Wat u moet weten van de nieuwe omroepbiidragen IRSLAGERI \7 Hij zaghet geluid van de deurbel nog voordat hij het hoorde. f EU A art bezitters van een TV- enjof radiotoestel Publicatie van de Dienst Omroepbijdragen WINTERKOST... GEZONDE KOST "DE KEURSLAGERS" 'n goeie slager SUCCESJES Streekbijeenkomst Oosterland Hypotheken verkoopster hulpverkoopsfer Met ingang van 1 januari 1969 is de Wet op de Om roepbijdragen in werking getreden. Hiermee is het be kende luister- en kijkgeld vervangen door omroepbij dragen. Misschien hebt tl er al over gehoord of gelezen. De belangrijkste punten van de nieuwe regeling vatten ■wij in deze publicatie voor xi samen. Omrocplijdrage A: ƒ75,- per jaar (te voldoen in twee termijnen van ƒ37,50). Deze bijdrage bent xx verschxildigd voor de aanwezig heid in uw woning van: één of meer televisietoestellen een of meer televisietoestellen èn éénof meer radio toestellen of draadomroepaansluitingcu. Omroepbijdrage B 24,- per jaar (in één keer te voldoen). Deze bijdrage bent u verschuldigd voor de aanwezig heid in uw woning van: uitsluitend één of meer radiotoestellen of draad omroepaansluitingen (een draagbare radio is óók een radiotoestel!). Met deze nieuwe regeling vervalt de afzonderlijke hef fing van een bijdrage voor autoradio's en vervalt tevens de zogenaamde 'bijkaart' voor toestellen die buiten de woning worden meegenomen. Ook voor radio- en televisietoestellen in nevenwoningen (zomer- of tuin huisje) is géén omroepbijdrage verschuldigd. Wie moeten omroepbijdrage betalen? Alle houders van ontvangtoestellen moeten omroep bijdrage betalen. Voor gezinnen blijft het betalen van één omroep bijdrage (A.of B) als regel voldoende. Inwonende meerderjarigen echter moeten afzonderlijk betalen voor ontvangtoestellen die in hun eigen kamer(s) aanwezig zijn. Verrekening of terugbetaling Het is mogelijk dat u over een bepaalde periode van 1969 al luister- en kijkgeld hebt betaald voor toe stellen waarvoor u op grond van de nieuwe regeling geen omroepbijdrage verschuldigd bent. Dit is bij voorbeeld het geval wanneer u krachtens de oude regeling voor twee televisietoestellen in uw woning kijkgeld hebt betaald of wanneer u luistergeld voor uw radiotoestel hebt betaald, terwijl u dit na 1 januari 1969 niet meer verschuldigd bent omdat u dan om roepbijdrage A gaat betalen. Het te veel betaalde wordt in de tweede helft van dit jaar verrekend of per cheque gerestitueerd. Toezending nota's Bent u omroepbijdrage A verschuldigd, dan blijft, wat de wijze van betalen betreft, alles bij het oude. De nota's voor deze bijdrage ontvangt u in dezelfde maan den waarin xx 'vroeger de nota's voor het kijkgeld ont ving. De nota voor omroepbijdrage B kan niet eerder worden verzonden dan in de maand juni van dit jaar. Wij verzoeken u dringend met de betaling van deze bijdrage te wachten totdat u de nota hebt ontvangen. Vrijstelling Wanneeruvrijstellingvanluisfer-en/of kijkgeld genoot, blijft u gedurende de vastgestelde periode ontheven van de verplichting tot het betalen van enige bijdrage. Wanneer de vrijstelling voor een periode van één jaar is verleend en xx het verzoek daartoe op grond van financiële omstandigheden hebt gedaan, moet xx een eventueel nieuw verzoek wèl twee maanden vóór het einde van deze periode bij de burgemeester van uw woonplaats indienen. Slechtzienden, blinden, 'slechthorenden en doven kun nen onder bepaalde omstandigheden ook vrijstelling krijgen. Inlichtingen hierover geeft de Dienst Omroep bijdragen, Hofweg 3, 's-Gravenhage. Ontvangtoestellen in bedrijven e.d. Elk radio- en televisietoestel en elke draadomroepaan sluiting in kantoren, werkplaatsen, fabrieken, kantines, winkels en dergelijke wordt in het algemeen afzonder lijk belast. Inlichtingen hierover geeft de Dienst Om roepbijdragen. Een goede raad tot slot Er zijn mensen die één of meer ontvangtoestellen in huis hebben zonder daarvan aangifte te hebben ge daan. Dit is bijzonder onverstandig! Zij riskeren een strafvervolging en zware boetes (waarvan de maxi mumbedragen krachtens de Wet op de Omroepbij dragen zijn verdubbeld). Wij geven deze mensen een goede raad: begin 1969 met een schone lei - doe op een postkantoor aangifte! en deze week voordelig! Woensdag: 500 gram GEHAKT voor 2,18 Er is van alles voor erwtensoep! Te koop gevraagd Antiek zilveren heren-zak horloge met ketting. Brieven onder nr. 3032 aan het bur. van dit blad. Diversen: Horecabedrijven! Voor betere kwaliteit én service! Iedere dag verse vleescroquetten. Fabricage: P. J. Gast, Zie- rikzee. Telef. (01110)2293. Prima kwaliteit huish.-ver- plegingsart. en gummiwaren! Prijskourant en gratis proef monster worden op aanvraag franko toegezonden. Postbus nr. 93, Middelburg. Het gelukte ons nog bij onze inkoopcombinatie beslag te kunnen leggen op een nieuwe partij AaBe-dekens! Profi teert daarom met ons van deze zeer voordelige aanbie ding, nl. zuiver wollen AaBe dekens in 2-persoons f 49,75 en in 1-persoons f 39,75. Mét AaBe-garantie! - Tuinman, Mol 19, Zierikzee. Tel. 2887. Uitgaande van de Stichting Reformatorische Publikatie, ge vestigd te Driebergen, zal D.V. op dinsdag 14 januari a.s. te 8.00 uur namiddag, in het kerkgebouw van de Oud- Gereformeerde Gemeente te Oosterland, een streekbijeen komst worden gehouden. Sprekers: Ds. J. P. Verkade Hervormd predikant te Nieuwe Tonge (openingswoord). K. C. Ederveen bestuurslid. Cclïecte voor het Reformatorisch Dagblad Ds. L. Gebraad Oud-Gereformeerd predikant te St. Philipsland (slotwoord). Alle belangstellenden - óók vrouwen - worden, gaarne verwacht. Vroege en late pootaardappe- Ien kunt u nu reeds bestel len, in elke hoeveelheid, bij Joh. den Boer, Renesse en Sluijs Zn., Haamstede. Te koop Twee kalf vaarzen; ook gene gen te ruilen. P. Stoel, vee handel, Noordgouwe. Een leuke broek? Fa. KOEVOETS! Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Dui- veland maakt bekend: dat in verband met riole ringswerkzaamheden de Da- leboutsweg in de gemeente Westerschouwen, van de Din- genusweg tot en in de rich ting van de Hogeweg, van heden af tot en met 15 mei 1969, of zoveel langer of kor ter als dit noodzakelijk of mogelijk zal blijken, voor het doorgaand verkeer met mo torrijtuigen op meer dan twee wielen wordt afgesloten. Zierikzee, 13 januari 1969. Het dagelijks bestuur voornoemd, A. M. GELUK, dijkgraaf. J. A. ROTTE, wnd. griffier. Persoonlijke lening Autofinanciering Alle verzekeringen Assurantiekantoor C. BIJ DE VAATE Boerenweg 2 - Zierikzee Telefoon (01110)2804 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eerst goed is V content met een eigen abonnement! Zoek je een afwisselende werkkring als in een zaak vol nieuwe ver- koopmogel ij kheden Waar klanten komen waar van je niet weet of ze 25 cent of 250,gaan besteden. Waar je het ene moment een kop en schotel en even later een exclusieve wand- tegel kunt 'verkopen. Waar je 5 dagen per week werkt en je een goed salaris verdient. Zoek je een afwisselende werkkring? Kom dan eens met ons praten! Er is tevens plaats voor een voor enkele ochtenden of middagen per week. Gehuwd geen bezwaar. JOH. DE VRIES0 ZIERIKZEE Telefoon 2573 - na 6 uur 3513 Afspreken voor de s preekuren van oogai'ts BIESHEUVEL, alléén mogelijk op maandag en dinsdag ,van 14.00 tot 16.00 uur n.m. bij het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, telefoon (01110)-2555. PUBLIKATIE AANGEBODEN DOOB DIT BLAD IN SAMENWERKING MET DE STICHTING IDEËLE RECLAME Eenzame mensen leven met hun Maar zondagmiddag... Hü luisterde met één oor naar de bel en met één deurbel. Ze luisteren steeds of hij niet gaat - of er niet iemand is. Daarom staat de radio zacht De TV hict te hard. Soms proberen ze hun bel zelf even, om te horen of hij niet stuk is. Stel je voor dat er iemand... oor naar de televisie. Hü heek met één oog naar buiten en met één oog naar de buis. Er liepen veel mensen in de zonnige straat Maar met dat ene straat-oog zag hü van ver al de bekende, geliefde gestalte. De TV had hü al uitgedraaid, toen hij toch nog even de vitrage opzij schoof om 't zeker te weten. De bezoeker hief buiten zün hand al om het simpelste gebaar van de wereld te maken: een vingertopje op een knopje. Het was niet nodig. De deur ging al open - dankbaar, vol hartelijkheid en blijdschap. En ook een beetje begerig. Sehrijfes, bel'es, bezoek'es, praat'es ...ach u weet zelf wel met wie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7