AGENDA Prominente Rotterdamse Figaro toonde „Sexy Look" in coiffure Aanslag op auto Russische kosmonauten LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS Man verkrachtte meisje en mishandelde een drietal mensen Brusselse rechter accepteert het naakt Contributie Groene Kruis-afdeling Zierikzee gebracht op 12,- Voor collega's en pers (Van onze verslaggeefster) Teneinde een idee te krijgen van de avant-garde in de haar- f mode, was ons blad vertegen- i woordigd by een voorlichten- j de demonstratie in een Rot- f terdamse salon. We meenden dat Het voor het publiek en f ook voor de streekcollega's van de Figaro uit de Maasstad hoewel zij uiteraard een eigen stijl hebben, interessant zou kunnen zijn te zien wat de landeiyk zeer -prominente kap per bedoelde met zijn „coupe sixty-nine". ROTTERDAM. 23-1. Een hoofd vol grote beweeglijke krullen, dat is de nieuwe haarmode, die John Post mus lanceert. In zijn salon aan de Korte Lijnbaan presenteerde deze vermaarde Rotterdamse kapper zijn „coupe sixty-nine", de „Sexy Look" In de coiffure, voor collega's en pers in een grote show. John Postmus heeft zicht vcor deze nieuwe lijn la ten inspireren door de jeugd, de hip pies. „De mode slaat altijd een genera tie over", aldus deze modekapper. De jeugd is dol op kroes, hetgeen anderen de resultaten van een slech te permanent-wave van de na-oor logje jaren doet herinneren. Post mus wilde ook meer tekening in dit kapsel zien, heeft het idee het afge lopen jaar uitgewerkt en kwam tot deze geheel nieuwe stijl in haarmode. De coupe (snijden en knippen), de basis van elke coiffure, speelt ook bij dit kapsel een belangrijke rol. Het haar wordt in lager, geknipt en de lengte varieert van 5 tot 20 cm. Het haar is overal even lang, ook in de hals. Dat is ook helemaal nieuw en velen zullen hieraan even moeten wennen. Om de krullen de nodige houdbaarheid te geven (vooral in ons vochtig en winderig klimaat') is een gedegen permanent noodzakelijk. De krullen zijn ook weer eenvoudig glad te makeh. De coupe sixty-nine biedt vele va riaties. Om dit te bewijzen liet Post mus de mannequins een 30-tal ver schillende creaties van de „sexy look in de coiffure" tonen. De kapsels zullen bij dè jongeren wel aanslaan. De wild of zacht dansende krullen omlijsten het gezicht en geven de ogen een zachte uitdrukking. Variatie in lang haar Getoond werd o.a. een variatie in lang haar: de -toef krullen achter op het 'hoofd, waarin twee nylon vlecht jes aangebracht, kleine krulletjes (kurketrekkers) op het voorhoofd en in de hals, die de omlijsting van het gezicht minder streng maken. Een andere geslaagde creatie was het kapsel waarbij „trossen" met krullen op de oren werden gedragen, terwijl het haar verder strak gehouden was. Voor de wat rijpere vrouw kan deze haarmode in een wat gematig der vorm worden toegepast. Wil een vrouw haar lange of half lange haar nog behouden, toch kan zij aan deze mode meedoen. De op lossing is het door John Postmus vervaardigde modepruikje Pelatti- Jeunesse. Het pruikje is in de sexy- look gekapt en kan steeds opnieuw worden gewatergolfd. Een uitkomst voor iemand met dun, slap en gauw vet haar. De prijs van zo'n mode- pruikje in Aziatisch haar is te doen. „Mode uit tijd halen" Als speaker bij de show fungeerde de bekende modekapper zelf. „Mode* is iets dat in de tijd opgesloten zit. Voor de ontwerper de taak om de mede uit de tijd te halen en op tijd te lanceren". Aldus de heer Postmus. Om te laten zien hoe de haarmode evolueert werd een overzicht gege ven van de verschillende kapstijlen vanaf 1900, getoond door een 5-tal mannequins. De kapsels bij dit his torisch overzicht werden verzorgd door Bert Theun, een jonge haar mode-ontwerper uit Utrecht. De show werd bijgewoond door een groot aantal collega-kappers, want „jalousie de métier" is uit de t(jd", aldus gastheer John Postmus. „Het is niet m'n bedoeling om te stunten", verklaarde de modekapper, inhakend op een onlangs verschenen krantenbericht. „Deze drukte maak te ik alleen omdat ik dacht iets te zeggen te hebben". Ook de televisie besteedt aandacht aan deze haarmo de. Vrijdag zal in het programma „Scala" de coupe-sixty-nine, de sexy look in de coiffure, te zien zijn. MOSKOU. 23-1. Bij het Kremlin heeft woensdag een Russin een aan slag gepleegd cp de auto met de vier Scjoez-kosmenauten, die door de Russische leiders werden ontvangen. Dit is donderdag van doorgaans wel ingelichte zyde in Moskou vernomen. De aanslag werd gepleegd toen de auto, een „Zils" met open dak, bij de Borowitski-toren aan de ingang van het Kremlin aankwam. Een vrouw was van het trottoir gestapt en had met eerv revolver verscheidene scho ten op de met slingers versierde wa gen gelost. De chauffeur werd ge raakt. Zijn toestand is hopeloos. Da 4 ruimtevaarders, Sjatalov, Chroe- nov, Wolynov en Jelisejev, bleven ongedeerd. Wel werd de ook in de auto zittende Beregowoi, die de So- joez-3 bestuurde, met glasscherven overdekt. De vrouw werd onmiddellijk door omstanders en de politie overmees terd. Haar identiteit is niet bekend. Naamsuggesties voor winkelcentrum te Renesse Ned. Hervormde Kerk !)s. J. van der Schee (Hoogeveen) naar Zierikzee ZIERIKZEE. 23-1. Ds. J. van dei- Schee uit Hoogeveen heeft het be roep aangenomen naar de hervorm de gemeente van Zierikzee, waar hij de opvolger zal worden van ds. A. Lam. die op 24 november van het vorige jaar (1968) naar Huizum in de classis Leeuwarden is vertrokken en daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Jacobus van der Schee werd op 2 april 1928 te Barendrecht geboren. Hij bezocht eerst het Marnix-gym- nasium te Rotterdam en studeerde daarna aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1950 zijn kandi daatsexamen theologie en ongeveer anderhalf jaar later in 1951 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer van der Schee van oktober 1951 tot eind januari 1952 eerst nog vier maanden bij ds. J. C. Terlouw uit Vuursche, toen nog predikant, van de hervormde gemeente van Otterlo, stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervicaris) en hij in juli 1952 na een te Utrecht gehouden colloquium was toegelaten tot. de evangeliebediening in de Nederland se Hei-vormde Kerk werd hij op 5 oktober van datzelfde jaar (1952) door ds. J. Lekkerkerker, toen nog predikant van de hervormde ge meente te Bergambacht en thans emeritus predikant, te Werkhoven in de provincie -Utrecht, waar hij nog bijstand in het pastoraat verleent, bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van "Willige-Lan- gerak (en Zevender) in de classis Gouda. In 1963 te Hoogeveen Op 3 november 1S57 verwisselde dst van der Schee deze gemeente met die van 's-Gravenmoer in de classis Heusden en sinds 10 februari 1963 dient hij de hervormde gemeente van Hoogeveen, waar hij is bevestigd door ds. J. A. Roosenboom, toen nog predikant van de hervormde ge meente te Hoogeveen en thans nog emeritus predikant te Hoogeveen. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Willrge-Langerak (en Zevender) was ds. van der Schee o.a. scriba van het breed ministerie van de ring Schoonhoven en te 's-Gra venmoer scriba van het breed minis terie van de ring Waalwijk. Te Hoo geveen was hij ongeveer vier jaar praeses van de Centrale Kerkeraad van de hervormde gemeente en eni ge tijd kerkvisitator in de kerkpro vincie Drente. Thans is hij o.a. nog praeses van het breed moderamen van de classical© vergadering van Meppel. Ds. van der Schee is getrouwd en vader van drie kinderen, waarvan de oudste ongeveer veertien, de mid delste ongeveer vijf en de jongste ongeveer één jaar is. In 'n telefoongesprek dat wij dins dagavond 21 januari 1969 met mevr. van dei- Schee werd gevoerd, deelde zij mede, dat de data van afscheid en intrede nog niet definitief zijn vastgesteld, maar dat haar man hoopt, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in het begin van april afscheid te kunnen nemen van de hervormde gemeente van Hoogeveen en dan omstreeks 'half april intrede te kunnen doen als predikant van de hervormde gemeente van Zierikzee. Koningin en prinselijk paar naar Ethiopië SCHIPHOL, 23-1. Vergezeld door prinses Beatrix en prins Claus is vanochtend om 07.00 uur koningin Juliana met een gevolg van 10 per sonen in een gecharterde DC-8 van de K.L.M. v naSchiphol vertrokken vcor een staatsiebezoek van een week aan Ethiopië. De DC-8 zal in Khartoem in de Soedan een tussenlanding maken om prins Bernhard aan boord te némen, die gisteren per regeringsfriendship naar Khartoem vooruitreisde, zodat het laatste traject van de acht uur durende vliegreis naar Ethiopië ge zamenlijk zal worden afgelegd. Van middag om 17.00 uur plaatselijke tijd worden de Nederlandse koninklijke gasten van keizer Haile Selassie op het vliegveld van Addis Abeba ver wacht. Vanavond zal de keizer hen in zijn paleis een galadiner aanbie den. RENESSE, 22-1. Dat het zoeken naar een naam voor het winkelcen trum nogal hoofdbrekens kost werd op de laatste raadsvergadering be wezen. De toen voorgestelde naam „De Galerij" werd door het raadslid de heer L. Hoogerhuis niet geschikt geacht. Dezelfde Renessese midden stander stelde toen voor, de bevol king in de gelegenheid te stellen met geschikte namen te komen, hetgeen nu is gebeurd. Bij de heer L. Hoogerhuis kwamen de volgende suggesties binnen: Win kelstede, Rietnessegaard, Renesse- gaard. Promenade, Boulevard. Alexanderhof, Vier Prinsessenstraat, Raffeisenstraat, Boere-lean straete, Westeraliee, Frankenstraat, Het Franckendaal, Kruisplein, Esveld, Gcudmijnstraat, Korte Breestraat, Bie d'n toog, D'n Ofsnok, 'tNegosie- weegje, 'tKostpad, Neeriengestraete, ZIERIKZEE Ver. Oud-Leerlingen Tuinbouwwintercursus Op dinsdag 4 februari a.s. wordt in het „Huis van Nassau" de alge mene vergadering gehouden van de Vereniging van Oud-Leerlingen der Tuinbouwwintercursus. Alssprekers zijn aangekondigd de heren O. C. van Belle en P. ter Laak van Ligter- moet Chemie N.V. te Rotterdam. KERKWERVE „In de Rechte Straat" Op vrijdag 24 januari organiseert het comité van de Stichting „In de Rechte Straat" een bijeenkomst in het verenigingsgebouw te Kerkwer- ve, Causerie voor N.C.V.B.-afdeling De N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve vergaderde op 15 januari in het Ver enigingsgebouw. De presidente, me vrouw Francke, opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Hier na werden nog enkele huishoudelij- BERGEN OP ZOOM, 22-1. Een 26-jarige inwoner van Breda is in gesloten bij de rijkspolitie in Zeven- bergsehcek na achtereenvolgens een meisje verkracht te hebben, zijn ex- verloofde, haar broer en moeder mis handeld te hebben, en na een aan vankelijke ontvluchting uit het po litiebureau. De politie werd gealarmeerd nadat de man, G. I. J. uit Breda en geen onbekende van de politie, in een ou de schuur aan d'e Moerdijkseweg in Terheide zich aan een zestienjarig meisje had vergrepen. Toen de man het meisje achterliet, had bij haar gezegd naar zijn ex-verloofde te zul len gaan. Toen de rijkspolitie daar aan kwam, de ex-verloofde woont in Zevenbergsehoek, had hij daar de boedel kort en klein geslagen en zijn ex-verloofde, haar broer en haar moeder afgetuigd. Nadat de man na veel moeite was overmeesterd, werd hij overgebracht naar de politiecel, waarvan hij korte tijd later de ruit verbrak en daarna vluchtte. Van zich afslaand', twee politiemensen met een zeis bedreigend, wist de man de vlucht te nemen. Hij is later opge pakt in een boerenschuur in Zeven bergsehoek. Behalve het 16-jarige meisje en de ex-verloofde en haar familieleden, heeft ook een wachtmeester zich on der doktersbehandeling moeten stel len. Stille tocht in Groningen gewijd aan Jan Palach GRONINGEN, 22-1. Op initiatief van de Groninger Studentenraad is woensdag in Groningen een stille tocht gehouden ter nagedachtenis aan de door zelfverbranding om het leven gekomen Tsjech Jan Palach. Ongeveer 300 studenten onder wie enkele Tsjechische, liepen zwijgend door de binnenstad van Groningen. Na aankomst in het academiegebouw hield de rector magnificus, prof. dr. J. Th. Snijders, een korte toespraak. Hij zag de daad van Jan Palach als een actief martelaarschap en was van mening dat, wanneer de binnen vallende Russische generaal allang weer vergeten zijn, Jan Palach nog steeds in de herinnering van het Tsjechische volk zal leven. Na afloop van de toespraak werd een minuut stilte gehouden. 't Sentepad of Centepad, De Riste, D'n Kuier, De Baene. Boogerdweeg- je. Kort Endje, Oostmalleplein. De Passage, De Corridor, Jacob Cats Centrum. C. Lazonder straat, -weg of -laan. J. M. de Nooijer straat, -weg cf -laan, Hogeham, Graszoom, Op 't Gos, Neptunusplein, Klaver- baan, Gouweplein, De Doorbraak, Frankenslag', Zocmrand. We zijn benieuwd, welke naam hieruit op een der eerstvolgende raadsvergaderingen naar voren zal komen. Er is in ieder geval keus ge noeg. ke zaken behandeld. Na de pauze kreeg de spreker, de heer van Sluijs, hoofd van de Chr. Nat. School te Kerkwerve, het woord. Spreker had als onderwerp „Nieuwe scholen in een veranderende maatschappij". Hij legde uit hoe door de eeuwen heen het onderwijs werd aangepast aan de maatschappelijke structuur. Zo was de opvoeding van de Romeinse jeugd gericht op functies als tribuun of krijgsoverste. Belangrijke vakken waren dus welsprekendheid en krijgskunde. Lagere schoolkennis in de door de kerk beheerste middel eeuwen 'ging niet verder dan de ken nis van enkele kerkelijke leerstuk ken. Vervolgens maakte hij duidelijk waarom in de maatschappelijke si tuatie van heden de mammoetwet noodzakelijk was. Een belangrijk punt was. dat de mogelijkheden die een 'kind heeft, meer tot hun recht zullen komen. Tot slot behandelde spreker de nieuwe schooltypen. Ei- werden nog enkele vragen behan deld, waarna mevr. Viergever de spreker hartelijk dankte voor zijn boeiende en duidelijke uiteenzetting. Na het doen zingen van Gez. 300 ging de heer van Sluijs voer in dankgebed. DREISCHOR Vandalisme in speeltuin Zaterdag jl. hebben kinderen in de speeltuin «te Dreischor vernielingen aangericht. Ze begonnen met het openbreken van het opberghokje, wat hierna gedeeltelijk werd leegge haald. Nadat dit was gebeurd en er verder in dit gebouwtje weinig meer te doen viel, kwamen ze op het idee een wip te verbranden. Het in brand steken hiervan lukte, wat echter niet voldoende bleek .aangezien de wip ook nog werd gedemonteerd en een stuk van de afrastering werd losge trokken. Daar het hier jongens van ongeveer 7 en 9 jaar betreft, lijkt het er niet op dat de politie er in zal worden gemengd, alhoewel het speeltuinbestuur wel zal trachten de aangerichte schade Vergoed te krij gen. Jeugd helpt de natuur Het Saat er op lijken, dat er op de o.l.-school te Dreischor een Ranger Schoolclub gevormd zal worden. Het doel van een dergelijke schoolclub - die uitgaat van het Wereld Natuur Fonds - is, de jeugd vertrouwd te maken met de internationale na tuurbescherming, waarbij soms sterk de nadruk valt op de algehele wa ter- en luchtverontreiniging en het onverantwoord gebruiken van be strijdingsmiddelen bij de landbouw. Om te voorzien in de edukatieve be hoefte de schooljeugd voor te lichten en zè'lf aan het natuurbehoud te la ter. deelnemen, gaat het Wereld Na tuur Fonds meer bekendheid geven aan de jeugdafdeling: de Wor-ld Wildlife Rangers, door periodiek een clubblad uit te geven. Als de leer ling 8 jaar is, kan hij (zij) toetreden tct de club tegen betaling van een klein bedrag per jaar (f 6) voor het lidmaatschap. Op deze manier kun nen zij hun steentje bijdragen tot het behoud van bedreigde natuurge- Donderdag 23 januari Zierikzee Huis van Nassau. 8 uur. Vrouwen bond Partij van de Arbeid. De Lichtboei. 8 uur, volksdansen. Vrijdag 24 januari Zierikzee Huis van Nassau. 8 uur, jaarverga dering Vissersvereniging. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur Ver. van Vrijz. Herv. Bruinisse Het Veerhuis, 8 uur, jaarvergadering Hengelsportvereniging „Het Zijpe". Seharendijke Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, uitvoering „Muziek Veredelt". Burgh Hötel „Het Wapen van Burgh", uit voering zangvereniging „Nu Met Hope". Kerkwerve Verenigingsgebouw. 7.30 uur, „In de Rechte Straat". Gosterland Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Platte landsvrouwen .afdeling Duiveland. bieden en het uitsterven van bepaal de diersoorten tegen te gaan. Het is verheugend te merken, dal hiervoor van de kant van de jeugd zeker be langstelling bestaat. DREISCHOR/ZONNEMAIRE Aansluiting afvoerbuizen op riolering In, verband met, de wateroverlast, die van tijd lot tijd bij de ratiowo- ningen te Dreischor en Zonnemaire optrad, heeft de gemeente de bewo ners door middel van een circulaire doen weten, dat ze één dezer dagen zal beginnen met het aansluiten van de afvoerbuizen der schuurtjes op de riolering van de woningen. De graaf werkzaamheden, die noodgedwongen in de tuinen verricht moeten wor den, zullen de bewoners dan maar moeten accepteren SINT PHILIPSLAND M.A.C. „St. Philipsland" De algemene ledenvergadering van de M.A.C. St. Philipsland zal gehou den worden op donderdag 30 januari a.s. in hotel „De Druiventros". OOSTERLAND Ger. Gemeente gaat beroepen Op de gehouden ledenvergadering van lidmaten der Ger. Gemeente al hier werd besloten uit een opge maakt tweetal, t.w. kandidaat L. Blok te Zeist en ds. A. Hooglanden te Werkendam, eerstgenoemde te beroeper, als predikant van de Ger. Gemeente alhier. Kandidaat Blok is een zoon van wijlen ds. M. Blok en geboren te Middelharnis. Hij stu deerde eerst aan de Rijks Universi teit te Utrecht en daarna aan de Theologische Hogeschool der Ger. Gemeenten te Rotterdam. Bejaarden namen afscheid van comitélid Op de laatst gehouden bejaarden bijeenkomst in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw aan de Sint Joots- dijk heeft men afscheid genomen van de naar Nisse vertrekkende me vrouw Hoekman-Jumelet, lid van het bejaardencomité. De heer A. Stoutjesdijk heeft haar op hartelij ke wijze dank 'gebracht voor alles wat zij in de jaren van haar lid maatschap voor de bejaarden heeft gedaan. „Niets was u ooit teveel en u stond altijd klaar wanneer er een beroep op u werd gedaan. Namens alle bejaarden en het comité dank ik u hiervoor hartelijk", aldus de heer Stoutjesdijk. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij het scheidende lid een platenbon aan. Mevr. Hoek man dankte voor de vriendelijke woerden en voor de platenbon, en deelde mee dat het afscheid nemen van het bejaardenwerk haar wed zwaar viel maar dat zij de bijeen komsten nog wel eens zo af en toe hoopte te bezoeken. Bij het naar huis gaan nam mevr. Hoekman met een handdruk persoonlijk afscheid van alle sociëteitsbezoekers(sters). BRUSSEL, 23-1. Een Brusselse rechter heeft woensdag de directeur van een Belgische tijdschriftenon derneming vrijgesproken van de be schuldiging een Amerikaans tijd schrift (Playboy) met aanstootgeven de foto's in omloop te hebben ge bracht. Het betrof een uitgave van het Amerikaanse blad uit 1967, dat door dit vonnis alsnog voor België wordt vrijgegeven. Een van de overwegingen van het vonnis was, dat de gewraakte foto's afkomstig waren van een film die wekenlang zonder bezwaren in Ant werpen had gedraaid. De rechter verklaarde voorts dat het begrip „goede zeden" een evolutie door maakt en tot een zekere versoepeling en grotere vrijheid van expressie ge leid heeft. Hij haalde ook een vroe ger vonnis van een andere Brusselse rechter aan, dal verklaarde dat „een eerlijk mens niet preuts is en geens zins aanstoot neemt aan de naakt heid van het menselijk lichaam Bestuur gebruikte machtiging ZIERIKZEE, 23-1. YV« vernemen dat het bestuur van de Groene Kruis afdeling tc Zierikzee, gebruik gaat maken van een eerder door de alge mene vergadering verleende machti ging, tct het verhogen van de contri butie, als de omstandigheden hiertoe zouden nepen. Het was een delegeren van bevcegheden, die het bestuur thans tot het niet te omzeilen be sluit tot contributieverhoging hebben gebracht. Het is als met zovele zaken in deze maatschappij, do kosten worden ho ger en bij gelijk blijvende inkomsten, zou er een tekort ontstaan; dat het voertbestaan van de afdeling in ge vaar brengt, c.q. belet dat het Groe ne Kruis-werk naar. behoren funk- tioneert. Er zijn dure posten op de begro ting van de G.K.-afdeling. Reeds vo rig jaar kregen ruimten in het wijk- gebouw een opknapper en ook voor 1969 staat er nog een en ander op het programma. Bovendien gaan de honoraria voor de consultatiebu- reaux omhoog. Hogere afdracht en prijzen Ook de provinciale vereniging zit niet ruim in de middelen, zo'at de afdracht van de afdeling met f 0,45 per lid moest worden verhoogd tot f 1,70. Een nieuwe salarisregeling voor de wijkverpleegsters en met name de verhoging van de prijzen der magazijnartikelen werken ver kroppend. Zodoende kon de contri butie van f 10 per lid niet worden gehandhaafd cn besloot het bestuur er f 12 van te maken. Ondanks deze verhoging heeft de vereniging op Schouwen-Duiveland hiermede nog de laagste contributie, die zelfs be neden het landelijk minimum blijft. Intussen - dat werkt ook goed - is het bestuur nog altijd geweldig blij met nieuwe leden. Het. ledental cir kelt rond de 1800 stadgenoten, die het motto: „Door alien, voor allen" onderschrijven, maar er mogen er gerust nog meer bij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2