WITTE KRUIS Wat biedt de BEELDBUIS? Nixon naar Europa SPORT EN WEDSTRIJDEN STREEKNIEUWS HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT „Oosterlands Fanfare" bracht goede uitvoering OOSTEELAND, 1-2. Vrijdag- en zaterdagavond j.L hield de plaatse lijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" de jaarlijkse uitvoering in de Conferentiekamer, onder leiding van de directeur, de heer Jac. Ca- pelle. Er bestond beide avonden een goe de belangstelling. De voorzitter, de heer J. Dane, sprak een welkomst woord tot de aanwezigen en toonde zich vérheugd dat er een goede op komst was. Hij hoopte dat de ver schillende programmapunten zeer in de smaak zouden vallen bij het pu bliek. Hierna werd overgegaan tot het spelen van een viertal muziek nummers, te beginnen met ,.de Vro lijke Studentenmars" van H. Rade makers. Deze vrolijke frisse noot bracht er direct de goede stemming in. Nummer twee was „Suite jeu- nesse" van H. Jakma en drie was een pittige wals „Brigitte" van G. Gilman en als voorlopig laatste num mer kwam uit de bus de potpourri: „Zing Mee" gecomponeerd door F. Jakma. Als nummer vijf vermeldde het programma opvoering van een blijspel in twee bedrijven, geschre ven door Dick Faber, dat zeer goed voor het voetlicht kwam. Een viertal (James, te weten mej. R. Stoutjesdijk, mej. R. de Later. mevr. Tr. van. 't Hoff-van der Have en mevr. M. van der Werf-van Oeveren. en een drietal heren. t.w. D. van der Werf, A. Stoutjesdijk Jac.z. en de heer H. Ruyssenaars werkten aan de vertol king van dit humoristische blijspel mee. En zonder onderscheid kan worden gezegd dat zij allemaal hun rol kenden. Er waren veel grappige momenten, die de lachspieren prik kelden. In de pauze (na het eerste bedrijf) werd een goed geslaagde verloting gehouden ten bate van de kas. Alle spelers werden dank ge bracht door de voorzitter, onder aan bieding van een presentje. Hierna was weer het „woord" aan de mu ziek met nog een viertal nummers. Begonnen werd met een fantasie „La grappe d'or" van A. Delberq en als tweede nummer: Doornroosjes bruidsvaart" van M. Rhode. WOENSDAG 5 FEBRUARI. NED. I. In de middaguren de laat ste nationale voorronde van de AV- RO-wedstrijd „Geen ivoorden maar daden". De ploegen van Go Ahead uit Deventer, het Amsterdamse DWS en NEC uit Nijmegen. De vooravond is voor „Scala" met daarin nieuws uit de dagbladen, van gewest tot ge west, parlementair verslag en over zicht van de weekbladen. Na het journaal de politieke zendtijd voor de KVP en een filmpje van Socutera. In „Wetstrijd" laat clrs. H. van Run ditmaal een afvaardiging van de P.v.d.A.-partyraad en een deputatie van de partijraad van de KVP tegen elkaar uitkomenDe hoofdfilm is de uit 1955 daterende speelfilm „Black board Jungle van Richard Brooks. De film is gebaseerd op het gelijkna mige boek van Evan Hunter. In zijn boek beschreef Hunter de misdadig heid onder de leerlingen van een Amerikaanse ambachtsschool. Een nieuwe leraar probeert de misdadi- gers-in-het-klein onder de duim te krijgen. Hij stuit op talloze moeilijk heden en brengt met zyri goede be doelingen zichzelf en zijn gezin in le vensgevaar. Daarna beelden van de Europese kampioenschappen kunst- rijden te Garmisch-Partenkircheen. NED. II. De AVRO opent met een geweldige beatshow rond de Engelse groep van Dave Clark. Gasten in de ze show zijn het Schotse zangeresje Lulu, de Hold on Dancers en Richard Chamberlain. Voor het journaal nog een Zweedse documentaire over het in het hoge noorden van Zweden nogal populair zijnde ijsvissen. Danny Kaye ontvangt in zijn show o.mhet zangduo Joe en Eddy en de Amerikaanse comédienne Imogens Coca. In het programma Litteraire Ontmoeting" heeft Andreas Burnier een gesprek met auteur Willem Fre- derik I-iermans. In en buiten litte raire kringen is Hermans een nogal omstreden figuur. De AVRO vult het laatste uur zendtijd met de actuali teitenrubriek „Televizier". DONDEDRAG 6 FEBRUARI. NED .1. De VARA begint de avond op de komische toer met een slap stick van de komiek Harry Langdon. Dan gaan we een kijkje nemen bij de Deltawerken, maar ook bij de deskundigen die, werkend in institu ten en laboratoria, het gigantische project met adviezen en werksche ma's begeleiden. Na journaal en ac tualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" het satirische spel „Neb- bisj", van de Duitse toneelspeler Carl Sternheim. In het uit 1912 daterende stuk, dat speelt in de tijd van Kaiser Wilhelm drijft de schrijver de spot met het burgerdom. Een doodge woon handelsreizigertje komt in con tact met een beroemde zangeres. De dame introduceert de man in de ho gere kringen en iveet hem heel iaat treden op de maatschappelijke lad der te doen opklimmen. Maar de man is er helemaal niet gelukkig mee. in Henk de By's maandelijkse kunst programma „Signalement" wordt de schijnwerper gericht op de compo nist Charles IvensNa het laatste nieuws de herhaling van de eerste les van de Teleaccursus „Groente teelt onder glas". NED. II. Na „Scala" van de NTS schotelt de KRO nieuwe getekende figuren voor van de familie Flint-sto ne t Fred en Barney raken in een moeilijk parket verzeild als een aan tal t.v.-figuren waarover ze hun gal hebben uitgespuwd, tot leven komen en wraak ivillen nemen. In een nieu we aflevering van de serie „De Re porter" voorkomt Danny Taylor op het laatste moment een zelfmoord poging van een gevierd filmster. Het Amsterdams Kunstmaandorkest speelt de ouverture Cyrano de Ber gerac van Johan Wagenaar en het eerste deel van het vioolconcert van Paganini. Solist is Herman Krebbers „De laatste dag van Thomas Merlon" MIAMI, 3-2. Maandag is opnieuw een passagiersvliegtuig gedwongen van de route af te wijken en naar Cuba te vliegen. Ditmaal is het een Boeing 707 van de Amerikaanse maatschappij „Eastern Airljnes" met 88 passagiers en zes bemanningsle den. Het toestel was op weg van Newark naar Miami. De recente storm (alweer geluwd) maakte de zee tot een kolkende mas sa. Grote rollers liepen uit over het winterse Schouwse strand. (Foto:* Zierikzeesche Nieuwsbode). urri ader laar oert, was uit- rzit- ver- vam •ort- i ter en stuk are" ring die rton rdat over i het van )pen tfcir- van Kijk, als je tekent zie je meer; 14.25 Walter en Connie; 14.5U Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.05 Sier; 19.07 De lifters19.30 Delta data; 19.56 Ster; 20.00 journaal; 20.16 Ster; 20.20 Ach ter het nieuws; 20.45 Nebbisj; 22.10 Signalement; 22.50 Journaal; 22.55 Pauze; Teleac: 23.00 Groenteteelt on der glas: 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Flintstones (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.10 Ster; 20.20 De reporter; 21.10 Brandpunt; 21.30 Televisieconcert; 22.10 De laatste da gen van Thomas Marton; 22.40 Jour naal; 22.45 Europese kampioenschap pen kunstrijden voor heren23.15 Einde. Gedwongen Cuba-vlueht i-'v - van vliegtuig Kumpioenscnuppen Kunsiryaen uoor paren (kleur); 23.10 Journaal. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 The Dave Clark Five (kleur); 19.45 IJsvissen; 19.50 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Danny Kaye-show 21.10 Literaire ontmoeting; 21.55 Te levizier; 22.30 Journaal. DONDERDAG 6 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 10.35 So ciale voorzieningen; 11.00 Beeldver haal van de kerk: 11.25 Einde; 14.00 WASHINGTON. 3-2. Naar het Witte Huis maandag meedeelt hoopt president Nixon binnen de komende twee maanden Europa te bezoeken voor werkbesprekingen met de lei ders van verscheidene NAVO- lan den. Het afgelopen weekeinde is daarover met de regeringen van Europese landen overleg geweest en er is nog geen reisplan opgesteld. Eerder had men in. gezaghebbende kringen gezegd dat Parijs, Londen, Bonn en Rome tot de hoofdsteden behoren die de Amerikaanse presi dent wil bezoeken. VERSTOPT GEVOEL KRIJGT GEEN KANS A klieve Witte Kruis poeders bestrij den verkoudheid en griep radikaal. U voelt u weer opgelucht en fit. Witte Kruis poeders: ook tegen hoofdpijn en kiespijn. Witte Kruis spaart bovendien de maag! KERKNIEUWS Installatie Commissie Sehouwen-Duiveland N.H. Kerk ZIERIKZEE, 3-2. In een te Zie- rikzee gehouden vergadering van ambtsdragers in de Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE Spreekuur secretaris woonruimte-commissie Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat 't gebruikelijke spreek uur van de secretaris van de plaat selijke woonruimtecommissie op de eerste woensdag van de maand dit- maal moet komen te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur is vastge steld voor 12 februari aanstaande. Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 11 februari wordt een vergadering belegd van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelansvrouwen. De middag wordt verzorgd door de gebrs. Boomsma te Middelharnis, die zullen spreken over „Visie op Kenia". Het gespro ken woord wordt geïllustreerd met kleurendia's. BROUWERSHAVEN Zomerwoningen in Den Osse Bij de camping Den Osse zuLlen binnenkort 20 zomerwoningen wor den gebouwd. Opdrachtgever is de N.V. Kavero uit Rotterdam. Aan het Aannemingsbedrijf „Sehouwen-Dui veland" te Zieriikzee is inmiddels op dracht gegeven voor het aanleggen van de riolering op het bouwterrein. Brouwershavense Gat wachtplaats Europoort? Bijna de gehele vorige week Iheeft een kleine tanker ligplaats gehad in het Brouwershavense Gat ter hoogte van boei 9. Deze plaats ligt tussen de Verklikker en het Watergat. De naam van het Duitse schip was „Holmsand". Het schip lag daar tot zaterdagmiddag voor anker en koos toen weer zee richting Maasvlakte. De juiste bedoeling van dit wachten is niet bekend, doch in kustverlich- tingskrinigen komt de gedachte sterk naar voren dat het schip naar Euro poort moest, doch enige dagen moest wachten op de lading. Dan is een ligplaats hier veel goedkoper dan in Europoort waar het havengeld niet voor de poes is. werd de z.g. Commissie Sehouwen- Duiveland geïnstalleerd. Deze commissie bestaat uit twee ambtsdragers van elke gemeente. Tot voorzitter van deze commissie is gekozen de heer J. van der Maas (Oosterland) en tot secretaris de heer D. Welleman (Haamstede). De commissie heeft tot taak: a. een (gezien de vele vakatures) bevredigende regeling te treffen voor het godsdienstonderwijs op de open bare lagere scholen; b. de wenselijkheid en de mogelijk heid te onderzoeken van samenvoe ging van gemeenten en/of vorming van (een) streekgemeente(n). Uit deze commissie is een werk- ccmmissie gekozen, waarin zitting hebben de heren J. WiWemse (Zie- rikzee). J. Hanse (Serooskerke), C. J. van Sluis (Kerkwerve), A. Vierge ver (Noordgouwe), N. Siesse (Nïeu- werkerk) en D. van Tuijl, Bruinisse. Voorzitter van deze werkcommissie is de heer J. WiHemse, secr. de heer C. J. van Sluis. VOETBAL Wemeldingc A I-SKNWK AI 1-2 In het begin golfde het spel wat heen en weer, en in de 20ste minuut kon J. Bom uit een corner inkoppen (0-1). De thuisclub stelde alles in het werk om de stand weer in evenwicht te brengen, wat echter niet lukte. De pauze brak dus aan met de stand 0-1. Er waren 10 min. gespeeld toen R. Stoutjesdijk een kogel op het Wemeldingse doel afvuurde die de keeper niet klemvast kon krijgen. J. v. d. Zande was er als de kippen bij om de aanval af te ronden (0-2), In de 22ste minuut kon S. van 't Hof een tegendoelpunt scoren (1-2). Di- rekfc hierna een solo van J. Tierie die bij de keeper eindigde. Nog een paar kansen voor de thuisclub die geen doelpunten meer opleverden en zo brak het einde aan. Toch wel ver diend gewonnen door de Nieuwer- kerkers als men bedenkt da* de blauw-zwarten 50 min. in de verde diging zijn geweest. MICROKORFBAL DFS III-Brcuwershaven II 6-2 Een verdiende overwinning voor de veel produktiever spelende oran jehemden. In de le 'helft gaven de Brouwenaren uitstekend partij hoe wel DFS er door treffers van Simon de Feiter en Cor Kooman deson danks toch in slaagde een 2-0 voor- spreng te nemen. Na de hervatting werd het door mevr. Hanse-Flohil 3-0, waarna Tonpy van Beveren voor de Brouwenaren kon tegensco- ren. Simon de Feiter en Cor Koo man voerden de DFS voorsprong vervolgens op tot 5-1. Nadat Koos v. Schelven nog had weten tegen te scoren (5-2) bradht Ria Krijger de eindstand op 6-2. AU Ready II-SKNWK II 3-4 Van enig krachtsverschil was er in dit treffen praktisch geen sprake. Een puntenverdeling zou de krachts verhouding in het veld dan oo-k be ter hebben weergegeven. Henk Ver meulen wist All Ready met een fraai schot de leiding te geven (1-0), waar na mevr. Verboom-de Vrieze de ba lans weer in evenwidht bracht. Mar jan Siesse. de beste dame bij SKN- WK, zorgde ervoor dat de Nieuwer- kerkers met een 2-1 voorsprong kon den gaan rusten. Na de pauze werd het door Janny Uil weer gelijk (2-2). Henk Vermeulen gaf All Ready ver volgens een 3-2 voorsprong. Toen zijn tegenstander was geblesseerd zag Jan v. d. Zande kans om de ge- fljjikimaker in de korf te laten ver dwijnen (3-3). Door in de laatste mi nuut een vrije kans op uitstekende wijze te benutten sleepte Marjan Siesse voor SKNWK de zege nog uit het vuur. ZSC-DOSKO 11-5 In de le helft een volkomen gelijk opgaande strijd, maar in de 2e helft namen de rood-witten het heft vol ledig in handen. Jan v. d. Bijl zorgde met een doorloopbal voor de ope ningstreffer (1-0), maar Henk Boer zorgde ervoor dat de score weer in evenwicht kwam. Na de vakverwis seling gaf Joh. v. d. Vaate DOSKO zelfs de leiding (1-2), maar nu was het Daan Bezuijen die beide partijen weer in evenwicht bracht (2-2). De beginopstelling bracht een herhaling van het begin van de wedstrijd. Na dat Jan v. d. Bijl weer het eerst suc ces had gehad (3-2), werd het door Henk Boer gelijk (3-3). Na de rust liep ZSC door doelpunten van Janny v. d. Hoek (2 maal). Jan v. d. Bijl (2 maal) en Daan Bezuijen snel lot 8-3 uit. Door Jan Plantsoen en Leo Fon- teine werd het 8-5, waarna Jan v. d. Bijl en Janny v. d. Hoek (2 maal) beide in een produktieve bui, de eindstand op 11-5 brachten. All-Ready versloeg derde klasser Delta met 6-3 In de sporthal te Oude Tonge werd zaterdag een vriendschappe lijke microkorfbalwedstrijd gespeeld tussen All Ready I uit Zierikzee en de KNKB-derde klasser Delta I uit Ooltgensplaat. Tegen alle verwach tingen in slaagden de rood-zwarten er in een uitstekend gespeelde wed strijd in om de KNKB-ers met 6-3 te verslaan. De Zierikzeeënaren kwamen voor deze gelegenheid met een achttal uit de bus waarin waren opgenomen de dames Ada Hage, Ona Simmers, Carrie Kloet-van Nieuwenhuize en Bep Kort-Boot en de heren André Wurth, Tonny Hage, Piet de Ronde en Henk Vermeule en al direct na het aanvangssignaal van scheids rechter A. Vermeulen uit Dirksland bleek, dat de Schouwenaren er zich weinig van aantrokken, dat Delta onder normale omstandigheden en kele klassen hoger korfbalt. Al in de eerste minuut hadden de Zierikzeeënaren succes. Ona Sim mers kreeg een kans van onder de paal en het was raak (0-1). Weinige minuten later bracht Piet de Ronde met een afstandsschot de stand op 0-2 voor All Ready en in feite mocht Delta nog van geluk spreken, dat nu de doelpunten verder even uitbleven. Overigens konden de blauw-witten uit Ooltgensplaat de Zierikzeese doelpunten niet blijven keren want de gevaarlijke Henk Vermeule zag tweemaal achtereen kans om de Flakkeese korf te doorboren (0-4). In de tweede helft wisten de. gastheren uit een strafworp van Gerrit Poort vliet uiteindelijk de eer te redden, doöh de derdeklassers bleven verder het antwoord vrijwel schuldig. All Ready kreeg nu ook een strafworp toegewezen en Ada Hage maakte geen fout (1-5). Nadat Delta daarna uit een normale doelkans de stand op 2-5 had gebracht, maakte Poort vliet uit een strafworp wederom een doelpunt (3-5). Voor de arbiter ech ter het einde aankondigde had Ton ny Hage, wederom uit een strafworp de eindstand op 3-6 voor All Ready bepaald. Bij gunstige weersomstan digheden ligt het in de bedoeling, dat de return wedstrijd te Zierikzee op het. veld wordt gespeeld. De de finitieve datum moet echter nog worden vastgesteld. SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Vlissingcn-Zicrikzce 5V-J-4V> De eerste wedstrijd in de nacom- petitie voor het kampioenschap van Zeeland bracht Zierikzee een neder laag met de kleinst mogelijke cijfers. De topborden kregen het zwaar te verduren. Bij het afbreken was de stand nog 4-4, maar de 2 resterende partijen van R. v. d. Veken en J. Scheele werden d.m.v. arbitrage resp. remise en verloren verklaard voor Zierikzee. Door deze nederlaag zijn de kansen van Zierikzee I op de titel wel verkleind maar geheel •kansloos is het tiental nog niet. Op 24 februari volgt nog de uitwedstrijd tegen Goes en bij winst zal de wed strijd Goes-Vlissingen de beslissing moeten brengen. De gedetailleerde uitslag is: J. J. v. d. Ende-F. M. Eekhout Vz-Vz] dr. J. J. Westendorp Boerma-M. Wise 0-1; C. J. M. Nolet-F. H. J. Dieperink 0-1; R. v. d. Veken-J. Guerand Vz-Vz M. C. Bevelander-J. Jansen 1-0; J. Scheele-J. Hoogstrate 0-1; O. E. VleeshouwerJ. v. d. Hagen Vz-^/z; A. Hendrikse-C. J. de Mol 0-1; A. de Spirt-v. d. Graaf 1-0; P. C. Tak-P. A. C. Bikker 1-0: Totaal \Vz-5Vz. Spoedige lente? ZIJPE, 1-2. Het meisje Miene- ke van Gilst te Zijpe, vond tussen het gras al een bloeien de boterbloem. Zo'n vondst geeft hoop op een spoedige lente. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De voorzitter van de Poolse Kamer van Buitenlandse Handel, de heer A. K. Adamowicz, brengt met twee van zijn naaste me dewerkers op uitnodiging van de centrale kamer van handelsbevor dering deze week een bezoek aan ons land. ROTTERDAM. De sleepboot Rode Zee van L. Smit en Co. te Rotterdam - gestationeerd op de Azoren - is zondag uitgevaren om de Italiaanse vrachtvaarder „Orione" (7223 brt) bij te staan, die tijdens hevige storm met water in drie ruimen ten zuiden van de Azoren in moeilijkheden ver keerde. De Rode Zee heeft aange haakt. DEN HAAG. De staatsecretaris van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft met ingang van. 1 januari jl. de rijkssubsidie voor opengestelde particuliere bossen, gro ter dan honderd hectare, verhoogd. HAAKSBERGEN. De 79-jarige J. F. Alferink uit Haaksbergen is over leden ten gevolge van een verkeers ongeluk. De bejaarde man die op de fiets reed, werd bij het oversteken van de rijweg door een personenauto aangereden. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Claus heeft het voornemen een algemeen oriënterend bezoek aan Rotterdam te brengen op woensdag 26 februari a.s. Het programma is in hoofdzaak afgestemd op de stadsuitleg en sa nering. 35. Een ogenblik blijft Lorca nadenkend voor zich uit zitten staren. „Dat moet in ieder geval voorkomen worden?" mompelt hij dan. „Deze man weet teveel! Het is niet meer voldoende hem onder een of ander voorwendsel naar Barranca terug te stu ren. Hij moet Grijhzend valt de ander hem in de rede: „Ik weet het al, heer! Er komt weer werk voor Brocco!" Maar Lorca schudt het hoofd. „Neen, Brocco, gij hebt reeds teveel ver knoeid! Ditmaal zal ik het zelf wel op knappen! Heeft die schildknaap gemerkt dat ge hem herkende? Zo ja. dan moet hij verdwijnen vóór hij zijn heer op de hoogte kan brengen. Nog vermoedt Aram niets! „Neem de jongen mee en laat hem er gens in hot. bos lopen! Hij zal toch niet in staat zijn de weg terug te vinden en wij hebben slechts enkele dagen nodig!" Onbewust van het gevaar dat hen beiden boven het hoofd hangt, staan Presto en Aram nog op de binnenplaats. „Ik begrijp het niet", zucht Aram. „Als Lorca en de stalknecht dezelfde zijn, dan had hij mij toch moeten herkennen! En tochhet kan bijna niet anders! Maar goed, ga nu slapen, Presto! Wij kunnen weinig anders doen dan afwachten en ogen en oren openhouden. Nummer drie. een feest potpourri co. I van A. J. Maas, wa3 bijzonder mooi en nummer vier was als naar gewoonte, een mars van A. Kappert, getiteld: „Little boys". Hiermee was den het officiële deel van deze uit voering voorbij en sprak de voorzit ter een dankwoord tot alle medewer kers waarna er nog een bal na kwam dat tot in de nachtelijke uren voort duurde. Zoals bekend werd er zater dagavond maar alleen muziek en dons gegeven en bleef het toneelstuk achterwege. „Oosterlands Fanfare" kan op een goed geslaagde uitvoering terugzien. is een filmopname van de rede die de bekende monnik Thomas Merton in Bangkok hield op de dag voordat h\j stierf. Hij sprak die dag over „Marxisme en vooruitzichten van het monnikenleven". In de verslagen van de Europese kampioenschappen kunstrijden le Garmisch-Partenkir- chen krijgt men beelden te zien van de Kür voor heren. WOENSDAG 5 FEBRUARI. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Kijk als je tekent zie je meer; 11.25 Beeld verhaal van de kerk; 11.50 Einde; 17.00 Geen woorden maar daden; 17.45 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster;'20.20 KVP; 20.30 Socutera; 20.35 Wetstrijd21.00 Blackboard jungle; 22.35 Europese i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4