SUCCESJES Nieuwe werkingsduur voorbereidingsbesluiten van gebieden Beetje te snel Raad stelt ontwerp-bestemmingsplan „Scheepstimmerdijk" vast „Flitsen" uit het buitenland Voor het weekend: Zelfbediening KLOET - Burgh HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Gemeente West era'houwen WESTERSCHOUWEN. 27-1. Op de jongste vergadering van de ge meenteraad, under voorzitterschap van burgemeester II F. Everwijn, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. De Stichting Renesse zou ter af ronding van het terrein van de z.g. Vroonpias" te Renesse de beschik king willen hebben over het aan de gemeente toebehorende perceel grond gelegen aan de Luieweg, groot 240 m'-\ Hiervoor zou de Stichting een aan haar toebehorend stukje grond, •grenzende aan de w.w.-woningen aan de Zeeanemoonweg, eveneens groot 240 m- in ruil willen geven. De raad ging hier op in. De heer K. J. Goedbloed te Re nesse verzocht om in Noordwelle aan de Smidsweg twee benzinepompen te mogen plaatsen. Op 27 april 1961 werd besloten om in Noordwelle geen gemeentegrond voor een dergelijk doel meer beschikbaar te stellen, doch daar de zich daar bevindende pomp in 1966 verdween heeft het college geen bezwaar tegen het plaatsen aldaar. Achter dit voorstel schaarde zich de raad. Geen bezwaar had de raad ver der tegen een gemeentelijke garan tieverlening van een geldlening aan de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor d'e Bejaarden op Schou wen- Duiveland. Het bedrag is groot f 368.000,- zijnde rente en aflossing van een 50-jarige annuïteitslëning aangegaan met het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds, groot f 1.444.300,-. Een wijziging in een reeds eerder toegezegde garantieverklaring d.d'. 23 december 1968 werd eveneens goedgekeurd. Een derde garantie- verklaring betrof een geldlening van do woningbouwver. „Beter Wonen" te Zlerikzee groot f 1.083.636,36 zijn de het geld voor de bouw van 32 keuzeplanwoningen in Renesse. Ook hier geen bezwaren. UTRECHT. 2.9-1, Dat aan het opvoeren van de snelheid van treinen ook gevaren zijn verbonden, heeft men dezer dagen in de Verenigde Staten ïrvaren. Tussen Washington en New York ging een nieuw mo del trein rijden, snelheid 200 kilometer per uur Tot grote schrik van de spoorwegtechnici rapporteer den de machinisten van de „te genliggers", treinen van oud model met lagere snelheid, na elke ontmoeting met de hy- persnelle trein gesprongen rui ten. Een onderzoek leerde dat de houten raamkozijnen van de oud-model-treinen niet be stand bleken tegen de lucht druk van de passerende snelle treinen, die een raamkozijn van aluminium hebben. De snelheid van de nieuwe treinen is nu voorlopig terug gebracht tot 170 kilometer, een veilige snelheid voor de oude tegenliggers. Zodra er vol doende nieuw materieel is, gaan in beide richtingen de treinen weer 200 kilometer rijden. Aan de woningbouwvereniging „Beter Wonen" zal 5700 m- bouw grond verkocht worden gelegen in het bestemmingsplan Haamstede Zuid-West. Hierop komen 30 wo ningwetwoningen. De prijs zal f 4094 per kavel bodragen of zoveel meer als door de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening wordt aanvaard bij de definitieve vaststelling van de grondkosten voor het betreffende complex. Ook hier geen bezwaren van de zijde der raad. Bij middelhoge en hoge etagebouw, bejaardentehuizen en andere bijzon dere woongebouwen (deze bouw komt in d'e gemeente nog niet voor) zal in het vervolg rekening gehouden moeten worden met de bouw van een schuilplaats. De bouwverordening van de gemeente zal gewijzigd moe ten worden in die zin waarmee de raad zich akkoord verklaarde. De gemeente was nog geen lid van de Bond Heemschut, doch na de toe stemming van de raad zal dit spoedig het geval zijn. Kosten f 25,- per jaar. Teneinde ongewenste ontwikkelin gen te voorkomen doordat de wer kingsduur van de voorbereidingsbe- sluiten is afgelopen stelde het colle ge voor om deze opnieuw in te doen gaan voor ahet gebied gelegen tus sen Kloosterweg en J. J. Boeijesweg en b: het perceel dat krachtens de bestemming „Zeebad Nieuw Haam stede" de bestemming „horecabe drijf" heeft en niet is opgenomen in het bestemmingsplan „Nieuw Haam stede I". Opnieuw geen enkel be zwaar van de raadsleden. De verordening van het marktwe zen in Renesse werd aanvaard. Zo hier en daar werden nog wat klei nigheidjes bijgeschaafd. Brancheverdeling op de markt Er werden vragen gesteld door de heren Hendrikse en Goossens, beiden PvdA over de brancheverdeling op de markt. De voorzitter antwoordde dat het bepalen van het aantal kra men per branche een kwestie van b. en w. is. doch later kunnen altijd be zwaren ingebracht worden. De heer Kloosterman (WD) vroeg of de ei gen bevolking ook lid van de afde ling Markt, Straat- en Rivierhandel van het Hoofdbedrijfschap Detail handel (nodig om op de markt te kunnen staan) kan word'en, hetgeen zeker kan. De toewijzing dor kraam- plaatsen zal in overleg geschieden met genoemde afdeling. In de Stichting Dorpshuis Renesse werd wegens vertrek van de heer W. Kalkman in het bestuur benoemd de heer A. J. Goossens. In de plaats van de heer C. Dorremani werd de heer J. Braber als bestuurslid van het Dorpshuis benoemd. Het college van b. en w. stelde verder voor om de instandhouding van de openbare lagere scholen te Noordwelle en te Serooskerke te vor deren bij Ged. Staten. „Akkoord", zeide de raad. Een begrotingswijziging 1969, groot f 3138,- voor de aanschaf van schrijf- en bureaubehoeften werd aanvaard. De rondvraag Bij de rondvraag zou de heer Steur (WD) gaarne zien dat voor de straatverlichting te WestenSchouwen op nachtbrandersysteem werd over geschakeld. De voorzitter antwoordde dat de P.Z.E.M. hiervoor reeds op dracht kreeg. De heer Steur vroeg verder naar het staken der busdiensten van de lijn naar Westenschouwen. „Omrij den nodig dcor de rioleringswerk zaamheden aan de Hogeweg kan door de grote afstand via Burghsluis niet gehaald worden, en tevens is de bezetting van Burgh naar Westen- schouwen minder dan 1 zodat een klein busje of taxi niet mogelijk is. Nu wordt gereden tot de Haaymans- weg, doch in de toekomst wordt de ze afstand nog korter". Aldus de burgemeester. De heer Steur verzocht om in het vervolg op de vrijdagen te vergade ren zcals het Reglement van Orde voorschrijft. In overleg met de an dere raadsleden werd echter de maandag gekozen. Tevens vroeg de heer Steur om de fraktieleden naast elkaar te zetten en niet volgens leef tijd. Gok hier zal het Reglement van Orde gewijzigd moeten worden. ,In de Nieuwjaarstoespraak had de heer Goossens opgemerkt dat de nieuw te bouwen o.l.-school te Re nesse door Middelburg van een 5 naar een 4-lokalige school wordt ge bracht. „Betekent dit uitstel of de klok terug zetten", vroeg vragenstel ler. De voorzitter zeide hierop dat de raad al besloot om een 5-lokalige sohool te bouwen, doch het zal in Middelburg moeilijk worden om het er dcor te krijgen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Gouda (toez.i: L. Kie vit, Leiden; te Nederlangbroek: T. Langerak, Veenendaal. Aangenomen naar Zoutelande: L. J. Altena, Koudekerke; naar Hooge- veen (toez.): H. K. de Wilde, Haren (Gron). Geref. Kerken Aangenomen naar Kollum: H. D. de Wit, Wijckel, die bedankte voor Costvoorne-Tinte. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Den Ham: K. D. van Dijk, Terneuzen; te Enschedé-zuid- west: drs. D. Deddens, Leeuwarden. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Apeldoorn-zuid: H. Biesma, Stadskanaal. Geref. Gemeenten Beroepen te Kootwijkerbroek: A. Kok, Poortvlie t. Collekte voor hel Werelddiakonaat UTRECHT, 29-1. A.s. zondas wordt in bijna alle protestantse kerken in Nederland de jaarlijkse collecte voor het Werelddiakonaat gehouden. Vorig jaar kregen de kerken via deze collecte en aan individuele gif ten ruim vijf miljoen gulden binnen. De grote actie „Kom over de brug" heeft in 1968 vrijwel geen nadelige invloed gehad op de „normale" in komsten voor het Werelddiakonaat. De kerken worden bij de beste ding van de gelden steeds weer voor grote problemen gesteld. In de eer ste plaats zijn er veel meer aanvra gen om hulp dan men kan honoreren en in de tweede plaats is het bijzon der moeilijk een keuze te maken tus sen direkte hulp bij acute nood (bij voorbeeld tengevolge van rampen en oorlogen) en projekten op langere termijn, waardoor men de ontwikke lingslanden in staat wil stellen zelf iets aan de verbetering van hun om standigheden te doen. Echter noodgedwongen - met uitzondering van het terrein van Emulsion Holland N.V. ZIERIKZEE, 29-1. Min of meer door de omstandigheden noodge dwongen heeft de gemeenteraad in de dinsdagavond onder voorzitter schap van burgemeester D. W. Kas telein gehouden openbare vergade ring besloten tct vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan „Scheeps- thnmerdijk", met uitzondering van het aan de Emulsion Holland N.V. in eigendom toebehorende terrein. Zoals eerder uitvoerig werd ver meld had de raad met betrekking tot dit voorstel van b. en w. de keus uit drie mogelijkheden. De heer M. C. Verheijen zei met de door b. en w. voorgestelde bovengenoemde oplos sing akkoord1 te gaan, maar het te betreuren dat er geen kans was op realisering van de ook door b. en w. aangegeven mogelijkheid - in feite echter een onmogelijkheid - om m'et de Emulsion Holland in onderhan deling te treden om het bedrijf aan te kopen en te trachten dit bedrijf een ander geschikt terrein aan te bieden. Financieel immers zou dit voor de gemeente een moeilijk haal bare zaak zijn. De heer Verheijen betreurde het ook dat de kwestie niet besproken was in de commissie publieke werken, hetgeen echter, al dus bleek uit een toelichting van de voorzitter en van wethouder C. Bij de Vaate, een gevolg was van gebrek aan tijd. De heer M. C. Doeleman had even als de heren Verheijen en Simlmers gedacht dat het wel degelijk moge lijk was geweest, gelet ook op de voorgeschiedenis, de zaak op korte termijn in de betreffende commissie door te praten. „Het had toch Wel prettig geweest wanneer de raads leden van deze commissie niet voor een voldongen feit Waren gesteld", aldus de hoer Doeleman, die verder de wens uitte dat er na goedkeuring van het raadsbesluit door G.S. gewe zen zal worden op de wens van d'e noodzakelijke bouwvergunning op korte termijn toe te wijzen. In antwoord op een vraag van de heer W. den Boer deelde de voorzit ter mee, dat de bouwvergunning voor Emulsion Holland zal moeten wach ten op de goedkeuring van het be stemmingsplan Scheepstimmerdijk door Ged. Staten, hetzij door d:e Kroon. Mevrouw v. d. Werve- Schouls zou graag zien dat er bij Emulsion iets gedaan gaat worden aan de „stank-ver spreiding". De heer G. van Weel'den vroeg in belang van 't bedrijf het college bevorderend te willen optreden bij een gesprek tus sen PZEM en ZEGAM. Verder dacht de heer Van Weelden dat het moge lijk moet zijn om in de toekomst een gedeelte van het terrein, te bestem men als parkeerruimte. By ingekomen stukken zei de heer Van Weelden, naar aanleiding van mededelingen van de N.V. Waterlei dingmaatschappij, waaruit blijkt dat weer een tekort wordt verwacht, het bijzonder te betreuren dat er weer gedacht wordt aan een tariefsverho ging en dat er met geen woord ge sproken wordt over een verbetering van de produktiviteit in het bedrijf. „Een verhoging van de tarieven al leen is toch wel erg gemakkelijk", aldus de heer Van Weelden, die wat dit betreft het college vroeg waak zaam te zijn. De voorzitter deelde in, dit verband! mee dat de Waterlei'dingmij wellicht over twee jaar rendabel zal kun nen werken en dat aan produktivi teit en personeelsbeleid zeker genoeg aandacht werdt geschonken. Een gunstige factor is verder de toename van het verbruik van industriewater. In antwoord op een vraag van de heer W. den Boer deelde de voor zitter mee dat straks ook de leerlin gen van de lagere technische schooi gebruik zullen kunnen maken van de gymzalen die speciaal t.b.v. het lager land- en tuinbouwonderwijs en het 1 andb ouwhuishoudonderwijs ge bouwd zullen worden. De raad ging verder akkoord met een voorstel van b. en w. om in principe medewer king te verlenen aan een vetzoek van het bestuur van de Nutskteuterschool te Zierikzee tot aanschaffing en/of vervanging van de inventaris van het kantoortje van de hoofdleidster. Onder de hamer door ging een voor stel tot een kleine wijziging die nood zakelijk geworden waslv.m. de reeds eerder door de raad verleende ga rantie geldlening voor de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland. De kwestie verlichting invailsweg Laap van St. Hil'aire is in overleg met het provinciaal' bestuur. Aldus deelde burgemeester Kastelein mee in antwoord op een vraag van de heer Doeleman. De heer Sprengel- meijer was van mening dat deze weg om dringende redenen ook voorzien zal moeten worden van een inrij- strook. De heer Van Weelden vroeg het college cm „waakzaam" te blijven op het punt van industrievestiging (toeleverings- en reparatiebedrijven) ih verband met de vestiging van groot-industrieën elders in Zeeland. De heer Den Boer vond dat de jaar wisseling te Zierikzee bijzonder ru moerig was verlopen. De voorz.: „er is beslist teveel lawaai geschopt en er zijn vernielingen aangericht. Het kan voortaan beslist niet meer op het Havenplein". De heer Simmers stipte aan dat het „lekker loopt" met de actie voor een nieuwe „oude Caubrug". In ant woord op zijn vraag deelde de voor zitter mee dat er contact is met liet college en dat de mogelijkheid om een beperkte subsidie te verlenen be keken zal worden. LOS ANGELES. Boven Los An geles. dat al met grote waterover last te kampen heeft, is opnieuw een zwaar onweer losgebarsten. Het aantal slachtoffers van de overstro mingen in Zuid-Californië is geste gen tot 93. Er worden nog zeven mensen vermist. MIAMI (Florida). Voor de tweede maal in twaalf uur tijd is een Ame rikaans vliegtuig gedwongen koers te zetten naar Cuba. Het was een DC-8 van Eastern Airlines met 98 personen aan boord. BRUSSEL. De Nederlandse staats secretaris van buitenlandse zaken, H. J. de Koster, heeft in de Euro pese ministerraad in Brussel aange kondigd, dat hij op een volgende vergadering van de raad (begin maart) de Franse handelspolitiek aan de orde wenst te stellen. HAMBURG. De onrust in ver scheidene universiteiten in West- Duitsland duurt voort. In Tiibbin- gen zijn 2.500 studenten in staking gegaan uit protest tegen een tekort aan studieruimten en docenten. LONDEN. De internationale fede ratie van dagbladuitgevers heeft haar gouden „vrijheidspen" toege kend aan de pers en de journalisten in Tsjecho-Slowakije. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de Russische beschuldiging, als zou Amerika 't vredesoverleg in zake Vietnam in gevaar brengen door een uitbreiding van zijn mili taire activiteit in het aangrenzende Laos, van de hand gewezen. LONDEN. In het Londense acade mische ziekenhuis is een vierling geboren De moeder is de 24-jarige Ann Randall. De toestand van haai en de twee jongens en twee meisjes wordt goed genoemd. Do vierling is ongeveer vier weken te vroeg gebo ren. PARAMARIBO. De Surinaamse raad van ministers heeft besloten de A.M.S., het lyceum en de Suri naamse kweekschool, die als gevolg van de staking van leerkrachten ge sloten zijn, voorshands gesloten te houden. MADRID. Volgens in Madrid ont vangen berichten is de politie in Sa- ragossa de faculteit voor wis- en na tuurkunde van de universiteit van Saragossa binnengedrongen om 250 studenten te verdrijven, die zich in gesloten hadden. NIEUW DELHI. In het begin van dez.e week zijn in de Indische pro vincie Andhara Pradesj een student doodgeschoten en twee gewonden bij botsingen met de politie. GENEVE. Een in november j.l. uit een museum in Genève gestolen schilderij van Rembrandt, zijn moe der voorstellend, is teruggevonden. De politie heeft een man op verden king van de diefstal gearresteerd. De waarde van het doek wordt ge raamd op 'bijna 3'^ ton. LONDEN. Ruim 200 studenten van de Londense economische hoge school hebben het gebouw van de studentenvereniging, een etmaal te voren door hen bezet, ontruimd. De hogeschool is sinds vrijdag gesloten in verband met eerdere incidenten. MIAMI (Florida). Een vliegtuig van de Amerikaanse maatschappij „National Airlines" met 25 passa giers en een bemanning van zeven is onderweg van Los Angeles naar Mi ami, door twee inzittenden gedwon gen naar Cuba te vliegen. ROME. In Ascoli Pioeno, 85 km. van Rome, braken gevechten uit toen 200 communisten, onder wie parle mentsleden, een nco-fascistische bij eenkomst verstoorden. LONDEN. Het Joodse wereldcon gres heeft een beroep gedaan op zijn organisaties in 65 landen om nacht waken te houden voor de ambassa des van Irak uit protest tegen de terechtstelling in Irak van negen Joder. en vijf Arabieren. In Londen begon een dergelijke nachtwake al dinsdagavond. NEW YORK. Communistisch Chi na zal in de komende tien jaar een zeer -grote mogendheid, misschien wel een supermogendheid worden, zo heëft secretaris-generaal Oe Thant dinsdag op zijn persconferen tie in -New York verklaard. ATHENE. Een krijgsraad in Athe ne heeft zes mensen tot gevangenis straffen van drie tot. zeventien jaar veroordeeld op beschuldiging van samenzwering om het bewind omver te werpen en te vervangen door een regering in communistische stijl. Dh ersen: Saucijzebroodjes, amandel broodjes, appelflappen, kers vers, zó uit de oven! Banket bakkerij Toon Hoge, Zierik zee. Telefoon 2665. Wij betalen de hoogste prij zen voor oud ijzer, lood, ko per, zink, accu's en oude zak ken. Belt J. Ravia, Zierikzee (telefoon 3131) en wij komen.' H.H. landbouwers! Moet u nog pootaardappelen bestel len Bintje A 34-45? Vraagt ook bij ons uw prijs voor voorjaarslevering! Sluijs Zn., Haamstede, telefoon 437. Waar koopt u de beste ge reedschappen, als: spaden, batsen, rieken, harken, hou ten hamers, heggescharen. snoeigereedschappen in div. sortering? Bij Joh. den Boer, Renesse en Sluijs &i Zn., Haamstede. 150 gram Saksische leverworst van 0,80 voor 0,65 100 gram paarderookvlees van 0,95 voor 0,85 200 gram gebraden gehakt (extra goedkoop!) nu 0,85 1 reuze tube mayonaise0,79 I flacon poederkoffie0,98 Witte peper, per busje 0,95 - per 2 busjes maar 1,69 Jam (huishöudkwaliteit) van Flipje, van 1,30 nu 1,19 Pindakoekjes (ovenvers!), per pak0,85 1 flink pak frites, van 0,79 voor0,59 1 rookworst (vacuum verpakt)0,89 1 pak Gcudboon koffie 1,95 - 2 pakken voor 3,69 Bavaria pils, per krat, 24 fles 6,50 - per 2 kratten 11,25 2 rellen eierbeschuit voor maar0,69 2 fles Herschi up0,89 „La Ronde" vruchtenwijn, per fles 1,98 - 2 flessen 2,98 Smeerkaas, per cup 0,71 - 2 stuks voor 1,25 Van de T.V.: SPRUITHYACINTEN U ziet ze groeien! - 2 stuks van 1,90 bij ons nu 1,19 3 appelbeignets 0,85 1 krentenbrood met spijs, van 1,30 voor maar 1,15 Verder: Tcmpcucen - Appelcarré's en Amaudelbroodjes Chiquita bananen - per kilo 0,98 2Vfc kilo Jaffa's (±20 stuks) 2,58 Wegens enorm succes nogmaals, zolang er is: 1 kilo KIP - eerste kwaliteit 2.98 BELFAST. De Noordierse politie heeft in de nacht de deur geforceerd van de woning -van de strijdbare protestant majoor Ronald Bunting en hem naar de gevangenis gebracht GENEVE. Het Internationale Ro de Kruis heeft meegedeeld dat het de vluchten met voedingsmiddelen naar Biafra zal hervatten vanaf een vliegveld in Cotonou. Dahomey. BAGDAD. Ongeveer tienduizend Irakezen hebben twee uur gedemon streerd bij de -Britse ambassade in Bagdad, heeft radio Bagdad meege deeld. -De betc-gers keerden zich te gen Britse inmenging in binnenland se aangelegenheden van andere lan den en tegen de betoging die in Lon den bij de Iraakse ambassade werd gehouden. BELFAST. De politie heeft de ex treme protestantse dominee Ian Paisley gearresteerd in het zieken huis te Belfast waar hij werd opge nomen toen hij bij een poging tot arrestatie door glasscherven gewond raakte. LAOS. Het Internationale Rode Kruis gaat samen -met de Nigeriaan- se regering in bezette gebieden -van voormalig OostrNigerië de pokken en de -mazelen bestrijden. WilGAN (Engeland). Vier als poli tiemannen verklede bandieten heb ben te Wigan in Lancashire (Enge land) een vrachtauto aangehouden waarin het salaris van fabrieksar beiders werd vervoerd. De bandie ten gingen er met 43.000 pond ster ling vandoor. PARIJS. Met het oog op de toe spitsing in het Midden-Oosten na het ophangen van Joden in Irak heeft de Franse president, de Gaulle woensdag opnieuw aangedrongen op gemeenschappelijk optreden van de V.S., de Sowjet-Unie, Engeland en Frankrijk. AMSTELVEEN. TJifc een bungalow in de Prinses Irenelaan in Amstel veen zijn bij een inbraak drie kost bare 19e eeuwse schilderijen met een totale getaxeerde waarde van f 270 duizend gestolen. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelbands Veiling van 28 januari Ook in de tweede week van januari werden nog veel uien geëxporteerd. Het totale kwantum was bijna 6 mil joen kg, waarvan ruim 30 procent of 2.133 ton naar West-Duitsland wer den verzenden. Frankrijk was met 1.811 ton eveneens een bijzonder grote afnemer. Daarna volgden met 708 ton Afrika en Italië met 527 ton. De uitvoer naar Engeland bedroeg slechts 387 ton. De Beneluxpartners namen 213 ton af en naar West-In- dië werd 151 ton verzonden. Met het prijsverloop is het nog bijzonder treurig gesteld. Opnieuw brokkelden de prijzen sterk af. De middel klasse I daalde van f 21, naar f .18,— en de drielingen van f 18,naar f 14,98. De grove klasse II gaven de sterkste daling te zien. De notering was dinsdag f 15,98 tej gen f 20,07 vrijdag jl. of f 4,per 100 kg lager. Voor middel II werd f 14,49 besteed, tegen f 17,vorige week; ook hier dus een teruggang. De drielingen konden het niet ver der brengen dan f 11,50 en werden daardoor f 3,60 per 100 kg lager. De picklers waren met f 20,21 praktisch onveranderd, doch door de geringe aanvoer van deze sortering brengt dit de uitbetalingsprijs niet naar bo ven. De totale aanvoer was 23 ton en ondergaat dus weinig wijziging. Vooral de telers met uien klasse I zijn op het ogenblik erg terughou dend om te verkopen. Twee bromfietsers verongelukt NIEUW-MILLINGEN, 29-1. - Op een onverlichte openbare weg in het militaire kamp Nieuw-Millingen, vond een frontale botsing plaats tussen een bromfiets zonder licht en een militair voertuig. De bestuurder van de bromfiets en zijn duopassagier, de 18-jarige J. Houtmans en de even oude L. R. de Haas, beiden uit Nieuw-Millingen, kwamen cm het leven. Wie van hen de bromfiets bestuurde, is niet be kend. 32. Een ogenblik later staat Presto in tweestrijd. Wat zal hij doen? Zelf op on derzoek uitgaan of zijn heer waarschuwen? Maar hoe krijgt hij Aram alleen te pak ken? Neen, hij moet zelf een onderzoek instellen vóór de zanger opnieuw spoorloos verdwenen is. Haastig loopt hij naar het kleine poortje in de toren, dat gelukkig niet gesloten is. Behoedzaam kijkt hij om zich heen, doch er is niemand die op de schildknaap let en vlpg wipt hij naar bin nen. Een stenen wenteltrap voert naar een soort hall, waarop verschillende vertrek ken uitkomen. Presto tracht uit te rekenen aan welke kant zich het raam moet be vinden, waarachter hij het gezicht gezien heeft. Dan opent hij op goed geluk een deur aan zijn rechterhand en stapt naar binnen. Op hetzelfde ogenblik staat hoer Lorca op. Hij wendt zich tot Aram en zegt: „Ge •meet mij een ogenblik verontschuldigen, waarde vriend! Er zijn enkele zaken in verband met het feest, waarmee ik mij persoonlijk moet bemoeien!" Hij verlaat het vertrek en Aram blijft met Liorca al leen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5