Rayon Schouwen-Duiveland Tuinbouwveiling Z.H.E. opgericht Doofheid iveg SPORT EN WEDSTRIJDEN „Als ziekenhuis geen tekort meer heeft, „vrijkomend" geld gebruiken voor bad" Vele bedrijven geven duurtetoeslagen ZTERIkZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 januari 19MJ Nr. 2(1140 Resultaat van besprekingen HAAMSTEDE, 28-1. In hotel Bom te Haamstede is dinsdagavond in aanwezigheid van een 50-tal aan voerders van de Coöp. Tuinbouwvei ling „De Zuid-Hollandse Eilanden", afkomstig uit geheel Schouwen-Dui veland het rayon Schouwen-Dui veland opgericht. De beide onderaf delingen Haamstede en Oosterland komen hierdoor te vervallen. In het bestuur zijn de volgende personen gekozen: H. v. d. Zande, Oosterland, P. de Rijke, Zierikzee, J. v. Lange- raad, Zonnemaire, M. v. d. Maas, Haamstede, V. Geluk, Kapelle, L. Leeuwe, Haamstede en L. J. Rogge band, Zierikzee. Dit rayonbestuur krijgt grote be voegdheden en zal meer kunnen presteren dan de toch maar weinig houvast biedende onderafdelingen. Diverse vragen, o.a. van de heren Stoutjesdijk en Capelle werden door de voorzitter, de heer D. Roskam uit Oostvoorne beantwoord. De vergade ring werd n.l. georganiseerd door het dagbestuur van de veiling waarvan de heren Roskam, Tactor en Van Herk, allen aanwezig In Haamstede deel uitmaken. Ook de directeur, de heer J. v. Kampen was met zijn ad junct diitecteur, de heer A. Raets ter vergadering. In zijn openingswoord zeide de heer Roskam dat de uitkomsten iru 1968 vooral voor peren buitengewoon slecht waren. Nog steeds wachten duizenden kilo's peren in de koelhui zen en ter illustratie van deze mas sa werd maandag weer een peren crisis afgekondigd. De uitkomsten van de appelen waren iets beter, doch momenteel zakken de prijzen. Veel beter ging het met de groente en de vooruitgang van de financiën der veiling van f 17.000.000,- in 1967 naar f 17.350.000,- is daar grotendeels aan te danken. Alom in den lande is de stemming even slecht. De directeur gaf een korte uiteen zetting over d'e B.T.W. voor de aan voerders van de veiling. Alle tuin ders vallen onder de Landbouwrege- linig 4 °/o. Koelhuizen De voorzitter ging hierop uitvoerig in op de fusieplannen met Baren- drecht die door een nu al 4 maanden durende bureaucratie in Den Haag geen centimeter van de grond ko men. De bedoeling is om de dan te bouwen nieuwe veiling te realiseren bij de noordelijke uitgang van de tunnel onder de Oude Maas bij Ba- rendrecht op een perceel van 40 hec tare. Eerst wordt dan gefuseerd met Barendrecht en dan volgen Fijnaart en Oud-Beijerland. Hierop reageerde de heer Jf. v. d. Zande uit Nicuwerkerk heftig en hü vroeg dringend om alsnog zo snel mogelijk koelhuizen te gaan bouwen omdat „we anders over 5 jaar niet meer bestaan". Ook de heer A. Doeleman uit Nieuwerkerk adviseerde het bestuur niet op het zo begeerde bedrijfs-eco- nomische rapport te wachten en met de bouw te beginnen en dan maar op de fusie vooruit te lopen. „De boot raakt hier aan en deze koelhuizen moeten er dit najaar staan", zeide de heer v. d. Zande. BRIDGWATER, 29-1. De ge- nezing van Adrian Bennetts doofheid kwam plotseling en j had iets van een medische doorbraak. De 23-jarige Adrian die woont in het Westengelse stadje Bridgwater, had voor J zover hij zich herinneren kon altijd een „zwak'' oor gehad. Een dokter probeerde het dins- dag nog eens met een uitspui- ting en haalde een knrkje te- voorschijn. Dat moet Adrian J er als kleuter in hebben ge- stopt. Dat de werkwijze goedkoper zou worden bij een fusie meende de heer L. Leeuwe te moeten betwijfelen. Deze opmerking werd door de heer J. v. d. Zande tegengesproken. Het fruitvervoer per kist blijft gehand haafd op 33 cent per kist met dien verstande dat daar 4 B.T.W. bij komt. Ook de andere tarieven blij ven op de hoogte van 1968. De heer Stoutjesdijk hoopte dat na de fusie de vrachtprijzen eens onder de loupe genomen zullen worden. De voorzitter dankte die heren Hart en Rademaker als vervoerders voor hun goede manier van werken en gaf hun de opdracht ook in 1969 het ver voer weer te verzorgen. De heer Hart dankte voor het genoten vertrouwen. De heren Bouman en Doeleman ageerden op het statiegeld dat bij het koelen pas terug betaald wordt als de kisten deze ruimten verlaten, ter wijl dan toch al 2 cent per kist per week huur betaald wordt. De direc teur noemde dit een moeilijke af faire waar elke fruitveiling mee worstelt. Doch er komt een oplos sing. Hierna richtte de voorzitter zich tot de heer W. v. Sluijs, de beheer der van het tussenstation en aan- voer loods aan de Hogezooin te Haamstede, die 25 jaar in dienst der veiling was. Deze huldiging is wat te Iaat gekomen. De heer Roskam schetste het leven van de heer Van Sluijs in korte trekken, vanaf de aanvoer bij de R.T.M. (station) bij de nieuwe loods, waar ook het sorteren van het fruit begon. Vervolgens de oorlogstijd, het beginnende vervoer per as, de ramp en de huidige perio de. Spreker was de heer Van Sluijs zeer dankbaar voor het vele werk aan de veiling verricht. Hij bood hem een enveloppe met inhoud aan en mevr. Van Sluijs een aandenken. Bij de rondvraag vroeg de heer Vermunt of het in de koelcel van winterbloemkool gewenst is. De di recteur noemde dit een kwestie van koud hakken en vooroverleg met de veiling. Blij met de a.s. fusie was de heer J. v. d. Zande (Nieuwerkerk) omdat de Z.H.E.-veiling 3 a 4 jaar achter is bij andere veilingen. Vooral Fijnaart noemde spreker „oogjes open". De voorzitter zeide hierop dat de vei ling een zeer arbeidsintensief bedrijf is waarin vooral de post loonkosten zeer hoog is en nu pas weer met 6 omhoog is gegaan. Competitie Damver. „Zierikzee" Voor de onderlinge damcompetitie van de damvereniging „Zierikzee" werden de volgende partijen ge speeld: Senioren J. M. Kostense-C. P. van Putten 2-0; M. de Wild-J. Huigens 0-2; J. Folmer-J. Heijboer 2-0; C. Verton- J. L. Smalheer 2-0; J. Folmer-C. P. van Putten 0-2; J. Huigens-K. B. Hoogerland 1-1; M. de Wild-J. L. Smalheer 1-1. Junioren (17-1-1969) 1. Bert Verton 6 5 1 0 11 2. John Pi eters 6 4 0 2 8 3. Koos Schell 6 4 0 2 8 4. Wim de Jonge 6 3 12 7 5. Leo Akershoek 6 2 13 5 6. Hans v. d. Sande 6 10 5 2 7. Giljo v. Oeveren 6 0 15 1 Junioren (23-1-1969) 1. John Pieters 8 7 0 1 14 2. Koos Schell 8 6 0 2 12 3. Leo Akershoek 8 2 15 5 4. Giljo v Oeveren 8 2 15 5 5 Hans v d Sande 8 2 0 4 4 VOETBAL K.N V.B District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 2 februari luidt: le klasse: Domburg I-DFS I (half 3, scheidsr. J. Mondeel); Robur I- Zeelandia I; Luctor I-Noormannen I; Aardenburg I-Patrijzen I; Hulster- loo I-Schoondijke I; Hoofdplaat I- Lewedorpse Boys I. Reserve le klasse: Steen II-Re- nesse II (half 3, scheidsr. L. Corne lls)Zeelandia II-Vlissingen IV; Vo gelwaarde II-Terneuzen III; Middel burg IV-Walcheren II; Oostburg II- Zeeland Sport III; Hontenisse II- HVV II. 2e klasse B: Dreischor I-Luctor II (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); DFS II-Kruiningen I (half 3, scheids rechter J. Tholenaar); Goes III-Zie- rikzee III (11 uur, scheidsr. A. de Bruyne); 's Heer Arendskerke III- Zonnemaire I (half 3, scheidsr. J. Lubbers); Hansweertse Boys Il-Dom- burg II; Kwadendamme I-Cortgene I. 3e klasse D: Zonnemaire II-Drei- schor II (half 3, scheidsr. K. Bau- Advertentie Publiek ban» (lat 't misgaat ZIERIKZEE, 29-1. „Bü het pu bliek bestaat de angst dat 't misgaat" Aldus signaleerde het raadslid de heer G. van Weelden in de dinsdag avond onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein ge houden vergadering van de gemeen teraad een facet van het langzamer hand veelbesproken instructiezwem- badplan voor Schouwen-Duiveland. Deze „angst" is een gevolg van het feit dat in cie voorstellen niet duide lijk gemaakt is waar het geld van daan moet komen zonder de gemeen ten exact te belasten, aldus de heer Van Weelden, die het college van b. en w. en de raadsleden wilde atten deren op de mogelijkheid om „het ene stuk volksgezondheid over te he velen naar het andere", namelijk de •gelden die „vrij" zullen komen als het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis na de aanstaande tariefsverhoging niet meer te kampen zal hebben met een exploitatietekort te bestemmen voor de stichting van het bad. Burgemeester Kastelein deelde in antwoord op de door de heer Van Weelden geopperde gedachtengang mee dat ook in het college aan deze mogelijkheid was gedacht, maar dat de uitvoerbaarheid van verschillende factoren afhankelijk is en wel in 't bijzonder van het akkoord op de tariefsverhoging dat zal moeten ko men van het Centraal Orgaan Zie kenhuistarieven. Het ,komt er op neer dat er weinig verwacht kan worden alvorens het ziekenhuis zichzelf zal kunnen bedruipen. De heer Verheijen wees ei- op dat als het zover zal zijn dat het zieken huis kan draaien zonder tekort de deelnemende gemeenten dan toch nog altijd bereid zullen moeten zijn om het „vrijkomende" geld te besteden aan het zwembad. De heer Van Weelden verklaarde zich nader met de opmerking dat de verpleeg- prijzen op Schouwen-Duiveland' lig gen beneden het landelijk gemiddel de. De tarieven van de verzekerden zijn echter wèl gebaseerd op het lan delijke gemiddelde. „In wezen is dit een subsidie aan het ziekenfonds en dat geld zou vrijgemaakt moeten kunnen worden". Wethouder mr. K. A. Keuning waarschuwde er voor om geen al te grote verwachtingen te wekken en wat het zwembadplan betreft toch vooral actief te blijven. Gelet op het grete financiële tekort van de ge meente zie ik voor het plan van de heer Van Wcelden nog zo direct geen toestemming, aldus wethouder Keu ning, die daaraan toevoegde: „als 't kan is het prachtig". De heer Doele man stelde: „De gemeenten die nu tegen zijn zijn straks misschien ook tegen". mann); Hansweertse Boys III-SV OWK I (half 1, scheidsr. C. Koe- voets); Robur Ill-Goes IV; RCS III- Patrijzen III; Volharding I-Cortgene II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 1 februari luidt: le klasse: Arnemuiden I-MEVO I (kwart over 3, scheidsr. J. Louwerse); Wemeldinge I-Kats I; Veere I-Hoek I; VCK I-'s Heer Arendskerke I; Middelburg V-Bevelanders I; Zee land Sport V-Meeuwen II. 2e klasse A: SKNWK I-Beren I (kwart over 3, scheidsrechter A. de Nooijer); Duiveland I-Borssele I (kwart over 3, scheidsr. J. Beuns); Bruse Boys I-WIK I (kwart over 3, scheidsr. M. J. A. Mol); DFS Ill 's Gravenpolder I (kwart over 3, scheidsr. T. J. Hooikaas); Kapelle II- Nieuwdorp I. 3e klasse A: WIK II-Duiveland II (kwart over 3, scheidsr. R. v. d. Wa teren); Brouwershaven II-DFS IV (kwart over 3, scheidsr. Th. Sies); ZSC I-WIK III (kwart over 3, sch.r. D. v. d. Wekken). J uniorencompetitie Groep A I: Goes Al-Axel AI. Groep A V: DFS AI-Renesse AI (2 uur, scheidsr. J. Juffermans); We meldinge A I-SKNWK AI (2 uur, scheidsr. J. M. v. d. Berge); Kapelle AI-Robur AI. Groep B XV: WIK B II-WIK B I (1 uur 55); Zonnemaire B I-ZSC BI (1 uur 55, scheidsr. J. D. v. d. Linde). BILJARTEN Competitie viertallen district Scli.-Duiveland In de competitie voor viertallen van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wedstrijden gespeeld: Klasse C 3, afdeling A: OKK-VOG 5-4 (M. Lems-W. Kramer 2-0, J. C. Goudswaard-C. v. d. Bos 0-2, L. van Kliken-J. van Tiggelhoven 2-0, M. Quist-H. van Dalen 0-2); Entre-Nous- De drie Schapen 5-4 (J. de Jonge-J. Nelisse 0-2, A. Berrevoets-W. Doele man 2-0, A. Ligtendag-H. G. der We duwen 2-0, A. Krijnse Locker-A. J. Dorst 0-2). Klasse C 3, afdeling B: Entre Nous II-De Carambole 7-1 (M. Smits-C. M. Dooge 2-0, M. v. d. Schee-A. Schou- wenaar 0-2, A. Schiettekatte-K. Dorst 2-0, P. v. d. Schee-B. de Rijke 2-0); KVL-DOS 7-2 (M. de Rijke-A. Hage 2-0, J. J. Romeijn-D. Sies 2-0, A. Quartel-J. Bom 2-0, L. de Munnik- A. Vijverberg 0-2). Klasse' C 4, afdeling A; OKK II- Concordia 7-2 (J. Lemsom-W. Steen- kist 2-0, Jan Thierry-J. Quant 2-0, J. C. van Felius-A. H. Hage 2-0; Joh. Thiery-L. Canters 0-2); KVL II- VOG II 7-2 (J. Klomp-K. Akershoek 2-0, L. van Gastel-J. M. Verkaart 2-0, M. Wagemaker-C.' Krello 0-2, C. Stouten-H. van Dalen 2-0). Klasse C 4, afdeling B: Graaf Flo- ris-Renesse 4-5 (H. de Glopper-J. C. Everaers 2-0, H. Koster-L. C. Hanse 0-2, K. Duinhouwer-St. v. d. Hoek 2-0, K. v. Schelven-J. Verseput 0-2); De Carambole II-DOS II 5-4 (J. Dorst-J. de Jonge 2-0, H. Panne- koek-J. v. d. Zande 0-2, L. v. d. Weijde-L. v. d. Maas 0-2, A. Braal- C. W. Bom 2-0). Kampioenschap band- stooten Sch.-Duiveland A.s. vrijdag, zaterdag en zondag 31 januari, 1 en 2 februari, zal in hotel Graaf Flor is te Brouwershaven het toernooi plaats vinden om het kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland bandstoten (klein). Voor de finale hebben de volgen de spelers zich weten te plaatsen: A. J. Heijboer, De Carambole, Drei schor; J. C. Everaers en J. Dorre man, B.V. Renesse; L. van Klinken en Joh. Thiery, O.K.K., Nieuwer kerk; C. Akershoek, V.O.G., Zierik zee; M. v. d. Schee, Entre Nous, Zie rikzee en J. Bom, D.O.S., Ouwerkerk De lengte van de partijen is be paald op 50 caramboles. In het vo rige seizoen wist A. J. Heijboer be slag op de kampioenstitel te leggen. VOETBAL Dreischor I speelt thuis tegen Luctor II Voor zondagmiddag staat voor het eerste elftal van Dreischor de thuis wedstrijd tegen de reserves van Luc tor uit Heinkenszand op het pro gramma. Aannemende dat het veld aan de Pieter Moggestraat bespeel baar is, krijgen de blauw-witten in deze wedstrijd de handen vol aan de Bevelanders. Het zou echter niet de eerste keer zijn dat Luctor in Drei schor de vlag moest strijken en ook nu verwachten we een kleine zege voor de blauw-witten. MOC—Zierikzee 4—3 Zierikzee, dat beslist beter speelde dan vorige week tegen METO, heeft te Bergen op Zoom een ongelukkige nederlaag 'geleden. In het veld wa ren. de rood-zwarten in geen enkel opzicht de mindere van de Bergena- ren. Het niet meespelen van aan voerder J. van Beveren en A. Klink en J. Willemse betekende vooral voor de defensie een grote handicap. Het duurde dan ook bijna een half uur voor de verdediging van Zierik zee zich had ingespeeld. Dit beteken de uiteindelijk de nederlaag voor de bezoekers daar MOC er met doel punten in de 5e, 15e en 28e min. toen reeds in was geslaagd een rui me 3-0 voorsprong te nemen. Zie rikzee voelde er evenwel nog niets voor om zich reeds gewonnen te ge ven en door een tweetal treffers van de Groot slaagden zij er nog voor het verstrijken van de le helft in de achterstand terug te brengen tot 3-2. Op vrij gelukkige wijze kwamen de Brabanders na de hervatting op 4-2 toen een van de Zierikzee ver ledi- gers het leder zo ongelukkig op zijn schoen kreeg dat het te eigen doel verdween. Met nog 20 min. te spelen wist Vermeulen de achterstand te rug te brengen tot 4-3. De bezoe kers stelden in de nog resterende tijd alles in 'het werk om de gelijk maker iuit het vuur te slepen. Vijf min. voor tijd scheen dit te zijn ge lukt toen Lodewij'k de MOC doelman het nakijken wist te geven. Tot gro te ontsteltenis van de Zierikzee-spe- lers werd dit doelpunt door de arbi ter evenwel wegens buitenspel ge annuleerd. SCHAKEN Vlissingen won (5Vfe-4V2) van Zierikzee In een buitengewoon spannende wedstrijd heeft Zierikzee I met het kleinst mogelijke verschil verloren van Vlissingen I. Wil Zierikzee nog aanspraak maken op het kampioen schap, dan moet van Goes I gewon nen worden. Bovendien zal dan Goes moeten winnen van Vlissingen. De gedetailleerde uitslagen luiden: F. M. van Eekhout-J. J. v. d. Ende Y2-Y2] M. Wise-dr. J. J. Westendorp Boerma 1-0; F. H. J. Dieperink-C. J. M. Nolet 1-0; J. Guerand-^R. v. d. Veken %-%; J. Jansen-J. M. Beve lander 0-1J. Hoogstraate-A. J. Scheele 1-0; J. v. d. Hagen-O. E. Vleeshouwer Y2-Y2', C. J. de Mol-A. J. Hendrikse 1-0; H. de Vries-A. de Spirt 0-1; P. Bikker-P. C. Tak 0-1. Eindstand 5%-IY2. Heden (donderdag)avond speelt Zie rikzee II een uitwedstrijd tegen Kou- dekerke I, waarbij Zierikzee mte de volgende spelers uitkomt: A. v. d. Westen, R. P. Hogerheijde, P. F. Trompert, A. M. v. d. Westen, J. de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND 'STEENWIJK. De 70-jarige H. Piek uit Giethoorn is in het Diaco- nessenhuis te Meppel overleden aan de verwondingen die hij eerder had opgelopen toen hij met zijn brom fiets door een achteropkomende auto werd aangereden. HOORN. Op de onbewaakte over weg aan de (Holeweg in Hoom, in de spoorlijn Enkhuizen-Hoorn, is de 17-jarige ibromfietser C. J. Koeman uit Venhuizen door de trein die uit de richting Enfchuizen kwam, ge grepen en verongelukt. SCHIPHOL. De Cubaanse regering heeft de K.-L.M. meegedeeld, dat zij geen vergunning oneer zal krijgen voor het uitvoeren van charter vluchten naar en van Havanna. Tot nu toe vloog de K.L.M. vrij geregeld tussen Cuba en Curagao. WINSCHOTEN. In het Sint- Lu cas ziekenhuis te Winschoten is de 31-jarige F. Strootman uit Boertange aan zijn verwondingen 'bezweken, die hij oudejaarsavond opliep; toen hij met zijn bromfiets in de Weite (gemeente Vlagtwedde) tegen een boom botste en ernstig werd ge wond. SCHIPHOL. Directeur S. de Mul van de N.V. Luchthaven Schiphol is met zijn auto dodelijk verongelukt op de provinciale weg in Uithoorn. De heer de Mul was 62 jaar. Hij maakte zijn dagelijkse rit van zijn woonplaats Hilversum naar Schip hol. UTRECHT. De vrouw die op de Jan van Scorelstraat in Utrecht om het leven kwam nadat zij was aan gereden door een bestelauto, blijkt de 67-jarige mejuffrouw G. C. F. Addink uit de Albert Neuhuysstraat te zijn. NIJMEGEN. De katholieke uni versiteit in Nijmegen gaat een nau we samenwerking aan met de „NA SA", de Amerikaanse burgerorgani satie, die onder meer de bemande ruimtevaart (de Apollo-vluchten) op haar programma heeft staan. De sa menwerking zal tot uiting komen in uitwisseling van personeel, terwijl de „NASA" bovendien materiaal aan de Nijmeegse universiteit heeft aangeboden. VOORST. In Klarenbeek, gemeen te Voorst, is het 14-jarige meisje C. J. Phessas door een auto gegrepen, toen zij vanuit een winkel de rijweg opliep. Ernstig gewond werd het meisje naar een ziekenhuis in Apel doorn veroerd, waar zij in de loop van de middag overleed, Na Rome is het thans ook in Parijs alles mode wat de klok slaat. De ver schillende huizen presenteren hun collecties. Bij vele ontwerpers is het transparant „in". De foto toont een model van Jacques Esterel, een lange japon van organdie, gedragen over een diep uitgesneden lijfje. De strakke mouwen eindigen in een wijde manchet. Na de B.T.W. Volgens de heer L. van Hattem, algemeen secretaris van de algemene bedrijfsgroepencentrale, hebben de 22 bedrijven die gisteren al duurte toeslagen toezegden en de 15 die daar vandaag nog bijgekomen zijn, in totaal ongeveer 33.500 werkne- UTRECHT, 29-1. De industriële bonden hebben opnieuw van vijftien bedrijven met in totaal 6100 man personeel de definitieve toezegging gekregen, dat deze bedrijven een duurtetoeslag zullen uitkeren aan hun personeel tot het moment, waar op de nieuwe C.A.O. in werking moet treden. De duurtetoeslagen zullen in de meeste gevallen f 25,- per maand be dragen. Inj enkele bedrijven zijn an dere regelingen getroffen maar di<e komen ongeveer op hetzelfde neer. Bij de vijftien bedrijven die vandaag contact opnamen met de bonden wa ren alle bedrijven uit de „kanaal zone" in Zeeuwsch-Vlaanderen voor namelijk chemie, enkele voedingsbe drijven en een glasfabriek), de N.V. Ketjen (Amsterdam en de Electro Zuur- en Waterstof fabriek (Amster dam). HAARLEM. De Haarlemse politie heeft vijf Haarlemmers van 21 tot 27 jaar, van wie drie automonteurs zijn, een autoplaatbewerker en een autorijschoolhouder, aangehouden op verdenking van diefstal van auto onderdelen in Laren terw aarde van f 125.000, diefstal van vijf personen auto's en van nog andere auto-on derdelen. VLAARDINGEN. Uit het museum voor de Nederlandse zeevisserij in Vlaardingen is een scheepsmodel van een ihouten zijlommer van omstreeks 1875 ontvreemd. DEN HAAG. Nederland heeft uit fondsen voor ontwikkelingshulp ruim 110.000 gulden beschikbaar ge steld voor de bouw en inrichting van een vormingscentrum in Peru. DEN HAAG. De minister van onderwijs en wetenschappen ad in terim, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft in een brief de rijkscommissie voor vaderlandse geschiedenis ver zocht de publikatie van de officiële bescheiden uit regeringsarchieven betreffende de Nederlands-Indonesi sche betrekkingen in de jaren 1945- 1950 op zich te nemen. ROTTERDAM. De Vereniging Ne- derland-Israël, afdeling Rotterdam, in een door enkele honderden, be zochte vergadering bijeen, heeft een telegram gestuurd aan premier de Jong, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het uitblijven an een officiële afkeuring van rege ringswege tegen de executies in Irak. ROSMALEN. De 28-jarige mej. G. van de Liefvoort uit Rosmalen is in haar woonplaats door een autobus aangereden, toen zij de rijksweg Nij- megen-Den Bosch overstak. Vrouw en zes kinderen omgekomen bij brand GRANBY, 29-1. Een 33-jarige vrouw en zes van haar zeven kin deren zijn om het leven 'gekomen bij een .brand in hun boerderij bij Gran- by op 80 km. ten oosten van Mon treal. De omgekomen kinderen va rieerden in leeftijd van drie maan den tot veertien jaar. De 40-jarige vader en een dochter van tien zijn met derdegraads brandwonden in het ziekenhuis opgenomen. Boer, J. Hoogstraate en J. Blom. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 70-jarige Am sterdammer H. Westermann, die on voorzichtig de Van Woustraat in Zuid overstak en daarbij werd aan gereden door een personenauto, is korte tijd later in een ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen overleden. UDEN. Woensdagavond deed zich in Odilia Peel, gemeente Uden, een verkeersongeluk voor waarbij de 27- jarige wielrenner P. Boerdónk uit Oss om het leven is 'gekomen. HAARLEM. In een kleine modder sloot, die de grens vormt tussen Haarlem en Bloemendaal, is de 2 Va- jarige Agnes E. M. Huijzer gevallen en verdronken. SLOCHTEREN. De 67-jarige heer E. van Bijmold uit Slochteren is in een ziekenhuis te Groningen over leden aan de verwondingen, die hij even tevoren bij een verkeersonge val had opgelopen. Rechts van de weg lopend op de hoofdweg bij Schildwolde (gem. Slochteren) werd hij door eer. achterop komende auto overreden. VEENDAM. Woensdag is tijdens werkzaamheden in de aardappel meelfabriek D.W.M. in Veendam de 48-jarige N. H. Stok uit Schermer, gemeente Slochteren. dodelijk veron gelukt. Hij was op de 4e verdieping bezig met timmerwerkzaamheden. In de vloer was nog een gat, waar door hij naar beneden viel. AALTEN. De 73-jarige L. H. J. Overmaat uit Aalten is bij een ver keersongeluk omgekomen. De be jaarde man stak voor zijn woning te voet 'de straat over op het moment dat een wielrijdster hem al dicht ge naderd was. De man werd omver gereden en kwam zo ongelukkig met het hoofd op het wegdek terecht dat hij een schedelbasisfractuur opliep. NEDERHORST DEN BERG. Het driejarig jongetje P. A. Tondeur uit Kortenhoef is nabij zijn ouderlijke woning door een vrachtauto over reden en daarbij dusdanig gewond dat hot op weg naar het Rooms ka tholiek ziekenhuis te Hilversum is overleden. DE LIER. De 48-arige Jorris Ee- land uit De Liev is tijdens recon- struotiewerkzaamheden aan de Tuin straat in zijn woonplaats om het le ven gekomen. Met. twee collega's was hij bezig aan het plaatsen van een lantaarnpaal, toen een met ste nen beladen vrachtauto achteruit kwam aanrijden. URMOND. Op dc Mauritsstraat te Urmond raakte de bestuurder van een dienstauto van dc Staatsmijnen op onverklaarbare wijze van de weg. De auto botste tegen gereedliggende rioolbuizen en de bestuurder, de 43- jarige P. Palmen, werd uit de auto geslingerd en kwam met zijn hoofd tegen een betonnen rioolbuis. Op weg naar het ziekenhuis te Sittard is hij overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3