AGENDA Belangrijke opdrachten werden in 1968 door gemeente verleend STREEKNIEUWS Paus bang voor tweede Reformatie? Nieuwe banen voor Zierikzeese kegelaars in bestaand gebouw Gemeenteraad Middeiiseliouwen SCHAREN DUKE, 14-1. De raad van iMiddenschouwen kwam dinsdag middag j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. De heer J. Boot was wegens ziekte afwezig. Bij een terugblik op het afgelopen jaar. zei de voorzitter, dat het voor de landbouw ais voornaamste bron van bestaan, geen uitgesproken goed en ook geen uitgesproken slecht jaar was. Het inwonertal van de gemeen te liep terug van 2143 tot 2130. In 1968 werden 64 bouwvergunnin gen afgegeven met een totale bouw som van f 919.497,-. Er kwamen 17 bejaardenwoningen gereed. Voor vijf particuliere woningen werd een bouwvergunning afgegeven; van de ze woningen kwamen er in 1968 vier gereed. Enkele zaken, die in het bij zonder de aandacht van de raad hadden waren: het besluit tot ver betering van de tertiaire wegen in de gemeente, waarvan de uitvoering nog steeds op zich laat wachten door het uitblijven van een beslissing van Gedeputeerde Staten ten aanzien van het toekennen van een bijdrage in de verbeteringskosten; het vaststellen van het bestemmings plan „Zomerhuizenterrein Scharen- dijke"; het rapport van de gezamenlijke ste- debouwkundig'en over de toekomsti ge ontwikkeling van Schouwen-Dui- veland; de structuurschets voor de ontwik keling van het Grevelingenbekken; het plan tot uitbreiding van de al gemene begraafplaats te Kerkwerve; de opdracht aan het Techn. Advies bureau der Ver. van Ned. Gemeenten tot het maken van een plan voor aanpassing van de haven Klooster nol te Scharendijke; de opdracht aan het Ingenieursbu reau Bos en Witteveen tot het in stellen van een onderzoek naar de wijze van afvoer van het rioolwater na de afsluiting van het Brouwers- havense Gat; de opdracht aan de N.V. Grant Mij tot het maken van een schetsplan voor een jachthaven bij Scharendij ke. Voor het nieuwe jaar deed de voorzitter weer een beroep op de le den van de raad om te trachten ge zamenlijk het belang van de gemeen te en haar inwoners te dienen. Dank voor de ontvangen steun in het af gelopen jaar werd gebracht aan de raadsleden, de wethouders in het bij zonder. de secretaris en het gemeen teper so nee 1. Tot slot sprak de voor zitter de wens uit, dat 1969 voor de raadsleden en hun gezinnen en voor de gemeente en haar inwoners in het bijzonder, een goed jaar mag zijn. Onder de ingekomen stukken bevon den zich de goedgekeurde gemeen tebegroting en de begroting van het woningbedrijf voor 1969. Met betrekking tot het voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van een nieuwe con cessie aan de N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland" vroeg de heer D. Hanse, waaruit m het kort het verschil met de oude concessit bestaat. De voorzitter antwoordde dat het verschil in hoofdzaak de re geling van de kosten bij het verleg gen van leidingen betreft. De raad besloot met algemene stemmen tot het verlenen van een nieuwe con cessie. Reinigingsrechten Vastgesteld werd een wijziging van de verordening op de heffing en invordering op de reinigingsrechten, waardoor voor seizoenemmers een retribute moet worden betaald, ge lijk aan de bijdrage, welke de ge meente hiervoor verschuldigd is aan de Reinigingsdienst Schouwen-Dui- veland. De vierde wijziging van de Bouw verordening werd herzien vastge steld. daar toevoeging van een over gangsbepaling nodig is. Overeen komstig de nieuwe premie-spaarre geling voor het burgerlijk rijksper soneel werd vastgesteld een Spaar- verordemng 1969 voor het gemeen- tepersoneel. vSorstf1 Vn burgemeester en wethouders beslfcot de raad tot ver koop van een perceel bouwgrond i30™~- SOlegen aan de Kerk- weg te Kerkwerve, aan mevrouw H L. M, van 't Haaff-Suter te Zierik zee. tegen een prijs van f 18.50 per den'ÏS?TeSter..en wethouders had den aan de raad een voorstel gedaan tot overdracht van bouwgrond aan de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor Bejaarden op Schou- wen-Duiveland voor het bouwen van Yonin,f:en' De voorzitter deelde mede, dat het vervelende zich vmu k votens de Directie Voltehuuivestme en Bouwnijverheid in Zeeland de grondkosten niet meer mogen bedragen dan f 3047,- per woning in Kerkwerve en f 3600 - ner womng te Scharendijke. Dit ver schijnsel doet zich niet alleen hier voor, ook m de andere gemeenten op Schouwen-Duiveland. met betrek king tot woningwetwoningen en soortgelijke woningen, doch in het gehele land. Het gevolg hiervan is, dat de uitgifteprijs voor partikulie- re bouw hierdoor hoger moet wor den gesteld. Overgedragen zal worden aan de Vroonstraat te Kerkwerve: voor 8 bejaardenwoningen 1810 m-. bouwgrond voor f 24.375 (d.i. f 13,47 per m-., terwijl uitgifteprijs bere kend was op f 18.50 per m'-'.). Voor 11 bejaardenwoningen te Scharendijke 1940 m-. bouwgrond voer f 39.600 (d.i. f 20,41 per m-., uitgifteprijs f 26,50 per m-.). Woningbouw urgent De vraag is bij b. en w. gerezen wat moest gebeuren, of bouwen of blijven protesteren tegen een te lage grondprijs en niet bouwen. Het col lege van b. en w. is van mening, dat er woningen dienen te worden ge bouwd. De raad kon zich met bet voorstel van b. en w. verenigen en besloot tot overdracht van de bouwgrond tegen de in het voorstel van b. en w. genoemde maximale grondkosten. Aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs worden voor 1969 de volgende voorschotten op de exploitatievergoeding toegekend Scharendijke 81 f 116,90 f 9.436,50. Kerkwerve 83 Va f 116.50 f 9.708,33. Aan de bijzondere lagere school te Kerkwerve werd als voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs toegekend f 1800. Aan de chr. nat. kleuterschool te Scharendijke werd toegekend een voorschot op de ver goeding voor 1969 van f 2.737,50. Volgens de 5-jaarlijkse afrekening over het tijdvak 1963 t.m. 1967 be droeg het bedrag der overschrijding van de kosten van het openbaar ge woon lager onderwijs f 47,01. A,an de bijzondere lagere scholen zullen voorschotten worden toege kend van het bedrag der overschrij ding maal het gemiddelde aantal leerlingen. De subsidie aan de V.V.V. voor Scharendijke werd op voorstel van b. en w. met ingang van 1969 ver hoogd van f 200 tot f 275 per jaar. De gemeenterekening en de reke ning van het woningbedrijf over 1967 werden de raad ter voorlopige vaststelling aangeboden. Een com missie uit de raad zal de rekeningen onderzoeken. Op verzoek van het bestuur van de Stichting Woningen en Woonge bouwen voor Bejaarden op Schou wen-Duiveland werd het raadsbe sluit van 26 november 1968 tot het garanderen van rente en aflossing van een door deze stichting aange gane geldlening gewijzigd. De heer L. W. van Kooten vroeg inlichtingen over de aanbouw bij het verenigingsgebouw te Kerkwerve. Bij de uitvoering bleek, dat de aan bouw te klein zou worden. De voor zitter antwoordde, dat de voorbe reiding door de technische dienst niet zodanig is geweest als verwacht mocht worden. Gelukkig kon de aanbouw op tijd nog groter worden gemaakt. Ned. Ver. van Suikerzieken Op 5, 12. 19 en 26 februari organi seert de afdeling Walcheren van de Ned. Ver. van Suikerzieken dieet- cursussen in de Industrie en Huis houdschool te Vlissingen. Stichting Kunstzinnige Vorming in Zeeland In verband met een vrij goede toe loop voor de te organiseren cursussen op Schouwen-Duiveland door de Stichting Kunstzinnige Vorming in Zeeland, volgt hieronder een aan gevuld lijstje van die cursussen. ZIERIKZEE: emailleren en appli- keren; vrijdag 17 januari, 8-9.30 uur in de voormalige R.K. kleuterschool (Hoge Molenstraat), onder leiding van mevr. Van der Hoeven-de Jong. Cursus weven: dinsdag 21 januari, 7.30-10 uur, voormalige kleuterschool leidster: mevr. Toledo-Bakema. Cursus boetseren, beeldhouwen, pottenbakken, houtbewerken: don derdag (heden) 16 januari, 8-10 uur, vcorm. R.K.-kleuterschool, o.l.v. de heer P. de Jong. Reisver. „Ons Genoegen" in '69 naar Limburg/België HAAMSTEDE. 14-1. De reisver- eniging „Ons Genoegen" te Haam stede kwam in hotel Bom bijeen voor het houden der jaarlijkse ver gadering, waarin het reisplan 1969 werd vastgesteld. Na de opening door de voorzitter, de heer A. de Bruine, hield deze een feestrede ter gelegenheid van het 20-jarig beslaan der vereniging. De mede ter vergadering aanwe zige heer J- Willemse van toerbe- drijf Van Oeveren uit Zierikzee, ver kreeg hierna het woord. Hij gaf tekst en uitleg over de dit jaar te houden busreis. De tocht gaat dit jaar naar Zuid-Limburg naar plaat sen die in voorgaande reizen nog nooit werden bezocht. De nacht wordt aldaar doorgebracht waarna de volgende dag door België wordt gereden naar de Noordzeekust van dat land. Vandaar gaat het weer op huis aan. Het voorstel voor deze reis werd met algemene stemmen aan vaard. De verdere avond werd in ver- band met het 20-jarig bestaan fees telijk vervolgd, waarbij het bekende trio Rien de Jong uit Kloetinge voor- de juiste stemming zorgde. Deze ne ren bleken ruimschoots in staat om de avond tot m de kleine uurtjes te vullen met hun conferences, sketches en muzikale nummers. Allen hebben dan ook genoten van dit optreden. Na een grote verloting was het voor de voorzitter een gemakkelijke taak ook deze geslaagde avond met een dankwoord te sluiten. FINANCIEN EN ECONOMIE Om de internationale monetaire stabiliteit GARMISCH PAjRTENK IRCHEN, 15-1. In een communiqué dat werd uitgegeven na de tweedaagse bijeen komst van d eministers van finan ciën der E.E.G.-landen in Garmisch Partenkirchen wordt gepleit voor een verdergaande coördinatie van de economische politiek der lidstaten als een belangrijke stap in de rich ting van internationale monetaire stabiliteit. De ministers zeggen dat ze tevreden zijn over de ontspan ning van de monetaire situatie se dert de crisis van november. Ze ver gaderden tegen de achtergrond van een toenemende vrees onder econo misten in de gemeenschap dat de onstabiele monetaire toestand tot een handelsoorlog zou kunnen lei den. Jeugdbende opgerold NIJVERDAL, 15-1. Het aantal ver dachten in een reeks van inbraken gedurende de afgelopen maanden in Nijverdal en Hellendoorn gepleegd, vermoedelijk door een jeugdbende, is woensdag gestegen tot negen. De rijkspolitie in Nijverdal heeft weer zes jongelui aangehouden en ver hoord. Tijdens het afgelopen week einde arresteerde .de politie in Nij verdal de eerste drie verdachten, de 18-jarige F. B., de even oude J. L. en de 21-jarige J. B., allen uit Nij verdal. Dezen zijn reeds voor de of ficier van justitie in. Almelo geleid. Laatste treinrover kreeg 25 jaar LONDEN, 15-1. Zonder veel op hef is in de kleine plaats Aylesbury het laatste hoofdstuk in de zaak van de „grote treinroof" afgehandeld. De 38-jarige Bruce Reynolds, die vaak - ten onrechte - de leid'er van de stoutmoedige operatie is genoemd, werd als laatste van de vijftien ver dachten in deze zaak tot 25 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Van de 2,6 miljoen pond die op 8 augustus 1963 bij de overval op de posttrein van Glasgow naar Londen werd ge roofd, is niet meer dan. 350.000 pond achterhaald. Reynolds had zich ruim vijf jaar aan arrestatie weten te onttrekken. Toen hij op 8 november van het vo rige jaar tenslotte werd aangehou den, toonde hij zich opgelucht. VATICAANSTAD, 15-1. Paus Pau- lus heeft woensdag voor het eerst laten doorschemeren dat hij be vreesd is voor een tweede reforma tie. In zijn toespraak tot pelgrims op zijn wekelijkse audiëntie zei hij dat vele Rooms-kat'holieken die de kerk willen hervormen de geest en de praktijk hadden aanvaard van de re formatie die ruim 400 jaar geleden tot een scheuring in de kerk leidde. INGEZONDEN STUKKEN Actie overdekt zwembad Zoals u reeds gelezen heeft gaan wij a.s. zaterdag starten met de 2e actie voor het overdekte zwembad. Willen degenen die in Middelh .rnis gaan zwemmen zich in verbinding stellen met mij, om zaterdag te hel pen, want hulp is altijd nodig. Nu gaat het om de oude kranten die an ders toch weggegooid worden. Als wij allemaal helpen met deze actie dan halen we misschien de f 3000. Alle kleintjes helpen immers voor een grote. En we willen tenslotte allemaal dit overdekte zwembad, want is het niet voor ons dan wel voor de kinderen. Dus nu vast de kranten opzoeken en bundelen en zaterdag op de stoep. Fam. J. FLIKWEERT, Kapellestr. 14, Zierikzee, tel. 3224. DODELIJKE ONGELUKKEN HALSTEREN. De 79-jarige C. va ndèr Meer uit Halsteren is om het 1'even gekomen, toen hij op de provinciale weg Halsteren-Steenber- gen, waar hij rechts van dé weg liep, door een achteropkomende personen auto werd aangereden. SIMPEL VELD. De 22-jarige bouw vakarbeider L. Leerschen is op de Hulsweg in. zijn woonplaats leven loos naast zijn bromfiets gevonden. De politie neemt aan, dat hij tegen een lantaarnpaal was 'gereden. AMSTERDAM. De 19-jarige H. Aukema die zondagavond tegen een verkeerspaal op het Muntplein reed en ernstig werd verwond is in de afgelopen nacht in een Amsterdams ziekenhuis overleden. LAAG KEPPEL. Woensdagavond is op de rijksweg Doetinchem-Does- burg een voetganger, die op het lin kerdeel van de weg liep, aangereden door een personenauto. Het slacht offer, de 66-jarige arts C. A. van Fraassen uit Laag Keppel, werd zo ernstig gewond, dat hij kort na aan komst in het zizkenhuis is overleden. ROTTERDAM. Woensdagmorgen omstreeks kwart voor acht is de 32- jarige vertegenwoordiger C. H. van Emmerik uit Rozertburg met zijn auto op de Botlekweg om het leven gekomen. HAAMSTEDE - BURGH: cursus emailleren en applikeren. Zaterdag 18 januari, 10-12 uur in „De Koebel", leiding: mevr. Van der Hoeven-de Jong. BROUWERSHAVEN: cursus teke nen en schilderen, vrijdag 17 januari, 8.30-10 uur in de o.l.-school naast de kerk, leiding: de heer Chr. v. d. Hoe ven. HAAMSTEDE (speciaal voor kin deren), zaterdag 10-11.30 uur, schil deren, tekenen en boetseren (6-12 jr) in de Landbouwschool aan het Sluis- p?.d. ZIERIKZEE: tekenen, schilderen, boetseren (6-12 jr.). 2.30-4 uur in de voorm. R.K.-kleuterschool. onder lei ding van de heer Van der Hoeven. ZIERIKZEE: cursus boetseren, pottenbakken en houtbewerken (12- 15 jr.). heden (donderdag) 16 januari 6.30-8 uur in de voorm. R.K.-kleuter school, leiding de heer P. de Jong. Alle cursussen omvatten tien les sen. Met behulp van dit lijstje kan men - telkens een week versprin gend - dus zelf de data vaststellen, waarop de respectievelijke cursussen verder in de tijd worden gehouden. ZIERIKZEE De badmeester van het zwem bad „De Val", de heer W. H. Lisse- veld, is in gelijke funktie benoemd te Spijkenisse. De heer W. J. Doornenbal, ad junct-commies ter secretarie te Zie rikzee, is benoemd tot commies ter secretarie te Hoogland. Jeugdkoor van start Deze week ging een nieuw opge richt gemengd jeugdkoor van start. Het nieuwe koor heeft reeds een be stuur, bestaande uit de dames: Elty v. d. Berg", Rosemarië Praet en de heren Ted Volkeri en Bert Sies. In studie werd genomen een nummer uit de musical „Sound of Muisic". Het koor heeft - zoails gemeld - als d'oel een populair programma op te bou wen. Nog heel wat leden zouden tot het koor kunnen toetreden. De re petities .worden 'gehouden in het Parochiecentrum in de Mosselstraat. Dirigent van het nieuwe jeugdkoor iis de heer P. Karreman. Nieuwe theorie over ontstaan van het heelal KAAPSTAD, 15-1. De geofysicus prof. L. Ahrens van de universiteit te Kaapstad heeft gezegd dat hij met zijn collega's binnenkort een nieu we theorie over het ontstaan van het heelal zal publiceren. Zijn afdeling heeft de laatste 15 jaar meteorieten bestudeerd en wil de resultaten daarvan vergelijken met de gegevens die het onderzoek van stenen van de maan aan het licht zal brengen. Zijn nieuwe inzichten „zullen alle geleerden ter wereld opwinden wan neer ze bekend worden", zei hij. Zatopek ontslagen? PRAAG, 15-1. De vroegere lange afstandloper en Olympisch kampi oen Emil Zatopek is volgens de schaakgrootmeester Ludek Pachman ontslagen uit zijn baan bij het mi nisterie van defensie in Praag. De Tsjeohoslowaakse oudkampioen is door de Russen sterk gekritiseerd wegens zijn openlijke veroordeling van de invasie in zijn land. Autosalon in Brussel geopend BRUSSEL, 15-1. Prins Albert heeft woensdag in Brussel de 48e auto salon geopend. De tentoonstelling, die zoals gebruikelijk in de Eeuw feestpaleizen op de Heizei is inge richt, telt dit iaar 229 exposanten uit 14 landen. De tentoonsttelling duurt tot 26 januari. Noodlanding passagiersvl iegtuig MILAAN, 14-1. Een toestel' van de „British United Airways", een BAC 111, heeft kort nadat het van het vliegveld Linate bij Milaan was opgestegen een noodlanding moeten maken. De 29 inzittenden van het toestel bleven ongedeerd. Films „De Lichtboei" Heden (donderdag) 16 januari wor den in „De Lichtboei" weer films vertoond voor de jeugd in verschil lende leeftijdsklassen. Op het doek komt: „De koning der cowboys", 's middags voor de kleineren en des avonds voor de oudere jeugd. Vissersveren. „Helpt Elkander" Op 24 januari wordt in het Huis van Nassau de jaarvergadering ge houden van de vissersvëreniging „Helpt Elkander". Geslaagden Technicum P.B.N.A. De heer J. H. van Vossen te Zie rikzee plaagde dezer dagen als exa menkandidaat bij het Kon. Techni cum P^B.N.A. als adsp. Waterbouw kundig Opzichter-tekenaar (deel I). De heren L. Goense en J. Boer, bei den eveneens te Zierikzee, slaagden bij hetzelfde instituut voor het exa men adsp. Landmeetkundige (deel I). HAAMSTEDE Geslaagd Aanhanger met stro kantelde Dinsdagavond omstreeks half zes reed een lege vrachtauto met een aanhanger met stro geladen achter zich de Moerweg af richting Seroos- kerkseweg. Bij het afslaan richting Zierikzee kantelde de aanhanger, waarbij alle strobalen op het weg dek terecht kwamen. Ongelukken deden zich daarbij niet voor. De chauffeur heeft de strobalen op de vrachautq geladen, de aanhanger recht gezet en vervolgens zijn weg naar Maartensdijk (U.) vervolgd. SEROOSKERKE Auto in de sloot Maandagavond slipte bij het ne men van de bocht Stoofweg-Seroos- kerkseweg een personenauto, door P. v. d. B. uit Haamstede bestuurd. De auto kantelde in de naast de rijbaan van de Serooskerkseweg gelegen sloot en werd licht beschadigd Met behulp van een takelwagen werd de auto op het droge gebracht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 21 januari wordt in het jeugdgebouw de jaarvergadering gehouden van de afdeling Brou wershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Na afwerking van de ihuishoudelijke agenda, zingt mtevr. C. Kort-van Meurs Volkslied jes bij de gitaar. De bevolking in 1968 Het aantal inwoners van de ge meente Brouwershaven bedroeg op 31 december 1967 3237 (1620 mannen en 1617 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 48 (24 m. en 24 vr.), en door vestiging met 132 (68 m. en 64 vr.). Door overlijden verminderde het met 47 (27 m. en 20 vr.) en door vertrek naar elders met 109 (51 m. en 58 vr.). Het aantal in woners op 31 december 1968 bedroeg dus 3261 (1634 mannen en 1627 vrou wen). Het aantal inwoners nam der halve toe met 24. Er werden 12 hu welijken voltrokken, terwijl er 1 echtscheiding plaats vond. Ter ver gelijking: op 31 mei 1960 bedroeg het aantal inwoners der huidige gemeen te Brouwershaven 3550. DREISCHOR Demonstratie Dinsdagmiddag 14 januari werd er ten huize van een inwoonster in de nieuwbouw te Dreischor, een demon stratie gegeven van piastic artikelen van een internationaal merk. De belangstelling hiervoor was redelijk. Hulde voor initiatief Verleden week raakte de 'gemeen- tebcde, tevens huurophaier, honderd gulden kwijt. Dit gebeurde tijdens de maandelijkse inning der huren te Dreischor, doordat hij bij één dei- huurders vergat het betaalbiljet - een briefje van honderd gulden - aan te nemen. Bij navraag bleek hij het bedrag niet te kunnen achterhalen, zodat het erop leek, dat hij dit zelf zou moe ten aanzuiveren. Mevrouw Goedegeburen uit de Gcemansstraat nam echter het ini tiatief een inzameling te houden om dit tekort aan te zuiveren. Hierbij werd opgehaald f 102,-, welk bedrag dtrekt ma de inzameling aan de ge dupeerde werd aangeboden. Alle hulde voor dit initiatief. OUWERKERK Voor het te Rotterdam in het Zuiderziekenhuis gehouden examen physiotechniek, slaagde cum laude onze vrogere dorpsgenote mevr. C. J. Verwijs-Bolijn, vroeger te Ouwer- kerk. Mevr. Verwijs kreeg het hoog ste aantal punten dat ooit bij deze examens werd behaald. Donderdag 16 januari Zierikzee Voormalige R.K. Kleuterschool. Hoge Molenstraat, van 8 tot 10 uur, cursus boetseren, beeldhouwen, pottenbak ken, houtbewerking. Van 6.30 tot 8 uur, idem voor kinde ren. „De Lichtboei". 4 en 8 uur, filmvoor stelling. - Renesse Dorpshuis, 7 uur. eerste repetitie Kinderkoor in oprichting. Brulnisse Ned. Herv. verenigingsgebouw, afd. N.C.V.B. Vrijdag 17 januari Zierikzee Concertzaal, 8 uur. Zuidelijk Toneel „Globe", (Z.V.U.). Huis van Nassau, 7.30 uur, lezing over chemische onkruidbestrijding (C.A.V.). 's Landskamer. 1.30 uur. vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. Voormalige R.K. Kleuterschool, Hoge Molenstraat, van 8 tot 9.30 uur, cur sus emailleren/applikeren. „De Lichtboei", 8 uur, volksdansen. Dreischor „De Drie Schorren", Nutsavond. Ouwerkerk Dorpshuis, Toneelavond Cult. Vere niging. Brouwershaven Openbare lagere school, van 8.30 tot 10 uur, cursus tekenen en schilderen. Haamstede Hotel Bom, 8 uur, jaarvergadering Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede". NIEUWERKERK Nieuwe woningen betrokken De 14 nieuwe woningen aan- de Burgemeester Boumansraat zijn praktisch bewoond1, zodat er nu weel een nieuwe wijk is bijgekomen aan het oude gedeelte van het dorp. Zo als bekend loopt de doorgetrokken Burgemeester Boumanstraat uit in de Deltastraat, terwijl er ook een voetpad is aangelegd via het Schil- dersslop naar de Kerkring. Hoewel het bejaardenwoningen betreft, zijn deze .bevolkt door jongeren, zowel als bejaarden, zij 'het voor eerstge- noemden tijdelijk. Zaterdag 18 januari Zierikzee Huis van Nassau, 10 uur start Speel dag Schouwen-Duiveland. Noordwellc Zaal Lokker-v. d. Zande, uur. uit voering korfbalver. Scharendijke Ger. jeugdgebouw, 8 uur, uitvoering s.v. Z.S.C. Haamstede-Burgh Voormalige Tuinbouwschool (Sluis- pad), van 10 tot 11.30 uur, cursus erna ill eren/a ppl i keren. Onze dorpsgenote mej. Elly de Reus Jd., slaagde dezer dagen voor het diploma Kraamverzorgster. Vo rig jaar mei behaalde ze het ver pleegsters-diploma A aan het Dia- konessenziekenhuis te Dordrecht. OOSTERLAND Patat- en ijswagen Met ingang van 1 januari jl. is de heer K. van der Werf, met zÜn café- taria „De Kolibri" gestopt en is er sedertdien geen patat frites meer verkrijgbaar hier ter plaatse. De zaak in de Kerkstraat was sinds en kele jaren een trekpleister voor de jeugd en ook vele ouderen haa'den vaak een portie ijs of een worstje, al dan niet met frites. De Centra kruidenier Bram Bolle, eveneens in de Kerkstraat, heeft nu weer een gelegenheid geschapen waar de pa tat- en ijsliefhebber aan zijn trekken kan komen. In zijn tuintje langs de Kerkstraat heeft hij een patat- en ijswagen gestationeerd waar tijdens de weekeinden het zozeer begeerde aardappel gebak en ijs bekomen kun nen worden. Hierbij geen gelegen heid het gekochte binnenshuis te consumeren Het Deense prinsje, dat zondag is geboren heet Gustav Frederik Phi lip Richard, zo is van de zijde van het koninklijk palzis in Kopenhagen meegedeeld. •jeef uaitJfiA eup usa puaJtau -CA uojjejjssiuaSueAGS 404 piaapjoo -J3A 'jeets ap uaSat SupiaMZuauies auositsiununuoD uaa uba pSipimps -aq 'uauueui SepsuaoAY tp^H -aqax "1 ^pieqtqaa-ï Q-ixetn^ U33 „Kegelhuis" voor bestaande clubs en „nieuwelingen' ZIERIKZEE, 15-1. Onder de vele sporten die te Zierikzee worden be oefend neemt de kegelsport een be langrijke plaats in. Het kegelen heeft in de loop der jaren weinig aan po pulariteit verloren, het tegendeel is eerder het geval want vandaag de dag zjjn er nog altijd niet minder dan acht verschillende verenigingen, waarvan de leden in clubverband iedere week trouw de geliefde sport beoefenen. Voor de kegelaars, en niet te vergeten de kegelaarsters, is cr in tussen „groot nieuws" nu er dankzij het initiatief van een enthousiaste beoefenaar van de kegelsport over enkele maanden een geheel nieuwe elektrische kegelbaan in gebruik zal kunnen worden genomen. Het initiatief om voor de kegel sport ter plaatse een geheel nieuwe baan te bouwen, In een bestaand ge bouw, is genomen de or de heer G. Geluk en zijn echtgenote, mevrouw Geluk-Van Zutphen alhier, die se dert jaren in deze vooral door „sfeer" gekenmerkte sport de nodige erva ring hebben gedaan. Min of meer heeft het toeval er toe bijgedragen dat de heer Geluk de beschikking kreeg over het stenen gebouw, achter zijn 'smederij aan de Jultariastraat, op een terrein dat het best kan aan geduid als vooraan" in de Zuidhoek, of zoals de officiële naam luidt: het 's Heer Lauwersdorp. Het gebouw was oorspronkelijk verhuurd als loods voor landbouwmachines maar is thans niet meer als zodanig in ge bruik. De toegang tot het gebouw zal voor de kegelliefhebbers straks gemakkelijk bereikbaar zijn via de inrit naar de boerderij van de heer D. Legem aate. De ingang van de kegelbaan bevindt zich in deze door gang, een twintigtal meters vanaf de straat. Twee banen In de bestaande loods, waarin men de beschikking krijgt over een vloer oppervlak van 25,5 x 9,25 meter, is een nieuwe voorgevel gebouwd met een toegangshal. Uiteraard krijgt het gehele gebouw een grondige opknap beurt, terwijl het verbouwingspro gramma verder voorziet in het aan brengen van toiletten, een keuken en een eenvoudige bar. Deze nieuwe voorzieningen, uiteraard onmisbaar in een modern geoutilleerd kegelhuis, komen achterin de kegelzaal en worden bereikbaar via een aan te brengen trap en een bordes. In dc eigenlijke zaal komen 2 ke gelbanen die zoals gezegd elektrisch zullen worden bediend volgens het modernste systeem, waarbij dc func tie van „kegeljongen" dus komt te vervallen. Immers, de bal wordt au tomatisch tcruggetransporteerd en de omver geworpen kegels - ook al zfju liet er „alle negen" - worden al even automatisch weer netjes over eind geplaatst. Dit systeem is het neusje van de zalm voor de kegelaars en betekent een primeur voor Schouwen-Duive land voor Goeree-Overflekkee en wellicht zeifis voor geheel Zeeland. Drie van de bestaande Zierikzeese clubs hebben reeds enthousiast ge reageerd op de plannen van de heer Geluk. Ongetwijfeld zullen straks meer verenigingen hun sport gaan beoefenen in het nieuwe kegelhuis dat omstreeks april - streefdatum één april - officieel in gebruik zal worden gesteld. De nieuwe baan „in wording" be tekent niet alleen ecu goede moge lijkheid voor dc bestaande vereni gingen maar opent uiteraard ook grote perspectieven voor ..nieuwelin gen", zoals bijv. voor dc jeugd die deze aantrekkelijke sport wil gaan beoefenen. Het initiatief van dc heer en nievhouw Geluk betekent dus ook dat dc perspectieven voor dc kegel sport te Zierikzee gehandhaafd blij ven, vooral gelet op het feit dat dc in gebruik zijnde baan In het kamp Zelkcpoldcr een tijdelijk karakter heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2