onze puzzelrubriek streeknieïj¥s Mannen werden met buks aangetroffen in een natuurreservaat Zeeuwse waterleidin besloten tot fusie gmaatschappijen BEELDBUIS? kantongerecht Zierikzee ZIERIKZEE, 23-1. De broers W. en J. A. van S. te Renesse, stonden in de woensdagmorgen gehouden straf zitting van het kantongerecht Zierik zee terecht omdat zjj op 16 augustus jl. in het natuurreservaat waren aangetroffen door de jachtopziener L., die bü onderzoek in het struikge was een buks aantrof met 47 kogelt jes. De officier van justitie, mr. Sprey, constateerde vier overtredin gen: het zich bevinden op verboden terrein, het niet hebben van een jachtakte, het in het bezit hebben van een vuurwapen zonder vergun ning en het uitoefenen van de jacht of het doen van een poging daartoe, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Het jagen in een natuurreservaat (Oosterban van Schouwen), noemde mr. Sprey laf, omdat het wild daar minder schuw is. De buks werd met een doos met 47 kogeltjes, aangetrof fen gewikkeld in een oude jas. De getuige wachtmeester V. verklaarde dat er geen touw om het pak had gezeten. De officier eiste voor het in verboden natuurgebied lopen een boete van f 100,- of 10 dagen, een week hechtenis voor het niet hebben van een jachtakte, een boete van f 250,- voor het in het bezit hebben van een vuurwapen zonder vergun ning met verbeurdverklaring van het wapen en nog een boete van f 25,- voor het lopen op verboden terrein'. De raadsman van de verdachten, mr. Ligthart uit Zierikzee, stelde in zijn pleidooi o.a. dat er een gradueel verschil bestaat tussen jagen en stro pen, terwijl in dit geval niet was be wezen dat er inderdaad was ge stroopt. Kantonrechter mr. Veenho- ven veroordeelde de twee broers elk tot f 50,- of 5 dagen voor het niet hebben van een jachtakte, f 50,- of 5 dagen voor het onbevoegd uitoefe nen van de jacht en 10 dagen voor waardelijke hechtenis met een proef tijd van twee jaar, f 25,- of 3 dagen voor het zich bevinden op verboden terrein en f 50,- of 5 dagen voor het in het bezit hebben van een buks en verbeurdverklaring van de buks. Agressief rijden B. B. C. L. graanhandelaar te Haamstede was op 4 juli 1968 zijn echtgenote wezen halen in Breda. De reis duurde wat lang en toen zij dicht bij huis waren had L. om de reis te bespoedigen, tussen Ziernk- zee en Haamstede op een gedeelte waar werkzaamheden aan de weg' werden verricht ingehaald op een gedeelte waar dit verboden was. Dit was niet naar de zin geweest van de heer A. M. ambtenaar te Eindhoven, die naar zijn voorhoofd had gewezen terwijl zijn vrouw had geclaxon neerd. L. had zich kwaad gemaakt aldus het echtpaar M. en op een ge vaarlijke manier gesneden, althans plotseling geremd toen hij gepasseerd was. Aangifte was gevolgd en met de getuigenis van het echtpaar M. vond mr. Sprey het maar een onbe hoorlijke manier van rijden van de heer L. Hij eiste twee keer f 75,- boete. Mr. Ligthart betoogde dat het alle maal niet zo erg geweest was. L. was gaan inhalen toen dat mócht en als iemand naai* zijn voorhoofd wees, dan vend hij dat toch ook een han deling die niet te pas kwam. Hoewel het snijden niet bewezen was vond mr. Veenhoven, dat L. toch wel wat agressief was opgetreden. Hij ver oordeelde hem daarom tot 2 x f 50,- of 2 keer 5 dagen. Andere zaken De familie Z. uit Eindhoven was met de heer B. uit Rotterdam naar Zierikzee gekomen om te getuigen dat Z. geen schuld had aan het au to-ongeluk waarbij op 21 juli een Duitse auto in' de Kloosterweg te Haamstede tegen een boom was ge reden. Z. wilde linksafslaan toen de Duitser in volle vaart passeerde. De officier eiste een boete van f 40,-, maar de kantonrechter concludeerde vrijspraak i.v.m. het feit dat uit ge tuigenverklaringen was gebleken dat Z. op dé voor hem bestaande weg helft was blijven rijden. Het onge val was vooral te wijten aan het wilde rijden van de Duitse automobi list zelf. H. V. uii Kerkwerve werd veroor deeld tot f 40.- of 4 dagen omdat zijn hond in het jachtveld had gelo pen. Voor het bouwen van een schuurtje zonder bouwveigunning werd J. P. uit Nieuwerkerk f 20,- of 2 dagen in rekening gebracht. Duur der waren de gladde banden aan de auto van de commissionair J. C. de V.: de officier eiste f 200,- of 20 da gen en 3 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter wilde echter begrip hebben voor de uitroep van de V. „dan ben ik bro deloos" en hij liet de ontzegging val len. Bromlietspcrikclcn Verder waren de bromfietssleutel aars J. C. B. uit Zierikzee f 10,- en f 50,-, maar' de bromfiets mocht wor den behouden (de officier had ver beurd verklaring ge-eist); J. F. K. uit Zierikzee op 22-11 te Wester- schouwen gecontroleerd, bovendien had verdachte te hard gereden, eis f 50,- en f 100,-, geen Inbeslagneming, drie maanden ontzegging rijbevoegd heid. Uitspraak: f 25,- of drie dagen, en f 50,- of 5 dagen met inbeslagne ming bromfiets, geen ontzegging rij bevoegdheid. L. J. K. uit Zierikzee had op de Appelmarkt een wielrijd- ster aangereden (op 8 september). Eis: f 25.- of 3 dagen, f 10,- of 1 dag, f 5,- en f 10,-. Uitspraak: Vrij voor het eerste feit (de aanrijding) maar voor alle bromfietsgebreken: f 25,- of 3 dagen, f 10,- of 1 dag en f 25,- of 3 dagen. MIDDELBURG, 2 3-1. De aan deelhouders van de N.V. Waterlei ding Maatschappij Midden-Zeeland, de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen en de N.V. In dustriewatervoorziening Zeeuwsch- Vlaanderen hebben met algemene stemmen besloten tot fusie. Daarmee is de weg vrij voor de totstandkoming van een waterlei dingbedrijf voor de gehele provincie Zeeland. De juridische totstandkoming van dit gefuseerd bedrijf is nóg afhan kelijk van de financiële steun van de rijksoverheid ter dekking van de on rendabele investeringen in Z-Vlaan- deren. Met dit besluit is de serie fu sies van de waterleidingbedrijven in Zeeland: 1966 van Waterleidingmaat- Als het aantal inzendingen op de puzzel graadmeter mag zijn voor de inzet van het nieuwe jaar, dan zit het met 1969 wel goed, want er wordt druk gepuzzeld, met als resultaat iedere week een flinke stapel oplos singen. De eerste prijs is bestemd voor: de heer J. de Kejjzer Van Hertsbckestraat 12 Bruinisse. De tweede prijs gaat naar: de heer J. J. van der Have Vloedstraat 42 Kerkwerve. De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. lepe; 5. pro; 7. De nieuwe puzzel agio; 11. gilde; 13. renet; 16. stek; 17. oksel; 19. zeep; 20. lang; 22. stom; 24. r.o.; 26. neet; 28. tarn; 29. v.s.; 30. rots; 32. oke; 34. idee; 36. age; 37. tornado; 40. tri; 42. aard; 43. ruwe; 44. ina; 45. bedaren; 49. dal; 50. elbe; 52. opa; 53. ober; 55. on; 56. eelt; 58. pril; 60. ds.; 62. anna; 64. ares; 66. sela; 67. arena; 70. kist; 71. irene; 73. emmer; 75. rede; 76. keg; 77. sneb. Verticaal: 2. egel; 3. pikant; 4. el; 5. pek; 6. ore; 7. an; 8. gezond; 9. item; 10. isar; 12. doge; 14. elsa; 15. epos; 18 st; 21. nest; 23. trio; 25. organen; 27. tor; 28. tea; 29, ver ward; 31. oeral; 33. knaap; 35. etude; 36. aai; 38. ore; 39. die; 41. iel; 45. been; 46. dot; 47. rap; 48. noir; 51. benard; 54. bleken; 55. olst; 57. laan; 59. raam; 61. sate; 62. alie; 63. de; 65. sire; 68. rek; 69. neg; 72. ee; 74. m.s. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. r.k. geestelijke; 6. zacht-treurige stemming van het gemoed; 12. lang smal stuk; 14. ring vormig koraaleiland; 15. uitroep; 17. 'nummer (afk.); 18. knaagdier; 20. compagnon (af.); 21. met name (afk.); 22. deel van het lichaam; 24. ver ouderde taal; 26. kleur; 28. split- singsprodukt van een molecule; 29. de handeling van bieden; 30. kleve rige lijmstof; 32. afgemat; 33. Am sterdams Peil (afk.); 34. ambtskleed van een rechter; 35. stekelhuidig dier; 37. titel (af.); 38. lengtemaat; 39. uiteinde van een ra; 41. Europe aan; 42. Ned. omroepvereniging (afk.); 43. zeer matig; 47. meerstemmig koorgezang; 50. eerstkomende (afk.); 52. lichtrode kleur; 53. voorzetsel; 54. type zeilvaartuig (afk.); 55. rivier irt Utrecht; 57. sCheepsvloer; 58. belem mering (figuurlijk); 59. vogel; 60. te ken. signaal; 62. herrie; 64. insekt; 65. bekend sportevenement (afk.); 66. laagtij; 68. plezier, pret; 69. muziek noot; 70. 1000 gram (afk.); 71. hard klinkend (van geluiden); 73. middel punt. van de schietschijf; 75. raam werk van evenwijdig lopende staven; 76. telwoord. Verticaal: 1. opzichter der le vensmiddelen; 2. de oudere (afk La tijn); 3. luchtig zomerverblijf4. sterk ijzerhoudende grond; 5. voorzetsel; 7. en andere (afk.); 8. enzovoort (afk. Latijn); 9. zwart paard; 10. aardrijks kundige aanduiding (afk.); 11. deel van de week; 13. slaghout bij het cricketspel; 16. wensende verwach ting; 18. technisch hülpmiddel ten dienste van de scheepvaart; 19. roof dier; 21. fraai; 23. voegwoord; 24. rang in een theater; 25. taaie lek kernij; 27. voorzetsel; 29. niet scherp; 31. onbepaald voornaamwoord; 34. zangstem; 36. gebladerte, groen; 38. voorwerp waarmee men snijdt; 40. huisdier; 44. de handeling van bie den; 45.' zoogdier; 46. ondeugende jóngen; 47. zure, donkerrode kers; 48. besloten ruimte' die dient om brood te bakken; 49. tot en met (af korting); 51. gebouwtje van tijdelijke aard bij bouwwerken; 54. smal stro mend water; 56. muzieknoot; 59. bouwkundig ingenieur (afk.); 61. deel van ben schoen; 63. roofdier; 64. af gesneden stuk Van een vis; 67. ijze ren mondstuk dat men een paard tussen het gebit legt; 69. glansloos; 7i. soort onderwijs (afk.); 72. lid woord; 73. file; 74. muzieknoot. schappij Zuid-Beveland met Wal cheren, 1967 met Tholen, en 1968 met Schouwen-Duiveland, voltooid. Ir. P. Stoter werd in deze verga dering benoemd tot direkteur van de maatschappijen, terwijl aan ir. T. Verheul wegens zijn benoeming per 1 september 1969 tot direkteur van het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening eervol ontslag werd ver leend als direkteur van de N.V. Mid den-Zeeland. 1Vat biedt de ZONDAG 20 JANUARI. NED. I. In het middagprogramma meer reportages van de Europese schaatskampioenscha.2)pen in Inzeil. Vanmidadg verslagen van de ritten op de 1500 en 10.000 meter. Verder de vaste zondagmiddagrubrieken „De Verrekijker", „Bosbrigadiertjes", en Bert Garthoff's „Natte Hisen de totouitslagen, 's Avonds vertelt Aart Staartjes in het kader bijbelvertel lingen voor de jeugd het verhaal „linker wang, rechter wang". VCK- IKOR komt daarna mep een filmpje over Jan de Wit, de blinde theoloog die zoveel nieuwe kerkliederen op zijn naam heeft staan. In NTS-sport o.m. een terugblik op de Europese kampioenschappen schaatsenrijden. „Letters uit de krant" is een televi siespel van Walter van der Kamp. Oom Jeroen Delf gauw, multi-miljo- nair dank zij een goed florerende frisdrankenzaak wordt zeventig. Dat wordt door de familie gevierd, al hoewel men hoopt dat het oompjes laatste verjaardag is: er moet nu maar eens geërfd worden. Pierre Jansen voert tot besluit nog enkele „Kunstgrepen'' uit. NED. II. In het voorprogramma brengt de NCRV de Poolse film „Nieuwe Baan'' van Jefzy Ziarnik, waarin de spot wordt gedreven met de bureaucratie van ambtenaren. Friese bijbelliederen van Fedde Schurer Worden hierna gezongen door het Fries Vocaal Ensemble. De Franse serie „De woestijn vertelt" is aan zijn derde en laatste aflevering toe. In deze documentaire een beeld van de primitieve nomaden die zich plotsklaps geconfronteerd zagen met de meest technische vindingen van de westerse wereld. Daarna vertelt Kathinka ban der Werf het verhaal „De Zangles" van Katherine Mans- field. Het gaat over een al niet meer zo jonge onderwijzeres, die van haar verloofde te horen krijgt, dat hij het „uit" wil maken. Vervolgens een muzikaal programma met als cen trale figuur de Ierse folklorezanger- es Dolly Ma.cMa.huna In de derde aflevering uit de serie „Vechten voor vrede" wordt gesproken over de leugen als middel om de geschiede nis te forceren. Tot slo.t een pro gramma over moderne kerkramen. MAANDAG 27 JANUARI. NED. I. De TROS komt met een eigen tienerprogramma „Jam", een programma met als hoofdmotief pop -muziek. Bekende popgroepen wer ken er aan mee. In „Jan" ook mode nieuwtjes. Na het journaal het Ne derlandse TV-debuut van de nieuwe Franse zanggroep „Les Enfants Ter- ribles". Behalve het zingen, vertellen de leden van de groep iets over zich zelf. in „Deze maand" wordt terug geblikt op gebeurtenissen vn deze maand die de aandacht vroegen, maar nog niet kregen. „Salzburg, Mozartstad'' is een documentaire ter gelegenheid van de 213e geboortedag van Wolfgang Amadeus Mozart. Herman Krebbers bespeelt de origi nele concertviool van Mozart, bege leid door prof. Kurt Neumüller op 'l originele Mozart Hammer-Klavier. Na, het laatste nieuws nog enkele uitzendingen van Teleac. NED. IT. De VARA gunt de kijker weer een blik in Coronation street'' Na hel journaal „Achter hel nieuws" en de consumentenrubriek „Koning Klant" van Wil van der Smagt. De resterende zendtijd wordt gebruikt voor de vermakelijke film „Babette op hel oorlogspad" met. in de hoofd rol niémand minder dan Brigitte Bardot. B.B. speel f dc rol van Ba bette, een Frans dienstmeisje, dal ten tijde van de oorlog naar Engeland vlucht en daar een opleiding krijgt voor het volbrengen van een bijzon dere missie: een Duitse generaal en de invasieplannen uit Frankrijk te ontvoeren. ZONDAG 26 JANUARI. NED. I: 13.00 Nieuws; 13.02 Week- journaal; 13.25 Eurovisie: de Euro pese kampioenschappen; 18.00 Ein de; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 In aanra king met Jan Wit; 19.30 Sport; 20.30 Journaal; 20.35 Letters uit een krant geknipt (kleur); 22.05 Kunstgrepen; 22.30 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Journaal; 19,05 Nieuwe baan; 19.30 Friese bijbelliederen (in kleur)-. 19.45 De woestijn vertelt (in kleur); 20.35 De zangles (kleur); 20.50 Concert met Dolly MacMahuna (in kleur); 21.40 Vechten voor vrede 22.15 Raamdicht (kleur); 22.20 Jour naal. MAANDAG 27 JANUARI. NED. I: 18.40 BTW; 18.50 Fabel- teskrant (kleur); 18.56 Ster19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Jam (kleur) 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Programma-overzicht; 20.23 Les enfants terribles; 20.40 Deze maand; 21.35 Salzburg Mozart-stad; 22.15 Journaal22.20 Cursusinforma tie; 22.25 Pauze; 22.50 BTW; 23.00 Export; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Koning Klant; 21.00 Babette op het oorlogs pad (kleur): 22.30 Journaal. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Amerikaanse president, Richard Nixon, is niet van plan in de nabije toekomst reizen naar het buitenland 'te maken, zo heeft woordvoerder Herbert Klein woensdag officieel bekend gemaakt. Hij kon niet zeggen wanneer Nixon voor 'het eerst naar het buitenland zal gaan. BONN. 'Dr. Eugen Gerstenmaier, voorzitter van de Westduitse Bonds dag, heeft donderdag op een bijeen komst van de Christen-Democrati sche parlementsfractie, meegedeeld dat hij voornemens is af te treden. GENEVE. Twee onbekenden heb ben in Genève een diamanthandelaar diamanten 'ter waarde van ongeveer 250.000 iZw. frank (bijna 210.000 gul den) ontroofd, die hij in een tas bij zich had. De man werd neergeslagen en de rovers vluchtten met de tas. PRAAG. De Tsjechische regering, bevreesd voor ordeverstoringen op zaterdag, de dag waarop Jan Palach begraven wordt, heeft een dringend beroep op de bevolking gedaan haar kalmte te bewaren. BEIROET. De naam Charles te Gaulle zal aan een van de hoofdstra ten van Beiroet, de Libanese hoofd stad, gegeven worden. Dé gemeente raad van de stad heeft dit besluit met algemene stemmen genomen. DAMASCUS. In de binnenstad van Damascus staat het water twee me ter hoog. 20 huizen zijn verwoest en 150 beschadigd door het water van de rivier de Ba-rade. In vele delen van Syrië zijn de verbindingen door hoog water verbroken. De overstro mingen zijn veroorzaakt door grote regenval. PAiRAMARIBO. Donderdagochtend bij de aanvang der scholen was het weervolkomen rustig in Paramari bo. Zoals geméld, werd de A.M.S. door de overheid gesloten. Bij de kweekschool stonden meer leerlin gen buiten het hek dan op 't school terrein, maar alles verliep ook hier heei ordelijk. BRUSSEL. Ongeveer honderd vrachtauto's, voor het merendeel Nederlandse, zijn in België tot stil stand gekomen, daar een deel van de weg van Mont St. Martin naar het noorden, die door de provincie Luxemburg en gedeeltelijk door de provincie Henegouwen loopt, wegens cpdooi in de provincie Luxemburg niet mag worden bereden. NEW YORK. De Joodse organisa tie B'nai B'rith zegt in een rapport zich ernstig bezorgd te maken over bet antisemitisme op de New Yorkse scholen, waarvan de autoriteiten niets schijnen te weten. HAVANNA. Nu Spanje het aantal immigranten uit Cuba heeft beperkt, wordt de Portugese ambassade in Havanna overstroomd met verzoe ken om een visum. Woensdag ston den tweeduizend Cubanen bij die ambassade in de rij. SAN DIEGO (Californië). De raad van de Amerikaanse marine die een onderzoek instelt naar de wijze waarop het verkenningsvaartuig Pueblo in handen van de Noordko- reanen viel, heeft de gezagvoerder van dat schip, Lloyd Bucher, laten weten dat hij verdacht wordt van het overtreden van de marineregle menten, OTTAWA. De minister van bui tenlandse zaken van Canada, Mit chell Sharp, heeft op een persconfe rentie meegedeeld dat zijn regering van plan is binnenkort in contact te treden met de Chinese overheid om 'to praten over een diplomatieke er kenning van China. SAIGON. Twee cn twintig rakel ten zijn in Da Nang gevallen, zo wordt van militaire zijde in Saigon meegedeeld. Vijftien troffen hel vliegveld en zeven het havengebied. WASHINGTON. De nieuwe Ame rikaanse regering zal *er niet naar streven haar problemen op te lossen door de monetaire goudprijs te ver anderen. Dit heeft minister van fi nanciën David Kennedy woensdag gezegd. BRUSSEL. Twee Portugezen, die vorig jaar september in Brussel ge arresteerd werden cn die medeplich tigen bleken te zijn van een grote bankroof in Portugal, zullen niet. worden uitgeleverd. Wij kregen de beschikking over een aantal foto's van de feestelijkheden te Zierikzee, bij gelegenheid van het huwelijk van koningin Juliana en prins Bernhard op 7 januari 1937. Zierikzee was bij die gelegenheid overdadig versierd. De foto toont een versieringsobject op het Havenplein tegenover Concordia' KARLSRUHE. De opsporingsactie van de daders van de overval van 20 januari op een munitiedepot, van het Westduitse leger in Lebach, bij Saarbrücken, heeft wellicht tot het eerste resultaat geleid. Er is thans een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen een man, die in 1967 heeft in - gebroken in een kazerne van het Westduitse leger. PARIJS. „Ik lieb dc plicht cn het voornemen om mijn ambtstermijn geheel te vervullen", zo heeft pre sident de Gaulle woensdag op een bijeenkomst van het kabinet ver klaard. Het staatshoofd werd in 1965 gekozen voor een tweede ambtster mijn van zeven jaar, die op 19 de cember 1972 afloopt. Inbrekers richtten enorme schade aan SOEST, 23-1. Bjj een inbraak in het bedrijf van de N.V. Keune in Soest is donderdagmorgen voor en kele tienduizenden guldens schade aangericht. De buit van de voortvluchtige in brekers bedraagt echter niet meer dan een duizend gulden. Dankzij het feit dat de alarminstallatie van het nieuwe bedrijf pas over enkele dagen in gebruik zou worden gesteld, heeft men het gebouw ongemerkt binnen kunnen dringen. Vermoedelijk met een koevoet werden tal van vernie lingen aangericht; o.m. werd een fac- tureermachin'e van 30.000 gulden vernield. Een zware archiefkast werd opengebroken, waarin zich slechts enkele loonzakjes van ver tegenwoordigers en twee geldkistjes met samen niet meer dan rond' 900 gulden bevonden. Een brandkast bleef onaangeroerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wezep: P. Al'blas, Bo- ven-Ha rüinxveld. Bedankt voor Huizen (N.H.): C. J. P. Lam, Putten. Ger. Kerken (vrijgemaakt) 'Bedankt voor Capelle aan de IJs- sel: A. Jagersma, Groningen-Oost. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Apeldoorn-Zuid: H. Biesma, Stadsknaal én Chr. Verhage, 's-Gravehhage-Cèritrum, Ger. Gemeenten Beroepen te Kortgene: A. W. Ver hoef, Barneveld. Bedankt voor Poorlugaal: Chr. van den Póel, Yerseke. Weekeinde ARTSENDIENST Zaterdag 25 en zondag 26 januari Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280. neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter II. Speelman, Oostcrland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zandc, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388. neemt van vrijdagavond 7 uur tot maandagmorgen waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster N. A. van Bcvcrcn, Rcncssc, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. Zuster J. Compugnc, Oostcrland, tel. /Oil14) 273. neemt waar voor zuster Risseeuw. DIERENARTS Dienst heeft: Dierenarts T. vu» Koon, Zierikzee, telefoon (01110) 2180. De weekeindedicnstëii hangen 'aan zaterdagmorgen half tien. Vermist Utrechts jongetje is verdronken UTRECHT, 23-1. De negenjarige Utrechtse jongen Tonny Burggraaf, die sedert dinsdag werd vermist, is donderdagmiddag omstreeks twaalf uur door de Utrechtse recherche in een vijver in de nabijheid van zijn o.uderlij'ke woning gevonden. De jon gen is door verdrinking om het le ven 'gekomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BARNEVELD. Op de Scherpen- zeelseweg in Barneveld is een vrachtwagen tegen een boom gebotst. De 20-jarige bestuurder G. van de Munt uit Lunteren werd hierbij zo ernstig gewond dat hij kort na aan komst in !het ziekenhuis De Lichten berg te Amersfoort overleed. GRONINGEN. Vandaag (vrijdag) gaat Heideveld's Kledingbedrijf in Groningen sluiten. Dit betekent dat er 23 mannén, waarvan de meesten ouder zijn dan 40 jaar, en 18 meisjes op straat zullen komen te staan. Het bedrijf is gespecialiseerd in uniform- kleding. BERGEN OP ZOOM. De 18-jarige mej. G. Jorritsma uit Halsteren is op slag gedood, toen zij, uitgestapt uit haar auto, de rijbaan van de Noord zij dezoom te Bergen op Zoom over stak en door een passerende au o werd aangereden. OOSTERLAND Gemeente-avond Herv. kerk Op de laatst gehouden gemeente avond van de Ned. Herv. kerk al hier werd de heer H. Speelman ge kozen- tot notabel en de heer Lucas Boogert Mz. tot ouderling. Laatstge noemde hééft bedankt voor zijn be noeming terwijl dokier Speelman zijn benoeming heeft aanvaard. De stemgerechtigde lidmaten wordt ver zocht opnieuw aanbevelingen met een tiental handtekeningen in te die nen voor een ouderling. BRUINISSE Diefstallen en vandalisme opgehelderd In het jongste weekeinde liet een drietal aangeschoten schippersjon- gens op hun weg uit een der café's te Bruinisse naar de vluchthaven een weg van vernieling achter. De heer W. A. Jumelet. Korte Ring, had als herinnering' aan de feestelijkheden van het 500-jarig be staan nog een viertal sierklompen hangen; deze bleken zaterdagmorgen verdwenen, ook één der siervogels uit de brandvijver bij burgemeester Van de Linde werd meegenomen en van de vlaggemast die schipper J. A. Faasse voor zijn woning heeft staan, werden de vlaggetjes afgerukt en meegenomen. Het spoor dat de po litie had te volgen leidde uiteraard naar de vluchthaven. Dank zij aan wijzingen en tips van inwoners kon werden vastgesteld, dat het hier een drietal matrozen betrof, van een schip dat met mijnstcen voor de Deltawerken in de vluchthaven had gelegen, een drietal Duitsers van 17 tot 26 jaar: W. K. K. uit Lebensstcdt, R. F. uit Oèsberger en H. A. L. uit Doren the (Westfalen). Tegen deze jongens werd, toen hel schip terug kwam, proces verbaal opgemaakt en de schade werd vergoed. De te Bruinisse in dc Ned. Herv. kerk gehouden wederopbouwcollecle bracht f 536,60 op. Deze collecte komt ten goede aan de kerkvoogdij. Schoorsteenbrand In hotel-café Storm ontstond he den (vrijdag)morgen rond 9 uur een brand in dc juist geveegde schoor steen. De brandweer - per sirene ge alarmeerd - was spoedig ter plaatse en pakte het brandje vakkundig nan zódat 3e vmirhdard spöedi'g 'was ge doofd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4