m AGENDA Twee doden in de Maastunnel Israël zou kern wapens bezitten STREEKNIEUWS Schouwen-Duivelandse Sportspiegel HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT Veertien leden vrijwillige brandweerkorpsen Kcrkwerve/Scharendijke slaagden voor examen KERKWERVE - SCHARENDIJKE, 8-1. Woensdag was een grote dag voor. de vrijwillige brandweerkorp sen van Kerkwerve en Scharendij- ke. Door 14 leden van deze korpsen werd examen afgelegd, waarvan vier voor het diploma brandwacht eerste 'klas en tien voor het diploma brandwacht tweede klas. Het exa men bestond uit een mondeling ge deelte en eer. praktische oefening, waarbij de kandidaten op hun ken nis en de toepassing daarvan wer den getest. Zowel 's morgens als 's mi-"dags kon de examencommissie, bestaande uit de heren A. J. W. Matthijsse uit Middel'burg en C. Janse uit Oost- Souburg de verheugende medede ling doen, dat alle kandidaten aan de eisen hadden voldaan en geslaagd waren. De heer Matthijsse dankte allen voor de moeite om als vrij williger van een brandweerkorps een cursus te volgen en examen te doen. Hij hoopte echter dat dit niet het laatste examen zou zijn. Hij riep allen op zich verder te bekwamen als brandweerman en door verdere studie de kennis uit te breiden. Do heer Matthijsse bracht verder dank aan de heren C. Berrevoets en J. Quant, beiden uit Zierikzee, voor de wijze waarop deze kandidaten wa ren opgeleid voor het examen. 's Morgens was nog enige tijd aanwezig de heer S. H. J. de Roos van de Rijksinspectie voor het Brandweerwezen uit Breda, 's Mid dags waren 'bij de bekendmaking van de examenuitslag ook aanwezig de burgemeester van Middenschou- wen, de beide wethouders en de ge- ROTTERDAM, 7-1. Bü een ver keersongeluk in de Maastunnel te Rotterdam zjjn dinsdagavond een man en een vrouw om h.et leven ge komen. De slachtoffers zaten in een personenauto, die in de oostelijke tunnelbuis van achteren werd aan gereden door een met 25 ton cement geladen vrachtauto. De personenauto - een Citroen 2cv - werd door de comentwagen tegen een vrachtwagen met oplegger ge drukt en totaal vernield. De twee in zittenden van de 2cv waren op slag dood. Het ongeluk in de oostelijke tun nelbuis veroorzaakte op de beide ri vieroevers een enorme verkeersstag- natie. De Rotterdamse politie is urenlang bezig geweest om het ver keer via de Maasbruggen en de Van Brienenoordbrug om te leiden. De slachtoffers zijn de 22-jarige J. B. Rodenhuis uit Eindhoven en de 21-jarige mej. J. N. M. Westra uit Rhoon. WASHINGTON, 9-1 Israël be zit kernwapens of zal daar binnen korte tüd over kunnen beschikken. Dit heeft de Amerikaanse televisie N.B.C. donderdag bekendgemaakt. Volgens N.B.C., die dit in kringen van de Amerikaanse gehedme dienst had vernomen, hebben Israëlische agenten de laatste tijd materialen ge kocht die voor de vervaardiging van kernwapens nodig zijn. Eerdere schattingen, dat Israël in 1970 over atoombommen zou be schikken, zijn in genoemde kringen als achterhaald bestempeld, omdat het land in de afgelopen twee jaar koortsachtig aan de ontwikkeling van zijn nucleaire capaciteit heeft gewerkt. Van officiële Amerikaanse zijde was nog geen commentaar op dit bericht te krijgen. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1968 Geboren: 3. Cornelis, z. van Ma- rinus Dijkman en Stefanie Marianne Steenstra (Haamstede); 6. Dirkje Ri- melia, d. van Jan Willem Hart en Maartje Jeannette Anthonia den Boer (Haamstede); 10. Johannes Cornelis, z. van Marinu9 Eliza de Vrieze en Johanna Cornelia de Fei- ter (Renesse); 11. Frank Paul, z. van Paul Adam en Aaltje Jantje Nijen- huis (Haamstede, geboren te Zierik zee); 11. Mar tine Simone Hélène, d. van Simon Andries Bil en Antoinet te Catharina Willemina Mol (Haam stede, geboren te Zierikzee). Overleden: 6, Frederik Hendrik van Opheusden, 72 jr., geh. met A. E. A. Puijt (Haamstede, overleden te Zierikzee); 28. Johannes Zoeter, 83 jr., geh. met J. de Glopper (Burgh, overleden te Zierikzee). Gehuwd; 12. Marinus Johannes Schaleven, 31 jr. en Adriaantje Jonker, 31 jr. (Renesse-Haamstede); 13. Marinus Cornelis Pleone, 22 jr. en Jannigje Elisabeth Baartse, 20 jr. (Noordwelle-Serooskerke); 20. Jan Anthonie Zijta, 25 jr. en Marrij de Jonge, -23 jr. (Zierikzee-EUemeet); 20. Leendert Johannis van der Have 22 jr. en Adriana Johanna Stoel, 21 jr. (Burgh-Renesse). Vertrokken: 4. G. Smit (Renesse) naar Nigeria; 9. J. C, H. Schönau (Noordwelle) naar Utrecht; 12. M. J. Schaleven (Renesse) naar Zierikzee; 12. mevr. A. Schaleven-Jonker,. (Haamstede) naar Zierikzee; 17. F. J. Slager (Haamstede) naar Amster dam; 19. mevr. L. J. F. Kemperman (Renesse) naar Tilburg; 20. W. A. M. Kalkman en gezin (Renesse) naar Eefde; 20. mevr. M. Zijta-de Jonge (Ellemeet) naar Zierikzee; 20. L. J. van der Have (Burgh) naar Nieu werkerk; 20. mevr. A. J. van eer Have-Stoel (Renesse) naar Nieuwer- kerk; 20. M. Minderhout (Renesse) naar Baarn; 23. mevr. H. P. Evan* gelides-van Meurs en gezin (Haam stede) naar Den Haag. Aantal inwoners per 1 januari 1969: 4175. meentesecretaris. Burgemeester S. Francke bracht dank aan de leden van de korpsen voor de animo en ijver en feliciteer de hen met het behaalde resultaat. Ook werden door hem woorden van dank gesproken tot de heren van de examencommissie en de he ren Berrevoets en Quant. De heer Berrevoets feliciteerde de burge meester met dergelijke manschap pen in de korpsen. Hij bracht aan de cursisten dank voor de prettige wijze waarop de cursus was verlo pen en de animo en ijver die de le den aan de dag hadden gelegd. 's Morgens sprak namens de cur sisten de heer J. Landman woorden van dank tot de examencommissie en de heren Berrevoets en Quant, terwijl de heer J- M. van Langeraad dit 's middags deed. Van het korps Scharendijke slaag den voor het diploma brandwacht eerste klas de heren D. P. A. de Graaf, J. G. Jonker en A. M. v. d. Maas en voor het diploma brand wacht tweede klas de heren C. Ho- geheide, M. van Langeraad en J. C. A. Ribbens. Van het korps Kerkwerve slaag den voor het diploma brandwacht eerste klas de heer J. Landman en voor het diploma brandwacht twee de klas de heren P. Berrevoets, C. P. Hart, H. Kesteloo, J. M. van Lange raad, C. Post, C. Rotte en L. J. de Wit. RECHTSZAKEN Acht maanden cel voordrie gulden MAASTRICHT, 8-1. De officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht eiste 8 maanden gevan genisstraf tegen 2 Duitse jongelui uit Silezië, de 23-jarige Hans Jer- chel en de 24-jarige Bernhard Gott- wald, wegens diefstal van f 3. De omstandigheden waaronder deze diefstal was gepleegd waren echter volgens de officier zeer ernstig ge weest. De jongelui hadden in de nacht van 11 november 1968 inge broken in een tankstation te Heer len. „Dat hun buit slechts f 3 bedra gen heeft, doet niets ter zake", zei de officier in zijn requisitoir. „Zij hadden gehoopt heel wat meer te vinden. Tankstations schijnen, een grote aantrekkingskracht uit to oefe nen op dit soort lieden. De tankhou ders zijn echter door ervaring wijs geworden en laten maar weinig geld achter wanneer zij vertrekken". Kinderlijkje in greppel gevonden SPAUBEEK, 8-1. Twee kanton- niers van de Rijkswaterstaat hebben woensdagmorgen in Spaubeek in een greppel langs de autoweg E39 een plastic zak gevonden, waarin zich het lük bevond van een pasgeboren kind. De politie neemt aan dat deze plastic zak vanuit een rijdende auto, ofwel vanaf de autoweg, ofwel van de langs de autoweg gelegen paral lelweg in de greppel is 'geworpen. Het lijkje werd naar de sectieka mer van de Heerlense politie over gebracht, waar dr. Zeldenrust sectie zal verrichten. Het staat nog niet vast of het hier het lijk betreft van een pasgeboren kind of dat het af komstig is van een abortus. P.J.G.-weekend in „Hedenesse" De afdelingen Schouwen-Duive- land en Noord-Beveland van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland organiseert een uitgebreid contactweekend op 25 en 26 januari a.s. in het oecumenisch vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand. De P.J.G.'ers wacht een bijzonder ge varieerd programma, waarbij het nuttige (discussie) met het aangena me (ontspanning in vele vormen) zal worden verenigd. De bedoeling is vooral dat er veel „gepraat" zal wor den, met volop gelegenheid tot on derling contact. Het programma gaat op zaterdag morgen van start (met koffie) en een praatje over het programma dat in grote lijnen reeds is vastgesteld, en onderlinge kennismaking van de weekendgangers. Zaterdagmiddag wordt er gesproken over het onder werp „leven we of worden we ge leefd", waarbij gedacht wordt aan het beroep, de wereldsituatie en alles wat er in eigen omgeving gebeurt. Over dit boeiende onderwerp zal mede gesproken worden naar aanlei ding van het te vertonen filmpje „De Slakken". De zaterdagavond zal staan in het teken van creatieve ac tiviteit, waarbij de P.J.G.-soos wijd open zal staan. Op de zondagmorgen kan worden deelgenomen aan een korte ochtend wijding. Vertoond wordt verder de fraaie Tsjechische speelfilm „De moed voor elke dag". De leiding van het weekend berust bij de heer R. J. Wasterval. Het wormenspitten Het wormen spitten in de buiten gronden van de Westerschelde en van de Oosterschelde kan van 1 ja nuari 1969 plaats vinden zonder pri vaatrechtelijke vergunning. Nog wel nodig is een publiekrechtelijke wa terstaatsvergunning. Deze vrijstel ling geldt natuurlijk niet voor de Gr ©vel in gen en andere Zeeuwse stromen. ZIERIKZEE Opening Chinees-Indisch restaurant Op woensdag 22 januari a.s. wordt het Ohinees-Indisch restaurant „De Kern", aan de Melkmarkt officieel geopend door burgemeester D. W. Kastelein. Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 14 januari a.s. wordt in de „Mondragon"-foyer een bij eenkomst gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvruowen. De avond zal worden verzorgd door Fa. Gebrs. Steur te Schiedam en slijterij J. v. d. Valk Zn. te Zierikzee. Een ver tegenwoordiger van eerstgenoemde firma zal een praatje houden over de wijnstreek Bordeaux en de wijnen die daar vandaan komen. BURGH Foto Rapide In het blad van dinsdag 7 januari begon onze sportmedewerker een ar tikel over het 40-jarig bestaan der S.D.K.B. Daarbij was een foto der Burgh se korfbalvereniging „Rapide" afgedrukt. Diverse telefoontjes be reikten ons met de vraag wie deze 12 dames en heren wel zijn. Hier volgen ze, allen nog met de namen van die tijd: Voorste rij van rechts naar links Emma Beije Jb-d, Toos Blom, Els Beije M-d, Ella Dalebout, Koos Steur, Maarten Hanse. Tweede rij: Ploon Bom, Jaap van Dijke, Le- Adrertentie Zierikzee staat voor moeilijke strijd tegen Hontenisse DOSKO heeft gcede kans cp winst tegen Steenbergen DFS gaat op bezoek bij hekkesluiter Patrijzen Voor Renesse-reserves staat tegen Zeelandia veel op het spel hoek op bezoek bij DFS 11 Patrijzen III VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D staat Zierikzee, dat de puntjes nog best kan gebruiken, bij het be zoek aan Hontenisse weer voor geen gemakkelijke taak. DOSKO moet in staat worden geacht om voor eigen publiek Steenbergen van, het lijf te houden. Steen mag op zware tegen stand rekenen van MOC '17, terwijl ook S.C. Gastel terdege op zijn tel len zal moeten passen tegen Vogel waarde. METO is in eigen omgeving zeker niet kansloos in het treffen met Breskens. Goes zal beter voor de dag moeten komen dan jl. zondag tegen METO het geval was als het bij Grenswachters de volle buit zal willen bemachtigen. In de 4e klas H zal Renesse thuis van Clinge moeten winnen als de duinbewoners niet te veel in het gedrang willen komen. IIVV '24 moet bij IJzendijke winst kunnen boeken. RCS krijgt het heel wat lastiger bij Koewacht, dat zich zeker zal willen herstellen van de 70 nederlaag tegen HVV '24. Sluis kil heeft thuis goede winstkansen tegen Hunsweertse Boys. Walcheren heeft bij Corn. Boys de beste troe ven in handen, terwijl Oostburg en Biervliet elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel zullen ont lopen. In de reserve 3e klas C heeft Zierikzee II vrij. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS op bezoek bij hekkesluiter Patrijzen. De oranjehemden hebben hierbij de beste pupieren in handen .Zeelandia krijgt te Middelburg een zware kluif aan Domburg, terwijl ook koploper Schoondijke het bij Noormannen niet gemakkelijk gaat krijgen. Aar denburg maakt goede winstkansen bij Hoofdplaat. Lewedorpse Boys moet in slaat worden geacht het be zoek aan Robur tot een goed einde te brengen, terwijl Luctor en Hul- sterloo elkaar waarschijnlijk niet veel zullen ontlopen. In de reserve Je klas staat er voor de reserves van Renesse in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Zeelandia II veel op het spel. Slagen de rood-witten er niet in de printjes mee Tiaar huis te brengen dan kómen zij in direkt gc- 1S kaas uit het vuistje de v van vaste prik op alle feestjes Zierikzee III gaat in de West- SVOWK is niet kansloos tegen vaar. Vlissingen IV kan wellicht in de Scheldestad winst boeken op Middelburg IV. HVV '24. Walcheren II en Terneuzen III hebben in hun thuiswedstrijden tegen Zeeland Sport III, Hontenisse II en Oostburg II allen een goede kans op de inzet. Bij het treffen tussen Vogelwaarde II en Steen II zal de uitslag niet ver van een puntenverdeling liggen. In de 2e klas B gaat Zierikzee III in de Westhoek op bezoek bij DFS II waar zy de puntjes wel achter zullen moeten laten. Zonnemaire en Drei- schor staan beiden voor een bijzon der zware opgaaf bij het bezoek aan Domburg II en Cortgene. In de 3e klas D is SVOWK te Ouwerkerk ze ker niet bij voorbaat kansloos tegen Patrijzen ill. na Verwest en Cor van Zuijen. Ach terste rij: Cente v. d. Zan.de en Mari v. Dalsen. SCHUDDEBEURS Aanrijding Dinsdagmorgen rond*9.45 uur had op de Heesterlusfeweg te Schudde- beurs een aanrijding plaats tussen rachtauto bestuurd door W. te isteöe en e£h personenauto, be stuurd door K. re"S chuti'debeurs. De aanrijding ontstond doordat de per sonenauto - als gevolg van gladheid van 'het wegdek - bij het afremmen ging glijden. Beide wagens liepen lichte materiële schade op. De rijks politie stelde een onderzoek in. WESTERSCHOUWEN Loop der bevolking in 1968 Het zielental van de gemeente Westerschouwen nam in het, afgelo pen jaar toe met 12. Op 31 december 1967 bedroeg het aantal ingezetenen 4163 (2105 mannen en 2058 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 56 (30 m. en 26 vr.) en door vestiging met 165 (77 m. en 88 vr.). Het verminnerde door overlij den met 40 (25 m. en 15 vr.) en door vertrek met 169 (75 m. en 94 vr.). Op 31 december 1968 bedroeg het aan tal inwoners dus 4175 (2112 mannen en 2063 vrouwen). Er werden 28 'huwelijken voltrok ken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven, MIDDENSCHOUWEN Loop der bevolking Het zielental van de gemeente Middenschouwen nam in 'het afgelo pen jaar af met 13. Op 31 december 1967 bedroeg het aantal inwoners 2143 (1138 m. en 1005 vr.). Dit aantal vermeerdere door geboorte met 40 (25 m. en 15 vr.) en door vestiging met 87 (35 m. en 52 vr.); het vermin derde door overlijden met 20 (12 m. en 8 vr.) en door vertrek met 120 (55 m. en 65 vr.). Op 31 december 1968 bedroeg het aantal inwoners dus 2130 (1121 m. en 999 vr.). Er Werden 19 huwelijken voltrok ken; er werden geen echtscheidin gen ingeschreven. DREISCHOR De schooltandverzorging In het schooljaar 1967-68 nam 82 "/'o van de leerlingen der o.l.s. te Dreischor deel aan de schooltandver zorging. Gezien de gemiddelde deel name op Schcuwen-Duiveland (74 °/o) is dit percentage zeker gunstig te roemen. Bovenstaande blijkt uit het jaarverslag van de „Stichting Schoolta.ndvei-zorging Schouwen- Duiveland". OUWERKERK Culturele Vereniging Op vrijdag 17 januari zal voor de Culturele Vereniging optreden de toneelvereniging „Op Drift" te Re nesse in het Dorpshuis. Opgevoerd wordt het toneelspel „De heilige vlam" van W. Somerset Maugham. Na afloop volgt er een bal. OOSTERLAND Moeder- en kleutercursus Het ligt in het voornemen van de afdeling Oosterland van het Groene Kruis om, bij voldoende deelname, een moeder- en kleutercursus te or ganiseren waaraan zullen medewer ken: mej. zr. C. P. de Vries, districts verpleegster kinder-hygiëne; mej. Voorbergen, verloskundige; mej. M. Schilperoort, diëtiste; mej. B. Quant, kleuterleidster en mej. zr. J. Com- pagne, wijkverpleegster. De leer gang wordt gehouden in het wijk- gebouw in het Groene Kruis aan het Koningimieplein alhier en 2al op woensdagmiddagen plaats hebben. Bij doorgang zal de eerste les wor den gegeven op woensdagmiddag 22 jaunari e.k. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij wijkzuster Compag- ne. Wijkgebouw Groene Kruis, Ko- ninginneplein alhier, waar men zich ook voor deelneming kan opgeven. Gezien de lijst van deskundige do centen zal er ongetwijfeld wel veel belangstelling beslaan voor deze ui terst nuttige cursus, vooral van de zijde van moeders en a.s. moeders. BRUINISSE Uitbreiding schoolgebouwen Enkele scholen zullen waarschijn lijk in 1969 een uitbreiding onder gaan wat het gebouw betreft. Reeds enkele jaren wordt les gegeven in een houten lokaal bij het voetbal veld. Dit is natuurlijk niet ideaal en de plannen om aan de bestaande school nog een lokaal te bouwen zijn in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Oök het bestuur van de kleuterschool zint op het bijbou wen van een lokaal. SPORTBERICHTEN SCHAKEN Zierikzee I leidt in de 1ste klasse van de Z.S.B. Daar een kleine, maar nuttige overwinning op Middelburg I (4%- 5%) is Zierikzee I aan de leiding 'ge- komen.-Daar nu het eerste deel van de competitie geëindigd is zullen Zierikzee I, Vlissingen I en Goes I nogmaals een halve competitie spe len om het kampioenschap van Zee land. De sthnc^n de 1ste klasse luidt: Zierikzee I Vlissingen I Goes I Terneuzen I Middelburg I Sluiskil I 29% 27% 27 23% 27% 15 De gedetailleerde uitslagen luiden: S. Sanders-J. J. v. d. Ende %-%; J. de Baare-dr. J. J. Westendorp Boer- ma 0-1; C. da Wolf-C. J. M. Nolet C-l; J. Hietbrirk-A. J. Scheele %-%; T. Klaver-J. M. Bevelander %-%; J. C. de Quartel-O. E. Vleeshouwer 1-0; J. Baart-A. J. Hendrikse %-%; C. J. Rijks-A. de Spirt %-%; A. den Hollander-P. C. Tak %-%; P. Lod der-A. v. d. Westen %-%. Middelburg II-Zierikzee II 5-3 Het met slechts 6 man spelende Zierikzee II is het niet gelukt het resultaat van het 1ste tiental te eve naren. Dit is echter niet verwonder lijk daar Zierikzee II de strijd begon met een 2-0 achterstand. De eind stand van 5-3 wijst dus op een ge- lij kopga and e strijd. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. Nederlof-n.o.g. 1-0; D. P. Corne- lisse-R. P. Hogerheyde 0-1; J. den Engelsman-P. F. Trompert 0-1; J. C. Visser-W. C. Broer 1-0; F. Breel-J. de Boer %-%; J. F. v. d. Veer-A. M. v. d. Westen 1-0; J. A. Verdonk- J. Blom 1-0; De uitslagen voor de elubcompeti- tie luiden: A. J. Scheele-dr. J. J. Westendorp Boerma 0-1; J. J. v. d. Ende-J. Blom 1-0; dr. J. J. Westen dorp Bcerma-P. C. Tak 1-0; A. de Spirt-P. F. Trompert 1-0; A. M. v. d. Westen-J. v. As 1-0. Vcor de ladder: J. J. Hoogstraate- A. M. v. d. Westen 0-1; A. J. Hen drikse- R. P. Hcgerheyde 1-0. BILJARTEN Kampioenschap le kl. libre Sch.-D. In hotel Vijverberg te Ouwerkerk zal a.s. vrijdag, zaterdag en zondag, 10, 11 en 12 januari, het toernooi worden gespeeld om het kampioen schap le klasse libre van het dis trict Sihouwen-Duiveland der K.N. B.B. Aan het toernooi zal worden deelgenomen door de kampioen van 'het vorige seizoen J. L. de Hooge van de biljartvereniging V.O.G. te Zie rikzee en verder door D. Verburg, Concordia, Zierikzee; C. Hector, D.O.S., Ouwerkerk en P. van Mierlo, Onder Vrienden, Burgh. Buiten me dedinging zullen verder deelnemen de kampioen van de 2e klasse libre J. A. Vasseur, B.V. Renesse; M. Lems, O.K.K., Nieuwerkerk en J. der. Haan, Haamstede. Het toernooi zal georganiseerd worden door de biljartvereniging D.O.S. Donderdag 9 Januari Zierikzee Huis van Nassau; 7.30 uur, lezing over chemische onkruidbestrijding en ervaringen met C.C.C. (Sprekers de heren Herigers en Wiskerke). Vrijdag 10 januari Zierikzee Concertzaal, 8 uur, concert „Instru mentale", solist: Jo Juda. Evertsestraat 24, 8 uur, vergadering „Helodea". Haamstede Hotel Bom, 7.45 uur, gecombineerde avond Nutsdepartement en Ver. van Huisvrouwen. Zaterdag 11 januari Zierikzee Voormalige R.K. Kleuterschool (Ho- gemolenstraat), 2.30-4 uur, cursus tekenen, schilderen, boetseren enz. voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Haamstede Voormalige Tuinbouwschool (Sluis- pad), 10-11.30 uur, algemene cursus (tekenen, schilderen, boetseren enz.) voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Maandag 13 januari Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, bijeenkomst voor genodigde fruitkwekers (spre kers: de heren Herigere en Lensen). Dinsdag 14 januari Zierikzee Mondragon (toyer), 8 uur, afdeling Schouwen Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Woensdag 15 januari Ouwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur, gemeente-avond Ned. Herv. kerk (forum). Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensamenkomst N.C.V.B. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 12 januari luidt: 3e klasse D: Hontenisse-Zierikzee; DOSKO-Steenbergen; Grenswach- ters-Goes; METO-Breskens; S.C. Gastel-Vogelwaarde; Steen-MOC. 4e klasse H.: Renesse-Clinge (half 3); Corn. Boys-Walcheren; IJzendij- ke-HVV; Kcewacht-RCS; Biervliet- Oostburg; Siuiskil-Hansweertse Boys Reserve 3e klasse C: Goes II-ME TO II; Middelburg III-Alliance II; Steenbergen Il-Vlissingen III; RCS II-Com. Boys II. Afdeling Zeeland ZONDAGCCMPETITIE Het programma voor a.s. zondag 12 januari luidt: lste klasse: Patrijzen I-DFS I (half 3, scheidsr. J. Heijkoop); Robur I-Le- wedorpse Boys I; Zeelandia I-Dom burg I; Noormannen I-Schoondijke I; Hoofdplaat I-Aardenburg I; Hul- sterloo I-Luctor I. Reserve lste klasse: Zeelandia II- Ranesse II (11 uur, N. A. G. van Gie- zen); Vlissingen IV-Middelburg IV; Walcheren II-Hontenisse II; Terneu zen III-Oostburg II; HW I-Zeeland Sport III; Vogelwaarde II-Steen II. 2e klasse B: DFS II-Zierikzee III (half 3, scheidsr. J. M. Maas); Cort gene I-Dreischor I (half 3, scheidsr. A. J. Fokke); Domburg Il-Zonne- maire I (half 3, scheidsr. J. Melis); Goes III-'sHeer Arendskerke III; Luctor II-Hansweertse Boys II; Kruiningen I-Kwadendamme I. 3e klasse D: SVOWK I-Patrijzen III (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); Kwadendamme II-Hansweerse Boys III; Volharding I-Robur III. Zaterdagmiddagccmpetitie Het programma voor a.s. zaterdag 11 januari luidt: lste klasse: MEVO I-Bevelanders I (half drie, scheidsr. A. in d. Bosch); 'sHeer Arendskerke I-Kats I; Arne- muiden II-Middelburg V; VCK I- Wemeldinge I; Veere I-Zeeland Spert V; Hoek I-Meeuwen II. 2e klasse A: Brouwershaven I- 's Gravenpolder I (half 3, scheidsr. M. N. Krijger); SKNWK I-Borssele I (half 3, scheidsr. D. van der Wek ken); DFS III-Bruse Boys I (half 3, scheidsr. M. J. A. Mol); Beren I-Dui- veland I (half 3, scheidsr. A. de Bruyne); Nieuwdorp I-WIK I (half 3, scheidsr. J. Zuid weg)Kapelle II- SVD I. 3e klasse A: WIK II-Brouwersha- ven III (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); Duiveland II-DFS IV (half 3, scheidsr. L. Juffermans). Juiiiorencompetitie Groep A V: Goes A 2-DFS A 1 (half 3, scheidsr. W. Bras); Wemel- dings A 1-SKNWK A 1 (half 3, scheidsr. J. M. Roelof); Kapelle A 1- Wclfaartsdijk A 1. 20. Door al deze gebeurtenissen heeft Aram zijn vertrek nog een dag uitgesteld, maar dan. bij het aanbreken van dc nieuwe dag, verlaat hij in vol ornaat Barranca, op nieuw in gezelschap van Presto, die zo trots als een pauw is, dat hij zijn meester voor de eerste maal naar een toumooi mag ver gezellen, en enkele van zijn mannen. Dc reis verloopt zeer voorspoedig cn nu een dag of vijf arriveren zij in Alamarla. De hertog is zeer verheugd Aram terug te zien cn bereidt hem een gastvrij onthaal. De een na de ander komen de deelnemers aan het tournooi aan cn op het binnenplein van de prachtige burcht heerst een en al leven en bedrijvigheid. Terwijl Presto zich buiten met de andere schildknapen ophoudt, vormt Aram in de grote burchtzaal het middelpunt van een wijde kring ridders. Met belangstelling luisteren zij paar dc avonturen, waarvan dc jonge kasteelheer vertelt. Dan, tijdens een pauze in het gesprek, merkt, een van dc luisteraars op: „Ik heb heer Lorca nog niet gezien! Zou hij dit jaar niet verschijnen?" Op deze woorden valt een diepe stilte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2