Ër wordt tegenwoordig nogal wat tamtam gemaakt voor gewone wasmiddelen. Die worden ook opeens biologischTjonge, jonge Alsof niet iedereen weet dat enzymen en bleekmiddelen nooit goed samengaan in één sop. Enzymen werken nu eenmaal alléén in koud tot warm water en bleekmiddelen hoofdzakelijk in héét water. Daarom is het logisch dat er maar één goede manier van wassen is. Eerst inweken of voorwasSen met Bio-tex. En als u een gedeelte van de was nog witter wilt hebben? Nou - dan neemt u gewoon een van die middelen waarvan ze u al jarenlang vertellen dat ze zo superde hieper-wit wassen. Het geeft niet welk middel u neemt. Als u maar voorwast of inweekt met Bio-tex. Dan is het resultaat altijd prachtig. Bio-tex is helemaal biologisch, van huis uit. Zo heeft iedereen z'n specialiteit Een vlekkeloos schone was begint met Bio-tex. Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 februari 1969 Nr. 20114 GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over januari Geboren: 3. Rémi, z. van A. A. Lie- vense en J. van Beveren (Brouwers haven); 7. Jacqueline, d. van J. W- van Dienst en K. J. Groenendijk (Brouwershaven); 18. Johanna Lou- rentia, d. van B. Arensman en M. J. J. van der Linde (Dreischor). Overleden: l. Cornelis van Splun- der, 48 jr., eahtg. van M. Dronkers (Brouwershaven); 2. Pieter van der Weljde (te Zierikzee), 82 jr., wedn. van A. van der Linde (Dreischor); 5. Leendert Matthijsse (te Zierikzee), 58 jr., echtg. van J. Goosens (Zonne- maire); 21. Albertha Catharina de Regt, 61 jr., echtg. van C. J. M. Klom- pe (Dreischor). Gehuwd: 10. Cornelis Hubertus Maria Valkenborg, 24 jr. (Poortu- gaal) en Janna Dana Rotte, 22 jr. (Poortugaal). Ingekomen: 6. J. van Ast en gez. (Brouwershaven); 7. A. H. van As (Noordgouwe); 10. P. J. C. van den Heuvel en gez. (Zonnemaire); 23. B. W. Knol en gez. (Noordgouwe); 17. J. A. Biesen en echtg. (Noordgouwe); 22. D. J. van der Linde en echtg. (Brouwershaven); 17. P. M. de Groen (Dreischor). Vertrokken: 14. J. J. A. van Steijn (Brouwershaven); 30. W. M. Nuijens (Dreisahor); 31. J. W. F. Smallegan- ge (Dreischor). DUIVELAND Burgerlijke stuud en loop der bevolking over januari Geboren: 5. Sara Jacomina, d. van A. Dorst en M. J. Verhoek (Ooster- land); 5. Stephanus Cornelis, z. van J. J. Folmer en D. C. de Bie (Nieu- werkerk). Overleden: 14. Helena Hendrika van de Velde, wed. van M. v. d. Wie len (Nieuwerkerk). Gehuwd: 24. Albertus Joannes de Winter, 20 jr. (Nieuwerkerlk) en Wil- lemina Pieternella van der Hulle, 17 jr. (Oosterland). Vertrokken: 8. C. M. Faasse en ge zin, van Nieuwerkerk naar Goes; 13. C. T. de Wild, van Nieuwerkerk naar Zieriikzee; 13. M. Karens, van Nieu werkerk naar Zoetermeer; 17. P. M. de Groen, van Nieuwerkerk naar Brouwershaven; 20. L. Visch, van Oosterland naar Dinteloord c.a.; 20. P. A. Capelle, van Oosterland naar Soest; 20. P. Goudzwaard, van Oos terland naar Doorn; 20. J. M. Jansen van Oosterland naar 's-Gravenhage; 22. J. Hoekman en gezin, van Oos terland naar Nisse; 27. B. H. M. Hoenink en gezin, van Ouwerkerk naar Hoogland; 28. J. W. Snoedk en gezin, van Sirjansland naar Moor drecht. Overhemd als cheque EDMONTON (Canada), 5-2. Tot op zijn hemd uitgekleed voelde een Canadese belas tingbetaler zich en hij handel de er naar. Hij schreef een cheque uit op een blauw over hemd, dat overigens gewassen en gestreken was. De belas tingambtenaar die het hemd kreeg aangeboden dacht: een cheque is een cheque, en ac cepteerde het hemd. Liao Ho Sjoe vroeg asyl in de V.S. V eroordelingen in heksenproces ZURICH, 5-2. Een rechtbank in Zurich heeft vonnis gewezen in het „heksenproces" tegen zes leden van een sekte die in mei 1966 een 17- jarig meisje letterlijk doodranselden om de „kwade geesten'' uit te drij ven. De leider van de sekte, de 62-ja- rige Duitse geëxcommuniceerde pa ter Josef Stocker, en zijn 55-jarige Duitse vriendin Magdalena Kohier, werden beiden veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. De officier van justitie had tegen hen respectieve lijk vijftien en veertien jaar geëist. Hij is tegen de uitspraak in beroep gegaan. Vier andere sekteleden, allen Zwitsers, die in meer of mindere mate medeplichtig werden geacht, kregen gevangenisstraffen variërend van zes tot drie-en-een-half jaar. De openbare aanklager, die hogere straffen tegen hen had geëist, sprak van willekeur. PARIJS. De Amerikaanse astro naut Frank Borman, commandant van de ApoLlo-8, is uit Londen in Parijs aangekomen. Hij zal door pre sident de Gaulle ontvangen worden. Nederland doet het goed op de „Griine Woche" BERLIJN, 5-2. Het resultaat van de bedrijven die meedoen aan de ge meenschappelijke Nederlandse in zending op de landbouwtentoonstel ling „Internationale Grüne Woche" inwest-Berlijn, zal groter zijn dan vorig jaar, zo heeft de landbouwat- taché van de Nederlandse ambas sade in west-Duitsland, ir. M. C. van Hameien, woensdag in Berlijn ver klaard. De grootste agrarische win- tertentoonstelling van Europa was toen halverwege. Hij zei dat de ver koopresultaten tot dusverre de ver wachtingen voor een deel verre hebben overtroffen en dat als gevolg van de goede afzet een aantal Ne derlandse bedrijven door de lucht nog exltra produkten aanvoert. Het antwoord van dc Verenigde Staten op het voorstel van Frankrqk vicrmogcndhcdenbcsprekingcn te gaan voeren over dc toestand in het Midden-Oosten zal waarschijnlijk nog deze week langs de diplomatieke kanalen naar Parijs worden gezon den. Culturele daad met verf PARIJS, 5-2. Toen de Franse mi nister van cultuur André Malraux dinsdag in Nice uit zijn auto stapte om de eerste steen te leggen voor een Mare Ohagall-museum, wierp de schilder Pinoncelli hem een plastic zak met rode verf in het gezicht. De minister gooide het projectiel snel naar de afzender terug en even ston den beide mannen, met verf be smeurd, tegenover elkaar. Pinon celli werd ingerekend ondanks zijn verweer dat 'het om een culturele daad ging. V estigingsvrijheid voor boeren in tie E.E.G. BRUSSEL. 5-2. De Europese Com missie heeft aan de ministerraad van de gemeenschap een ontwerp-richt- lijn gezonden ter verwezenlijking van volledige vestigingsvrijheid voor boeren in dc E.E.G.-landen. Na vast stelling van de richtlijn door de mi nisterraad zullen de boeren die on derdanen van een van de zes landen zijn zich vrij in elk E.E.G.-land kun nen vestigen. De in vroegere richtlij nen vervatte voorschriften inzake pachtovereenkomsten, het recht tot overgang van het ene bedrijf naar het andere, het recht om lid te wor den van coöperaties, het recht op krediet en steun, die tot dusver slechts voor bepaalde groepen land bouwers werden toegepast, moeten voor alle boeren gaan gelden. De richtlijn zal betrekking hebben op alle landbouwsectoren. „Flitsen" uit het buitenland SAIGON. Ten zuiden van dc grote Amerikaanse basis Danang in Zuid- Vietnam zijn twee helikopters van de Amerikaanse marine in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Alle acht inzittenden kwamen om het le ven. TOKIO. Bij het zoeken naar over levenden van een gezonken Japans vrachtschip is een Amerikaans transportvliegtuig met 14 man aan boord ten zuiden van Taiwan neer gestort. Het is een Hercules C-130. Een lid van de bemanning is gered. DJAKARTA. Het Indonesische ministerie van sociale zaken heeft bekend gemaakt dat 100.000 van dc 175.000 mensen die op het eiland Flores in oost-Indonesië wonen dooi de uitbarsting van de vulkaan „IJa" op 27 januari dakloos zijn geworden. DJAKARTA. Na een vuurgevecht met militairen zijn in een sawah in midden-Java twee gewapende com munisten doodgeschoten. De twee mannen waren gevlucht toen poli tiemannen ui.t Klalen hen ontdekt hadden. NABLOES. Woensdagmorgen heb ben 3.000 mensen een betoging ge houden in Nabloes dat in het door Israël bezette deel van Jordanië ligt Uit de menigte werd met stenen ge gooid naar patrouillerende soldaten. De politie sloeg daarop de betogers uiteen met de wapenstok. Er zijn verscheidene arrestaties verricht. PARIJS. Tweeenveertig leerlingen van de nationale zeevaartschool in Lc Havre zijn van school gczei om dat zij sinds 28 jan. in staking wa ren. Zij kunnen weer worden toege laten als zij zich voor 14 februari melden voor een examen en hun kennis dan voldoende wordt geacht. PARIJS. De voorzitter van het Joodse Wereldcongres, dr. Nahum Goldmann, heeft in Parijs meege deeld, dat hij op paus Paulus, V.N.- secretaris-'generaal Oe Thant en an dere leiders een beroep heeft gedaan om te helpen bij het redden van de Joodse gemeenschappen in dc Ara bische staten in het midden-oosten, MOSKOU. „Rode Ster", het blad van de Sowjet-Russische strijd krachten, heeft gemeld dat kolonel Artawazd Mangasarov die verbon den was aan de Russische geheime dienst, bij de uitoefening van zijn beroep „op tragische wijze" om het leven is gekomen. GRAFENWOEHR. De oefeningen die Amerikaanse troepen de afgelo pen week in de omgeving van Gra- fenwoehr, 40 kilometer van de Tsjc- choslowaakse grens, in Beieren on der de naam „Carbide Ice" hebben gehouden, zijn geëindigd. WASHINGTON, 5-2. De Chinese diplomaat Liao Ho Sjoe, die op 24 januari te kennen gaf zijn functie van tijdelijk zaakgelastigde van de Chinese volksrepubliek in Nederland niet langer te willen uitoefenen, is dinsdag in de Verenigde Staten aan gekomen, waar hij om politiek asiel heeft verzocht. Dit heeft het minis terie van buitenlandse zaken in Washington dinsdagavond officiéél meegedeeld. Het verzoek wordt nog bestudeerd, aldus woordvoerder Ro bert McCloskey. De verblijfplaats van de Chinees wordt geheim ge houden. Hij staat onder bescherming van diverse regeringsinstanties. Liao Ho Sjoe is volgens het minis terie in Washington de hoogst ge plaatste communistische^Chinees, die naar de V.S. is gevlucht. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 11