Minister De Block wenst nog geen algemene prijsmaatregel De tarieven der huisartsen Eisen Tsjechische vakbonden Nieuwe gevallen van zelfverbranding STREEKNIEUWS Cafétaria „De Kern" te Zierikzee heropend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 januari 1969 Nr. 20136 Tweede Kamer DEN HAAG, 22-7. De ontwikke ling van de prijzen is woensdag on derwerp van gesprek geweest in de Tweede Kamer. Mevrouw Brautigam (P.v.d.A.) had de minister gevraagd op grond van de Prijzenwet een prijsmaatregel of prijsmaatregelen te nemen, omdat h.i. „de zaak uit de hand loopt". Slechts dan wordt een stevige basis gelegd voor het werk van de ambte naren van de economische controle dienst, die dan processen-verbaal kunnen opmaken. Met de dag neemt de indruk toe dat niemand meer weg weet in de huidige prijzenchaos. De onrust neemt toe, er heerst een gevoel van machte loosheid, aldus de P.v.d.A.-afgevaar digde. Zij vi'oeg de minister onder meer op geregelde tijdstippen, bij voorbeeld elke twee weken of één maal per maand, een overzicht te verstrekken van de klachten om trent prijsstijgingen en de activitei ten van het ministerie van economi sche zaken ten aanzien van prijsbe- waking. De vertegenwoordiger van D'66, A. de Goede, bepleitte eveneens een algemene prijsmaatregel en meende dat een „B.T.W.-psychose" is ont staan. De regering heeft de invloed van de invoering van de B.T.W. on derschat, zo verklaarde hij, een op vatting die door mr. Portheine (V.V. D.) werd onderschreven. Minister De Block verklaarde in antwoord op opmerkingen, dat het publiek nauwelijks geholpen zou zijn met een algemene prijsmaatregel. Deze is namelijk zo vaag, dat de con sument toch niet zou weten waar hij aan toe is. De minister gal' toe dat zeer veel, maar nog niet voldoende was gedaan om de kleinhandel voor te bereiden op de invoering van de B.T.W. Hij zei vast te houden aan het per centage van 1,3, waarop aanvankelijk het prijsverhogend effect van de B.T. W. is becijferd, tot het Centraal Plan Scheepvaartberichten Ampenan, 22-1 pass. Sabarry naar Sngapore. Attis, 22-1 te Piraeus. Abida, 22-1 143 m. z. Loureneo Mar ques naar Durban. Acmaea, 22-1 230 m. n. Georgetown naar Singapore. Calamares, 21-1 52 m. n.o. Madeira naar Cristobal. Camitia, 22-1 te Cardon. Echo. 22-1 280 m. n.w. Casablanca naar Dakar. Kenna, 22-1 te Stavenger. Kara, 22-1 360 m. z.w. Saigon. Zafra, 21-1 Durban naar Bandar Maghar. Lollyl en het superei FLENSBURG, 22-1. De hen i „Lolly" van een kippefokker t in Flensburg (West-Dld.) heeft J dezer dagen de vakwereld in verbazing gebracht door een J ei van 775 gram te leggenT T „dat is sedert mensenheuge- nis niet gebeurd", zo riep een deskundige, volgens wie de zwaarste eieren zo'n 60 gram 4, wegen, toen hij het ei zag. Lol- ly, zelf blijkbaar ook geschrok- J J ken, kwam pas twee dagen later weer van haar stok. ZIERIKZEE, 22-1. Met een ge zellige - cn druk bezochte - recep tie werd woensdagmiddag het cafe taria „De Kern", in het pand Melk markt 4 geopend, ruim voor het sei zoen neg en afgestemd niet alleen op de komende toeristen, maar ook be stemd voor het eigen publiek, dat in de frisse en goed geoutilleerde ruim te een gezellige sfeer zal aantreffen. De nieuwe eigenaar van het be drijf, de heer D. Klip, afkomstig uit Rotterdam, gaat samen met zijn echtgenote het cafétaria leiden. Hij heeft bovendien de beschikking over een geschoolde Indische kokkin en daarom kan hij aan de gebruikelijke cafetaria-menu's ook Chinese en In dische gerechten toevoegen. Althans op elk gewenst tijdstip, voor Zierik zee een nieuwigheid. Bureau - volgende maand - eventueel met een nieuw percentage komt. In antwoord op een opmerking van mevrouw Brautigam, dat de minister bevoegd is prijsmaatregelen af te kondigen indien slechts het vermoe.- den bestaat dat een belangrijk deel van het bedrijfsleven een onjuist prijzengedrag demonstreert, ver klaarde minister De Block dat hij „er naast zou zijn geweest" indien hij op grond van het vermoeden van o.a. de P.v.d.A. en D'66, dat reeds in december op de invoering van de B. T.W zou worden geanticipeerd, prijs maatregelen had genomen. Het in- DEN HAAG, 22-1. Het bestuur van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinders- Bcnd heeft zich opnieuw beraden over de plannen van de E.E.G.-com- ntissie voor het landbouwprüsbeieid 1969/1970 en het struktuurbeleid voor de kemende tien jaar. Met betrekking tot de prijsvoor stellen van de E.E.G.-commissie blijft het bestuur bij zijn eerder in genomen afwijzend standpunt. Naar het oordeel van de C.B.T.B. houden deze voorstellen geen rekening met de noodzaak het inkomensniveau in Vice-premier van Quebec in Frankrijk PARIJS, 22-1. De vice-premier van de Canadese staat Quebec, die zoals gemeld in Parijs is aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen, is al een paar uur na zijn aankomst door president de Gaulle ontvangen. Hij kreeg een receptie zoals die ge woonlijk alleen voor staatshoofden is gereserveerd. Het programma van zijn delegatie is door president de Gaulle zelf uitgewerkt. De Canadese ambassadeur in Parijs, Beaulieu, is niet uitgenodigd voor de officiële be sprekingen en diners met de dele gatie van Quebec. Urker machinist stierf natuurlijke <loo<l DEN HAAG, 22-1. De 55-jarige machinist Jacobus Pronk uit Scheve- ningen is niet door een misdrijf om het leven gekomen, zcals de politie aanvankelijk veronderstelde. Een ge tuige, die zich maandag bij de politie meldde, heeft verklaard tc hebben gezien, dat de machinist in het ruim viel. Uit het onderzoek is gebleken, dat de 36-jarige schipper D. E. en de 34- jarige matroos M. M. P., beiden uit Scheveningen en varend op de Urker botter UK 110, in de nacht van vrij dag op zaterdag samen een forse drinkpartij doormaakten. Zij kochten van machinist Pronk, die nachtdienst had in een visrokerij, vis. Het geld ervoor is aangetroffen in het daar voor bestemde kistje in de rokerij. De opvarenden van de UK 110 gin gen weer aan boord en zetten hun dzinkgelag voort. De machinist kwam hen later in de nacht opzoe ken en dronk mee. Dc vissers waren zwaar beschonken toen de machinist naar het dek ging. Een van de vis sers volgde hem. Bij een visruim, waarvan het luik was verwijderd, is de machinist gevallen, aldus de 'ge tuige. Uit het onderzoek is gebleken, dat de machinist kort na de val moet zijn overleden. Aanvullende opvang De heer Klip is tot zijn besluit ge komen, toen hij Zierikzee in de zo mermaanden bezocht en onder de indruk kwam van de toeristenstroom die in de horeca-sector stellig nog een aanvullende opvang gewenst maakt. Hij kocht, de zaak van de heer J. A. Matthijsse, die enkele ja ren geleden de voormalige zaak in levensmiddelen aankocht en ver bouwde tot cafétaria. Nog even bezet met andere zaken, hoopt de heer Klip op 31 maart, a.s. zelf „full-time" als bedrijfsleider te gaan optreden. Op de dag van de opening sierden vele bloemstukken de zaak. dexcïjfer toonde aan dat dit vermoe den niet juist is geweest. Geen loon- en prijsspiraal Minister De Block verklaarde tot slot te hopen dat een prijspsychose kan worden vermeden. Hij vroeg de Tweede Kamer geduld te betrachten tot onderzoekingen zijn voltooid. De regering zal niet aarzelen doeltref fend op te treden als dit nodig zou blijken en zal alles in het werk stel len om een loon- en prijsspiraal te voorkomen. de landbouw te handhaven en zo enigszins mogelijk gelijke tred te doen houden met de algemene in komensontwikkeling. Een beleid dat - ongeacht kostenstijging en wel vaartsontwikkeling - gericht is op bevriezing of zelfs verlaging van prijzen, leidt echter tot onaanvaard bare sociale consequenties voor de ondernemers en de werknemers in de agrarische bedrijven. Een derge lijk beleid verhindert ook de aanpas sing van de ondernemingen aan mo derne produktie-omstandigheden. Het bestuur van de C.B.T.B. ziet de noodzaak in om op korte termijn te komen tot een betere afstemming van het aanbod op de vraag voor die produkten, waarvan thans een over schot bestaat. De daartoe aanbevolen maatregelen :uit produktie nemen van grond, afslachtpremie voor melkvee, mestpremie voor slacht koeien, verlaging van de bolerprijs en verhoging van de inleveringsprijs voor mager melkpoeder, belasting op vetten, heffing op veekoeken, zul len nauwkeurig op hun wenselijk heid, uitvoerbaarheid en consequen ties moeten worden onderzocht. Ziekenfondsen vrezen uittocht van ambtenaren UTRECHT, 22-1. Het gemeen- schappelijk overleg van ziekenfonds- organisaties (G.O.Z.) vreest dat de aotiviteitcn van de onlangs opge richte Waarborgmaatschappij Ziek tekosten verzekering Ambtenaren ernstige consequenties zullen hebben voor de vrijwillige ziekenfondsver zekering. De fondsen hebben hun verontrus ting kenbaar gemaakt in een adres aan de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en van binnen landse zaken. Daarin zeggen ze, dat ze met name bang zijn dat de door de nieuwe maatschappij te voeren premiepolitiek erop is gericht het" deelnemerschap aantrekkelijk te ma ken voor een deel van momenteel in de vrijwillige ziekenfondsverzekering opgenomen ambtenaren. De maatschappij heeft Weliswaar laten weten dat ze zich primair richt tot niet-ziekenfondsverzekerden, maar, aldus het G.O.Z., anderzijds is met nadruk verklaard, dat de rege ling ook openstaat voor ambtenaren die nu als vrijwillig verzekerden bij de ziekenfondsen staan ingeschreven. Twee Zuidlcoreanen op vrije voeteu SEOUL, 22-1. Twee van de Zuid- Koreanen die in 1967 door de Zuid- Koreaanse geheime dienst uif west- Duitsland ontvoerd werden en we gens spionage voor Noord-Korea veroordeeld, zijn om gezondheidsre denen vrijgelaten. Het zijn de 34-ja- rige student Lim Sok-Hoen en de 36-jarige mijnwerker Park Soeng- Ok. Ze waren veroordeeld tot res pectievelijk 15 en 5 jaar. Hun vrij lating volgde op besprekingen die een speciale Westduitse regerings vertegenwoordiger, dr. Paul Frank, met de Zuid-Koreaanse 'leiders had. De ontvoering veroorzaakte destijds een ernstig conflict tussen west- Duitsland en Zuid-Korea. UTRECHT, 22-1. Het overlegor gaan van de drie vakcentrales heeft de minister van economische zaken om een onderhoud gevraagd om zijn bezorgdheid kenbaar te maken over dc tarieven die sommige huisartsen in rekening brengen. Het overlegorgaan heeft de minis ter herinnerd aan zijn brief van 16 december jongstleden, waarin ook reeds blijk werd gegeven van ver ontrusting over de stijging van de huisartsentarieven. Er werden voor beelden genoemd, waarbij de huis artsen f 10.- consult en f 15,- per visite berekenden. Daarbij was vol gens het overlegorgaan sprake van een prijsverhoging van 25 procent vergeleken met de tarieven, die gol den in de week van 23 tot 29 sep tember 1967. Toen werd een prijsstop voor dc huisartsentarieven van kracht. Deze prijsstop werd begin ja nuari 1968 weer ingetrokken. PRAAG, 22-1. „Vasthouden aan het stakingsrecht cr. ten spoedigste verkiezingen", zijn de belangrijkste eisen van de Tsjechische vakbonden. Naar radio-Praag dinsdag meldde heeft de leider van dc voorberei dingscommissie voor de vorming van een Tsjechisch vakverbond. Rudolf Pacovsky. deze eisen geformuleerd op een dinsdag in Praag gehouden vergadering van 1300 vakbondsafge vaardigden. Aan dc bijeenkomst na men vele leidende politici deel. SPORTBERICHTEN District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 26 januari luidt: 3e klasse D: MOC-Zierikzee; Goes- Vogel waarde; Steenbergen-METO; Steen-DOSKO. 4e klasse H: Clinge-Renesse; Oost- bui-g-Hansweertse Boys; Biervliet- Sluiskil. Res. 3e klasse C: Vlissingen III- Steenbergen II; Corn. Boys II-Mid- delburg III. Dreischor I-Zonnemairc I Wanneer het weer zich van haar goede kant laat zien staat voor zon dagmiddag de traditionele voetbal wedstrijd tussen de beide oude riva len Dreischor I en Zonnemaire I op het programma. Beide ploegen heb ben er tot dusver nog niet veel van terecht gebracht en vooral Dreischor is er de laatste weken helemaal uit. De eertijds zo met spanning tege moet geziene wedstrijden tegen Zon nemaire hebben dan ook een hele boel aan betekenis verloren doch al met al trekken deze ontmoetingen ook nu nog veel belangstelling. Waarschijnlijk kan Dreischor profijt trékken van het spelen voor eigen publiek, zodat de blauw-witten een redelijke kans maken eindelijk weer eens tot winst te komen. KORFBAL Wintcrkorfbal Z.K.B. begint 22 februari De winterkorfbalcompetitie van de Zeeuwse Korfbal Bond, waaraan o.a. wordt deelgenomen door het eerste twaalftal van .All-Ready" uit Zie rikzee zal op zaterdag 22 februari a.s. weer worden hervat. Gedurende de maanden december en januari werd deze competitie in verband met het wispelturige win terweer stilgelegd. Niet meer aan deze competitie zal worden deelge nomen door Elto I uit Kapelle, welke vereniging onlangs werd ontbonden. De tussenstand - na hét afvallen van de wedstrijden tegen Elto - ziet er nu als volgt uit: Swift IV Zuidwesters II All-Ready I Volharding I Swift HI KVL I Animo III Blauw-Wit II MICROKORFBAL WIK I-AII-Ready I 3-3 WIK I is er zowaar in geslaagd om in haar zesde wedstrijd eindelijk eens een winstpuntje te boeken en het heeft er zelfs tot enkele minuten voor het einde naar uitgezien, dat de Kerkwervenaren hun eerste over winning zouden gaan behalen. All Ready wist echter in de allerlaatste minuten door Piet de Ronde gelijk te maken, zodat de Kerkwervenaren uiteindelijk toch nog de helft van de inzet af moesten staan. WIK begon met enkele felle aan vallen waarbij vooral Rinus Kloet het nog al eens met verre schoten probeerde. Dat was wel nodig want zijn bewaker en naamgenoot gaf on der de korf niet bepaald veel kansen weg. Na 5 minuten spelen boekte WIK echter toch succes. Kloet vuur de weer een ver schot af en dat was raak (1-0). Fel trokken de groen- witten nu ten aanval en ook het, tempo werd wederzijds flink opge voerd. Aan de andere kant bracht Tonny Hage enkele kansen om zeep en pas na 25 minuten spelen, slaagde Ada Hage er in om van dichtbij de gelijkmaker in de korf te deponeren (1-1). Kort voor lijd schoot André Wurth voor dc Zierikzeeënaren weer in doch dit sohot kwam uit de mand terug. WIK kreeg hierna een kans op de leiding doch Jaap Geleijnse nam de toegekende strafworp erbarmelijk slecht. In de tweede helft was de bal neg maar nauwelijks middenuit ge nomen of Rinus Kloet speelde zich listig vrij cn scoorde van dichtbij (1-2). Een schot van Wim Bcrrcvoets had daarna beter lot verdiend en een tweede treffer van André Wurth vond in de ogen van scheidsrechter Vermeulen geen genade. Na 10 mi nuten spelen in de tweede helft kwam een verdeiigingsfout van AU Ready op een doelpunt te staan. Wim Bcrevcots profiteerde handig en schoot WIK naar 2-2. Daarna zakte het spel wat af en enkele verre schoten van Piet de Ronde hadden en succes. Vijf minuten voor het i in 'c zag het er naar uit. dat WIK haar eerste overwinning zou gaan b .halen want Wim Bcrrcvoets had met een fraai doelpunt, de stand op 3-2 gebracht. Een doorloopbal. twee minuten voor het einde geseoord door Piet do Rondo, maakte aan deze illusie een einde en moesten de Kerkwervenaren op de valreep nog met 3-3 genoegen nemen. SKNWK I-DFS I 3-5 Deze door KNKB-hoofdklasse- scheidsrechter A. A. Marleyn uit Yerseke geleide wedstrijd welke van veel belang was voor de uiteindelij ke bezetting van de eerste plaats op de ranglijst, leverde een verdiende en duidelijke zege voor het achttal uit de Westhoek op. Na een wat tam begin schoot Joop Hanse na 5 minu ien spelen op de rand doch enkele minuten later trof een ver afgeme ten schot van Jan van Nieuwenhui- ze doel (0-1). Nadat een treffer van Adrie Romijn voor de Duivelanders was afgekeurd nam DFS geleidelijk aan het heft in handen. Er waren 16 minuten gespeeld toen Joop Han se uit een dooiioopbal zn team op 0-2 bracht, waarna DFS in de meer derheid bleef. Nieuwerkerk ant- wooi-dde af en toe met enkele verre schoten van Wim van Dijke, doch DFS was en bleef gevaarlijker. Na 20 minuten spelen slaagde de vlugge Wim van Dienst er na goed aange ven van mevrouw Rijnberg-Kenters in om DFS op 0-3 te brengen. En kele minuten later had Wim van Dijke met een afstandsschot succes doch Joop Hanse scoorde daarna op nieuw (1-4). Kees Radewalt miste voor SKNWK nog een strafworp terwijl een doelpunt van Adrie Ro mijn werd geannuleex-d. In de twee de helft bracht DFS er echter niet zoveel meer van terecht en SKNWK pi*of iteerde daar zichtbaar van. Na 8 minuten bracht Kees Radewalt de stand op 2-4 en in de 20e minuut was het Wim van Dijke, die van een ver schot de stand op 3-4 wist te bi-engen. Alles \vas nu weer moge lijk geworden doch twee minuten voor het einde viel de beslissing in het voordeel van DFS. Goed samen spel tussen mevrouw Rijnberg-Ken ters en Adrie van der Weel werd met een fraai doelpunt van laatstge noemde besloten (3-5). SCHAKEN Zierikzee I-Vlissiiigen I Maandagavond 27 januari a.s. vindt in Vlissingen de belangrijke wedstrijd plaats tussen Vlissingen I en Zierikzee I. De vorige wedstrijd eindigde in 5-5 onbeslist, zodat ook nu»weer een spannende strijd ver wacht mag worden. 'Zierikzee komt uit met: J. J. v. d. Ende; di". J. J. Westendorp Boerma; C. J. M. Nolet; R. v. d. Veken; A. J. Scheele; J. M. Bevelander; O. E. Vleeshouwer; A. J. Hendrikse; A. de Spirt; P. C. Tak. PRAAG, 22-1. Een 24-jarige Tsjech heeft woensdag getracht door zich in brand te steken een eind aan zijn le ven te maken. Volgens het Tsjecho- slowaakse persbureau C.T.K. vond deze zelfmoordpoging plaats in dc gevangenis van Leopoldov, in het westen van het land. De gevangene, Frantisek Bogyi, heeft een lang strafregister. Hij pro- beex-de al vex-scheidene malen een eind aan zijn leven te maken, aldus het pei'sbuxeau. De man is niet ern stig gewond. PRAAG. 22-1. Voor dc derde maal heeft Tsjecho-Slowakije een jengeman geprobeerd zich door zelf verbranding van het leven te bero ven. Woensdag, kort na middernacht stak op bet Vrijheidsplein in Brno de 23-jarige ai-beider Miroslav Ma linka zich in bi-and. Studenten die vlakbij de wacht hielden bij een ka tafalk met het porti-et van Jan Pa lach, dc student die vorige week in Praag zelfmoord pleegde uit pi-otest tegen de Russische bezetting, doof den de vlammen cn Malinka werd met tweedegraads bi-andwonderv over 12 procent van zijn lichaam naar een ziekenhuis gebracht. Zijn toesland werd 's ochtends goed ge noemd. Volgens radio-Praag zalen er eer der pei'soonljjkc dan politieke mo tieven achter de jongste zelfmoord poging. Gesproken werd van een pathologisch geval. Malinka zou vo rig jaar al uit een raam zijn ge sprongen en met zijn vader verschei dene malen over zelfmoord hebben gesproken. Hij zou zich schuldig ge maakt hebben aan diefstal en in braak. en erg bang zijn geweest voor de justitie. MOSKOU. De Russische astronauten van de laatste ruimtetocht zijn in Moskou op grootse wijze ontvangen. Op het vliegveld Vnoekoe werden (v.l.n.r.) Yelise Yev, Khroenov, Vo- lynov en Shatalov o.a. verwelkomd door verder v.l.n.r.) Breznjef, Pod- gorny en Polyansky. Ir. P. Stoter directeur Watert. Mij „Midden-Zeeland" In de woensdagmiddag te Goes ge houden vergadering van de Water leiding Mij Middexx Zeeland, is in de vakaturc ontstaan door het verlenen van eervol ontslag aan de direktexir" ir. T. Verheul wegens diens benoe ming tot direkteur van het Rijksin stituut voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenlxage, als nieuwe direk teur benoemd de heer Ir. P. Stoter, thans adjunkt direkteur van de N.V. Waterleiding Mij Zeeuwsch-VIaan- dcren en de N.V. Industrie water voorziening Zeeuwsch-Viaanderen. Ir. P. Stoter werd op 31 mei 1936 te Amstex-dam geboren, na aldaar de H.B.S. te hebben doorlopen werd hij in 1954 ingeschreven als student aan de Technische Hogeschool, afdeling civiel ingenieur met hoofdvak ge zondheidstechniek. Van 1959 tot 1960 J. Krul aan de Technische Hoge school te Delft, afd. gezondheids techniek. In 1960 en 1961 zette hij zijn studie voort aan de Northwes tern University Evenston, Illinois U. S.A. als part time research assistent Sanitary Engineer; hij behaalde ex- het diploma Master of Science of Ci viel Enginering. Na van 1961 tot. 1963 zijn militaix'e dienst als 2e luitenant te hebben vervuld, werd hij 15 mei 1963 be noemd tot bedrijfsingenieur bij de N.V. Waterleiding Mij Zeeuwsch- Viaanderen. Per 5 juli 1967 werd ir. Stoter belast met de functie van ad junct-directeur. ZIERIKZEE „De Lichtboei" Heden (dondex-dag)-avond wordt ex- weer gevolksdanst in „De Lichtboei" Ledenvergadering V.V.V. Op 31 januari a.s. wordt in Con cordia de algemene ledenvei-gadering van V.V.V. gehouden. Afdeling C.P.B. Op woensdag 29 januax-i wox-dt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een vergadering van de afdeling Schouwen-ZDuiveland van de C.P.B. gehouden. Dé heer C. Boot te Nooi'd- .weUe vertoont dia's van Schouwen- Duiveland. Ver. van Vrijzinnig Hervormden Op vi'ijdag 24 japuai'i a.s. houdt dc Vereniging van Vrijzinnig Hexworm- den in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw een bijeenkomst, waar op 'het woord zal worden gevoerd door de voorzitter ds. J. B. Assen- dorp. Hij zal spx-eken over: Evolutie en ruimtevaart en x-eligieloos chris tendom, toegelicht met kleui-endia's. Tenslotte zal het klankbeeld: „Tot ziens in de hemel'' worden vertoond. Ds. Assendorp vervangt dx-s. J. C. Dekkex-s te Breda, die eex-st in maart gelegenheid zal hebben te spreken over de ontwikkelingen in de R.K. Kerk. DUIVENDIJKE Zwanen in hoofdafwatering Sedert een maand verblijft in de hoofdafwatering van Schouwen een twaalftal zwanen. Ook enkele jon- gex-e exemplaren zijn present. Waar schijnlijk zijn de vogels aangeti-ck- ken door het voex*, dat door een in gezetene in de vorstperiode, voor de vogels werd gedeponeerd. De zwa nen blijven bij voorkeur in dc om geving van do brug Ringdijk-Kapel- leweg. Ze zijn bijzonder mak. Noch voor de mensen, noch voor auto's gaan de dieren op de wieken cn zelfs niet voor geweerschoten. Ter plaat se wordt veel op eenden gejaagd, maar de zwanen trekken zich cr niets van aan. Een bijzonder fi'aai vcrséhijnsel vormen deze zwanen van Duivendijke. DEN HAAG. Zes diplomaten en employe's van dc Russische ambas sade in Den Haag. hebben de brief voor de Russische regering geweigerd die drie Tsjechoslowaakse studenten mede namens vele collega's aanbo den. Ook dc bijval van 7 Nedeidand- se studentenorganisaties werd niet geaecepteexd. (Foto: Ziorikzeesche Nieuwsbode). In pand Melkmarkt 4 5 4 10 9 35-17 6 4 0 2 8 28-31 7 3 2 2 8 36-32 8 3 2 3 8 35-34 6 3 0 3 6 32-17 5 12 2 4 20-29 5 113 3 16-24 4 0 0 4 0 11-29

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3