Zierikzeese bedrijf Melk Unie wordt ontvangstpost en depót Coaster met munitie in haven Burghsluis STREEKNIEUWS Praagse studente pleegt zelfmoord Een Nederlands weekeinde in een exotische entourage Produktie-afdeliiig naar Rotterdam ZILKIKZfct, 25-1. Op 1 maart 1969 zal de Melk Unie de produktie- afdeling van het bedryf te Zierik- zee stilleggen. Vanaf die datum zal het bedrijf nog alleen dienst doen vcor het ontvangen van de melk van de veehouders en als depót voor de uitgifte van de prcdukten, die in Rotterdam worden gemaakt. Volgens de nieuwe opzet zal een gedeelte van het personeel in het be drijf kunnen blijven werken. In overleg met de betrokken perso neelsleden, de vakorganisaties en het Gewestelijk Arbeids Bureau wordt getracht ander werk te vinden voor het personeel, dat in de nieuwe vorm niet geplaatst kan worden, hetzij bij een van de andere bedrijven van de Melk Unie, hetzij elders in de om geving. Voor degenen, die niet bij de Melk Unie kunnen worden geplaatst is in overleg met de Vakbonden een af vloeiingsregeling getroffen. Het gebruik van verdovende middelen in Amsterdam AMSTERDAM, 23-1. De Amsler- tlamse vrijetijdscentra „Fantasio" en „Paradiso" worden niet gesloten. Er komt een adviescentrum, dat als wegwijzer dient om jongeren, die verdovende middelen gebruiken te begeleiden. Tevens zal 'n opvancen- trum worden opgericht om verslaaf den te helpen. Dit heeft de wethou der voor jeugdzaken, de heer A. H. Verhey vanavond meegedeeld tijdens de behandeling in de gemeenteraad over de begroting jeugdzaken. De wethouder wees erop, dat het gebruik van verdovende middelen geen Amsterdams verschijnsel is, maar een nationaal probleem. „Wij zitten enerzijds met de opiumwet, die ook voor het gemeentebestuur bin dend is. Wij kunnen daarom het ge bruik van verdovende middelen niet oogluikend toestaan. Dit zou mede plichtigheid betekenen. Anderzijds is een genuanceerde aanpak noodzake lijk. H.A.L.-schip ie water ROTTERDAM, 23-1. Het s.s. At lantic Cornet, het tweede Roll-on- Roll-off-containerschip van de Hol land Amerika Lijn. zal op 8 maart in Duinkerken fe water worden ge laten. Het schip, ruim 15.000 ton dwt. is momenteel in aanbouw op de werf van Ateliers et Chantiers de Dun- kerque et Bordeaux. De doop wordt verricht door de echtgenote van de staatssecretaris van verkeer en wa terstaat, mevrouw J. M. Keyzer- Loeb. Eind september van dit jaar zal de Atlantic Cornet worden opgele verd. Evenals de Atlantic Star van de Holland Amerika Lijn, zal het schip in charter gaan varen voor de Atlantic Container Line, die trans atlantische vrachtdiensten met dit type schepen onderhoudt. „Geschenkje" Utrechts lab voor UTRECHT. 25-1. Het Vening Mei- nesz-laboratorium voor geofysica en geochemie van de Rijksuniversiteit in Utrecht heeft in de afgelopen da gen het grootste geschenk dat haar ooit is toegedacht in ontvangs mo gen nemen. He is een zogenaamde „MS-43 Geodata Office Playback System", een apparaat dat seismo grammen die „in het veld" zijn op genomen vertaalt, filtert en weer geeft in fotobeelden. Het apparaat meet ongeveer 1,70 meter hoog, ft vijf meter lang en ongeveer een me ter breed. Het Vening Meinesz-la- boratorium heeft het imposante ca- reau door bemiddeling van prof. ir. J. C. d'Arnaud Gerkens uit Wasse naar, van de Bataafse Internationale Petroleum-Maatschappij in Den Haag gekregen. Het bedrijf in Zierikzee heeft slechts een kleine produktieafdeling en de apparatuur is aan vernieuwing toe. Nieuwe machines kunnen echter alleen rendabel werden gemaakt by een produktie van grote omvang en daarvoor is het afzetgebied rond Zierikzee te klein. De twee fabrieken van de Melk Unie te Rotterdam hebben goed uit geruste laboratoria voor de bewa king van de kwaliteit der produkten. Deze beide fabrieken zullen ook be ter in staat zijn de pieken in de vraag naar melk en melkprodukten in het zomerseizoen op te ontvangen. Voor de melkveehouders zullen ei- geen veranderingen optreden. Zjj blijven de melk leveren aan het be drijf in Zierikzee. De consumenten zullen bemerken, dat de melk straks geen kooksmaak meer heeft en wat langer bewaard kan worden. Venvacht wordt, dat de melkhan del en de verbruikers gunstig zullen reageren op de produkten, die de beide bedrijven in Rotterdam heb ben aan te bieden. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: MOC '17-Zierikzee 4-3; Breskens-Grenswachters 1-2; Steen- DOSKO 1-2; Goes-Vogeiwaarde 3-0; Steenbergen-METO 1-1. 4e klas H: Clinge-Renesse 3-2; Oostburg-Hansweertsc Boys 1-0. Res. 3e klas C: Vlissingen II- Steenbergen II 1-2. MICROCOMPETITIE S.D.K.B. Pupillen: DOSKO-Velocitas 2-4; Brouwershaven-WIK 5-0; NOAD- Ali Ready 4-0; Brouwershaven II- DOSKO 0-3; Velocitas-Brouwersha- ven 4-7; WIK-DOSKO 0-1; Brou wershaven II-NOAD 0-6; All Ready -Velocitas 3-4. GYMNASTIEK Nieuwe successen voor Delta-Sport In de gemeentelijke turnzaal te Yerseke vond zaterdag jl. het kring kampioenschap turnen plaats, voor meisjes geboren in 1953 of later. Opnieuw namen plaatselijke turn sters van Delta-Sport met zeer rede lijk tot zeer goed succes aan deze wedstrijden deel. Van de 39 deel neemsters behaalde Lidie Kosters een prachtige tweede plaats, achter de zeer goed turnende Anke Sinke van Volharding uit Goes. Voorts be zette Tiny Koster de 15e, Hannie Burcksen de 17e en Anke Hoogstrate de 23e plaats. Met name de beide jeugdige deel neemsters Tiny Koster en Anke Hoogstrate hebben een zeer goede wedstrijd geturnd en van deze beide meisjes kunnen in de toekomst nog zeer goede resultaten worden ver wacht. Door haar tweede plaats heeft Li- die Kosters met nog vier andere deelneemsters (de nummers 1 t/m 5) het recht verkregen om deel te ne men aan de districtswedstrijden te Tilburg, op 9 maart a.s., waar de best geplaatste meisjes van vier turn kringen om enkele plaatsen voor,de landelijke finale gaan strijden. MICROKORFBAL All-Ready I tegen Delia I Het eerste achttal van de Zierik zeese 'korfbalverening All Ready speelt zaterdagmiddag 1 februari a.s. in de sporthal te Oude Tonge een vriendschappelij ke microkorf bal- wedstrijd tegen de KNKB-derde klasser Delta I uit Ooltgensplaat. De wedstrijd begint om 5 uur. Een wat vreemde korfbalwedstrijd, in het micro-systeem overigens, is vastgesteld voor a.s. donderdag 30 ja nuari (8 uur) in het gymnastieklo kaal te Haamstede. Hier zullen de speelsters en spelers van vroeger da gen te rekenen van af het einde dei- tweede wereldoorlog elkaar nog eens belagen. De opstelling luidt als volgt: vete ranen A: aanval: Jac Steur, S. Sla ger en de dames M .v. d. Aa-Noord- hoek, S. Boogerd-v. Dijke. Verdedi ging: M. v. Dongen, J. v. Dongen en de dames R- Roos-v. d. Weel, G. Verton-Bolkenbaas. Veteranen B: aanval: B. Boogert en N. Schrier en de dames' R. Hart- Geleijnse, G. de Munnik-Jonker. Verdediging: N. v. d. Zande, S. Roos en de dames C. Quaak-Dijkman, L. Kooman-v. d. Klooster. BURGHSLUIS, 26-1. In dc haven lag dit weekeinde de kustvaarder „Moerdijk" uit Rotterdam. Ogen schijnlijk was er met dit schip niets bijzonders aan de hand. Aan de voormast hingen echter een rode en een witte vlag met op de witte vlag aangebracht het woord „buskruit". Dc „Moerdijk" was n.I. geladen met bommen cn granaten die nog altijd overal in het land gevonden worden, bij opgravingswerk, wegenaanleg enz. als hardnekkige herinneringen aan de tweede wereldoorlog. Tot voor kort werd dergelijke mu nitie gedumpt in een diepe trog dicht bij het havenhoofd van Zierikzee dn de Oosterschelde doch dit is thans niet meer toegestaan. Heden (maandag) vertrok het schip, begeleid door een Nederlands oorlogsschip naar de Noordzee om aldaar de gevaarlijke lading te los sen. De oorlogssouvenirs worden in 'tland verzameld door de Hulp Ver- leningsdienst H.V.D., waarna Ze tij delijk worden opgeslagen in de grote bunker te Haamstede. AI deze dames en heren spelen voor het eerst in micro-verband. Het kan een leuke partij worden. DFS II-ZSC 3-5 In deze wedstrijd, waarin bijzon der fel om de puntjes werd gestre den, is het ZSC gelukt haar eerste overwinning in de microcompetitie te boeken. Voor de reserves van DFS daarentegen betekende het de eerste nederlaag. Er werd direct in een snel tempo gestart, waarbij beide verde digingen beurtelings aan het werk werden gezet. Lou Louwerse wist met een uitstekend schot ZSC de lei ding te geven (0-1). Uit een goed op gezette aanval bracht Peter Tange man de balans weer in evenwicht (1-1). Al snel na de vakverwisseling wist Kees van Burg de rood-witten weer de leiding te geven (2-1), maar Dick de Meij zorgde er hierna voor dat met gelijke stand kon worden gerust (2-2). Na de hervatting kwam ZSC op fluweel te zitten. Nadat Lou Louwerse zijn club weer de leiding had kunnen hergeven (2-3), voerden mevr. v. d. Horst-Louwerse en Daan Bezuijen de voorsprong op tot 2-5. DFS, dat uitstekend partij bleef ge ven, wist tenslotte door Jan v. d. Klooster nog de eindstand op 3-5 te bepalen. Brouwershaven-DOSKO 8-4 Hoewel de uitslag dit niet zou doen vermoeden, heeft Brouwershaven nog heel wat moeite gehad om de puntjes- binnen te halen. Pas in de slotfase gelukte het definitief afstand van DOSKO te nemen. Laatstgenoemde wist door Frans de Vrieze de score te openen (0-1), waarna Maarten Kristelijn de gelijkmaker liet aan tekenen (1-1). Na de vakverwisseling bracht J. Bodbijl binnen de kortst mogelijke tijd met twee treffers de stand op 3-1. DOSKO liet zich door deze achterstand echter niet ontmoe digen en nadat Janny de Vrieze de achterstand tot 3-2 had teruggebracht wist Frans de Vrieze met een uitste kend schot de balans weer in even wicht te brengen (3-3). Na de vak wisseling kreeg Brouwei-shaven op nieuw de beste kansen. Nog voor het verstrijken van de eerste' helft wis ten Adrie v. d. Schelde en Janny Bodbijl de Brouwenaren een 5-3 voorsprong te geven. Al vrij snel na de rust wist Frans de Vrieze de ach terstand terug te brengen tot 5-4. Tot vijf minuten voor het einde bleef deze stand gehandhaafd. Maarten Kristelijn maakte toen aan de span ning een eind door de stand op 6-4 te brengen, waarna Kees Duinhou wer en Adrie v. d. Schelde de voor- spreng nog tot 8-4 opvoerden. DFS III-AU Ready III 3-1 All' Ready, dat uitstekend voor de dag kwatn, heeft het nog ongeslagen DFS in deze wedstrijd handen vol werk gegeven. Door een treffer van mevr. De Jonge-v. d. Slikke hadden de Zierikzeeënaars bij het verstrij ken van de eerste helft een 1-0 voor sprong. Na de rust wist Cor Kooman de gelijkmaker te scoren (1-1). Hoe wel ook na de vakverwisseling beide partijen na aan elkaar gewaagd ble ven, toonde de DFS-aanval zich toch gevaarlijker. Door doelpunten van Adrie van der Maas en Maarien Hanse wisten zij de overwinning veilig te stellen. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode). Woningen voor Schouwen-Duiveland Gedeputeerde staten hebben het aan de provincie Zeeland voor 1969 toegewezen contingent van 692 wo- ninwetwoningen, alsmede de 172 door woningbouwcorporaties te bou wen weningen in de particulier ge subsidieerde sector verdeeld, na daarover de Provinciale Adviesraad vcor de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid te hebben gehoord. Rekening is gehouden met de in vo rige jaren in uitvoering genomen of in 1969 te starten bouwstromen en met de voor 1969 gedane toezeggin gen Vcor wat Schouwen-Duiveland be treft, is de verdeling der woningwet woningen als volgt: Duiveland 9: Middcnschouwen 7 en Zierikzee 70. De verdeling van de 172 door corpo raties te bouwen woningen in de partikulier gesubsidieerde sector is als volgt: Duiveland 9 cn Zierikzee 18. ZIERIKZEE Feestavond C.P.J. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.J. organiseert op donder dag 30 januari a.s. een feestavond in het Ned. Herv. verenigingsge bouw. Vrachtauto reed na klapband tegen vangrail Woensdagmorgen jl. omstreeks l'l.30 uur is een vrachtauto op de zuidelijke oprit van de Zeelandbrug tengevolge van het springen van de linker-voorband legen de vangrail aangereden. Na het klappen van de band zag de chauffeur, de 47-jarige W. J. E. uit Rotterdam, geen kans dc hevig slingerende vrachtwagen op de weg te houden. De vangrail werd over een afstand van 33 meter beschadigd. Dat betekent een scha depost van 8.000 gulden. Do vracht auto kwam van Goes en reed in de richting Rotterdam. Aan de universiteit van Am sterdam. slaagde voor het doctoraal examen ptharmacie, onze vroegere stadgenoot de heer A. J. Klaassen. Onderhoud rijksweg 18 gegund De Rijkswaterstaat te Middelburg heeft het onderhouden van Rijks weg 18 op Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland en de Rijks wegen op de Slaakdam en Grevelin- gendam gegund aan de laagste in schrijver N.V. Aannemings- en We genbouwbedrijf P. H. Offringa te Vught voor f 186.600,- BURGH Schoorsteenbrand Zaterdagmorgen braakte de schoor steen van de woning van de heer A. Schocnaard aan de Weeldeweg te Burgh een abnormale hoeveelheid rook uit. Het bleek weldra dat de schoorsteen in brand stond. De via brandsirene gewaarschuwde brand weer was weldra ter plaatse en wist raad met dit brandje. De schouw werd nog eens duchtig nagezien en schoongemaakt, waarna de rust aan de Weeldeweg terugkeerde. RENESSE Afdeling Noordwelle Plattelandsvrouwenbond In „Het Wapen van Renesse" ver gaderde de afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Na het welkomstwoord van de presidente, spraken de heren J. en H. Boomsma over Kenya. Bij een fraaie serie kleurendia's vertelde de heer H. Boomsma over de leef wijze van de autochthone bevolking. Het werk van de Nederlandse vrij willigers en verpleegsters en de kof fie- thee- en suikerbouw werden apart belicht. Ook werden beelden vertoond van het nationale park. Aan het slot ontvingen de heren een hartelijk dankwoord van de presi dente. NOORDGOUWE Onderhoud provinciale wegen gegund De Provinciale Waterstaat te Mid delburg heeft het onderhouden van de provinciale wegen op Schouwen- Duiveland gedurende 1969 gegund aan de laagste inschrijver Fa. J. de Ruiter Zoon te Noordgouwe voor f 179.900. DREISCIIOR Restauratie historische woning Geruime tijd reeds is men bezig met de restauratie van 'een woning aan de Ring te Dreischor. Aangezien deze woning uit 1779 dateert en dus op de monumentenlijst staat, zo als bijna alle 'gebouwen aan' de Ring. wordt hij geheel in oude stijl geres taureerd. Zelfs de deur, die ééndelig was, maar op de (oude) tekening sis tweedelig staat aangegeven, wordt thans in de oorspronkelijke stijl te ruggebracht. De eigenaar, de heer Kok uit Den Haag, die in het bestuur van de on derwatersportvereniging „Barracu da" zit, is van plan om de woning als zomer- en weekendverblijf te gaan gebruiken, vooral omdat de duikers van deze vereniging elk jaar voor een bepaalde periode hun kamp in Dreischor opslaan. NIEUWERKERK Ongeluk op rijksweg Vrijdagmorgen omstreeks 8.20 uur vond in dichte mist een aanrijding plaats, met als gevolg een aanzien lijke schade. Mevr. W. M.-S. uil Nieuwerkerk draaide met haar auto haar woonplaats uit en wilde van de Ooststraat rijksweg 18 oprijden, in de richting Oosterland. Tengevolge van de dichte mist, bemerkte zij bij het oversteken de op dat moment naderende personenwagen van L. B. uit Kortgene, te laat, komend uit de richting Zijpe. Een botsing was hier door onvermijdelijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's liepen behoorlijke blik schade op. SIRJANSLAND De korfbalsport Enkele jongelui hebben het initia tief geiiomen een vergadering te be leggen om de korfbalsport weer te gaan beoefenen. Deze vergadering zal worden gehouden vrijdag 31 ja nuari in het verenigingsgebouw. Alle sportliefhebbers zijn van harte wel kom. BRUINISSE Kustvaarder in haven In de haven van Bruinisse kwam zaterdagmorgen binnen de nieuwe kqstvaqrder Bonefaas Smits uit Rot terdam, met het doel aardappelen te laden. Dit is de eerste kustvaarder in het seizoen 1968-'69 die hier arri veerde. Volle vluchfhaven De vluchthaven Stoofpolder le Zij pe, lag in de afgelopen week hele maal vpl, omdat de scheepvaart ten gevolge van de dichte mist geheel was gestremd (afgezien van de met radar uitgeruste schepen). Donder dag lagen 127 scchepen in de vlucht haven1, vrijdag 137 schepen. Vlucht van geleerden BONN, 25-1. In drie jaar tijds zijn 77 geleerden, onderzoekers en inge nieurs van oost- naar west-Duits- land gevlucht, terwijl in de zelfde periode acht Westduitse geleerden naar Oostduitsland de wijk namen. Dit is op een persconferentie in Bonn meegedeeld door de Westduit se minister voor wetenschappelijk onderzoek, Gerhard Stoltenberg. Hij zei voorts dat tegen vier van deze acht Westduitse specialisten een on derzoek is geopend. Zij worden er van verdacht geheime gegevens aan het Oostduitse bewind te hebben verstrekt. Het nationalisme in Bretagne PARIJS, 25-1. Elf Bretonse natio nalisten, behorend tot het Bretonse bevrijdingsfront, zijn donderdag in de Parijse Santé-gevangenis opge sloten. Zij worden verdacht van dief stal van springstof en aanslagen op openbare gebouwen. Onder de gear resteerden zijn twee leraren, een tuinarchitect en een student. In de Santé zaten al 28 medestrijders. Om een reuzeparel NEW YORK. 25-1. Rond de Pelegrina, waarschijnlijk de grootste parel ter wereld, is de nodige opwinding ontstaan. Een onbekende bood op een veiling van Parke-Bernet in New York een bedrag van 37 duizend dollar (ongeveer 133 duizend gulden) voor de parel, afkomstig van een Amerikaan die anoniem wenst te blijven. De firma was ervan overtuigd het echte stuk te verkopen. Op hetzelfde moment echter liet ex-koningin Victoria- Eugenie van Spanje een Lau- sanne haar Pelegrina fotogra- feren om de echtheid te bewij- zen. Welke parel de echte is stond vrijdag nog niet vast. De Pelegrina is zo groot als een duxve-ei en werd meer dan vierhonderd jaar geleden voor de Panamese kust gevon- den De eerste bezitster was Mary Tudor, de dochter van Hendrik VIII van Engeland. MARKTBERICHTEN Uienveiliug Middelbands Voor de uienhandel is het de laat ste week een varen in de mist. Het gros van de handelaren meende, dat in het begin van de week het diep tepunt wel bereikt zou zijn, doch dit is helaas niet het geval geweest. West-Duitsland heeft praktisch geen belangstelling en ook vanuit andere landen is er weinig vraag naar ons produkt. Gevolg" is dan ook, dat meerdere sorteerinrichtingen van de handel gesloten zijn. Ook al wil men verkopen, clan nog gaat alles zeer moeizaam en tegen dalende prijzen. Het aanbod was gelukkig niet groot. Geveild werd 4 ton klasse I en 19 ton klasse II. Daar er reeds langer dan een week geen klasse I geveild is, zijn de prijzen niet ver gelijkbaar. De. noteringen waren vrijdagmorgen f 21,00 voor de mid del en f 18,00 voor de drielingen. Bij de klasse II kwam de grove van f 22,55 op f 20,07, een daling dus van f 2,50 per 100 kg. Voor de middel was dit gelukkig iets minder, de no teringen waren f 17,04 en f 16,83 met als middenprijs f 17,00 tegen f 18,45 vorige dinsdag. De grootste :aling gaven de drielingen te zien, deze lie pen van f 18,03 terug naar f 1-5,10. Ook voor de picklers was er weinig belangstelling. Zij vonden een koper voor f 20,51 tegen f 23,09 op de vo rige veiling. De eierveilingen Ccöp. Veluwse eierveiling Barneveld Aanvoer 962.112 stuks. Stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gr. f 10,37- 10,48, 56-57 gr. f 10,74-11,34, 60-61 gr. f 11,49-12,22, 64-65 gr. f 12,21-12,84. Eierveiling Barneveld Aanvoer 507.955 stuks. Stemming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gr. f 10,02- 10,28, 57-58 gr. f 11,21-11,50, 62-63 gr. f 12,01-12,29, 66-67 gr. f 12,52-12,74. Belgische eieren Aanvoer 145.800 stuks. Stemming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 47-48 gr. f 8,83, 57-58 gr. f 10,93-11,06, 62-63 gr. f 11,71 -11,77. Eiermarkt Barneveld Aanvoer circa 2.100.000 stuks. Han del redelijk. Eieren van 50-58 gr. f 10,58-11,63 per 100 stuks, kg-prijs f 2,12-2,01; eieren van 59-65 gr. f 11,83-12,84 per 100 stuks, kg-prijs f 2,01-1,98. Prijzen zijn officieus: over de ma nier .waarop deze prijzen vastgesteld dienen te worden (exclusief of inclu sief B.T.W.) lopen de meningen uit een. Israëlische militaire gouverneur gedood? BEIROET, 26-1. Een Arabische commando-organisatie heeft zondag gezegd op 9 januari de Israëlische militaire gouverneur van Rafah, in de bezette strook van Gaza, te heb ben gedood. Commando's van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina hadden een mijn gelegd op de weg tussen Rafah en Sina, die was ontploft toen er een jeep over reed. De militaire gouverneur en een officier van de geheime dienst wer den gedood en twee „Arabische agenten" gewond, aldus het. Volks front. Muitende zeelui worden vastgehouden ROTTERDAM, 24-1. Op het bureau van de Rotterdamse vreemdelingen politie verblijven op het ogenblik 14 zeelui uit Kenia en Tanzania. De zeelui worden door de kapitein van hun schip, de 61.000 Ion metende Harambee van de Eastern Africa National Shipping Line Ltd. als mui ters beschouwd omdat zij enkele malen opdrachten van hem of van andere officieren zouden hebben ge weigerd uit voeren. De 14 zullen zo spoedig mogelijk naar hun eigen land worden 'teruggebracht. De reder is er inmiddels in ge slaagd nieuwe zeelui aan te trekken die de taak van de 14 muiters zullen overnemen. Bewogen huwelijksfeest BRUSSEL, 26-1. De Belgische rijkswacht heeft zaterdag te Couillet bij Charleroi moeten ingrijpen op een huwelijksfeest in een restaurant. Daar was. in afwachting van bruid en bruidegom die bij de fotograaf waren, een algemene vechtpartij on der de families ontstaan, waarbij de vader van de bruid met een fles te gen de grond werd 'geslagen. Toen de bruid arriveerde, werd zij onwel van emotie en moest naar een ziekenhuis worden gebracht, waar ze voortijdig een kind ter wereld bracht. De rijles- wacht moest een aantal bruiloftsgas ten ter afkoeling meenemen voor de orde kon worden hersteld. PRAAG, 25-1. Volgens het Tsje chische blad „Zemedelske Noviny" heeft een 18-jarige Praagse studente, Rlanka Nachazelova, zich door gas- verstikklng het leven benomen. In een afscheidsbrief schreef zij dat de motieven voor haar daad de zelfde waren als die van Jan Palach, maar dat zij niet de moed had tot zelfverbranding. „Zemedelske Noviny" was de enige krant die deze zelfmoord meldde, overigens in een kort bericht op de laatste pagina. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VENRAY. In Venray is op een kruispunt bij de Overloonseweg de 65-jarige patiënte van de psychiatri sche inrichting St. Anna te Venray, mej. M. J. I. Evers, toen zij plotseling de weg overstak, door een automo bilist overreden. Aan de opgelopen verwondingen is zij een uur later in het Venrayse ziekenhuis overleden. LIEMPDE. De 68-jarige G. H. van Houten is om het leven gekomen bij een verkeersongeval in de gemeente Liempde. Hij werd door een brom fietser aangereden toen hij met de fiets aan de hand over de rijksweg 64 liep. DEN HAAG. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. R. J. H. 'Kruisinga, heeft voor 1969 een bijdrage van ruim 100 duizend gulden beschikbaar gesteld ten behoeve van het epidemiologisch onderzoek van de influenzawerk- groep van het academisch zieken huis in Leiden. DEN HAAG. De verkeersonveilig heid in Brabant is groter dan in Ne derland als geheel. In de jaren 1962 t.m. 1967 werd 17 procent van alle verkeersdoden. 2.488 van de 14.425, in deze provincie geregistreerd. 'BEILEN. Op de autoweg B-13, bij de kruising Hijken-Beilen, vond een verkeersongeluk plaats, waarbij de 73-jarige heer H. Smeenge uit Hij- ken om het leven kwam. De heer Smeende die met z'n bromfiets plot seling de autoweg overstak, werd door een personenauto, bestuurd door W. L. uit Groningen, aangere den. Hij was op slag dood. MIDDELBURG. Door het college van Ged. Staten is aan Prov. Staten van Zeeland ter vaststelling' aange boden het streekplan West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op hel streekplan werden 69 bezwaarschrif ten ingediend. Hel koninklijk bezoek aan Ethiopië ADDIS ABEBA, 26-1. - Een Hol lands weekeinde in een Ethiopische entourage, zo zou men het bezoek van de Nederlandse koninklijke fa- milio aan Ethiopië dit weekeinde kunnen nccmon. Zaterdag namelijk was dc Nederlandse familie in Won- ji cn Shoa, in dc suikeronderneming van dc H.V.A., en zondag ontmoetten de voorslcljjke personen de bijna voltallige Nederlandse gemeenschap. Deze ontmoeting, die plaats vond in hel park rondom de Nederlandse ambassade, werd gekenmerkt door een ongedwongen en gezellige sfeer. Hier verzamelden zich ongeveer 400 Nederlanders rondom Oranje, welke ontmoeting over en weer bijzonder op prijs werd gesteld. De koninklijke gasten onderhielden zich in infor mele gesprekken met de hier wer kende Nederlanders. Het bezoek aan de II.V.A.-onder neming tc Wcnji en Shoa, in de om geving van het plaatsje Nazareth, had plaats in gezelschap van o.m. keizer Hailc Selassie. Ook in deze Nederlandse kolonie was de sfeer ongedwongen. Op uitvoerige wijze liet koningin Juliana zich inlichten over de suikcrfabricage - een uniek bedrijf in dit hoog gelegen deel van Afrika. Kerkbezoek De Nederlandse koninklijke fami lie heeft zondag een bezoek gebracht aan dc Holy Trinity Chu kathedraal in Addis Abeba, een van de vele kop- tische kerken in de hoofdstad van Ethiopië. Met grote belangstelling volgde het koninklijk gezelschap een dienst in deze kathedraal. Voor de Schriftlezing, gehouden in het En gels en het Amhaars, de nationale volkstaal van Ethiopië, was gekozen Mnttheüs 18 vers 18-20.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4