S.S.S. - de toenmalige korfbalvereniging van Haamstede SPORT EN WEDSTRIJDEN L Canters kampioen le klasse libre Flitsen Speeldag '69 in Graanbeurs te Zierikzee Regeringsnota fin.-economisch beleid Een gezellige en sportieve club HAAMSTEDE, 13-1. Het uitvoe rig historisch verslag van de jubile rende S.D.K.B. heelt kennelijk ook anderen geïnspireerd nog eens in de archieven te snuffelen. De hierbij af gedrukte foto Is er het resultaat van. liet is een plaatje van het toenmalige S.S.S., de korfbalvereniging van Haamstede. Toen de korfbalsport zich op Schouwen-Duiveland begon te ont wikkelen, beet aanvankelijk Zierik- zee de spits af met ploegen als: Ex celsior. Olympla en Rust Roest. Maar ook op de dorpen begonnen clubs te ontstaan. In de jaren '20-'30 viel er in de weekeinden voor de jongelui op zaterdagavonden niet zoveel te beleven. Het bleef bij wandelen, fietsen en zoeken naar een levens partner. Toen er dan ook mogelijkheden ge schapen werden om zich in de korf balsport wat uit te leven, hetgeen de gezondheid bevorderde en de kans op een levensgezel of gezellin ver snelde, gaven velen zich op. Haamstede was een der eersten op het platteland en S.S.S. (Sport Staalt Spieren) werd opgericht. Een gezel lige ploeg die het in de cómpetities nooit ver bracht doch toch alom werd gewaardeerd om zijn sportieve spel. Het kcrfbalveld lag aan de Ho- gezoom op de plaats waar nu het Veilingg-bouw staat. De foto toont S.S.S. uit het jaar 1935. Het zijn op de voorste rij vJ. n.r. Leentje v. d. Velde, Jan Over- beeke, Mina v. Almkerk, Ploon Bom. Jo Groenewoud. Truus de Jonge, Ma Groenewoud en Keetje Visser. Ach terste rij: Kees Boot, Piet van Dal- sen, Wim Moeilijker, Cor Kommer, Wim van Sluijs, Piet Slager, Wim Gilijamse en Marien Kok. BILJARTEN Deelname van 17 teams aan competitie viertallen ZIERIKZEE, 11-1. Aan de compe titie voor viertallen van het distrikt Schouwen-Duiveland der KNBB zal door zeventien teams worden deelge nomen. De indeling van de viertallen ziet er als volgt uit; klasse C 3, afdeling A: Dc drie Schapen, Dreischor; O.K.K., Nieuwei'kerk; V.O.G., Zie- rikzee; Entre Nous, Zierikzee. Klasse C 3 afdeling B: De Caram bole. Dreischor; K.V.L., Noordg'ouwe; D.O.S., Ouwerkerk; Entre Nous H. Klasse Ca. afdeling A: O.K.K. II; K.V.L. II; V.O.G. II; Concordia, Zie rikzee. Klasse C 4, afdeling B: D.O.S. II; K.V.L. III; Graaf Floris.' Brouwers haven; B.V. Renesse; De Carambole n. De viertallen zijn voor de compe titie als volgt samengesteld; De drie Schapen: A. J. Dorst (95). H. G. der Weduwen (70), W. J. Doeleman (56), J. Nelisse (32). res. P. Tempelaars (40) en M. Mol (32) O.K.K.M. Lems (112), J. C. Goudswaard (70), L. v. Klinken (70), M. Quist (63). res. A. R. Hei j beer (56). V.O.G.W. Kramer (282), C. v. d. Bos (70); J. v. Tiggel- hoven (56); G. Wilbrink (48). res. H. v. Dalen (40) en J. M. Verkaart (70(. Entre Nous: A. Krijnse Lokker (95); J. Hagestein (70); A. Berrevoets (70), J. de Jonge (63). res. A. Ligtendag (63) en A. J. Berrevoets (56). De Ca rambole: C. M. Dooge (70); A. A. Schouwenaar (56); K. Dorst (48); B. M. de Rijke (32); res. H. P. Panne- koek (40) en L. J. v. d. Weijde (32). K.V.L.: L. de Munnink (84); A. Quar- tel (77); J. J. Romeijn (63); M. de Rijke (48). res. J. Pauwe (56) en M. J. der Weduwen (56). D.O.S.A. Vij verberg (222); J. Bom (56); D. Sies (56), A. Hage (40). res. A. Vijverberg Pz. (40) en P. D. Vijverberg (334). En tre Nous II: J. J. Snijders (75), M. v. d. Schee (56); A. Schietekatte (56); P. v. d. Schee (24). res. M. Smits (48) en A. v. Dijke (32). O.K.K. II: Joh. Thiery (48); J. C. v. Felius (48). Jan Thiery (40); J. Lemsom (40). res. A. R. Heijbboer (56). K.V.L. II; J. Klomp (64); L. v. Gastel (40), M. Wagemaker (40); C. Stouten (32). res. L. J. Klom- pe (40) en J. Koopman (40). V.O.G. II: K. Akershoek (85); J. M. Verkaart (75); C. J. Krello (56); H. v. Dalen (40). res. C. v. d. Bos (75) en G. Wil brink (48). Concordia: L. Canters (175); A. H. Hage (48); J. Quant (40); W. Steenkist (40), res. G. Timmerman (48) en D. Verburg (155). D.O.S. II: J. de Jonge (48); C. v. d. Werf (40); L. v. d. Maas (40); C. W. Bom (24). res. J. J. Smits (24). Graaf Floris: H. de Glopper (56); H. Koster (40); K. Duinhouwer (40); K. v. Schelven (40). res. K. Nouwen (64) en H. v. d. Weele (32). B.V. Renesse: J. C. Everaerts (75); L. C. Hanse (56); J. Hulshof (48); J. Verseput (40); res. St. v. d. Hoek (48) en J. Dorreman (64). K.V.L. III: J. v. d. Weijde (56); M. J. der We duwen (56); L. J. Klompé (40); j. Koopman (40); res. C. Stouten (32) en A. Luteijn (40). De Carambole II: J. A. Dorst (40); H. P. Pannekoek (40); L. J. v. d. Weijde (32); A. P. Braai (24); res. A. K. de Vlieger (32) en K. Dorst (48). A.s. maandagavond zal met de competitie een aanvang worden ge maakt. In de klasse C 3. afdeling B, gaat K.V.L. te Dreischor op bezoek bij De Carambole, terwijl Entre Nous II het te Ouwerkerk gaat opnemen tegen D.O.S. In de klasse C 4, afd. A., krijgt V.O.G. II bezoek van Con cordia, terwijl O.K.K. II en K.V.L. II eikaars krachten gaan meten te Nieuwerkerk. Dinsdagavond ontmoe ten De Drie Schapen en O.K.K. el kaar te Dreischor op het groene la ken. V.O.G. krijgt Entre Nous te gast, terwijl K.V.L. III het in de duin streek gaat opnemen tegen Renesse. Tenslotte treden D.O.S. II en Graaf Floris te Ouwerkerk tegen elkaar in het strijdperk. VOETBAL MEVO (met invallers) speelde 2—2 tegen Bevelanders In een wedstrijd met twee geheel verschillende speelhelften is het MEVO. dat door invallers voor de gebrs. de Oude en W. Lemsom (ziek te) nogal gehandicapt was, gelukt tegen Bevelanders de helft van de inzet thuis te houden. In de le helft hacl het veel directer spelende Be velanders overwegend het beste van het spel. Toch slaagde MEVO er in de 6e min. in de leiding te nemen door Jan van Dijke, die op het ge paste moment op een diepte pass van Tom v. d. Velde .beheerst inschoot (1-0). De vreugde in het kamp van de oranjehemden was evenwel maar van korte duur daar 2 min. later C. de Visser de stand weer in even wicht bracht (1-1). De bezoekers na men hierna het initiatief in handen maar vooral door goed ingrijpen van doelman Bij de Vaate slaagden zij er niet direct in dif in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Na vele vergeefse aanvallen wisten de Be velanders in de 29e min. de leiding te nemen door W. Zwemer die het leder inkopte (1-2). Kort voor het verstrijken van de le helft had MEVO nog met pech af te rekenen toen Jan van Dijke een door hem genomen vrije trap via de onder kant van de lat weer het veld in zag Biljarttoernooi le Ouwerkerk In het te Ouwerkerk in café Vij verberg gehouden toernooi om het kampioenschap le klas libre van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. is L. Canters, van de bil jartvereniging Concordia te Zierik zee, er in geslaagd beslag op de titel te leggen. Vooral in de finale-partij tegen M. Lems kwam Canters uitstékend voor de dag. Met het hoogste partij- gemiddelde uit het toernooi, 10.52. wist hij deze partij in winst om te zetten, waarmee hij tevens in het bezit van de kampioenstitel kwam. M. Lems. die als 2e klasser. buiten mededinging meedeed, toonde zich in dit gezelschap opperbest thuis. Hij scoorde niet alleen de hoogste serie van het toernooi (66). maar daarnaast slaagde hij er door zijn al gemeen gemiddelde van 4.56 in naar de le klas te promoveren. Jammer was het dat de kampioen van het vo rige seizoen, J. L. de Hooge. wegens- ziekte verstek moest laten gaan. Aan het slot van hel uitstekend ge slaagde toernooi overhandigde de waarnemend voorzitter van het dis trikt, do heer G. Timmerman, met een toepasselijk woord aan dc kam pioen de bondsmedaille cn de dis- triktswisselbeker, waarna ook alle overige deelnemers een prijs in ont vangst mochten nemen. Namens dc spelers sprak de heer L. Canters lot de organiserende vereniging DOS en de lokaalhouder de heer P. D. Vij verberg. C. Hector zal het distrikt vertegenwoordigen op de gewestelij ke kampioenschappen, Welke te Nieuwerkerk plaats vinden. De eindstand ziet er als volgf, uit: L. Canters, Concordia, Zierikzee 16 1120 211 49 10.52 5.31 C. I lector. DOS, Ouwerkerk 8 1181 243 28 6.66 4.86 M. Lems, OKK. Nieuwerkerk 8 1095 240 66 6.25 4.56 J. den Haan, Haamstede 6 1004 272 28 4.22 3.69 D. Vorburg, Concordia, Zierikzee 4 1042 235 26 5.55 4.43 J. A. Vasseur, B.V. Renesse 0 718 267 23 3.20 2.69 springen. Na de thee had MEVO doorlopend het heft in handen. De voorhoede bleek evenwel niet bij machte de aanvallen op afdoende wijze af te ronden. Pas in de 41e min. slaagde Boy Lupgens er in de Verdedigers zijn hielen te laten zien waarna hij de dik verdiende gelijk maker liet aantekenen (2-2). Houteuisse-Zierikzee 2—0 Een verdiende overwinning voor de Zeeuwsvlamingen die over het geheel genomen het beste van het sp el hadden. Vooral aanvallend stel de Zierikzee in deze wedstrijd weer teleur. Nadat Baert. in de 13e min. op de lat 'had geschoten, wist van Kruijssen het terugspringende leder langs doelman Stoutjesdijk in het net ,te deponeren (1-0). Hontenisse bleef hierna het beste van het spel behouden, maar de Zierikzee defen sie slaagde erin meester van haar terrein te blijven. In de 2e helft bleef Hontenisse "het spel in handen houden. Pas toen van Waterschoot de stand op 2-0 had weten te bren gen, gelukte het de bezoekers het spel meer te verplaatsen. Er kwa men zelfs enige kansen voor de rood -zwarten om wat van de achterstand af te knabbelen maar het ontbrak in de voorhoede aan de nodige slag vaardigheid om hiervan op afdoen de wijze van te profiteren. Daar ook Hontenisse er niet meer in slaagde de verdediging van de bezoekers te passeren, brak met onveranderde stand hel einde aan. MICROKORFBAL S.D.K.B.-competitie voor adspiranten en pupillen Zaterdag a.s. zal door de SDKB, in do gymnastiekzaal te Haamstede, een aanvang worden gemaakt met de microcompetitie voor adspiranten en pupUIIen. In totaal hebben zich hiervoor vijftien achttallen opgege ven. Aan do competitie voor dc ad spiranten zal doop acht achttallen worden deelgenomen, en aan die voor de pupillen door zeven. Bij dc adspiranten komen uit: Brouwers haven, WIK I. II cn III, DFS, NOAD, AU Ready en DOSKO. Bij de pupil len zijn dit: Brouwershaven I en II, DOSKO. Velocitas, WIK. NOAD en All Ready. Zaterdagmiddag zal er worden gestart met °on volledig programma voor dc adspiranten. uit het buitenland MELBOURNE. Aan de noordgrens van de Australische staat Victoria, waar 16 mensen zijn omgekomen bij bosbranden, heeft een man zaterdag 24 branden gesticht in struiken en gras. De brandweer heeft het vuur onder controle. TORREON. Bij opnamen voor een film zijn te Torreon in Mexico twee vliegtuigen met elkaar in botsing ge komen. Negen mensen kwamen hier bij om het leven. MIAMI. In Miami zijn 80 Cubaan se vluchtelingen aangekomen, iieer in zijn geslaagd de wijk te nemen naar de Amerikaanse basis Guanta- namo in de zuidoostpunt van Cuba. PRAAG. Sowjet-troepen zullen dit jaar, met medeweten van de rege ring in Praag, militaire oefeningen in Tsjecho-Slowakije houden. JERUZALEM. De leiders van di verse Poolse organisaties in de we reld. die aan een conferentie van vier dagen te Jeruzalem hebben deelgenomen, hebben zondag ver klaard te zullen blijven ijveren voor een versterking van Israël en een bevordering van 'de migratie naar dat land. CAIRO. In Egypte zijn zondag on geveer 150.000 studenten weer naai de collegezalen gegaan, nadat pre sident Nasser twee maanden geleden de universiteiten had gesloten naar aanleiding van heftige ongeregeld heden in Alexandrië en Mansoera. DAKAR. Mr. J. M. A. H. Luns is zondagavond te Dakar, de hoofdstad van Senegal, aangekomen voor een bezoek van drie dagen waarvoor president Leopold Senghor hem had uitgenodigd. SAIGON. Troepen van de Viel- ccng zijn na een mortierbeschieting op de Amerikaanse luchtbasis Cao Tho in de Mekongdelta doorgedron gen, waar zij 18 vliegtuigen wisten te vernielen. Acht Amerikaanse mi litairen sneuvelden en vijftien wer den gewond. De aanvallers trokken zich terug met achterlating van vijf doden. ALGIERS. De beweging die het recht van zelf beschikking en onaf hankelijkheid opeist voor de Cana- rische eilanden, heeft een beroep op de Afrikaanse staten gedaan volgen de maand een handelsbeurs in Las Palmas te boycotten. De eilanden groep, die voor de zuidkust van Ma rokko ligt, behoort tot Spanje. WASHINGTON. Een bomexplosie in een synagoge in een voorstad van Washington heeft zaterdagavond een schade van 150.000 dollar (ongeveer 540.000 gulden) aangericht. LONDEN. Twee jongelui hebben de Britse vlag op „Rhodesia House" in Londen geplaatst. Zij hebben zichzelf aan de vlaggestok vastge bonden. STUTTGART. Een ontploffing in een brouwerij in Nagold bij Stutt gart heeft een mensenleven geëist. 35 mensen liepen verwondingen op. Er is een schade van verscheidene miljoenen mark aangericht. Tot op 500 meter braken er ruiten. De oor zaak van de explosie is nog niet be kend. SAIGON. De Vietcong heeft 90 •km. ten zuidwesten van Saigon een stelling van de Amerikaanse infan terie bestormd. Volgens een Ameri kaanse woordvoerder zijn negen Amerikanen gedood en 17 gewond. Later zijn de lijken van tien gueril- lastrijders gevonden. HONGKONG. De ondergrondse Thailandse communistische bewe ging heeft onlangs de bevolking me degedeeld dat zij de guerillastrijd gaat opvoeren om de Amerikanen het land uit te gooien en de regering van premier Thanom Kittikatsjorn omver te werpen, heeft radio Pe king zaterdag omgeroepen. BRUSSEL. In de Brusselse ge meente Anderlecht is vrijdagavond op straat een incasseerder overval len en beroofd van een bedrag van vier miljoen frank (bijna 300.000 gulden). LONDEN. Koning Hoessein van Jordanië heeft maandag in een vraaggesprek voor de Britse televisie verklaard, dat zijn land nooit zijn rechten op Jeruzalem zal opgeven. LOS ANGELES. Men is maandag in Los Angeles begonnen met het kiezen van de juryleden voor het proces tegen Sirhan Bisjara Sirhan, die beschuldigd is van moord op se nator Robert Kennedy. Maandagavond zijn in Tel Aviv drie mensen gewond tijdens een overval op een bank door drie ge maskerde en gewapende onbekenden De Guaynese overheid heeft ar restatiebevelen uitgevaardigd tegen leden van twee rijke families in het land die de veeteelt beoefenen, de Harts cn de Meivilles. Zij worden beschuldigd van moord tijdens de recente opstand in het Roepoenoe- ni-district. Door de Bosporus is maandag een bevoorradingsschip van de Sowjet- Russische marine ia d<? richting van de Middellandse zee gevaren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen le Andel: A. Stekclen- burg le Lexmond. Gereformeerde Kerken Beroepen tc Zwartcbrock: A. J. Kampherbcek tc Needc. Gcref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Amsterdam-Centrum: drs. H. dc Jong te Wogeningcn. Om creatief bezig-zijn ZIERIKZEE, 13-1. Men verzoekt ons nog eens tc willen attenderen op de Speeldag '69, die zaterdag a.s. plaats vindt in de Graanbeurs. Deze speeldag impliceert een non-stop programma, waarvan de bedoeling is dat de aanwezigen creatief werk zaam zijn op verschillende manieren. Zo kan er o.m. geëxperimenteerd worden met geluid (geluidscollages etc.). met dia's (o.a. vlbeistof dia's), costuums, muziek en woorden (le vende strips en interviews). Maar ook met verf en inkt zal men zich los kunnen maken. In de middaguren houdt Theater Terzijde te Amsterdam een z.g.n. „workshop", waarin ook alweer met geluid en beweging wordt geëxperi menteerd. Nadien zal de éénakter „Don Christobal" van Loica worden opgevoerd. 's Avonds wordt er een film- en lichtshow gegeven door de Super Sister Total Show. Er wordt geattendeerd op de mo gelijkheid gebruik te maken van een busverbinding met Haamstede, Re nesse. Brouwershaven en Middelhar- nis tegen geringe kosten. DEN HAAG, 13-1. Overeenkomstig het verzoek van de fractieleider van de P.v.d.A., drs. J. M. den Uyl, zal de regering de Tweede Kamer spoe dig een brief over het sociaal-eco nomisch en financieel beleid zenden, aldus heeft premier de Jong mee gedeeld. Verdrinkingsgevalleu in Nederland in 1968 HAARLEM, 11-1. Vorig jaar zijn in ens land 567 mensen door verdrin king om het leven gekomen. 80 personen verdronken door dat zij met een aulo te water geraakten. 83 slachtoffers waren opvarenden van schepen. Deze cijfers zijn af komstig van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Uit het overzicht van deze bond blijkt dat in het afgelopen jaar 850 personenwagens in het wa ter terecht kwamen, 105 vrachtwa gens, 15 autobussen, en 30 kleine busjes. Uit een opgave van de oorza ken van de ongelukken, voorzover bekend, blijkt dat in de meeste ge vallen verkeersfouten van anderen als zodanig werden aangemerkt. Hierna volgen sneeuw, ijzel en re gen. 95 auto's verdwenen helemaal onder water, 569 gedeeltelijk. In 89 gevallen kwam de auto rechtstandig in het water terecht, in i39 gevallen kantelde de wagen. Telegram van joodse kerkgenootschappen aan Franse ambassadeur AMSTERDAM. 11-1. Do drie Jood- se kerkgenootschappen in Neder land, het Nederlands Israëlitisch Kerkgenootschap, het Portugees Is raëlitisch Kerkgenootschap en het Verbond van Liberale Religieuze Jo den in Nedeiiand, hebben de Franse ambassadeur een telegram gezonden, waarin zij „hun verbazing en droef heid tot uitdrukking brengen voor de onbegrijpelijke houding die dooi de Franse regering wordt aangeno men, ten aanzien van Israël en het Joodse volk". „Frankrijk is een land mei een traditie van gerechtigheid dat door Israël steeds als een steun werd beschouwd". DEN HAAG. Het Diaconessenhuis te Rotterdam wordt per 1 februari opgeheven en zal vanaf die datum als het „Van Dam Ziekenhuis" coor een nieuw op te richten „Stichting Protestants Christelijke Gezond heidszorg" worden geëxploiteerd. Voor zover dif aan de hand van de beschikbare gegevens mogelijk is, zal in deze brief worden ingegaan op de aard van de beperkingen van de bestedingen die do regering na streeft, op de mogelijkheid dal de begroting 1969 zal worden overschre den, op nieuwe lastenverhogingenen het standpunt van de regering t.a.v. de aangekondigde verlaging van de inkomstenbelasting per 1 januari 1970. Succesvolle proefvaart „Melania" AMSTERDAM. 13-1. Dc- tweede technische proefvaart van het tur- binetanksehip Melania, het grootste schip dai ooit in Nederland werd gebouwd en 21.000 ton meet, is een groot succes gewox-den. Het schip meldde maandagavond om elf uur dat alle proeven zijn volbracht en mej. groot succes. De resultaten zijn vastgelegd op filmband en kunnen dus pas bekeken worden wanneer deze film na terugkomst in Neder land is ontwikkeld. Minister Luns hij pres. Senghor (Senegal) DAKAR. 14-1. Minister Luns is maandagochtend in audiëntie ont vangen door president Senghor van Senegal. Daarna had hij een gesprek met zijn ambtgenoot Karim Gyae. Ook wisselde hij van gedachten met andere leden van het Senegalese ka binet. In de avond was mr. Luns de eregast aan een diner dat het staats hoofd aanbood. RECHTZAKEN Poging tol doodslag MAASTRICHT, 13-1. Zes maan den gevangenisstraf en ondertoe zichtstelling van de regering eiste maandag de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht tegen de 32-jarige huisschilder H. C. uit Maastricht wegens poging tol dood slag op de 77-jarige Jeannette Si mons, een bekend Maastrichts straat -type die in de Limburgse hoofd stad algemeen bekend is onder de naam „Gek Netteke". Hij had "de oude vrouw op een terras langs het Vrijthof ontmoet, waar zij hem be gon uit te schelden. Daarop had hij gepoogd haar te wurgen. Ter zit ting ontkende hij dit, doch twee ge tuigen verklaarden zich tegen hem. De rechtbank zal 27 januari uit spraak doen. Te Nieuwerkerk wordt ge: jui aö/ïtI nnn i/iiui/iu unn nii-omKn/] Putio j~ NIEUWERKERK, 13-1. Het Bouw bedrijf L. W. Bcogert uit Oosterland draait op volle toeren, om het Duive- landse Zwembad, een overdekt in- struktiezwembad, voor het seizoen gereed te hebben. Het uiterlijk van de door de ge meente Duiveland aangekochte land- bcuwschuur van de heer R. P. Gaan- dersë verandert met de dag. De zwart-ge teerde houten mendeuren hebben plaats gemaakt voor grote vierkante glaswanden. Vorige week zijn sleuven geggraven voor de aan le leggen leidingen. Op het voormali ge boerenerf heerst een grote bedrij vigheid. De kern van de zaak: „het zwembad" is in grove trekken al ge reed. Het bassin is aanwezig en be staat uit gepre-fabriceerde elemen ten. Voor het echter mei is, moet er heel Vat gebeurd zijn, maar Duive land werkt onvermoeibaar door aan haar zo geliefde „Putje". Het struik gewas en geboomte rond het geplan de terrein is omgehakt, ter verkrij ging van meer overzicht en ruimte. De Nieuwerkerkse jeugd komt af cn toe ook wel eens een kijkje ne men, en aanschouwt ongeduldig de gemaakte vorderingen. Raamkozijnen worden vervangen door glazen wanden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4