voor u era voor u. Mej. M. K. Beije (P.C.) werd beëdigd als nieuw raadslid f2000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of 15000,-* 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 januari 1969 Nr. 20132 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 14-1. De dinsdag gehouden vergadering van de gemeen teraad stond ditmaal onder leiding van wethouder mr. K. A. Keuning, die de burgemeester verving. De heer Kastelein moest plotseling - wegens fami lie-omstandigheden - de stad verlaten. Mr. Keuning vond het een evidente /aak, dat de gebruikelijke nieuwjaarsrede toch door burgemeester Kastelein dient te worden uitgesproken. Dit zal gebeuren op een nog deze maand te houden raadsvergadering. De raad was ditmaal weer terug in de vertrouwde raadszaal, de restauratie waarvan nog niet is voltooid, maar even is onder broken in verband met herstelwerkzaamheden aan de trouwzaal. „Misschien moet de raad neg eenmaal terug in de trouwzaal, om dan definitief de geheel gerestaureerde raadszaal weer te betrekken", aldus de voorzitter. De voorzitter benoemde hierna een commisie vn ingeleide, bestaande uit mevrouw Van der Werve- Schouls en de heer Sprengelmeyer. die het nieuw benoemde raadslid mej. M. K. Beije binnenleidde. Zij komt in de plaats van het naar Goes vertrokken lid de heer J. R. de Boer, die op een vorige raadsvergadering afscheid nam. In handen van de voorzitter legde mej. Beije daarop de vereiste eden af. De voorzitter attendeerde op het voor Zierikzee unieke feit, dat thans twee dames in de raad vertegen woordigd zijn. Ook landelijk zal dit - bij een ledental van 13 - niet vaak voorkomen. Mr. Keuning hoopte dat mej. Beije haar werk in de raad met veel plezier zal mogen verrichten en later hierop met genoegen zal kun nen terugzien. Harerzijds dankte het beëdigde raadslid voor d'e ontvangst en de woorden van welkom. Zij hoopte op een prettige samenwerking met allen en was zich bewust van de grote ver antwoordelijkheid, die het raadslid maatschap met zich brengt. Zij hoop te kracht te zullen ontvangen en wijsheid om te kunnen helpen bij het besturen van haar geboortestad Zierikzee. Rampmonument Op verzoek van de heer Van Weelden komt er een aanvulling op de notulen van de vorige raadsver gadering, in dier voege dat de zie kenhuistarieven te Zierikzee liggen beneden het landelijk gemiddelde. In antwoord op een destijds gestelde vraag door de heer Den Boer. deelde de voorzitter mede dat voor het ma ken van een rampmonument op dracht is verstrekt aan een beeld houwer. Er kan weliswaar nog geen datum van oplevering worden ge noemd, maar de gelden zijn besteed en kunnen derhalve niet voor het zwembad worden gebruikt. Kat met blauiv en gouden oog AMSTERDAM, 15-1. Een zwart witte huiskat met een blauw en een gouden oog, een genetisch wonder, is een der 550 katten, die te zien zijn op de 31ste internationale kampioen schapstentoonstelling, welke de 35 jaar bestaande Nederlandse vereni ging van lokkers en liefhebbers van katten „Felikat" zaterdag en zondag in de Koopmansbeurs in Amsterdam houdt. Voor het beste dier van de tentoonstelling heeft de koningin een medaille beschikbaar gesteld. Negen keurmeesters, afkomstig uit verschillende landen, zullen de kat ten keuren. SPORT ZIER1KZEESE DAMCOMPETITIE Voor de onderlinge damcompetitie van de Damvereniging „Zierikzee" werden op 3 januari jl. de volgende partijen gespeeld: K. B. Hogerland-J. Heijboer 2-0; C. P. van Putten-J. M. Kostense 0-2; C. Verton-K. B. Hogerland 2-0; M. de Wild-J. Folmer 1-1; J. Huigens- J. Heijboer 2-0. Junioren: 1. Bert Scheele 4 2 115 2. Bert Verten 4 2 115 3. Hans v. d. Sande 4 10 3 2 Uitslagen senioren op 10 januari 1969: J. L. Smalheer-K. B. Hogerland 2-0; J. M. Kostense-J. Huigens 0-2; C. Verton-M. de Wild 1-1; C. P. van Putten-J. Heijboer 0-2. Junioren: 1. Bert Verton 6 6 0 0 12 2. Leo Akershoek 6 4 0 2 8 3. John Pieters 6 4 0 2 8 4. Koos Schel 1 6 2 13 5 5. Hans v. d. Sande 6 2 0 4 4 6. Wim de Jonge 6 114 3 7. Giljo van Oeveren 6 10 5 3 Zierikzee I—DOS I 14—6 Voor de le klasse van de Zeeuw se Dambord werd te Bergen op Zoom de wedstrijd DOS I-Zierikzee I gespeeld. Zierikzee verloor met 14-6. Uitslagen: J. H. Blank-C. Verton 2-0; A. v. d. Kreeke-J. Huigens 1-1; E. Verdoolaege-J. L. Smalheer 1-1; P. van Daisem-C. P. Flikweert 2-0; H. Brouwer-M. de Wild 2-0; F. Kie vit-niet opgekomen 2-0; C. Suurland -J. Folmer 2-0; F. Openeer-J. M. Kostense 1-1; J. Suurland-J. Heij boer 1-1; J. Koorevaar-W. Stoutjes- dijk 0-2. Advertentie „Hij is morgen jarig en woont ver weg" Een piatenfaon-per-brief is altijd raak! Voor 30 jaar. SIRJANSLAND. De huis aan huis collecte voor de Joodse vluchtelin gen heeft f 35,22 opgebracht. NIEUWERKERK. De in het plant soen geplaatste fontein welke door royale giften van ingezetenen is tot stand gekomen, is op een plechtige wijze aan het gemeentebestuur over gedragen. ZIERIKZEE. In hotel Juliana werd in een feestelijke bijeenkomst het 10-jarig bestaan van de SDKB ge vierd. NOORDGOUWE. Op het lerrcin te Schuddebeurs, verkregen door afgra ving van de dijk, brengt de gemeen te beplanting aan, bestaande uit 2 rijen bomen, waartussen enkele groepen heesters. DREISCHOR. De vlassersbond „Luctor et Emergo" herdacht op feestelijke wijze het 50-jarig bestaan BURGH. In hotel De Koster werd het 10-jarig bestaan gevierd van de voetbalvereniging Burgh. ZIERIKZEE (Adv.). Mooie japon nen in wollen tricot. Prachtige pas vorm. Moderne knoopgarnerlng. Maat 42 kost slechts f 2,50. BRUIN1SSE. In hel gemeentelijk vergaderlokaal trad op het revuege zelschap The Bellini's met de revue „Wie lacht er mee''. De belangstel ling was matig. BURGH. Burgh telde in het afge lopen seizoen 750 Nederlandse gas ten, 5 Belgen, 2 Duitsers, l Engels man en 1 Italiaanse. Het aantal ho tel-pensions bedraagt 10, terwijl het aantal zomerhuizen 20 bedraagt. Advertentie „Ze vond 't fijn om zelf uit te zoeken" Een platenbon is altijd raak! Anonieme brieven aan Weesper raadsleden VVEESP, 15-1. De districtsrecher che van de rijkspolitie in Weesp heeft een onderzoek ingesteld naar de herkomst van anonieme brieven, die eind vorig jaar aan alle leden van de gemeenteraad van Weesp met uitzondering van de wethouders wa ren gezonden. In de brieven, ondertekend door „de Weesper bsvolkinlg", werd de raadsleden verweten dat zij geen ruggegraat hadden en alleen maar in de raadsvergaderingen versche nen om presentiegeld op t'e strijken. Volgens de anonieme briefschrijver sloeg dit vooral op de houding van cle raadsleden inzake het Weesper gasbedrijf. Er werd aan deze anonie me brieven een extra raadsvergade ring gewijd, waarbij de publieke trir bune goed bezet was. Deze vergade ring eindigde m'et een motie van wantrouwen tegen de fractie van de Boerenpartij, omdat deze zich achter de inhoud van de anonieme brief had gesteld. Verzakking in buitendijk bij Terneuzen TERNEUZEN, 15-1. De buiten- dijk van „De Eendrachtpolder" op een 5-tal km afstand van Terneuzen, vertoont over een lengte van 150 me ter en een breedte van 80 meter een verzakking. Voor doorbraak bestaat nog geen direct gevaar, zo werd van de zijde van het Axelerambacht meegedeeld. Daar meent men de oorzaak van het verval te moeten zoeken in het feit dat voor de bouw van de Klef dijk - die nog niet op Deltahoogte js ge bracht - te slappe specie werd ge bruikt. Bij laag water en oostelijke wind wordt de oever het egrst aan getast. Wanneer het gat niet door stroihingen dichtslipt zal moeten worden overgegaan tot het gebruik van zinkstukken om het euvel te verhelpen. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 7 jan. Olaf Patrick, z. van Cornells Johannes Smolders en Johanna Maria Henrietta Mommers (Zierikzee)8 jan. Manon, d. van Willem Peter Gilijamse en Petronel- la Johanna Maria Smulders (Wes- terschouwen); 9 jan. Johanna Alber- tha, d. van Willem Roelse en Ma- cheltje Margaretha Sas (Zierikzee); 10 jan. Abramina Cornelia, d. van Pieter Boogert en Janna PietemelJa van Schetsen (Zierikzee). Overleden. 7 jan. Adriana Quist, 77 jr., geh. geweest met Cornelis Elisa Hoekman (Zierikzee); 8 jan. Janna Jacoba Stuik. 56 jr. (Duive- land), edhtg. van Marinus Heijboer; 8 jan. Willem Jan Weltevreden, 69 jr. (Zierikzee), echtg. van Joppa Stoffelina Beije. Aanrander snel gegrepen UTRECHT, 15-1. Nog geen half uur nadat hij op klaarlichte dag een meisje had aangerand, is de Utrecht se machinebankwerker O. (32) door de politie ingerekend. Op de weg naar Rhijnauwen trok hij om tien over een de twintigjari ge studente M. J. M. J. M. uit Bunnik van haar fiets, duwde haar op de grond en probeerde ontuchtige han delingen met haar te plegen. Het meisje verzette zich hevig. Toen ze tijdens de worsteling begon te schreeuwen, ging O. er vandoor. De studente klopte bij de dichtbijzijnde boerderij aan,- vanwaar de politie werd gebeld. Samen met enkele re chercheurs doorzocht mej. M. in een surveillanceauto de omgeving en na een half uur zag zij M. op de Uppsa la laan op een bromfiets rijden. De man is naai- het hoofdbureau van politie gebracht. Hij heeft bekend. Nederlandse hulp voor Rwanda DEN HAAG, 15-1. Op het minis terie van buitenlandse zakeh is een overeenkomst getekend, die betrek king heeft op de houw van een han delsafdeling aan het College Officiel te Kigali in de Middenafrikaanse re publiek Rwanda. Nederland stelt uit fondsen voor ontwikkelingshulp 419.000 gulden ter beschikking voor de bouw van klaslokalen, een slaap zaal voor 120 leerlingen en een le raarswoning. Een project is aange- Kerk van Rwanda, die zelf 140.000 Kerk van Rwanda, di ezelf 140.000 gulden bijdraagt. De handelsafde ling zal een plaats krijgen op de Mburabuturoheuvel, vijf kilometer van Kigali, de hoofdstad van Rwanda. Advertentie MARK TBERICHTEN Uienveiling Middelharnis De eerste gegevens over de export in 1969 hebben betrekking op de pe riode 1-4 januari, zodat deze cijfers moeilijk een beeld kunnen geven van de uitvoer op het ogenblik. De mees te uien werden die eerste dagen verzonden naar Frankrijk, gevolgd door W. Duitsland. Verder waren er de gebruikelijke afnemers Engeland en Afrika, doch de naar deze landen verzonden hoeveelheid was in totaal maar 300 ton. Italië was ook weer aan de markt, evenals West-Indië. Het aanbod was dinsdagmorgen 30 ton, waarvan 6 ton 'klasse I. De han del was maandag op de beurs te Rotterdam zeer rustig tcger. lagere prijzen, zodat op een daling naar alle noteringen werd gerekend. De middel liep het meest terug. Zo kwam klasse I van f 31,08 op f28,18 en klasse II van f 24,98 op f 22,37. Dc grove van klasse I werden af gemijnd voor f 28,52 -tegen f 31.03 jl. vrijdag of f 2,50 per 100 kg. lager. De drielingen konden zich behoor lijk handhaven, naar verhouding tot dc vraag blijken er weinig drielin gen te zijn. Zo kwam de klasse I op f 24,00 en de klasse II op f 22,50, de vorige veiling waren deze cijfers resp. f 24,50 en f 23,00. Dc picklers trokken nog iets aan en kwamen van f 23,00 op f 23,50. Ook de grove van klasse II waren hoger genoteerd deze kwamen van f 25,52 op f ?6,27. 2000 50OO de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke le ning bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in han den, betaling in 18 x 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoogeveen (toez.): H. K. de Wilde, Haren (Gron.); te Hol- landscheveldA. W. Lindenburg, Ter Aar; te Ederveen: P. Alblas, Bo- ven-Hardinxveld; te Wierden: T. Langerak, Veenendaal; te Zoutelan- de: L. A. Altena, Koudekerke. Aangenomen naar Wanneperveen (toez.): P. Kamstra, Woudriehem; naar Rotterdam als jeugdpred.: B. J. Blaauwendraad, Et-ten en Leur. Bedankt voor Eist (Gld.) (toez.): E. H. Kalkman, Maassluis; voor Lem mer: G. J. Rebel, Waspik; voor Gen- deren en Doeveren: A. Tromp, Goud- riaan. Ger. Kerken Beroepen te Winterswijk: H. D. de Wit, Wijckel. Beroepbaar: kand. W. A. van den Berg, Julianalaan 8, Sassenheim. Aangenomen naar Arapoti (Braz.): W. E. Hoekstra, Oegstgeest. Ger. Gemeenten Beroepbaar; kand. L. Blok, Prin ses Marijkelaan 13, Zeist. Bedankt voor Middelharnis: J. van Haaren, Amersfoort; voor Hoog vliet; J. C. Weststrate, Meliskerke. Advertentie „Ze heeft een grammofoon. Dus?" Een platenbon is altijd raak! Stuurman omgekomen bij brand op schip ROTTERDAM, 15-1. Bij een brand aan boord van het Nederlandse kustvaartuig „Buka" is de vorige nacht de 40-jarige stuurman D. C. Engels uit Groningen om het leven •gekomen. Nadat de brand aan boord van het de stuurman levenloos in zijn hut. destuurman levenloos in zijn hut. Over de oorzaak van de brand valt neg niets met zekerheid te zeggen. De stuurmanshut en de aangren zende wasplaats werden zwaar be schadigd. De „Buka'' lag in de Persoonsha ven te Rotterdam. Nieuwe presidente Vrouwenbond P.v.d.A. UTRECHT, 15-1. Tijdens de och- tendvergadering van het tweejaar lijks congres van de Vrouwenbond van de (P.v.d.A.) Partij van de Ar beid, in het Utrechtse Tivoli is me vrouw C. van de Heuvel-deBlank uit Den Haag tot de nieuwe voorzit ster gekozen. Zij volgt in deze func tie mevr. H. Singer-Dekker op ,die zich niet herkiesbaar stelde. Mevr. W. Velder-Vlasblom uit Utrecht zal worden belast met de waarneming van het secretariaat van de Vrou wenbond, die ruim 40.000 leden telt Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 17 JANUARI. NED. I. Na de gebruikelijke inlei ding de maandelijkse kunstrubriek „Uit Bellevue". Jan Kees de Rooy, Trino Flothuis en Hans Sleutelaar „Achter het nieuws" een aflevering van de Amerikaanse politieserie „Ironside". De man in de rolstoel bemoeit zich weer met een zeer in gewikkelde zaak. Een mooi meisje stond op een brug en wuifde nu ar een vrachtwagenchauffeur die langs kwam. Enkele minuten later pas seert een militaire wagen en die ziet geen meisje. Later wordt ze uit het water gevist. Een kort muzikaal in termezzo laat de kijkers kennis ma ken met het verbluffend knappe pianoduo Cor Cools en Martin van Galen. Dan is het tijd voor Mies Bouwman, die voor de vijftigste maal „en scêne'> verschijnt. Ze zal er wel een bijzonder programma van ma ken. NED. II. De KRO gaat na „Scala" verder met de tweede van de der tien afleveringen van „De Sowjets", de Franse serie over het leven in de Sawjet-Unie, toegelicht door prof. K. van 't Reve. Ditmaal de schijn werper op ingenieur Hassan Gorpa- tov, die woont en werkt in de olie- stad Bakou. Het journaal en dan luchtig vermaak in de vorm van „Leven in de pastorie". Nieuwe moeilijkheden in St. Oggs. „Brand punt'' gaat vooraf aan de „Doe-het- zelf"-rubriek. Behandeld wordt o.m. de verzorging van de begonia, de verlichting txm de auto en knutsel werkjes binnenshuis. Bonanzais vaste prik op de vrijdagavonden van de KRO. Ditmaal zit pa Cartivright lelijk in de knoei. Het sluistuk is een Nederlandse serie: deel vijf van „Volfc in opstand". Geloof of politiek, wat was de oorzaak van de opstand van de Nederlandse bevolking tegen de Spaanse overheersing, vragen de samenstellers zich af. ZATERDAG 18 JANUARI. NED. I. Het AVRO-kinderpro- gramma houdt in nieuwe belevenis sen van de hippe heer Labberdibus, een aflevering uit de serie „Dit is mijn beroep" en een instuif. Des avonds vervolgt de AVRO haar pro gramma met „Julia", de mooie kleur linge, die in deze aflevering een af spraakje maakt met een heel be roemde bokser. Daarna „Suite Fla menco". De Spaanse flamencogroep Los Canasteros danst op composities van Arturo Pavon. Na het journaal laat Fred Oster in „Keer-kwis" een drietal kandidaten zoeken naar de vragen die passen bij de antwoorden die hij geeft. Mooie en rijke vrouwen draven op in het Saint-avontuur „Snelle Vrouwen". Twee dames heb ben niet alleen hun liefde voor de autosport gemeen, maar ook hun liefde voor een en dezelfde man. Aan de Saint-story gaat de AVRO-week- endshow vooraf. Voor het eerst treedt Johnny Kraaykamp in deze show zonder Rijk de Gooyer op. Het paar apart heeft besloten voortaan niet meer als duo op te treden. NED. II. Na „Scala'» (met van avond het opmerkelijkste nieuws uil de dagbladen, kunstreportages en aandacht voor sportgebeurtenissen van dit weekeinde) begint de NCRV met „Tweekamp", de studentenquiz, ditmaal tussen de Rotterdamse Eco nomische Hogeschool en de univer siteit van Amsterdam. Na het nieuws een aflvering uit de Amerikaanse filmserie „World Première'\ Michael Londen moet koste wat het kost be- slag zien te leggen op belangrijke documenten. De waardepapieren zullen worden geveild in Istanbul. Er zijn heel wat gevaarlijke kapers op de kust, die er ook heel wat voor over hebben. Daarna een ontspan nend half uurtje met drs. P., Jan Willem ten Broecke, Gerard Cox en Corry van der Linden. Zij geven op eigen wijze voorlichting over de B. V.D. Tot slot dan nog „Hier en nu" en vijf minuten voor ds. Sillevis Smit om te spreken over Marcus 2 vers 1-12. VRIJDAG 17 JANUARI. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 John Buil in Europa: 11.25 Walter en Connie; 11.50 Einde; 18.50 Fabel tjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Uit Belle vue; 19.56 Ster: 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Ironside (kleur); 21.35 Muzikaal in termezzo; 21.40 De vijftigste Mies en scène; 22.55 Journaal; 23.00 En Fran ce avec Nicolas; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.03 Scala; 19.00 Nieuws; 19.30 De Sowjets (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Leven in de pastorie; 20.45 Brandpunt; 21.05 Zelf doen; 21.40 Bonanza; 22.30 Volk in opstand; 2,3.00 Journaal. ZATERDAG 18 JANUARI. NED. I: 9.30 Export; 10.00 Noten en tonen; 10.30 Kijk eens wat ik zeg 11.00 En France avec Nicolas; 11.30 Einde; 16.00 Nieuws; 16.02 Telescoop; 17.30 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster: 19.07 Julia (kleur); 19.32 Suite Flamenco (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Keer- kwis; 20.50 De weekend-show (kleur) 21.50 De Saint (kleur); 22.40 Jour naal. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Tweekamp; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Het hoogste bod (kleur); 21.45 Een wel gemeend olé voor drs. P.; 22.20 Hier en nu; 22.45 Evangelie; 22.50 Jour naal. Advertentie „Ik weet niet waar hij van houdt" Een platenbon is altijd raak! Een foto die herinnert aan het op 29 en 30 september 1913, te Ztertkzee gehouden Onafhankelijkheidsfeest. Onderdeel van het programma was een fraaie historische optocht, waar van de foto een fragment toont.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 9