vlees eten is verantwoordden... de verdwenen atoomformu Ouderavond RJK.-scholen te Zierikzee SPORT EN WEDSTRIJDEN Bronchiletten „Flitsen" uit het buitenland ONZE PUZZELRUBRIEK HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Advertentie ZIERIKZEE, 29-1. Woensdag j.l. vond in Hotel „Van Oppen" de eer ste ouderavond van dit jaar voor de R.K. scholen plaats. De vice-voorzit- ter, de heer 11. van Aken, kon een groot aantal aanwezigen welkom he ten, alvorens het woord te geven aan kapelaan Loonen, die een toelichting gaf op de plannen om in het leer plan van de lagere school het onder werp: „Sexuele opvoeding" op te ne men. De bedoeling is, dat in de vijfde en zesde klas incidenteel dit thema behandeld zal worden. De aanwezige ouders machtigden het bestuur van de oudervereniging in samenwerking met het personeel en bestuur van de school deze plannen uit te werken. Tijdens de pauze vond de traditio nele verloting plaats. De opbrengst was f 107,50. Na de pauze werd de bestuursverkiezing gehouden. De voorzitter, de heer D. Dokman, treedt om gezondheidsredenen af. De heer C. Droog treedt af. omdat hij geen kinderen meey op de lagere school heeft en de heer H. van Aken was aan de beurt om af te treden maar stelde zich herkiesbaar. Gekozen werden de heren H. P. van Aken. J. E. Hendriksen en W. H. Keikes. In de vakature van voorzitter werd voorzien door verkiezing van de heer H. P. van Aken. Hij bracht dank aan de aftredende leden, de heren D. Dokman en C. Droog, die vele jaren in het bestuur zitting hebben gehad. Als stoffelijk blijk van waardering ontvingen bei de heren een cadeaubon. De heer Van der Sneppen vertoon de hierna de films die afgelopen zo mer zijn opgenomen tijdens het vijf daagse schoolkamp van de hoogste klassen en het schoolreisje van de laagste klassen. Bij de rondvraag deelde mej. E. v. d. Ven, onderwij zeres in de eerste klas. mee, dat ze met ingang van 1 april een benoe ming te Haarlem heeft aanvaard. De heer Van der Sneppen vroeg de ou dei's door te gaan met de zegelaktie ten bate van het overdekte instruk- tiezwembad. Tenslotte gaf de heer Sweere, se cretaris van het schoolbestuur, een overzicht van de stand van zaken i.v. m. de nieuw te bouwen lagere school. BILJARTEN Kampioenschap hoofdkl. iibre district S.-D. In hgt hotel Graaf Floris te Brouwershaven gehouden toernooi hoofdklasse libre om het kampioen schap van het district Schouwen- Duiveland der KNBB, is de Zierlk- zeeënaar Wim Kramer van de bil jartvereniging V.O.G. er in geslaagd op de kampioenstitel beslag te leg gen. A. Vijverberg, van de biljartver- De eindstand ziet er als volgt uit: W. Kramer, V.O.G., Zierikzee A. Vijverberg. D.O.S., Ouwerkerk.. P. D. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk J. Berrevoets, B.V. Renesse VOETBAL Clinge-Renessc 3-2 Het om zeep brengen van een aan tal fraaie scoringskansen en een aan tal verdedigingsfouten, die alle drie doelpunten tot gevolg hadden, waren er de oorzaak van dat Renesse met lege handen huiswaarts moest ke ren. Terwijl Renesse een aantal kan sen onbenut liet gaven Schauwaert en Bogaert Clinge in de le helft een 2-0 voorsprong. Na de thee slaagde Ras er zelfs nog in deze voorsprong op te voeren tot 3-0. In het laatste half uur deelde Renesse volledig de lakens uit en moest Clinge zich ge heel in de verdediging terug trekken. Nadat Ragas met een kopbal de ach terstand tot 3-1 had terug gebracht bracht dezelfde speler uit een rtraf- schop de eindstand op 3-2. Hoestdrank in tabletvorm. f 1.~ eniging D.O.S. te Ouwerkerk, die op de tweede plaats beslag wist te leg gen scoorde met 96 caramboles de hoogste serie van het toernooi, ter wijl hij tevens met 16.66 het hoogste partij-gemiddelde op zijn naam wist te 'brengen. Aan het slot van het toernooi, dat op uitstekende wijze door de biljartvereniging Graaf Flo ris werd georganiseerd, overhandig de de wnd. voorzitter van het dis trict, de heer G. Timmerman, aan de deelnemers met een toepasselijk woord de door hen gewonnen prij zen. 10 1357 153 67 8.87 6 1331 158 96 8.43 4 1271 178 71 7.14 4 1114 183 42 6.69 MICROKORFBAL Delta II-AU-Ready II 0-3 Aanvankelijk heeft het er gerui me tijd naar uitgezien, dat men geen doelpunt zou zien want aan beide kanten slaagde men er niet in, om de korf te doorboren. Bij de Zi'erikzee- enaren kregen zowel Jaap Jong schaap als mevrouw C. Kloet-van Nieuwenhuize kansen genoeg om de rood-zwarten aan1 de leiding te bren gen, doch het zat er voorlopig niet: in. Kort voor de wisseling kreeg Delta II een strafworp te nemen, die door Cor van der Vliet om zteep Werd ge bracht. De tweede helft was nog maar 3 minuten oud toen Jaap Jong schaap onverwachts achter de paal opdoop en All-Ready de leiding gaf (0-1). Nauwelijks een minuut later kreeg Jongschaap de bal weer vrij en opdook en All-Ready de leiding gaf opnieuw in de Flakkeese korf (0-2). De rood-zwarten gingen nu ook wat gemakkelijker spelen en vooral en kele afstandsschoten van Jan Kort hadden wel een beter lot verdiend. Toen 8 minuten voor het einde Han Viergever met een ferm schot de stand op 0-3 voor All-ready bracht, was het pleit in het voordeel van de rood-zwarten beslecht. D.B.G.C. II-NOAD I 1-3 D.B.G.C. II moest in deze wedstrijd de kracht van het oprukkende NOAD duidelijk ondervinden. Toch viel er eerst een doelpunt aan de kant van de Tongebewoners te noteren. Er wa ren 4 minuten gespeeld toen Jan de Vos vanaf de zijlijn de Dreischorse korf fraai doorboorde (1-0). NOAD diende onmiddellijk van repliek en vcoral Kees Steendijk en Cor van de Sande schoten dat het een lust was. In de eerste helft vielen er echter geen doelpunten meer. Direct na de wisseling kwam NOAD sterk opzet ten en reeds in de eei'ste minuut maakte Kees Steendijk gelijk (1-1). D.B.G.C. kwam af en toe aardig uit de hoek, doch NOAD wist het gevaar steeds te keren. Vier minuten voor het einde viel de beslissing. Kees Kommer mocht een strafworp nemen en dat betekende prompt 1-2. Vlak voor het einde werd goed samenspel tussen mevrouw Marie Nikerk-Goos- sens en Wim Hoogerhuis besloten met een doelpunt van onder de paal van Hoogerhuis (1-3). Direct daarna floot scheidsrechter A. Hartog voor het einde. WIK II-Delta II 2-0 Geheel volgens de verwachtingen bleef het sterkere WIK II de baas over hekkesluiter Delta II uit Oolt- gensplaat. Zo gemakkelijk hebben de groenwitte Kerkwer vena ren het ove rigens niet gehad want af en toe was Delta verrassend dicht bij een doel punt. Reeds na 5 minuten spelen had WIK door een treffer van Cor Quar tet succes. Hij schoot van dichtbij in. (1-0). Met deze stand werd1 ook ge draaid. In de tweede helft kreeg ook Delta nog aardige kansen op de ge lijkmaker. doch het doelen was bij de Flakkeënaren slecht verzorgd. Uit een doorloopbal van de snelle Bram Bevelander kwam WIK na moeizame pogingen uiteindelijk aan 2-0. doch dat was voldoende, want Delta bleef het antwoord in de resterende tijd schuldig. All-Ready II-Good Luck I 2-0 Deze door scheidsrechter C. Quar- tel 'goed geleide wedstrijd begon vrij tam en tot werkelijke hoogtepunten is het ook later niet meer gekomen. De Zierikzeeënaren kregen na 10 minuten spelen de eerste kans op een doelpunt. Kees Hollaar veroorzaakte een strafworp, doch Jaap Jongschaap faalde iii het nemen daarvan. Vrij wel direct daarna maakte Jong schaap deze misser echter goed door fraai in te schieten (1-0). All-Ready speelde af en toe een klasse beter dan de acht uit Sommelsdijk, doch de vele kansen, welke zowel Joop de Regt als mevrouw C. Kloet-van Nieuwenhuize zich wisten' té schep pen, werden niet benut. In de twee de helft vrijwel hetzelfde spelbeeld met een sterk aanvalllend, doch fa lend. All-Ready. Pas enkele minuten voor het einde slaagde Jaap Jong schaap er in om de zege definitief veilig te stellen (2-0). 26 In Amsterdam reed Gijs achter twee wielrijders aan. Deze fietsten de Leidsesetraat uit, het Konings plein over en via het Spui naar de Oude Zijds Achterburgwal. Bij de hoek, op de brug, zag Gijs, dat de beide mannen afgestapt waren en een perceel binnengingen. Hun fiet sen hadden ze tegen het trottoir ge zet. Hij reed naar de andere kant van de gracht en bekeek het huis nummer. Zo op het oog leek het. een pakhuis te zijn. Nummer 224. Goed onthouden Gijs, en nu weer terug naar de Lange Leidsedwrasstraat. Gijs maakte een rondje en had er geen idee van, dat een andere man cp een fiets hem opnieuw volgde tot het kantoor van de detective Holm, waarna deze zich weer posteerde in het portiek. De jongeman passeerde die dag voor de derde maal een aar dige secretaresse, doch deze ver- waarigde hem met geen blik. Gijs vertelde Holm, dat ze op de Oude Zijds Achterburgwal 224 naar bin nen waren gegaan en Holm knikte. „En hoe staat het met mijn papie ren?" vroeg Gijs, die op het ogenblik meer belangstelling had voor de ver dwenen tas dan voor de smokke laars. „Geduld", zei Holm; „daar wordt aan gewerkt. Neem van mij nu maar aan, dat die bewuste formule te recht komt. Al zou het me ook een kapitaal moeten kosten". „Als het mij maar geen kapitaal kost", bromde Gijs, „dan vind ik het best". „Ga rustig naar huis, jongeman, en wacht af, tot je een seintje van me krijgt. Je kunt immers toch geen ijzer met handen breken?" „Oké", berustte Gijs. „Bel me op, als u nieuws hebt". Daarna draaide hij zich om en ging langs Eefjc, die hij even een amicale tik op de schouders gaf. Maar het meisje ant woordde bits: „Laat dat. En je hoeft op mij niet meer te rekenen; ik ga alleen met nette jongens uit, niet met iemand, die in allerlei duistere zaakjes is betrokken". Gijs keek haar verwonderd aan. „Sedert wanneer zit ik in allerlei duistere zaakjes?" „Kom nou.... Al ben ik een Ve- luwsc, daarom nog niet achterlijk. door b. j. ten wesepe Die baas"van me heeft nog geen en kele klant behalve jou. En sedert jij ihier over de vloer komt, is Holland in last, ikomen hier allerlei ongure •typen en is de baas zelve halve nachten op sjouw. Wat doe je eigen lijk van je vak? Ik geloof, dat je niet eens een baas hebt „Ik (ben mijn eigen baas", ver klaarde Gijs trots. Eefje haalde verachtelijk haar schouders op. „Nou, 't zal wat wezen, als het voor de heren komt. Je doet je best maar. eigen 'baas, als je mij maar in het vervolg passeert". „Oké, beste meid, zodra ik wat meer tijd heb. kom ik nog wel eens een kusje stelen, hoor". Eefje liep rood aan en keerde zich half om. „Als je het hart nog eens hebt. Maar Gijs was al lachend naar de trap gelopen en buiten stapte hij op gewekt oo zijn bromfiets. Hij zou maar weer eens naar huis ploffen. Missdhien dat die Holm toch nog ge luk had met die tas. Het gaf niets, als hij hier bleef rondhangen. Gijs reed via Diemen naar Weesp en een andere bromfietser -eed de zelfde weg. Toen Gijs zijn vehikel in de schuur had gezet en naar binnen was gegaan, keerde de achtervolger terug en reed op zijn beurt naar de Oude Zijds Achterburgwal. Gijs had niet gezien, dat hij gevolgd werd. Had hij het wel ontdekt, dan zou hij bemerkt hebben, dat het de man was geweest, die hem op het Centraal Station het pakje tabak had over handigd. Zijn adres was nu bij de bende bekend. Het was half zeven, toen er voor het detectivebureau Holm een auto stopte. Er stapte een man uit, met een oude actetas. zorgvuldig in pa pier gepakt. Holm had de wagen blijkbaar gehoord, want hij deed zelf open. „Bent u mijnheer Holm?" vroeg de- man met een duidelijk hoorbaar Rotterdams accent. „Jawel", antwoordde deze opge wekt. „En u bent de man, die oen opdracht heeft gekregen van mijn vriend Laman? Komt u verder". Het tweetal liep de trap op en in het privékantoor <lat Holm zorgvul dig afsloot, pakte de man de tas uit. „Alsjeblieft", zei hij. „Ik heb 'm zeïf gekaapt uit de bromfiets van die snuiter". „Dan moet het 'm zijn", zei Holm. Hij pakte de tas aan en keek er in. Onmiddellijk zag hij de losgesneden 'binnenkant. „Mis", zei hij. „Alweer voor niets; de papieren zijn er uit". De ander keek een beetje dwaas naar de opengesneden tas. „Tja, dat kon ik niét weten. Meneer Laman zei: „Probeer een actetas te bemach tigen van een zekere meneer Hels- dingen en. „Goed, goed", onderbrak de detec tive zijn woordenstroom. „Dat klopt allemaal. Alleen de papieren, waar het om gaat, zitten er niet, meer in. We zijn dus weer even ver". (Wordt vervolgd). DBGC II-WIK II 2-0 WIK II is er tegen nummer drie van de ranglijst, DBGC II uit Oude Tonge niet in geslaagd om beslag op de winst te leggen want de blauw- witten bleven met gering verschil in de meerderheid. Reeds na 5 minuten spelen had de thuisclub succes want Gré Nobels schoot onverwachts fraai in (0-1). WIK probeerde met enkele felle aanvallen om deze achterstand weg te werken en vooral Jan Hart en Bram Bevelander schoten er lustig op los. DBGC bleef echter toch aklie- ver en WIK moest af en toe alles op alles zetten om doelpunten te voor komen. Vijf minuten spelen in de tweede helft leverde via een door loopbal van Jan de Vos wederom een doelpunt van DBGC op. (2-0). Wat WIK hierna ook nog probeerde, er zat geen tegenpunf voor de Kerk- wervenaren meer in. Good Luck I-NOAD I 2-3 Wie gedacht mocht hebben, dat NCAD deze wedstrijd eens op het gemak zou gaan winnen kwam uit eindelijk bedrogen uit. Weliswaar waren de blauw-witten veel sterker, doch Good Luck zorgde tweemaal achtereen voor een verrassende ge lijkmaker. Reeds na 2 minuten spe len kwam NOAD door Kees Steen dijk op 0-1 en nauwelijks twee mi nuten later was het mevrouw Corrie Hoogerhuis-v. d. Linde, die de voor sprong opvoerde tot 0-2. NOAD leek nu een grote zege te gaan behalen, doch Good Luck stond dat echter niet toe. Met kunst en vliegwerk hielden de rood-witten hun korf ge ruime tijd onder bewaking. Bij een aanval van Good Luck kregen de Flakkeeënaren een strafworp te ne men welke door de kleine, doch dap pere Leny Nipius fraai in de Schouwse korf werd gedeponeerd. Enkele minuten later weer een straf worp voor Good Luck en nu was het' Hans van Opdorp, die de stand op 2-2 bracht. NOAD stond hier toch maar vreemd van op te kijken. Vlak voor het verstrijken van de eerste speelhelft zoi'gd'e mevrouw Corrie Hoogerhuis-van der Linde voor 2-3. In de tweede helft spx-ong een bal van Kees Steendijk terug uit de mand en verdere doelpunten bleven uit. zodat NOAD nog maar ternau wernood had gewonnen. RAWALPINDI. In Lahore zijn drie mensen dodelijk getroffen door ko gels van de politie, die vuurde op een menigte politieke betogers. De menigte was bezig" een station te vernielen op ruim 220 km. ten zui den van Rawalpindi. ALICE SPRINGS (Australië). De piloot van een observatievliegtuig heeft gemeld, dat uitgestrekte delen van midden-Australië door grote bosbranden worden geteisterd. Bran den zijn o.a. igemeld uit de omgeving van Alice Springs, uit Chilla Well, uit iNeshaven Station en uit Barrow Creek. TEL AVIV. Majoor Abraham Zaks de Israëlische militaire gouverneur van Rafah, is bezweken aan de ver wondingen die hij 20 dagen geleden opliep toen hij met zijn auto op een mijn reed in Rafah dat in het uiter ste zuiden van de Gaza-strook ligt. JERUZALEM. In Jeruzalem heeft een militaire openbare aanklager le venslange gevangenisstraf geëist te gen zeven jonge Arabieren, die hij schuldig achtte aan he.t, plaatsen van verscheidene granaten in vuilnisem mers in het Joodse deel van de stad. BRUSSEL. In België zijn in 1968 1.594 mensen om het leven gekomen bij verkeersongevallen en 17.946 ernstig gewond. Dat is 6 tot 7 pet. meer dan in het jaar 1967, zo heeft de Belgische minister van verkeer, Bertrand, woensdag verklaard op een bijeenkomst van de nationale raad voor verkeersveiligheid. MONTREAL. Op het internationale vliegveld van Montreal hébben dou anebeambten bijna elf kilo heroïne voor een geschatte waarde van drie miljoen dollar in 'beslag genomen. De partij bevond zich in een koffer van een uit Frankrijk gearriveerde Italiaan. LONDEN. Britse PTT-ers zijn een staking van 24 uur begonnen uit so lidariteit mei Britse telegrafisten en telexisten bij de buitenlandse dienst, die sinds 13 januari staken. MILWAUKEE. Een Amerikaans tankvliegtuig van het type KC-97 is bij een mislukte landingspoging in de buurt van het Generaal Mitchell- vliegveld te Milwaukee verongelukt. Zeker vier van de elf inzittenden zijn omgekomen. Het toestel brandde na het neerstorten uit. CAEN. Ca. 250 studenten van de universiteit van Caen in noord- Frankrijk hebben besloten in staking te gaan en de letterkundige faculteit te zullen bezetten. LOMPOC. Van de basis Vanden- berg in Califomië is woensdagavond een Canadese kunstmaan, de „Isis- A". in oen baan om de aarde ge bracht. LONDEN. Een kwart van de sol daten van de Bundeswehr wil bij de algemene verkiezingen van septem ber op de rechts-radicale NPD stem men. Dit staat volgens de Britse „Guardian" in een geheim rapport dat door de federale persdienst is op gesteld en aan de Wesluitse rege ring voorgelegd. SAIGON. In een communiqué van het Zuidvietnamese ministerie van binnenlandse zaken wordt gezegd, dat kinderen slechts niet hun ouders Zuid-Vietnam kunnen verlaten als functionarissen of hoge militairen zich garant stellen voor hun terug keer. BRUSSEL. De Belgische Domini caner pater Pire, die internationale bekendheid geniet door zijn na-oor- logse werk ten behoeve van vluch telingen, is overleden. Hij wei-d tien dagen geleden geopereerd en heeft nadien een hartaanval gehad. Onze puzzelrubriek van vorige week is weer een groot succes ge worden. Vooral ook veel bejaarden stuurden een oplossing in. zij het dat ze ditmaal niet in de prijzen vielen. Sommige namen op de inzendingen waren onduidelijk; daar moet toch wel even op gelet. De eerste prijs ditmaal bestemd voor: mevr. J. C. Radewalt- v. d. Berge, Lysterbcsstraat 27, Nieuwer kerk De tweede prijs gaai naar: mej. I. Beeke, Noorddijkstraat 56, Brouwershaven De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. pastoor; 6. wee moed; 12. reep; 14. atol; 15. oh; 17. nr; 18. rat; 20. Co.; 21. nvn.; 22. voet; 24. Latijn; 26. rood; 28. ion; 29. bod; 30. gom; 32. moe; 33. A.P.; 34. toga; 35. egel; 37. Ir.; 38. meter; 39. ranok; 41. Deen; 42. V.A.R.A.; 43. sober; 47. motet; 50. e.k.; 52. roze; 53. over; 54. BM; 55. Eem; 57. dek; 58. rem; 59. beo; 60. sein; 62. leven; 64. mier; 65. T.T.; 66. eb; 68. ld; 69. do; 70. hg,; 71. luid; 73. roos; 75. rooster; 76. vijftien. Verticaal: 1. proviandmeester; 2. sr.; 3. tent; 4. oer; 5. op; 7. <e.a.; 8. etc.; 9. moor; 10. O.L.; 11. donder dagmorgen: 13. bal; 16. hoop; 18. ra dar; 19. tijger; 21. mooi; 23. en; 24. loge; 25. noga; 27. om; 29. bot; 31. men; 34. tenor; 36. lover; 38. mes; 40. kat; 44. bod; 45. ezel; 46. rekel; 47. morel; 48. oven; 49. t.e.m.; 51. ikeet; 54. beek; 56. mi; 59. b.i.; 61. neus; 63. vos; 64. moot; 67. bit; 69. dof; 71. L.O.; 72. de; 73. rij; 74. si. De nieuwa puzzel luidt als volgt: De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. Europeaan; 6. he vige cycloon; 12. nauwe opening; 14. knaagdier; 15. het gaan van eb en vloed; 17. voegwoord; 18. kleefstof; 20. volksnaam van de kauw; 21. 1000 gram (afk.); 22. deelbaar door twee (rekenkunde); 24. opkoper van ge stolen goed; 26. telwoord; 28. veer kracht; 29. slangvormige vis; 30. ge sloten, dicht; 32. boom; 33. titel (afk.); 34. vogel; 35. zoogdier; 37. voorzetsel; 38. rode kleurstof; 39. ap- pelscort; 41. snel. vlug; 42. uiterlijke gedaante; 43. vrolijke bijeenkomst en samenzijn ter viering v. e. heuglijk feit; 47. deel van Azië; 50. 0,01 meter (afk.); 52. denkbeeld; 53. eer bewij zen; 54. militaire rang (afk.); 55. ne telachtige klimplant; 57. vreselijk; 58. muur inham; 59. dwaas; 60. opgooi bij het begin van b.v. een voetbal wedstrijd; 62. wild rund dat vroeger in Europa leefde; 64. zoogdier; 65. vogeiprodukt; 66. den lezer heil (alk. Latijn); 68. grappenmaker; 69. naar onze mening (afk.); 70. vorm van mij; 71. poedelhond; 73. aangenaam warm; 75. vervuld van plotselinge toorn; 76. trouweloze handeling. Verticaal: 1. deel van de week; 2. persoonlijk voornaamwoord; 3. tel woord; 4. Japanse munt; 5. bijwoord; 7. uitroep; 8. hoek die door het bo ven- en voorlijk v. e. gaffelzeil ge vormd wordt; 9. ruimte tussen twee aan elkaar sluitende planken; 10. overblijfsel bij verbranding; 11. on behoorlijk; 13. hakwerktuig; 16. toe gewijde vlijt; 18. fraaie bloem; 19. lengtemaat; 21. langwerpige getim merte; 23. eerstkomende (afk.); 24. roofvis; 25. kleur; 27. muzieknoot; 29. voorzetsel; 31. telwoord; 34. jachttrofee; 36. lawaai; 38. vervelend, saai (figuurlijk): 40. voorzetsel; 44. plaats op de Veluwe; 45. staketsel van bamboe voor de visvangst; 46. voorzetsel; 47. zangstem; 48. deel v. h. oog; 49. kleine vrucht; 51. fraai; 54. zonder energie; 56. naschrift (afk. latijn): 59. zoon (afk.); 61. soort schoeisel; 63. teken van de dieren riem; 64. roofvogel; 67. onderdeel v. e. tennispartij; 69. gehoororgaan; 71. dat is (afk); 72. muzieknoot: 73. per soonlijk voornaamwoord; 74. mu zieknoot. 33. „Oh, dat feest!" zucht Liorca, als het even stil is geweest'. „Lorca verheugt er zich op, doch ik wilde dat het niet door ging!" Het lijkt bijna of zc Aram's aan wezigheid vergeten heeft, doch direct krijgt ze een kleur en vervolgt: „Neem me niet kwalijk! Het past mij niet de gaston van mijn broer mijn zorgen op te dringen!" „Integendeel!" zegt Aram. „Van hel eer ste ogenblik af heb ik mij afgevraagd, waarom zo'n beeldschoon meisje als gij zijt zo treurig zou zijn! Is er niets, waarmee ik u zou kunnen helpen?" Het meisje is opgestaan en heeft zich naar het balkon begeven, dat over het bin nenplein uitziet „Ach neen", zucht zij. „ook gij kunt mij niet teruggeven wat ik ver loren heb!" Terwijl Aram dc betekenis van deze raadselachtige woorden tracht le begrijpen, ziet. hij beneden zich op het bin nenplein plotseling het kleine figuurtje van Presto. Als de schildknaap zijn heer in het oog krijgt, begint hij hcl'tig te wenken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4