Goede gang van zaken Ver. Ziekenhuisverpleging Noordgouwe gehouden verj Zwembad voor de koning Voor 35 jaar STREEKNIEUWS SLAPEN Tijdige dekkingsmaatregelen brachten uitkomst NOORDGOUWE. 7-2. De Vereni ging voor Ziekenhuis Verpleging, ge vestigd te Noordgouwe hield deze week de jaarvergadering in hotel v. d. Weijde alhier. De voorzitter, de heer D. Rentier, stelde in zijn ope ningswoord vast dat 1968 een bijzon der duur jaar is geweest. Wanneer niet tijdig dekkingsmaat regelen waren genomen via de weg van herverzekering, had het bestaan van de vereniging wel eens op het spel kunnen komen te staan. On danks de grote uitgaven wilde de voorzitter benadrukken dat de „Eer ste Rotterdamse", waarbij de her verzekering loopt, alle uitkeringen op coulante wijze en correct heeft uitgevoerd. Uit de door de penningmeester, de heer J. W. Roskam weer uitstekend verzorgde verslagen, bleek dat in 1968 aan de leden werd uitgekeerd een bedrag van f 10.714,48. Dit be drag betreft 15 gevallen met in to taal 178 ligdagen. Dit is bij een le denbestand van 75 opmerkelijk veel, maar omgerekend per geval toch ook weer niet abnormaal. De invoering van vergoedingen bij poliklinische hulp per l juli '68 heeft uitstekend gewerkt. Het verschil tussen het bij herverzekering afge sproken bedrag per ligdag (f 3,- per ligdag), kon door de vereniging uit eigen kas worden bijgepast. Inkom sten en uitgaven bleven voor de verenigingskas in '68 in evenwicht, zodat ook de reservekas ad plm. f 4.000,- gelijk bleef. Het aftredende bestuurslid L. J. Dalebout werd hei-kozen. In de kas- commissie werd het mandaat van de heer A. P. Kort verlengd en aan vaard. Het bestuur meende nu er nog weer verhoging der verpleegta- rieven dreigt, de uitkering daarvoor op f 45,- per dag te moeten brengen, en tevens dit gehele bedrag bij de „Eerste Rotterdamse" onder te bren gen. Kwitantiebedragen De kwitanties welke voor het eer ste halfjaar 1969 weldra de deur uit gaan, liggen ietwat hoger, en bedra gen f 67,50 per halfjaar voor vol wassenen, en f 28,50 per half jaar per kind, tot in totaal 3 kinderen beneden 16 jaar. Meer kinderen be neden die leeftijd zijn als voorheen vrij van premiebetaling met behoud der zelfde rechten. Deze sociale maatregel ten behoeve van de gro tere gezinnen werd spontaan besten digd. De voorzitter stelde vast dat het verzekerde bedrag nu rond de drie duizend gulden komt 4e liggen, wat gezien de lage premie bepaald gunstig is te noemen. Hij verbond KOPENHAGEN, 6-2. Het Deense volk zal koning Fre- deriks lang gekoesterde wens vervullen, een eigen verwarmd' zwembad te bezitten. Er wordt m Denemarken een inzame ling gehouden om de koning op 11 maart als verjaardags geschenk een dergelijk bad te geven. Een jaar geleden nog maak te de koning gebruik van een zwembad in de universiteits- wijk van Kopenhagen. Toen evenwel openlijk kritiek gele verd werd op gebruikmaking voor zichzelf alleen van het bad gedurende enige uren per week, zag de koning van het zwembad af. Hij mocht daar na van een andere zwemge- legenheid gebruik maken. daaraan de suggestie om indien de omstandigheden daartoe zouden no pen nog andere mogelijkheden te be zien, teneinde de wel kleine doch ge zonde vereniging te doen voortbe staan. De enorme veranderingen welke zich tijdens het ruim 35-jarig bestaan van de vereniging hebben voorgedaan mogen worden geïllu streerd uit het simpele feit, dat be gonnen werd met 5 cent per week bij een uitkering van f 2,50 per lig dag, uitgegroeid tot de tegenwoordi ge bedragen. Nadat nog een der le den zijn erkentelijkheid had uitge sproken over de keurige afrekening bij een schadegeval, werd de verga dering onder dank gesloten. Advertentie STRAFEEST RENESSE Café - bar - restaurant Prima consumpties Wapen van Renesse' Gezellige sfeer „De waereld" - Korte Reke 9 Geen sigarettenreclame op radio en t.v. (V.S.) WASHINGTON, 6-2. De Ameri kaanse federale communicatie-com missie heeft voorgesteld alle televi sie- en radio-reclame voor sigaret ten te verbieden in verband met de mogelijke risico's van het. roken voor de gezondheid. De commissie die toezicht uitoe fent op de omroepmaatschappijen is van plan het verbod 1 juli van kracht te laten worden. ZIERIKZEE. In school B in de Nieuwstraat is de eetschoolweer begonnen met aanvankelijk 114 leer lingen, die in twee groepen en ge durende 2 middagen per week soep en stamppot (in de huishoudschool bereid) krijgen opgediend. BROUWERSHAVEN. Vèrig jaar hebben 299 schepen van de haven van deze gemeente gebruik gemaakt. BROUWERSHAVEN. Bij de agent der arbeidsbemiddeling staan thans 74 werkzoekenden ingeschreven t.w. 58 landarbeiders, 13 vissers, 2 schil ders en 1 opperman. ZIERIKZEE. In het bijzijn van tal rijke burgerlijke en kerkelijke au toriteiten is het nieuw gebouwde Ned. Herv. Verenigingsgebouw door de bouwcommissie overgedragen aan het bestuur van de stichting. ZIERIKZEE. (Adv). Niemeyer ta bak, Rode Ster, per Vi ons 13 cent, trommel per Vi pond 65 ct.; dubbe le ster per V» ons 10 ct, trommel per Vi pond 50 cent. ZIERIKZEE. In de algemene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Bank voor Schouwen-Duive- land is het dividend over 1933 vast gesteld op 12 °lo. HAAMSTEDE. Op het vliegveld „Haamstede landde het grote drie- motorige KLM-vliegtuig „Ibis" be stuurd door de bekende Indië-püoot I. W. Smirnoff. Het toestel kwam van Manchester. ZIERIKZEE. (Adv.) Tarief heren kapsalon: scheren 10 cent.: knippen 25 ct; frictions 25 ct; kinderen knip pen 15 en 20 cent. ZIERIKZEE. In het vergaderlokaal in de Poststraat hield burgemeester Bannink voor de werklozen en hun vrouwen een causerie over zijn rei zen in Indië, Italië en andere lan den. Expositie van Vlaamse kunst te Goes De commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, zal op vrijdag 21 februari a.s., o.a. in aanwezigheid van de gouverneur van West-Vlaanderen, ridder P. van Outryve d'Ydewalle, de officiële ope ning verriohten van de in de ten toonstellingszalen van het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, in het voormalige Weeshuis, ingerichte tentoonstelling „Schil derkunst in West-Vlaanderen-1968". De expositie wordt gehouden in het kader van de culturele uitwis seling tussen West-Vlaanderen en Zeeland, onder auspiciën van de be sturen van de beide provincies. De tentoonstelling omvat ruim 60 wer ken van jonge West-Vlaamse schil ders. De tentoonstelling zal voor het pu bliek geopend zijn vanaf zaterdag 22 februari tot en met zondag 9 maart a.s., op werkdagen van 10-12 uur en van 14-17 uur, op zondagen van 14-17 uur en verder op de don derdagavonden van 19.30-22.00 uur. ZIERIKZEE Waardering van b.en w. voor college Ged. Staten In hun nota van aanbieding bij de gemeentebegroting 1969 constateren b. en w. dat de krapte op de markt voor lange leningen nog altijd voort duurt, zodat voor het aantrekken van deze financieringsmiddelen nog gebruik moet worden gemaakt van de zogenaamde centrale financiering. Hoewel dit systeem belemmerend werkt meent het college niet te mo gen nalaten haar waardering uit te spreken aan Ged. Staten voor de wijze waarop de gemeente Zieri'kzee in staat wordt gesteld vaste geldle ningen te sluiten voor belangrijke objecten. Ontspanningsavond bejaarden Dinsdag 11 februari a.s. wordt door door de stedelijke U.V.V.-afdeling weer een ontspanningsavond voor bejaarden ge-organiseerd in het ned. hervormd verenigingsgebouw. De heer H. v. d. Berge zal dia's verto nen van Schouwen-Duiveland. Alle U.V.V.-sters en bejaarden zijn wel kom op deze bijeenkomst. Actie „Overdekt zwembad" De stand voor de actie „Overdekt zwembad" is op heden (7 februari) f 3.055. Verantwoording: Soroptimistenclub f 60,Acc.-kant. v. d. V. d. B. f 50,—. Afd. Vereniging voor Openbaar Onderwijs Op donderdag 13 februari wordt in Concordia de algemene ledenverga dering gehouden van de afd. Zierik- zee van de Vereniging voor Open baar Onderwijs. Bestuursverkiezing is noodzakelijk door het aftreden van de heer H. H. v. d. Wolf (herkies baar), 'het vertrek van de heer L. C. de Jonge naar elders en het aftreden van mr. K. A. Keuning (niet herkies baar). Afd. „Philatelica" Heden (vrijdag)-avond vindt in de bovenzaal van Mondragon een bij eenkomst plaats van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philate lica". Na afwerking van het huis houdelijk gedeelte, zullen enkele films worden vertoond, w.o.: „Waai de zee het land ontmoet". Afscheid zal worden genomen van de heer J. R. de Boer en echtgenote, die de ver eniging gaat verlaten. Clubavond „Delta-Foto" De eerstvolgende bijeenkomst van de amateurfotografenvereniging „Delta-Foto" zal gehouden worden op vrijdagavond 14 februari a.s. Op het programma voor deze avond staat o.a. vertoning van de derde bondscollectie. De U.V.V.-bejaardencollecte De door de stedelijke U.V.V.-afde- ling gehouden collecte ten bate van het bejaarden werk, is weer een goed succes geworden. In totaal werd een bedrag ingezameld van f 1120,22. Het U.V.V.-bestuur dankt de collectri- ces voor de hulp en de burgerij voor de betoonde gulheid. len, maar uiteraard betekent het be sluit van de heer Hulshof toch voor de group een duidelijke verzwak king. Intussen hoopt Hon. Hulshof zich voortaan als solo-pianist, even tueel met ritmische begeleiding, in de „creatieve sector1' verdienstelijk te kunnen maken. KERKWERVE Ophalen oud papier De sportvereniging WIK zal zater dag 8 februari a.s. weer oud papier ophalen in de kom van het dorp Kerkwerve. „Phink Elephant" wordt magerder Naar wij vernemen heeft de pia nist-organist Ron. E. Hulshof dezer dagen besloten om de bekende Zie- rikzeese beatigroup „Pink Elephant" te gaan verlaten. Het schijnt dat hij vindt dat de band te weinig aktivl- teit ontplooit. „Pink Elephant" zal ook zonder organist wel kunnen spe- HAAMSTEDE Pomona-N.F.O.-diskussie-avond Op donderdag 11 februari a.s. wordt in hotel Bom een Pomona- N.F.O, (afd. Schouwen)-diskussie- avond gehouden. Doel is de positie die de fruittelers in Westelijk Schou wen thans innemen tot onderwerp van gesprek te maken. Een drietal sprekers wordt aangekondigd voor deze vergadering, t.w. de heer J. P. C. Boot („Fruitteelt tot nu toe en een toekomstmogelijkheid"), J. Was- serïberg, van het Exploitatiebedrijf „Kavero" te Rotterdam („Recreatie in Westelijk Schouwen") en dr H. J. van Zuylen, directeur R.T.M. over „De Westhoek". Na elk onderwerp zal van gedachten worden gewisseld. RENESSE Geslaagd Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen, ter verkrijging van het diploma Assistente Schoonheidsver zorging, uitgaande van de Stichting Vakexame ns Schop nheidsverzorgin g slaagde met lof, onze plaatsgenote mevr. F. Breekweg-Heskes. Uitvoering fanfarecorps „Luctor et Emergo" Op zaterdag 15 (voor donateurs) en 22 februari houdt „Luctor et Emer go" zijn jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Na het optreden van leer lingen en aspirant-leden en de ope ning door de voorzitter de heer J. A. Kouman volgt een serie van zes mu ziekstukken. Na het muzikale ge deelte brengt de toneelvereniging „Op Drift" het stuk „Herrie om Har- ris", waarna er gedanst kan worden. De dansmuziek wordt verzorgd door The River Stars. NOORDGOUWE Personenauto geslipt en in sloot geraakt Heden (vrijdag)-morgen in alle vroegte is een personenwagen als ge volg van het gladde wegdek geslipt en bij de kruising Heereweg-Kloos- terweg, op de nieuwe weg nog juist voor de bocht, in de sloot terepht ge komen. De auto, die later door een tractor weer op het droge werd ge bracht, werd flink beschadigd, maar de bestuurder kwam grotendeels me.t de schrik vrij. DREISCHOR Filmavond Blinwenboud De door de Nederlandse Blinden- bond van Dreischor opgenomen film: „Hoe het reilt en zeilt" zal worden vertoond op donderdag 13 februari. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland komt maandagavond a.s. bijeen, on der voorzitterschap van burgemees ter A. A. van. Eeten. De te volgen agenda geeft o.m. aan een lijst van „Ingekomen stukken", aansluiting clublokaal sportveld Ouwerkerk op het electriciteitsnet, naamgeving in structie-zwembad! te Nieuwerkerk, krediet in rekening-courant voor 1969, eventuele aankoop woonhuis Stationstraat 2 te Nieuwerkerk, ver lening subsidie aan wandelclub „De Vier Bannen" te Nieuwerkerk. Ver der zal er worden gesproken over deelname aan het overdekt, zwembad Schouwen-Duiveland, te bouwen in Zierikzee, concessieverlening Water leiding maatschappij „Midden Zee land", bijdrage gemeenschappelijke regeling inzake luchtverontreiniging", en een verhoging van de presentie gelden voor de raadsleden. Verder medewerking voor beschikbaarstel ling van een krediet voor uitbreiding van de christelijke school te Nieu- werkeric, vergoeding reiskosten voor kinderen die naar Goes zullen gaan voor het ontvangen van buitenge woon lager onderwijs (kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden) Dan aankoop van grond te Sirjans- land t.bw. verbreding van de Sport weg aldaar, en dito te Oosterland van de heer P. van der Maas Jz. Verder nog aankoop van grond te Oosterland ten, behoeve van uitbrei ding van de droog-bedden van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie aldaar. Verlening krediet voor aanleg van bestrating enz., voor toegang naar het instructie-zwembad te Nieuwer- Tenslotte een verslag van de 0den vergadering van de begro- tings-rekeningscommissie. BRU1N1SSE Bezoek beroepen predikant Donderdagavond werd te Bruinis- se een gemeente-avond gehouden waarbij door ds. H. J. S. Kalf. beroe pen predikant, en mevrouw Kalf een kennismakingsbezoek werd gebracht. De gemeente-avond stond onder lei ding van de consulent ds. H. Om- mering uit Oosterland, die nadat hij was voorgegaan in gebed, enkele verzen van Gezang 180 liet zingen. Ds. Ommering sprak een openings woord naar aanleiding van 1 Corin- the 12 12 en volgende. Hierna on derhielden ds. en mevrouw Kalf zich met de goed opgekomen ge meenteleden. Onderwijl werd door het bestuur van de hervormde vrou wenvereniging koffie geserveerd. Nadat ds. Kalf in een speech nog eens had gewezen op de moeilijke beslissing, die iedere predikant die beroepen wordt moet nemen, sloot ouderling S. A. Jumelet de vergade ring met gebed. Vergadering „Helpt Elkander" Dinsdag 4 februari vergaderde de hei*v. vrouwenvereniging „Helpt El kander" te Bruinisse onder leiding van mevrouw H. M. de Koning-Ju- melet. De inleiding over Psalm 25 werd gehouden door mevrouw H. Willemse-Schoenmaker. Het tweede gedeelte werd verzorgd door de heer L. Huibers, die een zeer uitgebreide en zeer fraaie serie dia's van de ver sierde straten en van de feestelijk heden tér gelegenheid van het 500- jarig bestaan vertoonde. anna-jacobapolder Causerie op ouderavond Chr. School In „Ons Dorpshuis" te Anna-Ja- cobapolder sprak de directeur van de Chr. Mavo-school te Zierikzee, de heer J. C. Spaans, op de ouderavond van de christelijke school. In 1850, aldus de heer Spaans, volgde 10 procent van de leerlingen voortgezet onderwijs, later 50, maar nu is dat 100 procent geworden. Maar het schooltype was hieraan niet aan gepast. Zeeland was vroeger een af gesloten gebied; nu is dat anders. Jongens en meisjes moeten voor een beroep klaargemaakt worden. Ston den vroeger de verschillende onder- wijstypen los van elkaar, nu met de nieuwe wet hebben ze met elkaar te maken. Vroeger waren er verschil lende schoolverenigingen, nu één ver eniging, waarin ze allemaal onderge bracht kunnen worden. Waar moeten onze kinderen na de lagere school heen? Die schoolkeuze is een defini tieve en is moeilijker dan mendeknt. De school moet geen weegschaal zijn, maar een doorgangsschool. Aan de hand van een kaart werden de ver schillende studiemogelijkheden uit eengezet. Het christelijk karakter van de school komt door de nieuwe methode niet in het gedrang. Dit ligt voor een groot deel aan hen die voor de klas staan. Hierna werd pauze gehouden, waar na enkele vragen werden besproken. Vooraf werd deze ouderavond ge opend door de heer A. C. van Strien, voorzitter van de schoolvereniging, waarna door de leerlingen van de vijfde en zesde klas een kluchtig middeleeuws stukje werd opgevoerd. Bij stemming werd de heer I. G. de Jager als bestuurslid herkozen. Het financieel verslag was in mineur gesteld; 1963 gaf een nadelig saldo te zien. Proces-Shaw begonnen AGENDA BORGER. De politie van Borger (heeft de 14-jarige G. K. uit deze plaats aangehouden, die er met een gestolen auto vandoor was gegaan, na eerst in een winkel te hebben in gebroken en daar een jagersuitrus ting, twee jachtgeweren en patronen te hebben buitgemaakt. NEW ORLEANS, 6-2. In New Or leans is donderdag het proces begon nen tegen Clay L. Shaw die door of ficier van justitie Jim Garrison van New Orleans wordt beschuldigd van samenzwering om president John F. Kennedy te vermoorden. Garrison zei tot de geheel uit mannen be staande jury die werd beëdigd, te zullen bewijzen dat pres. Kennedy werd gedood door een kogel die hem van voren raakte en dat er sprake was van samenzwering en niet van de daad van één man (Lee Harvey Oswald). Garrison is het niet met de com missie-Warren eens die destijds de moord onderzocht. Volgens de offi cier van justitie van New Orleans was er sprake van meer personen en werd de president niet uitsluitend van achteren getroffen maar ook van voren. Onderzoek naar ongeluk op spoorwegovergang BREDA, 6-2. De districtsrecherche van de rijkspolitie te Breda heeft donderdagavond meegedeeld dat op last van de rechtercommissaris te Breda door de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust sectie is verricht op hel stoffelijk overschot van J. Wil- lemse uit Achtmaal. Willemse is op 20 januari in Zegge op een onbe waakte overweg om het leven geko men. De man werd verminkt, en was op slag dood. Zijn auto werd geheel vernield. Enkele dagen na dit onge luk ontstonden in Achtmaal en om geving geruchten, dat de auto met moedwil op de rails zou zijn gezet, waarbij men uitging van de veron derstelling dat de chauffeur eerder zou zijn gedood. Een misdrijf dus. De rijkspolitie is daarop een onder zoek begonnen. Dit onderzoek heeft tot dusver nog niets opgeleverd, maar de justitie in Breda wilde ze kerheid hebben, voor zover uoge- lijk werd daarom de sectie gelast. Bij deze sectie zijn ook geen sporen van een misdrijf aangetroffen. Modernisering materieel spoorwegen UTRECHT, 7-2. Het elektrisch stroomlijnmaterieel type 1954 van de Nederlandse Spoorwegen (in totaal 62 twee- en 73 vierwagenstellen) wordt tussen 1 april 1969 en eind 1970 gemoderniseerd. Dit gebeurt om een 'korter oponthoud op de stations mogelijk te maken en ten behoeve van de opvoering van het reiscom- fort in het kader van „Spoorslag '70" Het materieel krijgt centrale deur sluiting, luidspreker - installaties, koersrollen en - de tweewagenstel- len - minikeukens. Van de gelegen heid wordt gebruik gemaakt om ook ATB-apparatuur in te bouwen en typ'hoonverwarming en sproeiers voor de cabineruiten aan te brengen. Het hele projekt gaat ongeveer 5,5 miljoen gulden kosten. De werk zaamheden worden uitgevoerd in de hoofdwerkplaats van N.S. in Haar lem en bij Werkspoor-Utrecht. Booreiland „Seaquest" voor reparatie in Vlissingen MIDDELBURG, 6-2. Donderdag- middag is het Engelse booreiland Seaquest de Vlissingse Sloehaven binnengesleept. De Seaquest zal de komende vijf weken voor algehele inspectie en reparatie aan ankerlie ren enz. bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde in het Sloe lig gen. In de komende vijf weken zul len 200 arbeiders van De Schelde en enkele specialisten van de Rotter damse Droogdok Maatschappij on afgebroken aan het 100 meter hoge gevaarte werken. De Schelde is bij zonder blij met de reparatieopdraoht, temeer daar meer booreilanden op de Noordzee gerepareerd moeten wor den. Vrijdag 7 februari Zierikzee Concertzaal, foyer, 8 uur, piano-re cital Gerard Hengeveld, (Z.V.U.). Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond Chr. Nat. School. Mondragon, 8 uur, clubavond „Del ta-Foto". GARMISCH PARTENKIRCHEN. Met een zeer knappe Kiir hebben de 19- jarige Irina Roonina en de 21-jarige Alexei Ilanow Ruslandhet Europese kampioenschap kunstrijden voor paren gewonnen. Zij onttroonden hiermede hun landgenoten Lumilla Beloesova en Oleg Protopopov. Brouwershaven Hotel Graaf Floris V, alg. vergade ring A.S.V. Brouwershaven. St. Philipsland De Druiventros, 7.30 uur, toneel avond openbare lagere school. Nieuwerkerk Ger. Kerk, vergaderzaal, 8 uur, A.R.- Kiesvereniging. Burgh Hotel Bakker, 7.30 uur, lezing Vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Zaterdag 6 februari Haamstede Winterkerk, 4 uur (jeugd) en 8 uur, filmvoorstelling. Maandag 10 februari Nieuwerkerk Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Duiveland. Dinsdag 11 februari Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, U.V.V.-ontspanningsavond voor de bejaarden. Mondragon, 2.15 uur, afd. Schouwen Plattelandsvrouwen. Brouwershaven Hotel Ringelberg, 8 uur, alg. leden vergadering V.V.V. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur Pomona/N.F.O. Woensdag 12 februari Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensociëteit N.C.V.B. Concordia, 6.45 en 9 uur, vertoning filmdocumentaire over Zierikzee, (Ned. Blindenbond). Donderdag 13 februari Zierikzee Concordia, 8 uur, ledenvergadering Vereniging voor Openbaar Onder wijs. Lagere Technische School, bestuurs kamer, 7.30 uur, ledenvergadering Ver. „Ambachtsschool". De Drie Schorren, 3.45, 6.45 en 9.00 uur, filmdocumentaire over Drei schor, (Ned. Blindenbond). Vrijdag 14 februari Zierikzee Mondragon, 8 uur, afdeling Philate lica. Prof. Zeemanlyceum, 8 uur, film avond Z.V.U. Huis van Nassau, 7.30 uur, jaarver gadering C.B.T.B. Zaterdag 15 februari Zierikzee 9 uur v.m., sportprogramma R.S.G. „Prof. Zeeman" Kerkwerve Ver. gebouw, propaganda-avond „Volksonderwijs". Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, donateursuit voering fanfarecorps „Luctor et E- mergo". En het kleindochtertje was mee gebracht om ook aanwezig te zijn op opa's jaardag. Het lieve, prille kleu tertje moest na de avondboterham naar bed en de familie had de han den vrij om het ver jaarsfeest je ver der voort te zetten. En eventjes ging dat allemaal goed, maar toen klon ken er uit de aangrenzende slaapka mer al spoedig aanzwellende kreet jes, waaruit wel viel op te maken dal het lieve, prille kleutertje veel liever bij de grote mensen was, dan alleen in een (groot) vreemd bed. Nu is het begrip „opa" in deze tijd enorm aan het veranderen. Vroeger stelde men zich daar altijd duifgrij- ze, hoesterige oude mannetjes bij voor, maar tegenwoordig zijn opa's vaak nog vlot in zaken, het zijn au to's in- en uitspringende lieden, die hard werken en nog van alles er bij sjouwen. *t Woord opa heeft een erfe lijke belasting meegekregen en dat. werd weer eens duidelijk toen „opa" veerkrachtig uit zijn stoel opstond en stevig naar de slaapkamer stapte om. de kleindochter te troosten en even tueel in slaap te krijgen. Vrijwel onmiddellijk verstomde het huilen en met name de dames in het. gazelschap keken elkaar veelbe tekenend aan. Intussen verstreek de tijd en op een gegeven moment be gon het op te vallen, dat opa toch wel erg lang wegbleef. De kleine huilde niet meer, hetgeen iedereen interpreteerde als een succesvol re sultaat van opa's troostend optreden. Na een uurtje evenwel werd er door de vrouw des huizes toch eens een onderzoek ingesteld. Het volgende slaapkamertafereel deed zich voor: de kleine had aller lei speelspullen in het bed ter be- scliikking en hield zichzelf daarmee vrijwel geluidloos bezig, zij het dat er zo nu en dan wel eens een kir rend geluidje van voldoening ont snapte. Maar dat was niet tot de woonkamer doorgedrongen. Opa evenwel - hoe jong en fit ook - zat op een stoel naast het bed zo gezegd verrukkelijk te pitten. Opa is daarop wakker gemaakt en zat nadien bij de visite nog een beetje bij te komen. En de kleine maakte van de gelegenheid gebruik ook fluks de woonkamer binnen te glippen. Ze had echt helemaal geen slaap meer en wat moet je dan? Opa wist het ook niet! SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2