AGENDA P.T.T.-er J. Stoel te Haamstede viert zijn zilveren jubileum Brand in Woerden STREEKNIEUWS Geen enkele vordering te Parijs „Fellowships" naar Australië Zwembadavond „Landbouw in 1968 niet voor onzekerheid en onrust gespaard" HAAMSTEDE, 31-1. Zondag 2 februari a-s. zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer J. Steel, wonen de aan de Zandweg te Haamstede in dienst trad bü de P.T.T. Hij begon *i)n loopbaan te Zcnnemaire waar hy in 1944 hulpbesteller werd. Reeds in de maand maart van datzelfde jaar werd hij door de inundatie ge dwongen zijn dorp te verlaten en hü kwam in Noord-Holland terecht. In Benningbroek, vlak bü Wognum ver volgde hü zün pcstlcopbaan, zü het onder vrü wat mceilüker omstandig heden. De post werd bezorgd met een „postkar" bestaande uit een onder stel cp 4 wielen getrokken door een paard en als beschutting tegen het weer was er een oude cabine op ge bouwd. In 1945 kwam de bevrijding en hij kon naar Zcnnemaire terug. Aldaar vervolgde hij zijn werk bij de post en na zijn diensttijd kwam de jubilaris in 1S50 naar Haamstede waar hij de plaats van de heer T. Ringciberg innam. En daar over plaatsingen hier in de Westhoek maar zelden voorkomen omdat het vooral in het gastenseizoen razend druk ken zijn bij het brievenbestel- len bleef hij hier en viert nu op maandag a.s. zijn 25-jarig jubileum. Vroeger was het baantje van post heel eenvoudig want het bleef bij het bezorgen van de brieven, kran ten, drukwerken enz. Met geldzaken hadden ze dan niets te maken want daarvoor werd je naar het kantoor geroepen. Tegenwoordig moet je wel een flink rekenhoofd hebben want dagelijks moet er met geld gewerkt worden en nog vele andere dingen verwerkt worden. De jubilaris kent al dit werk op een prikje. In de maandag-vroeg- Verkeersstremming door dodelijk ongeluk AMSTERDAM, 30-1. Het verkeer tussen Amsterdam en Haarlem was bijzonder z.waar gestremd door een verkeersongeluk, dat in Halfweg ge beurd was. De bestuurster van een personenauto was daar ter hoogte van de Oranje Nassaustraat dooreen rood verkeerslicht gereden en had daarbij de 19-jarige (kantoorbedien de A. J. J. van der Guliik uit Haar lem aangereden. De man werd zo zwaar gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis in Haarlem overleed. Aldus constateerde donderdagmid dag de voorzitter van de Kring Schouwen-Duiveland van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij, de heer A. J. G. Doeleman, in zijn openings toespraak bij de aanvang van de druk bezochte algemene ledenverga dering, die plaats vond in de Graan- beurs. De voorzitter richtte zijn woorden van welkom met name tot de alge meen voorzitter van de Z.L.M., ir. J. Prins, het erelid oud-voorzitter de heer A. M. Geluk, erevoorzitter de heer v. d. Zande en de directeur van de C.A.V. de heer J. J. Hanse, hoofd bestuursleden en assistenten van de Voorlichtingsdienst. De heer Doeleman stelde vast dat de afgelopen oogst geleerd heeft hoe kwestbaar de bedrijven door de me chanisatie geworden zijn. Duidelijk is gebleken dat de landbouw abnor male weersomstandigheden als be drijfsrisico's zal moeten aanvaarden. „En als we dit risico willen en moe ten aanvaarden, dan zullen wij daar ook economisch toe in staat moeten zijn. Het zal dan mogelijk moeten zijn voor dergelijke situaties een re serve op te bouwen". De heer Doele man dacht in dit verband aan maat regelen in de belastingtechnische sfeer, „wat dan vele malen beter is dan te gaan klagen op een moment wanneer de nood eenmaal zover is gekomen". De landbouw is nog niet vertrouwd geraakt met de B.T.W. De voorzitter wees op het feit dat de boer bij ver koop recht heeft op 4 procent toeslag ter compensatie van de 12 procent die betaald moet worden van ver schillende zaken (werktuigen). Een andere zaak welke de aan dacht verdient is de reorganisatie van de R.L.V.D. Het is duidelijk ge worden dat er een behoorlijke in krimping van de dienst zal plaats hebben. Het bedrijfsleven zal hier tegen stelling moeten nemen. Op ver schillende terreinen is nog zeer veel onderzoek nodig. „Natuurlijk zyn we niet tegen aan passing cf wat de consulcntschappen betreft tegen schaalvergroting, maar wel tegen een eenzydige inkrimping, zender dat men daarby aangeeft op welke wijze dan wel een efficiënte voorlichting gegeven moet worden". Onderwijs Ook wat betreft het land- en tuin- bouwon derwijs meende de heer Doe leman dat te lichtvaardig wordt ge zegd dat dit onderwijs geen toekomst meer heeft. In het nieuwe onderwijs stelsel is er echter terecht naast MAVO en HAVO ruim plaats ge maakt voor lager technisch onder wijs. Wel een probleem is het feit dat door de gerechtvaardigde af vloeiing uit de landbouw het leerlin genaantal sterk terugloopt. Hierdoor zal het wel noodzakelijk zijn over re organisatie te denken. Concentratie van enkele scholen kan een oplossing zijn. De heer Doeleman bracht een an- dienst al om 4.15 uur de deur uit om de bussen te gaan lichten, en de uit gaande post gereed maken. De heer Steel is een echte Schouwenaar en het bezorgen in de verschillende nieuwbouwvestigirgen met veel im portmensen zegt hem niet veel. An ders wordt het in gemeenschappen als Burghsluis, of Westenschouwen waar al jaren lang dezelfde mensen wonen. Aldaar ontstonden ook de „koffieplekken" want een bakje wilt er ook bij de post wel in. En als er dan ergens iemand vraagt: „Toe, pest, schroef die plafonnière eens even los want ik moet dat ding schoonmaken", dan gebeurt dat ook even. „En je ziet nog eens wat", zegt de heer Stoel. De heer Stoel kan interessant over zijn 25 jaar vertellen. We zijn ervan overtuigd dat het maandag een druk ke dag voor hem wordt. BRUINISSE, 30-1. Te Bruinisse had donderdag de proefvaart plaats van de Noordzeekotter KW 174, eige naar C. Varkevisser, Katwijk. In dit schip is door de firma L. Padmos en Zoon te Bruinisse een nieuwe motor geplaatst, Stork DRO 216 K, van 600 p.k. 6 cyl. (750 toe ren). Het betreft hier een nieuw ty pe motor, zoals tot dusver in Neder land nog niet in de visserij is ge bruikt. Tot de uitrusting behoort verder een Kuypers keer-koppeling 3 1 en een baLlastpomp Kuhl en Rottinghuis met een capaciteit van Congres P.v.d.A. DEN HAAG, 31-1. Voor het twaalf de congres van de Partij van de Ar beid, dat dp 6, 7 en 8 maart aan staande in het Haagse Congresge bouw wordt gehouden, bestaat grote belangstelling. Partijvoorzitter dr. Tans deelde mee dat tot dusver bijna 700 afgevaardigden uit ruim 450 af delingen zich voor deelneming heb ben aangemeld, terwijl uit 157 afde lingen 190 voorstellen zijn ingediend. Op deze voorstellen kwamen 250 amendementen binnen. 300 gasten zijn uitgenodigd, onder wie verte genwoordigers van KVP, ARP, CHU, VVD, PPR, D '66, PSP en de vak centrales. dere mogelykheid die een studie waard is naar voren: het vormen van een schoolgemeenschap met de technische school. Het basisondenvys ligt de eerste twee jaar niet veel uit elkaar met het voordeel dat de leer ling pas na twee jaar een keus heeft te deen. Wat de agrarische wereld speciaal in de akkerbouw verontrust is de gang van zaken bij het ontwikke- •linigs- en saneringsfonds, vooral wat betreft de ontwikkeling. In het verleden is gebleken hoe moeilijk het was voor akkerbouwobjecten in aan merking te komen voor subsidie. Nu lijkt het weer die richting uit te gaan dat veehouderij annex pluimvee en varkensmesterij gemakkelijker een bijdrage verkrijgen. Juist -echter in de akkerbouw wordt veel aan sa menwerking gedaan zodat geïnves teerd moet worden in de aankoop van machines. Daarvoor is tot nu toe geen tegemoetkoming van het ont wikkelingsfonds mogelijk, aldus de heer Doeleman, diie het zeker verant woord voorkwam dat bedrijven die nieuwe ontwikkelingen in de prak tijk willen brengen begeleid worden dcor het ontwikkelingsfonds. De Kringvoorzitter merkte inzake het plan Mansholt op dat een goede stu die nodig zal zijn. „Laten we niet te gemakkelijk zeggen wij hebben nog niets met het plan Mansholt te ma^ ken, bij ons is de zaak in orde. Als we dat standpunt innemen dan zou wel eens kunnen blijken dat de ge bieden waarop we nu nog voor lig gen ons snel voorbij streven". Het valt te verwachten dat voor kleinere bedrijven bij een bouwplan van graan, suikerbieten, aardappelen en uien arbeid overblijft. Voor deze bedrijven zal het steeds meer nood zakelijk zijn deze arbeid met meer irtensieve gewassen rendabel te ma ken. De voorzitter was er van over tuigd dat er voor de goede onder nemer mogelijkheden zijn.' waarbij vakmanschap en specialisatie be langrijke factoren zijn. Hij conclu deerde: „enerzijds vertrouwen in de toekomst, anderzijds de noodzaak al le zeilen bij te zetten om de snel ver anderende omstandigheden bij te houden". De vcorzittcr meende dat van de regering geëist mag worden de land bouw terzijde te staan, „In de indu- striaiisaticroes wordt cr dikwijls te lichtvaardig over de landbouw ge sproken maar deze industrialisatie is vooral ook door de landbouw cp gang gekomen". De landbouw staat positief ten opzichte van andere ontwikkelingen (industrie, recreatie) cn is bereid daar- dc regering nieuwe industrieën op Bceleman, „is het feit dat hier niet gcduscussicerd wordt in de volksvertegenwoordiging over de be nodigde bedragen, terwijl één cent bü de tarwe of de melk soms wel het „tc-be-or-not-to-be" van onze eco nomie lijkt in te houden. Wij moeten positief staan tegenover nieuwe ont wikkelingen maar vragen ook meer begrip voor onze zaken". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 60 ton per uur. Een Seffle hydrauli sche stuurinrichting werd aange bracht, terwijl de kotter werd voor zien van een bronzen Van Voorden- schroef van twee meter middellijn. Aardewerkafdeling Sphinx te Maastricht zal worden gesloten MAASTRICHT, 30-1. De huishou- delijk-aardewetk afdeling van de N.V. Koninklijke Sphinx-Ceramique voorheen Petrus Regout N.V. in Maastricht zal worden gesloten. Met de liquidatie zal in verband met het afwerken van de orders, ongeveer een half jaar gemoeid zijn. In de aardwerkfabriek werken on geveer 700 mensen: 317 Belgische vrouwen en meisjes, 284 mannen in de produktie-sector en 100 beamb ten. De vakbenden hebben voor de Belgische werkneemsters een naar hun oordeel zeer redelijke afvloei ingsregeling getroffen met de direc tie van het concern. Bovendien zijn er voor deze vrouwen veel plaat singsmogelijkheden in de confectie- industrie in de streek tussen Maas tricht en België. De Krin'gvoorzitter stelde verder dat provincie en gemeenten niet te lichtvaardig mogen omspringen met bestemmingsplannen die het de landbouw onmogelijk maken het be drijf cp moderne wijze uit te oefenen In dit verband is belangrijk het voorstel cm bij het opleggen van een bestemmingsplan de betrokken in stanties te verplichten deze grond ook aan te kopen als ze daar de be trokkene wordt aangeboden. De heer Doeleman benadrukte ver der dat de landbouw niet alleen alle aandacht aan de produkten moet be steden, tijdens de groei maar ook tij dens de oogst tot aan de afzet. „Wil len we een goede concurrentieposi tie behouden dan zullen we een goed predukt moeten afzetten, verkregen dcor een goede verzorging en samen werking met onze afzetkanalen. Eer lijkheidshalve moeten we conclude ren dat hieraan nog wel het een en ander mankeert". Op dit moment is er weinig ver trouwen in de aardappelmarkt. Het wordt een moeilijk aanvaardbare si tuatie dat Frankrijk zijn- export weer bevordert door concurrentieverval sende maatregelen. „Het zal voor de organisatie noodzakelijk zijn de si tuatie nauwlettend te volgen". Uit het financieel verslag, dat werd uitgebracht door de heer M. Romeijn namens de financiële com missie, bleek dat de rekening kon worden afgesloten met een batig «al- do van f 560,-. Besloten werd d'e kringcontributie te handhaven op f 0,30 per ha. De heer A. Bal te Oos terland werd bij schriftelijke stem ming gekozen als hoofdbestuurslid. De heer W. v. d. Zande te Burgh werd gekozen in de financiële com missie, wegens periodieke aftreding van de heer J. v. d. Hoek te Elle- meet. Voor een verslag van de inleiding door ir. Prins over het onderwerp „Moeilijkheden en mogelijkheden in land- en tuinbouw" verwijzen wij naar het volgende nummer. Schade 2 miljoen gulden WOERDEN, 30-1. Donderdagmid dag, omstreeks kwart over vier, is brand uitgebroken in de carrossierie- fgabriek van de N.V. Den Oudsten en Zonen te Woerden. De brand, die ontstond in de nieuwste hal van het fabriekscom plex (de hal is ongeveer anderhalf jaar oud), greep zeer snel om zich heen. Een kwartier na het ontstaan van de brand stortten reeds enkele muren in. Snel optreden van de brandweer uit Woerden, geassisteerd dcor de brandweren uit Kamerik en Zegveld, kon voorkomen dat de brand tot deze hal beperkt bleef. Hierbij had men het belangrijke voordeel dat de vrij sterke wind van het fabriekscomplex af waaide. Behalve de fabriekshal (ongeveer 80 bij 40 meter) gingen ook twee autobussen, vijftien containers en een groot aantal machines en mate riaal verloren. De schade wordt op ongeveer twee miljoen gulden ge schat. UTRECHT. Het aantal onderne mingen in de industriële sector dat een duurtetoeslag heeft beloofd voor het personeel, uit te keren tot op het moment waarop de nieuwe C.A.O. van kracht wordt, is weer aanzienlijk uitgebreid: het gaat in vrijwel alle gevallen om een regeling die neer komt cp een extra uitkering van f 25,- per maand. ZÏERIKZEE Aktie Overdekt Zwembad De stand voor de aktie Overdekt Zwembad bedroeg per 30 januari f 2970. Verantw.: fa. K. te Z. f 10,-; V. te Z. f 10,-. Werkgroep dramatische expressie Als uitvloeisel van de te Zierikzee gehouden Speeldag 1969, is het plan gerezen te geraken tot de oprichting van een werkgroep dramatische ex pressie. Deze werkgroep wil starten op dondeidag 6 februari a.s., ver moedelijk in de o.l.-school aan de Nieuwe Boogerdstraat. In het alge meen zal de donderdag voor de re petitieavond worden gereserveerd. Voer de groep wordt gedacht aan personen in de leeftijd tussen 16 en 30 jaar. De lessen zullen worden gegeven door de toneeladviseur voor Zeeland, de heer Ad van Noort. Con tactadres is: O. Haitsma, Mogge- straat 9, Zierikzee. Grote avond instructiezwembad Wij vernemen dat het in de bedoe ling ligt op 21 maart een „grote avond" te organiseren, de opbrengst waarvan ten goede komt aan het fonds Overdekt Instructiezwembad. Op 15 februari worden voor hetzelf de doel weer kranten opgehaald. DUIVELAND Oost-Duivelandse Vogelvereniging opgericht Zowe] te Bruinisse als te Ooster land zijn al sinds vele jaren perso nen die als hobby vogels hielden en er „aardigheid" in hebben deze vo geltjes te kweken. Tot dusver waren deze vogelvrien den niet verenigd, maar dit is de laatste weken anders geworden. Op gericht werd namelijk de Oost-Dui velandse Vogelvereniging, met 17 le den en 1 juniorlid. Deze vereniging bestaat uit Bruënaars en Oosterlan- ders die kanaries, grote parkieten en tropische vogels kweken en hou den. Onder de laatste groep vallen ook de zo bekende zebra vinken. Het bestuur bestaat uit de heren: J. de Boed, Bruinisse, voorzitter; H. Capelle, Oosterland, secretaris; L. van Strien, Bruinisse, penningmees ter en Jac. van der Spek en C. van den Bos, ringencommisaris en com- misaris. De vereniging is aangeslo ten 'bij de Ned. Bond van Vogellief hebbers, secretariaat Bergen op Zoem. OOSTERLAND Bouw bejaardenwoningen Door het Aannemersbedrijf firma De Hartog uit 's-Gravendeel werden dezer dagen de funderingen gegoten voor de negen bejaardenwoningen aan het Hofplein. Dit zullen dan voorlopig de laatste bejaardenwo ningen zijn, die hier ter plaatse ge bouwd worden. Naar wij vernemen bestaat er weer al veel animo om één van deze woningen te kunnen huren. Woonwagenbewoner doodgeschoten DIEMEN, 31-1. De 30-jarige woon wagenbewoner M. R. is donderdag avond laat door de 25-jarige woon wagenbewoner J. J. L. op een tijde lijke standplaats op het industrieter rein van Diemen neergeschoten en kort daarna overleden. De twee mannen hadden na het bezoeken van een café ruzie gekregen, die in de nabijheid van de woonwagens zo hoog opliep, dat J. J. L. een automa tische vuurbuks te voorschijn haalde en van korte afstand minstens vijf kegels cp zijn tegenstander afvuur de. Deze zakte ineen en werd door een andere bewoner van het tijde lijke kamp met eer. personenauto naar het O.L.V. Gasthuis in Amster dam overgebracht, waar bleek dat het slachtoffer inmiddels ten gevol ge van een aantal buikwonden was overleden. Hij was getrouwd en had acht kinderen. PARIJS, 30-1. De conferentie van donderdag heeft geen aanknopings punten voor een regeling van het conflict in Vietnam opgeleverd. De tegengestelde uitgangspunten, die za- tordag zichtbaar werden, zün eerder neg verstevigd. Het Amerikaanse voorstel lot her stel van de gedemilitariseerde zone als eerste militaire stap werd door de communistische onderhandelaars vierkant afgewezen .Zij eisten be handeling van de politieke en mili taire vraagstukken, waarbij de poli tieke voorrang zouden moeten heb ben. Woordvoerders van beide partijen hebben toegegeven, dat geen vorde ringen zijn gemaakt. Advertentie is kaas uit het vuistje de z van zó smaakt ook de borrel beter Astronaut Bonn an met gezin naar Europa WASHINGTON, 30-1. De Ameri- kaanse astronaut Frank Bonman, een van de drie Amerikanen, die in de kerstperiode om de maan vlogen met de ApoIIo-8, zal met zijn gezin een vriendsohapsbezoek brengen aan west-Europa. Dit heeft president Ni xon donderdag bekend gemaakt. De tournee begint zondag. Borman zal boodschappen meebrengen waar in staat, dat de V.S. me.t andere lan den willen samenwerken bij het on derzoeken van de ruimte. Kolonel Borman, zijn vrouw Su san en -zijn twee zoons van 17 en 15, Frederick en Edwin, gaan achtereen volgens naar Engeland, Frankrijk. België, Nederland, west-Duitsland, Italië, Spanje en Portugal. Zii keren omstreeks 20 februari naar de V.S. terug. Het Israëlische parlement heeft een staande eregroet gebracht aan de negen Joden, die door ophanging om het leven werden gebracht in Irak. Inmiddels is men daar met een tweede proces tegen de groep in Irak woonachtige Joden begonnen. Vrijdag 31 januari Zierikzee Concordia, 8 uur, vergadering V.V.V. Zierikzee. Huis van Nassau, 1.45 uur, gecombi neerde tuinbouwmiddag. Openb. Kleuterschool „De Woelwa ters", 7.30 uur, ouderavond (lezing over kleutergymnastiek). Oosterland Conferentiekamer, 7.30 uur uitvoe ring Oosterland's Fanfare. Zaterdag 1 februari Zierikzee De Lichtboei, 7 uur, Bingo-avond. Westerschouwen Domeinen. 2 uur, ruitercross. Oosterland Conferentiekamer, 7.00 uur, uitvoe ring Oosterland's Fanfare. Maandag 3 februari Zierikzee De Lichtboei, bijzondere zondags schoolbijeenkomst. Brouwershaven Ploatsenhuis D rei schor. 7.30 uur ver gadering gemeenteraad. Oosterland Café-rest. Oosterland, 7.30 uur, land bouwers D.E.S. Dinsdag 4 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur. Ver. van oudleerlingen Tuinbouww intercur sussen. Donderdag 6 februari Kerkwerve Verenigingsgebouw, PZEM-bak- en braaddemonstratie. Vrijdag 7 februari Zierikzee Concert (foyer), 8 uur recital Gerard Hengeveld (ZVU). Burgh Hotel Bakker, 8 uur, Vogelwacht Schouwen-Duiveland, Nieuwerkcrk Zaal Ger. Kerk, 8 uur, A.R.-Kiesver- enig'ing. SCHIPHOL, 30-1. - Het nieuwste Nederlandse straalvliegtuig, de twee- motorige F 28 „Fellowship", is vol gens de heer H. H. van Doorn, Fok- ker's directeur voor marketing en en verkoop, geknipt voor het binnen landse luchtverkeer in Australië. Zich aan een conservatieve schat ting wagende voorspelde hij dat in Australië en Nieuw-Zeeland een markt ligt voor 40 Fellowships. Over een week sturen de Fokker fabrieken het derde prototype van de F 28, dat de toepasselijke regi stratie PH-MCL heeft gekregen, met in vlieger A. P. Moll aan de stuur- knuppeï op een demonstratiereis naar Australië, Nieuw-Zeeland en een aan tal kleine eilanden in de Stille oceaan. Laten we pogen het - na alle zwaarwichtigheid - over het nieuwe regionale overdekte zwembad dal er komen moet, het maar even op de humoristische toer te gooien. Er is 'n gerede aanleiding trouwens, want in maart komt er voor het zwembad een „grote avond". Gek, maar na zo'n bericht, zit ik, voor mezelf al da delijk een programma uit te denken, want er moeten op die avond veel centjes binnenkomen. Het zal - wil het goed zijn - alles in het teken van de zweminerij moeten staan. Iedereen zou slechts met. zwem slippers de zaal mogen betreden. Op het toneel ware een badkuip op te stellen, waarin een heldentenor plaats neemt, die met een echte bad kamer (zwembad)stem enkele ope- retteUedereyi zingt, gewijd aan de vissige mogelijkheden, die een mens nu eenmaal in zich heeft, al moeten ze ontwikkeld. „Op de grond- en- waterscheiding, geeft het zwemmen veel verblij dingof zo iets en dan met een fu- gatische inlas. Belangrijk onderdeel van het pro gramma dient - naar onze beschei den mening - te zijn, enkele num mers droogzwemmen, uit te voeren door raadsleden, die geheel achter de plannen staan. Het publiek zal hun arm- en beenbewegingen met ritmisch handgeklap dienen te be geleiden. Op het toneel zullen ook enkele douches dienen te staan, waaronder elke deelnemers of deelneemster voor en na het optreden zich dient af te sproeien. Daarna volgt een nummer bakje spuwen, want het zal in de toekomst moeten gaan naar een optimaal hy giënisch gebruik van het zwembad. Nauwelijks ontbreken mag ook een show van badpakken, zwembroeken, zwemgordels, oordopjes en onder waterhorloges. Tegen een (nu nog) geschilderd dé cor van badhokjes, zullen de tien. schoonsten uit dc zaal de badmode van 1900 tot heden dienen te illus treren; d.w.z. van het gepijpte en van mouwen voorziene hansop uit de begintijd, compleet met badhoed tot de weinig stof vorderende bikini van onze dagen. Onder het zingen van hel nieuw te componeren lied: „Wij willen ook des winters nat, geef ons kansen voor een bad/" begeven zich allen daarna in optocht, door de stad, niet echter voordat ieder bij het verdwij nen uit de zaal zijn tientje heeft ge stort. Het is alles bij elkaar overi gens maar een idee; dus voor uit breiding c.q, verbetering vatbaar. SCH1EREILANDMA N. Noordzeekotter maakte proefvaart vanuit Bruinisse Algemene ledenvergadering Kring Schouwen-Duiveland der Z.L.M. „Afgelopen oogst leerde lioe kwetsbaar bedrijven door niecbanisatie tbans zijn ZIERIKZEE, 29-1. „De landbouw is het afgelopen jaar niet voor onrust en onzekerheid gespaard gebleven. Het lükt wel heel moeilijk om een juiste richting te bepalen. In 1968 hebben vele problemen zich toegespitst, zoals de onvoorstelbaar slechte afloop van een toch al matig begonnen aard- appeïprysverloop oogst 1967. Prüzen die we by de steeds stygende kosten mceilük meer kunnen dragen, mede als gevolg van ons progressief be lastingstelsel, tengevolge waarvan de landbouw in de betere jaren onvol doende reserves heeft kunnen kweken".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2