l15 98 49 2?8 albert heijn MIELE BLIK DOOR HET WERELD VENSTER De nadelen van Pakistaans succes Ch Abrikozenjam Ch Hoestmelange 00 Ch Prima Droogk. Rijst 119 CU Drop 9 gg Ch Gedroogde Appeltjes QK Ch Denneshampoo Ch Glansshampoo 150 15° Ch Naturel Chips Ch Paprika Chips Bloedsinaasappelen Ch Ontbijtkoek Ch Krentenbrood Ch Wener Amandelschotel Parijzer Boterhamworst Surinaamse Grapef ruits9 f 98 verser bij LET OP ONZE RECLAME Adverteren doet verkopen I COUPONS zomerstoffen J. RENTIER Vriendelijke uitnodiging Evangelie-samenkomsten I IRMA W. H. EVERAARTS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 februari 1969 Nr. 20152 In de kleine berichtjes heeft men de laatste tijd kunnen lezen over al lerlei onrusten in Pakistan, die pre sident Ajoeb dacht te kunnen beteu gelen door het afkondigen van de noodtoestand. Hij heeft kunnen ervaren dat die noodtoestand er alleen maar toe ge leid heeft dat de rellen ernstiger en gevaarlijker werden. Dus ging hij door de knieën en schafte de nood toestand weer af. Oppositieleiders als Bhoetto kwamen weer op vrije voeten. Een les voor de president als regeringsleider - zeg maar dictator - en als generaal: met. bet militaire gezag kan men niet alles bereiken. Een bijzonder aspect in deze zaak is echter dat Ajoeb Khan, sinds hij de vrijwel absolute macht aan zich trok, bijzonder veel goeds heeft ver richt voor zijn in tweeën gespleten land. Wanneer men althans kijkt naar de statistieken der economen. Contrast Het nationaal inkomen is in de af gelopen vijf jaar sneller gestegen dan in enif/ ander land in deze om geving en het contrast is helemaal sterk bij vergelijking met de andere helft van het voormalige Brits-lndië. In India ziet men de ene gezags crisis na de andere, een afbrokkeling van de voornaamste stabiliserende politieke factor, de Congrespartij. Om de haverklap moet de centrale regering ingrijpen omdat provincies met vele miljoenen inwoners onbe stuurbaar worden. Onder het paternalistische gezag van Ajoeb Khan - met een beetje fantasie een Aziatische de Gaulle te noemen - heeft Pakistan grote sta biliteit gekend en als gevolg daarvan en van een tactisch stimideren van bovenaf ook een zeker relatief be langrijke stijging van welvaart. Sneller Hel was kennelijk toch niet ge noeg voor de Pakistanen. Wellicht ook bewijst wat in Pakistan gebeurt Colleges geslaakt wegens ordeverstoring AMSTERDAM, 19-2. liet bestuur van de faculteit der sociale weten schappen van de universiteit van Amsterdam heeft in een communi qué officieel meegedeeld, dat het college sociologie van professor dr. A. N. J. den Hollander wegens er gerlijke ordeverstoringen door de eerste en tweede jaars studenten is gestaakt tot de zomervakantie. Vorige week vrijdag, 14 februari, liep professor Den Hollander de zaal uit, toen zijn gehoor het hem onmo gelijk maakte zijn college te geven. Hij had geweigerd om met de stu denten in discussie te treden over onderwerpen als vernieuwing van de wijze waarop het college gege ven moet worden, de inspraak van de studenten en soortgelijke onder werpen. Hij had zich echter wel be reid verklaard tot een ordelijk ge sprek met vertegenwoordigers van de besturen van de studenten. De zaal wees dit voorstel van de hand. Om een tweede inter nationale luchthaven DEN HAAG. 19-2. Naar de mening van minister Bakker (verkeer en wa terstaat) moet het onwaarschijnlijk worden geacht, dat een tweede in ternationale luchthaven „ver huiten de randstad" zal worden gesitueerd. De minister maakte deze opmerking bij de voortzetting van het debat in de Tweede Kamer over de begroting 1969 van het ministerie van vehkeer en waterstaat. Het vraagstuk van de aanleg van een tweede luchthaven, naast Schip hol ,is thans nog in studie. In de overwegingen daarbij zal, zo deelde de bewindsman mee, zeker de Hoek se Waard worden betrokken. Kamerleden vragen uitstel huurverhoging DEN HAAG. 19-2. De Tweede Ka- merleden mej. Kessel en de heer Janssen (beiden groep-Aarden) heb ben de minister van volkshuisves ting en ruimtelijke 02"dening schrif telijk gevraagd de komende huur verhoging van zes procent, ingaande 1 april, alsnog naar een later tijd stip te verschuiven. Hierdoor zou naar- hun mening een verdere stij ging van de kosten van levenson derhoud ten dele worden voorkomen. De radikale Kamerleden dringen er bij de regering op aan snel een ant woord op deze vragen te geven, om dat voor een 'dergelijk uitstel een wetswijziging nodig is. de stelling dat geen situatie ooit zo moeilijk is als een van vooruitgang: die gaat een bevolkij^g steeds te langzaam. Is de situatie toch vrijwel uitzicht loos, dan willen massa's nog wel eens vervallen in een apatische berusting. Een beetje vooruitgang brengt eisen van steeds sneller, steeds meer. Het wordt nu pas goed moeilijk voor Ajoeb Khan en eventueel zijn opvolgers om de opgaande lijn in stand te houden. Zelfs een zo nabij liggend afschrikwekkend voorbeeld als India zal de Pakistanen waar schijnlijk niet veel leren. Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. „Soeloeh Marhaen" het officiële orgaan van de Indone sische nationalistische partij, meldt onder aanhaling van het Molukse blad „Doeta Masjarakat", dat een samenzwering om president Soehar- to van Indonesië te vermoorden door de militaire autoriteiten van de Mo- 1 ukken is ontdekt. JOHANNESBURG. De overkoepe lende vakbondsraad in Zuid-Afrika heeft met 87 tegen 2 stemmen be sloten de vakbonden van gekleurden uit te sluiten, waarmee het multira- ciale beginsel, dat de raad sedert 1962 krachtig heeft verdedigd, is op gegeven. VALENCIA. De Spaanse stad Va lencia is in de vorige nacht opge schrikt door twee bomexplosies, waarbij overigens niemand letsel op liep en geen noemenswaardige scha de werd aangericht. WASHINGTON. De Russische am bassadeur in Washington, A. F. Do- brynin, heeft een bezoek gebracht aan president Nixon en met de Ame rikaanse president gesproken over vraagstukken die voor de V.S. en de Sowjet-Unie van belang -zijn. PARIJS. De Fi-anse bladen hebben meb uitzondering van. de Gaullisti sche „Nation" scherpe kritiek ge oefend op de Franse boycot van de bijeenkomsten van de Westeuropese Unie. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van binnenlandse zaken, "ge neraal Amir Machmoed, heeft te elf der ure zijn voorgenomen bezoek van zes dagen aan West-Irian uitge steld. LONDEN. De permanente raad van de Westeuropese Unie is in Lon den zonder Frankrijk in gewone zit ting bijeen geweest. MEXICO. Bij Quretaro, 225 km. ten noordwesten van 'de stad Mexico heeft zich een verkeersongeluk voor gedaan dat aan zes mensen het leven heeft gekost en waarbij vijftien ern- sbig gewond werden. Een autobus sloeg om in een bocht. FREEHOLD. In zes districten van New Jersey in de Ver. Staten zijn in totaal 76 personen, onder verden king van handel in verdovende mid delen aangehouden. Onder de arres tanten bevinden zich ongeveer vijf studenten. CAIRO. Tn Cairo is de doodstraf geëist tegen twee Egyptische jour nalisten wegens spionage voor Isra ël. De eis was vervat in de aan klacht. BETHLEHEM. Honderden meisjes, allen leerlingen van een lyceum in Bethlehem, hebben op "het terrein van hun school een betoging gehou den. Zij zwaaiden met borden waar op o.m. stond: „Wij zijn allen El Fataih". KAR ATS JI. In de Oostpakistaanse hoofdplaats Dacca is 1 persoon om het leven gekomen en een ander ernstig gewond, toen de politie het vuur opende op mensen die in strijd met het uitgangsverbod op straat - waren. Geen beste toekomst voor het korhoen ARNHEM, 19-2. De met het jaar toenemende dagrecreatie, die de rust op de 'heidevelden verstoort, vormt ook een bedreiging van de korhoen ders. Het instituut voor toegepast biologisch onderzoek in de natuur (ITBON) te Arnhem, dat dit mee deelt, zegt "het daarom niet uitgeslo ten te achten dat het korhoen in deze gebieden zal uitsterven. Praatje ever bejaardengymnastiek Bejaardensociëteit Haamstede bijeen in het rusthuis HAAMSTEDE, 19-2. Dezer dagen sprak dr. A. L. de Groot, revalidatie arts te Schuddcbeurs voor de leden van de bcjaardensociëteit te Haam stede die bijeenkwamen in het rust huis. De presidente, mevrouw Röel Cramer, sprak een welkomstwoord, in 't bijzonder tot mevr. Van Citters- Boiomy. vertegenwoordigers van de bejaardensociëteit te Burgh en een groot aantal belangstellenden. Dr. Dc Groot wees in z'n praatje op het feit dat gymnastiek erg ge zond is vooral voor bejaarden. De spieren blijven lenig en de gewrich ten gesmeerd. Ieder mens die wat ouder wordt kan lenig blijven en zich gemakkelijker bewegen door el ke dag een kwartiertje te oefenen. Het bevordert de bloedsomloop en maakt een gezond spierenstelsel. Vooral in clubverband uitgevoerd kan de gymnastiek voor de bejaar denzorg. Dr. De Groot besloot, zijn lezing met een gedicht, gemaakt door een bewoner van het rusthuis, de heer Francois die de gymnastiek oefeningen troüw volgt. Het gedicht luidt als volgt: Bewe gingsleer. Als je gezond en fit wilt blijven, Niet wilt vervetten of ver stijven, Neem deze goede raad dan an. Dit geldt voor vrouw zowel als man: Neem dan elke week een keer Deel aan de bewegingsleer. En 's morgens als je wakker wordt Denk dan ook even aan die sport. En neem nog even vóór 't ontbijt Vijf of tien minuten tijd Om een poos te trainen. Met de armen en de benen, Dat houdt de spieren lenig en je gevoelt je enig. Stelt dus nu niet lan ger uit Maar neem vandaag nog een besluit. In de pauzes werd getracleerd op thee, koffie en gebak. Dit gebak was vervaardigd door het bestuur van de bejaarden-sociëteit, hetgeen erg op prijs werd gesteld. Mevr. Lysen-Be- rens, gymnasticklerares gaf aan het einde van dc middag nog een de monstratie. Vooral nu is te merken dat de huist rouw met prijsbesef de weg naar Albert Heijn weet te vinden. Misschien duurt het dan soms iets langer bij de kassa, maar dat w ordt ruimschoots beloond. Oh Rookworst fijne Delicata chocolade.keuze uit meik-puur of extra bitter .jÊËk%wm%J huishoud I -pot 450 gram zak 300 gram .89" pak 1 kilo.1*32-" JLo zak 150 gram ,95" V V -flacon 1 liter 2^ -flacon f liter reuzezak 200 gram reuzezak 200 gramjLOfT Spaanse ii n 'Sanguinas' hand- en perssinaasappel kilo groenmerk— -±380 gram J63". 700 granijt-20" 300 gramW5 vacuum verpakt100 gram J»9" overvloed aan sapper M kilo t zakjes a 100 gram NU alles it keuze uit: dropmenagerie, dubbelzout-, knoop-,katjes- of figuurdrop Prijzen gelden van donderdag 20 t/m woensdag 26 febr. Fruit in de meeste zelfbedieningszaken ch 10 extra grote eieren voor 1,50 2 kilo mooie Jonathans voor 1, 10 prima sinaasappelen voor 1,— 1 krop verse sla voor 0,25 2 kilo rijpe handperen (Conférence) voor 1,00 Volop witlof, spruitjes, andijvie, tomaten, druiven tegen lage prijzen Groenten- en fruithandel PIET SAMAN Visstraat - Zicrikzee - Telefoon 3261 Reeds nuvolop tegen zéér lage prijzen MELKMARKT 13 Telefoon 2750 ZIERIKZEE tot het bijwonen van welke worden gehouden in zaal „Huis van Nassau", Zierikzee (ingang Hoge Molenstraat). Elke vrijdagavond 7.45 uur. Sprekers: D. BOONACKER en J. VAN IJSSELDIJK (Evangelisten) er is geen betere Afwasautomaat G 50 1595,00 (met waterontharder) Wasautomaat 412 1245,00 Wasautomaat 421 1495,00 Centrifuges vanaf 223,00 Strijkijzers BA 14 33,50 Droogtromniel 450 798,00 Droogtronnnel 460 998,00 (electronisch geregeld) Strijkmachine 600 595,00 Strijkmacliine 850 895,00 Komt u vrybty rcnd eens kijken naar de prachtige kollcktie MIELE-apparatcn Poststraat 2 - Zierikzee MIELE-speeialist van Seh.-Duiveland Alle apparaten wórden door eigen personeel aangesloten Eigen servieedienst met gediplomeerd personeel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 9