AGENDA Burgemeester Evervvijn gaf gunstige schets van zomerseizoen Nieuw proces Irak Protesttelegraninien inzake Irak Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCIIOUWEN, 27-1. Ia zjjn nieuwjaarsrede, op de jongste verga dering van de gemeenteraad van Westerschouwen, heeft de voorzitter, bur gemeester H. P. Everwijn een schets gegeven van het afgelopen zomerseizoen, dat - tegen de verwachtingen in - nogal is meegevallen. Er waren zelfs elf procent meer gasten dan in 1967, maar ze bleven korter. Het aantal over nachtingen was 1.222.189, 0,3 minder dan in 1967. Vooral de storm in juli is ccrzaak van deze terugloop. Bovendien viel 25 juli op een donderdag en normaal vindt de terugtocht eerst met het weekeinde plaats. In de hotels verminderde het aantal overnachtingen met plm. 10 in pensions met pim 35 in de sector gemeubileerde verhuur met plm 8 en in de sector zo merwoningen met plm 25 u/«. Op de kampeerterreinen steeg het aantal over nachtingen met plm 17 Een controle zal worden uitgeoe- oefend op het binnenkomen van alle statistiekformulieren. De voorzitter deed een beroep op alien die logies verstrekken, deze statistiekformulie ren goed in te vullen en tijdig in te leveren. Provinciale en rijksoverheid kunnen er mee worden ingelicht over de grootte van het toerisme, waaraan een eventueel hogere bij drage van die instanties afhankelijk is. De bewoners, die met het toeris me hun kost verdienen, hebben wel een bevredigend jaar gehad. De fruitteelt Verlichting kwam er bij het „Plat- bos", de Emmaweg en aanpassing aan de Stoofweg. Nachtbranders ko men er te Westenschouwen, Kloos- terweg, Zeebad Nieuw-Haamstede, Burghsluis, plan West-Renesse, Oos tenrijkse woningen, (mogelijk) kruis punt Laone-Scholderlaan, Omloops- weg en aanpassingen te Noordwelle en te Serooskere. Bij de Oostenrijkse weningen (vuurtoren) gaan HPL- lampen de gloeilampen vervangen. Gereed kwamen de eerste fase van het pad duinovergang Scholderlaan, Jan van Renesseweg, pad vanaf Luieweg-Wilhelminahoeve, Verklik kerpad, Ruiterpad en overgang do meinen te Westenschouwen. Tweede fase: parkeerterrein aan Scholderlaan komt gereed vóór het komend zomerseizoen. Gestart is met het pad langs de duinen van Westenschouwen naar de „Tempelput" bij de Moolweg (gereed met Pinksteren). Klaar kwam verder het parkeerterrein aan de Oude Mcolweg. Gereed kwam verder re trottcirverbreding langs een gedeelte van de Lange- en Kort Reke te Re- nesse; de achterwegen achter de Nocrdstraat en de Ring te Haam stede werden verbeterd. De verbre ding van het eerste deel van de Hoogenboomlaan is voltooid. De rede van de burgemeester werd beantwoord door de heer A. D. Dale bout. Deelname van 80 paarden aan cross in de Westhoek Ook at was ei een eerste prijs voor de praalwagen, de geluiden uit de fruitsector blijven somber. De vele regens gaven verder problemen in de landbouw. Het aantal inwoners per 31 december 1968 bedroeg 4175, hetgeen een vermeerdering van twaalf betekende over het afgelopen jaar. Er is een vertrekoverschot. het geen zijn oorzaak vindt in het ge brek aan> goede huurwoningen. In 1968 werden 28 huwelijken gesloten. Ter secretarie is er een vakature. Het loketwerk werd overgenomen van de heer Verhage door de heer J. L. Verton. Eerstgenoemde werd recreatie-ambtenaar. Benoemd wer den mej. Kloet en de heren M. L. Everaers en R. van der Pol. Benoem den bij gemeentewerken waren de heren W. van Meerten en J. C. Ho- gendoorn. De heren J. Kik en S. Meerhof vertrokken en in dienst tra den de heren J. C. Koster. W. Krij ger, C. P. Geldof en M. J. van Don gen. Aan de kleuterschool werd in vaste dienst benoemd mej. P. L. Ro- meijn. Een begin werd gemaakt met schoolzwemmen (Torenhoeve). De bouwnijverheid De heer Kramer werd ontslagen als huurophaler en deurwaarder. Het aantal bouwvergunningen be droeg 172, tegen 211 in 1967. Ge-in- vesteerd werd in d'e bouwnijverheid f 3.795.890,55) tegen f 6.381.948,30 in 1967. In totaal werden 279 plannen gerealiseerd. De hoop is thans ge vestigd op het gereedkomen van 12 woningwetwoningen, 32 premiewo ningen en 10 in aanbouw zijnde pre- miewcn'ingen te Haamstede. De eer ste bouwvergunning voor het win kelcentrum te Renesse is verleend; de tweede is aangevraagd. In totaal liepen 709 schepen de ha- van Burghsluis binnen, w.o. 230 jach ten. De aanvoer bedroeg: 39.533.000 kg en de afvoer 6.540.021 kg (graan). De gemeente betaalde aanvullend baggerwerk (f 6000). Het onderhoud is in handen van Rijkswaterstaat, die in de haven schepen stationeert. Het plan voor een nieuwe school te Renesse is gereed en goedgekeurd. Het 5e lokaal veroorzaakt een ex ploitatietekort. Het plan dient on verkort gehandhaafd. Zorg baart nog steeds de riolering. Begonnen is met de aanleg van bui zen in de Hogeweg. Dank zij mede werking van Prov. Staten is 50 pro cent van de investering praktisch zeker. In februari komt er een ge sprek met de staatssecretaris over de subsidieverlening door het depar tement van C.R.M. Vastgesteld werden de bestem mingsplannen: Westenschouwen, plan Hogeweg, plan Zuidwest-Haamstede, wijziging plan West-Renesse en ge deeltelijk plan Nieuw-Haamstede I. Enkele plannen moeten nog worden goedgekeurd door G.S. «OOOOOOCOCOOCOOSOOÖÖCOÖO» Om behoud van de roofvogels N AMSTERDAM, 29-1. Het ware te wensen dat vooral van de zijde van het onderwijzend personeel de schoolgaande jeugd er op wordt gewezen X dat, zeker nu roofvogels en uilen steeds sterker in aantal achteruitgaan, het uithalen A van eieren en jongen van deze 1 J vogels juist de druppel kan zijn die de emmer doet overlo pen, aldus het comité ter in- j standhouding van de Drentse i fauna. Dit comité heeft een j fonds gevormd waaruit voor t het eerst in 1968 bedragen van 1 f 100 of f 75 zijn uitgekeerd voor elk geslaagd broedgeval o van een aantal roofvogels en S uilsoorten. Na de omvangrijk- ste sterfte, speciaal onder deze vogels, die het voorjaar van 1966 en 1967 door het comité 1 werd geconstateerd en die werd veroorzaakt door het ge bruik van zaaizaadontsmet- I tingsmiddelen volgde in de tweede helft van 1967 een mi- nisterieel verbod om bepaal- de middelen te gebruiken. Hoewel in het voorjaar van 1968 in Drente op enkele J plaatsen nog dode vogels wer- i j den aangetroffen, waaronder twee buizerds is aan de vo- 11 gelsterfte door vergiftiging in j j 1968 een einde gekomen. Het verbod van de minister is 1 j kennelijk niet overtreden, al- j dus het comité dat een com- pliment aan de landbouw ze- ker op zijn plaats vindt. Het fc comité beoogt met zijn premie 1J actie de in de provincie Dren- j te nog overgebleven roofvogels 11 en uilen gelegenheid te bieden j j zich zo goed mogelijk van de J geleden zware verliezen te j j I herstellen. BURGH, 29-1. Het organisatie-co mité van de Schouwse Ruiters is gereed gekomen met het uitzetten van het parcours waarover zater dagmiddag de paarden zullen galop peren op weg naar succes in de aan gebonden strijd. Het parcours is 2600 meter lang en uitgezet met niet minder dan 330 vlaggetjes. De paarden zullen 16 hindernissen moeten nemen zodat het er danig zal spannen. Evenals vorig jaar wordt er een aantal wis selbekers verreden. Daar is de grote wisselbeker van de gemeente Wes- BltOUWERSIIAVEN, 29-1. De raad der gemeente Brouwershaven komt op maandag 3 februari a.s. in open bare vergadering bijeen in het Plaat- senhuis te Dreischor. De agenda vermeldt o.a.: wijziging garar.tiebesluit geldlening Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland. Een voorstel tot verkoop van grond te Brouwershaven, komt eveneens ter tafel. Het betreft hier een stuk groot 1.799 m- voor f 36.000,en een stuk ter grootte van 2.344 m- voor f 48.000,Deze grond is benodigd vcor de bouw van 9 woningwetwo ningen en 12 premiewoningen, in het bestemmingsplan Brouwershaven- West, te bouwen door de woning bouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee, Een ander voorstel behelst de garantie der geldlening voor deze bouw; wat neerkomt op een bedrag van f 406.363,64. Ontslagaanvragen zijn ingekomen van de heer S. M. W. de Korte, hoofd dienst gemeentewerken en de heer KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland BRUINISSE. Heden (donderdag 30 januari), 7 uur, ds. Pannekoek. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 21 jan.: Janna Adria- na Alberdina, d. van Mattheus Cor nells Glerum en Alberdina Maria Kodde (Zierikzee); 24 jan.: Anita Martine, d. van Jan van de Sande en Cornelia Elisabeth Bolier (Zierik zee); 25 jan.: Cornelis Leendert, z. van Leendert de Ruijter en Cornelia Legemaate (Zierikzee); 26 jan.: Pie- ter, z. van Pieter van de Velde en Janna den Boer (Zierikzee); 26 jan.: Hendrika Anna Christina, d. van Christiaan de Later en Anna Geer- truida Deurloo (Rotterdam). Overleden. 25 jan.Wilhelmi- na Verjaal, 99 j., ongehuwd (Zierik zee); 27 jan.: Jacoba Fransina van der Have, 76 j., gehuwd geweest met Jakob Hendrik Kwaak, eerder ge huwd geweest met Jan Dorst (Duive- land). INGEZONDEN STUKKEN Het instruktie-zwembad Mijnheer de redakteur. Jammer dat u het 'begin van mijn „Antwoord aan de heer den Reijer" verkeerd interpreteert. Van het wil len doen opleven van de schoolstrijd of wat voor andere strijd of van het opgraven van een verroeste strijdbijl is van mijn kant geen behoefte en geen spraike. Mijn bedoeling was te bewijzen, dat er wel iets kan worden bereikt als men een aktie op touw zet en deze tot eer. goed einde kan bren gen, zonder 100 pet. overheidssteun. Onze voorouders stichtten de scho len en hadden geen cent subsidie. Dat was trouwens naar mijn mening toch de teneur van het gehele stuk, dus ook de andere voorbeelden, waaraan ik nu nog een voorbeeld toe voeg: de aktie „Caubrug", die momenteel in Zierikzee loopt. Iets dergelijks moeten we hebben, maar dan grootser en groter en over ge heel Schouwen-Duiveland. Een paar ton op tafel en de „lasten" die ten laste van de gemeenten komen wor den dragelijk. Mnder rente en af lossing betekent, minder verlies voor de op zwart zaad zittende gemeen ten. En een royaal gebaar van de burgerij, zal misschien ook „Middel burg" en „Den Haag" royaler stem men. Men ziet dan dat het menens is met de zwembadplannen. Daar is nu toch geen woord Frans bij. S. A. JUMELET. (U heeft ons overtuigd van uw goed bedoelingen, maar de school strijd blijven wij in dit verband een ongelukkig voorbeeld vinden. Red,). terschouwen uitgeloofd voor de bes te ponyclub; de twee wisselbekers van V.V.V. Haamstede-Burgh, één voor de winnaar der lichte en één voor de winnaar der zware cross; de Burgemeester Ever wijn-bek er voor de beste damesprestaties. Deze laatste is in het bezit van mej. Greetje Steendijk van de Schouwse Ruiters. Bij goed weer mag een grote toe loop verwacht worden. Het kijkspel naar de verrichtingen der paarden is gratis. Niet minder dan 80 paar den zijn zaterdagmiddag in de West hoek aanwezig. C. J. Oreel, technisch-ambtenaar ge meentewerken. B. en w. stellen de raad voor beide heren eervol ontslag te verlenen. ZIERIKZEE Z.V.U. Concert Gerard Hengeveld Op vrijdag 7 februari a.s .concer teert in de Concertzaal-foyer de pia nist Gerard Hengeveid. Hij brengt een programma met werken van Mo zart, Schumann, Chopin, Debussy en Bartok. Jaarvergadering Z.O.(rat) Vereniging In het overblijflokaal van de R.S. G. „Professor Zeeman" aan de Post- straat, hield dinsdagavond de Zie- rikzeese Oratorium Vereniging de algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord gaf de voorzitter de heer M. J. Bij de Vaate een indruk van het herfstconcert, dat artistiek een goed succes werd. Financieel sprong men ongeveer uit de kosten. Behalve 'kleinere werken, komt in de naaste todkomst in studie het «Glo ria'' van Vivaldi. De secretaris, de heer J. C. de Vos, bracht het jaarverslag uit, waarin het zangprogramma - dat onder lei ding van de dirigent Eduard Nieland - in het verenigingsjaar werd inge studeerd en uitgevoerd, uitvoerig be sproken werd. Ook bij andere gele genheden (Dodenherdenking en Kerstmis) trad het koor op. In het algemeen is het streven er op ge richt vo'kale diensten te verlenen, als zulks wordt gevraagd. Pogingen voor de jongste uitvoering instru mentale begeleiding aan te trekken mislukten, maar in de toekomst zal dit toch opnieuw worden geprobeerd. Per 31 december bedroeg het aantal werkende leden veertig. Er is voor al behoefte aan bassen. De penningmeesteresse mevr. E. Koper-Rodoe leverde het financiële verslag. Ondanks stijgende kosten wist het 'koor financieel de zaak draaiende te houden. In kas bleek een saldo van f 331,15. Bij de be stuursverkiezing werden de aftre dende voorzitter en secretaris met algemene stemmen herkozen. Bij de algemene besprekingen gaf de dirigent een toelichting op de te volgen weg met het koor. Vooral het a capella-werk zal de aandacht be houden, daar hierdoor de mogelijk heid wordt geschapen snel een pro gramma, in voorkomende gevallen, voor te bereiden. Het eigen muziek - bezit zal dan ook worden uitgebreid. Verder werd van gedachten gewis seld over een zo gunstig mogelijke indeling c.q. opstelling van het koor, zodat iedereen een zo goed mogelij ke plaats heeft. Tot slot werd per grammofoon' een werk van Buxtehude ten gehore ge bracht. KERKWERVE Bak- en braaddemonstratie Door de N.V. Provinciale Zeeuw se Elektriciteits Maatschappij te Middelburg zal op donderdag 6 fe bruari a.s. een bak- en braaddemon stratie worden verzorgd in het ver enigingsgebouw te Kerkwerve. Scheidsrechterscursus korfbal Het bestuur van de sportvereni ging W.I.K. te Kerkwerve-Noord- gouwe brengt onder de aandacht van de leden en andere belangstellenden, dat de mogelijkheid aanwezig is een cursus te volgen voor scheidsrech ter voor de korfbalsport. Deze cur sus, die te Zierikzee zal worden ge houden, staat onder leiding van de heer A. A. Marteijn uit Yerseke en wordt georganiseerd door de S.D.- K.B. en K.B.G.O. gezamenlijk. De cursus zal zes avonden duren en met een examen worden afgesloten. Zo mogelijk zal half februari a.s. met de lessen een aanvang worden ge- ma akt. Belangstellenden wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de secretaris van de sportvereniging, de heer J. Landman te Kerkwerve. Vrije woensdagmiddag voor schooljeugd Met ingang van 1 februari a.s. zul- len de leerlingen van de openbare" lagere school „Prinses Irene" te Kerkwerve, 's woensdagsmiddags vrijaf hebben. Door veranderingen van de schooltijden is dit mogelijk geworden; het betekent echter niet dat het aantal schooluren vermin derd wordt. Naast de gebruikelijke bijdragen van de leerlingen over schaatsen, voetballen en gemaakte uitstapjes, is verder in het schoolblad „Skippi" nog te lezen, dat getracht zal worden tot wederinvoering van gebruik van schoolmelk. Voorts wordt een nog goed bruikbare naaimachine ge vraagd voor het handwerkonderwijs. Wie er een ever heeft, doet de leer lingen hiermede zeker een plezier. De mogelijkheid is verder aanwezig dat gestart wordt met een blokfluit clubje. HAAMSTEDE Lenteboden In de tuin van de heer H. J. de GJopper, Omloopsweg te Haamstede, staan drie gele krokusjes in bloei. NOORDGOUWE Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen kwam maandagavond j.l. bijeen in hotel Van der Weijde te Noord- gouwe. De vice-president opende de vergadering met een speciaal woord van welkom tot de spreekster, mej. C. G. Rezelman, landbouwhuishoud- lerares, die deze avond zou spreken over het onderwerp „Onderhoud van huis en huisraad". De opkomst van de leden liet te wensen over. mogelijk omdat de ti tel van het praatje een saaie avond zcu kunnen doen vermoeden. Het te gendeel was echter waar. want mej. Rezelman wist haar onderwerp op een boeiende manier te brengen.. Allé mogelijk moderne poets- en onder houdsmiddelen werden daarbij „uit de doeken gedaan". Bovendien werd een levendige discussie gevoerd. Na de lezing werd verslag uitgebracht van de te Goes gehouden provinciale vergadering, waarbij vooral de ver nieuwing aan de orde is gekomen. Er zullen verschillende „kringen" worden gevormd, zodat de afvaardi gingen naar de provinciale vergade ringen vereenvoudigd worden. Ver der kwam de naamsverandering ter sprake, waaraan bij de leden van Noordgouwe echter weinig behoefte blijkt te bestaan. Het was een gezel lige bijeenkomst, die in februari a.s. gevolgd zal worden door een kaas- fordu-avond. DREISCHOR Vergadering korfbalvereniging „NOAD" Heden (donderdagavond) houdt de Korfbalvereniging „N.O.A.D." in ho tel „De Drie Schorren" haar algeme ne vergadering. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing. BROUWERSHAVEN Nu al eendeneieren Bij zijn dagelijiks bezoek aan- de eendenkolonie in het Spui te Brouwershaven ontdekte de heer W. A. de Vin, dat er reeds enige een deneieren in de hokken lagen. Een uniek feit, aldus de heer de Vin, daar dit in zijn jarenlange praktijk van eer.denhouden zeker een vroege lentebode genoemd ikan worden. OOSTERLAND Stichting ,rValkenheiderr Onder leiding van mevr. H. v. d. Werf-iNouwen werd hier ter plaatse in het laatste kwartaal van 1968 door wekelijkse busjescollectes op gehaald, ten bate van de Stichting „Valkenheide" te Maarsbergen de som van f 37,71, door een drietal jonge dames. „Oosterlands Fanfare" Uitvoering Op vrijdagavond 31 januari en za terdagavond 1 februari a.s. hoopt de muziekvereniging „Oosterlands Fan fare" in de Ccnferentiekamer de jaarlijkse uitvoering te houden on der leiding van de dirigent de heer J. Capelle. Vrijdag zal er, behalve muziek, ook een toneelstuk worden opgevoerd en is er bal na. Zaterdag zal er alleen muziek zijn met bal na. Het toneelstuk zal dan achterwege blijven. Vergadering „D.E.S." Een zeer belangrijke vergadering staat op het programma voor maan dag 3 februari in café „Even Bui ten", waar de leden van de Land- bouwvereniging „D.E.S." bijeenko men cm te luisteren naar een cau serie te houden door de heer J. Mar- kusse te Goes. Het onderwerp is: „Ondernemerschap in de landbouw". Vooral voor de landbouwjongeren, die ook een uitnodiging kregen voor deze vergadering, is het wel een zeer actueel onderwerp. Vertrek hoofd Chr. school Er bestond goede belangstelling voor de receptie die werd gehouden in het Ned. Herv. verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk, vanwege het afscheid van het hoofd der chr. school alhier, wegens diens vertrek naar Gameren (Betuwe). In de zeven jaar dat de heer Cromwijk hier werk zaam was, heeft hij zich doen ken nen als een bekwaam onderwijsman, die veel voor zijn leerlingen heeft, gedaan en waarvan men node af scheid neemt. Het was dan ook een komen en gaan in het gebouw, want vele van zijn oud-leerlingen, ouders en belangstellenden en het school bestuur, wilden het sympathieke schoolhoofd en zijn echtgenote nog voor het laatst de hand drukken. Zoals bekend zal de heer Bart uit 's-Gravendeel zijn plaats aan de chr. school alhier innemen. BRUINISSE Zuster C. L. H. van Vessem overleden Te Haarlem overleed op 59-jarige leeftijd zuster C. L. H. van Vessem Fd., hoofdverpleegster in het Diaco- nessenhuis te Haarlem, geboren te Bruinisse. Als jong meisje, tot de tijc dat zij een werkking in de ver pleging zocht en vond, bespeelde zij vele jaren als organiste het orgel van de Ned. Herv. Gemeente ter bege leiding van de gemeentezang. Kustvaartuig vertrokken Uit de gemeentehaven te Bruinisse vertrok woensdag, geladen met 850 ton aardappelen, het 1000 ton grote kustvaartuig Bonefaus Smits uit Rotterdam. De landing geschiedde ook nu zeer vlot. De aardappelen kwamen uit vele delen van Zeeland, maar vooral ook uit Goeree-Over- flakkee. Zij waren bestemd voor Spanje. Bejaardenbijeenkomst De woensdagmiddag gehouden be jaardenbijeenkomst van „Huize Ge zelligheid", had eer. apart karakter, doordat een zestal gasten, leden van de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond, een vrolijk toneelspel opvoerden, waarvan door alle leden zeer werd genoten. Men is van plaq meer middagen met een bijzondere attractie te organiseren en het be stuur hoopt dat meerderen bereid zullen werden gevonden de bijeen komsten te bezoeken. In de loop der jaren is het bezoek verminderd. Het is te hopen dat de opkomst beter wordt. Geslaagde Rode Kruis-avond De filmvoorstelling door het Rode Kruis dinsdagavond gehouden, is weer een succes geworden. De mid dagvoorstelling werd bijgewoond door meer dan 200 kinderen, maar ook de avondvoorstelling was goed bezet. De bijeenkomst werd geopend en gesloten door de heer P. L. Kre- pel. De propagandist de heer Pras, kreeg .gelegenheid de verschillende taken van het Rode Kruis onder de aandacht te brenger, en nader toe te lichten, waarvan hij een dankbaar gebruik maakte. De verloting ter be strijding van de onkosten bracht op f 85,75. BAGDAD, 29-1. In Irak zal een proces worden gevoerd tegen een groep die wordt beschuldigd van activiteit ten gunste van „het impe rialisme en de Amerikaanse inlich tingendienst". Dit heeft de voorzit ter van het revolutionaire hof, kolo nel Ali Hadi bekend gemaakt. Over de namen van de beklaagden en hun aantal werd niets meegedeeld. De belangrijkste getuige a charge zal de 67-jarige advocaat Abdel Hadi Bachari zijn. 'Hij is met veertien an deren, die inmiddels zijn opgehan gen. door het bof veroordeeld. Uit officiële bron wordt vernomen dat zijn executie alleen is uitgesteld om dat hij nog moet getuigen. Sociale onrust in Italië ROME, 29-1. Terwijl woensdag in het noordelijke deel van Italië ben- zinepomppersoneel voor onbepaalde tijd staakte .marcheerden leerkrach ten door Rome en kondigden de vak bonden nog een algemene staking aan voor 5 februari om de eis tot verhoging van de staatspensioenen kracht bij te zetten. Deze staking zal naar verwachting de particuliere en staatsindustrieën treffen, alsmede de landbouw, de overheidsdiensten en het openbaar vervoer. De drie voornaamste vakverbon den in Italië hebben bovendien woensdag een staking van 24 uur voor 12 februari aangekondigd in al le particuliere bedrijven ter onder steuning van hun eis tot afschaffing van de gewestelijke loonzones. A.N.W.B.- VERLICHTINGSACTIE IN ZEELAND De verlichtingsactie op het terrein van het Wegenwachtstation Zeeland- brug van de A.N.W.B. belooft een groot succes te worden. In totaal werden tot en met don derdag 23 januari reeds 560 auto's onderzocht. Bij 437 auto's mankeerde iets aan de verlichting (78 procent). Te hoog afgesteld stonden 250 kop lampen oftewel 45 procent. In totaal werden 100 geringe mankementen verholpen. Ruim 50 lampjes moesten worden vernieuwd. Zoals bekend eindigt deze verlich tingsactie van de A.N.W.B., die voor ieder gratis toegankelijk is, woens dagavond 5 februari. Het verlich- tingscontrolestation is dag en nacht geopend. DEN HAAG, 29-1. 'Woensdag avond tijdens een bijeenkomst van de Vereniging „Nedérland-Isvaël", in het Congresgebouw te Den Haag, waar meer dan 750 mensen aanwezig waren, is besloten tot 't zenden van een protesttelegram aan, premier De Jong, waarin diepe teleurstelling werd uitgesproken over het feit, dat officiële afkeuring van regerings wege van de executies in Irak uif is gebleven. Er werd op aangedron gen dal ook Nederland haar duidelij ke stem alsnog terstond zou laten horen. Tevens word besloten tot het zen den van een protesttelegram aan de ambassadeur van Irak, waarin vol- le'dige steun werd betuigd aan de pogingen van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties om een ein de te maken aan de schijnprocessen. Een afschrift van dit telegram werd naar Oe Thant zelf in New York 'getelegrafeerd. Donderdag 30 januari Zierikzee Huis van Nassau, 2 uur. Kring Sch.- Duivejand van de Zeeuwse land bouw Maatschappij. Ned. Herv. verenigingsgebouw, feest avond afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.J. De Lichtboei, 4 uur en 8 uur, film voorstellingen. Haamstede Gymnastiekzaal, 8 uur, veteranen- microkorfbal wed strijd. Dreischor De Drie Schorren. 8 uur, vergadering N.O.A.D. St. Philipsland De Druiventros, 8 uur, ledenverga dering M.A.C. Vrijdag 31 januari Zierikzee Concordia. 8 uur, vergadering V.V.V. Zierikzee. Huis van Nassau, 1.45 uur, gecombi neerde tuinbouwmlddag. Openb. Kleuterschool „De Woelwa ters", 7.30 uur, ouderavond (lezing over kleutergymnastiek). Oosterland Conferentiekamer, 7.30 uur uitvoe ring Oosterland's Fanfare. Zaterdag 1 februari Westerschouwen Domeinen, 2 uur, ruitercross. Oosterland Conferentiekamer, 7.00 uur, uitvoe ring Oosterland's Fanfare. Advertentie Scheepvaartbericliten Acmaea, 29-1 550 m. w. Ascension naar Singapore. Ameland, 29-1 te Acajutla. Calamares, 28-1 55 m. Pto. Riconaar Cristobal. Camitia, 28-1 600 m. o.z.o. Bermuda naar Stanlow. Echo, 29-1 80 m. z.o. Monrovia naar Matadi. Gulf Swede, 29-1 170 m. o. Masira naar Whangarei. - Ganymedes, 30-1 verw. Curasao. Vlieland, 28-1 rede Swansea. Vijftienjarige vermoordde verpleegster VENRAY, 28-1. De rijkspolitie ini Venray heeft een 15-jarige H.B.S.-er uit Venray aangehouden in verband met de moord op de 26-jarige ver pleegster Hermine van der Vorst uit Venray, twee weken geleden. Een woordvoerder van de officier van. justitie in Roermond, mr. Bartels, die het onderzoek leidt, deelde mede dat de jongeman een volledige beken tenis heeft afgelegd. Verontwaardiging in rechtszaal te Zürich ZURICH, 30-1. Buiten een rechts zaal in Zürich riep woensdag een woedende menigte „Hang ze nu op". Binnen het gerechtsgebouw werd een proces geveerd tegen een vrouw en vijf mannen, die ervan beschuldigd worden de dood te hebben veroor zaakt van een meisje van nog geen twintig, bij wie zij de duivel hadden willen uitdrijven door middel van geseling. Twee van de verdachten zijn lei ders van een sekte. Volgens een in de rechtszaal voorgelezen brief ge schiedde de geseling „op Gods be vel". Man zwaargewond na schot niet pistool ROTTERDAM, 29-1. In Rotter dams rosse buurt Katendreeh.1 is woensdagavond de 37-jarige koppel baas W. Nelemans uit de Maasstad met een Beretta-pistool in de buik geschoten. De man is zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Kort na de schietpartij kon de Rot terdamse politie de dader aanhou den. De man ie het wapen hanteerde was de 33-jarige caféhouder J. F. P. uit de Maasstad. De schietpartij vond plaats op de Veerlaan in Ka- ten drecht, nadat de twee een aantal café's hadden bezocht. Het is de po litie nog niet duidelijk w<?lk motief achter het misdrijf schuilt. In Amman is de noodtoestand af gekondigd in verband met het bij zonder slechte weer in Jordanië waardoor de verbindingen voor een groot deel verbroken zijn. Het heeft de afgelopen dagen flink gesneeuwd. PRAAG. De ambassadeur van Tsjccho-Slowakije in Washington, heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gewaar schuwd, dat de Amerikaanse mili taire manoeuvres bij de Tsjechoslo- waakse grens de spanning in Europa vergroten. Vergadering gemeenteraad Brouwershaven op 3 febr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2