VERDRIJF 1 VERKOUD- H„B„D(g> AGENDA Burgemeester A. A. van Eeten over recreatie in de gemeente WITTE KRUIS Nieuwe arrestaties in Bilbao (Spanje) STREEKNIEUWS Tankwagen met gasolie kantelde na botsing op de Zeelandbiug Levercirrose: een welvaartskwaal Om stichting gezinsvervangend tehuis gehandicapten op S.-D. Zwaargewonde Biafranen naar Europa Gemeenteraad Duiveluiid ÜU1VELAXD, 10-2. Op de maan dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Duiveland, in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, heeft burgemeester A. A. van Eeten de jaarrede 1968 uitgesproken, waar in hy in eerste instantie wees op de goede produktieresuitate» in de landbouw, maar de aanzienlek min dere financiële resultaten. „Het wordt in deze sector van het be drijfsleven een zorgelyk iets". Ook de vooruitzichten in de land bouw stemmen niet hoopvol, zo /er- volgde de burgemeester, daar er nu reeds prijsverlagingen worden aan gekondigd en de stemmen die aan dringen op schaalvergroting talrij ker en indringender worden. Reeds thans is studie nodig toe tot meer aanvaardbare oplossingen te komen. In de tuinbouw lag het wat gemak kelijker. De bollencultuur gaf zeer goede resultaten te zien; de groente teelt was redelijk, maar de financi ële uitkomsten van de fruitteelt wa ren ronduit slecht. Optimisme intus sen over de landbouwhandelsbedrij- ven. Een bestaand bedrijf krijgt er 1600 m~. vloeroppervlakte bij en vergunning voor een andere, even eens belangrijke, uitbreiding, werd verleend. Er waren geen industriële vesti gingen. Een CmeubeDzaak te Ooster- land breidde uit; een industrie wis selde van eigenaar. Met de recreatie gaat het in stijgende lijn, gelet op het toegenomen aantal overnachtin gen. Met de accomodatiemogelijkhe- den loopt het niet, zoals we graag zouden willen. Het wachten is op een goedgekeurd bestemmingsplan. Een ontwerp komt in maart in be handeling. Het college betreurt de trage gang van zaken. Het is niet te LAND- EN TUINBOUW Akkooril over loonadvies tuinbouw UTRECHT, 10-2. Werkgevers en werknemers in de sociale commissie tuinbouw van het Landbouwschap zijn tot overeenstemming gekomen over een loonadvies voor de tuin bouw. Dit advies - aan de gewesten - houdt in een verhoging van de weeklonen met f 9 (plm. 6,2 procent), alsmede een arbeidstijdverkorting van 65 uur per jaar. Verdeling van de werktijdverkorting over het jaar moet in de gewesten nader worden uitgewerkt. Onder de tuinbouw-C. A.O. vallen naar schatting 15.000 werknemers. Veel ideeën in de bus DEN HAAG, 10-2. „Een onver wachte toevloed van waardevolle ideeën waarvoor vele en dikwijls hoge premies worden toegekend" is oorzaak dat het bedrag van 120.000 gulden, dat op de begroting 1968 van het ministerie van binnenlandse za- iken onder „uitgaven verband hou dende met de ideeënbus" was uit getrokken, met 30.000 gulden moet worden verhoogd. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend dat beoogt deze 'begrctingsoverschrijding- en andere, tot in totaal ruim 342 miljoen gul den, voornamelijk ten gevolge van salaris- en pensioenverhogingen - goed te keuren. Advertentie f Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien V dema39'' J verwonderen, dat men er wel eens moedeloos onder wordt. Met name voor Ouwerkerk zou het college de plannen graag verwezenlijkt zien. Recreatie bü Sirjansland De gemeente krijgt te maken met de recreatie bij de Ouwerkerkse kre ken en aan de noordkant van de ge meente (bij Sirjansland). Voor het gebied zuidwest-zijde van Sirjans land is een bestemmingsplan in voorbereiding. De entourage hier is geschikt, er is rust, er is een water- sportgebied vlakbij (Grevelingen) en de grond is'geschikt voor het bedrij ven van recreatie. Bij de pogingen het plan te reali seren, wordt niet veel medewerking ondervonden. De inzichten van het college worden ook niet gedeeld door de samenstellers van de structuur schets Schouwen-Duiveland, het- ageen een ernstige teleurstelling be tekent. In een besprekingsvergadering is van Duivelar.dse zijde dan ook reeds het woord „onaanvaardbaar" geval len. Het moet een evidente zaak zijn, dat de gemeente wil mee profiteren van de zoete recreatie, die mogelijk wordt aan het Grovelingenbekken. De verlangens dienen niet uit te gaan naar groot-industrie, want re- creatiègebieden niet te ver van de grote industriecentra dienen er te blijven, aldus burgemeester Van Eeten. BILBAO, 10-2. In de Noordspaan- se stad Bilbao zyn in het weekeinde zeker 47 arbeiders aangehouden in verband met een serie stakingen on protesten tegen de noodtoestand die generaal Franco onlangs heeft afge kondigd. Sinds de stakingen tien dagen ge leden begonnen, zijn in Bilbao nu 60 personen gearresteerd; 15.000 tot 20.G00 arbeiders werken niet en vijf fabrieken zijn gesloten. In de rest van Spanje schijnt het kalm te zijn. Dit geldt ook voor de universiteit van Madi*id, waar maan- GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1969 Geboren: 1. Jan Marinus, zoon van Hubreeht Pieter Bouwman en Pie- ternelle Cornelia Roskam (Haamste de); 3. Martin Jacob, zoon van Jan Aart in 't Veld en Ria Ploni Boude- wijns (Haamstede); 5. Simone, doch ter van Maz-inus Abraham van der Have en Anthonia van de Sande (Re- nesse); 8. Manon, dochter van Willem Peter Gilijamse en Petronella Johan na Maria Smulders (Renesse, geboren te Zierikzee); 15. Olaf Michel Tjong Tek, zoon van Bing Gwan Oei en Ida Baumann (Haamstede); Johannes Cornelis, zoon van Daniël Hendrik Hoogerwerf en Janna Neeltje Cor nelia Bom (Renesse); 30. Wilhelmina Huberta, dochter van Elieza Hu breeht Bouwman en Helene Kriste- lijn (Renesse, geboren te Zierikzee); 31. Machiel Maximiliaan, zoon van Peter Galjaard en Cornelia Pleuntje Bijnagte (Haamstede, geboren te Zie rikzee). Overlijden: 3. Janna van den Hoek, 72'jaar, weduwe van J. Gloüde (Re nesse, overleden te Breda); 9. Her- manus Slaager, 78 jaar, echtgenoot J. de Jonge (Burgh); 11. Krijna Pie- trnella Steur, 95 jaar, weduwe van C. P. Dalebout (Haamstede); 13. Cor nelia Maria Lodewijk, 95 jaar, we duwe van J. Lievense (Haamstede); 17. Jacoba Boot, 63 jaar, gehuwd met J. M. Dalebout (Haamstede); 22. Wil helmina van Westervoort, 90 jaar, weduwe van I. Lemsom (Renesse). Vertrokken: 2. mevrouw M. M. Geelhoed (Noordwelle) naar Elle- meet; 2. P. C. van der Arend en echt genote (Haamstede) naar Rotterdam; 14. C. de Later en echtgenote (Burgh) naar Rottterdam; 15. J. Reitsma en gezin (Haamstede) naar Bergen aan Zee; 16. P. F. G. Sanna (Haamstede) naar Karachi; 22. G. F. Tomey en gezin (Renesse) naar Ouddorp; 22. D. J. van der Linde en echtgenote (Burgh) naar Brouwershaven; 29. K. G. van Heest (Haamstede) naar Poor- tugaal. Aantal inwoners per 1 februari 1969: 4182. GRONINGEN. Het oudste huis in de stad Groningen, daterend uit de 15de eeuw is door Th. Nieumeijer N.V. aangekocht en direct daarop aangeboden aan de gemeente Gro ningen als jubileumgeschenk in ver band met het in juni van dit jaar te vieren 150-jarig bestaan. dag voor het eerst sinds de universi teit drie weken geleden wegens on geregeldheden werd gesloten, weer examens werden afgenomen. Excursies Jeugdvogelwacht De Jeugdvogelwacht Schouwen- Duiveland organiseert op zaterdag middag 22 februari a.s. voor jeugd leden in de Westhoek een strand- wandeling. De start vindt plaats om 2 uur bij de trap. De jongelui van Zierikzee en omgeving gaan de om geving van Ouwerkerk verkennen. Als vertrekpunt, zelfde tijd, is aan gewezen de caissons. „De Dwergstern", periodiek van de Jeugdvogelwacht 'Dezer dagen verscheen het eerste nummer van „De Dwergstern", het periodiekje van de Jeugdvogelwacht. De samenstelster, mevr. E. S. van Leeuwen-Mennema uit Zierikzee, is er met medewerking van een aantal schrijvende lezertjes en lezeressen in geslaagd een keurig geschriftje te laten verschijnen. Dc jeugd kan bo gen op een zeer instructief werkje, dat met graagte gelezen zal worden. In „De Dwergstern" worden een aantal wandelingen aangekondigd, waarvan de eerste gehouden worden op zaterdag 22 februari, 's Middags om 2 uur wordt gestart bij de trap te Westenschouwen voor een strand wandeling. Te Ouwerkerk, eveneens om 2 uur, een wandeling in de om geving met als startplaats de cais sons. Mevr. van Leeuwen oppert verder het plan om in de „Botanische tuin", die mettertijd achter het Graven steen in Zierikzee verschijnt, de wil de planten die op Schouwen-Duive land voorkomen, aan te brengen. De jeugd zal hierbij moeten helpen. Me vrouw Van Leeuwen had gedacht om dit voorbereidend werk na schooltijd te doen uitvoeren. Bijzondere plan ten zijn dan ook welkom op het adres Havenpark 34 te Zierikzee. Een plan dat moet slagen, want Schou wen-Duiveland bezit een prachtige „wilde" flora, die bijeengebracht in deze tuiin een waar lustoord zullen 'kunnen vormen. ZIERIKZEE „Blikschade" bij botsingen Gisteren (maandag).morgen om streeks 10 uur kwamen op het kruis punt Balie, Weststraat en Raam straat twee personenwagens tenge volge van de gladheid van de weg met elkaar in botsing. Daarbij wer den de auto's, bestuurd door J. B. en K. v .d. O. uit Zierikzee, beschadigd. J. D. C. B. te Zierikzee slipte met zijn auto in de Hoofdpoortstraat en kwam in botsing met de geparkeer de wagen van C. P. v. d. B. Er ont stond enige schade. Ook deze botsing was een gevolg van de gladheid. Bouwrijp maken gronden plan-West Op maandag 24 februari om 11 uur zal de eerste bak de grond in gaan voor het bouwrijp maken van gron den in het bestemmingsplan West. Eeuwfeest R.S.G. „Professor Zeeman" Cp een maandagavond in het schoolgebouw aan de Manhuisstraat gehouden vergadering van de Eeuw feestcommissie R. S. G. „Professor Zeeman", onder voorzitterschap van de lector drs. P. Vis, hebben ver tegenwoordigers van de verschil lende ondercommissies rapport uit gebracht over de stand van zaken. De voorbereidingen tot het samen stellen van een herdenkingsboek zijn een eindweegs gevorderd. Hierover rapporteerde de voorzitter van de commissie, de cud-rector dr. J. J. Westendorp Bcerma. Als de prijs van het boek binnen een bepaalde limiet kan worden gehouden, zal het her denkingsboek 100 pagina's tekst van velschillende medewerkers en 50 foto's) kunnen worden uitgegeven. Moeilijk blijkt het zalenprobleem te liggen, omdat juist in de feest- week in oktober de Concertzaal niet beschikbaar zal zijn in verband met de voorgenomen verbouwing, die iets langer op zich laat wachten dan oorspronkelijk gedacht. Dit geeft zor gen aan de commissie belast met het uitvoeren van een schoolmusical. Het feestdiner zal worden gehou den in „De Ark" te Renesse. Voor de feestrede is reeds contact gezocht met een thans prominente oud-leer ling van de school. Al zit er duidelijk schot in deze feestzaken, er moeten toch nog heel wat problemen worden opgelost. Ge rekend wordt dat men straks over 'n duizendtal adressen van oud-leer lingen zal kunnen beschikken Velen hebben reeds gereageerd op oproe pen in verschillende dagbladen. Voor al de adressencommissie staat voor een zware taak. In totaal zal' aan de cud-leerlirgen in de loop van de tijd een drietal circulaires uitgaan. ZIERIKZEE. 11-2. Een tankwa gen geladen met iVi ton gasolie is gisteren (maandag) op dc Zeeland- brug gekanteld. Dc tankwagen, die werd bestuurd door T. R. A. uit Slie- drecht, was ingereden op een voor hem rüdendc vrachtwagen die was geslipt en dwars op de rijbaan kwam te staan. Op de brug ontstond een grote ravage. Dc vrachtwagen kwam in een slip en botste tegen de leuning aan de waterkant die over een leng te van zeventien meter werd bescha digd. De tankwagen reed op de vrachtwagen in. sloeg om zijn as, be schadigde de railing van het rijwiel pad over een lengte van veertig me ter en kantelde tenslotte. Zowel de vrachtwagen als de tank wagen werden zeer ernstig bescha digd en zijn vrijwel „total loss". De chauffeur van de vrachtwagen, H. T. E. uit Dinxperloo (G.) kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld naai huis terugkeren. Tankwagen-chaut- feur A., die eveneens verwondingen opliep, bleef afgelopen nacht in het ziekenhuis in observatie maar mocht heden (dinsdag)mórgen naar huis te rugkeren. De botsing ontstond ongeveer op het midden van de brug. Uit de tank van de gekantelde wagen liep weinig gasolie. Met zand, dat speciaal moest worden aangevoerd, werd de uitlo pende olie ingedamd. Niet alleen dc rijkspolitie was gealarmeerd maar ook de Zierikzeese brandweer werd - volgens voorschriften in dergelijke gevallen - gealarmeerd en verder werd hulp geboden door de Wegen wacht en personeel van de brug- maatschappij. De politie zorgde ervoor dat na het ongeluk het verkeer op gang werd gehouden totdat de tankwagen dooi de kraanwagen van de fa. gebr. De Jonge - onder toezicht van de brandweer - was weggesleept naar het parkeerterrein bij De Val. Assis tentie werd ook verleend door de verkeersgroep van de rijkspolitie. C.J.V. „Samen Verder" Op vrijdag 14 februari vieren de senioren van de C.J.V. „Samen Ver der" het jaarfeest in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw. Opge voerd zal worden het stuk: „De lok roep van het leven", waaraan een elftal speelsters en spelers zal deel nemen. Afd. Vereniging Bijenteelt Op zaterdag 15 februari a.s. wordt in Concordia de jaarvergadering ge houden van de afdeling Schouwen- Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land. Op deze vergadering zullen enkele bijenfilms worden vertoond door de iheer A. J. van Willegen van het Rijksbijenteeltconsulentschap. Bewusteloos aangetroffen bejaarde vrouw overleden Vrijdag jl. heeft de rijkspolitie al hier zidh toegang verschaft tot de woning van de bejaarde mevr. de wed. Q.-S. aan de Steiltjesstraat. De hulp van de politie en van een arts was ingeroepen omdat de buren on gerust waren geworden vanwege het feit dat de 77-jarige mevr. Q. zich al en'kele dagen niet had vertoond. De vrouw werd in bewusteloze toe stand aangetroffen op de zolder van haar woning. Zij overleed enige tijd later in ihet ziekenhuis. Mevr. Q. moet door een beroerte zijn getrof fen. HAAMSTEDE Dienstbussen gingen glijden op gladde wegen HAAMSTEDE, 10-2. De toestand van de wegen heeft maandagmorgen twee autobussen parten gespeeld. Omstreeks kwart voor acht reed een bus van -toeringcarbedrijf Van Oeveren de Serooskerkseweg af, in de richting Haamstede. In de lange booht, even voorbij boerderij Lek- kerkeék (waar reeds meer auto's ver ongelukten), reed de bus, bestuurd door de heer N. Hagens uit Zonne- maire eenvoudig rechtdoor, ondanks het feit dat de chauffeur zijn stuur in de juiste richting draaide. Het was onbegrijpelijk, maar de 8500 kg. we gende D.A.F. bleef overeind en ging als „een zeeschip" te water. Nog enige meters ploegde de bus zich voort over de bodem der sloot en bleef toen staan. De chauffeur kwam met de schrik vrij en kreeg een lift naar Zierikzee om een andere bus te halen. In de loop van de morgen O arriveerde de zware A.M.Z.-kraan uit Goes die te kwart voor twaalf de bus weer op de weg zette. De schade is vrij aanzienlijk doch viel uiteindelijk nog mee. De R.T.M.-dienstbus die te 9.40 uur uit. Burgh vertrok, reed op de Kloosterweg te Haamstede nabij de villa „Boslust" van de weg af en schoof de bosjes in. De bus werd aan de voorzijde licht beschadigd 'doch kon, na vlotgetrokken te zijn, zijn rit vervolgen. De chauffeur, de heer J. D. uit Haamstede en zijn passagiers bleven ongedeerd. Ook hier moet de oorzaak gezocht wor den in plaatselijke gladheid van de weg. Toch was in de vroege morgen al door personeel van de Prov. Wa terstaat gestrooid. Slippartijen als gevolg van de gladheid Zaterdag en zondag zijn in de Westhoek, tengevolge van de 20 cm. sneeuw (gemeten bij de vuurtoren), diverse auto's geslipt. Op de Seroos kerkseweg kort bij de beruchte bocht reed een inwoner van Terneuzen de sloot in. Zijn vrouw moest zich bij de plaatselijke arts laten behande len. Verder reden in de omgeving van Haamstede en Burgh andere wagens de sloot in, zonder persoon lijke ongelukken. Ook op de Meel dijk was bet glad. Hier „schoven" enkele auto's, doch bleven gelukkig op de rand hangen. De omstandigheden legden het personeel van Waterstaat en ge meente tot ver in cïe nacht een zwa re en moeilijke plicht op. SEROOSKERKE Geslaagde avond Doipsgemeenschap Op zaterdag 8 februari jl. werd vanwege de Dorpsgemeenschap een toneeluitvoering gegeven, die werd verzorgd door de K.V. ,,DOSKO"van Noordwelle. Ondanks de zeer slech te weersomstandigheden kon de voorzitter van de Dorpsgemeenschap toch een behoorlijk aantal bezoekers welkom heten. Het blijspel „n Zee man ging passagieren", werd vlot gebracht en de toneeltjes waren soms dermate hartverwarmend, dat de geleden koude tijdens de tocht naar het Dorpshuis, spoedig was ver geten. Na afloop van de voorstelling ontvingen de spelers, behalve een gul applaus, een 'kleine surprise als stoffelijk blijk van waardering voor het vertoonde. Ze hadden het ruim schoots' verdiend. De Dorpsgemeen schap kan op een gezellige en ge slaagde avond terugzien. ZONNEMAIRE Jaarvergadering „Volksonderwijs" Donderdag 13 februari a.s. zal de plaatselijke vereniging van „Volles- onderwijs" haar jaarlijkse ledenver gadering houden. Verschillende be langrijke punten zullen worden be handeld, o.a. de propaganda-avond, bestuursverkiezing enz. Alle leden worden verzorgd aanwezig te zijn. uiteraard ook huisgenoot-leden. GENEVE, 10-2. Door het toene mend alcoholgebruik heeft levercir rose - verschrompeling van de lever - zich in de afgelopen tien jaar ont wikkeld tot een soort „welvaarts kwaal". Uit een onderzoek van de wereldg ezond'heid so rga n i s a ti e, waar- van de resultaten maandag in Ge neve zijn bekend gemaakt, blijkt dal het aantal ziektegevallen met dode lijke afloop sinds 1956 vooral is ge stegen in landen als Oostenrijk, Bel gië, Tsjeoho-Slowakije, Frankrijk, West-Duitsland, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten. Levercirrose leidt bij alcoholici in driemaal zoveel gevallen tot de dood als bij niet-alcoholici. Frankrijk staat met 342 sterfgevallen per één miljoen inwoners bovenaan de lijst gevolgd door Portugal met 304. In West-Duitsland steeg het aantal do den als gevolg van genoemde ziekte in tien jaar van 137 tot 225 per één miljoen inwoners. 'Ook wat ihet direct door alcohol misbruik veroorzaakt aantal sterf gevallen betreft staat Frankrijk met 120 gevallen per één miljoen inwo ners in de eerste plaats. In andere landen ligt dit aantal gemiddeld on geveer op 12. Omlerzoek naar economische machtsconcentraties? UTRECHT, 10-2. II'. J. Bosma, voorzitter van het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen, is voor stander van een grondig onderzoek naar eventuele economische macht- concentraties, naar het „lijnenspel" en „de 200" van N.K.V.-voorzitter P. J. J. Mertens Ir. Bosma erkent in een interview in „Ruim Zicht", het orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond, dat commissarissen uit een te enge groep worden gerecruteei'd en dat men vaak mensen van een bepaalde politieke richting, dat wil zeggen „rechtse figuren" kiest. Wat hem betreft is er niets tegen om bij toe komstige vacatures eens wat verder rond te kijken. Statulencoinmissie samengesteld op vergadering GENEVE. 10-2. Eenenvijftig ern stig gewonde Biafranen zullen met een door het internationale comité van het Rode Kruis gehuurd .vlieg tuig naar Europa vervoerd worden, waar zy aan nationale Rode Kruis verenigingen overgedragen zullen worden. Dit transport /.al over con dag of tien worden uitgevoerd. De betrok ken Biafranen zijn militairen en bur gers die ter plaatse niet de vereiste behandeling kunnen krijgen. Zij /.ui len in Denemarken, Frankrijk, Ita lië, Noorwegen en Zwitserland ver der behandeld worden. De wereld federatie van oudstrijders vérleent haar medewerking bij deze operatie. Het internationale Rode Kruis be reidt de ontvangst voor in Europa van nog een vijftigtal ernstig gewon de Biafranen en heeft reeds van de zijde van het Oostenrijkse en hel Ne derlandse Rode Kruis aanbiedingen tot hulpverlening ontvangen. ZIERIKZEE, 10-2. In het Ned. Herv. verenigingsgebouw vergaderde dc Oudervereniging van dc Beatrix- school. samen met dc kerkeraden van Schouwen-Duiveland, met het doel weer een stap verder te komen met het realiseren van een stichting, die een gezinsvervangend tehuis voor gcestclyk gehandicapten kan gaan exploiteren. De voorzitter, dc heer P. de Graaf, opende dc vergadering en kon een redelijk aantal vertegenwoordigers van kerkeraden welkom heten. Spre kers memoreerde in het kort waar om zij uitgenodigd waren, n.l. om medewerking te verlenen aan het totstandkomen van een gezinsver vangend tehuis. Naar aanleiding hiervan stelden verschillende aanwe zigen vragen. Een vraag kwam voor al naar voren n.l. wal kost het de kerk. De heer Moorman beantwoord de deze vraag. In principe hoéft hel de kerk niets te kosten. Er wordt al leen van de kerken gevraagd of ze voor een bepaald bedrag per doop lid b.v. garant willen staan voor rente en aflossing. Hebben zij echter geld over om als lening te verstrek ken dan is dit ook welkom. De ex- ploitalie levert geen verlies op, daar het totale exploitatiebedrag gedeeld wordt door het aantal aanwezige pu pillen en zo de verpleegprijs per dag wordt vastgesteld. Het zal duidelijk'zijn dat men het voordeligst werkt als het tehuis he lemaal vol is. Ook de vrij dure aan loopkosten zijn hierin gecalculeerd. De mogelijkheid beslaat eventueel dat de verpleegprijs later zakt, daar renté en aflossing minder worden. Dit hangt ook van andere factoren af. De moeilijkheid is een zekere drempelvrees te overwinnen bij de gezinnen die een pupil hebben die voor toelating in aanmerking komt. De praktijk heeft uitgewezen dat als het tehuis er eenmaal staat het snel vol komt. De sociaal pedagoog, dc heer Holleman. had al een aantal gezinnen bezocht die positief tegen over toelating stonden. Er word nog maals gewezen op dc urgentie van totstandkoming van hef tehuis want. hoe langer er gewacht wordt des te hoger kan de nood gestegen zijn in de gezinnen die een pupil hebben. De bedoeling was verder dal de kerken deze avond kandidaten zou den stellen voor het bestuur. Ver schillende echter wilden eerst nog met hun kerkcraad al het gehoorde bespreken. Besloten werd een com missie te benoemen die de statuten zal voorbereiden. Deze statuten wa ren al aanwezig in grote lijnen. Ge zien de lange tijdsduur van het be spreken hiervan werd dc afgevaar digden beloofd dat de commissie ze verder uit zal werken en ze nadien op zal sturen aan de kerkeraden. Deze zullen ze dan bespreken, waar na ze hopelijk in een volgende ver gadering vastgesteld kunnen wor den. Dc commissie beslaat uit ds. L. Faber uit Ouwerkerk namens dc Ned. Herv. Kerk, ds. D. Jansma uil Zonncmaire namens de Geref. Kerk, de heer M. A. Goudzwaard uit Zie rikzee namens de Chr. Geref. Kerk, de heer M. Stouten uil Oostérland namens do Geref. Gemeente, dc heer M. A. Sweerc namens do R.K. kerk en dc heren J. do Jonge en M. Moer man namens dc oudervereniging. Dinsdag It februari Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, U.V.V.-ontspanningsavond voor de bejaarden. Mondragon, 2.15 uur, afd. Schouwen Plattelandsvrouwen. Brouwershaven Hotel Ringelberg. 8 uur, alg. leden vergadering V.V.V. Jeugdgebouw. 7.30 uur, toneelavond voor de bejaarden. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur Pomona/N.F.O. Woensdag 12 februari Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensoeiëteit N.C.V.B. Concordia, 6.45 en 9 uur, vertoning filmdocumentaire over Zierikzee, (Ned. Blindenbond). Donderdag 13 februari Zierikzee Concordia, 8 uur, ledenvergadering Vereniging voor Openbaar Onder wijs. Lagere Technische School, bestuurs kamer, 7.30 uur, ledenvergadering Ver. „Ambachtsschool". Huis van Nassau, 8 uur. Vereniging voor Bedrijfsverzorging Sch.-D. Dreischor De Drie Schorren, 3.45, 6.45 en 9.00 uur, filmdocumentaire over Drei schor, (Ned. Blindenbond). Zonnemairc Jaarvergadering „Volksonderwijs". Twee Nederlanders omgekomen in Miinchen ZAANDAM, 10-2. Bij een verkeers- ongeval in Miinchen zijn in het weekeinde twee inwoners van Zaan dam om het leven gekomen. Het zijn de 59-jarige coupeur G. J. Reijiling en de 46-jari'ge belastingconsulent J. P. van Beelen. Hun echtgenotes zijn met ernstige verwondingen m een ziekenhuis ih Miinchen opgenomen. Scheepvaarlberichten Atys, 10-2 te Singapore. Alchiba, 10-2 105 m. NO Recife naar Santos. Ameland, 9-2 Curagao naar Dakar. Calamares, 9-2 5 m. N Haiti naar Bremerhaven. Esso Amsterdam, 10-2 pass. Mona eil. naar New York. Gulf Swede, 10-2 20 m. Z Albany naar Whangarei. Kenia, 9-2 770 m. O Bermuda naar Curagao. Kara, 10-2 300 m. ZZW Bombay naar Perz. Golf. W Twee Israëlische vliegtuigen heb ben maandagavond een aanval uit gevoerd op Arabische gucrülaposten ten zuiden van de Dode zee nadat een Israëlisch dorp bestookt was met mortiergranaten, zo deelden militai re 'kringen in Tel Aviv mee. SNEEUW Bij alle slobber is die sneeuw toch ook wel grappigzeg maar enorm grappig. Men mag dit wel een ietsje schizofreen noemen, maar de sneeuw gaf dezerzijds aanleiding op het middernachtelijk uur tot enkele flin ke lachbuien. Sneeuw is sereen en zuiver en vooral in de blankte van een stille winternacht, wordt het eerder plechtig en ernstig en dat was hel ook wel, maar ook grappig. Op de Gracht weg banjerend door de sneeuw, die nog steeds een vlijtige aanvulling kreeg, ving het carillon van de Zuidhavenpoort te spelen aan. Als voorspel op de twaalf laat ste slagen van alweer een dag, kwa men er de wonderlijkste neuzelklan- ken uit dit carillon. Onmiddellijk was daar de associatie met de nCus- vran van de reclame, de onsmake lijke inbreuk op de avondboterham: me neus is festopt". Ditmaal dan was onze tweede beiaard „festopt", want flink wat sneeuw moet naar binnen zijn gewaaid en had zich (hoorbaar) aan de bellen gehecht. Zelfs een geluidstechnicus kan deze vreemde mengeling van af gedempte klanken niet zo maar te voorschijn toveren. Hier een „ping" en daar een „pang" en dan een mini-flardje van de melodie, enfin de bellenneu- zen zaten „festopt". Even verder op u-as de jeugd be zig geweest. Resultaat een. sneeuw pop, die met hel hoofd duidelijk uit hel lood hing. Hel resultaat was een mengsel van clowneske vrolijkheid, die de pop uitstraalde en een nostal gisch 7ieigen naar de (wille) aarde. Opgeteld ook een komisch effekl, maar het valt weg tegenover de ma nipulaties van een verlaat poesje, dat de wereld opeens zo onrustba rend veranderd zag. Een poezestap is een poezestap; dat is normaal, maar ditmaal zakte poes tot diep aan de buik in de sneeuwmassa. Ze stond dan - zeg maar - muurvast en tilde één poot uit de brei om daarmee te zoeken naar steun voor de volgende schrede. Maar er was geen steun, want alles was voorzien van een laag. waar je ook als poes eenvoudigweg doorheen zakte. Hoewel het dier om medelijden vroeg en het ook kreeg, was zij spe cimen van het meest komische wln- terbeest, dat zich in deze contreien ophield. Met opgeheven kop boven de sneeuw en de achterpoten één voor één uitschuddend en tastend met de voorpoten, was het allemaal goed voor nog ccn brokje in hej mo- zaick van lachwekkende snecuwdin- gen. Sneeuw, een slobberpartij, maar soms ook grappig! SC1HEREI LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1