vices eten is voraM woord eten... De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Concentratie werkloosheid te Zierikzee en te St. Philipsland Eigen vervoerders zijn bedueht voor nieuwe fiscale maatregelen New York verlamd door zware sneeuwval Beperkt roken in Bulgarije Supervliegtuig vloog proef Wervelstorm over Madagascar Aanvaring in sneeuwjacht op Waterweg Eis van acht jaar in de zaak-Kerkdriel 2IERIKZEESCHE NIEUWSBODE ouii 11 februari ises .vr. mui Arbeidsreserve in hoofdzaak bepaald door seizoensfaktorea ZIERIKZEE, 11-2. Uit cijfers ver strekt door het gewenteltfk arbeids bureau te Zierikzee blijkt dat de huidige werkloosheid zich voorname lijk concentreert te Zierikzee en St. Philipsland. De geregistreerde ar beidsreserve (werkzoekenden) be droeg in de maand januari 1969 211 mannen en 11 vrouwen. Van de man nen waren er 202 werkloos, 8 werk zaam op aanvullende werken en 31 op sociale werkvoorziening. Er wa ren in deze maand 40 werkloze vrou wen en één werkzaam op soc. werk voorziening. Het aantal werkzoekenden heeft ten opzichte van de maand december 1968 een uitbreiding ondex'gaan. In december j.l. bedroeg de geregis treerde arbeidsreserve n.l. 209 man nen en 27 vrouwen. De werkloosheid in de vorige januarimaand is echter geringer dan het aantaL werkzaam heden in januari 1968. Het aantal mannelijke werklozen bedroeg toen n.l. 378, het aantal vrouwen was in jan. '68 38. Uitgedrukt in percentages willen bovenstaande cijfers zeggen dat er in de maand januari 1969 een geregis treerde arbeidsreserve was van 5,0 in december 1968 van 4,3 en in jan. '68 van 7,9 De percentages zijn genomen ten opzichte van de af hankelijke, dat wil zeggen in loon dienst werkzame beroepsbevolking. De gemeenten Per ultimo januari 1969 was de mannelijke arbeidsreserve per ge meente als volgt: Brouwershaven 21, Bruinisse 15, Duiveland 29, Midden- schouwen 17, Westerschouvven 36 en Zierikzee 62. Totaal op Schouwen- Duiveland per ultimo januari j.l. dus Kruidendokters en genezers UTRECHT, 10-2. Twaalf procent van de bevolking van eenentwintig tot vijfenzestig jaar van de stad Utrecht is wel eens naar een onbe voegde genezer geweest. Dit blijkt uit het onderzoek dat het Nederlands instituut voor praeventieve genees kunde T.N.O. eind 1967 heeft inge steld. Het onderzoek is gehouden on der driehonderd personen die via een steekproef waren geselecteerd. Als het gevonden percentage re presentatief geacht mag worden voor het gehele land, betekent dit volgens drs. E. Th. Cassee, wetenschappelijk medewerker van het instituut, dat vele honderdduizenden Nederlanders wel eens door een kmidendokter of magnetiseur zijn behandeld. Olielek voor kust van Californië gedicht WASHINGTON. 8-2. Het olielek onder water voor de kust van Cali fornië is zaterdag gedicht. Er is da genlang olie weggestroomd, die het Californisöhe strand over een af stand van 50 km. heeft bevuild. Za kenlieden uit Santa Barbara hebben de oliemaatschappijen voor vier en een half miljard gulden schadever goeding aangesproken. Het Amerikaanse departement van binnenlandse zaken heeft vrij da e" de olieboringen in dit zeegebied laten staken omdat de bodemformatie nog niet voldoende is onderzocht. Er wa ren vier Amerikaanse maatschappij en aan het boren. 180 mannen, waarvan 35 werkzaam op A.W./soc. werkvoorz. Te St. Phi lipsland werden per ultimo januari '69 61 werklozen geregistreerd waar van 4 werkz. op A.WJSoc. werkvoorz. 't Totaal aantal werkzoekenden was dus eind januari j.l. 241 mannen, waarvan er 39 werkten op A.W./Soc. werkvoorz. Medegedeeld wordt dat de stijging van de arbeidsreserve over de afge lopen maand in hoofdzaak werd be paald door seizoensfaktoren. Dit was o.a. het geval bij de dijkaanleg en de landbouw met enige verwante sektoren (uienhandel, transport). De arbeidsmarktsituatie is beduidend gunstiger dan vorig jaar. Dit is voor al merkbaar onder de bouwvakarbei ders en de los-arbeiders. In de bouw en metaal is een ruime vraag naar vaklieden. Vooropgesteld dat de weersom standigheden gunstig blijven raag in februari worden gerekend met een vermindering van de winterwerk- loosheid. Deze vermindering zal zich uiteraard voordoen in die beroeps groepen, welke het meest aan sei zoensinvloeden zijn blootgesteld, doch zal - naar wordt verwacht - van be perkte omvang zijn. In de verschillende beroepsgroe pen is het aanbod thans als volgt: bouw b en u 12; bouw w.s.w. 24; confectiepersoneel e.d. 1; metaalbe werkers 7; landbouwpersoneel 66; horecapersoneel 44; handels- en kan toorpersoneel 19; los arbeiders en transportpersoneel 61; overige cate- goriën 58. Tegenover dit aanbod staat de volgende vraag: bouw b. en w. 22; bouw w.s.w. 19; confectiepersoneel 24; metaalbewerkers 18; landbouw personeel 0; horecapersoneel 0; han dels- en kantoorpersoneel 12; los ar beiders en transportpersoneel 11; overige categoriën 10. DEN HAAG, 10-2. De hoogste kostenpost bij het gebruik van een 500 kg bestelwagen, een één tons be stelwagen of een niet te zware vrachtwagen met een eenvoudige open laadbak wordt gevormd door de fiscale lasten. Dit heeft de algemene verladers- en eigenvervoerders organisatie (E. V.O.) in Den Haag becijferd naar aanleiding van de zeer vele bedrij ven, die vracht- en bestelwagens ge bruiken en de E.V.O. te kennen heb ben gegeven zeer beducht te zijn voor verhoging van de fiscale druk op het gebruik van hun vervoermid delen. Elke verzwaring van de las ten, mede uit het oogpunt van haar kostenverhogende werking, moet on aanvaardbaar worden geacht, zegt de E.V.O., waarbij bijna 50.000 be drijven zijn aangesloten, die voor het vervoer van hun grondstoffen en produkten geheel of ten dele gebruik maken van eigen bestel- en vracht wagens. I Noodweer in New York NEW YORK, 9-2. In het gebied van New York en New England woedde een sneeuwstorm die de we gen in het gebied onbegaanbaar ge maakt heeft en waardoor vliegvel den mozsten worden gesloten. Zon dag in de namiddag alleen al meer dan zeventien centimeter sneeuw in de stad New York gevallen. Voor de nacht kwamen temperaturen van 20 graden onder het vriespunt voor. Sneeuwalarm werd afgekondigd. Sneeuwploegen werkten de gehele nacht door om althans de hoofdwe gen voor maandag begaanbaar te maken. De spoorwegen hadden grote vertragingen. Advertentie NEW YORK, 10-2. In New York was maandag het leven ontwricht als gevolg van zware sneeuwval die een etmaal aanhield. Alle scholen, hon derden bedrijven en kantoren en de beurs bleven gesloten. De Long Island spoorweg reed niet, terwijl het ondergrondse treinver keer en het autobusverkeer ook vrij wel stillagen. De sneeuwbuien waarin windsnel heden tot 80 km per uur voorkwa men, deden zich voor van Virginia in het zuiden tot in Maine in het noorden. Gemiddeld viel er onge veer 40 cm sneeuw die op open plaatsen opwoei tot hopen van wel twee meter. Niet alleen buiten New York, maar ook in de stad strandden duizenden auto's. Burgemeester Lindsay kondigde de noodtoestand af en liet 2.000 mannen zondagnacht doorwerken om de straten weer ■F' Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. enigszins begaanbaar te maken. Ook het internationale vliegveld- Kennedy kon niet worden gebruikt. Ongeveer 6.000 gestrande reizigers moesten de nacht in dekens gehuld in de wachtlokalen doorbrengen, waar al spoedig alle etens- en drinkwaren waren uitverkocht. WENEN, 10-2. In Bulgarije, één van de belangrijkste tabak produce rende landen, geldt sinds enige tijd een bepaling, dat in een bedrijf tij dens (het werk alleen mag worden ■gerookt als de niet-rokers daarvoor schriftelijk toestemming hebben ge geven. Ook al maakt slechts één personeelslid bezwaren, dan mag er niet worden gerookt. Voor plaatsen waar ook zwangere vrouwen of zogende moeders wer ken, geldt een absoluut rookverbod. De autoriteiten hebben deze rege ling afgekondigd, omdat zij vinden dat een rokerige atmosfeer ook ge vaarlijk is voor de gezondheid van niet-rokers. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 12 FEBRUARI. NED. I. In de middag brengt de VARA „Midweek", een uitzending speciaal voor de jeugd, waarin o.m. instructies over het slijpen van zelf gevonden stenen, een reportage over het Dolfinarium in Harderwijk en een reportage over de autotentoon stelling in de R.A.I. Het avondpro gramma is in handen van de NTS die het eerste uur door „Scala" laat vol maken. Het journaal duurt van avond zeven minuten korter dan ge. woonljjk, want tegen kwart over acht begint in Amsterdam de grote strijd tussen Benfica en Ajax in de kwart-finale van de strijd om de Europacup voor landskampioenen. In de pauze krijgt de ARP de gele genheid voor een politiek praatje. Na de voetbal nog de Bulgaarse film „Zon en Schaduw", die handelt over een idylle tussen twee jonge mensen die elkaar op een zonnige dag ontmoeten aan het strand van de Zwarte zee. Daarna krijgen en kele voetbalprominenten, die naar de wedstrijd Ajax-Benfica keken, de gelegenheid om hun gedachten over het spelverloop te formuleren. Na he.t laatste nieuws een herhaling van de aflevering van „Openbaar Kunst- bezit'» over het Teylers Museum in Haarlem. NED. II. In de aflevering van „Het spook en mevr. Muir" zet de balstu rige kapitein Greg mevr. Muir weer een hakHij wil dat ze aan het to neel gaat maar wordt dan weer ja loers op haar tegenspelers. In „Sportlight" laat Frans Hienrichs en kele dames kritische opmerkingen over voetbalspelregels maken aan het adres van twee echte scheids rechters. Na het journaal een pro grammaatje met het Zuid-Afrikaan se zanggroepje „Four Jacks and a Jill". „Visie op vuil" is een docu mentaire van Jan Keja waarin de vraag wordt gesteld, waar we op den duur met ons huisvuil en indus- trievuil heen moeten. Vervolgens een optreden van het Amerikaans-Zuid- Afrikaanse echtpaar-duo Marais en Miranda, dat liedjes zingt van over al. Het TROS-programma wordt be sloten met een aflevering van „De dief van Washington". Onze dief krijgt opdracht de roof van kroon juwelen te verhinderen. DONDERDAG 13 FEBRUARI. NED. I. Rien van Nunen en Bert van Dongen zingen liedjes uit de oude tijd onder de titel „Breng eens een zonnetje". Aansluitend „Durf te leven", het programma over ouder wordende Nederlanders, waarin dit maal het brandende probleem van de verhouding tussen grootouders, kinderen en kleinkinderen wordt aangesneden. Na het nieuws de ac tualiteitenrubriek „Hier en Nu'' de coproduktie die NCRV en BRT maakten van het treurspel „Egmont" van Johann Wolfgang von Goethe. Hij bewerkte de geschiedenis van de graaf van Egmont, die streed tegen de onderdrukking van de Nederlan den door de Spaanse overheersers en die samen met de graaf van Hoome op het schavot stierf. De schrijver romantiseerde de werkelijkheid enigszins maar dal neemt niet weg, dat er toch een fiks stuk historie aan de orde komt. Bij wijze van dag sluiting zingt Roel Slofstra enkele Friese bijbelliederen van Fedde Schurer. NED. II. Na „Scala" een VPRO- programma op het tweede net. Het begint met „Voor een Cinematheek", een filmmuseumfilm, die de aan dacht wil vestigen op het behui- zingsvraagstuk van het filmmuseum. Meer cinematografie na het journaal In zijn „Oude Draaidoos" vond Si mon van Collem nl. veel materiaal over de Duitse filmer Helmuth Kautner die al voor de oorlog in Duitsland filmde. Zijn betekenis schuilt in zijn duidelijke politieke stellingname, zowel tijdens als na de oorlog. In de documentaire-rubriek VPRO-maandelijksnu eens geen politieke onderwerpen. Jan Blokker, Leo Kool en Bob Ris richtten hun aandacht op iets geheel anders, nl. het betaald voetbal. Tot slot van het VPRO-programma heeft Hans Paar- dekoper een gesprek met de tachtig jarige Praagse theoloog prof. Josef Hromadka, die sinds jaar en dag de totstandkoming van een gesprek tus sen de christenen en de marxisten heeft gepropageerd. Het 1KOR sluit de avond af met ,,'t Zal de kerk een zorg zyn", een programma waarin deskundigen en geïnteresseerden spreken over onderwerpen die op de assemblee van de Wereldraad van Kerken aan de orde kwamen. WOENSDAG 12 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie 11.00 Kijk als je tekent zie je meer11.25 Hier Den Haag; 11.50 Einde; 17.00 Mid week; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjes krant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.08 Scala; 19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.10 Ster; 20.13 Ajax-Benfica; 22.00 Zon en schaduw23.10 Nabeschou wing; 23.25 Journaal; 23.30 Open baar kunstbezit; 23.45 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Programma-overzicht; 19.06 Het spook en mevrouw Muir (kleur); 1930 Sportlight; 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Fout Jacks and a Jill; 20.35 Visie op vuil; 21.05 Marais en Miranda; 21.20 De dief van Washington (kleur); 22.10 Journaal; 22.15 Teieac - universiteit en hogeschool; 23.00 Einde. DONDERDAG 13 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie 10.35 Prak- tijkrékenen; 11.00 Hier Den Haag; 11.25 Praktijkrekenen; 11.50 Einde; 14.00 Kijk als je tekent zie je meer; 14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Breng eens een zonnetje; 19.27 Durf te leven; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Hier en nu; 20.45 Egmont; 22.35 De gitaer by it boek 22.40 Journaal; 22.45 Pauze; 23.00 Te ieac - groenteteelt onder glas; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Voor een cinematheek; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 De oxide draaidoos; 20.55 VPRO maandelijks; 21.55 Een gesprek met prof. dr'Josef Hromadka; 22.10 t Zal de kerk een zorg zijn; 22.55 Journaal. Gekaapt vliegtuig weer terug in Miami MIAMI, 11-2. De DC-8 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Eastern Airlines", die maandag ge dwongen werd naar Cuba te vliegen, is dezelfde avond nog met 110 pas sagiers aan boord naar Miami terug gekeerd. Het is de eerste keer dat de passa giers direct met het gekaapte toestel zijn teruggevlogen. Tot nu toe moch ten de op Cuba gelande vliegtuigen van de Cubaanse autoriteiten alleen met hun bemanningen naar de V.S. terugkeren. De passagiers volgden dan later in een gecharterd toestel. Na aankomst in Miami zei één van de passagiers dat de piloot door een nogal dikke man van ongeveer 40 jaar gedwongen werd' naar Cuba koers te zetten. De piraat zou tot zijn daad zijn overgegaan omdat hij zijn vader nog wilde zien die ergens op Cuba op sterven lag. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In Amsterdam zijn twee demonstraties gehouden tegen de uitzonderingstoestand in Spanje en de daarmee gepaard gaande ar restaties. BUÏDEL. .Op de Garderenseweg in Budel (gem. Apeldoorn) is de 3-ja- rige Berend Jan Mouw verongelukt. Het kind liep plotseling de tuin uit en werd geschept door een juist pas serende auto. KAMPEN. De 67-jarige heer H. van Weeghel uit Wezep is in het Zalkenbroek, gemeente IJsselmuiden, dood aangetroffen. Hij was op fami liebezoek in Zal'k geweest en op weg naar huis igegaan. Men vermoedt, dat hij onderweg onwel is geworden en door sneeuw en duisternis misleid in een sloot is geraakt. UTRECHT. De tweede vakbeurs karwei ten behoeve van de detail handelaren in ijzerwaren, gereed schappen, verven en lakken, „doe- het-zelf"-artikelen en huisvlijtarti- kelen, wordt - gelijktijdig met de voorjaarsbeurs - van zondag 2 tot en met vrijdag 7 maart in de Irenehal van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs op het Croeselaanterrein in Utrecht gehouden. HOOFDDORP. De 27-jarige tech- misch adviseur H. N. van Reeuwijk uit Hoofddorp is in zijn woonplaats om het leven gekomen toen zijn auto slipte en in de Hoofdvaart terecht kwam. GRONINGEN. Een fel'le brand heeft maandag aan de Woldweg te Oostenhoogebrug (gemeente Gronin gen) twee opslagloodsen in de as ge legd. AMSTERDAM. Dr. H. J. Witteveen minister van financiën, heeft maan dag onder grote belangstelling uit kringen van bankwezen en bedrijfs leven het nieuwe kantoorpand ge opend van de Nederlandse Crediet- verzekering Maatschappij aan de Aimsterdamse Keizersgracht. LEERSUM. Maandagmorgen is te Leersum de 22-jarige J. van Meenen uit Leersum met een vrachtauto, rij dend vanaf de hoofdstraat in de richting rijksweg Leersuan-Doorn, vermoedelijk door te hoge snelheid of de gladheid van het wegdek in een ibooht tegen een boom gereden. De man werd zwaar gewond in de auto aangetroffen en overgebracht naar het Algemeen Ziekenhuis te Zeist ,waar hij is overleden. HAAFTEN. Maandagmiddag is in Tuil, onder de gemeente Haaften, de 77-jarige mevrouw M. van Boggelen uit de Waaldamdij'k te Haaften door een personenauto bij het oversteken yan de weg gegrepen. Zij was op slag dood. Slachtoffers door aardverschuiving op Bali DJAKARTA, 10-2. Veerlig men- sen zijn om het leven gekomen en acht ernstig gewond door een grond verschuiving, die veroorzaakt werd door hevige regenval in het Balinese dorp Djakoela Boeleleng. Dit meldt het Indonesische persbureau Antara. Dertig huizen werden verwoest. .EVERETT, 10-2. De Boeing 747, 's werelds grootste transportvlieg tuig, heeft zijn eerste proefvlucht ge maakt. Het toestel, dat was opgeste gen van Paine Field op rond 30 km. ten noorden van Seattle, bleef ech ter maar 77 minuten in de lucht jn plaats van de voorgenomen 2Vz uur. De vlucht werd bekort omdat de vleugelkleppen niet goed functio neerden. De 350 ton wegende Boeing 747 die 490 passagiers kan vervoeren, moet volgens de plannen op grote hoogte een snelheid van 900 km. per uur kunnen halen. Zondag kwam het vliegtuig echter niet boven de 5.000 meter en vloog het nog geen 450 km. per uur. TANANARIVE, 10-2. De wervel storm .met de codenaam „Dany" die in het weekeinde Madagascar heeft getroffen, heeft aan vijftien mensen het 'leven gekost. Elf personen wor den vermist en elf liepen verwon dingen op, terwijl 25.000 mensen dakloos zijn geworden. Verscheidene weg- en spoorwegverbindingen zijn verbroken. De schade welke aan de landbouw is aangericht, valt nog niet te schatten. De storm trok van oost naar west over het zuidelijke deel van het eiland. De hoofdstad Tana narive lag buiten de baan. Mannen zaten een nacht op koude pier BRUSSEL, 10-2. De Belgische luchtmacht heeft maandagochtend een helikopter ingeschakeld om drie vissers en twee getijde-opnemers te verlossen, die sedert zondagnamid dag op het uiteinde van een der Oostendse pieren geïsoleerd zaten. De mannen raakten van de vaste wal geïsoleerd, toen de staatspakket- boot „Rine Astrid" zondagnamiddag bij het binnenvaren van de haven in een sneeuwstorm de pier raakte en er een gat van dertig meter in sloeg. Het schip zelf werd nauwelijks be schadigd. Direct werden reddingspogingen ondernomen, doch die moesten we gens het slechte weer gestaakt wor den. De vijf mannen brachten de nacht door in het gebouwtjedat voor de getijde-meters aan het einde van de pier is gebouwd. Ze kregen tijdens de nacht al gauw brandstof- gebrek, waarop maandagochtend tot de redding met eèn helikopter werd besloten. Enorm wapendepot gevonden in Z.-Vietnam SAIGON, 10-2. Zuidvietnamese troepen hebben een groot wapenar senaal van de Vietcong ontdekt op ongeveer honderd km. ten noorden van Saigon. Volgens een woordvoer der in de hoofdstad is het de groot ste voorraad zware wapens die ooit gevonden is. De voorraad omvatte onder meer 200 raketten van twee meter lang, aoht raketwerpers, 39 granaatwerpers, 15 machinegeweren en 323 andere geweren. Grote voorraad hasjiesj in West-Duitsland in beslaggenomen KOBLENZ, 10-2. De Westduitse politie heeft in Giessen en Fi ank- fort in totaal 500 kg. hasjiesj in be slag genomen, die een internationale 'bende het land binnengesmok keld, Als vermoedelijke importeur is een 54-jarige Libanees in hechte nis genomen. Voorts zijn een 39-ja- rige buitenlander en zijn Duitse vrouw aangehouden, omdat zij be middeling zouden hebben verleend. ROTTERDAM, 11-2. Op de Nieu we Waterdeg ter hoogte van de berghaven in Hoek van Holland is maandagnacht de Nederlandse kust vaarttanker „Dutch Spirit" (600 ton) in aanvaring gekomen met de Fran se tankboot „Francois L. D." (16.500 ton). De „Dutch Spirit" liep zware scha de aan stuurboordzijde op, waardoor 's HERTOGENBOSCH, 10-2. De advocaat-generaal bü het gerechts hof te 's Kcrtogcnbosch, jonkheer mr. Witsen-Elias, heeft maandag tegen de 29-jarige Trees K. uit Kerkdriel 8 jaar gevangenisstraf inct aftrek van voorarrest geëist. Zij heeft bekend in 1966 haar vriend J. H. te hebben vooi'gesteld om haar man en zijn vx-ouw door verdrinking om het leven te brengen. Tegen H. heeft de advocaat-generaal vorige week 20 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorari'est geëist. De vex-dachte K. V. was door de recht- bank te 's Hertogenbosch vex'oox'deeld tot 10 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest nadat de officier van justitie 6 jaar met aftrek had geëist. Een eivolle publieke tribune hoor de maandag hoe de geheel verslagen vrouw opnieuw de bekentenis af legde hoe zij op de gedachte was ge komen de beide mensen die haar vermeende geluk in de weg stonden van het leven te bex'oven. In tegen stelling tot H., die na zijn aanvanke- .lijke bekentenis bij de politie en vechter-commissaris, hu steeds vol houdt dat er geen opzet in het spel is geweest verklaax'de zij dat er al hex'haaldeüjk over het moox-dplan was gesproken. Linikse studenten in west-Berlijn hebben maandag met protestacties gedreigd tegen het bezoek van pre sident Nixon aan west-Berlijn, dat voor 27 februari is vastgesteld. een aantal tanken lek raakte. Uit de lekken stroomt een deel van de la ding, het uitei-st giftige maar niet bx-andbare termiol. De kustvaarder maakt zware slagzij. De aanvax'ing geschiedde in een zware sneeuw storm waardoor het zicht beperkt was. De „Dutch Spirit" kwam van Rotterdam en was op weg naar zee, terwijl de „Francois L. D." net de Nieuwe Watex-weg was binnengelo pen. Voor de bemanning van beide schepen bestaat geen gevaar. Zowel de „Dutch Spirit" als de „Fi-ancois L. D." gaan naar Rottex-dam waar de schade zal worden opgenomen. De zwaar gehavende „Dutch Spirit" zal voor deze reis assistentie nodig heb ben. De „Francois L. D.", die veel minder schade opliep, kan de reis naar Rotterdam op eigen kracht ma ken. 'BONN. De Bonds republiek is niet in staat kernwapens te maken om dat de daarvoor noodzakelijke tech nologische voorwaarden ontbreken. Het liigt ook niet in het voornemen van Bonn deze voorwaarden te scheppen. Dit heeft de Westduitse minister voor wetenschappelijk on derzoek, Gerhard Stoltenberg, vrij dag op een persconferentie in Bonn verklaard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2