AGENDA STREEKNIEUWS SP0RTT0T0 Garnalenkotter te Bruinisse afgeleverd NUT HUISVROUWEN-AVOND Graphologe sprak over „Handschrift en karakter' HAAMSTEDE. 10-1. In hotel Bom organiseerden de Nutsafdeling en de Ver. van Huisvrouwen afd. Weste lijk Schouwen gezamenlijk een ver gadering. De belangstelling was niet bijster groot en dat was heel jammer want de avond stond op een bijzon der hoog peil. De 24 uanwezigen waren enthou siast over het optreden van de gra phologe, mevr. H. v. d. Meiden- Coolsma uit Dordrecht. Deze begaaf de predikantsvrouw hield de aanwe zigen twee uur op boeiende wijze bezig met het onderwerp „Hand schrift en karakter". Mevr. v. de Meiden schreef voor de oorlog in het tijdschrift „Astra" en tegenwoordig in „De vrouw en haar huis". De kunde om uit een handschrift iemands karakter te ibepalen heeft spreekster zich zelf geleerd, hoewel zij*er een zekere feeling voor had. Zij noemde het een „bij anderen door het sleutelgat kijken". Na een .korte, soms dagenlange, studie kan zij uit brieven of uit andere ge schreven stukken duidelijk afleiden wat voor persoon het is. Een groot aantal voorbeelden verschillende handschriften met de er bij beho rende karakters werden door mevi\ v. d. Meiden getoond. Hieruit bleek dat rechtop schrift meestal een wat geremder aard aan geeft zoals bv. bij de Engelsen het geval is. Nederlanders schrijven veel schuiner en zijn dan ook vlotter. Enthousiaste mensen schrijven groot evenals de mensen van adel. Iemand die aan een minderwaardigheids complex lijdt, begint zijn schrijfregel klein doch eindigt veel groter. De zakenman gebruikt zeer grote hoofd letters, ,,'t kan er af". Tijdelijke af wijkingen in de grootte der -lussen wijst op een onevenwichtigheid. Hoe breder de kantlijn wordt, hoe enthousiaster de persoon is (Rem brandt bijv.). Zij die van goede vor men houden, nemen ook aan de rechtse kantlijn een ruimte in acht. Vrouwen die een brief schrijven en Ongeluk met skiliften in Spanje GERONA, 12-1. In het dorp Alp in de Spaanse Pyreneeën zijn zon dag zeker vijf mensen gewond toen twee kleine skiliftcabines omlaag stortten. Drie andere kwamen met elkaar in botsing. Reddingsploegen waren zondagavond laat n°S in de sneeuw aan het zoeken naar even tuele andere slachtoffers. Twee jongens gedood verkeersongeluk bij ZELHEM. 11-1. De 18-jarige Th. G. Natrop uit Gendringen is samen met een buurjongen, de 17-jarige militair J. Th. A. Nijenhuis, om het leven gekomen toen zij met een per sonenauto op de Doetichemseweg onder Zelhem (Gld.) uit de bocht vlogen. De wagen botste tegen een boom en kwam in een weiland tot stilstand. Vroege lentebode NIEUWERKERK. 11-1. In het prille begin van 1969 is de eerste lentebode in Nieuwer- kerk aangekomen. Op de hoe ve van de heer C. J. Kleemans „Nei Bigjin" aan de Loensweg heeft eeri schaap het leven ge schonken aan een lam. De be valling vond plaats omstreeks 12 uur zaterdagmiddag jl. Moeder en kind maken het uitstekend. Brand door spelen met lucifers ESPEL, 12-1. De brand die zater dagmiddag een landbouwschuur van F. L. van Borsser bij Espel in de as legde blijkt te zijn ontstaan door het spelen met lucifers door twee zoons van de knecht van de eigenaar. Het stro dat in de strozolder was De bang geworden jongens waar- verspreidde zich snel door de schuur. De bang geworden ongens waar schuwden hun vader, die er met een bakker in slaagde de 44 koeien en twee paarden uit de vuurzee te red den. aan het einde der regels wegzak ken omdat het er niet op kan („de hoek om gaan") hebben kennelijk moeite met het huishoudgeld. Vroe ger schreven vooral deftige oude dames dwars op de kantlijn. Het is nu uit de mede doch vroeger stond het chique. Mevr. v. d. Meiden gaf nog talrijke andere voorbeelden. Aan het eind dankte de Nutsvoorzitter de heer N. H. Lysen haar zeer hartelijk. Aan spreekster werd een welkom toege roepen door de presidente der Ver. van Huisvrouwen, mevr. C. Hack- Sloover. DODELIJKE ONGELUKKEN ZUIDWOLDE. De 19-jarige A. Drost in Zuidwolde is als gevolg van gladheid met de door hem bestuurde bestelauto tegen een boom gebotst. De mede-inzittende, de 16-jarige bakkersknecht Jansen uit Balkbrug, werd uit de auto geslingerd en was op slag dood. HEERLEN. Bij een brand in een meubelmagazijn aan de' Sittardweg in Heerlen is de 9-jarige Josefientje Straten door verstikking om het te ven gekomen. De brand ontstond op de benedenverdieping, zodat het niet mogelijk was het meisje, dat zioh op de eerste etage bevond, te bereiken. MELICK-HERKENBOSCH. Te He- lick-Herkenbosch in Limburg is zon dagavond op de Stations,weg een mo torfiets geslipt en tegen een lan taarnpaal terecht gekomen. De be stuurder, de 18-jarige M. H. G. Cox uit Roermond, overleed ter plaatse. Een meisje dat achterop zat, werd niet ernstig gewond. Tienj an» 6 meisje gestorven van ouderdom CHATHAM (Nw. Brunswick), 11-1. De tienjarige Norma Gallant uit Adamsville is in het ziekenhuis van Ohatham overleden aan ouderdoms ziekte. Ze zag er uit als een vrouw van 90 jaar. De ziekte, „progeria", doet alle organen van de patiënt snel verouderen. Nog geen twee jaar geleden is een van haar broers, de 11-jarige Ricky, aan dezelfde ziekte overleden. Naar de oorzaak van de ziekte wordt naarstig gezocht in de universiteit van Ontario en in Was hington. Een derde kind uit hetzelf de gezin, de 16-jarige Tony, is nor maal. Arrestatie Bretonse geestelijke ST. BRIEUC, 12-1. De Franse po litie heeft bij haar onderzoek naar een illegaal net van Bretonse natio nalisten. zondag opnieuw een gees telijke gearresteerd, de vierde in de afgelopen dagen. Het is het hoofd van een school. Onder de vloer van een der klaslokalen werden explo sieven en legeruniformen gevonden. Van betrouwbare zijde is voorts vernomen dat in een bebost gebied bij de plaats Bourbriac zaterdag avond 180 kilo explosieven door de politie is ontdekt. Brand op de Pliilippijnen kostte zes kinderlevens MANILLA, 11-1. Bij een brand in Bukacan op de Philippijnen heeft een echtpaar alle zes kindeven, in leeftijd variërend van 5 tot 20 jaar, verloren. Het gezin lag te bed toen de brand uitbrak en alleen de ouders slaagden er in te ontkomen. Weer incidenten in Ulster NEWRY, 12-1. In de Noord-Ierse plaats Newry is het zaterdagavond opnieuw tot incidenten gekomen, toen militante Rooms-katholieken, die hadden deelgenomen aan een mars voor gelijke burgerrechten, trachtten het postkantoor te bezet ten en politiewagens in brand sta ken. De organisatoren hadden de be toging, waaraan ongeveer 5.000 per sonen deelnamen zonder geweld wil len doen verlopen. De politie voerde charges met de wapenstok uit. Aan beiden zijden vielen gewonden. Er werd een twintigtal arrestaties ver richt. Newry ligt aan de grens met de overwegend Rooms-kathoiieke Ierse republiek. Geslaagd voor de hoofdakte kleuterleidster te Middelburg, de da mes C. de Moor, Zierikzee en R. Smits, Dreischor. Studiedag te Goes over „De suikerbiet van zaad tot en met suiker" De Federatie van de Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen -Duiveland, Tholen en Sint Philips- land, Noovd-Beveland, Walcheren en Oost en West Zuid-Beveland organi seren in samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Goes een studiedag over het onder werp „De suikerbiet van zaad tot en met suiker". De studiedag zal gehou den worden op vrijdag 24 januari a.s. in „De Prins van Oranje" té Goes. Op het programma staan in leidingen over „Ontwikkelingen in het gebruik van suikerbietenzaad", „Mogelijkheden van machinaal dun nen en zaaien op emdafstand", „De mechanisatie in het najaar" en „Sui ker in groter verband", te houden door resp. de heren ir. J. Jorritsma, ir. M. A. v. d. Beek, J. T. Andringa en F. C. de Jong. Tot slot vindt een forumdiscussie plaats o.l.v. dr. ir. C. W. C. van Beekom. ZIERIKZEE Moedercursus Groene Kruis De vereniging „Het Groene Kruis" organiseert een zuigelingen- en kleu tercursus. Docente is zr. De Vries, districtsverpleegster kinderhygiëne. Enkele andere dames o.a. een di'eë- tiste en een kleuterleidster zullen ook een avond verzorgen. De lessen worden gegeven in het wijkgebouw. Allo belangstellende dames zijn welkom en kunnen zich voor deelname opgeven bij do wijk zusters. Aanbesteding onderhoud wegen Door de Rijkswaterstaat te Mid- d el burg werd het onderhouden van rijksweg 18 op Schouwen-DuiVeland, de rijkVweg cp de Grevellngendam 'en van de Slaakdam (Sint-Philips- 'land) alsmede van rijksweg 18 op Sint-Philipsland aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. P. van Dengen, Haamstede, f 199.000; Fa. M. We Wandel, Nieuwerkerk, f 198-000; Fa. F. Leenhouts, Sluis, f 198.000; Fa. Aug van Dijck Petit, Bergen op Zoom f 197.000; Fa. S. Bezuijen Zoon, Ouddorp f 196.000; Aanne mingsbedrijf v/h M. v. d. Velde Zn., Bruinisse f 194.5000; Aanne mingsbedrijf „Schouwen-Duivelanid" N.V., Zierikzee f 194.000. Laagste in schrijver: N.V. Aann. en Wegen bouwbedrijf P. H. Offringa, Vught, f 186.600. Onderhoud provinciale wegen Op het bureau van de Provinciale Waterstaat te Middelburg werd vo rige week het onderhouden van de provinciale wegen op Schouwen- Duiveland aanbesteed gedurende 1969. Laagste inschrijver werd het Aannemingsbedrijf Fa. J. de Ruiter Zoon te Noordgouwe voor f 179.900 ZIERIKZEE/BRUINISSE •Josselleveranties uit Waddenzee Zoals eerder gemeld werden in de afgelopen week (6-11 januari) de ■mossel leveranties van de Waddenzee hervat en er was dan ook een zeer ruime aanvoer. Maar ook de handel nam goed af, zodat uiteindelijk al leen donderdag en vrijdag een aan tal kwekers naar het fonds moesten worden verwezen, omdat er geen kooplust bij de handel bestond. De prijzen waren evenwel niet hoog, daarvoor was de aanvoer veel te ruim. KERKWERVE Afdeling N.C.V.B. Op woensdag 15 jaunari vergadert de N.C.V.B.-afdeling in het vereni gingsgebouw. Al spreker treedt op de heer C. J. van Sluijs, met als on derwerp: „Nieuwe scholen in een veranderende maatschappij". BURGH Verplaatsing eind-beginpunt autobusdienst Men verzoekt ons op het volgende attent te willen maken: Het eind- resp. beginpunt van de autobusdienst Burgh-Westenschou- wen v.v. wordt, als gevolg van het instellen van éénrichtingverkeer op de omleiding naar van Westenschou- wen, met ingang van heden (maan dag 13 januari) tot nadere aankondi ging verplaatst naar de kruising Hogeweg/Haaimansweg. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 14 januari a.s. wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering van de gemeente raad gehouden. HAAMSTEDE Jaarvergadering Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" Vrijdagavond houdt de Kon. Har monie „Witte van Haemstede" in ho tel Bom de gebruikelijke jaarverga dering. Onder leiding van de voor zitter. de heer H. P. Verton zullen weer de jaarlijkse hoogtepunten en eventuele vraagstukken behandeld worden. Daarbij zal ongetwijfeld het dirigentenvvaagstuk aan de orde ko men want de eerder benoemde diri gent uit Goes heeft afgezegd. De op komst der leden zal, zoals gewoon lijk, weer groot zijn. SEROOSKERKE Oudejaarskollekte De oudejaarskollëkte heeft alhier opgebracht f 64,80. Auto sloot in Zondagmorgen te plm. 7.30 uur geraakte een personenauto, bestuur^ door J. F. V. uit Antwerpen ter hoogte van Moriaanshoofd in een slip. Het gevolg was dat de auto na een aantal bermpaaltjes te hebben geramd in de sloot terecht kwam. Een over de sloot gelegen elektrici teitskabel werd door de auto ver nield. Een aantal woningen kwam hierdoor zonder stroom te zitten. De personenauto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De bestuurder kwam met een nat pak en de schrik vrij. Met Gen takelwagen werd de auto op het droge gebracht. Door het personeel van de P.Z.E.M. werd ter stond begonnen met het repareren van de kabel. NOORDWELLE Toneeluitvoering Korfbalvereniging D'e korfbalvereniging alhier geeft evenals andere jaren weer een to neeluitvoering en wel op zaterdag T8 januari a.s. in zaal Lokker-v. d. Zande. Eigen krachten zullen een blijspel in drie bedrijven opvoeren. Er kan evenals in voorgaande jaren weer op een. aantrekkelijke avond gerekend worden, een en ander aan gevuld met een verloting en tot be sluit een „bal na". SCHARENDIJKE Uitvoering Sportver. „Z.S.C." De sportvereniging „ZSC '67" te Scharendijike-Ellemeet houdt op za terdag 18 januari a.s. in het Gere formeerd Jeuigdigebouw te Scharen dijke de jaarlijkse uitvoering. De to neelvereniging van El'lemeet zal het blijspel getiteld „Een ring doet de ronde" voor het voetlicht brengen. DREISCHOR Uniforme kleding leden kerkkoor In de week, voorafgaande aan Kerstmis 1968, hebben de leden van het koor der Ned. Herv. Kerk te Dreischor uniforme kleding gekre gen. De dames gaan nu gekleed in strakke, marineblauwe japonnen, af gezet met een wit kraagje. De heren dragen een donker pak met een wit overhemd .waarbij een zwarte vlin derdas. De eerste keer dat deze kle ding - die het geheel een veel stem miger aanzien geeft - werd gebruikt, was op 22 december 1968, tijdens een gastuitvoering in de Ned. Hervorm de Kerk te Noordgouwe. NIEUWERKERK Busjes Hemava Mevrouw Eerland'-Kwaak laat be richten dat zij uit de busjes voor He mava kon opzenden: van Gerrie ter Riet f 11,53; Ada de Feiter f 10.80; Marry Eerland f 10,40, een totaalbe drag van f 32,73. Oudejaars-eollecte De oudejaars-lcelTekte in de Ne derlands Hervormde kerk te Nieu- SPORT VOETBAL Werlstrijcl legen Clinge bracht ontgoocheling voor Renesse (2—4) Tijdens een zaterdagmiddag in de Concertzaal gehouden bijeenkomst van directie en personeel van de Kon. Zeelandia N.V. werd het personeelslid de heer W. Haeck hartelijk gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum, bij dit stedelijk bedrijf. (Foto: Co Berrevoets). De wedstrijd tegen het niet sterke Clinge is voor Renesse een ware ontgoocheling geworden. Gedurende 80 minuten van deze wedstrijd had Renesse een veldoverwicht, zonder er in te slagen de Zeeuwsvlamingen op de knieën te krijgen. De thuis club had dit wel in de eerste plaats te danken aan het bijzonder zwakke spel van haar binnen-trio, die een maal in de buurt van het strafschop gebied te zijn aangeland geen raad met het leder wist. Al direkt na de aftrap nam Re nesse een groot veldoverwicht. Reeds in de 2e min. kreeg midvoor, op enige meters van het doel staande, een fraaie kans om de bal in te kop pen. Zijn 'kopbal had evenwel te weinig kracht om enige gevaar te kunnen stichten. Een goed schot van l.builen Bezuijen wist de doelman van Clinge op uitstekende wijze over zijn doel te tippen. Clinge be paalde zich tot sporadische aanval len, waarbij doelman Evcraers prak- tich geen werk van betekenis kreeg te verrichter.. To^n er een half uur was gespeeld nam Clinge geheel te gen dc veldverhouding in de leiding door E, Schauwaert, die zijn schot tot zijn eigen verrassing in het doel zag verdwijnen (0-1). Renesse bleef hierna een veldmoerderheid behou den zonder er in te slagen veel ge vaar voor de Clingc-veste te schep pen. Na de thee weer hetzelfde spel- beeld, met de thuisclub overwegend in de aanval. Op vrij gelukkige wijze kon Clinge in de 5e min. haar voor sprong nog opvoeren toen Jonker even buiten het strafschopgebied het leder tegen de benen van C. Bo- gaert opschoot en daarna onhoud baar langs Everaers in het doel ver dween (0-2). Ondanks de veldmeer- derheid bleven de rood-witlen hun onmacht ten toon spreiden. Bij een der uitvallen van de bezoekers slaag de G. iDrumont er zelfs in de 25e min. in de voorsprong op te voeren lot 0-3. Nog geen minuut later slaag de Renesse er eindelijk in tegen te scoren toen. Goossen de bal scherp voor doel plaatste waarbij het door een der Clinge-verdedigers in eigen doel werd gewerkt. Bij een aanval over rechts, in de 33e min., van Clinge kwam de bal in het bezit van de vrijstaande Bogaerts die fraai in schoot (1-4). In de laatste 6 min. van de wedstrijd werden nog een drietal fraaie kansen door de rood-witte voorhoede om zeep gebracht. Twee min. voor tijd slaagde Ragas er nog in de eindstand' voor Renesse een wat dragelijker aanzien te geven door een opgelegde kans te benut ten (2-4). In deze wedstrijd, die met KNVB-voetbal weinig te maken 'had', was scheidsrechter van Ham de bes te man van het veld. werkerk heeft opgebracht een be drag van f 292.85. OOSTERLAND Stichting Ref. Publikatie Op dinsdagavond 14 januari a.s. zal alhier in hel kerkgebouw van de Oud Ger. Gemeente vanwege de Stichting Reformatorische Publika tie te Driebergen een streekbijeen- komst worden gehouden. Het ope ningswoord zal gesproken worden door ds. J. P. Vei kade, herv. predi kant te Oude Tonge. Het woord zal verder worden gevoerd door de heer K. C. Ederveen, bestuurslid van de Stichting en ds. L. Gebraad, predi kant van de Oud Ger. Gemeente te Sint Philipsland. BRUINISSE In de vakature ontstaan door het vertrek van mej. F. Tuunter is als tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1.-school te Bruinisse benoemd me juffrouw G. Voorbach te Voorhout. Vergadering „Het Zijpe" Op 24 januari a.s. wordt in het Veerhuis le Bruinisse de jaarverga dering gehouden van de H.S.V. „Het Zijpe". BURGH Vijfendertigjarige voetballoopbaan In het artikel over de 35-jarige voetballoopbaan wordt in de laatste regels gesproken over s.v. Burgh. Dit moet natuurlijk „D.F.S." zijn. N.A.C.-Ajax X G.V.A.V.-Volcndam X A.D.O.-Holl. Sport X A.Z. '67-TeIstar X P.S.V.-FC Twcnthe X D.W.S.-Fefóenoord X M.V.V.-N.E.C. X B.F.C.-R.C.H. X S.V.V.-Cambuur X Excelsicr-Fcrt. VI. X N.O.A.D.-Roda JC X Drente-E.D.O. X Lïmburgia-Graafscli. X SPORTBERICHTEN SCHAKEN R.S.G. „Professor Zeeman- Zierïkzeese ULO 3-3 Het schaakteam van Schaakvere niging „Professor Zeeman" heeft in een thuiswedstrijd tegen de Zierik zeese U.L.O. gespeeld. De uitslag van deze ontmoeting was 3-3; de spelers aan het eerste en vierde bord bereik ten remise. Die aan het tweede en vijfde wonnen hun partij voor het lyceum, terwijl die van het derde en zesde bord hun meerdere moesten er kennen in de U.L.O.-leerlingen. Zaterdag 11 januari j.l. heeft het schcolzestal van het Zierikzeese ly ceum in een uitwedstrijd de „De Ruyterschool" uit Vlissingen versla gen. Dit was tevens de eerste over winning die het zestal, naast de twee gelijke spelen, in de Zeeuwse com petitie boekten. De 'gedetailleerde uitslagen zijn: Wilken-Kees Steke- tee 0-1; Vermeulen- Wiebren Vis 0-1; Kars-Martin Krijger 1-0; Vlietman- Bert Leeuwe Vz^/z\ Eckhart-Peter Fhkweert Feenstra-Huib Uil /2- /2. De stand voor het lyceum is als volgt: „Professor Zeeman" 3 10 2 4 9V2-8V2. 3ADMINTON Avanti II-Zierikzee I 6-2 Zoals verwacht verloor „Zierik zee" de uitwedstrijd tegen kampi oenspretendent „Avanti H" met de uitslag 6-2, precies gelijk aan de uitslag destijds te Zierikzee geleden. Ook de 2 winstpunten die Zierikzee vergaarde waren precies dezelfde als destijds, nl. van dameszijde. Mej" Berrevoets had hierin weer 'het leeu wenaandeel. Zij versloeg nu mevr. Verbeek te Middelburg, een geducht speelster die tot de sterkste speel sters behoort. Mej. Berrevoets ver sloeg haar in de boeiendste partij van de avond met 12-9, 6-11, 3-11. Een geweldige prestatie! Ook het da- mesdubbel - samen met mej. Sim mers - die ock zeer verdienstelijk speelde - won zij nl. met 15-11, 6-is 12-15. De overige partijen waren voor „Zierikzee" kansloos, al boden voor al de Zierikzeese heren v. Vossen en de Hooge heftige tegenstand in het herendubbei (15-10, 15-9). Avanti was in haar sterkste op stelling, terwijl Zierikzee zonder de heer Wijsman uitkwam, doch ook met hem zou Zierikzee de nederlaag niet ontgaan zijn. Maandag 13 januari Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, bijeenkomst voor genodigde fruitkwekers (spre kers: de heren Hertgers en Lensen). Dinsdag 14 januari Zierikzee Mondragon (foyer), 8 uur, afdeling Schouwen Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Stadhuis, 8 uur, gemeenteraad. Voormalige R.K. Kleuterschool, Hoge Molenstraat, van 8 tot 9.30 uur cur sus weven. Parochiecentrum, 8 uur, oprichtings vergadering van interkerkelijk jeugdkoor. Huis van Nassau, 2 uur, Ver. voor Bedrijfsvoorlichting „Sch.-D." (lezing over „verantwoord spuiten"), Scharendijke Gemeentehuis, 2 uur, vergadering gemeenteraad. Oostcrland Kerkgebouw Oud-Geref. Gem., uur streekbijeenkomst St. Her. Publika tie. Marokkaan overleden door koolnionoxyde UTRECHT, 12-1. De 39-jarige Ma- rokkaanse fabrieksarbeider A. A. Mansauer is zaterdag om het leven gekomen als gevolg van koolmon- oxydevergiftiging. Een andere Ma rokkaan, de 37-jarige M. B. S. Ag- harbi, kon worden gered. Beide Ma rokkanen bewoonden een kamer aan 8 de Alexander Numankade in Utrecht Zij waren vrijdagavond even voor twaalf uur naar bed gegaan, maar toen enkele medebewoners zaterdag avond nog steeds niets van hen ver nomen hadden, werd de politie ge waarschuwd. Bij het onderzoek bleek dat beide mannen een gastoestel hadden laten branden, waardoor echter vrij snel alle zuurstof werd verbruikt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland: T. Langerak, Veenendaal. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zevenbergen: kand. D. T. Vreugdenhil, Zwolle; te Nagele (N.O.P.): Tj. Boersma, Assen. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Noordscheschul: J. M. Visser, Broeksterwoude. Gereformeerde Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK; woensdagavond 15 januari, 7.00 uur ds. J. Panne- koek, Temeuzen. Proefpreek kand. C. Waardenburg In de Buurtkerk te Utrecht werd vrijdag 10 januari de z.g, proefpreek gehouden door kandidaat C. Wiaar- denburg H.J.zn. te Rotterdam. De heer C .Waardenburg is daardoor de derde in opvolging die straks als pre dikant de Ned .Herv. kerk zal dienen Zijn grootvader ds. C. Waardenburg geboren in Nieuw-Beijerland was predikant te Stavenisse en Goede reede. en va<n 1900 tot 1934 te Brui nisse. Diens zoon ds. H. J. Waarden burg begon, zijn predikantsloopbaan in Hoogmade. diende onder meer de gemeente Meppel en is thans nog predikant in Rotterdam. MARKTBERICHTEN Veemarkt te Rotterdam ROTTERDAM, 13-1. Aangevoerd 1868 dieren, t.w.: 1398 runderen en 470 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima's f 5,00-5,45. le f 4.45-4,90, 2e f 3.90-4.20. 3e f 3,60-3.80; stieren f 4,55-5,10; worstkoeien f 3.45-3,60; slachtvarkens le f 2,69-2,73, 2e f2,66- 2.69. 3e f 2,63-2,66; slachtzeugen f 2.05 -2.25; zware varkens 2,25-2,40. Runderen: aanvoer groter; handel redelijk; prijzen iets lager. Varkens: aanvoer ruimer; handel vlug; prijzen iets hoger, enkele prima's boven no tering. imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii STEUNT de aktie I Overdekt zwembad' E Stort uw bijdrage op giro E 137677 t.n.v. Zierikzeesche E E Nieuwsbode met vermelding E van het motto! Ook kasstor- E E tingen zjjn welkom! E Ti 1111111111111111111111111111111111111111111 ii 11 ui BRUINISSE, 11-1. Vorige week vertrek uit de reparatie- en indu striehaven te Bruinisse dc motorkot - ter OD 7, van dc gebrs. A. en L. Ta- nis uit Ouddorp. Dit is dc derde uit een serie van acht, die door de fir ma L. Padmos en Zoon te Bruinisse wordt afgeleverd. Deze schepen voor dc garnalenvis serij worden gebouwd in opdracht van de ffrma Padmos bij de scheeps werf gebroeders De Klerk to Kruis polder (Z.-Vl.) en verder le Bruinis se igeheel bedrijfsklaar afgebouwd en afgeleverd. In het schip werd gebouwd een 285 pk Kromhout dieselmotor, 1500 cmw. per minuut, type 12 tB 128. De lengte van het schip is 22,50 meter, de breedte 5,60 meter, de holte 2,60 meter. Het schip is verder uitgerust met een 15 pk Lister hulpmotor, een volautomatische Seffle stuurinrich ting en voorzien van een vijf fromme lige Padmos frictielier. Op de brug een uitgebreid instru mentarium van echolood, radar, spoetni k, en a Lies wat er verder bij hoort. De elektrische uitrusting werd aangelegd door de firma Huibers en Zoon. Bruinisse. Dc heer C. Bal, scheepstimmerman, verzorgde de be- tiVnmering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2